Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Dec6_DualVa_set1.shtml

Dual Valley Conference Co-Ed Relay Meet

Northbridge, MA, December 6, 2012

Event Results

   Wilbur Race Systems - Hy-Tek's MEET MANAGER  7:05 PM  12/9/2012  Page 1
                            Dual Valley Conference
                            Results - Relay Meet Order
   Event 41  Mixed Shot Put Relay
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Adam Tyks                MSR Hopedale                       38-09.00
  2 Kurt Robakiewicz         MSO Nipmuc                         37-09.00
  3 Dillan Tomasso           MSO Sutton                         34-08.00
  4 Patrick Finnegan         MSO Hopedale                       30-05.75
  5 Jacob Van Dyke           MSO Whitinsville                   29-07.50
  6 Evan Offord              MSO Nipmuc                         28-07.00
  7 Jack O’leary             MFR Sutton                         26-11.50
  8 Michael Castellani       MJR Nipmuc                         26-07.00
  9 Peter Archetto           MSR Blackstone-M                   26-05.50
 10 Natalie Booz             WSR Whitinsville                   26-02.00
 11 Thomas Gallagher         MJR Blackstone-M                   25-09.75
 12 Tatiana Wiersma           W7 Whitinsville                   22-11.50
 13 Alexis Oosterman          W8 Hopedale                       21-08.00
 14 Kala Vandersluis         WSR Nipmuc                         20-07.00
 15 Justyne Tellstone        WFR Blackstone-M                   19-06.00
 16 Samuel Van Dyke          MFR Whitinsville                   19-04.50
 17 Hannah Sullivan          WFR Sutton                         17-08.50
 18 Rebecca Meyers            W8 Hopedale                       16-10.00
 19 Theresa Trainor          WJR Sutton                         16-08.50
 20 Jessi Farrell            WJR Blackstone-M                   13-09.00
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 4
                Rank  Team                            Total Mark  
                ========================================================
                   1  Nipmuc                           113-06.00       
                   2  Hopedale                         107-08.75       
                   3  Whitinsville Christian            98-01.50       
                   4  Sutton                            96-00.50       
                   5  Blackstone-Millville              85-06.25       
   Event 42  Mixed High Jump Relay
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
  1 Brandon Hoghaug          MJR Douglas                         5-08.00
  2 Sam Manning              MSO Nipmuc                          5-06.00
  2 Tom Gilbert              MSR Sutton                          5-06.00
  4 Dan Zidelis              MJR Douglas                         5-02.00
  5 Jenna Light              WFR Sutton                          4-10.00
  6 Timothy Brien            MSO Nipmuc                          4-08.00
  6 Olivia Reinhold          WSO Sutton                          4-08.00
  8 Andres Irarragorri       MSO Sutton                          4-07.00
  9 Rachel Morin             WSO Douglas                         4-06.00
 10 Fallyn Hippert           WFR Douglas                         4-04.00
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 4
                Rank  Team                            Total Mark   
                ========================================================
                   1  Douglas                           19-08.00        
                   2  Sutton                            19-07.00        

   Event 43  Mixed 4x50 Yard Shuttle Hurdle 4x50 yds.
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas                                                        25.10   1
  2 Hopedale                                                       26.40   2
  3 Whitinsville Christian                                         26.70   1
  4 Sutton                                                         27.70   2
   Event 44  Mixed 4x800 Yard Relay 4x6 laps
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals
=========================================================================
  1 Whitinsville Christian                                      10:29.00
  2 Douglas                                                     10:31.30
  3 Blackstone-Millville                                        11:13.50
  4 Sutton                                                      11:22.40
  5 Hopedale                                                    11:35.30
  6 Nipmuc                                                      12:25.00
   Event 45  Mixed 932 Sprint Medley 2x1x1x3 laps
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas                                                      2:20.90   2
  2 Nipmuc                                                       2:23.90   2
  3 Sutton                                                       2:27.60   1
  4 Blackstone-Millville                                         2:28.00   2
  5 Whitinsville Christian                                       2:30.20   1
  6 Hopedale  'B'                                                2:33.60   3
  7 Nipmuc  'B'                                                  2:34.20   4
  8 Sutton  'B'                                                  2:41.60   3
  9 Blackstone-Millville  'B'                                    2:42.30   4
 10 Douglas  'B'                                                 2:47.40   4
 11 Whitinsville Christian  'B'                                  2:56.20   3
 12 Hopedale                                                     3:02.30   1
   Event 46  Mixed 4x600 Meter Relay 4x4.5 laps
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals
=========================================================================
  1 Douglas                                                      7:57.90
  2 Nipmuc                                                       8:02.30
  3 Whitinsville Christian                                       8:15.60
  4 Hopedale                                                     8:22.40
  5 Douglas  'B'                                                 8:38.10
  6 Sutton                                                       9:09.30
   Event 47  Mixed 4x400 Meter Relay 4x3 laps
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sutton                                                       4:30.70
  2 Douglas                                                      4:33.30
  3 Blackstone-Millville                                         4:56.40
  4 Douglas  'B'                                                 5:01.90
  5 Hopedale                                                     5:13.40
  6 Nipmuc                                                       5:13.80
  7 Blackstone-Millville  'B'                                    5:21.10
  8 Whitinsville Christian                                       5:25.80
   Event 48  Mixed 4x200 Meter Relay 4x1.5 laps
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sutton  'B'                                                  2:02.80   4
  2 Sutton                                                       2:03.40   2
  3 Douglas                                                      2:05.00   2
  4 Nipmuc  'B'                                                  2:07.20   3
  5 Hopedale                                                     2:08.60   1
  6 Nipmuc                                                       2:08.90   1
  7 Douglas  'B'                                                 2:13.30   4
  8 Blackstone-Millville  'B'                                    2:14.20   3
  9 Blackstone-Millville                                         2:14.90   1
 10 Hopedale  'B'                                                2:24.60   3
   Event 49  Mixed Distance Medley 9x3x6x12 lap
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals
=========================================================================
  1 Douglas                                                     13:12.20
  2 Nipmuc                                                      13:37.60
  3 Hopedale                                                    14:11.70
  4 Sutton                                                      14:18.40