Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Dec22_Hockom_set2.shtml

Hockomock League - Meet# 3

Boston, MA, December 22, 2012

[Scores | Girls Events ]

Boys Events

                        Hockomock Track & Field  League                        
                    Varsity 2012-13  Meet# 3  - 12/22/2012                     
                               Boston University                               
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.87  
  2  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 7.00  
  3  1567 David, Harley       12 Stoughton                 7.28  
  4  1595 Williams, Charles   SR Stoughton                 7.31  
  5  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.39  
  6  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                7.46  
  7  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS                7.51  
  8  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS                7.62  
Section  2  
  1  1000 Lebron, Will        11 Foxboro                   7.08  
  2  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames               7.24  
  3  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames               7.25  
  4  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames               7.26  
  5   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.33  
  6  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames               7.45  
  7   994 Henri, David        10 Foxboro                   7.60  
 --   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                     FS  
Section  3  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                    7.00  
  2  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.02  
  3  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.16  
  4  1525 Reid, Isaiah        10 Sharon                    7.24  
  5  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                    7.37  
  6   944 Dang, Wilson        10 Canton                    7.77  
  7   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.11  
Section  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton                   6.77  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               6.89  
  3  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.01  
  4  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.17  
  5  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.29  
  6  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip               7.43  
Section  5  
  1  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 6.96  
  2  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  7.04  
  3  1206 Makie, Kevin        12 Mansfield                 7.08  
  4  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.09  
  5  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                  7.18  
  6  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 7.26  
  7  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin                  7.41  
  8  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                 7.45  
Section  6  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.73  
  2  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb              6.98  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 7.09  
  4  1358 Lambert, Michael    11 North Attleb              7.14  
  5  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.20  
  6   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.22  
  7   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                 7.23  
  8   880 Hoo-Delvalle, Mica   9 Attleboro                 7.56  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                37.22  
  2  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS               37.49  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                38.15  
  4  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS               38.80  
  5  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton                39.87  
  6  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS               41.44  
Section  2  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames              38.58  
  2  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                  38.94  
  3  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              39.13  
  4   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                  39.84  
  5  1455 Romero, Chris        9 Oliver Ames              42.18  
Section  3  
  1  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                   37.55  
  2  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                   37.78  
  3   953 Mills, Craig        12 Canton                   39.56  
  4   950 Kaplan, Jason        9 Canton                   43.89  
  5  1532 Simon, Max          12 Sharon                   44.84  
Section  4  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              36.25  
  2  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  38.65  
  3  1685 Simmons, Kai        10 Taunton                  39.63  
  4  1086 Berdos, John        10 King Philip              40.74  
  5  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton                  40.97  
  6  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip              41.54  
Section  5  
  1  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                37.16  
  2  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                 38.10  
  3  1037 Duffy, Jack         12 Franklin                 38.13  
  4  1184 Cooney, James       11 Mansfield                38.71  
  5  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                 39.29  
  6  1191 Friend, Aidan       10 Mansfield                39.53  
Section  6  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb             35.77  
  2   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                38.22  
  3  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb             39.68  
  4   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                40.22  
  5   873 Harding, Jazz       10 Attleboro                42.77  
  6  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb             45.65  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton              1:28.12  
  2  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:31.78  
  3  1590 Romaine, Mike       12 Stoughton              1:32.00  
  4  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              1:32.26  
  5  1288 Prokopis, Grant     11 Milford HS             1:43.76  
Section  2  
  1  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            1:32.60  
  2  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            1:33.07  
  3   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                1:33.28  
  4  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames            1:34.43  
  5  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro                1:34.98  
Section  3  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                 1:24.37  
  2   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:29.92  
  3  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                 1:32.64  
  4  1511 Levkoff, Steven     11 Sharon                 1:32.99  
  5   948 Hession, Patrick     9 Canton                 1:33.54  
  6  1527 Roberto, Domenic    10 Sharon                 1:40.18  
Section  4  
  1  1110 Hogan, Peter        10 King Philip            1:32.02  
  2  1118 Kraus, Colin        10 King Philip            1:32.55  
  3  1619 Collins, Damian     11 Taunton                1:34.32  
  4  1657 Maxime, Farnel      12 Taunton                1:36.24  
  5  1672 Pizarro, Abel        9 Taunton                1:41.61  
  6  1109 Heyer, John         10 King Philip            1:42.19  
Section  5  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield              1:25.83  
  2  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:26.26  
  3  1170 Braidt, Jack        11 Mansfield              1:30.38  
  4  1204 LoDico, Brendan     11 Mansfield              1:31.87  
  5  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:31.94  
  6  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               1:34.09  
Section  6  
  1  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb           1:27.82  
  2   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              1:28.67  
  3  1375 Peterson, Ryan      12 North Attleb           1:28.76  
  4   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:31.43  
  5   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro              1:33.08  
  6  1354 Kleczkowski, JT     11 North Attleb           1:40.32  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                 2:45.37  
  2  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            2:46.05  
  3  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 2:46.41  
  4  1430 Gardner, Cameron    10 Oliver Ames            2:49.51  
  5   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro                2:50.56  
  6  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:51.10  
  7  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              2:54.56  
  8   954 Mills, Ian          12 Canton                 2:57.69  
  9  1514 Meserve, Adam       11 Sharon                 2:59.14  
 10  1584 Noe, John-Paul      10 Stoughton              3:00.92  
 11  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            3:01.30  
 12  1268 Donahue, John       11 Milford HS             3:02.30  
 13   960 Rota, Michael       12 Canton                 3:05.67  
 14  1577 Irons, Antonio      10 Stoughton              3:06.42  
 15  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:08.92  
 16  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:22.95  
 17   946 Elkadi, Seleem      11 Canton                 3:25.05  
Section  2  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               2:37.90  
  2   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:42.30  
  3  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                2:42.85  
  4  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield              2:43.45  
  5  1122 Machado, David      12 King Philip            2:44.80  
  6  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           2:44.96  
  7  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               2:45.81  
  8  1218 Monks, Conor        12 Mansfield              2:46.12  
  9  1239 Simons, Andrew      10 Mansfield              2:48.80  
 10  1044 Geromini, Jonathan  11 Franklin               2:52.11  
 11  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           2:54.11  
 12  1673 Price, Cory         12 Taunton                2:57.94  
 13  1393 Worthington, Steph  11 North Attleb           3:07.59  
 14  1097 Coulter, Blair      11 King Philip            3:10.01  
 15  1675 Quinn, Brian        10 Taunton                3:10.90  
 16  1117 Knowles, Andrew     11 King Philip            3:12.28  
 17   909 Santiago, Luis      10 Attleboro              3:14.61  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1426 Donovan, Connor     10 Oliver Ames            4:35.18  
  2  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             4:40.29  
  3  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames            4:51.11  
  4  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton              4:52.20  
  5   989 Downs, Zach         12 Foxboro                4:56.19  
  6  1268 Donahue, John       11 Milford HS             4:57.47  
  7  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              5:02.34  
  8  1413 Boone, Jarod         9 Oliver Ames            5:06.45  
  9  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:14.15  
 10   992 Flahive, Sean       10 Foxboro                5:31.57  
Section  2  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            4:26.92  
  2  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                 4:40.57  
  3  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:47.16  
  4  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 4:49.01  
  5   954 Mills, Ian          12 Canton                 5:00.28  
  6  1092 Chaves, Shilo       12 King Philip            5:10.16  
  7  1485 Borkan, Aidan       11 Sharon                 5:12.70  
  8  1679 Rogers, Cole        10 Taunton                5:16.18  
  9   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                 5:27.92  
 10   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                 5:32.10  
 11  1699 Wysong, Trevor       9 Taunton                5:36.04  
 12  1124 O'Byrne, David      10 King Philip            5:36.05  
Section  3  
  1  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield              4:40.02  
  2  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           4:40.40  
  3  1233 Romano, Dan         10 Mansfield              4:43.59  
  4   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro              4:44.75  
  5  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin               4:58.50  
  6   851 Akers, Benjamin     11 Attleboro              5:05.14  
  7  1322 Cerrone, Jon        12 North Attleb           5:08.41  
  8  1356 Labonte, Jack       11 North Attleb           5:09.70  
  9   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro              5:10.96  
 10  1231 Rivard, Nick        10 Mansfield              5:11.48  
 11  1042 Fischer, Alex        9 Franklin               5:12.30  
 12  1060 Psilakis, Alex      11 Franklin               5:12.84  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            9:53.61  
  2  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              9:59.04  
  3  1317 Bradley, George     12 North Attleb          10:18.62  
  4  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip           10:20.31  
  5   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:21.34  
  6  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield             10:23.89  
  7  1243 Yang, Michael       11 Mansfield             10:25.11  
  8   985 Clark, Billy        10 Foxboro               10:28.51  
  9  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:31.67  
 10  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                10:33.31  
 11  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin              10:54.50  
 12  1579 Lockhart, David     10 Stoughton             10:54.70  
 13  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin              10:55.40  
 14   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             10:58.71  
 15  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:09.06  
 16  1538 Stoller, Ben        10 Sharon                11:12.45  
 17  1533 Singh, Siddharth    11 Sharon                11:14.92  
 18   889 Lucier, Justin      12 Attleboro             11:16.15  
 19  1274 Luce, Devin         11 Milford HS            11:19.93  
 20  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin              11:20.16  
 21  1334 Fong, Ken           10 North Attleb          11:21.14  
 22  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames           11:28.81  
 23  1431 Greene, Austin      10 Oliver Ames           11:36.61  
 24  1381 Ross, Garrett       10 North Attleb          11:41.55  
 25  1115 Kennedy, Thomas     11 King Philip           11:42.20  
 26  1679 Rogers, Cole        10 Taunton               11:43.67  
 27   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                11:53.29  
 28   959 Rota, Brian         10 Canton                12:13.77  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton                 8.59  
  2  1567 David, Harley       12 Stoughton                 8.63  
  3  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 8.87  
  4  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                9.20  
  5  1585 Oliver, Alexander    9 Stoughton                 9.34  
  6  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                9.61  
  7  1280 Moronta, Leonardo    9 Milford HS               10.48  
  8  1269 Goncalves, Luis      9 Milford HS               10.89  
Section  2  
  1  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.41  
  2   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                   9.69  
  3   994 Henri, David        10 Foxboro                  10.17  
  4  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames              10.23  
  5  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames              10.23  
  6  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              10.56  
Section  3  
  1  1493 Fish, Harrison      11 Sharon                    9.44  
  2  1516 Miller, Josh        11 Sharon                    9.68  
  3  1513 McManus, William     9 Sharon                    9.69  
  4   955 Mok, Wilton         11 Canton                   10.40  
  5  1524 Podpaly, Jacob      12 Sharon                   10.99  
Section  4  
  1  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.72  
  2  1671 Pires, Jake         11 Taunton                   9.08  
  3  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip               9.39  
  4  1643 Inacio, Corey       11 Taunton                   9.93  
  5  1091 Carr, Henry         10 King Philip              10.22  
  6  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip              10.39  
 --  1655 Manoli, Tyler       11 Taunton                     DQ   pushed hurdle
Section  5  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 8.48  
  2  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  8.57  
  3  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 8.78  
  4  1193 Garr, Jack          11 Mansfield                 9.42  
  5  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.86  
  6  1035 Czuba, David        11 Franklin                  9.92  
  7  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.70  
Section  6  
  1  1347 Jette, Ben          12 North Attleb              8.36  
  2  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.91  
  3  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.91  
  4   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 8.91  
  5   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                 9.56  
  6  1361 Leary, James        12 North Attleb             10.40  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Milford HS  'A'                                     1:44.79  
  2 Sharon  'A'                                         1:46.49  
  3 Stoughton  'A'                                      1:47.71  
  4 Oliver Ames  'A'                                    1:48.15  
Section  2  
  1 Franklin  'A'                                       1:37.95  
  2 Mansfield  'A'                                      1:41.06  
  3 Taunton  'A'                                        1:41.15  
  4 North Attleboro  'A'                                1:41.37  
 -- Attleboro  'A'                                           DQ   Jewelry
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Stoughton  'A'                                      3:41.16  
  2 Oliver Ames  'A'                                    3:43.94  
  3 Milford HS  'A'                                     3:50.28  
  4 Foxboro  'A'                                        3:55.69  
  5 Sharon  'A'                                         4:00.26  
  6 Canton  'A'                                         4:09.82  
Section  2  
  1 Mansfield  'A'                                      3:34.69  
  2 Franklin  'A'                                       3:38.82  
  3 North Attleboro  'A'                                3:39.64  
  4 Attleboro  'A'                                      3:42.06  
  5 Taunton  'A'                                        3:42.22  
  6 King Philip  'A'                                    3:47.29  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS             5-08.00  
  2  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             J5-04.00  
  3  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton             J5-04.00  
  4  1584 Noe, John-Paul      10 Stoughton              5-02.00  
Flight  2  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-08.00  
  2  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            5-04.00  
  3  1019 Will, Kyle          10 Foxboro                5-02.00  
  3  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames            5-02.00  
Flight  3  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-04.00  
  2  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                 5-02.00  
 --  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                      NH  
 --   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                      NH  
Flight  4  
  1  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip            5-08.00  
  2  1086 Berdos, John        10 King Philip           J5-08.00  
  3  1618 Clark, Ben          12 Taunton               J5-02.00  
Flight  5  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield              5-06.00  
  2  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin               5-04.00  
  3  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin               5-02.00  
  3  1070 Craig, Dakota       12 Franklin               5-02.00  
 --  1199 James, Austin       11 Mansfield                   NH  
 --  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                   NH  
Flight  6  
  1  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb           5-08.00  
  2   875 Haselton, Eric      12 Attleboro              5-04.00  
 --  1364 Li, Jesse           11 North Attleb                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS            17-10.50  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             17-07.75  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton             17-07.50  
  4  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS            17-01.00  
  5  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS            16-11.50  
  6  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             16-07.75  
Flight  2  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           19-10.75  
  2  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames           18-08.25  
  3  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           18-00.00  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-07.00  
  5  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro               16-05.00  
  6   998 Kelly, Darren        9 Foxboro               14-05.25  
Flight  3  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                18-06.00  
  2  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                17-08.00  
  3  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                17-02.00  
  4   955 Mok, Wilton         11 Canton                15-04.50  
  5   963 Vishny, Oren         9 Canton                13-10.50  
  6   950 Kaplan, Jason        9 Canton                11-10.25  
Flight  4  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           20-01.75  
  2  1660 Mercado, Mike       12 Taunton               19-08.25  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           18-04.25  
  4  1671 Pires, Jake         11 Taunton               16-07.00  
  5  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton               16-02.50  
  6  1091 Carr, Henry         10 King Philip           15-03.75  
Flight  5  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             19-00.50  
  2  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              17-07.75  
  3  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield             16-03.25  
  4  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              16-03.00  
  5  1070 Craig, Dakota       12 Franklin              16-02.25  
Flight  6  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          19-10.50  
  2  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          18-10.75  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          18-07.50  
  4   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             17-09.75  
  5   917 Tully, Connor       12 Attleboro             16-09.50  
  6   882 Joubert, Leo        11 Attleboro             16-04.75  
  7  1181 Clark, Alex         12 Mansfield             15-05.50  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton             40-05.50  
  2  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             40-02.00  
  3  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             38-10.00  
  4  1573 Green, Alex         12 Stoughton             37-06.00  
  5  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            35-01.00  
  6  1294 Thompson, Benjamin  12 Milford HS            33-01.00  
  7  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            28-10.50  
Flight  2  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           40-07.25  
  2   984 Capece, Connor      12 Foxboro               36-06.00  
  3  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           35-06.00  
  4  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           34-05.50  
  5  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               34-01.75  
  6   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               33-10.00  
  7  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               31-10.00  
  8  1459 Starr, Reid         11 Oliver Ames           27-05.50  
Flight  3  
  1  1532 Simon, Max          12 Sharon                36-10.00  
  2   964 Waldman, Matthew    12 Canton                34-03.00  
  3  1521 Perry, Matthew      12 Sharon                32-04.00  
  4  1548 Williams-Thomas, D  11 Sharon                32-02.50  
  5  1536 Starr, Uri          11 Sharon                30-08.00  
Flight  4  
  1  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           43-07.00  
  2  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           41-06.00  
  3  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           41-02.75  
  4  1096 Cote, Eric          11 King Philip           36-06.25  
  5  1623 Cruz, Ruben         10 Taunton               33-11.25  
  6  1680 Rogers, Mark        11 Taunton               33-10.00  
 --  1650 Laurent, Mario      11 Taunton                   FOUL  
Flight  5  
  1  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              46-01.50  
  2  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             45-03.00  
  3  1198 Hunter, David       12 Mansfield             41-07.00  
  4  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             40-00.75  
  5  1178 Charette, Jake      12 Mansfield             37-08.50  
  6  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              37-00.00  
Flight  6  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          56-10.00  
  2   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             44-05.75  
  3  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          44-00.25  
  4   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             42-10.50  
  5  1347 Jette, Ben          12 North Attleb          40-05.00  
  6  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          37-06.25  
  7   891 McAndrews, Benjami  11 Attleboro             36-03.00  
  8   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             36-01.00