Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/May12_Andove_set1.shtml

Andover Booster's Meet

Andover, MA, May 12, 2012

[Scores ]

Complete Results

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                         52nd Annual Collins-McIntyre                          
                    Andover Invitational Track & Field Meet                    
                       Andover High School  - 5/12/2012                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Turinese, Jess            12 Billerica               112-07   10   
  2 Barron, Samantha          12 North Andove            111-05    8   
  3 Brain, Meaghan            12 Whitman-Hans            108-00    6   
  4 Jew, Amanda               12 Brookline               106-09    4   
  5 Spinelli, Courtney        12 Tewksbury               103-10    2   
  6 Hebert, Lauren            12 North Readin            103-00    1   
  7 White, Whitney            12 Central Cath            102-03  
  8 Louis, Emily              12 Chelmsford              102-00  
  9 Oka, Amanda               12 Acton-Boxbor            101-04  
 10 Clark, Rebecca            12 Tewksbury               100-08  
 11 Mueller, Lizzie           11 Westford Aca             96-08  
 12 Ledbetter, Rachel         12 Dracut                   95-09  
 13 Palmisano, Alexa          12 Central Cath             95-00  
 14 Lonneman, Brenna          10 Central Cath             93-10  
 15 Walmsley, Charlotte       12 Weston                   92-09  
 16 Shaw, Emily               12 North Readin             91-11  
 17 Kenyon, Sarah             11 Andover                  90-10  
 18 Shattuck, Melissa         12 Andover                  86-05  
 19 Gregoire, Allie           09 Brookline                82-05  
 20 Fullerton, Theresa        11 Haverhill                81-08  
 21 Bradley, Alison           11 Reading                  77-00  
 21 Byron, Ashley             11 Methuen                  77-00  
 23 McCarthy, Kelsey          12 Reading                  76-10  
 24 Daukas, Nicole            11 Weymouth                 75-01  
 25 Hillson, Katie            12 Weymouth                 73-11  
 26 Zaimes, Lauren            11 Peabody                  71-08  
 27 Freeman, Ebony            11 Methuen                  69-10  
 28 Grover, Alison            12 Acton-Boxbor             63-11  
 29 Kinney, Julia             09 Westford Aca             63-07  
 30 Gillis, Alivia            09 Whitman-Hans             60-09  
 31 Alten-Flagg, Moriah       11 Billerica                60-01  
 32 Lane, Clodagh                Boston Latin             53-09  
 
Event 2  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lattrell, Devon           12 Central Cath            168-00   10   
  2 Riley, Ian                12 Needham                 167-08    8   
  3 Zavrl, Mark               11 Andover                 163-11    6   
  4 Bassett, Zach             11 Dracut                  163-04    4   
  5 Doherty, Ryan             11 Central Cath            161-05    2   
  6 Murowchick, Andrew        12 Needham                 159-05    1   
  7 DeCoste, Alex             11 Chelmsford              155-06  
  8 Drover, Thomas            11 Peabody                 151-01  
  9 Ferrazzani, Matt          12 Dracut                  148-07  
 10 Laubacher, Luke           11 Whitman-Hans            143-02  
 11 Fouhy, Aidan              12 Brookline               142-08  
 12 Labella, Greg             12 Weymouth                140-06  
 13 Rice, Steve               11 Whitman-Hans            137-00  
 14 Arruda, Mitchell          09 Newton South            136-09  
 15 MacArthur, Greg           12 North Andove            133-04  
 16 Murphy, Sean              11 Weymouth                133-03  
 17 Sapienza, Tom             11 Whitman-Hans            132-08  
 18 Rauseo, Matthew           12 Tewksbury               132-04  
 19 Turbidy, Dan              10 Chelmsford              131-07  
 20 LeBlanc, Andrew           10 Westford Aca            130-08  
 21 Linker, Daniel            11 Acton-Boxbor            130-02  
 22 Vieira, Manny             10 Peabody                 129-11  
 23 Hanley, Luke              12 Acton-Boxbor            128-11  
 24 Lewtan, Tyler             12 Weston                  127-08  
 25 Iuliano, Russell          11 Lexington               124-08  
 26 Laguerre, Chris           12 Brookline               121-05  
 27 Evans, Nick               12 Billerica               120-08  
 28 Quinn, Ryan               11 North Andove            119-07  
 29 Stebbins, Raymond            Lexington               119-03  
 30 Christopulos, Andreas     11 Andover                 119-00  
 31 Stanton, Robert           12 Billerica               117-03  
 32 Olivera, Jake             11 Tewksbury               113-04  
 33 Golio, Mike               10 Methuen                 101-09  
 34 Ortiz, Freddie            12 Haverhill                98-10  
 35 Brown, Zach               11 Haverhill                95-01  
 36 Evans, Timothy            10 Westford Aca             88-11  
 
Event 3  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Stephanie          12 Billerica             38-04.00   10   
  2 Murray, Emily             10 North Readin          36-09.00    8   
  3 Kobelski, Cassandra       11 Andover               36-07.00    6   
  4 Amazan, Nostia            11 Weymouth              35-06.00    4   
  5 Carver, Chelsea           12 Central Cath          34-03.00    2   
  6 Zabala, Pamela            11 Peabody               33-07.50    1   
  7 McManus, Katie            10 North Andove          33-02.50  
  8 Kwake, Maggie             10 Methuen               32-05.50  
  9 Sargent, Laura            12 Billerica             31-04.00  
 10 MacRae, Ryan              11 Andover               31-02.00  
 11 Taylor, Jakiya            09 Lexington             31-00.50  
 12 Aldrich, Rachel           12 Andover               30-08.50  
 13 White, Whitney            12 Central Cath          30-07.50  
 14 Freeman, Ebony            11 Methuen               30-06.50  
 15 Matovu, Matilda           12 Tewksbury             30-04.50  
 16 Alexandra, Layne          09 North Andove          30-03.00  
 17 Czernicki, Kendra         12 Chelmsford            30-01.00  
 18 Serhan, Karolina          11 Needham               29-10.50  
 19 Desir, Tasha              10 Needham               29-08.00  
 20 O'Connor, Vanessa         11 Reading               29-07.50  
 21 Murray, Sarah             12 North Readin          29-07.00  
 22 Higgins, Athena           10 Acton-Boxbor          29-06.50  
 23 Riley, Jill               11 Weymouth              28-08.50  
 24 Connelly, Brittany        12 Reading               28-06.00  
 25 Capece, Lena              12 Brookline             28-05.50  
 26 Wiltshire, Rachel         11 Whitman-Hans          28-05.00  
 27 Berrioz, Aneisha          11 Lawrence              27-10.50  
 28 Collins, Yonnie           10 Haverhill             26-09.50  
 29 Zannini, Sarah            12 Central Cath          26-05.00  
 30 Gallo, Katie              10 Peabody               26-02.50  
 31 Edmonds, Catherine        11 Acton-Boxbor          25-09.25  
 32 Marshall, Christina       12 Tewksbury             24-10.00  
 33 Proia, Lindsey            11 Haverhill             24-02.00  
 34 Casey, Camille            11 Weston                23-01.50  
 
Event 4  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weeks, Samuel             11 Methuen               50-02.50   10   
  2 Kim, Ryan                 10 Newton South          49-08.50    8   
  3 Doherty, Ryan             11 Central Cath          49-06.00    6   
  4 DellaPorta, Chad          11 Billerica             48-10.75    4   
  5 Veilleux, David           11 Central Cath          48-04.50    2   
  6 Yeastedt, Tyler           12 Central Cath          47-07.00    1   
  7 Zavrl, Mark               11 Andover               47-03.50  
  8 Staub, Nick               12 Dracut                46-06.50  
  9 Burns, Cory               12 Whitman-Hans          44-07.00  
 10 Garcia, Omar              12 Lawrence              44-05.00  
 11 Igwe-Kalu, Igwe           12 Weston                44-04.50  
 12 Barry, Ryan               11 Central Cath          43-04.00  
 13 Filliger, Ryan            12 Haverhill             43-03.00  
 14 Sullivan, Stephen         10 Central Cath          43-02.50  
 15 Farlow, Stephen           12 Needham               43-02.00  
 16 Ladd, Adam                11 Andover               42-05.00  
 17 Dutton, Matt              09 Acton-Boxbor          42-04.50  
 18 MacDonald, Ian            12 Whitman-Hans          41-05.50  
 19 Miller, Dan               12 Methuen               41-04.50  
 20 Fodera, Peter             11 Reading               40-08.00  
 21 Fortes, John              11 North Readin          40-07.00  
 22 Zafiri, George            12 Peabody               39-06.00  
 22 Fiorello, John            11 Tewksbury             39-06.00  
 24 Gennet, Gordon            11 Lawrence              39-02.00  
 25 Stasio, Brian             11 North Readin          38-10.50  
 26 Kelly, Michael            12 Chelmsford            38-09.50  
 27 Morrissey, Kevin          11 Weymouth              38-07.50  
 28 Hughes, Matt              11 Whitman-Hans          38-06.50  
 29 Novello, Peter            12 North Andove          38-05.00  
 30 Callahan, Brian           11 Reading               38-04.50  
 31 Laguerre, Chris           12 Brookline             38-04.00  
 31 Van Dyke, Zack            12 Needham               38-04.00  
 33 Poulin, Brooks            12 Acton-Boxbor          38-03.50  
 34 Christo, Anthony          09 Peabody               37-10.25  
 35 MacNeil, Daniel           12 Tewksbury             37-06.00  
 36 Pease, Connor             11 Boston Latin          37-03.50  
 37 Finn, Joe                 12 Haverhill             37-00.50  
 38 LeBlanc, Andrew           10 Westford Aca          35-09.00  
 39 Wescott, Josh             12 Billerica             33-10.00  
 40 Slack, Garret             09 Westford Aca          29-09.00  
 41 Norolien, Nicholas        11 Lexington             28-11.00  
 -- Morelus, Princeten        12 Lexington                 FOUL  
 
Event 5  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Melanie          11 Whitman-Hans          16-04.00   10   
  2 Doh, Unsol                10 Lexington             16-02.25    8   
  3 Agle, Cami                12 Acton-Boxbor          16-02.00    6   
  4 Witzgall, Lauren          12 North Readin          16-01.50    4   
  5 Meurer, Sarah             11 Westford Aca          15-11.50    2   
  6 Fries, Randi              12 Acton-Boxbor          15-08.00    1   
  7 Pildner, Alison           12 Needham               15-07.25  
  8 Puccia, Alex              12 Andover               15-02.00  
  9 Bradley, Kelsie           10 Tewksbury             15-01.25  
 10 Mulkerin, Katie           10 Billerica             15-00.00  
 11 Iacoviello, Liz           09 Reading               14-11.50  
 12 Perriello, May            12 Weymouth              14-09.00  
 12 Kent, Leanne              12 Central Cath          14-09.00  
 14 McAndrew, Lauren          10 Methuen               14-08.00  
 15 Spivack, Danielle         11 Whitman-Hans          14-07.25  
 16 Morrissey, Erin           10 Tewksbury             14-07.00  
 17 Petrosino, Katrina        12 Peabody               14-06.50  
 17 Cebulla, Catherine        11 Weston                14-06.50  
 17 Buchannan, Kiara          10 Dracut                14-06.50  
 20 Diaby, Khadija            12 Dracut                14-05.25  
 21 Ratte, Brittany           11 Billerica             14-03.75  
 22 Poulin, Alexa             11 Central Cath          14-03.50  
 23 Brown, Tori               09 North Readin          14-03.25  
 24 Abioye, Fenintola         11 Boston Latin          14-02.50  
 25 Haut, Catherine           10 Andover               14-01.25  
 26 Starble, Katie            11 Reading               13-09.50  
 27 Mancusi, Caroline         12 Brookline             13-09.00  
 28 Rizzo, Sabrina            11 Peabody               13-08.50  
 29 Connolly, Erin            11 Haverhill             13-07.00  
 30 Keany, Naomi              10 Weston                13-04.75  
 31 Spence, Darcy             12 Brookline             12-11.50  
 32 Stanton, Grace            09 Haverhill             12-08.50  
 
Event 6  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey-Smith, Khary       12 Weymouth              21-05.50   10   
  2 Lougbo, Axel              12 North Andove          21-03.75    8   
  3 Sommers, Brian            11 Acton-Boxbor          21-01.75    6   
  4 Shytle, Craig             11 Weston                21-01.25    4   
  5 Duni, Vlasi               11 Peabody               20-09.75    2   
  6 Braga, John               11 North Readin          20-09.00    1   
  7 Gentile, Nick             12 Andover               20-04.50  
  8 Shea, Spencer             12 Weston                20-03.25  
  9 Tuff, Bryant              11 Dracut                20-03.00  
 10 Maney, Ryan               11 Reading               20-00.75  
 11 Eisenberg, Ben            11 Newton South          20-00.25  
 12 Cataldo, Cory             11 Tewksbury             19-11.75  
 13 Lopez, Jamahl             11 Central Cath          19-10.75  
 14 Trudel, Cody              09 Westford Aca          19-07.00  
 15 Gaye, Nate                12 Peabody               19-05.50  
 16 Sasso-Flannagan, Philip   11 Haverhill             19-04.25  
 17 Tejeda, William           10 Acton-Boxbor          19-01.75  
 17 Federico, Robert          11 Reading               19-01.75  
 19 Zhou, Henry               11 Acton-Boxbor          18-11.50  
 20 Pawlak, Kevin             09 Westford Aca          18-10.25  
 21 Johnson, Greg             11 Chelmsford            18-08.75  
 22 Reginald, Satish          09 Lexington             18-07.75  
 22 Okscin, Matthew           12 North Readin          18-07.75  
 24 Cashman, Brian            10 Whitman-Hans          18-06.25  
 25 Jones, Kevin              10 Tewksbury             18-03.50  
 26 Livingston, Denzel        12 Billerica             18-02.50  
 27 Cox, Justin               10 Brookline             18-02.25  
 28 Wong, Christopher         12 Newton South          18-01.25  
 29 Cacciatore, Dom           12 Whitman-Hans          17-09.25  
 30 Shannon, Matthew          12 Billerica             17-06.75  
 31 Kabuthia, Collins         10 Methuen               17-06.00  
 32 Thompson, Scott           10 Andover               17-05.50  
 33 Ryan, Mike                10 Central Cath          17-05.00  
 34 Weinhold, William         10 Methuen               16-10.50  
 35 Mayhew, Alex              11 Haverhill             15-11.25  
 
Event 7  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Stephanie          12 Billerica               112-09   10   
  2 Murray, Emily             10 North Readin            100-08    8   
  3 Berrioz, Aneisha          11 Lawrence                 98-03    6   
  4 Glinos, Dina              10 Andover                  93-04    4   
  5 Lazarus, Beth             12 Brookline                92-07    2   
  6 Johnson, Erika            09 Central Cath             91-04    1   
  7 Kaplan, Cheyenne          10 North Andove             90-09  
  8 Miller, Julianna          12 Reading                  89-08  
  9 Curran, Brooke            12 Chelmsford               87-02  
 10 Brooks, Amanda            11 Westford Aca             86-10  
 11 Aldrich, Rachel           12 Andover                  85-01  
 12 Shattuck, Melissa         12 Andover                  84-10  
 13 Stevens, Kelsey           11 Andover                  82-06  
 14 magaw, rachelle           12 Westford Aca             81-05  
 15 Higgins, Athena           10 Acton-Boxbor             79-03  
 16 Connelly, Brittany        12 Reading                  78-04  
 17 Zannini, Sarah            12 Central Cath             78-00  
 18 Hillson, Katie            12 Weymouth                 77-06  
 19 Alexandra, Layne          09 North Andove             77-02  
 20 Czernicki, Kendra         12 Chelmsford               76-11  
 21 Marshall, Christina       12 Tewksbury                76-10  
 22 Newcomb, Christine        11 Whitman-Hans             76-06  
 22 Howe, Theresa             12 Acton-Boxbor             76-06  
 24 Kobelski, Cassandra       11 Andover                  74-02  
 25 Kwake, Maggie             10 Methuen                  73-11  
 26 Sargent, Laura            12 Billerica                73-10  
 27 Jacob, Susan              12 Lexington                73-04  
 28 Ludwig, Molly             11 Weston                   73-02  
 29 Hussain, Iman             10 Lexington                69-10  
 30 Casey, Camille            11 Weston                   69-04  
 31 Matovu, Matilda           12 Tewksbury                67-03  
 32 Marchelletta, Jackie      10 Dracut                   67-02  
 33 Murray, Sarah             12 North Readin             66-05  
 34 Louis, Emily              12 Chelmsford               64-06  
 34 Amazan, Nostia            11 Weymouth                 64-06  
 36 Marchelletta, Sam         12 Dracut                   58-04  
 37 Tativian, Rakel           09 Haverhill                58-03  
 38 Pence, Kat                09 Peabody                  56-02  
 -- Zabala, Pamela            11 Peabody                   FOUL  
 
Event 8  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Staub, Nick               12 Dracut                  141-06   10   
  2 Daigle, Ryan              12 Central Cath            138-04    8   
  3 Weeks, Samuel             11 Methuen                 133-11    6   
  4 Yeastedt, Tyler           12 Central Cath         131-05.50    4   
  5 Taylor, Christian         11 Tewksbury            127-03.50    2   
  6 Kim, Ryan                 10 Newton South            125-09    1   
  7 Peach, Derek              12 Peabody                 125-04  
  8 DellaPorta, Chad          11 Billerica               120-05  
  9 Ochab, Adam               12 Billerica               119-06  
 10 Rice, Jason               10 North Andove         119-02.50  
 11 Ryan, Chris               11 Whitman-Hans            118-09  
 12 Scott, Paul               12 Weston                  116-00  
 13 Burns, Cory               12 Whitman-Hans            114-05  
 14 Farlow, Stephen           12 Needham              114-03.50  
 15 Fong, Davidson            12 Weymouth             112-04.50  
 16 Haskell, Will             12 Haverhill            112-03.50  
 17 Dutton, Matt              09 Acton-Boxbor            110-09  
 18 Beucler, Tom              12 Reading                 109-10  
 19 Crisante, Jakob           11 North Andove            108-00  
 20 Filliger, Ryan            12 Haverhill               107-03  
 21 Van Dyke, Zack            12 Needham              103-00.50  
 22 Vieira, Marcus            09 Peabody              102-04.50  
 23 Di Ramio, Antonio         11 Lexington               101-04  
 24 Pease, Connor             11 Boston Latin             97-08  
 25 Igwe-Kalu, Igwe           12 Weston                   97-05  
 26 Ladd, Adam                11 Andover                  97-04  
 27 Reyes, Janer              12 Lawrence                 96-11  
 28 Bornstein, Devin          12 Westford Aca          94-07.50  
 29 Aronson, James            11 Tewksbury                92-01  
 30 Hardy, Steven             10 Newton South             82-03  
 31 Marotta, Andrew           09 Andover                  81-10  
 32 Stasio, Brian             11 North Readin             80-03  
 33 Wallace, Eddie            12 Methuen                  77-00  
 34 Evans, Timothy            10 Westford Aca             75-09  
 35 Fortes, John              11 North Readin          57-04.50  
 
Event 9  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Craib, Savanna            11 Acton-Boxbor           5-02.00   10   
  2 Donovan, Ashley           12 Weymouth              J5-02.00    8   
  3 Sanz, Ali                 12 Central Cath           5-00.00    4   
  3 Cespedes, Eladia          09 Methuen                5-00.00    4   
  3 Richner, Samantha         11 Whitman-Hans           5-00.00    4   
  6 McNamara, Meghan          12 Chelmsford            J5-00.00    1   
  7 Megan, McCann             09 North Andove           4-10.00  
  7 Pearce, Kate              12 Weymouth               4-10.00  
  9 Diaby, Khadija            12 Dracut                J4-10.00  
 10 Donahue, Megan            11 Reading               J4-10.00  
 11 Shaw, Emily               12 North Readin          J4-10.00  
 12 Taylor, Abigail           11 Andover                4-08.00  
 12 Amedee, Jess              10 Tewksbury              4-08.00  
 14 Robbins, Charlotte        09 Newton South          J4-08.00  
 15 Nielsen, Amanda           12 Peabody               J4-08.00  
 15 Silva, Megan              11 Dracut                J4-08.00  
 15 Jaquint, Michelle         09 Chelmsford            J4-08.00  
 15 Nicosia, Meredith         11 North Readin          J4-08.00  
 19 Katugam, Kavya            11 Acton-Boxbor          J4-08.00  
 20 Pelletrino, Laura         12 Peabody                4-06.00  
 21 Gregoire, Allie           09 Brookline             J4-06.00  
 22 Cortez, Elizabeth         12 Lawrence              J4-06.00  
 23 Callahan, Ashley          10 Tewksbury             J4-06.00  
 23 Rogovin, Lauren           11 Brookline             J4-06.00  
 24 Brooks, Amanda            11 Westford Aca          J4-06.00  
 25 Bell, Kathryn             12 Weymouth              J4-06.00  
 25 Grieco, Drea              09 Andover               J4-06.00  
 27 pietras, katie            12 Westford Aca          J4-04.00  
 -- Finley-Moise, Tulie       11 Lexington                   NH  
 -- Bichara, Fini             10 Weston                      NH  
 
Event 10  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey-Smith, Khary       12 Weymouth               7-00.00   10   
  2 Garvey, Patrick           12 Haverhill              6-02.00    8   
  3 Grube, Zachary            12 Peabody               J6-02.00    6   
  4 Barnard-Pratt, Qadir      09 Westford Aca          J6-02.00    4   
  5 Elkorchi, Youssef         12 Newton South           6-00.00    1.50
  5 Braga, John               11 North Readin           6-00.00    1.50
  7 James, Dondre             11 Whitman-Hans          J6-00.00  
  8 Ogwuru, Ahamdi            11 North Andove          J6-00.00  
  9 Dehullu, Alex             11 Central Cath          J6-00.00  
 10 Lopez, Jamahl             11 Central Cath           5-10.00  
 10 Irwin, Patrick            11 North Andove           5-10.00  
 12 Finch, Daniel             11 Lexington             J5-10.00  
 13 O'Hagan, Andrew           12 Newton South          J5-10.00  
 14 Ferri, Matt               12 Dracut                 5-08.00  
 14 Jones, Kevin              10 Tewksbury              5-08.00  
 16 Guerrier, Christian       11 Billerica             J5-08.00  
 17 Butler, Justin            11 Peabody               J5-08.00  
 18 Borseti, Frank            11 Andover                5-06.00  
 19 Garcia, Robert            12 Lawrence              J5-06.00  
 20 Bitto, Michael            11 North Readin           5-04.00  
 20 Bonner, George            11 Haverhill              5-04.00  
 22 Cashman, Brian            10 Whitman-Hans          J5-04.00  
 23 Dumond, Reggie            12 Weymouth              J5-04.00  
 -- Hammel, Cooper            09 Methuen                     NH  
 -- Alvarez, Jeff             11 Lawrence                    NH  
 -- Silveira, Sebastian       09 Andover                     NH  
 -- Youmans, RJ               11 Billerica                   NH  
 -- Kachadurian, Kyle         12 Weston                      NH  
 
Event 11  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Visnick, Kyra             11 Newton South          38-00.50   10   
  2 Ryder, MaryLou            10 Chelmsford            35-00.50    8   
  3 Haut, Catherine           10 Andover               34-06.50    6   
  4 Witzgall, Lauren          12 North Readin          34-06.00    4   
  5 Agle, Cami                12 Acton-Boxbor          34-00.50    2   
  6 Billings, Melissa         12 Haverhill             34-00.00    1   
  7 Quigley, Kelly            10 Tewksbury             33-08.00  
  8 Abioye, Fenintola         11 Boston Latin          33-07.00  
  9 Chapman, Hannah           09 Andover               33-06.75  
 10 Stergiou, Nikoletta       12 Chelmsford            33-05.50  
 11 Kimball, Jen              11 Weymouth              33-03.00  
 11 Vaccaro, Jenny            11 Reading               33-03.00  
 11 Jaquint, Michelle         09 Chelmsford            33-03.00  
 11 Alaimo, Hope              11 Central Cath          33-03.00  
 15 Leone, Kristin            10 Weymouth              33-02.50  
 16 Bichara, Fini             10 Weston                32-09.00  
 16 Ratte, Brittany           11 Billerica             32-09.00  
 18 Thanakil, Nihala          12 North Andove          32-06.75  
 19 Manteiga, Caroline        11 North Andove          32-05.50  
 20 Craig, Ashly              10 Westford Aca          32-05.00  
 21 Allardi, Abby             09 Reading               32-04.00  
 21 Smith, Christina          11 Needham               32-04.00  
 23 Doyle, Libby              10 Brookline             32-01.50  
 24 Reny, Kristina            12 Westford Aca          30-08.50  
 25 Brown, Tori               09 North Readin          30-07.00  
 26 Lawrence, Kayla           11 Weston                30-06.75  
 27 Morissette, Erin          09 Dracut                30-00.50  
 28 D'Angelo, Sabrina         09 Peabody               29-06.00  
 29 Burrows, Sarah            11 Methuen               29-05.25  
 30 Zacharias, Courtney       11 Methuen               29-00.00  
 31 Marquez, Brianda          12 Lawrence              27-06.00  
 32 Perry, Colleen            09 Weymouth              25-08.00  
 33 Rogovin, Lauren           11 Brookline             25-06.75  
 34 Taylor, Tori              12 Dracut                 3-00.75  
 
Event 12  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riedel, Eric              12 North Andove          43-11.25   10   
  2 Mulcahy, Tyler            12 Weymouth              43-08.50    8   
  3 Irwin, Patrick            11 North Andove          42-10.25    6   
  4 Arneaud, Deion            11 Newton South          42-07.00    4   
  5 Kalala, Fortune           12 Central Cath          42-04.00    2   
  6 McGlatherly, Mike         12 Reading               41-05.25    1   
  7 Martinez, Jason           12 Central Cath          41-02.50  
  8 Adu-Gyamfi, Sarpong       12 Weston                40-10.50  
  9 Martinez, Benjamin        11 Peabody               40-04.75  
 10 Whiteley, Adam            12 Lexington             40-03.50  
 11 Krane, Daniel             11 Brookline             39-09.50  
 12 Rasmussen, Max            11 Acton-Boxbor          39-03.50  
 13 Howard, Andrew            12 Whitman-Hans          38-04.50  
 14 Cancre, Felix             11 Lexington             38-02.75  
 15 West, Ian                 12 Reading               38-01.50  
 16 Renaud, Nick              12 Dracut                38-01.00  
 17 Ramirez, Byron            12 Billerica             37-09.00  
 18 Okscin, Alex              10 North Readin          37-05.50  
 19 Morelus, Princeten        12 Lexington             37-05.00  
 20 Hiou, Jason               12 Peabody               37-01.00  
 21 Bitto, Michael            11 North Readin          36-07.50  
 22 Crane, John               12 Methuen               36-00.50  
 23 Puello, Francisco         09 Lawrence              35-08.25  
 24 McDonald, Henry           09 Weymouth              35-07.00  
 25 Brewer, Sam               09 Westford Aca          35-04.00  
 26 Khonstam, Marcus          09 Westford Aca          33-08.50  
 27 Baez, Josh                12 Methuen               33-02.00  
 
Event 13  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Visnick, Kyra             11 Newton South           9-06.00   10   
  2 Valenti, Jessie           12 North Readin          J9-06.00    8   
  3 Bert, Andrea              09 Westford Aca          J9-06.00    6   
  4 Craig, Ashly              10 Westford Aca           9-00.00    4   
  5 Maffeo, Jamie             12 Central Cath          J9-00.00    2   
  6 Pearson, Chloe            10 Andover                8-06.00    1   
  7 Arndt, Madison            10 Central Cath           8-00.00  
  8 Kelly, Nicole             09 Billerica             J8-00.00  
  9 Godzinski, Cole           09 North Readin          J8-00.00  
 10 Ledbetter, Rachel         12 Dracut                J8-00.00  
 10 Root, Helen               11 Andover               J8-00.00  
 12 Wackowski, Lauren         11 Andover               J8-00.00  
 13 Barbas, Caitlin           12 Billerica              7-06.00  
 13 Cossar, Amanda            12 Tewksbury              7-06.00  
 13 Spencer, Alyson           10 Central Cath           7-06.00  
 13 Persico, Bridget          12 Central Cath           7-06.00  
 17 Kelly, Devin              11 Tewksbury             J7-06.00  
 -- Corsetto, Emily           09 Methuen                     NH  
 -- Greenwood, Julia          09 Methuen                     NH  
 
Event 14  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan, Brendan         12 Westford Aca          14-00.00   10   
  2 Eisenberg, Ben            11 Newton South          13-06.00    8   
  3 Fenlon, Matt              12 Central Cath          12-06.00    6   
  4 Andronaco, Anthony        12 Methuen               11-00.00    4   
  5 Hastings, Cameron         11 North Readin         J11-00.00    2   
  6 McGee, Dillon             10 Westford Aca          10-06.00    1   
  7 Quinn, Kyle               11 North Andove         J10-06.00  
  8 Belanger-Deloge, Ray      11 Central Cath         J10-06.00  
  8 Zackular, Bradley         10 North Readin         J10-06.00  
 -- Sutherland, Charles       12 Tewksbury                   NH  
 -- Evans, Scott              12 Acton-Boxbor                NH  
 -- Nguyen, Andrew            09 Tewksbury                   NH  
 -- McGahan, Michael          11 Acton-Boxbor                NH  
 -- Kalan, Ben                11 Westford Aca                NH  
 -- Breen, Tim                10 Westford Aca                NH  
 -- Litteral, Kyle            11 Dracut                      NH  
 -- Hickey, Joe               11 Newton South                NH  
 -- Grassi, Chris             12 Methuen                     NH  
 -- Swanson, Sam              11 Reading                     NH  
 -- Traugot, Parker           12 Reading                     NH  
 -- Vetere, Joseph            09 Andover                     NH  
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Darling, Melissa          12 Weymouth                 15.78q  4 
  2 Comeau, Courtney          10 Andover                  15.82q  2 
  3 McNamara, Meghan          12 Chelmsford               15.87q  1 
  4 Craib, Savanna            11 Acton-Boxbor             15.94q  5 
  5 Marks, Ashleigh           12 Central Cath             16.16q  3 
  6 Donahue, Megan            11 Reading                  16.23q  6 
  7 Bert, Andrea              09 Westford Aca             16.49   1 
  8 Quigley, Kelly            10 Tewksbury                16.61   5 
  9 Chapman, Hannah           09 Andover                  16.71   5 
 10 Mackey, Melissa           11 Central Cath             16.84   3 
 11 Alaimo, Hope              11 Central Cath             16.87   6 
 12 Hebert, Lauren            12 North Readin             17.04   5 
 13 Smith, Christina          11 Needham                  17.29   4 
 14 Sanz, Ali                 12 Central Cath             17.43   1 
 15 Spencer, Alyson           10 Central Cath             17.47   2 
 16 Starble, Katie            11 Reading                  17.56   6 
 17 Wolstromer, Katie         11 North Andove             17.77   5 
 18 Bechtold, Belinda         12 Weymouth                 17.88   4 
 19 Callahan, Ashley          10 Tewksbury                18.10   6 
 19 Johnson, Shaylee          09 Dracut                   18.10   2 
 21 Domings, Mary             11 Lexington                18.14   3 
 22 Meurer, Sarah             11 Westford Aca             18.21   3 
 23 Doyle, Libby              10 Brookline                18.22   2 
 24 Wyman, Sarah              11 Weymouth                 18.28   1 
 25 Richner, Samantha         11 Whitman-Hans             18.35   4 
 26 Barrett, Rachel           10 Peabody                  18.42   5 
 27 Buchannan, Kiara          10 Dracut                   18.60   3 
 28 D'Angelo, Sabrina         09 Peabody                  18.64   1 
 29 Mason, Anna               09 Newton South             18.71   6 
 30 Garrity, Kathleen         12 Newton South             18.76   6 
 31 Corcoran, Shannon         11 Haverhill                18.79   3 
 32 Nicosia, Meredith         11 North Readin             18.81   4 
 33 Bodenrader, Ashley        11 Methuen                  19.90   1 
 -- Amedee, Jess              10 Tewksbury                   FS   4 
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Comeau, Courtney          10 Andover                  15.77   10   
  2 Craib, Savanna            11 Acton-Boxbor             15.99    8   
  3 McNamara, Meghan          12 Chelmsford               16.34    6   
  4 Marks, Ashleigh           12 Central Cath             16.40    4   
  5 Donahue, Megan            11 Reading                  16.61    2   
  6 Darling, Melissa          12 Weymouth                 17.74    1   
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sullivan, Brendan         12 Westford Aca             15.48q  4 
  2 Zannini, Jeremy           11 Central Cath             15.51q  3 
  3 Grube, Zachary            12 Peabody                  15.55q  1 
  4 McGlatherly, Mike         12 Reading                  15.63q  5 
  5 Maney, Ryan               11 Reading                  15.66q  2 
  6 Park, Jung                11 Newton South             15.68q  1 
  7 Matovu, Edward            10 Tewksbury                15.69   5 
  8 Borseti, Frank            11 Andover                  15.70   4 
  9 Kuegler, George           12 Tewksbury                15.93   3 
 10 Rasmussen, Max            11 Acton-Boxbor             16.09   4 
 11 Krane, Daniel             11 Brookline                16.99   3 
 12 Kaufman, Ben              11 Lexington                17.20   2 
 13 Tagariello, Tony          12 Westford Aca             17.23   4 
 14 Okscin, Alex              10 North Readin             17.48   1 
 15 Mahan, Tom                11 Haverhill                17.55   2 
 16 Maldonado, Andrew         12 Weymouth                 17.58   4 
 17 Cox, Justin               10 Brookline                17.62   5 
 18 Finch, Daniel             11 Lexington                17.79   3 
 19 Staudt, Joseph            09 North Andove             17.87   1 
 20 Martinez, Benjamin        11 Peabody                  17.96   5 
 21 Puello, Francisco         09 Lawrence                 18.18   1 
 22 McCoy, Shawn              12 Central Cath             19.64   2 
 23 Maskell, Austin           09 Weymouth                 19.68   5 
 24 McDonald, Daniel          12 North Readin             20.06   1 
 25 Velmarugan, Vineeth       10 Billerica                20.31   5 
 -- Focke, Owen               10 Andover                     FS   3 
 -- Gentile, Nick             12 Andover                     DQ   2 
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Park, Jung                11 Newton South             14.95   10   
  2 Sullivan, Brendan         12 Westford Aca             15.01    8   
  3 Zannini, Jeremy           11 Central Cath             15.25    6   
  4 McGlatherly, Mike         12 Reading                  15.31    3   
  4 Grube, Zachary            12 Peabody                  15.31    3   
  6 Maney, Ryan               11 Reading                  15.34    1   
 
Event 17  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rocha, Catarina           11 Peabody               10:48.64   10   
  2 Brackett, Olivia          12 Weston                11:17.33    8   
  3 Aruri, Leila              10 Andover               11:37.81    6   
  4 Ruggiero, Emily              Westford Aca          11:43.58    4   
  5 Lerner, Sammy             10 Needham               12:01.05    2   
  6 Young, Kristen            11 Chelmsford            12:11.52    1   
  7 Frederick, Brittany       12 Billerica             12:11.86  
  8 Haq, Marwah               10 Methuen               12:16.57  
  9 Leahy, Katie              10 Weymouth              12:17.90  
 10 Thompson, Cairo           11 Billerica             12:19.00  
 11 O'Brien, Mary             12 Billerica             12:20.99  
 12 Laurence, Anna            12 Newton South          12:23.80  
 13 Rothmann, Sarah           09 Andover               12:24.21  
 14 Bellegarde, Katisha       12 Methuen               12:25.70  
 15 O'Brien, Alannah          09 Boston Latin          12:35.16  
 16 Turner, Ally              11 Chelmsford            12:38.92  
 17 Hanlon, Emily             11 Billerica             12:42.77  
 18 Rhatigan, Anna            10 Newton South          12:45.90  
 19 Wessenyeleh, Edom         11 Weston                12:46.37  
 20 MacDonald, Caroline       11 Central Cath          12:46.83  
 21 Corcoran, Lily            11 Needham               12:58.35  
 22 Hamblet, Lindsey          12 Methuen               12:58.41  
 23 Stevens, Emilee           11 Weymouth              13:02.03  
 24 Ransom, Erin              10 Weymouth              13:07.98  
 25 Sgroi, Sandra             09 Reading               13:25.99  
 26 Becker, Katherine         11 Haverhill             13:31.79  
 
Event 18  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Donnell, Mike           11 Methuen                9:29.14   10   
  2 Adams, Nathaniel          11 Lexington              9:36.74    8   
  3 Sisay, Chernet            12 Brookline              9:41.27    6   
  4 Shiu, Allen               10 Newton South           9:54.10    4   
  5 Ryan, Pat                 12 Whitman-Hans           9:55.61    2   
  6 Siddique, Bashir          12 Acton-Boxbor           9:55.66    1   
  7 Perry, Mark               12 Brookline              9:55.92  
  8 Gaj, Evan                 12 Andover                9:56.95  
  9 Amaya, Adrian             10 Needham                9:57.11  
 10 Serrano, Simon            11 Central Cath          10:09.78  
 11 Knickle, Brendan          11 Billerica             10:14.50  
 12 Allen, Tim                12 Central Cath          10:23.20  
 13 Swanson, Andrew           12 Lexington             10:23.37  
 14 Galat, Max                11 Andover               10:25.83  
 15 Penfield, Scott           11 Westford Aca          10:27.99  
 16 Burns, Patrick            12 Billerica             10:30.78  
 17 Arena, Nick               11 Chelmsford            10:31.85  
 18 Johns, Jacob              12 North Andove          10:39.38  
 19 Spicer, Eli               10 North Readin          10:43.24  
 20 Pham, Collin              10 Newton South          10:43.36  
 21 Heier, Zak                11 Needham               10:43.49  
 22 Abbene, Paul              12 Weymouth              10:45.57  
 23 Pearce, Jack              12 Chelmsford            10:45.90  
 24 Blair, Brendan            12 Tewksbury             10:53.44  
 24 Fournier, Rich            10 Peabody               10:53.44  
 26 Miller, Jonathan          10 Westford Aca          11:03.88  
 27 Marcus, Alexander         09 Peabody               11:14.37  
 28 Jensen, Jake              11 Weymouth              11:44.83  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kent, Leanne              12 Central Cath             26.50q  5 
  2 Gross, Robin              11 Lexington                26.68q  1 
  3 Mehlman, Julia            12 North Andove             26.88q  7 
  3 Jarostchuk, Maya          11 Acton-Boxbor             26.88q  3 
  5 Freeman, Rhyana           09 Brookline                27.25q  4 
  6 Gencorelli, Michelle      09 Andover                  27.36q  7 
  7 Fries, Randi              12 Acton-Boxbor             27.45   1 
  8 Gillis, Sydney            11 Andover                  27.61   2 
  9 Barnwell, Kenedy          09 Boston Latin             27.64   3 
 10 Wheaton, Emmy             11 Lexington                27.66   3 
 11 Gorodentsev, Anya         09 Needham                  27.73   6 
 12 Connolly, Erin            11 Haverhill                27.78   5 
 13 Mulkerin, Katie           10 Billerica                27.88   6 
 14 Forance, Kim              12 Dracut                   28.17   5 
 15 Okpoebo, Debbie           10 Chelmsford               28.29   4 
 16 Wallace, Caitlyn          10 Methuen                  28.60   5 
 17 Allardi, Abby             09 Reading                  28.73   1 
 18 Barbas, Caitlin           12 Billerica                28.74   7 
 19 Sanderson, Katelyn        11 Billerica                28.76   4 
 20 Rizzo, Sabrina            11 Peabody                  28.85   5 
 21 Bulpin, Morgane           11 Acton-Boxbor             28.94   2 
 22 Cabrera, Sonya            12 Lawrence                 28.98   6 
 23 Hughes, Maggie            12 Boston Latin             29.03   2 
 24 Stanton, Grace            09 Haverhill                29.22   7 
 25 Lenahan, Lauren           10 Weymouth                 29.43   7 
 26 Taylor, Tori              12 Dracut                   29.51   3 
 27 Dynan, Kelly              12 Reading                  29.56   6 
 28 Delheim, Caroline         09 Newton South             29.68   1 
 29 Souza, Nicole             11 Westford Aca             29.76   1 
 30 Kelly, Kristin            12 Weymouth                 29.79   1 
 31 Dempsey, Karen            12 Whitman-Hans             29.83   2 
 32 Rauseo, Meghan            10 Central Cath             29.88   4 
 33 Lebarron, Tess            09 Weymouth                 30.01   4 
 34 Blaisdell, Meghan         10 Tewksbury                30.14   2 
 35 Sebahar, Sara             11 Brookline                30.15   3 
 36 Lecesse, Melony           11 Tewksbury                30.16   3 
 37 Votto, Mary               10 Peabody                  30.22   2 
 37 Iannone, Paulette         09 Whitman-Hans             30.22   6 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jarostchuk, Maya          11 Acton-Boxbor             26.10   10   
  2 Kent, Leanne              12 Central Cath             26.16    8   
  3 Freeman, Rhyana           09 Brookline                26.43    6   
  4 Gross, Robin              11 Lexington                26.63    4   
  5 Mehlman, Julia            12 North Andove             26.64    2   
  6 Gencorelli, Michelle      09 Andover                  27.78    1   
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Federico, Robert          11 Reading                  22.90q  7 
  2 Maniscalco, Joe           11 Chelmsford               23.04q  6 
  3 McKenney, Seamus          12 Westford Aca             23.07q  5 
  4 Naveed, Hamza             09 Andover                  23.39q  3 
  4 Cennami, Chris            11 Peabody                  23.39q  4 
  6 Brewster, Austin          12 Peabody                  23.42q  1 
  7 Usoff, Nick               11 Acton-Boxbor             23.43   4 
  8 Doelp, Andrew             11 Acton-Boxbor             23.49   7 
  9 Masamba, Ronsard          12 Haverhill                23.61   4 
 10 Greene, Marshall          11 Brookline                23.69   4 
 10 Imperillo, Nick           12 Chelmsford               23.69   5 
 12 Johnston, David           11 Lexington                23.75   2 
 13 Renaud, Nick              12 Dracut                   23.78   6 
 14 Abacherli, Dominic        12 Acton-Boxbor             23.81   2 
 15 Arneaud, Deion            11 Newton South             23.85   3 
 16 MacDougall, Ryan          11 Weymouth                 23.95   6 
 17 Gentile, Anthony          11 Central Cath             23.98   4 
 18 Lougbo, Axel              12 North Andove             23.99   1 
 19 Cacciatore, Dom           12 Whitman-Hans             24.01   3 
 20 Epstein, Dylan            10 Andover                  24.06   2 
 21 O'Brien, Tyler            10 Weymouth                 24.09   1 
 22 Hopkins, Chris            09 Brookline                24.11   3 
 22 Estrella, Alex            12 Central Cath             24.11   7 
 24 Reardon, Matthew          11 Andover                  24.30   5 
 25 Harris, Kevin             10 Billerica                24.32   7 
 26 Dunne, Andrew             11 Westford Aca             24.33   6 
 27 Johnston, Andrew          11 Lexington                24.34   5 
 28 Cheung, Anthony           11 Boston Latin             24.40   6 
 29 Nord, Eric                12 Acton-Boxbor             24.44   3 
 30 Tejeda, William           10 Acton-Boxbor             24.50   2 
 31 Riley, Ian                12 Needham                  24.77   1 
 32 McDonald, Henry           09 Weymouth                 24.79   1 
 33 Perez, Brandon            12 Lawrence                 24.91   5 
 34 Baez, Josh                12 Methuen                  25.53   2 
 35 O'Donnell, Alex           11 Needham                  25.63   1 
 36 Rivera, Giovanni          11 Methuen                  25.71   4 
 37 Youmans, RJ               11 Billerica                25.72   2 
 38 Keenan, Martin            11 Boston Latin             25.76   5 
 39 Shanahan, Ben             11 Boston Latin             26.04   3 
 40 Gilbert, Cory             12 Whitman-Hans             26.25   6 
 41 McDonald, Daniel          12 North Readin             26.61   7 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Federico, Robert          11 Reading                  22.79   10   
  2 Maniscalco, Joe           11 Chelmsford               22.80    8   
  3 Brewster, Austin          12 Peabody                  23.44    6   
  4 Naveed, Hamza             09 Andover                  23.90    4   
  5 Cennami, Chris            11 Peabody                  24.16    2   
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Finley-Moise, Tulie       11 Lexington                13.10q  1 
  2 Wagner, Natlie            10 Andover                  13.24q  3 
  3 Lawrence, Kayla           11 Weston                   13.31q  4 
  4 Deane, Meagan             10 Weymouth                 13.33q  3 
  5 Spivack, Danielle         11 Whitman-Hans             13.38q  5 
  5 Leslie, Kristi            11 Acton-Boxbor             13.38q  1 
  7 Ojini, Blessing           10 Needham                  13.43   2 
  8 Annino, Rachel            11 Andover                  13.46   5 
  9 Carroll, Erin             09 Central Cath             13.50   3 
 10 Moen, Wilhelmina          12 Boston Latin             13.53   7 
 11 Collins, Yonnie           10 Haverhill                13.54   5 
 12 Soucy, Micaela            10 Andover                  13.55   6 
 12 Duffy, Alexa              12 North Andove             13.55   1 
 14 Yoon, Denise              11 Boston Latin             13.58   4 
 15 Morales, Daunyelle        09 Lexington                13.65   2 
 16 Brown-Burcy, Bria         12 Reading                  13.71   7 
 17 Pelletrino, Laura         12 Peabody                  13.76   3 
 18 Tanimura, Rui             10 Acton-Boxbor             13.79   2 
 19 Cardonne, Amanda          12 Chelmsford               13.80   1 
 19 Haltsberg-Bell, Nicole    09 Reading                  13.80   3 
 21 Castiglia, Sarah          10 Needham                  13.81   2 
 22 Hatzis, Andrea             8 Boston Latin             13.88   1 
 23 Morrissey, Erin           10 Tewksbury                13.89   2 
 24 Mailliaros, Zoe           11 Dracut                   13.91   7 
 24 Enger, Brianna            09 Dracut                   13.91   4 
 26 Burk, Kristen             11 Westford Aca             13.92   6 
 27 Reny, Kristina            12 Westford Aca             13.93   6 
 28 Visconti, Emily           10 North Readin             13.97   5 
 29 Bradley, Kelsie           10 Tewksbury                13.98   3 
 30 Long, Kerri               09 Weymouth                 14.01   2 
 31 Petrosino, Katrina        12 Peabody                  14.04   7 
 32 Quarti, Marisa            10 North Readin             14.06   4 
 33 Ferraro, Alicia           10 Whitman-Hans             14.17   5 
 34 Capece, Lena              12 Brookline                14.19   4 
 34 Mancusi, Caroline         12 Brookline                14.19   7 
 36 Marks, Alexandra          10 Central Cath             14.21   6 
 37 Dejesus, Ambar            11 Lawrence                 14.26   1 
 38 Marquez, Brianda          12 Lawrence                 14.30   6 
 39 Goerke, Bridget           12 Methuen                  14.51   6 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Finley-Moise, Tulie       11 Lexington                13.33   10   
  2 Lawrence, Kayla           11 Weston                   13.68    8   
  3 Leslie, Kristi            11 Acton-Boxbor             13.72    6   
  4 Spivack, Danielle         11 Whitman-Hans             13.94    4   
  5 Wagner, Natlie            10 Andover                  13.96    2   
  6 Deane, Meagan             10 Weymouth                 14.08    1   
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Severino, Kelvin          12 Lawrence                 11.22q  3 
  2 Elkorchi, Youssef         12 Newton South             11.28q  4 
  3 Thay, Ryan                12 Westford Aca             11.41q  6 
  4 Shannon, Matthew          12 Billerica                11.48q  4 
  5 Mayhew, Alex              11 Haverhill                11.49q  1 
  6 Gaye, Nate                12 Peabody                  11.55q  5 
  7 Duni, Vlasi               11 Peabody                  11.57   2 
  8 Lamphier, Brandon         12 Central Cath             11.60   2 
  9 Munoz, Ruben              12 Lawrence                 11.66   6 
  9 Homere, Ronald            12 Weymouth                 11.66   3 
 11 Kachadurian, Kyle         12 Weston                   11.67   5 
 12 Murowchick, Andrew        12 Needham                  11.68   3 
 13 Lopci, Marini             11 Newton South             11.72   5 
 14 Encarnacion, Mario        12 Lawrence                 11.80   3 
 15 Heikkinen, Will           11 Andover                  11.87   1 
 16 Fernandez, Derrell        10 Weymouth                 11.90   2 
 17 MA, Cody                  12 Lexington                11.93   4 
 18 Fulgoni, Steve            10 Billerica                11.95   5 
 19 Bodemann, Chad            10 Westford Aca             11.96   5 
 20 Johnson, Greg             11 Chelmsford               11.97   6 
 21 Saycocie, Sidney          12 Dracut                   11.99   4 
 22 Chew, Eric                11 Lexington                12.04   1 
 23 Wanjiku, Derrick          09 Dracut                   12.05   5 
 24 Poli, Joe                 11 Tewksbury                12.14   6 
 25 Steverman, John           10 Needham                  12.19   1 
 26 Crane, John               12 Methuen                  12.23   3 
 27 Thompson, Scott           10 Andover                  12.29   6 
 28 Cheung, Anthony           11 Boston Latin             12.30   4 
 29 Blanke, Yannik            11 Whitman-Hans             12.38   2 
 30 Carvalho, Ailson          11 Brookline                12.40   2 
 31 Almonte, Luis             09 Haverhill                12.44   3 
 32 Kabuthia, Collins         10 Methuen                  12.46   6 
 33 Weinhold, William         10 Methuen                  12.52   2 
 34 Zhou, Alan                12 Brookline                12.55   1 
 35 Hirtle, Jimmy             09 Tewksbury                12.56   1 
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Severino, Kelvin          12 Lawrence                 11.34   10   
  2 Mayhew, Alex              11 Haverhill                11.56    8   
  3 Gaye, Nate                12 Peabody                  11.70    6   
  4 Thay, Ryan                12 Westford Aca             11.75    4    11.742
  5 Elkorchi, Youssef         12 Newton South             11.75    2    11.750
  6 Shannon, Matthew          12 Billerica                11.85    1   
 
Event 23  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jowett, Lanie             12 Central Cath           5:16.63   10   
  2 Solimine, Jackie          11 Haverhill              5:20.64    8   
  3 Roberts, Nicole           10 North Readin           5:21.03    6   
  4 Mahoney, Megan            12 Billerica              5:21.70    4   
  5 Gilmore, Riley            10 Haverhill              5:23.52    2   
  6 Allen, Sam                10 Peabody                5:24.64    1   
  7 Baker, Rachael            11 Whitman-Hans           5:24.98  
  8 Barker, Molly             11 Weymouth               5:25.74  
  9 Betts, Ashley             09 Weymouth               5:31.06  
 10 Pisarik, Jennifer         11 Chelmsford             5:32.08  
 11 Simione, Tiffany          09 Central Cath           5:34.76  
 12 Caccitore, Gianna         11 Whitman-Hans           5:36.47  
 13 Boreiko, Ali              12 Lexington              5:37.84  
 14 Blaustein, Rachel         10 Needham                5:39.62  
 15 Carbone, Allison          11 Billerica              5:42.85  
 16 May, Sydney               10 Peabody                5:43.48  
 17 Caldwell, Tia             11 Westford Aca           5:46.78  
 18 Flannagan, Kayla          10 Westford Aca           5:48.33  
 19 Nassar, Jacquelyn         11 Central Cath           5:48.65  
 20 Cooney, Kathryn           12 Chelmsford             5:49.36  
 21 Turner, Caroline          11 Needham                5:49.59  
 22 Caggiano, Emily           11 Newton South           5:50.87  
 23 Dick, Christina           12 Tewksbury              5:51.24  
 24 Kelleher, Samantha        12 Haverhill              5:52.00  
 25 Eisenberg, Naomi          10 Newton South           5:52.99  
 26 Makino, Lina              11 Weston                 5:54.13  
 27 Perez, Marissa            11 Reading                6:01.84  
 28 Wiessmeyer, Lauren        12 Weymouth               6:06.22  
 29 Boudreau, Olivia          10 Tewksbury              6:10.33  
 30 Piatelli, Alex            12 Dracut                 6:12.76  
 31 Cayer, Brittany           11 Methuen                6:46.41  
 
Event 24  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christensen, Nick         12 Peabody                4:23.60   10   
  2 McNaughton, Michael       12 Haverhill              4:24.41    8   
  3 Maldari, Michael          11 Andover                4:28.68    6   
  4 Massey, Robert            12 Chelmsford             4:31.48    4   
  5 Parsons, Lucas            12 Methuen                4:31.94    2   
  6 Gidley, Adam              12 Central Cath           4:34.15    1   
  7 Ward, Mike                11 Boston Latin           4:34.69  
  8 Goroff, Matt              12 Brookline              4:35.38  
  9 Stephansky, Nate          11 Whitman-Hans           4:35.68  
 10 Sciuto, Nick              11 Westford Aca           4:37.52  
 11 Sternstein, Evan          12 Brookline              4:39.63  
 12 Schultz, Joey             11 Billerica              4:39.98  
 13 Alpert, Daniel            10 Needham                4:41.89  
 14 Herzig, Matt              11 Weston                 4:44.01  
 15 Weersinghe, Tharindu      12 Brookline              4:44.78  
 16 Swaebe, Dylan             11 Reading                4:46.58  
 17 Hagen, Tyler              11 Needham                4:47.02  
 18 Lacroix, Andre            12 Westford Aca           4:49.66  
 19 McLaughlin, Connor        12 Weymouth               4:49.91  
 20 Butler, Brendon           12 Weymouth               4:50.08  
 21 Isaacson, Ethan           10 Lexington              4:50.17  
 22 Kline, Gabe               09 Acton-Boxbor           4:51.81  
 23 Tavoletti, Jason          12 Reading                4:52.56  
 24 Elia, Matt                11 Central Cath           4:52.80  
 25 Areseneault, Matt         11 Chelmsford             4:53.16  
 26 Tedescucci, Anthony       12 Peabody                4:53.55  
 27 Twombly, Kevin            11 Billerica              4:55.70  
 28 Waller, Mark              12 Andover                4:57.30  
 29 Chari, Jason              11 Newton South           5:09.63  
 30 Opolski, Evan             12 Haverhill              5:12.13  
 31 Conklin, Timothy          12 Tewksbury              5:12.84  
 32 Le, Andrew                10 Methuen                5:16.38  
 33 Cohen, Tyler              12 Boston Latin           5:17.78  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Regan, Kylie              10 Central Cath           2:17.50   10   
  2 Semenza, Sara             10 Tewksbury              2:19.26    8   
  3 Tevenan, Julie            12 Weymouth               2:23.55    6   
  4 Baker, Abby               11 Whitman-Hans           2:23.64    4   
  5 Fiore, Kristen            11 Lexington              2:24.05    2   
  6 Walmsley, Charlotte       12 Weston                 2:24.26    1   
  7 Chaparala, Alekhya        10 Newton South           2:25.27  
  8 Twomey, Bridget           12 Haverhill              2:26.60  
  9 Friedman, Hannah          12 Newton South           2:30.99  
 10 Connolly, Theresa         12 Central Cath           2:31.29  
 11 Shepard, Karina           10 Dracut                 2:31.77  
 12 Armstrong, Hallie         11 Needham                2:32.89  
 13 Vaccaro, Jenny            11 Reading                2:33.09  
 14 Wilder, Jessica           10 Billerica              2:34.01  
 15 Snow, Zoe                 10 Weston                 2:34.38  
 16 Blackshaw, Brooke         09 Acton-Boxbor           2:34.49  
 17 Davis, Christine          11 Acton-Boxbor           2:34.76  
 18 Bernstein, Meredith       09 Lexington              2:34.92  
 19 Dinnen, Rowan              8 Boston Latin           2:35.19  
 20 Wise, Samantha            10 Haverhill              2:35.71  
 21 Carney, Alycia            10 Weymouth               2:35.78  
 22 Frangias, Joanne          11 Peabody                2:37.00  
 23 Carney, Kerrin            12 Dracut                 2:37.46  
 24 Soucy, Rosemary           11 Reading                2:39.55  
 25 Fitzpatrick, Colleen      11 North Readin           2:42.79  
 26 Violich, Francesca        10 Boston Latin           2:47.62  
 27 Stamatopoulos, Amy        10 Methuen                2:50.06  
 28 McCabe, Rachael           10 Tewksbury              2:50.11  
 29 Goddard, Brianna          12 North Readin           2:50.81  
 30 Wehring, Emily            10 Methuen                2:52.95  
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Scott          11 Billerica              1:58.08   10   
  2 Cox, Tim                  11 Acton-Boxbor           1:58.48    8   
  3 Cooney, Ryan              12 Andover                1:58.63    6   
  4 Lueders, Ben              12 Needham                1:59.11    4   
  5 Almono, Max               12 North Andove           1:59.73    2   
  6 O'Connell, Danny          11 Central Cath           2:00.35    1   
  7 Fajnzylber, Jesse         11 Brookline              2:00.64  
  8 Murphy, Sean              12 Central Cath           2:01.12  
  9 Vargas, Bryan             12 Lawrence               2:01.52  
 10 Greenfield, JD            11 Reading                2:01.88  
 11 Klein, Aaron              11 Brookline              2:02.19  
 12 Hiou, Jason               12 Peabody                2:02.77  
 13 Schleifer, Charlie        12 Andover                2:04.12  
 14 Clark, Conor              12 Methuen                2:04.77  
 15 D'Amato, T.J.             12 Peabody                2:05.55  
 16 St. Hilaire, John         09 Methuen                2:05.89  
 17 Finestone, Alex           11 Billerica              2:06.44  
 18 Deluca, David             11 Central Cath           2:07.02  
 19 Forgo, Carl               12 Acton-Boxbor           2:08.16  
 20 Curme, Eli                11 Weston                 2:08.58  
 21 Sullivan, Robert          12 Chelmsford             2:09.30  
 22 Wynn, Bryce               11 Chelmsford             2:11.16  
 23 Franco, Ben               12 Weymouth               2:11.48  
 24 Detommaso, Anthony        12 Weymouth               2:11.93  
 25 Marino, Dan               10 North Andove           2:12.60  
 26 Fuchs, Andrew             12 Needham                2:12.84  
 27 O'Brien, Matthew          12 North Readin           2:14.87  
 28 Casey, Tom                11 Boston Latin           2:15.01  
 29 Costello, Michael         10 Newton South           2:15.56  
 30 Crowley, John             11 Boston Latin           2:16.42  
 31 Kyathappa, Nikkil         12 Westford Aca           2:17.86  
 32 Langille, Hunter          11 Westford Aca           2:21.74  
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kimball, Jen              11 Weymouth               1:00.23   6  10   
  2 Lang, Lucy                09 Lexington              1:00.44   6   8   
  3 Pildner, Alison           12 Needham                1:02.00   6   6   
  4 Puccia, Alex              12 Andover                1:02.16   6   4   
  5 Collins, Melanie          11 Whitman-Hans           1:02.58   6   2   
  6 Buckner, Alia             10 Brookline              1:02.87   4   1    1:02.871
  7 Manickas-Hill, Olivia     09 Lexington             J1:02.87   6  1:02.873
  8 Fitzgerald, Kaleigh       12 Haverhill              1:03.27   5 
  9 Fineman, Elizabeth        10 Newton South           1:03.75   5 
  9 Cespedes, Eladia          09 Methuen                1:03.75   5 
 11 McCluskey, Kate           10 Westford Aca           1:03.77   3 
 12 Shepard, Kaylee           10 Dracut                 1:03.88   4 
 13 Bond, Sarah               09 Reading                1:04.19   3 
 14 Smolag, Jenna             09 North Andove           1:04.45   4 
 15 Butler, Alex              11 Peabody                1:05.12   3 
 16 Bortolassi, Jess          11 Andover                1:05.67   4 
 17 Perry, Colleen            09 Weymouth               1:05.69   2 
 18 McAndrew, Lauren          10 Methuen                1:05.86   3 
 19 Iacoviello, Liz           09 Reading                1:05.95   3 
 20 Schwartz, Brianna         09 Weston                 1:06.39   2 
 21 Day, Jennny               10 Chelmsford             1:06.56   2 
 22 Cen, Sophia               10 Newton South           1:06.65   1 
 23 Lachance, Macayla         09 Peabody                1:06.83   1 
 24 Jonas-Day, Annika         11 Brookline              1:07.22   2 
 25 Longo, Aubrey             09 Westford Aca           1:07.39   1 
 26 Faircloth, Elizabeth      11 Haverhill              1:07.80   2 
 27 Alfonso, Kirstin          11 Methuen                1:08.05   1 
 28 Cebulla, Catherine        11 Weston                 1:08.12   1 
 29 Goodwin, Kira             09 Weymouth               1:09.33   1 
 30 Smith, Arianna            11 Tewksbury              1:09.40   2 
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sommers, Brian            11 Acton-Boxbor             49.85   6  10   
  2 Garcia, Robert            12 Lawrence                 50.15   6   8   
  3 Harrison, Dave            10 Weymouth                 50.83   6   6   
  4 Ingham, Nick              12 Peabody                  51.21   6   4   
  5 O'Hagan, Andrew           12 Newton South             51.40   5   2   
  6 Livingston, Denzel        12 Billerica                52.19   6   1   
  7 Lilja, Stephen            12 Methuen                  52.28   5 
  8 Gauthier, Andrew          11 Westford Aca             52.29   5 
  9 Varney, Brendan           12 North Andove             52.36   5 
 10 Cue, Brendan              11 Lexington                52.68   4 
 11 Rougeau, Christian        11 Weston                   52.80   4 
 12 Duffey, Paul              11 Whitman-Hans             52.91   4 
 13 Barros, Tristan           10 Reading                  53.24   5 
 14 Walsh, Kevin              11 Needham                  53.43   6 
 15 Hardy, Ross               11 North Andove             53.72   5 
 16 Pendergast, Geoffrey      11 Weston                   53.85   4 
 17 Litteral, Kyle            11 Dracut                   54.13   2 
 18 Ferri, Matt               12 Dracut                   54.37   3 
 19 Silveira, Sebastian       09 Andover                  54.70   4 
 20 Rosario, Andy             11 Lawrence                 54.80   2 
 21 Martinez, Jeremy          12 Haverhill                55.06   3 
 21 Zuber, Zach               12 Haverhill                55.06   3 
 23 Carbone, Joseph           12 Peabody                  55.19   3 
 24 Bessire, Nick             12 Brookline                55.58   4 
 25 McLean, James             11 Billerica                55.63   1 
 26 Hoff, Ben                 11 Brookline                55.75   2 
 27 Severino, Ruddy           10 Methuen                  55.80   3 
 28 Strollo, Jack             09 Needham                  55.94   1 
 29 Mulcahy, Joseph           10 Weymouth                 55.97   2 
 30 Genao, Saddan             11 Central Cath             56.07   3 
 31 Brown, Connor             09 Chelmsford               56.17   2 
 32 Ginchereau, Chris         11 Central Cath             57.37   2 
 33 Mariano, Nick             10 Westford Aca             59.13   1 
 
Event 29  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Equi, Katie               10 Central Cath           1:07.96   5  10   
  2 Popp, Alexa               09 Westford Aca           1:08.47   5   8   
  3 pietras, katie            12 Westford Aca           1:08.50   4   6   
  4 Isern, Camila             11 Lexington              1:09.09   5   4   
  5 Gamache, Jillian          09 Andover                1:09.22   5   2   
  6 May, Sarah                12 Peabody                1:09.63   5   1   
  7 Lennon, Molly             11 Andover                1:09.98   4 
  8 Perriello, May            12 Weymouth               1:10.16   4 
  9 Perez, Virginia           12 Reading                1:10.27   5 
 10 Dodd, Jaimie              11 Billerica              1:10.89   4 
 11 Cho, Esther               10 Newton South           1:12.67   3 
 12 Angelini, Leah            10 Reading                1:12.71   3 
 13 Lavery, Mary              09 North Andove           1:13.34   4 
 14 Kacavas, Emilee           11 Dracut                 1:13.77   2 
 15 White, Kristen            11 Dracut                 1:14.22   3 
 16 Spence, Darcy             12 Brookline              1:14.68   2 
 17 Dean, Carrera             09 Peabody                1:15.78   3 
 18 Godzinski, Cole           09 North Readin           1:16.18   3 
 19 Ricciuti, Rachel          11 Weymouth               1:17.07   2 
 20 Pond, Marissa             11 Haverhill              1:17.19   2 
 21 Lang, Anna                09 Lexington              1:18.99   1 
 22 Gaehde, Lily              12 Brookline              1:21.11   1 
 23 Faircloth, Caroline       11 Haverhill              1:26.87   1 
 
Event 30  Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mulcahy, Tyler            12 Weymouth                 55.05   6  10   
  2 Dehullu, Alex             11 Central Cath             56.41   6   8   
  3 Maniscalco, Vinny         12 Chelmsford               56.69   6   6   
  4 Katsarakes, Peter         11 Lexington                56.94   6   4   
  5 Rose, David               11 North Andove             58.05   5   2   
  6 Zhou, Henry               11 Acton-Boxbor             58.18   6   1   
  7 Garvey, Patrick           12 Haverhill                59.32   5 
  8 Tuplin, Trevor            12 Weymouth                 59.78   5 
  9 Gloumakov, Ramon          12 Brookline              1:00.03   5 
 10 Mandella, Zach            11 Chelmsford             1:00.04   6 
 11 Eisenberg, Ben            11 Newton South           1:00.16   5 
 12 Martinez, Tomas           12 Peabody                1:00.27   4 
 13 Drummond-Mayrie, D'Andre  10 Central Cath           1:00.90   5 
 14 Ford, John                12 Westford Aca           1:00.90   3 
 15 Hall, Harry               10 Needham                1:01.74   3 
 16 Schwartz, Ryan            12 Dracut                 1:01.98   3 
 17 West, Ian                 12 Reading                1:02.07   4 
 18 Ramirez, Byron            12 Billerica              1:02.16   2 
 19 Barrett, Thomas           12 Acton-Boxbor           1:02.29   4 
 20 Howard, Andrew            12 Whitman-Hans           1:02.97   2 
 21 Glover, Matt              11 Weymouth               1:03.02   4 
 22 Rejito, Ethan             11 Acton-Boxbor           1:03.28   3 
 23 Ryan, Chris               11 Whitman-Hans           1:03.70   2 
 24 Matteucci, Andrew         09 Andover                1:03.72   2 
 25 Greco, Tyler              10 Reading                1:04.02   3 
 26 Lemonias, Christos        10 North Andove           1:04.38   3 
 27 alvarez, Raymer           12 Lawrence               1:05.87   1 
 28 Hery, Blake               10 Tewksbury              1:07.54   1 
 29 Segal, Greg               11 Andover                1:07.65   1 
 30 Breen, Matt               12 Westford Aca           1:08.53   4 
 
Event 31  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Central Catholic                                    9:55.00   10   
     1) Equi, Katie 10                  2) Jowett, Lanie 12               
     3) Carey, Hannah 12                4) Regan, Kylie 10                
  2 Whitman-Hanson                                     10:00.82    8   
     1) Baker, Abby 11                  2) Baker, Rachael 11              
     3) Caccitore, Gianna 11            4) Wells, Hannah 10               
  3 Weymouth                                           10:03.14    6   
     1) Fitzgibbon, Morgan 11           2) Brady, Allison 12              
     3) Jaklitsch, Bridget 12           4) Tevenan, Julie 12              
  4 Haverhill                                          10:05.22    4   
     1) Solimine, Jackie 11             2) Twomey, Bridget 12             
     3) Krenzer, Haylee 10              4) Gilmore, Riley 10              
  5 North Andover                                      10:12.82    2   
     1) Coufos, Eleni 11                2) Varoutsos, Julia 12            
     3) Jenna, Swadel 09                4) Martyn, Deirdre 11             
  6 Newton South                                       10:18.92    1   
     1) Aguilar, Lucrecia 10            2) Rhatigan, Anna 10              
     3) Friedman, Hannah 12             4) Chaparala, Alekhya 10          
  7 Andover                                            10:21.78  
     1) Aruri, Leila 10                 2) Donovan, Catherine 09          
     3) Mcphee, Meagan 11               4) Mullins, Maggie 12             
  8 Tewksbury                                          10:23.54  
     1) Giasullo, Jackie 12             2) Eatherton, Rachel 10           
     3) Davies, Rebecca 11              4) Graffeo, Courtney 10           
  9 Billerica                                          10:26.72  
     1) Reardon, Kylie 10               2) Mahoney, Megan 12              
     3) Hanlon, Emily 11                4) Carbone, Allison 11            
 10 North Reading                                      10:42.07  
     1) Crawford, Jennifer 11           2) Trischitta, Leanne 10          
     3) Roberts, Rachel 10              4) Roberts, Nicole 10             
 11 Methuen                                            10:53.65  
     1) Bellegarde, Katisha 12          2) Hamblet, Lindsey 12            
     3) Wunderlich, Hannah 09           4) Stamatopoulos, Amy 10          
 12 Boston Latin School                                11:12.09  
     1) Violich, Ava 10                 2) Dinnen, Rowan 8                
     3) Jerome, Anna 7                  4) Piatt-Stegman, Robin 11        
 
Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Andover                                             8:15.83   10   
     1) Cooney, Ryan 12                 2) Maldari, Michael 11            
     3) O'Sullivan, Patrick 12          4) Klien, Will 12                 
  2 Lexington                                           8:19.58    8   
     1) Bloomer, Conor 12               2) Chung, Felix 11                
     3) Cancre, Felix 11                4) Joseph, Arnold 10              
  3 Tewksbury                                           8:32.28    6   
     1) Amaral, Brian 11                2) Souza, Nicholas 11             
     3) Horahan, Keon 12                4) Thomas, Cory 11                
  4 Brookline                                           8:35.48    4   
     1) Sternstein, Evan 12             2) Perry, Mark 12                 
     3) Klein, Aaron 11                 4) Fajnzylber, Jesse 11           
  5 Central Catholic                                    8:35.93    2   
     1) O'Connell, Danny 11             2) Gidley, Adam 12                
     3) Fleury, Adrien 11               4) Murphy, Sean 12                
  6 Peabody                                             8:42.33    1   
     1) Picardy, Cody 10                2) Braz, Benjamin 10              
     3) Fossa, Drew 11                  4) Tedescucci, Anthony 12         
  7 Chelmsford                                          8:44.46  
     1) Massey, Robert 12               2) Sou, Bernard 11                
     3) Areseneault, Matt 11            4) Nolan, Dan 11                  
  8 Westford Academy                                    8:47.23  
     1) Regan, Dan 11                   2) McGee, Dillon 10               
     3) Shankar, Aditya 12              4) Sciuto, Nick 11                
  9 Weymouth                                            8:49.57  
     1) Butler, Brendon 12              2) Franco, Ben 12                 
     3) Murphy, Matt 10                 4) McLaughlin, Connor 12          
 10 Reading                                             8:53.33  
     1) Catalan, Nick 12                2) Weinreb, Ben 12                
     3) Halley, Justin 10               4) Hagan, Taidghe 12              
 11 Whitman-Hanson                                      9:07.88  
     1) Ryan, Pat 12                    2) Stephansky, Nate 11            
     3) Laubacher, Luke 11              4) Kennedy, Paul 12               
 12 Boston Latin School                                 9:16.82  
     1) Cohen, Tyler 12                 2) Ward, Mike 11                  
     3) Casey, Tom 11                   4) Crowley, John 11               
 13 Methuen                                             9:20.78  
     1) Lilja, Stephen 12               2) Parsons, Lucas 12              
     3) Clark, Conor 12                 4) O'Donnell, Mike 11             
 14 Haverhill                                           9:26.01  
     1) Lopez, Juan 10                  2) White, Christian 09            
     3) Zuber, Nick 10                  4) Zylkuski, Alex 10              
 
Event 33  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Acton-Boxborough                                      50.38   4  10   
     1) Toulmin, Sarah 12               2) Jarostchuk, Maya 11            
     3) Fries, Randi 12                 4) Leslie, Kristi 11              
  2 Tewksbury                                             50.51   4   8   
     1) Schultz, Jenn 10                2) Bridle, Jessica 12             
     3) Hogan, Sarah 12                 4) Morrissey, Erin 10             
  3 Andover                                               50.89   4   6   
     1) Annino, Rachel 11               2) Gencorelli, Michelle 09        
     3) Puccia, Alex 12                 4) Gillis, Sydney 11              
  4 Central Catholic                                      51.29   4   4   
     1) Kent, Leanne 12                 2) Marks, Ashleigh 12             
     3) Mackey, Melissa 11              4) Poulin, Alexa 11               
  5 Boston Latin School                                   51.93   4   2   
     1) Barnwell, Kenedy 09             2) Hughes, Maggie 12              
     3) Moen, Wilhelmina 12             4) Hatzis, Andrea 8               
  6 North Andover                                         52.00   3   1   
     1) Duffy, Alexa 12                 2) Thanakil, Nihala 12            
     3) Noyes, Katie 11                 4) Mehlman, Julia 12              
  7 Weston                                                52.29   3 
     1) Schwartz, Brianna 09            2) Lawrence, Kayla 11             
     3) Snow, Zoe 10                    4) Bichara, Fini 10               
  8 Westford Academy                                      52.41   3 
     1) Reny, Kristina 12               2) Craig, Ashly 10                
     3) Burk, Kristen 11                4) Meurer, Sarah 11               
  9 Lexington                                             52.83   2 
     1) Bank, Zelda 09                  2) Suber, Tori 09                 
     3) Ettinger, Sharon 10             4) Morales, Daunyelle 09          
 10 Reading                                               53.01   3 
     1) Allardi, Abby 09                2) Starble, Katie 11              
     3) Brown-Burcy, Bria 12            4) Donahue, Megan 11              
 11 Peabody                                               53.35   2 
     1) Rizzo, Sabrina 11               2) Votto, Mary 10                 
     3) Petrosino, Katrina 12           4) Pelletrino, Laura 12           
 12 Needham                                               53.55   2 
     1) Ojini, Blessing 10              2) Sham, Cassie 12                
     3) Castiglia, Sarah 10             4) Gorodentsev, Anya 09           
 13 Weymouth                                              53.66   4 
     1) Deane, Meagan 10                2) Long, Kerri 09                 
     3) Leone, Kristin 10               4) Perry, Colleen 09              
 14 Haverhill                                             53.73   2 
     1) Collins, Yonnie 10              2) Tativian, Rakel 09             
     3) Yates, Emma 10                  4) Stanton, Grace 09              
 15 Brookline                                             53.95   3 
     1) Sebahar, Sara 11                2) Doyle, Libby 10                
     3) Capece, Lena 12                 4) Mancusi, Caroline 12           
 16 North Reading                                         53.99   2 
     1) Quarti, Marisa 10               2) Visconti, Emily 10             
     3) Schille, Emily 10               4) Hebert, Lauren 12              
 17 Dracut                                                54.23   2 
     1) Coutu, Rylee 11                 2) Taylor, Tori 12                
     3) Enger, Brianna 09               4) Mailliaros, Zoe 11             
 18 Lawrence                                              54.86   1 
     1) Rodriguez, Diana 12             2) Cabrera, Sonya 12              
     3) Dejesus, Ambar 11               4) Marquez, Brianda 12            
 19 Methuen                                               54.93   1 
     1) Bodenrader, Ashley 11           2) Goerke, Bridget 12             
     3) Wallace, Caitlyn 10             4) Wehring, Emily 10              
 20 Newton South                                          55.49   1 
     1) Fukumura, Yuriko 09             2) Chin, Samantha 10              
     3) Wong, Michaela 09               4) Cullen, Katherine 09           
 
Event 34  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Central Catholic                                      43.26   3  10   
     1) Gentile, Anthony 11             2) Zannini, Jeremy 11             
     3) Fenlon, Matt 12                 4) Lamphier, Brandon 12           
  2 Lawrence                                              43.37   3   8   
     1) Garcia, Robert 12               2) Munoz, Ruben 12                
     3) Severino, Kelvin 12             4) Encarnacion, Mario 12          
  3 Newton South                                          43.78   3   6   
     1) Arneaud, Deion 11               2) Park, Ray 11                   
     3) Lopci, Marini 11                4) Elkorchi, Youssef 12           
  4 Peabody                                               43.79   3   4   
     1) Gaye, Nate 12                   2) Brewster, Austin 12            
     3) Cennami, Chris 11               4) Duni, Vlasi 11                 
  5 Acton-Boxborough                                      43.81   2   2   
     1) Doelp, Andrew 11                2) Abacherli, Dominic 12          
     3) Usoff, Nick 11                  4) Sommers, Brian 11              
  6 Weymouth                                              44.10   2   1   
     1) Homere, Ronald 12               2) Fong, Davidson 12              
     3) Fernandez, Derrell 10           4) Bailey-Smith, Khary 12         
  7 Reading                                               44.29   1 
     1) Barros, Tristan 10              2) Federico, Robert 11            
     3) McGlatherly, Mike 12            4) West, Ian 12                   
  8 Haverhill                                             44.38   1 
     1) Mayhew, Alex 11                 2) Garvey, Patrick 12             
     3) Sasso-Flannagan, Philip 11      4) Masamba, Ronsard 12            
  9 Chelmsford                                            44.74   3 
     1) Imperillo, Nick 12              2) Maniscalco, Joe 11             
     3) Maniscalco, Vinny 12            4) Johnson, Greg 11               
 10 Westford Academy                                      44.91   3 
     1) Dunne, Andrew 11                2) Thay, Ryan 12                  
     3) Gilbert, Duncan 11              4) Sullivan, Brendan 12           
 11 Dracut                                                45.94   1 
     1) Heitzman, Itai 12               2) Wanjiku, Derrick 09            
     3) Renaud, Nick 12                 4) Saycocie, Sidney 12            
 12 Billerica                                             46.07   1 
     1) Shannon, Matthew 12             2) Youmans, RJ 11                 
     3) Harris, Kevin 10                4) Fulgoni, Steve 10              
 13 Tewksbury                                             46.39   4 
     1) Poli, Joe 11                    2) Cataldo, Cory 11               
     3) Sutherland, Charles 12          4) Matovu, Edward 10              
 14 Brookline                                             46.48   2 
     1) Greene, Marshall 11             2) Zhou, Alan 12                  
     3) Trigo, Juan Pablo 12            4) Fouhy, Aidan 12                
 15 North Reading                                         46.59   4 
     1) Zackular, Bradley 10            2) Okscin, Alex 10                
     3) Okscin, Matthew 12              4) Hastings, Cameron 11           
 16 Lexington                                             47.18   2 
     1) Kang, Woojin 09                 2) Virk, Nishan 10                
     3) Shute, Sayin 09                 4) Hunter, Michael 09             
 17 Methuen                                               47.23   1 
     1) Baez, Angel 11                  2) Baez, Josh 12                  
     3) Weinhold, William 10            4) Crane, John 12                 
 18 Whitman-Hanson                                        47.45   1 
     1) Hickey, Blake 11                2) Gilbert, Cory 12               
     3) Paquette, Cory 12               4) Cashman, Brian 10              
 19 North Andover                                         48.71   2 
     1) Oswald, Nick 11                 2) Tweedie, Eric 12               
     3) Upson, Garrett 11               4) Chhoeuy, Dennis 12             
 
Event 35  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lexington                                           4:08.93   3  10   
     1) Gross, Robin 11                 2) Lang, Lucy 09                  
     3) Manickas-Hill, Olivia 09        4) Isern, Camila 11               
  2 Central Catholic                                    4:13.68   2   8   
     1) DePaulo, Taylor 09              2) Sadler, Alessandra 09          
     3) Poulin, Alexa 11                4) Mackey, Melissa 11             
  3 Andover                                             4:13.75   2   6   
     1) Puccia, Alex 12                 2) Gencorelli, Michelle 09        
     3) Bortolassi, Jess 11             4) Lennon, Molly 11               
  4 Chelmsford                                          4:16.04   3   4   
     1) McNamara, Meghan 12             2) Stergiou, Nikoletta 12         
     3) Ryder, MaryLou 10               4) Pisarik, Jennifer 11           
  5 Billerica                                           4:17.89   2   2   
     1) Mulkerin, Katie 10              2) Barbas, Caitlin 12             
     3) Sanderson, Katelyn 11           4) Wilder, Jessica 10             
  6 Needham                                             4:20.22   3   1   
     1) Armstrong, Hallie 11            2) Hughes, Kaleigh 09             
     3) Koljonen, Erica 11              4) Lerner, Sammy 10               
  7 Newton South                                        4:21.97   1 
     1) Cen, Sophia 10                  2) Cho, Esther 10                 
     3) Delheim, Caroline 09            4) Fineman, Elizabeth 10          
  8 Haverhill                                           4:22.76   1 
     1) Fitzgerald, Kaleigh 12          2) Wise, Samantha 10              
     3) Faircloth, Elizabeth 11         4) Connolly, Erin 11              
  9 Brookline                                           4:23.87   2 
     1) Spence, Darcy 12                2) Buckner, Alia 10               
     3) Freeman, Rhyana 09              4) Jonas-Day, Annika 11           
 10 Dracut                                              4:23.93   1 
     1) Ledbetter, Rachel 12            2) Madhavaiya, Nidhi 11           
     3) Soun, Sarah 12                  4) Marchelletta, Sam 12           
 11 Peabody                                             4:25.15   3 
     1) Rocha, Catarina 11              2) Butler, Alex 11                
     3) Frangias, Joanne 11             4) May, Sarah 12                  
 12 North Reading                                       4:27.18   2 
     1) Valenti, Jessie 12              2) Schille, Emily 10              
     3) Brown, Tori 09                  4) Witzgall, Lauren 12            
 13 Westford Academy                                    4:28.33   1 
     1) Popp, Alexa 09                  2) McCluskey, Kate 10             
     3) Longo, Aubrey 09                4) pietras, katie 12              
 14 Reading                                             4:29.81   2 
     1) Bond, Sarah 09                  2) Iacoviello, Liz 09             
     3) Perez, Marissa 11               4) Dynan, Kelly 12                
 15 Weymouth                                            4:33.41   3 
     1) Darling, Melissa 12             2) Kimball, Jen 11                
     3) Kelly, Kristin 12               4) Perriello, May 12              
 
Event 36  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Weymouth                                            3:29.58   3  10   
     1) Mulcahy, Tyler 12               2) Tuplin, Trevor 12              
     3) Mulcahy, Joseph 10              4) Harrison, Dave 10              
  2 Needham                                             3:34.89   3   8   
     1) Lueders, Ben 12                 2) Alpert, Daniel 10              
     3) Hall, Harry 10                  4) Walsh, Kevin 11                
  3 Central Catholic                                    3:34.95   2   6   
     1) Dehullu, Alex 11                2) Castaneda, Emmanuel 12         
     3) McCoy, Shawn 12                 4) Fenlon, Matt 12                
  4 North Reading                                       3:35.02   1   4   
     1) Braga, John 11                  2) Bitto, Michael 11              
     3) Okscin, Matthew 12              4) Hastings, Cameron 11           
  5 North Andover                                       3:35.95   2   2   
     1) Quinn, Kyle 11                  2) Rose, David 11                 
     3) Hardy, Ross 11                  4) Varney, Brendan 12             
  6 Reading                                             3:36.15   3   1   
     1) McCarthy, Connor 12             2) Federico, Robert 11            
     3) Swaebe, Dylan 11                4) West, Ian 12                   
  7 Methuen                                             3:36.25   1 
     1) St. Hilaire, John 09            2) Erickson, Keith 12             
     3) Kabuthia, Collins 10            4) Hammel, Cooper 09              
  8 Andover                                             3:36.39   3 
     1) Schleifer, Charlie 12           2) Silveira, Sebastian 09         
     3) Epstein, Dylan 10               4) Naveed, Hamza 09               
  9 Brookline                                           3:36.44   2 
     1) Gloumakov, Ramon 12             2) Bessire, Nick 12               
     3) Scott, Nicholas 10              4) Trigo, Juan Pablo 12           
 10 Dracut                                              3:36.60   2 
     1) Schwartz, Brandon 11            2) Ferri, Matt 12                 
     3) Litteral, Kyle 11               4) Schwartz, Ryan 12              
 11 Lexington                                           3:37.97   2 
     1) Cue, Brendan 11                 2) Katsarakes, Peter 11           
     3) Beaulieu, Ronald 12             4) Whiteley, Adam 12              
 12 Acton-Boxborough                                    3:40.34   1 
     1) Forgo, Carl 12                  2) Nord, Eric 12                  
     3) Cox, Tim 11                     4) Tejeda, William 10             
 13 Tewksbury                                           3:45.53   1 
     1) Cataldo, Cory 11                2) Sutherland, Charles 12         
     3) Kuegler, George 12              4) Felix, Roy 11                  
 14 Haverhill                                           3:46.30   2 
     1) Zuber, Zach 12                  2) Goehring, Trevor 11            
     3) Martinez, Jeremy 12             4) McNaughton, Michael 12         
 15 Westford Academy                                    3:46.39   1 
     1) McKenney, Sean 12               2) Gauthier, Andrew 11            
     3) Mariano, Nick 10                4) Ford, John 12                  
 16 Lawrence                                            3:46.65   1 
     1) Vargas, Bryan 12                2) Rosario, Andy 11               
     3) Perez, Angel 10                 4) Quezada, Edward 09             
 17 Billerica                                           3:54.94   3 
     1) Coates, Nick 10                 2) Finestone, Alex 11             
     3) Livingston, Denzel 12           4) Arsenault, Scott 11            
 
Event 37  Boys 1 Mile Run Freshman Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coates, Nick              10 Billerica              4:46.61  
  2 Murphy, Matt              10 Weymouth               4:46.62  
  3 Poitras, Tim              10 Dracut                 4:46.95  
  4 Stephens, Thomas          10 Newton South           4:47.19  
  5 Millet, James             10 Westford Aca           4:48.46  
  6 Dowd, Riley               09 Peabody                4:49.55  
  7 Halley, Justin            10 Reading                4:49.71  
  8 Murphy, Kevin             09 Chelmsford             4:49.72  
  9 White, Christian          09 Haverhill              4:50.03  
 10 Manoogian, Ben            09 Peabody                4:50.21  
 11 Marchand, Matt            09 Methuen                4:52.78  
 12 Newfield, Mike            10 Needham                4:53.07  
 13 Peebles-Capin, Alex       10 Brookline              4:53.37  
 14 Prescott, Zach            09 Weymouth               4:53.49  
 15 Martell, Benjamin         09 Lexington              4:54.04  
 16 Lehane, Aidan             10 Brookline              4:54.37  
 17 Jacobson, Benjamin        09 Lexington              4:55.93  
 18 Devaney, Andrew           10 Central Cath           4:56.06  
 19 McCurley, Connor          09 Central Cath           4:57.84  
 20 McGrath, William          09 Methuen                4:57.99  
 21 Brown, Matt               10 Chelmsford             4:58.27  
 22 Howes, Derek              09 Needham                4:58.43  
 23 Dalke, Christopher        09 North Andove           4:59.14  
 24 Golan, Tal                10 Newton South           4:59.78  
 25 Zahoruiko, Derek          10 North Andove           4:59.79  
 26 Famiglietti, Mike         09 Tewksbury              5:00.33  
 27 Allen, Devin              09 Methuen                5:00.64  
 28 Meszoely, Zach            09 Boston Latin           5:00.85  
 29 McEwen, Gavin             09 Weston                 5:02.40  
 30 Miragliuolo, Tim          09 Chelmsford             5:03.10  
 31 Kimball, Steven           10 Andover                5:05.13  
 32 Reiss, Tyler              10 North Readin           5:05.58  
 33 Gupta, Samarth            10 Acton-Boxbor           5:06.76  
 34 Wang, Andrew              10 Andover                5:08.26  
 35 Torres, Ariel             10 Lawrence               5:09.60  
 36 Siliatis, Chris           09 Haverhill              5:12.75  
 37 Pandiscio, Chris          11 Westford Aca           5:15.86  
 
Event 38  Girls 1 Mile Run Freshman Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Colfer, Katie             09 Dracut                 5:28.55  
  2 Barrett, Lauren           09 Peabody                5:29.59  
  3 Schultz, Julie            10 Billerica              5:31.40  
  4 Krenzer, Haylee           10 Haverhill              5:34.54  
  5 Hughes, Kaleigh           09 Needham                5:35.78  
  6 Violich, Ava              10 Boston Latin           5:36.81  
  7 Reardon, Kylie            10 Billerica              5:36.91  
  8 Allen, Read               10 Weston                 5:40.55  
  9 Taylor, Casey             10 Chelmsford             5:42.97  
 10 Lukez, Stephanie          09 Lexington              5:44.74  
 11 Pagliuca, Antonia         10 Peabody                5:44.95  
 12 Pham, Leanna              10 Lawrence               5:47.73  
 13 Ahern, Danielle           09 Chelmsford             5:47.82  
 14 Grondine, Alanna          10 Dracut                 5:48.70  
 15 Horton, Katie             09 Needham                5:48.79  
 16 Wunderlich, Hannah        09 Methuen                5:49.46  
 17 Tovey, Catie              10 Central Cath           5:49.52  
 18 Tierney, Kelsey           09 Whitman-Hans           5:50.46  
 19 Campbell, Hannah          09 Weymouth               5:54.06  
 20 Hashemi F/Soph Race, Yas  10 Newton South           5:54.42  
 21 Aumais, Christine         10 Andover                5:57.79  
 22 Go, Leanne                09 Lexington              5:58.55  
 23 McCusker, Bridget         09 Westford Aca           5:58.87  
 24 McLaughlin, Colleen       09 Weymouth               5:59.16  
 25 Hanson, Jordan            09 Methuen                6:01.01  
 26 Cotter  F/S Mile, Laura   10 Newton South           6:01.52  
 27 Roberts, Rachel           10 North Readin           6:03.18  
 28 Canavan, Grace            09 Tewksbury              6:04.47  
 29 Freeman, Elizabeth        09 Central Cath           6:12.33  
 30 Quinnan, Erin             10 Haverhill              6:19.27  
 31 Leary, Caitlyn            09 Tewksbury              6:23.43