Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/nh/Nov5_Anthem_1_set1.shtml

Anthem Kids' Marathon

Manchester, NH, November 5, 2011

Overall Results

Anthem Kids Marathon
11/5/2011

Race #1 Grades 1 and 2
First Name     Last Name       Bib #      Time
Tiruneh        Giammarino        47     6:40.07
Kasey          Mahoney           32     7:14.19
Samuel         Epstein           21     7:26.27
Nicholas       Purnell           86     7:32.98
Michael        Thresher          40     7:44.23
Griffin        Tomko             16     7:51.74
Cole           Borovicka         63     7:53.26
Thomas         Egan              13     8:16.05
Andrew         Houghton          72     8:20.59
Bobby          Schaefer          37     8:22.69
Peyton         St John           42     8:29.76
Cristian       Walls             25     8:38.41
Kaitlin        Lavallee          23     8:39.65
James          Baggs             51     8:47.27
Audrey         Purnell           87     8:49.40
Danyela        Poore             97     8:53.72
Gavin          Lins              83     9:11.49
Paige          Franklin          52     9:12.70
Gracie         Medeiros          95     9:58.54
Madeleine      Brown             92     10:00.00
Abigail        Thresher          39     10:01.84
Madison        Weigler           28     10:24.85
Elias          Webster           76     10:37.18
Maeve          Smith             64     10:47.97
Laine          Lavallee          24     10:49.54
Alexa          Roux              84     10:55.97
Jordan         Vaillancourt      48     11:31.00
Spencer        Mehlhorn          1      11:32.38
Anthony        DeTone            7      11:37.63
James          Gilroy            89     11:41.35
Paige          Mehlhorn          2      12:20.04
Ethan          Robinson          54     12:30.44
Molly          Hever             58     12:39.56
Ishan          Suman            111     13:37.14
Michael        Merryfield        85     13:56.49
Elliot         Robinson         110     13:58.71
Hannah         Flagg             55     14:38.67
Sydney         Flagg             56     15:06.68

Race #2 Grades 3 and 4
Katelyn        Pepin             35     6:19.89
James          Barrett           6      6:21.39
Leo-Paul       Carrier           79     6:31.52
Keegan         Pepin             34     6:35.00
                                 74     7:08.95
Carter         Sylvester         68     7:21.88
Liddy          Houghton          70     7:24.77
Daniel         Ballargeon       103     7:28.27
Cailin         Borovicka         61     7:35.93
Anthony        Sanchez           44     7:55.19
Emily          Pinard            4      8:02.14
Ryan           LaBrie           106     8:29.01
Megan          Holleran          80     8:31.38
Caroline       Baggs             50     8:33.87
Emelie         Cocozziello       3      8:35.54
               Unknown Runner           8:43.98
Madyson        Mitchell          9      9:02.93
Emily          Ahern             22     9:31.45
Tannah         Blake             71     9:33.68
Tyler          Gilroy            90     9:42.52
Aldana-Proulx  Charli            60     9:44.14
Abby           Gilmartin        116     10:02.14
Laura          Jacques          108     10:04.79
Savannah       Schaefer          36     10:09.77
Rodney         Hilleary          94     10:16.76
Paige          McNamara          67     10:22.54
Colin          LaBrie           107     10:27.34
Alley          Hamilton         117     10:35.49
Thomas         Weigler           27     12:35.25

Race #3 Grades 5 and 6
Wil            Spencer           38     5:49.88
Jack           Aldana-Proulx     59     5:53.26
Jordan         Vaillancourt      48     5:55.79
Cameron        Tomko             20     6:11.06
Taylor         Frenette          30     6:18.44
Sara           Ghiorzi          118     6:22.45
Dominic        Dizillo          102     6:23.35
Matthew        Michaud           14     6:40.61
Minsoo         Kzm               11      6:50.2
Brad           Aiken             81     6:52.69
Jacob          Cartier           5      6:54.29
Samara         St John           43     7:06.06
Olivia         Maietta           10     7:09.74
Joshua         Rand              12     7:16.83
Nathan         Duplessis        127     7:20.34
Ren            Cavignano        125     7:23.21
Caroline       Schwamb           73     7:25.49
Zachary        Piotrowicz       122     7:27.91
Diana          Burleigh          8      7:39.12
Michelle       Ballargeon       112     7:44.08
Caroline       Newell           109     7:49.61
Brigid         Doyle            144     7:50.00
Matthew        Demencuk         124     7:52.03
Kaylee         Franklin          57     7:53.89
Emily          Britton           29     7:56.03
Peter          Theodoulou       126     8:12.26
Noah           Duer             123     8:14.54
Liam           MacDermott       113     8:33.48
Matthew        Gilroy            91     8:42.76
Andrea         Walter            19     8:45.00
Lily           O'Connell         17     8:51.26
Grace          Johnson           62     8:52.68
Sydney         Socha             98     8:55.75
Margaux        Lestage           69     9:11.54
Carl           Mills            115     9:28.05
Emma           DeCourcey         45     10:21.28
Elise          Pinsonneault      82     10:49.26

Race #4 Grades 7 and 8
Gustave        Carrier           78     5:17.30
Eric           Favreau          128     6:12.93
Andrew         Lombardozzi       77     6:39.11
Elena          Mills            104     6:54.13
Molly          Schwamb           75     6:56.73
Brett          Beattie           53     7:50.13