Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/fl/May19_TigerT_set2.shtml

Tiger Trot 5K

Lakeland, FL, May 19, 2012

[Overall by place ]

Age Groups


            Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERISON.NET
            MEN OVERALL WINNERS

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     17:36  5:41    1 14-19    1 M   206 Jonathan Hulzebos           Lakeland,FL                                                  
 2     19:56  6:26    2 14-19    2 M    43 Pedro Cuervo                                                                          
 3     19:56  6:26    3 45-49    3 M    78 Sebastian Hernandez                                                                   

            MASTER MEN OVERALL WINNERS

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:08  6:30    1 40-44    5 M   135 Boris Plavsic                                                                         
 2     21:12  6:50    2 50-54   14 M   184 Tim Williams                                                                          
 3     21:18  6:52    3 50-54   15 M    12 Stephen Barber                                                                        

           WOMEN OVERALL WINNERS

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:29  7:15    1 20-24    1 F    31 Liana Chew                                                                            
 2     22:33  7:16    2 50-54    2 F   188 Susie Green                                                                           
 3     23:41  7:38    3 14-19    3 F   236 Brittany Lewis              Plant City,FL                                                

           MASTER WOMEN OVERALL WINNERS

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:20  7:51    1 60-64    4 F   223 Dianna Campbell             Lakeland,FL                                                  
 2     24:26  7:53    2 40-44    6 F   201 Luz Espinoza                Lakeland,FL                                                  
 3     24:59  8:04    3 50-54    8 F   143 Rosemary Rodrigues                                                                    
           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET
         MEN AGE GROUP 70-98

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:09  7:47    1 70-98   40 M   116 Walter McGreevy                                                                       
 2     29:41  9:35    2 70-98   72 M   196 Fritz Elmhorst              Lakeland,FL                                                  
 3     31:28 10:09    3 70-98   86 M    42 Norman Crittenden                                                                     
         MEN AGE GROUP 65-69

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     25:10  8:07    1 65-69   47 M   169 Will Strouse                                                                          
 2     26:41  8:36    2 65-69   59 M   220 Rob Mason                   Lakeland,FL                                                  
 3     36:38 11:49    3 65-69  105 M    60 Paul Feucht                                                                           
 4     42:55 13:51    4 65-69  126 M   127 John Mulhall                                                                          
         MEN AGE GROUP 60-64

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     23:38  7:37    1 60-64   34 M   120 Dennis Miller                                                                         
 2     24:31  7:55    2 60-64   42 M   246 Fred Wiechmann              Lakeland,FL                                                  
 3     25:08  8:06    3 60-64   46 M    84 Dean Johnson                                                                          
 4     28:23  9:09    4 60-64   69 M    39 Gary Conley                                                                           
 5     36:24 11:45    5 60-64  104 M    44 Jerry Daniels                                                                         
 6     41:21 13:20    6 60-64  121 M    34 Mike Cobb                                                                             
         MEN AGE GROUP 55-59

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:26  6:55    1 55-59   18 M     2 Barry Acor                                                                            
 2     24:00  7:45    2 55-59   38 M   239 Rich Mistretta              Mulberry,FL                                                  
 3     27:20  8:49    3 55-59   65 M   256 Steve Mac                   Rock Ringe,FL                                                
 4     27:53  9:00    4 55-59   66 M   133 Kevin Owen                                                                            
 5     30:50  9:57    5 55-59   81 M    73 Steven Hanken                                                                         
 6     30:54  9:58    7 55-59  109 M   229 Mike Hickman                Lakeland,FL                                                  
 7     38:01 12:16    7 55-59  109 M   229 Mike Hickman                Lakeland,FL                                                  
         MEN AGE GROUP 50-54

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:48  7:21    1 50-54   29 M   222 Jim Ramik                   Lakeland,FL                                                  
 2     25:06  8:06    2 50-54   45 M   179 Tom Vice                                                                              
 3     26:27  8:32    3 50-54   56 M   123 Charles Mollenhour                                                                    
 4     30:29  9:50    4 50-54   76 M    37 Bill Combs                                                                            
 5     30:32  9:51    5 50-54   77 M   283 Gaydon Jordan               Lakeland,FL                                                  
 6     40:44 13:08    6 50-54  120 M   155 Jim Sheerin                                                                           
         MEN AGE GROUP 45-49

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:25  6:55    1 45-49   17 M   237 Carl Lewis                  Plant City,FL                                                
 2     22:45  7:20    2 45-49   28 M   115 Chuck McDanal                                                                         
 3     23:44  7:39    3 45-49   35 M    35 Larry Collier                                                                         
 4     25:01  8:04    4 45-49   44 M   112 Joe McCoy                                                                             
 5     25:24  8:12    5 45-49   50 M   279 Kevin Mortland              Champions Gate,FL                                            
 6     26:47  8:38    6 45-49   60 M   153 John Scimone                                                                          
 7     28:59  9:21    7 45-49   70 M   225 Glenn Bates                 Lakeland,FL                                                  
 8     29:42  9:35    8 45-49   73 M   213 Dennis Miller               Lakeland,FL                                                  
 9     32:06 10:21    9 45-49   89 M   248 Daniel Hinds                Valrico,FL                                                   
         MEN AGE GROUP 40-44

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:59  7:05    1 40-44   22 M   187 Tony Trotti                                                                           
 2     22:37  7:18    2 40-44   27 M   249 Angelo Martinez             Winter Haven,FL                                              
 3     23:33  7:36    3 40-44   32 M   176 Troy Vansacik                                                                         
 4     26:34  8:34    4 40-44   58 M   254 Timmy Meeks                 Bartow,FL                                                    
 5     27:06  8:45    5 40-44   63 M   262 Chuck Jorgenson             Lakeland,FL                                                  
 6     32:34 10:30    6 40-44   91 M   285 William Miller              Davenport,FL                                                 
 7     33:54 10:56    7 40-44   97 M    66 David Gonzalez                                                                        
         MEN AGE GROUP 35-39

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:10  6:30    1 35-39    7 M   199 Bryan Graydon               Lakeland,FL                                                  
 2     20:25  6:35    2 35-39    8 M   250 Angel Sanchez               Winter Haven,FL                                              
 3     23:09  7:28    3 35-39   31 M   141 Micahel Riskin                                                                        
 4     27:54  9:00    4 35-39   67 M   125 Christopher Morrison                                                                  
 5     28:14  9:06    5 35-39   68 M    23 Anthony Broxton                                                                       
 6     33:05 10:40    6 35-39   93 M   219 Daniel Whitchmust           Lithia,FL                                                    
 7     37:35 12:07    7 35-39  107 M    48 Jeremy Derk                                                                           
 8     37:53 12:13    8 35-39  108 M   217 Shannon Duncan              Winter Haven,FL                                              
 9     43:24 14:00   10 35-39  129 M    50 Christopher Doucette                                                                  
 10    43:30 14:02   10 35-39  129 M    50 Christopher Doucette                                                                   
         MEN AGE GROUP 30-34

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:47  6:42    1 30-34   10 M   288 Juan Aneles                 Lakeland,FL                                                  
 2     21:06  6:48    2 30-34   13 M     8 Keith Alam                                                                            
 3     21:24  6:54    3 30-34   16 M    10 Eric Alvarado                                                                         
 4     21:40  6:59    4 30-34   21 M   243 John Sargeant               Lakeland,FL                                                  
 5     24:44  7:59    5 30-34   43 M    16 Ryan Bennett                                                                          
 6     25:17  8:09    6 30-34   49 M    30 Jonathan Caton                                                                        
 7     26:22  8:30    7 30-34   54 M    54 Aaron Dunn                                                                            
 8     27:11  8:46    8 30-34   64 M    41 David Cranor                                                                          
 9     30:08  9:43    9 30-34   74 M    57 Markus Ervin                                                                          
 10    30:34  9:52   10 30-34   78 M   161 Peter Smith                                                                            
 11    30:37  9:53   11 30-34   79 M   293 Troy Rice                   Auburndale,FL                                                 
 12    33:12 10:43   12 30-34   95 M   166 Josh Stark                                                                             
 13    34:35 11:09   13 30-34   99 M   180 James Watson                                                                           
 14    36:12 11:41   14 30-34  103 M   118 Simon Medrano                                                                          
 15    38:58 12:34   15 30-34  113 M   294 Bryan Reynolds              Orlando,FL                                                    
 16    39:08 12:37   16 30-34  114 M   214 Jeremy Strout               Lakeland,FL                                                   
         MEN AGE GROUP 25-29

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:09  6:30    1 25-29    6 M   117 Jon McQuillen                                                                         
 2     21:28  6:55    2 25-29   20 M   140 Ben Reynbolds                                                                         
 3     22:21  7:13    3 25-29   25 M   138 Matt Prowant                                                                          
 4     22:28  7:15    4 25-29   26 M   130 Timothy Orsini                                                                        
 5     22:50  7:22    5 25-29   30 M    20 Jonathan Bradshaw                                                                     
 6     23:58  7:44    6 25-29   37 M   163 Joe Sortor                                                                            
 7     26:14  8:28    7 25-29   53 M   255 Jeff Metz                   Davenport,FL                                                 
 8     29:18  9:27    8 25-29   71 M     1 Chris Bell                                                                            
 9     32:17 10:25    9 25-29   90 M   192 Corey Tremble                                                                         
 10    32:43 10:33   10 25-29   92 M   203 Billy Combs                 Brooksville,FL                                                
 11    38:18 12:21   11 25-29  111 M   253 Keith Smith                 Kissimmee,FL                                                  
 12    43:18 13:58   12 25-29  128 M   252 Beau Bullock                Lakeland,FL                                                   
         MEN AGE GROUP 20-24

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:00  8:23    1 20-24   52 M   134 James Pinto                                                                           
         MEN AGE GROUP 14-19

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:06  6:29    1 14-19    4 M   101 Derek Lower                                                                           
 2     20:41  6:40    2 14-19    9 M   271 Derrick Jean-Baptiste       Poinciana,FL                                                 
 3     20:53  6:44    3 14-19   11 M   272 Bryan Castillo              Poinciana,FL                                                 
 4     21:02  6:47    4 14-19   12 M   277 Hector Gomanez              Davenport,FL                                                 
 5     21:27  6:55    5 14-19   19 M   289 Jorge Jesesus               Lakeland,FL                                                  
 6     22:02  7:06    6 14-19   23 M   154 James Sheerin                                                                         
 7     22:10  7:09    7 14-19   24 M   263 Wilfredo Sanchez Rojas      Davenport,FL                                                 
 8     23:36  7:37    8 14-19   33 M   200 Brandon Hardy               Lakeland,FL                                                  
 9     24:02  7:45    9 14-19   39 M   290 Connor Roche                Winter Haven,FL                                              
 10    25:14  8:08   10 14-19   48 M    46 Jonathan Cerra                                                                         
 11    25:37  8:16   11 14-19   51 M    17 Gregory Blanco                                                                         
 12    26:50  8:39   12 14-19   61 M   270 Ty Aramanda                 Davenport,FL                                                  
 13    27:05  8:44   13 14-19   62 M   280 Alonzo Garima               Davenport,FL                                                  
 14    30:26  9:49   14 14-19   75 M   261 Benjamin Villarreal         Davenport,FL                                                  
 15    30:57  9:59   15 14-19   83 M   269 Lance Kelley                Davenport,FL                                                  
 16    30:58  9:59   16 14-19   84 M   268 Zamir Gaffney               Davenport,FL                                                  
 17    31:24 10:08   17 14-19   85 M   276 Santiago Maya               Davenport,FL                                                  
 18    31:52 10:17   18 14-19   87 M   260 Michael Htsell              Davenport,FL                                                  
 19    42:04 13:34   19 14-19  119 M   267 Brandon Belcher             Davenport,FL                                                  
 20    41:35 13:25   20 14-19  123 M   264 Jacob Moa                   Davenport,FL                                                  
 21    42:33 13:44   21 14-19  124 M   195 Will Casey                  Lakeland,FL                                                   
 22    42:51 13:49   22 14-19  125 M    69 Ian Grant                                                                              
 23    43:10 13:55   23 14-19  127 M   197 Jimmy Grant                 Lakeland,FL                                                   
         MEN AGE GROUP 11-13

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:24  8:31    1 11-13   55 M   218 Bryce Duncan                Winter Haven,FL                                              
 2     26:31  8:33    2 11-13   57 M   244 Harrison Paxton             Winter Haven,FL                                              
 3     30:42  9:54    4 11-13   94 M   245 Bradley Paxton              Winter Haven,FL                                              
 4     33:10 10:42    4 11-13   94 M   245 Bradley Paxton              Winter Haven,FL                                              
 5     33:28 10:48    5 11-13   96 M   109 Dylan Mason                                                                           
 6     35:16 11:23    6 11-13  100 M   105 Daiken Martin                                                                         
 7     35:23 11:25    7 11-13  101 M    82 Devlin Jackson                                                                        
 8     35:34 11:28    8 11-13  102 M   110 Wyatt Mason                                                                           
 9     38:05 12:17    9 11-13  110 M   238 Jaxson Troth                Winter Haven,FL                                              
 10    40:20 13:01   10 11-13  116 M    65 Carson Garbrecht                                                                       
 11    43:42 14:06   11 11-13  130 M   211 Nontarious Palmore          Lakeland,FL                                                   
         MEN AGE GROUP 01-10

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     23:50  7:41    1 01-10   36 M    87 Mark Johnson                                                                          
 2     24:10  7:48    2 01-10   41 M    77 Pedro Hernandez                                                                       
 3     31:54 10:17    3 01-10   88 M    91 Preston Jorgenson                                                                     
 4     34:32 11:08    4 01-10   98 M   205 Alex Ohrmund                N Lakeland,FL                                                
 5     37:35 12:07    5 01-10  106 M   209 Seth Derk                   N Lakeland,FL                                                
 6     38:42 12:29    6 01-10  112 M   164 Kevin Stantiago                                                                       
 7     39:59 12:54    7 01-10  115 M    63 Brody Foster                                                                          
 8     40:22 13:01    8 01-10  117 M   226 Zachary Bates               Lakeland,FL                                                  
 9     41:24 13:21    9 01-10  122 M   207 Orion Shrelton              N Lakeland,FL                                                
 10    44:02 14:12   10 01-10  131 M   208 Jaguarius McKinley          N Lakeland,MA                                                 
 11    44:16 14:17   11 01-10  132 M   210 Azadrean Yarde              N Lakeland,FL                                                 
 12    47:23 15:17   12 01-10  133 M   231 Cristian Eckert             Winter Haven,FL                                               
           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET
       WOMEN AGE GROUP 70-98

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     40:18 13:00    1 70-98   99 F    53 Linda Duncan                                                                          
 2     56:07 18:06    2 70-98  127 F   224 Roxann Steinke              Clermont,FL                                                  
       WOMEN AGE GROUP 65-69

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     39:01 12:35    1 65-69   90 F    97 Marlyn Lauby                                                                          
 2     39:58 12:54    2 65-69   94 F    61 MaryJean Ford                                                                         
       WOMEN AGE GROUP 60-64

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     33:26 10:47    1 60-64   65 F   119 Brenda Miller                                                                         
 2     55:30 17:54    2 60-64  126 F   126 Jeanne Mulhall                                                                        
       WOMEN AGE GROUP 55-59

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     31:26 10:08    1 55-59   49 F    22 Beverly Brown                                                                         
 2     37:57 12:15    2 55-59   84 F   230 Sharon Hickman              Lakeland,FL                                                  
 3     38:30 12:25    3 55-59   85 F    14 Marilyn Batten                                                                        
 4     39:18 12:41    4 55-59   91 F   183 Susan Williams                                                                        
       WOMEN AGE GROUP 50-54

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     30:06  9:43    1 50-54   38 F   182 Jannette Williams                                                                     
 2     30:46  9:55    2 50-54   45 F   158 Donna Smith                                                                           
 3     30:56  9:59    3 50-54   47 F   100 Kathy List                                                                            
 4     32:02 10:20    4 50-54   53 F   216 Sandy Young                 Zephyrhills,FL                                               
 5     40:08 12:57    5 50-54   96 F    26 Shelly Carroll                                                                        
 6     43:36 14:04    6 50-54  111 F   146 Charlene Roszell                                                                      
 7     54:16 17:30    7 50-54  125 F    86 Jodi Johnson                                                                          
       WOMEN AGE GROUP 45-49

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:21  8:30    1 45-49   13 F    21 Debi Brightwell                                                                       
 2     28:43  9:16    2 45-49   33 F    33 Donna Cline                                                                           
 3     29:06  9:23    3 45-49   34 F   114 Stacy McCoy                                                                           
 4     35:36 11:29    4 45-49   77 F    38 Melanie Combs                                                                         
 5     36:10 11:40    5 45-49   78 F   103 Peggy Lyons                                                                           
 6     40:44 13:08    6 45-49  105 F   156 Kimberly Sheerin                                                                      
 7     45:18 14:37    7 45-49  116 F    83 MaryBeth Jackson                                                                      
       WOMEN AGE GROUP 40-44

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:40  8:36    1 40-44   19 F   175 Jancie Tucker                                                                         
 2     30:23  9:48    2 40-44   44 F   177 Pamela Vasquez                                                                        
 3     31:56 10:18    3 40-44   51 F    18 Kimberly Blanco                                                                       
 4     32:14 10:24    4 40-44   55 F   212 Renee Arlt                  Lakeland,FL                                                  
 5     33:08 10:41    5 40-44   64 F    36 Susan Collier                                                                         
 6     34:58 11:17    6 40-44   72 F    76 Rae Heckle                                                                            
 7     36:25 11:45   12 40-44  118 F    56 Renee Eckert                                                                          
 8     39:57 12:53    8 40-44   93 F    67 Jean Gonzalez                                                                         
 9     40:00 12:54    9 40-44   95 F    64 Tisha Foster                                                                          
 10    42:32 13:43   10 40-44  108 F   186 Lisa Trotti                                                                            
 11    45:14 14:35   11 40-44  114 F   292 Carey Pollock               Lakeland,FL                                                   
 12    47:27 15:18   12 40-44  118 F    56 Renee Eckert                                                                           
       WOMEN AGE GROUP 35-39

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:23  7:52    1 35-39    5 F   257 Angela Newell               Lakeland,FL                                                  
 2     27:26  8:51    2 35-39   28 F   122 Katie Molin                                                                           
 3     27:37  8:55    3 35-39   29 F   129 Ginger Nipper                                                                         
 4     27:52  8:59    4 35-39   30 F    90 Jennifer Jorgenson                                                                    
 5     27:55  9:00    5 35-39   31 F   139 Heather Raburn                                                                        
 6     30:04  9:42    6 35-39   37 F    93 Niki Keogh                                                                            
 7     30:12  9:45    7 35-39   41 F   128 Jennifer Myers                                                                        
 8     30:53  9:58    8 35-39   46 F    24 Michelle Broxton                                                                      
 9     31:06 10:02    9 35-39   48 F   234 Karie Barquin               Lakeland,FL                                                  
 10    32:00 10:19   10 35-39   52 F   149 Heather Russo                                                                          
 11    32:27 10:28   11 35-39   59 F   191 Shannon Follett                                                                        
 12    32:40 10:32   12 35-39   63 F    25 Hope Carr                                                                              
 13    33:30 10:48   13 35-39   66 F    29 Stacey Catalano                                                                        
 14    33:47 10:54   14 35-39   67 F    94 Michelle King                                                                          
 15    34:11 11:02   15 35-39   70 F    99 Ivonne Leon                                                                            
 16    34:16 11:03   16 35-39   71 F   150 Constance Rutherford                                                                   
 17    35:31 11:27   17 35-39   76 F   227 Roberta Drier               Winter Haven,FL                                               
 18    37:03 11:57   18 35-39   83 F    49 Tara Dinger                                                                            
 19    44:24 14:19   19 35-39  113 F   136 Artie Pobjecky                                                                         
 20    45:16 14:36   20 35-39  115 F   235 Allison Lee                 Winter Haven,FL                                               
 21    51:06 16:29   21 35-39  122 F    28 Theresa Castro                                                                         
 22    53:58 17:25   22 35-39  124 F   167 Machael Stimac                                                                         
       WOMEN AGE GROUP 30-34

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:57  8:03    1 30-34    7 F   152 Kristen Schreckenstein                                                                
 2     26:02  8:24    7 30-34   27 F   286 Maria Hayes                 Lakeland,FL                                                  
 3     26:39  8:36    3 30-34   17 F   258 Renee Alford                Lake Alfred,FL                                               
 4     26:49  8:39    4 30-34   22 F   124 Kate Morgan                                                                           
 5     27:06  8:45    5 30-34   25 F    74 Carrie Harden                                                                         
 6     27:16  8:48    6 30-34   26 F   215 Allyson Broxton             Plant City,FL                                                
 7     27:21  8:49    7 30-34   27 F   286 Maria Hayes                 Lakeland,FL                                                  
 8     29:14  9:26    8 30-34   35 F   233 Hollie Garris               Lalkeland,FL                                                 
 9     29:16  9:26    9 30-34   36 F   242 Caroline Sargeant           Lakeland,FL                                                  
 10    32:20 10:26   10 30-34   57 F   165 Erin Stark                                                                             
 11    32:24 10:27   11 30-34   58 F   168 Jennifer Strain                                                                        
 12    34:59 11:17   12 30-34   73 F   178 Carrie Vessels                                                                         
 13    35:25 11:25   13 30-34   75 F    81 Aubrey Hoishik                                                                         
 14    36:14 11:41   14 30-34   79 F   160 Jill Smith                                                                             
 15    36:50 11:53   15 30-34   82 F    71 Brooke Griffith                                                                        
 16    38:37 12:27   16 30-34   86 F    85 Emily Johnson                                                                          
 17    38:47 12:31   17 30-34   87 F   111 Michelle McCarthy                                                                      
 18    40:23 13:02   18 30-34  102 F    80 April Hershberger                                                                      
 19    40:26 13:03   19 30-34  103 F   108 Rebecca Martin                                                                         
 20    41:18 13:19   20 30-34  106 F    68 Amanda Granados                                                                        
 21    42:34 13:44   21 30-34  109 F   228 Natalee Smith               Lakeland,FL                                                   
 22    43:18 13:58   22 30-34  110 F   251 Rachel Bullock              Lakeland,FL                                                   
 23    44:20 14:18   23 30-34  112 F   181 Sarah Watson                                                                           
 24    49:57 16:07   24 30-34  121 F    32 Amy Cline                                                                              
 25    59:05 19:04   25 30-34  128 F   221 Kacey Noller                N Lakeland,FL                                                 
       WOMEN AGE GROUP 25-29

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:24  8:31    1 25-29   14 F    19 Jenny Boulet                                                                          
 2     26:43  8:37    2 25-29   20 F   170 Erika Stull                                                                           
 3     26:45  8:38    3 25-29   21 F    45 Erin Dawe                                                                             
 4     27:56  9:01    4 25-29   32 F   144 Marci Rodriguez                                                                       
 5     30:09  9:44    5 25-29   40 F    58 Stephanie Ervin                                                                       
 6     30:20  9:47    6 25-29   43 F    55 Stephanie Earl                                                                        
 7     32:04 10:21    7 25-29   54 F   247 Heather Basen               Lakeland,FL                                                  
 8     32:16 10:25    8 25-29   56 F   193 Joanna Shollack                                                                       
 9     32:34 10:30    9 25-29   60 F    98 Stacey Leo                                                                            
 10    35:20 11:24   10 25-29   74 F    40 Alison Cottrell                                                                        
 11    36:44 11:51   11 25-29   81 F    72 Brandi Halsey                                                                          
 12    38:54 12:33   12 25-29   89 F   137 Anna Prieto                                                                            
 13    49:22 15:55   13 25-29  120 F   282 Ji Kim                      Tampa,FL                                                      
       WOMEN AGE GROUP 20-24

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     26:04  8:25    1 20-24   11 F   131 Erika Osborn                                                                          
 2     26:12  8:27    3 20-24   15 F   189 Courtney Wheary                                                                       
 3     26:24  8:31    3 20-24   15 F   189 Courtney Wheary                                                                       
 4     26:38  8:35    4 20-24   16 F   159 Jamie Smith                                                                           
 5     30:07  9:43    5 20-24   39 F    95 Mackenzie Kirkland                                                                    
 6     30:16  9:46    6 20-24   42 F   232 Lyndsey Boles               Riverview,FL                                                 
 7     32:37 10:31    7 20-24   62 F   132 Jenna Owen                                                                            
 8     38:53 12:33    8 20-24   88 F    62 Victoria Ford                                                                         
 9     40:16 12:59    9 20-24   97 F   266 Sarah Bringger              Eagle Lake,FL                                                
 10    40:17 13:00   10 20-24   98 F   265 Brandeie Allegato           Lakeland,FL                                                   
       WOMEN AGE GROUP 14-19

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     25:44  8:18    1 14-19    9 F   273 Harlee Bradford             Haines City,FL                                               
 2     26:39  8:36    2 14-19   18 F   259 Nadine Dass                 Davenport,FL                                                 
 3     26:50  8:39    3 14-19   23 F   278 Kristen Gallo               Davenport,FL                                                 
 4     27:05  8:44    4 14-19   24 F   281 Naiomy Hernandez            Davenport,FL                                                 
 5     39:37 12:47    5 14-19   92 F   106 Emily Martin                                                                          
 6     48:48 15:45    6 14-19  119 F    70 Laura Grant                                                                           
 7     51:06 16:29    7 14-19  123 F    27 Jacquelyn Castro                                                                      
       WOMEN AGE GROUP 11-13

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     32:36 10:31    1 11-13   61 F   104 Chloe Martin                                                                          
 2     40:19 13:00    2 11-13  100 F   157 Micah Sheerin                                                                         
 3     40:20 13:01    3 11-13  101 F   241 Nadia Vaszuez               Apollo Beach,FL                                              
 4     41:53 13:31    4 11-13  107 F   113 Mackenzie McCoy                                                                       
       WOMEN AGE GROUP 01-10

 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     31:40 10:13    1 01-10   50 F    79 Stefanie Hernandez                                                                    
 2     34:05 11:00    2 01-10   69 F   107 Gwyneth Ewert                                                                         
 3     41:55 13:31    3 01-10  104 F    51 Natalie Doucette                                                                      
 4     46:12 14:54    4 01-10  117 F   291 Alex Nugent                 Winter Haven,FL                                              
           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET
           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET