Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Dec8_Hockom_set2.shtml

Hockomock League - Week 1

Boston, MA, December 8, 2012

[Scores | Girls Events ]

Boys Events

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/8/2012 03:44 PM
                        Hockomock Track & Field  League                        
                     Varsity 2012-13  Meet #1  - 12/8/2012                     
                              Reggie Lewis Center                              
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                    6.90  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.92  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 6.96  
  4  1567 David, Harley       12 Stoughton                 7.19  
  5  1572 Gibb, Zachary       11 Stoughton                 7.44  
  6   950 Kaplan, Jason        9 Canton                    7.89  
  7   944 Dang, Wilson        10 Canton                    8.25  
  8   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.32  
Section  2  
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                   6.80  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.11  
  3  1000 Lebron, Will        11 Foxboro                   7.17  
  4  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.19  
  5   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.27  
  6  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                    7.28  
  7   994 Henri, David        10 Foxboro                   7.81  
Section  3  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames               7.21  
  2  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS                7.33  
  3  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                7.41  
  4  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames               7.43  
  5  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames               7.47  
  6  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.57  
  7  1450 Moynihan, Matthew   12 Oliver Ames               7.69  
  8  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS                8.03  
Section  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton                   6.89  
  2  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.18  
  3   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.21  
  4   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                 7.24  
  5   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                 7.27  
  6  1632 Foti, Michael       10 Taunton                   7.31  
  7  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.45  
  8   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 7.63  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.81  
  2  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb              7.03  
  3  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.15  
  4  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  7.18  
  5  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.21  
  6  1358 Lambert, Michael    11 North Attleb              7.21  
  7  1037 Duffy, Jack         12 Franklin                  7.30  
  8  1041 Finnestad, Spenser  12 Franklin                  7.33  
Section  7  
  1  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 7.01  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               7.03  
  3  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield                 7.14  
  4  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip               7.16  
  5  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.19  
  6  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip               7.32  
  7  1191 Friend, Aidan       10 Mansfield                 7.37  
  8  1182 Considine, Jon      10 Mansfield                 7.43  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                38.49  
  2  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                39.55  
  3  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                41.37  
  4   950 Kaplan, Jason        9 Canton                   45.35  
  5   952 Messinger, Kevin     9 Canton                   46.60  
Section  2  
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                  35.83  
  2  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                   39.46  
  3  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                   39.78  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                  40.15  
  5  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                   40.78  
  6  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                  41.10  
Section  3  
  1  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS               38.88  
  2  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames              39.28  
  3  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              40.49  
  4  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames              40.65  
  5  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS               45.02  
  6  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS               45.78  
Section  4  
  1  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  38.59  
  2   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                39.87  
  3   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                40.86  
  4  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton                  41.55  
  5   873 Harding, Jazz       10 Attleboro                42.16  
  6  1678 Roderick, Jayson    11 Taunton                  43.30  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb             36.81  
  2  1062 Sameski, Tom        12 Franklin                 38.39  
  3  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                 39.43  
  4  1363 Lee, John           12 North Attleb             40.21  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin                 41.01  
  6  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb             42.15  
Section  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              37.55  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                38.40  
  3  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip              39.49  
  4  1188 Dominesey, Kurt     12 Mansfield                39.56  
  5  1184 Cooney, James       11 Mansfield                39.79  
  6  1129 Schramm, Connor     12 King Philip              40.47  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                 1:25.92  
  2   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:29.69  
  3  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton              1:30.70  
  4  1590 Romaine, Mike       12 Stoughton              1:33.76  
  5   945 Derbin, Matthew     11 Canton                 1:34.80  
  6  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              1:34.81  
Section  2  
  1  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 1:29.20  
  2  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                 1:30.28  
  3  1511 Levkoff, Steven     11 Sharon                 1:36.59  
  4  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro                1:44.27  
  5   988 Decker, CJ          10 Foxboro                1:54.77  
Section  3  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            1:33.09  
  2  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            1:33.67  
  3  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:34.88  
  4  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            1:35.95  
  5  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS             1:44.54  
  6  1288 Prokopis, Grant     11 Milford HS             1:49.17  
Section  4  
  1   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:32.96  
  2  1619 Collins, Damian     11 Taunton                1:33.36  
  3   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro              1:33.69  
  4  1672 Pizarro, Abel        9 Taunton                1:42.79  
  5  1679 Rogers, Cole        10 Taunton                1:43.06  
  6   858 Bement, Anthony     12 Attleboro              1:44.22  
Section  5  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               1:20.73  
  2  1337 Gallagher, Timothy  12 North Attleb           1:24.51  
  3  1375 Peterson, Ryan      12 North Attleb           1:24.61  
  4  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:25.04  
  5  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:28.15  
  6  1361 Leary, James        12 North Attleb           1:51.93  
Section  6  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield              1:27.37  
  2  1122 Machado, David      12 King Philip            1:30.05  
  3  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield              1:32.76  
  4  1181 Clark, Alex         12 Mansfield              1:33.47  
  5  1086 Berdos, John        10 King Philip            1:34.85  
  6  1118 Kraus, Colin        10 King Philip            1:36.90  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   954 Mills, Ian          12 Canton                 2:51.18  
  2  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 2:55.56  
  3  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              2:58.25  
  4   960 Rota, Michael       12 Canton                 3:05.98  
  5   948 Hession, Patrick     9 Canton                 3:06.03  
  6  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              3:11.06  
  7  1522 Phonboon, Pittayut  12 Sharon                 3:18.87  
  8  1520 Peltz, Ben          11 Sharon                 3:19.73  
  9  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:29.04  
 10   992 Flahive, Sean       10 Foxboro                3:31.86  
Section  2  
  1  1426 Donovan, Connor     10 Oliver Ames            2:42.76  
  2  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                2:44.69  
  3   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:45.25  
  4   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              2:50.62  
  5  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:52.08  
  6  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames            2:57.82  
  7  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            2:59.40  
  8  1684 Shurtleff, Nick     11 Taunton                3:01.65  
  9  1673 Price, Cory         12 Taunton                3:02.37  
 10  1268 Donahue, John       11 Milford HS             3:10.16  
 11  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:10.82  
 12   909 Santiago, Luis      10 Attleboro              3:17.42  
Section  3  
  1  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           2:45.24  
  2  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           2:46.41  
  3  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield              2:47.86  
  4  1110 Hogan, Peter        10 King Philip            2:48.52  
  5  1044 Geromini, Jonathan  11 Franklin               2:53.72  
  6  1239 Simons, Andrew      10 Mansfield              2:56.29  
  7  1092 Chaves, Shilo       12 King Philip            2:57.12  
  8  1356 Labonte, Jack       11 North Attleb           3:02.12  
  9  1227 Prentis, Chris      11 Mansfield              3:02.41  
 10  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               3:04.53  
 11  1109 Heyer, John         10 King Philip            3:11.48  
 12  1068 Woodcock, Evan      10 Franklin               3:26.24  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                 4:51.67  
  2  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              4:56.04  
  3   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro                4:57.20  
  4  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton              4:57.24  
  5   989 Downs, Zach         12 Foxboro                5:01.37  
  6   985 Clark, Billy        10 Foxboro                5:02.28  
  7  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                 5:13.46  
  8  1533 Singh, Siddharth    11 Sharon                 5:25.31  
  9   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                 5:25.35  
 10   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                 5:33.24  
 11  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              5:36.78  
 12   959 Rota, Brian         10 Canton                 5:44.86  
Section  2  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            4:44.40  
  2   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro              4:47.19  
  3  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             4:51.30  
  4  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:53.66  
  5  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            4:56.22  
  6   889 Lucier, Justin      12 Attleboro              4:56.79  
  7  1274 Luce, Devin         11 Milford HS             5:11.91  
  8  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:20.67  
  9   895 Milliken, Matthew   10 Attleboro              5:23.10  
 10  1689 Thayer, Will         9 Taunton                5:23.37  
 11  1442 Lane, James         11 Oliver Ames            5:23.79  
 12  1628 Duarte, Logan        9 Taunton                5:24.16  
Section  3  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            4:35.07  
  2  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            4:41.50  
  3  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              4:42.78  
  4  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield              4:43.00  
  5  1218 Monks, Conor        12 Mansfield              4:46.95  
  6  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               4:47.01  
  7  1317 Bradley, George     12 North Attleb           4:52.83  
  8  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin               4:58.48  
  9  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           4:59.94  
 10  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin               5:06.49  
 11  1138 Tiller, Jonathan    12 King Philip            5:12.35  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip           10:13.25  
  2  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield             10:15.75  
  3   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:19.54  
  4  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield             10:21.32  
  5  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb          10:23.57  
  6  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                10:30.33  
  7  1065 Strok, Devon        11 Franklin              10:36.02  
  8  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:38.94  
  9  1243 Yang, Michael       11 Mansfield             10:44.37  
 10  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames           10:45.38  
 11  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                10:49.69  
 12  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton             10:56.81  
 13  1579 Lockhart, David     10 Stoughton             11:00.81  
 14  1082 Allen, Andrew       10 King Philip           11:05.39  
 15   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             11:06.94  
 16  1430 Gardner, Cameron    10 Oliver Ames           11:11.14  
 17   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro             11:21.39  
 18  1334 Fong, Ken           10 North Attleb          11:24.97  
 19  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:25.39  
 20  1498 Gassmann, Sullivan  11 Sharon                11:31.16  
 21  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin              11:34.35  
 22  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames           11:35.31  
 23  1042 Fischer, Alex        9 Franklin              11:37.61  
 24  1381 Ross, Garrett       10 North Attleb          11:40.39  
 25  1274 Luce, Devin         11 Milford HS            11:42.10  
 26  1699 Wysong, Trevor       9 Taunton               11:48.95  
 27  1675 Quinn, Brian        10 Taunton               11:49.70  
 28   942 Clancy, Joseph      11 Canton                11:51.72  
 29  1121 Lukes, Jeremiah      9 King Philip           12:00.85  
 30  1272 Jacobson, Thomas     9 Milford HS            12:04.31  
 31   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                12:38.47  
 --  1014 Smith, Matt         10 Foxboro                    DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1567 David, Harley       12 Stoughton                 8.74  
  2  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton                 8.88  
  3  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 9.22  
  4  1594 Ellerston, Sean     JR Stoughton                10.57  
  5   955 Mok, Wilton         11 Canton                   10.77  
Section  2  
  1   991 Feaster, Nylik      10 Foxboro                   9.28  
  2  1516 Miller, Josh        11 Sharon                   10.07  
  3  1524 Podpaly, Jacob      12 Sharon                   10.64  
  4   994 Henri, David        10 Foxboro                  10.64  
  5   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                  10.97  
  6   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                  11.16  
Section  3  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                9.27  
  2  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.61  
  3  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames              10.39  
  4  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames              10.42  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS               10.63  
  6  1269 Goncalves, Luis      9 Milford HS               11.27  
  7  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              11.35  
  8  1261 Bethel, Colin       10 Milford HS               11.85  
Section  4  
  1   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 9.18  
  2   864 Case, Philip        12 Attleboro                 9.26  
  3  1671 Pires, Jake         11 Taunton                   9.47  
  4  1655 Manoli, Tyler       11 Taunton                  10.46  
 --   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                  DNF  
Section  5  
  1  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.63  
  2  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  8.65  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb              8.74  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.78  
  5  1035 Czuba, David        11 Franklin                 10.53  
  6  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.61  
  7  1361 Leary, James        12 North Attleb             10.80  
Section  6  
  1  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.73  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 8.93  
  3  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 9.12  
  4  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.69  
  5  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               9.86  
  6  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip              10.00  
  7  1242 Whalen, Brendan     10 Mansfield                10.53  
  8  1091 Carr, Henry         10 King Philip              11.34  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Oliver Ames  'A'                                    3:46.02  
  2 Stoughton  'A'                                      3:48.50  
  3 Canton  'A'                                         3:49.80  
  4 Sharon  'A'                                         3:49.98  
  5 Milford HS  'A'                                     3:56.59  
  6 Foxboro  'A'                                        4:02.77  
Section  2  
  1 Mansfield  'A'                                      3:40.76  
  2 Franklin  'A'                                       3:40.86  
  3 North Attleboro  'A'                                3:42.36  
  4 Taunton  'A'                                        3:45.42  
  5 Attleboro  'A'                                      3:45.59  
  6 King Philip  'A'                                    3:46.59  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1365 Luise, Brendan      12 North Attleb           5-10.00  
  2  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb           5-10.00  
  3  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin               5-06.00  
  4  1364 Li, Jesse           11 North Attleb           5-02.00  
 --  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                    NH  
 --  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                    NH  
Flight  2  
  1  1086 Berdos, John        10 King Philip            6-00.00  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield              5-08.00  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip            5-04.00  
 --  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield                   NH  
 --  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                   NH  
 --  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip                 NH  
Flight  3  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton              5-04.00  
 --   948 Hession, Patrick     9 Canton                      NH  
 --  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton                   NH  
 --  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                   NH  
 --   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                      NH  
Flight  4  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-04.00  
 --  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                      NH  
Flight  5  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-06.00  
  2  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS             5-06.00  
  3  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            5-06.00  
 --  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames                 NH  
Flight  6  
  1  1618 Clark, Ben          12 Taunton                5-04.00  
  2   864 Case, Philip        12 Attleboro              5-04.00  
 --   875 Haselton, Eric      12 Attleboro                   NH  
 --  1641 Holt, Mathew         9 Taunton                     NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton             18-01.00  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             18-01.00  
  3  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             17-10.00  
  4   963 Vishny, Oren         9 Canton                13-07.00  
  5   950 Kaplan, Jason        9 Canton                12-05.00  
Flight  2  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                18-04.00  
  2  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                17-11.00  
  3  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                17-04.50  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-02.50  
  5  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro               15-00.00  
  6   993 Fleck, Riley        10 Foxboro               14-06.50  
Flight  3  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           19-02.50  
  2  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS            18-06.25  
  3  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           17-06.00  
  4  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames           15-11.75  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS            15-01.50  
Flight  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton               18-11.25  
  2  1671 Pires, Jake         11 Taunton               17-05.00  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             17-02.00  
  4   882 Joubert, Leo        11 Attleboro             17-00.00  
  5   917 Tully, Connor       12 Attleboro             16-08.00  
  6  1632 Foti, Michael       10 Taunton               16-03.50  
Flight  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          19-06.50  
  2  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          18-06.00  
  3  1364 Li, Jesse           11 North Attleb          16-11.50  
  4  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              16-06.00  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              15-10.50  
  6  1062 Sameski, Tom        12 Franklin              15-06.50  
Flight  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           20-01.00  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             19-08.50  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           17-10.00  
  4  1182 Considine, Jon      10 Mansfield             17-03.50  
  5  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield             17-01.00  
  6  1091 Carr, Henry         10 King Philip           15-09.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1532 Simon, Max          12 Sharon                36-08.00  
  2  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               34-08.50  
  3   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               34-00.50  
  4  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               33-03.50  
  5  1536 Starr, Uri          11 Sharon                28-00.50  
  6  1497 Fratello, Ben       10 Sharon                27-11.00  
  7  1483 Beeler, Cormac      12 Sharon                24-01.75  
 --   984 Capece, Connor      12 Foxboro                     DQ   Jewelry
Flight  2  
  1  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             39-03.00  
  2  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton             38-03.00  
  3  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             36-08.00  
  4  1573 Green, Alex         12 Stoughton             35-03.25  
  5   964 Waldman, Matthew    12 Canton                29-09.25  
Flight  3  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           40-08.50  
  2  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           34-08.50  
  3  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           32-04.00  
  4  1293 Surapine, Josh      12 Milford HS            31-08.00  
  5  1423 Costa, Bradley      12 Oliver Ames           30-04.00  
  6  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            28-11.25  
  7  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            28-06.50  
Flight  4  
  1   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             42-10.50  
  2   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             42-03.50  
  3  1647 Kotsiopoulos, Bren  12 Taunton               40-02.25  
  4   891 McAndrews, Benjami  11 Attleboro             37-07.00  
  5   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             36-01.75  
  6  1623 Cruz, Ruben         10 Taunton               33-04.50  
  7  1680 Rogers, Mark        11 Taunton               29-09.00  
  8  1627 Doherty, Cian       10 Taunton               27-06.50  
Flight  5  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          54-00.00  
  2  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          43-03.00  
  3  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              41-03.75  
  4  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          36-04.75  
  5  1039 Fasulo, Cooper      12 Franklin              34-07.00  
  6  1384 Sek, Thomas         12 North Attleb          34-00.00  
  6  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              34-00.00  
  8  1069 Smith, ?               Franklin              23-00.00  
Flight  6  
  1  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             45-08.25  
  2  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           45-01.75  
  3  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           41-04.00  
  4  1198 Hunter, David       12 Mansfield             38-05.50  
  5  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             38-04.00  
  6  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           37-08.00  
  7  1178 Charette, Jake      12 Mansfield             36-11.00  
  8  1096 Cote, Eric          11 King Philip           35-00.00