Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/fl/Nov3_Qualit_set1.shtml

Quality Distribution 5K

Tampa, FL, November 3, 2012

[5K Age Group Results (Employees) | 5K Age Group Results (Friends & Family) | 5K Special Olympics Results ]

5K Overall Results

Results submitted by Ric Dorrie for Holly Kremers of Florida Road Race Management

===============================================================================================
=====                 MYLAPS RFID Results by Florida Road Race Management                 =====
=====                                   Overall Results                                   =====
===============================================================================================
 OA                                                                           Chip       Gun
Place    Runner's Name       City          Gender  Age    Division            Time       Time
===============================================================================================
  1    Aaron O'Brien       Tampa              M    30   Friends & Family      20:35      20:35 
  2    Jason Clark         Tampa              M    39   Employee              22:57      22:57
  3    Steve Kruger        Land O Lakes       M    36   Friends & Family      24:27      24:27
  4    Jamie Kruger        Land O Lakes       F    34   Friends & Family      27:00      27:02
  5    Michael An          Tampa              M    30   Employee              27:16      27:17
  6    Jessica An          Tampa              F    30   Friends & Family      28:59      28:59
  7    Pamela Reinagel     Tampa              F    28   Employee              29:36      29:38
  8    Tate Chancey        Land O Lakes       M    13   Friends & Family      31:08      31:09
  9    Kitty Enzor         Tampa              F    11   Friends & Family      31:21      31:24
 10    Gary Enzor          Tampa              M    50   Employee              31:27      31:29
 11    Wayne Bryant        Tampa              M    52   Employee              32:57      32:58
 12    Adena Smith         Parrish            F    40   Employee              35:04      35:04
 13    Lisa Westmiller     Tampa              F    31   Employee              35:06      35:07
 14    Kenney Johnson      Tampa              M    13   Friends & Family      35:36      35:37
 15    Christian Maddie    Auburndale         M    13   Friends & Family      36:17      36:18
 16    Jeniffer Velez      Seffner            F    39   Employee              37:49      37:51
 17    Anna Zaks           Brandon            F    35   Employee              39:25      39:28
 18    Daniela Vazquez     Riverview          F    10   Friends & Family      40:37      40:37
 19    Jose Vazquez        Riverview          M    50   Friends & Family      40:35      40:37
 20    Delta O'Connor      Land O'Lakes       F    50   Friends & Family      40:40      40:43
 21    Tom Flessor         Indian Shores      M    60   Employee              43:45      43:52
 22    Lorrel Margelowsky  Tampa              F    56   Employee              43:52      44:00
 23    Kamille Plummer     Tampa              F    34   Employee              44:13      44:16
 24    Matt Jones          Tampa              M     0   Special Olympics      44:58      44:58
 25    Phyllis Phillips    Plant City         F    57   Employee              45:11      45:17
 26    Emilia Grullon      Riverview          F    15   Friends & Family      46:36      46:41
 27    Jessica Creamer     Plant City         F    11   Friends & Family      46:37      46:43
 28    Stephanie Grullon   Riverview          F    13   Friends & Family      46:48      46:52
 29    Dolores Rivera      Riverview          F    37   Employee              46:53      46:57
 30    Doevia Mattei       Seffner            F    52   Friends & Family      48:28      48:34
 31    Johnny Mitchell     Tampa              M    52   Friends & Family      48:26      48:35
 32    Bridget James       Riverview          F    54   Employee              49:14      49:14
 33    Becky Reed          Tampa              F    54   Friends & Family      49:14      49:14
 34    Zier Juwanna        Tampa              F    31   Friends & Family      49:09      49:17
 35    Earlene Kelly       Tampa              F    52   Friends & Family      49:28      49:34
 36    Nara Novaes         Winter Haven       F    32   Employee              49:33      49:43
 37    Mark Jaehnigen      Winter Haven       M    41   Friends & Family      49:33      49:43
 38    Tony Creamer        Plant City         M    46   Friends & Family      49:54      50:01
 39    Monica Johnson      Tampa              F    45   Employee              49:58      50:04
 40    Kendall Donaldson   Tampa              F     7   Friends & Family      49:59      50:05
 41    Carol Creamer       Plant City         F    44   Employee              50:27      50:33
 42    Su Melchiorre       Palmetto           F    54   Employee              50:33      50:33
 43    Sofia Kruger        Land O Lakes       F     7   Friends & Family      50:38      50:38
 44    Alyssa Smith        Parrish            F     8   Friends & Family      50:42      50:42
 45    Tracy Bazzell       Zephyrhills        F    47   Employee              50:58      51:03
 46    Heather Wright      Wesley Chapel      F    33   Friends & Family      51:15      51:21
 47    Jason Wright        Wesley Chapel      M    35   Employee              51:15      51:21
 48    Mike McDonald       Lutz               M    68   Employee              52:56      53:00
 49    Linke Pat           Plant City         F    48   Employee              52:56      53:01
 50    Andrea Wickham      Gibsonton          F    46   Employee              52:56      53:01
 51    Chris Edwards       Tampa              M     0   Special Olympics      53:07      53:13
 52    Robin Gullion       Tampa              F    52   Friends & Family      55:02      55:15
 53    Nicole Fancher      Tampa              F    34   Employee              55:11      55:22
 54    Erin Fancher        Tampa              F    18   Friends & Family      55:08      55:22
 55    Caitlyn Fancher     Tampa              F     8   Friends & Family      55:08      55:23
 56    Sean Reinagel       Tampa              M    27   Employee              56:14      56:22
 57    Donald Gabel        Brandon            M    35   Friends & Family      56:08      56:24
 58    Maci Ferguson       Plant City         F    17   Friends & Family      56:22      56:29
 59    Ashton Ferguson     Plant City         F    10   Friends & Family      56:27      56:34
 60    Jessica Benton      Plant City         F    11   Friends & Family      56:27      56:34
 61    Donald Gabel        Brandon            M    32   Employee              56:26      56:40
 62    Michelle Clemente   Valrico            F    31   Employee              56:31      56:41
 63    Sherry O'Neal       Plant City         F    54   Employee              56:33      56:41
 64    William Nicome      Tampa              M     0   Special Olympics      57:36      57:36
 65    Sonia Tummings      Tampa              F    65   Employee              57:43      57:57
 66    Virgile Rutayisire  Tampa              M    44   Employee              57:58      57:58
 67    Cullen Bazzell      Zephyrhills        M    13   Friends & Family      58:11      58:16
 68    Hailey Lagrone      Plant City         F     9   Friends & Family      58:11      58:16
 69    Yvonne Francois     Tampa              F    20   Friends & Family      58:24      58:24
 70    Anthony Clay        Lutz               M    22   Friends & Family      58:25      58:25
 71    Douglas McGee       Tampa              M     0   Special Olympics      59:36      59:48
 72    David Smith         Parrish            M    43   Friends & Family      59:46      59:57
 73    James Grussing      Wesley Chapel      M     8   Friends & Family    1:01:50    1:02:00
 74    Madeleine Grussing  Wesley Chapel      F     6   Friends & Family    1:02:02    1:02:13
 75    Scott Grussing      Wesley Chapel      M    37   Employee            1:02:04    1:02:14
 76    Maurice Eston       Tampa              M     0   Special Olympics    1:02:11    1:02:23
 77    Alex Perez          Wesley Chapel      M    15   Friends & Family    1:02:39    1:02:48
 78    Sara Messenger      Wesley Chapel      F    34   Employee            1:02:55    1:03:04
 79    Amy Styron          Wesley Chapel      F    41   Friends & Family    1:02:56    1:03:05
 80    Sandra Bryant       Tampa              F    51   Friends & Family    1:07:50    1:07:58
 81    Gwen Mitchell       Riverview          F    55   Friends & Family    1:07:48    1:07:58
===============================================================================================