Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/me/Dec28_KVACLE_set1.shtml

KVAC LEAGUE MEET # 2

Brunswick, ME, December 28, 2011

Results

Courtesy of the Sub5

                KVAC LEAGUE MEET # 2 - 12/28/2011                 
                       BOWDOIN COLLEGE - BRUNSWICK, ME                        
                              WWW.SUB5.COM                                    

Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
   Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
 1 Mt. Ararat High School  'A'                      10:59.00   10:53.26   10   
 2 Belfast Area High School  'A'                               11:10.88    8   
 3 Oceanside High School  'A'                                  11:12.09    6   
 4 Winslow High School  'A'                                    11:41.85    4   
 5 Mount View  'A'                                             13:04.76    3   

Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
   Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Mt. Ararat High School  'A'                       8:48.33    8:59.61   10   
 2 Winslow High School  'A'                                    10:05.05    8   
 3 EL Boys Indoor 11  'A'                           10:21.56   10:08.71    6   
 4 Oceanside High School  'A'                                  10:34.35    4   
 5 EL Boys Indoor 11  'B'                                      10:34.40    3   

Event 3  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1   210 Veilleux, Alliyah      WIN                                7.50   1  10   
 2    71 Masters, Jaclyn        ELG                     8.00       7.66   7   8   
 3   151 Berry, Bethany         OSHS                               7.67   1   6   
 4    84 Prescott, Maddison     MTA                     7.76       7.69   7   4   
 5   246 Reny, Olivia           GAR                                7.86   4   3   
 6   122 Ross, Nicole           MTA                                7.95   4   1.50
 6    75 Ranucci, Ayumi         ELG                     7.90       7.95   7   1.50
 8   191 Ennormaroti, Julie     MED                     8.14       8.15   7 
 9   192 Ennormarati, Maria     MED                     8.53       8.31   7 
10   105 Scannevin, Alyssa      MTA                     8.43       8.33   7 
11   209 Haskell, Brooke        WIN                                8.44   4 
12   216 Houston, Kelsey        WIN                                8.46   4 
13   212 Poulin, Autumn         WIN                                8.48   1 
14   193 Leary, Desiree         MED                     8.48       8.51   7 
15    94 Chase, Emma            MTA                     8.71       8.68   6 
16   201 Languet, Gabrielle     WIN                                8.72   5 
17   154 Mason, Emma            OSHS                    8.52       8.75   7 
18    92 Jones, Rowley          MTA                                8.76   5 
19   100 Segars, Amy            MTA                                8.77   4 
20    70 Linscott, Lilly        ELG                     8.87       8.79   6 
21   259 Berry, Hope            OSHS                               8.80   1 
22   240 Greenleaf, Lee-Ann     GAR                                8.83   1 
23   217 Fletcher, Nicole       WIN                                8.97   2 
24   213 Price, Karlee          WIN                                9.05   2 
25   205 Weed, Marissa          WIN                                9.08   2 
25   106 O'Neal, Kara           MTA                                9.08   4 
27   204 Boucher, Makayla       WIN                                9.12   3 
28   239 Rose, Carly            GAR                                9.14   5 
29   199 Pelletier, Rachel      WIN                                9.17   3 
29   215 Ramsdell, Kaitlyn      WIN                                9.17   4 
31    67 Hummes, Katie          ELG                     9.20       9.21   6 
32   120 Leslie, Kim            MTA                     9.13       9.22   6 
32    64 Hazelton, Erica        ELG                                9.22   5 
34   252 Fossett, Hannah        GAR                                9.31   2 
35   149 Muther, Megan          Mount View                         9.34   1 
36   197 Lajoie, Joslyn         WIN                                9.44   1 
37    25 Ward, Lindsey          Bel                                9.49   2 
37   195 Hunt, Danielle         MED                                9.49   3 
39   211 Sirois, Rachel         WIN                                9.51   2 
40    63 Frost, Sierra-Lynn     ELG                     9.56       9.59   6 
41   104 Hamilton, Sam          MTA                                9.69   1 
42    61 Blanchette, Samant     ELG                     9.82       9.73   6 
43   247 Zajchowski, Anasta     GAR                                9.77   3 
44   125 Frizzle, Katie         MTA                     9.69       9.85   6 
45   103 Moutal, Hannah         MTA                                9.99   3 
46   153 Bragg, Emily           OSHS                              10.14   3 
47    74 Pendexter, Mikayla     ELG                    10.29      10.24   5 
48   255 Tarrio, Aimee          GAR                               10.54   4 
49    15 Mehuren, Elida         Bel                               10.57   5 
50    11 Joslen, Nancy          Bel                               11.37   3 
51    68 Hussein, Amran         ELG                     9.83      12.77   6 
--    82 Tran, Tracey           MTA                                 DNF   3 
--    73 Noulilo, Sandra        ELG                     9.96        DNF   5 
--   127 Grant, Lauren          MTA                                 DNF   2 
--    78 Thayer, Kayla          ELG                    10.26        DNF   5 
--   253 Philbrook, Olivia      GAR                                 DNF   2 

Event 4  Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1    79 Gary, McKenzie         MTA                     6.85       6.85   8  10   
 2   137 Griffin, Curtis        Mount View              7.11       6.86   8   8   
 3     5 Campbell, Jacob        Bel                                6.87   3   6   
 4    52 Powell, Brandon        EL B11                  7.22       7.11   8   4   
 5   174 Bates, Trevor          OSHS                    8.00       7.33   7   3   
 6   223 Joslyn, Michael        WIN                                7.40   2   2   
 7    36 Clavet, Gage           EL B11                  7.43       7.42   8   1   
 8    35 Charest, Roger         EL B11                  7.32       7.43   8 
 9    86 Cornelison, Robert     MTA                     7.53       7.44   8 
10   123 Veno, TY               MTA                     7.31       7.50   8 
11   169 Leahey, Ben            OSHS                    8.00       7.54   7 
11   132 Kritzman, Greg         MTA                                7.54   1 
13    43 Hollis, Robbie         EL B11                  7.50       7.55   8 
13   244 Rose, Bobby            GAR                                7.55   4 
15   245 Quirion, Trevor        GAR                                7.60   2 
15   187 Barry, Henry           OSHS                    8.00       7.60   7 
17    23 Tufo, Travis           Bel                                7.61   4 
18    38 Duncan, Aswan          EL B11                  7.84       7.65   7 
19    33 Binette, Brandon       EL B11                  7.63       7.68   7 
20   131 Giroux, Chris          MTA                     7.87       7.69   7 
21   190 Henssler, Josh         CAM                                7.77   5 
22   224 Pelletier, Adam        WIN                                7.79   3 
22    51 Pleau, Brady           EL B11                  7.73       7.79   7 
22     7 Culbertson, Kyle       Bel                                7.79   2 
25   130 Drew, Devon            MTA                     8.06       7.82   7 
26   242 Chepke, Frank          GAR                                7.87   4 
27   251 Dickey, Ben            GAR                                7.88   4 
28   135 Crosby, Charlie        MTA                                7.90   4 
28    12 Lamar, Miles           Bel                                7.90   4 
28   129 McCracken, Andrew      MTA                                7.90   1 
31   182 Nguyen, James          OSHS                               7.91   3 
32   243 Rose, Jimmy            GAR                                7.92   3 
33    97 Hall, Caleb            MTA                    15.74       8.03   5 
34   241 Donnell, Eddie         GAR                                8.07   2 
35   228 Dutil, Owen            WIN                                8.08   2 
36   172 Foss, Ian              OSHS                    8.33       8.10   6 
37    24 Walker, Dakota         Bel                                8.14   5 
38    98 Brown, Jonathan        MTA                                8.24   5 
39    55 Shen, Matt             EL B11                  8.06       8.25   6 
40   134 Ranacourt, Nick        MTA                                8.27   1 
41    32 Bernier, Brandon       EL B11                  8.19       8.28   6 
41   108 Burich, Dominic        MTA                     8.42       8.28   6 
43   260 Kormann, Ben           Mount View                         8.35   1 
44   222 Welch, Wesley          WIN                                8.47   3 
45   226 Veilleux, Travis       WIN                                8.62   1 
46   256 Kons, Reiley           MTA                                8.69   2 
47   219 Fitch, Justin          WIN                                8.76   4 
48   113 Molello, Mike          MTA                     8.74       8.95   6 
49   107 Lavan, Charlie         MTA                     9.08       8.99   6 
49   230 Sirios, Krieg          WIN                                8.99   3 
51    56 Shen, Troy             EL B11                  9.17       9.00   6 
52   221 Deschaine, Brock       WIN                                9.11   2 
53    53 Read, Kevin            EL B11                  9.76       9.64   5 
54   124 Fisher, Steven         MTA                     9.84      10.30   5 
55    37 Cooper, Joe            EL B11                 10.80      10.82   5 
56     6 Coward, William        Bel                               10.91   1 
57   142 Hubbard, Bryce         Mount View             12.00      11.87   5 
--   114 Laurelez, Matt         MTA                                 DNF   3 
--   112 Tran, Michael          MTA                     8.64        DNF   6 
--   257 Kons, Rieley           MTA                                 DNF   3 
--   175 Bryant, Wes            OSHS                                 DQ   4 

Event 5  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1    83 O'Neal, Lizzie         MTA                     9.69       9.74   2  10   
 2   200 Parrilli, Christin     WIN                                9.76   1   8   
 3   150 Ward, Allison          OSHS                   10.50      10.83   2   6   
 4   249 Barrett, Kelsey        GAR                               11.29   2   4   
 5    66 Hould, Chantel         ELG                    12.19      11.83   2   3   
 6   198 Moody, Krista          WIN                               11.89   1   2   
 7   218 Winslow, Mackenzie     WIN                               12.34   2   1   

Event 6  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1   137 Griffin, Curtis        Mount View              8.76       8.66   2  10   
 2    40 Hairston, Darnell      EL B11                  8.79       8.71   2   8   
 3    54 Ring, Bryan            EL B11                  9.11       9.12   2   6   
 4   170 Hall, Casey            OSHS                   10.00       9.55   2   4   
 5    19 Richards, Grant        Bel                                9.74   2   3   
 6   250 Wu, Hongtao            GAR                                9.76   1   2   
 7    18 Richards, Devin        Bel                                9.79   1   1   
 8   101 Oram, Nick             MTA                     9.78       9.97   2 
 9   132 Kritzman, Greg         MTA                    10.58      10.36   2 

Event 7  Girls 1 Mile Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   189 Bowman, Brittany       CAM                  5:30.00    5:31.05   10   
 2   162 Hersom, Abby           OSHS                 5:28.00    5:37.93    8   
 3   117 Fogg, Jenny            MTA                  6:06.93    5:57.99    6   
 4    91 Eggleston, Alicia      MTA                             6:11.55    4   
 5    28 Carpenter, Romy        Bel                             6:29.69    3   
 6   207 Crosby, Chloe          WIN                             6:46.70    2   
 7    69 Lane, Mercedes         ELG                  6:51.97    6:49.58    1   
 8    76 Stauffer, Elizabet     ELG                  6:51.39    7:00.50  
--   249 Barrett, Kelsey        GAR                                 DNF  
--   235 Pelotte, Shawna        WIN                                 DNF  
--   121 Krause, Danielle       MTA                                 DNF  

Event 8  Boys 1 Mile Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   238 Whitcomb, Cody         GAR                             4:54.06   10   
 2    87 Hirnak, Will           MTA                             4:54.84    8   
 3   116 Jackson, Nathan        MTA                             5:04.79    6   
 4   196 Anderson, Nick         MED                  4:55.00    5:09.33    4   
 5   232 Shuckrow, Nicholas     WIN                             5:10.04    3   
 6   248 Heath, Christian       GAR                             5:17.42    2   
 7    20 Ripley, Aiden          Bel                             5:29.49    1   
 8    90 Papa, Jake             MTA                  5:22.27    5:35.56  
 9   188 Mahar, Nick            OSHS                            5:36.57  
10   227 Cassidy, Thomas        WIN                             5:49.39  
11   176 Douteluigne, Jorda     OSHS                            5:52.33  
12   233 Ellis, Caleb           WIN                             5:52.73  
13    50 Noor, Ibrahim          EL B11                          6:11.37  
14   147 Cloutier, Andrew       Mount View                      6:12.79  
15   177 Johnson, Sam           OSHS                            6:32.97  
16    22 Stubbert, Galen        Bel                             6:33.70  
17   181 Hyatt, Jacob           OSHS                            6:43.94  
--   261 Whitman, Fox           Mount View                          DNF  

Event 9  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1   210 Veilleux, Alliyah      WIN                             1:06.16   1  10   
 2   202 Schassberger, Moll     WIN                             1:09.06   1   8   
 3   159 McGeady, Rosemary      OSHS                 1:15.00    1:12.25   2   6   
 4   127 Grant, Lauren          MTA                             1:12.59   1   4   
 5    96 Johnson, Caterine      MTA                             1:12.65   1   3   
 6    93 Sullivan, Bailey       MTA                  1:17.21    1:16.34   2   2   
 7    72 Mohamed, Amina         ELG                  1:35.95    1:34.31   2   1   
 8    65 Hersi, Deqa            ELG                  1:42.35    1:40.04   2 
 9    60 Anguba, Lajaal         ELG                             1:42.77   2 
--    14 McKinney, Mika         Bel                                 DNF   2 

Event 10  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1    88 Smith, Ryan            MTA                    55.21      54.05   3  10   
 2     3 Baker, Tyler           Bel                    55.00      54.51   3   8   
 3    85 Burne, Colton          MTA                    55.74      55.23   3   6   
 4    38 Duncan, Aswan          EL B11                 58.40      56.75   3   4   
 5    44 Johnson, Nicolas       EL B11                 57.50      57.71   3   3   
 6   175 Bryant, Wes            OSHS                              59.11   1   2   
 7    99 Etnier, Ellison        MTA                    59.82      59.28   3   1   
 8    43 Hollis, Robbie         EL B11                            59.77   2 
 9   170 Hall, Casey            OSHS                 1:05.00    1:00.53   2 
10   141 Sigouin, Justin        Mount View                      1:02.35   1 
11   173 Robinson, Kyle         OSHS                 1:05.00    1:02.51   2 
12   171 Baker, Charles         OSHS                            1:04.08   2 
13   133 Hester, Kendall        MTA                             1:05.21   1 
14   190 Henssler, Josh         CAM                             1:05.94   1 
15   109 Ulrickson, Deshaun     MTA                             1:06.14   2 
16    48 Lucas, Rai             EL B11                          1:06.20   2 
17   113 Molello, Mike          MTA                             1:11.67   1 

Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    89 Lynch, Kelly           MTA                             2:32.22   10   
 2     9 Grass, Kelsey          Bel                             2:34.57    8   
 3   162 Hersom, Abby           OSHS                            2:37.30    6   
 4     4 Bonneville, Emma       Bel                             2:49.93    4   
 5   155 Hersom, Hannah         OSHS                            2:49.98    3   
 6   168 Calamari, Sam          OSHS                            3:05.08    2   
 7    69 Lane, Mercedes         ELG                             3:05.99    1   
 8   118 Swanholm, Lizzie       MTA                             3:07.94  
 9   128 Nolan, Alison          MTA                             3:12.25  
10   139 Porter, Kaytlyn        Mount View                      3:13.24  
11   208 Sutherland, Moniqu     WIN                             3:13.63  
12   140 Keating, Kyrstyn       Mount View                      3:13.94  
13   138 Faulkner, Masha        Mount View                      3:23.29  
14   235 Pelotte, Shawna        WIN                             3:29.61  

Event 12  Boys 800 Meter Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   101 Oram, Nick             MTA                             2:11.18   10   
 2   238 Whitcomb, Cody         GAR                             2:13.13    8   
 3   196 Anderson, Nick         MED                             2:22.42    6   
 4    45 Kalib, Abdulahi        EL B11                          2:26.25    4   
 5   250 Wu, Hongtao            GAR                             2:30.02    3   
 6   188 Mahar, Nick            OSHS                 2:30.00    2:30.23    2   
 7    58 Sterling, David        EL B11                          2:39.46    1   
 8   119 Catlin, Danny          MTA                  2:56.01    2:40.57  
 9    16 Merrifield, Ethan      Bel                             2:43.54  
10   177 Johnson, Sam           OSHS                            2:44.96  
11   148 Ryan, Logan            Mount View                      2:45.20  

Event 13  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1    71 Masters, Jaclyn        ELG                    28.03      27.07   7  10   
 2   151 Berry, Bethany         OSHS                   27.23      27.69   7   8   
 3   122 Ross, Nicole           MTA                               28.13   3   6   
 4    83 O'Neal, Lizzie         MTA                    29.66      28.88   7   4   
 5    75 Ranucci, Ayumi         ELG                    29.13      28.92   7   3   
 6    62 Clavet, Lexi           ELG                               29.02   4   2   
 7   194 Young, Amanda          MED                    29.44      29.93   7   1   
 8   105 Scannevin, Alyssa      MTA                    30.62      30.44   6 
 9    94 Chase, Emma            MTA                    31.73      31.60   6 
10    92 Jones, Rowley          MTA                    32.64      31.69   6 
11   154 Mason, Emma            OSHS                   29.92      32.17   7 
12   159 McGeady, Rosemary      OSHS                   30.00      32.23   6 
13   259 Berry, Hope            OSHS                              32.46   3 
14    70 Linscott, Lilly        ELG                    32.66      32.48   5 
15   100 Segars, Amy            MTA                               32.58   4 
16   217 Fletcher, Nicole       WIN                               33.04   2 
17   127 Grant, Lauren          MTA                    32.35      33.06   6 
18    25 Ward, Lindsey          Bel                               33.52   2 
19   215 Ramsdell, Kaitlyn      WIN                               33.54   2 
20    93 Sullivan, Bailey       MTA                    33.54      33.84   5 
21   160 Swanson, Laura         OSHS                   30.34      34.35   6 
22   120 Leslie, Kim            MTA                    34.36      34.37   5 
23   204 Boucher, Makayla       WIN                               34.85   3 
24   118 Swanholm, Lizzie       MTA                               35.07   2 
25    64 Hazelton, Erica        ELG                               35.10   4 
26   104 Hamilton, Sam          MTA                               35.30   3 
27   149 Muther, Megan          Mount View                        36.54   3 
28   103 Moutal, Hannah         MTA                               37.00   2 
29    15 Mehuren, Elida         Bel                               40.82   1 
30    72 Mohamed, Amina         ELG                               41.08   4 
31    60 Anguba, Lajaal         ELG                    38.91      43.29   5 
32   143 Foster, Brandy         Mount View                        45.21   4 
33    65 Hersi, Deqa            ELG                    43.84      46.02   5 
34    68 Hussein, Amran         ELG                               50.53   3 
--   240 Greenleaf, Lee-Ann     GAR                                 DNF   1 
--    66 Hould, Chantel         ELG                                 DNF   1 

Event 14  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1    79 Gary, McKenzie         MTA                    24.08      23.58   7  10   
 2     5 Campbell, Jacob        Bel                    25.00      23.82   7   8   
 3   137 Griffin, Curtis        Mount View                        24.07   4   6   
 4    41 Harris, Timothy        EL B11                 25.05      24.60   7   4   
 5    52 Powell, Brandon        EL B11                 25.62      25.16   6   3   
 6    35 Charest, Roger         EL B11                 25.36      25.41   7   2   
 7   110 Gnidehoue, Darine      MTA                    25.57      25.43   7   1   
 8     3 Baker, Tyler           Bel                    25.00      25.69   7 
 9    85 Burne, Colton          MTA                               26.31   1 
10   123 Veno, TY               MTA                    26.24      26.40   6 
11   174 Bates, Trevor          OSHS                   26.00      26.58   6 
12   244 Rose, Bobby            GAR                               26.81   3 
13   187 Barry, Henry           OSHS                   26.00      26.87   6 
14   251 Dickey, Ben            GAR                               26.96   4 
15   245 Quirion, Trevor        GAR                               26.97   3 
16    23 Tufo, Travis           Bel                               27.04   4 
17   179 Young, Ben             OSHS                   26.97      27.21   6 
18    19 Richards, Grant        Bel                               27.31   4 
19     7 Culbertson, Kyle       Bel                               27.62   1 
20   229 Hopkins, Joseph        WIN                               27.63   1 
21   102 Pierce, Justin         MTA                               27.67   1 
22    51 Pleau, Brady           EL B11                 38.08      27.90   5 
23   172 Foss, Ian              OSHS                   28.83      27.95   6 
24   130 Drew, Devon            MTA                               28.59   3 
25   115 Rogers, Nick           MTA                    29.16      29.15   5 
26   190 Henssler, Josh         CAM                               29.35   2 
27    98 Brown, Jonathan        MTA                               29.47   3 
28    55 Shen, Matt             EL B11                 33.32      29.59   5 
29   182 Nguyen, James          OSHS                              29.88   2 
30   134 Ranacourt, Nick        MTA                    30.55      30.12   5 
31   119 Catlin, Danny          MTA                               30.44   4 
32    32 Bernier, Brandon       EL B11                 29.71      30.64   5 
33   256 Kons, Reiley           MTA                               31.40   3 
34    56 Shen, Troy             EL B11                 33.32      32.77   5 
35    53 Read, Kevin            EL B11                            37.03   2 
36    37 Cooper, Joe            EL B11                 44.13      42.20   4 
37     6 Coward, William        Bel                               46.68   2 
--    12 Lamar, Miles           Bel                                 DNF   3 
--   109 Ulrickson, Deshaun     MTA                                 DNF   2 
--   257 Kons, Rieley           MTA                                 DNF   2 

Event 15  Girls 2 Mile Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   189 Bowman, Brittany       CAM                 11:40.00   11:49.09   10   
 2    81 McNett, Lauren         MTA                            12:31.69    8   
 3   202 Schassberger, Moll     WIN                            12:37.86    6   
 4   117 Fogg, Jenny            MTA                            12:57.27    4   
 5    26 Wessels, Abbie         Bel                            13:06.91    3   
 6   158 Holzhauer, Naomi       OSHS                           13:08.44    2   
 7    95 Kneebone, Liz          MTA                            14:17.18    1   
 8   203 Poirier, Sara          WIN                            14:20.22  

Event 16  Boys 2 Mile Run
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   248 Heath, Christian       GAR                            11:19.51   10   
 2   232 Shuckrow, Nicholas     WIN                            11:21.91    8   
 3    59 White, Izaac           EL B11              11:19.08   11:22.04    6   
 4    20 Ripley, Aiden          Bel                            11:58.49    4   
 5    80 Bryant, Nathan         MTA                            12:05.18    3   
 6   171 Baker, Charles         OSHS                           12:53.29    2   
 7   233 Ellis, Caleb           WIN                            12:56.67    1   
 8   133 Hester, Kendall        MTA                            12:57.08  
 9    30 Adow, Yussef           EL B11              13:10.67   13:01.58  
10   102 Pierce, Justin         MTA                            14:30.25  

Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
   Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Mt. Ararat High School  'A'                       1:53.49    1:58.37   2  10   
 2 Elhs Girl Indoor  'A'                             1:56.77    2:07.08   2   8   
 3 Mt. Ararat High School  'D'                                  2:07.50   1   6   
 4 Mt. Ararat High School  'B'                                  2:07.96   1   4   
 5 Winslow High School  'A'                                     2:08.26   2   3   
 6 Oceanside High School  'A'                                   2:12.97   1   2   
 7 Mt. Ararat High School  'C'                                  2:18.69   1   1   
-- Gardiner Area High School  'A'                                   DNF   2 
-- Medomak  'A'                                                     DNF   2 

Event 18  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
   Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Mt. Ararat High School  'A'                       1:39.81    1:38.58   2  10   
 2 EL Boys Indoor 11  'A'                            1:42.95    1:42.86   2   8   
 3 Belfast Area High School  'A'                                1:43.75   2   6   
 4 Oceanside High School  'A'                                   1:48.90   2   4   
 5 Gardiner Area High School  'A'                               1:49.40   2   3   
 6 Mt. Ararat High School  'B'                                  1:51.13   1   2   
 7 Mt. Ararat High School  'E'                                  1:59.55   1   1   
 8 Mt. Ararat High School  'D'                                  2:00.26   1 
 9 Winslow High School  'A'                                     2:05.53   2 

Event 19  Girls Shot Put
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   210 Veilleux, Alliyah      WIN                            31-00.50   10   
 2   150 Ward, Allison          OSHS                           27-00.50    8   
 3   125 Frizzle, Katie         MTA                 27-00.00   25-02.50    6   
 4   209 Haskell, Brooke        WIN                            23-08.00    4   
 5    74 Pendexter, Mikayla     ELG                 21-05.50   23-02.00    3   
 6   239 Rose, Carly            GAR                            21-08.00    2   
 7   128 Nolan, Alison          MTA                 21-05.00   21-06.00    1   
 8   195 Hunt, Danielle         MED                            20-10.50  
 9   218 Winslow, Mackenzie     WIN                            20-10.00  
10    63 Frost, Sierra-Lynn     ELG                 20-00.00   20-06.50  
11    11 Joslen, Nancy          Bel                            20-05.50  
12    15 Mehuren, Elida         Bel                            20-03.00  
13   201 Languet, Gabrielle     WIN                            19-03.00  
14   153 Bragg, Emily           OSHS                           18-06.50  
15   247 Zajchowski, Anasta     GAR                            17-02.50  
16    61 Blanchette, Samant     ELG                 15-01.50   16-00.00  
17    77 Siyat-Ali, Saadia      ELG                 14-07.50   14-05.00  
--   252 Fossett, Hannah        GAR                                 DNF  
--   121 Krause, Danielle       MTA                 21-09.00        DNF  
--    73 Noulilo, Sandra        ELG                 13-08.50        DNF  

Event 20  Boys Shot Put
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   260 Kormann, Ben           Mount View                     40-02.00   10   
 2    86 Cornelison, Robert     MTA                 40-08.00   39-07.00    8   
 3   241 Donnell, Eddie         GAR                            37-10.50    6   
 4   221 Deschaine, Brock       WIN                            37-09.50    4   
 5   108 Burich, Dominic        MTA                 36-05.50   37-01.50    3   
 6     7 Culbertson, Kyle       Bel                            36-00.00    2   
 7    97 Hall, Caleb            MTA                 30-06.00   35-01.00    1   
 8   136 Freeman, Owen          Mount View                     34-06.00  
 9    57 Sterling, Alex         EL B11              35-01.50   34-05.00  
10   226 Veilleux, Travis       WIN                            34-03.50  
11   178 Picard, Zack           OSHS                           32-09.50  
12   182 Nguyen, James          OSHS                           32-03.50  
13   169 Leahey, Ben            OSHS                           32-00.00  
14   243 Rose, Jimmy            GAR                            31-08.50  
15    23 Tufo, Travis           Bel                            31-00.50  
16    48 Lucas, Rai             EL B11              28-04.50   30-11.00  
17   219 Fitch, Justin          WIN                            30-09.50  
18   228 Dutil, Owen            WIN                            30-08.00  
18   109 Ulrickson, Deshaun     MTA                            30-08.00  
20    24 Walker, Dakota         Bel                            30-01.50  
21   222 Welch, Wesley          WIN                            29-00.50  
22     6 Coward, William        Bel                            27-09.50  
23   172 Foss, Ian              OSHS                           27-04.00  
24   230 Sirios, Krieg          WIN                            27-02.50  
25    39 Ennaw, Ibrahim         EL B11              25-11.00   24-09.50  
26   256 Kons, Reiley           MTA                            22-05.00  
27    46 Lally, Alex            EL B11              21-11.00   22-03.50  
28    42 Hersi, Abdiweli        EL B11              22-01.50   21-08.50  
29   107 Lavan, Charlie         MTA                 22-04.50   20-10.00  
30   124 Fisher, Steven         MTA                 22-06.00   19-04.50  
--   236 Colford, James         WIN                                 DNF  
--   112 Tran, Michael          MTA                 28-10.50        DNF  

Event 21  Girls Long Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   122 Ross, Nicole           MTA                 14-11.00   15-03.75   10   
 2   214 Smith, Katelyn         WIN                            15-01.50    8   
 3    84 Prescott, Maddison     MTA                 15-03.75   15-00.50    6   
 4   151 Berry, Bethany         OSHS                           14-03.00    4   
 5    62 Clavet, Lexi           ELG                 15-02.00   13-10.50    3   
 6   152 Carver, Christina      OSHS                           12-04.50    2   
 7   201 Languet, Gabrielle     WIN                            12-03.00    1   
 8   156 Sirios, Hannah         OSHS                           12-01.50  
 9   216 Houston, Kelsey        WIN                            11-10.25  
10    67 Hummes, Katie          ELG                 11-08.00   11-07.25  
11   205 Weed, Marissa          WIN                            11-05.25  
12   212 Poulin, Autumn         WIN                            11-04.75  
13   206 White, Brittany        WIN                            11-02.25  
14   208 Sutherland, Moniqu     WIN                            11-00.00  
15   197 Lajoie, Joslyn         WIN                            10-10.25  
16   198 Moody, Krista          WIN                            10-07.25  
17   199 Pelletier, Rachel      WIN                            10-05.25  
18   106 O'Neal, Kara           MTA                 11-06.25   10-00.50  
19   209 Haskell, Brooke        WIN                             9-06.00  
20   247 Zajchowski, Anasta     GAR                             8-09.00  
21   211 Sirois, Rachel         WIN                             8-08.00  
22   235 Pelotte, Shawna        WIN                             6-09.75  
23   153 Bragg, Emily           OSHS                            6-07.75  
24   143 Foster, Brandy         Mount View                      4-11.00  
--   200 Parrilli, Christin     WIN                                 DNF  

Event 22  Boys Long Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    41 Harris, Timothy        EL B11              20-05.50   19-07.75   10   
 2    40 Hairston, Darnell      EL B11              18-04.50   19-01.25    8   
 3    52 Powell, Brandon        EL B11              17-01.00   17-05.50    6   
 4   174 Bates, Trevor          OSHS                           15-09.50    3.50
 4   110 Gnidehoue, Darine      MTA                            15-09.50    3.50
 6   173 Robinson, Kyle         OSHS                           15-08.75    2   
 7   187 Barry, Henry           OSHS                           15-05.25    1   
 8     8 Falvey, Owen           Bel                            15-02.00  
 9   242 Chepke, Frank          GAR                            15-01.50  
10   223 Joslyn, Michael        WIN                            14-09.25  
11   245 Quirion, Trevor        GAR                            14-08.50  
12    99 Etnier, Ellison        MTA                 14-10.75   14-08.25  
13   229 Hopkins, Joseph        WIN                            14-07.75  
14   136 Freeman, Owen          Mount View                     13-08.00  
15    12 Lamar, Miles           Bel                            13-03.00  
16   224 Pelletier, Adam        WIN                            12-04.50  
17   148 Ryan, Logan            Mount View                     11-09.50  
18   237 White, Thomas          WIN                            11-08.50  
19   142 Hubbard, Bryce         Mount View                      3-06.25  
--   179 Young, Ben             OSHS                                DNF  
--   114 Laurelez, Matt         MTA                                 DNF  

Event 23  Girls Triple Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    62 Clavet, Lexi           ELG                 32-07.00   32-09.00   10   
 2   191 Ennormaroti, Julie     MED                            30-04.50    8   
 3   214 Smith, Katelyn         WIN                            30-00.25    6   
 4   192 Ennormarati, Maria     MED                            28-07.25    4   
 5   127 Grant, Lauren          MTA                            28-03.25    3   
 6   156 Sirios, Hannah         OSHS                           28-02.50    2   
 7   152 Carver, Christina      OSHS                           27-05.25    1   
 8   207 Crosby, Chloe          WIN                            27-00.50  
 9   213 Price, Karlee          WIN                            27-00.00  
10   194 Young, Amanda          MED                            26-04.75  
11   168 Calamari, Sam          OSHS                           26-02.00  
12    67 Hummes, Katie          ELG                 24-06.25   25-07.00  
13   206 White, Brittany        WIN                            25-06.00  
--   211 Sirois, Rachel         WIN                                FOUL  
--   195 Hunt, Danielle         MED                                FOUL  
--   198 Moody, Krista          WIN                                FOUL  
--   126 Clark, Sydni           MTA                 26-10.00        DNF  
--    11 Joslen, Nancy          Bel                                 DNF  
--   151 Berry, Bethany         OSHS                                DNF  

Event 24  Boys Triple Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    54 Ring, Bryan            EL B11              39-05.00   38-10.25   10   
 2   170 Hall, Casey            OSHS                           32-03.00    8   
 3    18 Richards, Devin        Bel                            32-02.00    6   
 4     8 Falvey, Owen           Bel                            30-06.00    4   
 5   115 Rogers, Nick           MTA                 28-09.75   29-10.75    3   
 6   135 Crosby, Charlie        MTA                 29-04.00   29-08.00    2   
--   148 Ryan, Logan            Mount View                          DNF  

Event 25  Girls High Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1   214 Smith, Katelyn         WIN                             4-08.00   10   
 2   150 Ward, Allison          OSHS                           J4-08.00    8   
 3   217 Fletcher, Nicole       WIN                             4-04.00    6   
 4   156 Sirios, Hannah         OSHS                           J4-04.00    4   
 5   249 Barrett, Kelsey        GAR                             4-02.00    3   
 6   193 Leary, Desiree         MED                             4-00.00    2   
 7   120 Leslie, Kim            MTA                             3-10.00    1   
--   126 Clark, Sydni           MTA                  4-01.00        DNF  

Event 26  Boys High Jump
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    41 Harris, Timothy        EL B11               5-10.00    5-10.00   10   
 2    40 Hairston, Darnell      EL B11               5-08.00   J5-10.00    8   
 3     8 Falvey, Owen           Bel                             5-04.00    6   
 4   123 Veno, TY               MTA                  5-02.00    5-00.00    4   
 5   102 Pierce, Justin         MTA                  5-04.00   J5-00.00    3   
 6   130 Drew, Devon            MTA                  4-10.00    4-10.00    1.50
 6   116 Jackson, Nathan        MTA                  5-01.00    4-10.00    1.50
 8   229 Hopkins, Joseph        WIN                            J4-10.00  
 9   251 Dickey, Ben            GAR                             4-08.00  
--   227 Cassidy, Thomas        WIN                                 DNF  
--   134 Ranacourt, Nick        MTA                  4-08.00        DNF  
--   196 Anderson, Nick         MED                                 DNF  
--   242 Chepke, Frank          GAR                                 DNF  

Event 27  Girls Pole Vault
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    71 Masters, Jaclyn        ELG                 10-00.00   10-06.00   10   
 2     9 Grass, Kelsey          Bel                             6-06.00    8   
 3   218 Winslow, Mackenzie     WIN                            J6-06.00    6   
--   206 White, Brittany        WIN                                 DNF  
--   205 Weed, Marissa          WIN                                 DNF  

Event 28  Boys Pole Vault
================================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 1    36 Clavet, Gage           EL B11              10-06.00   10-00.00   10   
 2    33 Binette, Brandon       EL B11               9-00.00    9-06.00    8   
 3   132 Kritzman, Greg         MTA                  8-00.00    8-06.00    6   
 4   129 McCracken, Andrew      MTA                  8-00.00   J8-06.00    4   
 5   223 Joslyn, Michael        WIN                             8-00.00    3   
 6   237 White, Thomas          WIN                             7-06.00    2   
 7   131 Giroux, Chris          MTA                  7-00.00   J7-06.00    1   
 8   224 Pelletier, Adam        WIN                             7-00.00  
--    51 Pleau, Brady           EL B11               7-00.00        DNF  
--    55 Shen, Matt             EL B11                              DNF  
                   Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
   1) Mt. Ararat High School     125.50     2) Winslow High School       105   
   3) Oceanside High School       84        4) ELHS Girl Indoor           64.50
   5) Belfast Area High School    34        6) Camden Hill Regional High  20   
   7) Medomak                     15        8) Gardiner Area High School  12   
   9) Mount View                   3                                           
                   Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
   1) EL Boys Indoor 11          133        2) Mt. Ararat High School    129.50
   3) Belfast Area High School    55        4) Gardiner Area High School  44   
   5) Oceanside High School       35.50     6) Mount View                 34   
   7) Winslow High School         31        8) Medomak                    10