Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/fl/Oct28_Franke_set2.shtml

FrankenFooter Half Marathon

New Port Richey , FL, October 28, 2012

[FrankenFooter Half Overall | FrankenFooter Half Female Overall | FrankenFooter Half Male Overall | Living Dead Challenge Half ]

FrankenFooter Half Age Groups

FrankenFooter Half

FrankenFooter Half

FrankenFooter Half

October 28, 2012


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.

Men: 0-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Female Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jacki Watchel                     New Port Richey  FL   572   33        3      1:22:57.6      6:20/M
Top

Male Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Larry Smart                       Tampa  FL             558   43        1      1:18:15.6      5:58/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Josephine Weeden                  Saline  MI           1137   44        7      1:30:59.7      6:57/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Danny Joseph                      Venice  FL           1153   49        4      1:24:39.1      6:28/M
Top

Female Grandmster Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kerri Kitchen                     Crystal River  FL     531   50       35      1:48:44.5      8:18/M
Top

Male Grandmster Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dennis Byron                      Palm Harbor  FL       510   54        8      1:31:40.1      7:00/M
Top

Male 13 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Partic. 1150                                   1150           101      2:07:55.7      9:46/M
Top

Female 14 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Marissa Tomei                     Wesley Chapel  FL     567   19       18      1:44:00.5      7:56/M
       2    Ajla Spijoic                      New Port Richey  FL   563   19       20      1:44:01.2      7:56/M
       3    Jessica Ortiz                     Winter Haven  FL      544   19       21      1:44:33.5      7:59/M
       4    Brooke Peters                     Winter Haven  FL      547   19       42      1:49:51.8      8:23/M
       5    Melissa Schiedenhelm              Port Richey  FL       554   19       52      1:54:08.6      8:43/M
       6    Alea Basulto                      Land O Lakes  FL      502   19       76      1:59:45.2      9:08/M
Top

Male 14 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Will Ebanks                       Spring Hill  FL      1035   16       25      1:45:48.8      8:05/M
       2    Zachary Callaway                  Tampa  FL            1010   16       55      1:55:14.9      8:48/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Samantha Greenlee                 New Port Richey  FL   521   24        5      1:29:09.3      6:48/M
       2    Rebecca Reese                     Orlando  FL          1112   24       38      1:49:16.4      8:20/M
       3    Danielle Trouton                  New Port Richey  FL  1129   23       51      1:53:36.5      8:40/M
       4    Christa Acosta                    Winter Haven  FL      500   20       62      1:56:35.9      8:54/M
       5    Karina Pineda                     Tampa  FL             550   22      104      2:07:57.2      9:46/M
       6    Michelle Ventaloro                Spring Hill  FL       571   22      140      2:25:21.1     11:06/M
       7    Arianna Gadaleta                  Holiday  FL          1043   23      194      2:55:09.1     13:22/M
       8    Katy Marques                      Odessa  FL           1082   22      198      3:01:35.0     13:52/M
       9    Celine Parietti                   Orlando  FL           546   21      203      3:02:12.0     13:55/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Patrick Kavalec                   Palm Harbor  FL      1065   20       11      1:38:01.6      7:29/M
       2    Brian Cox                         Dunedin  FL          1147   23      103      2:07:56.7      9:46/M
       3    John Cattell                      St Petersburg  FL    1013   24      132      2:20:01.4     10:41/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Carlie Williams                   St. Petersburg  FL   1140   28       86      2:03:11.3      9:24/M
       2    Melissa Coghlan                   Dunedin  FL          1021   28      102      2:07:56.1      9:46/M
       3    Bibiana Pineda                    Brandon  FL           549   29      113      2:13:16.7     10:10/M
       4    Eva Stone                         Dade City  FL         564   28      115      2:14:34.2     10:16/M
       5    Michaela Churilla                 Lutz  FL             1018   26      129      2:18:40.1     10:35/M
       6    Amber Meurer                      Wesley Chapel  FL    1157   28      133      2:20:03.0     10:41/M
       7    Stephanie Cavalier                Valrico  FL          1015   27      147      2:27:58.5     11:18/M
       8    Jacqueline Warme                  Trinity  FL          1135   28      155      2:29:54.2     11:27/M
       9    Denise Logaglio                   Holiday  FL          1072   25      156      2:30:40.4     11:30/M
      10    Melissa McHugh                    Palm Harbor  FL      1088   29      161      2:31:10.1     11:32/M
      11    Andrea Soehnlen                   Tampa  FL            1124   29      169      2:35:13.6     11:51/M
      12    Jenna Hart                        New Port Richey  FL  1051   27      178      2:40:58.0     12:17/M
      13    Stephanie McAnly                  Weeki Wachee  FL     1084   25      185      2:46:13.7     12:41/M
      14    Nicole Minott                     Tampa  FL            1095   28      192      2:52:58.6     13:12/M
      15    Eva Decresie                      Holiday  FL          1032   26      207      3:14:25.0     14:50/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Benjamin Raposa                   Tampa  FL            1109   29       89      2:03:33.2      9:26/M
       2    Aaron Curry                       New Port Richey  FL  1029   27      126      2:17:19.8     10:29/M
       3    Matthew Louie                     Mountain Lakes  NJ   1076   28      149      2:28:04.0     11:18/M
       4    Derek Hsen Dai Hsu                Gainesville  FL      1059   27      150      2:28:04.0     11:18/M
       5    Chad Cavalier                     Valrico  FL          1014   28      151      2:28:14.9     11:19/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nicole Sackrider                  New Port Richey  FL  1115   30       54      1:54:44.7      8:45/M
       2    Michelle Chang                    Wesley Chapel  FL     512   33       64      1:57:18.9      8:57/M
       3    Kate Donnelly                     Tampa  FL             516   30       73      1:58:18.9      9:02/M
       4    Jennifer Schwartzberg             Tampa  FL            1119   34       82      2:01:33.7      9:17/M
       5    Laura Kelly                       Tampa  FL            1066   31       88      2:03:32.3      9:26/M
       6    Amanda Jones                      Bartow  FL           1061   33       92      2:04:43.5      9:31/M
       7    Samantha Lopez                    Tampa  FL            1074   33       99      2:07:09.7      9:42/M
       8    Summer McClelland                 San Antonio  FL       539   31      100      2:07:40.4      9:45/M
       9    Amanda Harris                     Dunedin  FL          1049   33      111      2:12:44.0     10:08/M
      10    Marcia Garvin                     Tampa  FL            1046   34      136      2:21:20.5     10:47/M
      11    Jennifer Sloan                    Port Richey  FL      1123   31      139      2:23:48.3     10:59/M
      12    Michelle McLain                   Land O Lakes  FL      540   32      141      2:25:22.4     11:06/M
      13    Angel Butler                      Winter Garden  FL    1009   33      145      2:27:34.3     11:16/M
      14    Heather Christopher               Spring Hill  FL      1017   32      152      2:28:29.2     11:20/M
      15    Jenna Easton                      Wesley Chapel  FL    1034   30      160      2:31:01.8     11:32/M
      16    Elizabeth Virgen                  Dade City  FL        1132   34      167      2:34:28.6     11:47/M
      17    Everis Fairchild                  Lakeland  FL         1038   33      171      2:35:48.6     11:54/M
      18    Amy Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1089   33      172      2:36:00.9     11:55/M
      19    Meghan Brunelli                   Palmetto  FL         1008   34      179      2:41:54.6     12:22/M
      20    Heather Williams                  Tampa  FL            1141   31      182      2:44:56.4     12:35/M
      21    Colleen Ice                       Orlando  FL          1155   33      183      2:44:56.8     12:35/M
      22    Leigh Williams                    New Port Richey  FL  1142   34      187      2:48:27.2     12:52/M
      23    Cheryl Houser                     Tampa  FL            1058   32      189      2:51:00.8     13:03/M
      24    Emily Channell                    Orlando  FL          1158   32      202      3:02:04.5     13:54/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ferit Toska                       Gainesville  FL       570   32        2      1:21:53.7      6:15/M
       2    Yonni Lopez                       Tampa  FL            1075   34       17      1:43:50.7      7:56/M
       3    Scott Kushin                      Tampa  FL            1069   32       33      1:48:37.6      8:17/M
       4    Tom Donnelly                      Tampa  FL             517   34       37      1:49:06.5      8:20/M
       5    Eric Slafky                       Spring Hill  FL      1122   31       44      1:50:55.7      8:28/M
       6    Matt Ellinger                     Trinity  FL           519   33       56      1:55:18.8      8:48/M
       7    Joel Holtry                       Tampa  FL            1055   32       63      1:57:01.8      8:56/M
       8    Michael Foss                      Wesley Chapel  FL    1041   34       67      1:57:39.1      8:59/M
       9    Robert Harris                     Dunedin  FL          1050   34       69      1:57:44.0      8:59/M
      10    Benjamin Fairchild                Lakeland  FL         1037   34       80      2:01:03.9      9:14/M
      11    Ralph Clark                       New Port Richey  FL  1020   30       93      2:05:01.1      9:33/M
      12    Josh White                        Brooksville  FL       573   34       95      2:06:00.3      9:37/M
      13    Christopher Hagen                 Clermont  FL         1048   30      114      2:14:16.3     10:15/M
      14    Brian Stankiewicz                 Lutz  FL             1125   30      128      2:18:39.8     10:35/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Georgia Underwood                 Lighthouse Point  F  1130   38       22      1:44:56.3      8:01/M
       2    Danielle Usilton                  Fort Lauderdale  FL  1131   38       23      1:45:02.1      8:01/M
       3    Kara Hourdas                      Tarpon Springs  FL   1057   38       47      1:51:26.3      8:30/M
       4    Dana Murphy                       St Petersburg  FL    1098   39       78      2:00:00.3      9:10/M
       5    Tracy Rappaport                   Wesley Chapel  FL    1110   39       87      2:03:24.9      9:25/M
       6    Christine Rizzuto                 Spring Hill  FL       553   39       97      2:06:45.4      9:41/M
       7    Kim Krook                         Land O Lakes  FL      535   38      110      2:12:40.4     10:08/M
       8    Chrissy Bell                      Odessa  FL           1004   38      120      2:15:41.5     10:21/M
       9    Sheri Lynn                        Inverness  FL         122   39      122      2:16:43.5     10:26/M
      10    Kari Kadlub                       Wesley Chapel  FL    1063   36      131      2:18:46.6     10:36/M
      11    Jennifer Batchelor                Land O Lakes  FL      504   39      135      2:21:18.7     10:47/M
      12    Kimberly Ross                     San Angelo  TX       1114   39      138      2:22:52.5     10:54/M
      13    Carmen Pedroso                    Gainesville  FL      1105   37      153      2:29:22.6     11:24/M
      14    Cindy Batik                       Tampa  FL            1003   35      154      2:29:47.7     11:26/M
      15    Tracey Tripp                      Odessa  FL           1128   39      163      2:32:24.7     11:38/M
      16    Mary Sue Martin                   Crystal River  FL     582   37      165      2:33:50.7     11:45/M
      17    Kimberly Young                    Lutz  FL              577   39      166      2:34:18.4     11:47/M
      18    Michelle Blagg                    Tampa  FL            1006   39      177      2:40:19.5     12:14/M
      19    Mary Lewis                        Holiday  FL          1071   39      184      2:45:29.6     12:38/M
      20    Amy Canavan                       Palm Harbor  FL      1011   36      186      2:47:06.3     12:45/M
      21    Alyssa Bonet                      Temple Terrace  FL   1007   36      188      2:51:00.7     13:03/M
      22    Jennifer Sanchez                  Land O Lakes  FL     1116   39      190      2:52:56.6     13:12/M
      23    Christy Rankin                    Welsy Chapel  FL      552   35      191      2:52:56.9     13:12/M
      24    Jennifer Erwin                    Clearwater  FL       1036   36      197      2:59:34.0     13:42/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joe Palmer                        Palm Harbor  FL      1101   39        6      1:30:23.1      6:54/M
       2    Joel Fenlason                     Patrick Afb  FL      1040   39       12      1:38:17.7      7:30/M
       3    Diogenes Hernandez                Tampa  FL            1053   37       16      1:41:35.8      7:45/M
       4    Joel Bickford                     Terra Ceia  FL       1148   37       19      1:44:00.5      7:56/M
       5    Stacy Walser                      Tampa  FL            1134   37       26      1:46:44.7      8:09/M
       6    Gerard Solis                      Lithia  FL            559   39       40      1:49:43.9      8:23/M
       7    Scott MacDonald                   Brandon  FL           536   38       57      1:55:31.0      8:49/M
       8    George Hourdas                    Tarpon Springs  FL   1056   39       74      1:58:25.8      9:02/M
       9    John Meyer                        Tampa  FL             542   37       75      1:58:25.8      9:02/M
      10    Jose Virgen                       Dade City  FL        1133   36       79      2:00:26.7      9:12/M
      11    Francisco Silva-Gonzalez          Tampa  FL            1121   39       90      2:03:34.6      9:26/M
      12    Lewis Clark                       Ormond Beach  FL     1019   35       91      2:04:15.9      9:29/M
      13    Damon Miltner                     Franklin  TN         1094   36      107      2:08:47.7      9:50/M
      14    Jim Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1090   37      173      2:36:00.9     11:55/M
      15    Charles Sekeres                   New Port Richey  FL  1120   39      193      2:53:46.6     13:16/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christina Chabrier                Wesley Chapel  FL     511   40       10      1:36:06.8      7:20/M
       2    Kat Matuszko                      Port Richey  FL       538   43       15      1:40:33.1      7:41/M
       3    Suzy Zahn                         Lighthouse Point  F  1144   42       32      1:48:35.4      8:17/M
       4    Christina Mitchelson              Land O' Lakes  FL    1097   44       34      1:48:42.6      8:18/M
       5    Sissi Hethershaw                  Palm Harbor  FL       526   44       48      1:51:55.9      8:33/M
       6    Laura Spain                       Hernando  FL          560   44       53      1:54:21.4      8:44/M
       7    Peggy Hipp                        Tampa  FL             527   40       58      1:55:33.3      8:49/M
       8    Annais Scott                      New Port Rich  FL     556   41       60      1:56:16.6      8:53/M
       9    Kathleen Kiernan-Titchener        Land O Lakes  FL      530   42       70      1:57:46.6      8:59/M
      10    Tonya Svoboda                     Lutz  FL              565   44       85      2:01:58.7      9:19/M
      11    Lisa Benjamin                     Tampa  FL             507   44      108      2:10:19.3      9:57/M
      12    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL     1126   41      119      2:15:34.8     10:21/M
      13    Katharine Sellers                 Oldsmar  FL           557   43      130      2:18:45.2     10:35/M
      14    Anne O'Roake                      Riverview  FL        1100   41      134      2:20:55.8     10:45/M
      15    Teresa McGee                      Brandon  FL          1087   41      143      2:25:41.4     11:07/M
      16    Marjorie Crosbie                  Tampa  FL            1027   42      157      2:30:41.6     11:30/M
      17    Grace Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1002   40      176      2:37:45.9     12:03/M
      18    Yarisi Valero                     Tampa  FL            1145   41      181      2:44:16.2     12:32/M
      19    Jennifer Garcia                   Sanford  FL          1044   44      195      2:57:58.0     13:35/M
      20    Kelley Schaeffer                  Odessa  FL           1117   40      199      3:01:47.0     13:53/M
      21    Jennifer Cummings                 Orlando  FL          1028   41      206      3:08:00.0     14:21/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jay Parker                        Welsey Chapel  FL    1102   43       13      1:38:35.9      7:32/M
       2    Jeff Fink                                               581   42       30      1:48:03.2      8:15/M
       3    Chris Antonio                     Trinity  FL           501   40       39      1:49:33.6      8:22/M
       4    Shannon Maness                    New Port Richey  FL  1081   44       41      1:49:49.7      8:23/M
       5    Douglas Whiteley                  Trinity  FL          1139   41       46      1:51:20.1      8:30/M
       6    Stuart Dow                        Lakeland  FL         1146   44       66      1:57:28.9      8:58/M
       7    Matthew Schaeffer                 Odessa  FL           1118   43      200      3:01:47.5     13:53/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Beth Scanlan                                            580   45       29      1:48:03.0      8:15/M
       2    Cynthia Spidell                   Odessa  FL            562   45       43      1:50:10.5      8:25/M
       3    Jodi Karuso                       Hudson  FL           1064   46       49      1:52:08.0      8:34/M
       4    Suzy Jackson                      Tampa  FL            1060   46       81      2:01:17.7      9:15/M
       5    Julie Richter                     Tampa  FL            1113   47       84      2:01:56.5      9:18/M
       6    Irma Vandam                                             578   46       98      2:07:07.3      9:42/M
       7    Kelly Wynns                       Placida  FL          1143   46      109      2:12:24.7     10:06/M
       8    Renee Cohen                       Odessa  FL            513   45      116      2:14:58.5     10:18/M
       9    Sue Kowalski                      Tampa  FL             534   46      118      2:15:27.2     10:20/M
      10    Lisa McDonald                     Lecanto  FL          1085   49      137      2:21:34.5     10:48/M
      11    Lisa Purton                       Valrico  FL          1108   48      144      2:25:54.0     11:08/M
      12    Jennifer Paullin                  Spring Hill  FL      1103   48      158      2:30:42.5     11:30/M
      13    Dana Felice                       Tampa  FL            1039   45      159      2:30:47.8     11:31/M
      14    Cheryl Lee                        Tarpon Springs  FL   1070   47      162      2:32:23.5     11:38/M
      15    Pam Ludlow                        Dunnellan  FL         583   46      164      2:33:37.4     11:44/M
      16    Jackie Bernabe                    Lutz  FL             1005   49      168      2:35:04.2     11:50/M
      17    Karen MacAuley                    St Petersburg  FL    1080   47      170      2:35:30.5     11:52/M
      18    Kate Prodenchuk                   Tampa  FL             551   46      205      3:07:46.0     14:20/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Douglas White                     Tampa  FL            1138   49        9      1:34:00.8      7:11/M
       2    Mark Titchener                    Land O Lakes  FL      566   47       24      1:45:09.2      8:02/M
       3    Edward Korshin                    Tampa  FL            1068   47       27      1:47:08.4      8:11/M
       4    Greg Dill                         Brooksville  FL       515   48       28      1:47:33.0      8:13/M
       5    David Yancey                      Tampa  FL             576   48       31      1:48:26.1      8:17/M
       6    Tom Dhans                         Brooksville  FL      1033   48       36      1:48:59.0      8:19/M
       7    Andrew Weeden                     Saline  MI           1136   48       45      1:51:02.5      8:29/M
       8    Mitchell Harvey                   Lakeland  FL         1052   45       59      1:55:48.1      8:50/M
       9    Allen Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1001   46       68      1:57:42.2      8:59/M
      10    Steve Pincket                     Lakeland  FL          548   49       71      1:58:05.1      9:01/M
      11    Christopher Kloess                New Port Richey  FL  1067   46       83      2:01:50.1      9:18/M
      12    Richard Batchelor                 Land O Lakes  FL      506   46       96      2:06:26.7      9:39/M
      13    Tom Klebeck                       Lutz  FL              532   48      105      2:08:27.0      9:48/M
      14    Tommy Medlin                      Seffner  FL          1156   49      112      2:13:06.0     10:10/M
      15    Vance Nagel                       Lutz  FL             1099   48      148      2:28:02.8     11:18/M
      16    Joe Payne                         Plant City  FL       1104   45      175      2:37:10.0     12:00/M
      17    Karen Corkey                      Odessa  FL            514   47      204      3:03:14.0     13:59/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tanya Tooker                      Lighthouse Point  F  1149   50       77      1:59:56.3      9:09/M
       2    Marie Grubb                       New Port Richey  FL  1047   52      106      2:08:28.9      9:48/M
       3    Nancy Harkins                     Palm Harbor  FL       524   50      142      2:25:41.3     11:07/M
       4    Virginia Hansen                   Elberfeld  IN         523   52      196      2:59:33.0     13:42/M
       5    Carla Copp                        Seminole  FL         1024   53      208      3:23:14.0     15:31/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Alan Powell                                            1151   50       14      1:39:40.9      7:36/M
       2    Donald Rasdall                    Seminole  FL         1111   52       50      1:53:34.4      8:40/M
       3    Bob Tiller                        Palm Harbor  FL      1127   50       61      1:56:33.3      8:54/M
       4    Patrick Murphy                    Lakeland  FL          543   50       65      1:57:27.3      8:58/M
       5    Jeffery Schrade                                         231   51       72      1:58:13.1      9:01/M
       6    Peter Mitchell                    Wesley Chapel  FL    1096   50      117      2:15:19.8     10:20/M
       7    Jim Bollinger                     Apollo Beach  FL      509   53      124      2:17:03.9     10:28/M
       8    Ed Curry                          New Port Richey  FL  1030   50      125      2:17:16.7     10:29/M
       9    Jay Copp                          Seminole  FL         1025   53      209      3:23:16.0     15:31/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Pam Lombardi                      Hudson  FL           1073   56      146      2:27:55.3     11:17/M
       2    Lynn Davis                        New Port Richey  FL  1031   58      210      3:34:29.0     16:22/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Don Mehan                         Saint Petersburg  F  1092   56       94      2:05:26.0      9:35/M
       2    Patrick McDonald                  Lecanto  FL          1086   57      121      2:16:21.4     10:25/M
       3    David Vandam                                            579   56      123      2:16:50.0     10:27/M
       4    Daniel Frank                      Springfield  IL      1042   58      127      2:17:35.3     10:30/M
       5    Vic Maldonado                     Crystal River  FL     537   56      180      2:43:42.7     12:30/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kally Williams                    Dade City  FL         574   63      174      2:36:48.1     11:58/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rolf Goedhart                     Trinity  FL          1154   60      201      3:02:04.0     13:54/M