Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ma/Jan8_MidWac_set1.shtml

Mid Wach Dual Meets

Holden, MA, January 8, 2011

[Meets @ Wachusett Team Scores | Meets @ Fitchburg Results | Meets @ Fitchburg Team Scores ]

Meets @ Wachusett Meet Results

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/8/2011 05:29 PM
                     Mid Wach Duals @ Wachusett - 1/8/2011                     
                                  Holden, MA                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Jones Haven               SR Algonquin                 7.30   1 
  2 Megan Davis               JR Algonquin                 7.50   1 
  3 Catherine Zacchilli       SO Hudson                    7.60   3 
  3 Brigid Bowser             JR Westborough               7.60   2 
  5 Gabrielle DiGiovanni      SO Algonquin                 7.80   1 
  6 Danielle Jones            JR Quabbin                   7.90   3 
  6 Colleen Fitzgerald        FR Wachusett                 7.90   1 
  8 Tove Freeman              JR Quabbin                  J7.90   3 
  9 Jennifer Steurer          SO Westborough               8.00   2 
 10 Ashley Buraczynski        FR Littleton                 8.20   4 
 10 Alyson Comeau             SO Gardner                   8.20   2 
 12 Maddie Radogna            SR Westborough               8.30   2 
 12 Colby Newsham              8 Bromfield                 8.30   4 
 12 Jasmine Cook              JR Wachusett                 8.30   1 
 15 Nairi Avakian             SR Wachusett                 8.40   1 
 16 Francesca Dripps          FR Littleton                 8.50   4 
 16 Jamie Sullivan            FR Quabbin                   8.50   3 
 16 Emily Thompson            SO Gardner                   8.50   2 
 19 Megan LeBlanc             SO Narragansett              8.60   4 
 20 Brenna Harrington          8 Bromfield                 8.90   5 
 21 Alison Austin              7 Littleton                 9.00   5 
 22 Barbara Stall              7 Littleton                J9.00   5 
 23 Kathryn Lyons             SR Hudson                    9.10   3 
 23 KJ Frost                   8 Bromfield                 9.10   4 
 25 Charissa Moriarty         JR Narragansett              9.20   4 
 26 Danielle Harris           FR Narragansett              9.40   5 
 27 Tara Luongo               FR Hudson                    9.70   3 
 28 Amanda Stanislaw          FR Narragansett              9.80   5 
 29 Page Roscoe               FR Gardner                  10.10   2 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brigid Bowser             JR Westborough              44.90   4 
  2 Amy Collins               SO Wachusett                45.20   1 
  3 Jones Haven               SR Algonquin                45.60   1 
  4 Catherine Zacchilli       SO Hudson                   45.90   6 
  5 Casey Blakeney            JR Wachusett                46.30   1 
  6 Paige Livolsi             SR Algonquin                46.40   2 
  7 Vanessa Wegner            SR Westborough              46.90   4 
  8 Tove Freeman              JR Quabbin                  47.00   6 
  9 Sedona Murphy             SR Algonquin                47.10   3 
 10 Krista Webb               SO Narragansett             47.50   8 
 11 Brenna Stewart            SO Algonquin                47.70   3 
 12 Alyssa Johnson            SO Bromfield                47.90   9 
 13 Kim West                  SR Bromfield                48.40   8 
 14 Dylan Baker               SR Quabbin                  49.20   7 
 15 Colleen Fitzgerald        FR Wachusett                49.40   2 
 16 Kaitlyn Leonard            7 Littleton                49.70   9 
 16 Chelsey Thompson          FR Algonquin                49.70   1 
 16 Emily Lindberg            SO Wachusett                49.70   2 
 19 Emily Thompson            SO Gardner                  49.80   4 
 20 Hailey Hughes             SO Algonquin                50.10   2 
 20 Sarah Heitmeyer            8 Littleton                50.10   8 
 22 Caroline Turnbull         SO Bromfield                50.70  10 
 23 Kailyn Wells              FR Gardner                  51.10   4 
 24 Bhavani Hodgkins          SO Bromfield                51.30  10 
 25 Avery Mansfield           SR Westborough              51.90   5 
 26 Melody Lincoln            FR Gardner                  52.30   5 
 27 Alison Austin              7 Littleton                53.00  10 
 27 Elizabeth Noyes           JR Bromfield                53.00   7 
 29 Megan Cavallo             SR Littleton                53.10   9 
 30 Danielle Ferdinand        SO Wachusett                55.40   3 
 31 Jessica Gross             FR Wachusett                55.80   3 
 32 Barbara Stall              7 Littleton                56.30   8 
 33 Molly Gormley             JR Bromfield                57.00   7 
 34 Christina Ficaro          FR Hudson                   58.90   7 
 35 Liz Tarra                 JR Gardner                  59.80   5 
 36 Julie Melanson            FR Narragansett           1:00.70   9 
 37 Clothilde Donarumo         7 Narragansett           1:01.00  10 
 -- Laura Fagan               SO Hudson                     DNF   6 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Laura Williamson          JR Wachusett              1:45.40   1 
  2 Emily Brown               JR Algonquin              1:48.90   1 
  3 Mimi Narbonne             SR Bromfield              1:49.20   6 
  3 Emma Jagelsky             SO Wachusett              1:49.20   1 
  5 Collen Caty               SR Algonquin              1:49.30   1 
  6 Julia Heffernan           SO Westborough            1:50.40   4 
  7 Jill Horka                JR Westborough            1:50.70   4 
  8 Krista Webb               SO Narragansett           1:53.20   6 
  9 Jessica Damour            JR Gardner                1:53.50   4 
 10 Ashley Nindl              JR Wachusett              1:54.30   2 
 11 Victoria Sutphen          FR Wachusett              1:55.10   3 
 12 Reme DiGiovanni           SO Algonquin              1:55.80   2 
 13 Ashlyn Dowd               SO Wachusett              1:56.10   2 
 14 Courtney Dotterweich      JR Gardner                1:56.80   4 
 15 Ashley Buraczynski        FR Littleton              1:58.00   6 
 16 Ali Zeller                JR Wachusett              1:58.30   3 
 17 Haley Crockett            SR Quabbin                1:59.90   5 
 18 Julia Alexander           SR Bromfield              2:00.20   7 
 19 Jill Aalto                FR Gardner                2:01.30   9 
 20 Kate Sears                SO Algonquin              2:02.50   3 
 21 Megan Colleran            JR Algonquin              2:03.60   3 
 22 Amanda Stewart            SO Narragansett           2:04.20   7 
 23 Vishwa Rasania            SO Bromfield              2:06.70   7 
 24 Candice Renaud            SO Gardner                2:07.40   9 
 25 Danielle Soar             SR Narragansett           2:08.40   8 
 26 Kaity Allaby              SR Quabbin                2:08.50   5 
 27 Nicole Henry              SR Algonquin              2:09.00   2 
 28 Jamie Sullivan            FR Quabbin                2:12.40   8 
 29 Antonia Keutzer           JR Littleton              2:12.80   6 
 30 Alma Himmelberger          8 Littleton              2:32.40   7 
 31 Anna Caissie               8 Hudson                 2:34.80   5 
 32 Kathryn Lyons             SR Hudson                 2:40.10   5 
 33 Kayla Magee               SO Littleton              2:49.70   8 
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alexia Lipman             FR Bromfield              3:20.80  
  2 Laura Williamson          JR Wachusett              3:21.60  
  3 Sydney Durand             SR Bromfield              3:23.80  
  4 Rebecca Skodis            JR Wachusett              3:25.30  
  5 Kate Sullivan             SR Algonquin              3:27.30  
  6 Emily Mauro               SO Algonquin              3:30.00  
  7 Anna Capps                FR Narragansett           3:31.90  
  8 Kylie Chartier            FR Narragansett           3:33.50  
  9 Sophia Collins             8 Bromfield              3:37.60  
 10 Lauri Finelli             JR Algonquin              3:39.40  
 11 Rosalind Waltz-Peters     JR Wachusett              3:39.80  
 12 Kaity Allaby              SR Quabbin                3:40.80  
 13 Shelby St. Cyr            SO Hudson                 3:43.10  
 14 Gloria Chen               SO Algonquin              3:43.20  
 15 Alice Kennedy             SR Bromfield              3:43.80  
 16 Katie Lis                 SR Westborough            3:44.00  
 17 Elise Jackson             SR Gardner                3:46.20  
 17 Erin Haynes               SR Quabbin                3:46.20  
 19 Courtney Dotterweich      JR Gardner                3:46.60  
 20 Maddie Beckman             8 Bromfield              3:47.50  
 21 Brittany Bowker           JR Algonquin              3:52.20  
 22 Alana Johnston             7 Littleton              3:52.70  
 23 Kate Toll                  7 Bromfield              3:53.10  
 24 Cara D'Amico              SR Algonquin              3:57.70  
 25 Erica Mallozzi            JR Gardner                3:57.80  
 26 Meghan Lincoln            FR Gardner                4:01.70  
 27 Rebecca Campuzano         FR Gardner                4:03.00  
 28 Emma Biggert              SO Westborough            4:04.20  
 29 Maggie Mahoney            SO Westborough            4:10.40  
 30 Rachel Sudol              FR Westborough            4:11.90  
 31 Hannah Keaney             JR Bromfield              4:15.90  
 32 Veronica Mueller          FR Algonquin              4:16.40  
 33 Jessica Braveman          SR Algonquin              4:18.10  
 34 Laura Blakemore            7 Littleton              4:21.40  
 35 Emily Bigwood             FR Westborough            4:25.80  
 36 Evelyn MacMahon            8 Bromfield              4:39.40  
 37 Jennifer Foreman          SO Algonquin              4:41.70  
 38 Marissa Nunes             SO Algonquin              4:41.90  
 39 Meghan Bliss              SO Gardner                4:44.10  
 40 Evie Rodgerson            SO Gardner                4:51.70  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emma Rothkopf             SR Bromfield              5:53.20  
  2 Colleen Sands             FR Wachusett              5:53.40  
  3 Katie Carlson             SR Wachusett              5:53.70  
  4 Renee Capps               FR Narragansett           5:56.00  
  5 Sophia Collins             8 Bromfield              5:56.30  
  6 Frankie Mueller           SR Algonquin              6:00.30  
  7 Anna Capps                FR Narragansett           6:02.00  
  8 Lisa Nguyen               JR Gardner                6:06.60  
  9 Stephanie Trimboli        SR Algonquin              6:12.00  
 10 Samantha Thompson         SR Westborough            6:17.20  
 11 Lauren Penney             SR Gardner                6:24.40  
 12 Erica Mallozzi            JR Gardner                6:27.70  
 13 Kate Toll                  7 Bromfield              6:29.90  
 14 Morgan Freeman            FR Quabbin                6:33.00  
 15 Erin Beccia               JR Wachusett              6:33.30  
 16 Helen Gross               SO Westborough            6:36.20  
 17 Claire Gitkind            FR Westborough            6:39.70  
 18 Catherine Hastings        SR Westborough            6:44.40  
 19 Katie Dion                JR Wachusett              6:55.10  
 20 Brianna Harte              8 Bromfield              6:56.80  
 21 Jenna Hlystek              7 Littleton              6:57.10  
 22 Sydney Vacca              FR Littleton              6:59.20  
 23 Brett Graceffa            FR Littleton              6:59.90  
 24 Melody Lincoln            FR Gardner                7:03.90  
 25 Kortney Darwin            FR Hudson                 7:11.90  
 26 Nicole Kujala             JR Quabbin                7:14.40  
 27 Theresa Guidotti           8 Hudson                 7:39.20  
 28 Meghan Bliss              SO Gardner                7:43.10  
 29 Becky Bryan               JR Westborough            8:04.00  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Renee Capps               FR Narragansett          12:32.50  
  2 Rebecca Skodis            JR Wachusett             12:33.00  
  3 Katie Carlson             SR Wachusett             12:35.80  
  4 Ali Zeller                JR Wachusett             12:40.50  
  5 Kylie Chartier            FR Narragansett          13:03.50  
  6 Erin Haynes               SR Quabbin               13:18.10  
  7 Kyra Shreeve              FR Algonquin             13:21.60  
  8 Kayleigh Laughlin         JR Gardner               13:22.10  
  9 Alyssa Swindells          JR Bromfield             13:31.90  
 10 Helen Gross               SO Westborough           13:32.20  
 11 Kristen Vilcans           SO Littleton             13:38.60  
 12 Katie Lis                 SR Westborough           14:16.70  
 13 Nicole Kujala             JR Quabbin               16:03.60  
 14 Samantha Myette            8 Hudson                16:08.70  
 15 Danielle Reifowicz        SO Quabbin               17:43.20  
 -- Katie Goodwin             FR Littleton                   DQ   wristband
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Leah Gaffney              SR Algonquin                 9.40   1 
  2 Moriah Arnold             SO Bromfield                 9.50   4 
  3 Haley Crockett            SR Quabbin                   9.60   3 
  4 Maggie Lally              JR Wachusett                 9.70   1 
  4 Kim Bretta                SO Westborough               9.70   2 
  6 Sedona Murphy             SR Algonquin                 9.80   1 
  7 Hannah Lindgren           SO Algonquin                 9.90   1 
  8 Kelsey LaRosa             JR Quabbin                  10.00   3 
  8 Alyson Comeau             SO Gardner                  10.00   2 
 10 Lauren Priess             SO Hudson                   10.50   3 
 11 Loan Vuong                SO Hudson                   10.60   3 
 12 Shawna McGowan            SR Wachusett                10.70   1 
 12 Vishwa Rasania            SO Bromfield                10.70   4 
 14 Amanda Stewart            SO Narragansett             11.20   4 
 15 Antonia Keutzer           JR Littleton               J11.20   4 
 16 Casey Collins             SO Westborough              11.30   2 
 17 Emma Kinnear              FR Quabbin                  11.70   3 
 18 Gillian Robertson         FR Westborough              12.00   2 
 19 Kaitlyn Wetzel            FR Littleton                12.40   4 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Algonquin                                           1:57.70   1 
  2 Wachusett                                           1:59.60   1 
  3 Algonquin  'B'                                     x2:00.80   1 
  4 Quabbin                                             2:01.10   2 
  5 Bromfield                                           2:04.00   3 
  6 Gardner                                             2:04.90   2 
  7 Westborough                                         2:07.10   2 
  8 Littleton                                           2:08.50   3 
  9 Hudson                                              2:19.30   2 
 10 Narragansett                                        2:23.10   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wachusett                                           4:31.10   1 
  2 Algonquin                                           4:35.30   1 
  3 Bromfield                                           4:41.10   3 
  4 Westborough                                         4:48.80   2 
  5 Gardner                                             5:17.50   2 
  6 Wachusett  'B'                                     x5:19.40   1 
  7 Quabbin                                             5:26.40   2 
  8 Littleton                                           5:39.80   3 
  9 Narragansett                                        5:57.30   3 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haley Laird               SR Algonquin              5-02.00  
  2 Amy Collins               SO Wachusett              5-00.00  
  3 Brigid Bowser             JR Westborough           J5-00.00  
  4 Caroline Turnbull         SO Bromfield              4-10.00  
  5 Jennifer Steurer          SO Westborough           J4-10.00  
  6 Erica Foley               SR Gardner               J4-10.00  
  7 Krista Webb               SO Narragansett           4-08.00  
  7 Vishwa Rasania            SO Bromfield              4-08.00  
  7 Catherine Zacchilli       SO Hudson                 4-08.00  
 10 Jasmine Cook              JR Wachusett             J4-08.00  
 11 Laura Williamson          JR Wachusett             J4-08.00  
 12 Ashley Navin              SR Quabbin               J4-08.00  
 13 Emily Mauro               SO Algonquin             J4-08.00  
 14 Bridget Owen              FR Algonquin              4-06.00  
 14 Elizabeth Noyes           JR Bromfield              4-06.00  
 16 Tove Freeman              JR Quabbin               J4-06.00  
 17 Nicole Henry              SR Algonquin             J4-06.00  
 18 Melanie Wagner            FR Algonquin             J4-06.00  
 19 Molly Gormley             JR Bromfield              4-02.00  
 19 Lauren Priess             SO Hudson                 4-02.00  
 19 Jill Horka                JR Westborough            4-02.00  
 19 Megan Colleran            JR Algonquin              4-02.00  
 23 Renee Capps               FR Narragansett          J4-02.00  
 24 Gillian Robertson         FR Westborough            3-10.00  
 25 Evie Rodgerson            SO Gardner               J3-10.00  
 26 Shannon Drohan            FR Wachusett              3-08.00  
 -- Anna Capps                FR Narragansett                NH  
 -- Adrienne Chase            SR Wachusett                   NH  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Naloti Palma              JR Westborough           34-05.25  
  2 Gena Catalucci            JR Wachusett             30-06.75  
  3 Charissa Moriarty         JR Narragansett          29-02.75  
  4 Nairi Avakian             SR Wachusett             28-11.75  
  5 Courtney Saunders         SO Narragansett          27-07.00  
  6 Lauren Young                 Algonquin             27-00.50  
  7 Katie Lis                 SR Westborough           27-00.25  
  8 Adrienne Chase            SR Wachusett             26-10.25  
  9 Casey Dubin               JR Wachusett             25-11.25  
 10 Caitlin McGuiness         JR Quabbin               25-10.25  
 11 Emily Polonowicz          JR Algonquin             25-10.00  
 12 Meghan Bliss              SO Gardner               25-04.00  
 13 Danielle Soar             SR Narragansett          25-01.50  
 14 Cameo Dorais              SO Gardner               24-09.00  
 15 Shannon Boggs             SR Quabbin               24-02.00  
 16 Catherine Meyer           SR Quabbin               23-11.50  
 17 Victoria Sutphen          FR Wachusett             23-10.75  
 18 Jenn Weste                JR Algonquin             23-07.25  
 19 Megan LeBlanc             SO Narragansett          23-00.75  
 20 Sedona Harris             JR Gardner               23-00.50  
 21 Kelsey Carpenter          SR Quabbin               23-00.00  
 22 Casey Collins             SO Westborough          J23-00.00  
 23 Rhett Noenighoff          SO Bromfield             22-03.00  
 24 Brianna Harte              8 Bromfield             21-10.25  
 25 Taylor Henry              JR Algonquin             21-01.50  
 26 Lillian Walker            SR Littleton             20-08.50  
 27 Emma Kinnear              FR Quabbin               20-06.25  
 28 Gabrielle Peloquin        SO Wachusett             20-04.50  
 29 Holly Bisset              JR Algonquin             19-08.75  
 30 Emily Leblanc             FR Gardner               19-02.75  
 31 Hannah Keaney             JR Bromfield             18-10.50  
 32 Kendal Newell             JR Quabbin               18-05.50  
 33 Isla Duckett              SO Westborough           18-04.50  
 34 Ayla Shridan              JR Gardner               18-00.50  
 35 Kaitlyn Williams          SO Hudson                17-07.75  
 36 Tara Luongo               FR Hudson                17-02.75  
 37 Maggie Mahoney            SO Westborough           17-01.50  
 38 Brett Graceffa            FR Littleton             17-00.00  
 39 Sarah Chatigny            SO Gardner               15-01.25  
 40 Francesca Dripps          FR Littleton             13-05.75  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Connor McDavitt           SR Wachusett                 6.50   1 
  2 Dennis Muchugu            SR Wachusett                 6.60   1 
  3 Mike Buraczynski          SR Littleton                 6.80   4 
  3 Nick Magalhaes            SR Gardner                   6.80   2 
  5 Sunny Patel               SR Westborough               6.90   2 
  5 Anthony Charter           SR Quabbin                   6.90   3 
  5 Roniel Foster             SO Bromfield                 6.90   4 
  8 Darnell Butler            SO Hudson                   J6.90   3 
  9 Zachary Hamilton          SO Algonquin                 7.00   1 
 10 Sam Rivera                SO Wachusett                J7.00   1 
 11 David Chase               JR Quabbin                   7.20   3 
 11 Gemini Sainvil            SR Gardner                   7.20   2 
 13 Alex Akdikmen             SR Westborough              J7.20   2 
 13 Josh King                 SR Hudson                   J7.20   3 
 15 Kyle Resatka              SR Algonquin                 7.30   1 
 16 Jack McDONALD             SO Algonquin                J7.30   1 
 17 Jake Wardwell             JR Hudson                    7.40   3 
 17 Evan Kullberg             SR Westborough               7.40   2 
 19 Dan Eaton                 JR Narragansett              7.70   4 
 20 Bin Han                   SO Bromfield                J7.70   4 
 21 Miles Jarvis              SR Bromfield                 7.80   5 
 22 Alex Fournier             JR Littleton                 7.90   4 
 23 Deji Oyekunle             JR Bromfield                 8.00   5 
 24 Troy Taylor                8 Littleton                 8.20   5 
 25 Spencer L'Heureux         FR Gardner                   8.40   2 
 25 Zach Piche                FR Littleton                 8.40   5 
 25 Scott Keosung             SR Quabbin                   8.40   3 
 28 Bryant Welch               7 Narragansett              9.00   4 
 29 Pat Smith                  7 Narragansett              9.10   5 
 30 Scott Page                 8 Narragansett              9.20   5 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis Muchugu            SR Wachusett                38.80   1 
  2 Colin Kraft               SO Algonquin                39.10   1 
  3 Jon Rooke                 SR Wachusett                40.10   1 
  4 Davis Kraft               SO Algonquin                40.50   2 
  5 Kevin Delaney             SR Hudson                   40.70   5 
  6 Dan Colony                SO Bromfield                41.20   8 
  7 Jared Wells               JR Gardner                  41.30   3 
  8 David Chase               JR Quabbin                  41.40   5 
  9 Stephen Monette           JR Westborough              41.50   3 
 10 Harry Veilleux            SR Littleton                42.50   8 
 11 Sean VanDoren             FR Westborough              44.10   4 
 12 Eli Maresca               SR Wachusett                44.20   2 
 13 Brendan Beale             SO Bromfield                44.50   9 
 14 Ari Lazarine              SO Westborough              44.60   7 
 15 Dan Eaton                 JR Narragansett             44.80  11 
 16 Kiichi Ash                FR Wachusett                44.90   2 
 17 Wyatt Davidson            JR Narragansett             45.00   8 
 18 Brandon Boggs             SO Quabbin                  45.10   5 
 19 John Stall                JR Littleton                45.20   9 
 20 Edward Breen              SR Algonquin                45.50   1 
 21 Tyler Russes              JR Littleton                45.70  10 
 22 Farkhod Davrenov          JR Westborough              45.90   7 
 23 Brian Connors             JR Gardner                  46.30   4 
 24 Bin Han                   SO Bromfield                46.60  10 
 25 Jason Cutroni             JR Wachusett                47.10   6 
 26 Spencer L'Heureux         FR Gardner                  47.60   4 
 27 Mihir Murthi              FR Westborough              47.90   4 
 28 Jeff Adelson              SO Bromfield                48.30  11 
 29 Andrew Horsung            JR Quabbin                  48.50   6 
 30 Cody Braese               SO Quabbin                  49.40   6 
 31 Tyler Roffee              JR Gardner                  49.50   3 
 32 Kenny Manero              FR Hudson                   50.00   6 
 33 Alex Connors              JR Westborough              50.30   3 
 33 Steven Franklin           FR Gardner                  50.30   7 
 35 Ryan West                 SO Bromfield                50.70  12 
 36 Zach Piche                FR Littleton                51.10  11 
 37 Jake Carboneau             7 Littleton                51.40  12 
 38 Cole Duguay                7 Narragansett             55.50  10 
 39 Alex Howard                7 Narragansett             56.00   9 
 40 Todd Stark                 7 Narragansett           1:01.80  12 
 41 David Pelling             SO Hudson                 1:04.70   5 
 42 James Magee                7 Littleton              1:08.50   7 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Patrick Brekka            SR Quabbin                1:30.00   5 
  2 Justin Kody               JR Algonquin              1:30.50   1 
  3 Hayden Frechette-McCall   JR Wachusett              1:30.70   1 
  4 Sam Mayo                  JR Wachusett              1:31.90   1 
  5 David McGOVEN             JR Algonquin              1:34.80   1 
  6 George Tyros              SR Gardner                1:35.40   4 
  7 Connor Reardon            SR Wachusett              1:35.50   2 
  8 Zach Polich               SR Westborough            1:35.90   4 
  9 Mike Buraczynski          SR Littleton              1:38.10   7 
 10 Richard Thompson          JR Algonquin              1:40.50   3 
 11 Moe Daeipour              SO Algonquin              1:42.00   2 
 12 Thomas Asmar              SO Wachusett              1:42.10   2 
 13 Tyler Merrill             SO Narragansett           1:42.70   7 
 14 Ryan Kinnard              JR Westborough            1:45.70   4 
 15 Michael Karpuk            JR Algonquin              1:45.90   2 
 16 Andrew Henrie             SO Narragansett           1:46.70   7 
 17 Myles Dumas               JR Gardner                1:46.90   4 
 18 Eric Haavind-Berman       SR Hudson                 1:50.50   5 
 19 Chris Hatch               SR Hudson                 1:51.10   5 
 20 Ian Harrington            SO Bromfield              1:51.40   7 
 21 Brendan Anzures           SO Westborough            1:52.70   3 
 22 Patrick Mealey            JR Littleton              1:53.80   8 
 23 Sam Engvall               FR Hudson                 1:54.20   6 
 24 Peter Bryant              JR Algonquin              1:54.30   3 
 25 Tyler Mitko               JR Quabbin                1:54.60   5 
 26 Pat Wheeler               FR Wachusett              1:55.80   3 
 27 Matthew Roots              8 Narragansett           1:58.20   8 
 28 Nick Norcross              8 Bromfield              1:58.60  10 
 29 Jake Marcoulier            8 Narragansett           1:58.80   9 
 30 Joshua Balboni             7 Littleton              2:02.90   9 
 31 Matt Polimou               8 Bromfield              2:03.30   8 
 32 Brian Cahill               7 Littleton              2:04.70   8 
 33 Phillip Kuong              8 Bromfield              2:05.60   9 
 34 Roger Couillard           FR Narragansett           2:09.20  10 
 35 Marcus Brunelle            8 Hudson                 2:14.40   6 
 36 Matt Vacca                 7 Littleton              2:16.30   9 
 37 Justice Graves             7 Narragansett           2:18.90  10 
 38 Aaron Rawley              FR Hudson                 4:19.40  10 
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Jagelsky             SR Wachusett              2:43.20  
  2 Anthony Fierimonte        SR Algonquin              2:49.10  
  3 Nick Kronauer             JR Bromfield              2:51.60  
  4 Brenton Andrews           SR Quabbin                2:54.50  
  5 Patrick Bova              SR Wachusett              2:56.40  
  6 Paul Malloy               FR Bromfield              3:00.10  
  7 Johnny McDowell           SR Hudson                 3:00.80  
  8 Michael Araujo            SO Algonquin              3:02.90  
  9 Logan Scharen             SR Westborough            3:03.10  
 10 Adam Pepin                SR Wachusett              3:03.40  
 11 Brandon Harty             SO Gardner                3:03.90  
 12 Steven Bunker             SR Wachusett              3:04.50  
 13 Ellis Toll                JR Bromfield              3:04.90  
 14 Dan Krikorian             JR Wachusett              3:07.20  
 15 Paul Casello Jr.          SR Westborough            3:09.40  
 16 Sam Harvey                JR Quabbin                3:12.70  
 17 Sam Engvall               FR Hudson                 3:16.00  
 18 Price Day                  8 Bromfield              3:16.30  
 19 Joseph Capps               8 Narragansett           3:16.60  
 20 Robert Clayton            SR Algonquin              3:16.70  
 21 Nick Norcross              8 Bromfield              3:20.00  
 22 David McDougall           JR Littleton              3:23.00  
 23 Phillip Kuong              8 Bromfield              3:26.50  
 23 Ian Harrington            SO Bromfield              3:26.50  
 25 Sam DiSTEFANO             SO Algonquin              3:29.60  
 26 Cody Deeds                SO Wachusett              3:29.90  
 27 Ben Lewis                 JR Gardner                3:30.30  
 28 Brendan Anzures           SO Westborough            3:35.80  
 29 Jacob Chandler            JR Wachusett              3:38.60  
 30 Tim Barber                FR Wachusett              3:39.40  
 31 Andrew Doherty Munro       8 Hudson                 3:41.00  
 32 Caleb Ricardi             FR Westborough            3:42.90  
 33 James Romer               SR Westborough            3:50.10  
 34 Corey Taylor              FR Wachusett              3:50.50  
 35 Matt Polimou               8 Bromfield              3:51.30  
 36 Hunter Gray                7 Littleton              4:05.20  
 37 Matthew Roots              8 Narragansett           4:07.90  
 38 Jadon Sullivan            FR Westborough            5:00.00  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Jagelsky             SR Wachusett              4:45.60  
  2 Anthony Fierimonte        SR Algonquin              4:49.60  
  3 Nick Doherty              SR Quabbin                4:59.00  
  4 Ellis Toll                JR Bromfield              5:02.30  
  5 Steven Bunker             SR Wachusett              5:02.40  
  6 Ben Morse                 SR Gardner                5:02.50  
  7 Ryan Jagelsky             SR Wachusett              5:07.60  
  8 Johnny McDowell           SR Hudson                 5:08.20  
  9 Paul Casello Jr.          SR Westborough            5:11.10  
 10 Matt Tinsley              JR Wachusett              5:12.40  
 11 Tom MacPherson            SR Wachusett              5:13.50  
 12 Derick St. Cyr            SR Hudson                 5:24.70  
 13 Keith Wittmer             SR Wachusett              5:28.50  
 14 Dylan Routhier            SR Quabbin                5:31.00  
 15 Joseph Capps               8 Narragansett           5:32.70  
 16 Dan Jackson               SO Gardner                5:40.20  
 17 Mike Hillier              SO Westborough            5:43.70  
 18 Alex Thamel               SR Wachusett              5:44.40  
 19 Ben Lewis                 JR Gardner                5:46.30  
 20 Spencer Roffee            FR Gardner                5:50.70  
 21 Jacob Chandler            JR Wachusett              5:55.10  
 22 Andy MacGregor            FR Littleton              6:00.70  
 23 Nicholas Lanciani         SO Westborough            6:07.80  
 24 Justin Enright            FR Quabbin                6:08.40  
 25 Joe Rouleau               JR Littleton              6:24.10  
 26 John Courtney             SO Algonquin              6:30.60  
 27 Sam Swindells             FR Bromfield              6:31.20  
 28 Wesley Rodgers            FR Algonquin              6:33.80  
 29 James Goodwin              7 Littleton              6:38.40  
 30 Bobby Morse                8 Littleton              6:56.10  
 31 Sam Jones                 FR Bromfield              7:03.60  
 32 Bryant Welch               7 Narragansett           7:28.10  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robert Clayton            SR Algonquin             10:38.40  
  2 Matt Tinsley              JR Wachusett             10:39.60  
  3 Patrick Bova              SR Wachusett             10:51.00  
  4 Adam Ouelett              JR Quabbin               10:55.60  
  5 Logan Scharen             SR Westborough           10:59.10  
  6 Keith Wittmer             SR Wachusett             11:10.30  
  7 John Egan                 JR Westborough           11:27.20  
  8 Andrew Lampi              JR Westborough           11:34.80  
  9 Price Day                  8 Bromfield             11:36.40  
 10 Eric Haavind-Berman       SR Hudson                11:40.00  
 11 Chris Hatch               SR Hudson                11:45.90  
 12 Dylan Routhier            SR Quabbin               11:52.30  
 13 Ian Clavir                SO Narragansett          12:05.60  
 14 Leo Pero                  SO Bromfield             12:06.50  
 15 Ben Rutan                 SO Algonquin             12:07.50  
 16 Sam Harvey                JR Quabbin               12:34.00  
 17 Nick Bowker               FR Algonquin             12:51.30  
 18 Graham Fedderson          SO Bromfield             12:59.00  
 19 Troy Taylor                8 Littleton             13:36.60  
 20 Ryan Morse                 7 Littleton             13:50.40  
 21 Justice Graves             7 Narragansett          14:31.00  
 22 Rhys Damour               FR Gardner               14:31.20  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Connor McDavitt           SR Wachusett                 7.70   1 
  2 Shane Ruffing             SR Westborough               7.90   2 
  3 Nick Magalhaes            SR Gardner                   8.00   2 
  4 Justin Conor              JR Wachusett                 8.10   1 
  5 Michael Darmiento         JR Algonquin                J8.10   1 
  6 Evan Kullberg             SR Westborough               8.40   2 
  7 Daniel McNULTY            SR Algonquin                 8.50   1 
  8 Sean O'Brien              SR Algonquin                 8.60   1 
  9 Adam Pepin                SR Wachusett                 8.90   1 
 10 Adam Mayer                SR Hudson                    9.00   3 
 11 Glenn Steranka            SO Bromfield                 9.30   4 
 11 Kevin Kotosky             SR Westborough               9.30   2 
 13 Derek Joyce               JR Hudson                    9.50   3 
 14 Harry Veilleux            SR Littleton                 9.70   4 
 15 Franco Magurn             SR Littleton                10.10   4 
 16 Brendan Beebe             SO Bromfield                10.20   4 
 17 Robert Dupuis             SO Quabbin                  10.30   3 
 18 Mason Ducharme            SO Quabbin                  11.60   3 
 19 Cole Duguay                7 Narragansett             13.00   4 
 20 Alex Howard                7 Narragansett             13.60   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wachusett                                           1:44.10   1 
  2 Westborough                                         1:45.50   2 
  3 Bromfield                                           1:51.00   4 
  4 Hudson                                              1:51.20   3 
  5 Algonquin                                           1:52.20   1 
  6 Quabbin                                             1:55.30   3 
  7 Littleton                                           1:55.40   4 
  8 Gardner                                             1:57.80   2 
  9 Wachusett  'B'                                     x1:58.10   1 
 10 Algonquin  'B'                                     x2:02.40   1 
 11 Narragansett                                        2:13.50   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wachusett                                           3:51.60   1 
  2 Algonquin                                           4:03.60   1 
  3 Hudson                                              4:04.90   2 
  4 Wachusett  'B'                                     x4:09.20   1 
  5 Westborough                                         4:12.50   2 
  6 Gardner                                             4:20.10   2 
  7 Narragansett                                        4:27.40   3 
  8 Bromfield                                           4:28.70   3 
  9 Littleton                                           4:52.60   3 
 -- Quabbin                                                 DNF   2 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shane Ruffing             SR Westborough            6-00.00  
  2 Connor McDavitt           SR Wachusett             J6-00.00  
  3 Kyle Resatka              SR Algonquin              5-10.00  
  4 Patrick Brekka            SR Quabbin                5-08.00  
  5 Tom Fee                   SO Wachusett              5-04.00  
  5 Roniel Foster             SO Bromfield              5-04.00  
  7 Jack McDONALD             SO Algonquin             J5-04.00  
  8 Gemini Sainvil            SR Gardner                5-02.00  
  8 Josh King                 SR Hudson                 5-02.00  
 10 John Scorzelli            JR Algonquin             J5-02.00  
 10 Brenton Andrews           SR Quabbin               J5-02.00  
 10 Jake Wardwell             JR Hudson                J5-02.00  
 10 Zachary Hamilton          SO Algonquin             J5-02.00  
 10 Anthony Charter           SR Quabbin               J5-02.00  
 14 Shane Duffy               SO Algonquin             J5-02.00  
 14 Kevin Kotosky             SR Westborough           J5-02.00  
 17 John Egan                 JR Westborough            4-10.00  
 17 Tom MacPherson            SR Wachusett              4-10.00  
 17 Dan Eaton                 JR Narragansett           4-10.00  
 20 Sam Rivera                SO Wachusett             J4-10.00  
 20 Andy MacGregor            FR Littleton             J4-10.00  
 22 Dan King                  JR Hudson                J4-10.00  
 22 Glenn Steranka            SO Bromfield             J4-10.00  
 -- Steven Franklin           FR Gardner                     NH  
 -- Aaron Baumgart            SO Littleton                   NH  
 -- Kentaro Ogawa             JR Littleton                   NH  
 -- James Magee                7 Littleton                   NH  
 -- Evan Kullberg             SR Westborough                 NH  
 -- Brandon Boggs             SO Quabbin                     NH  
 -- Alex Barnhart             SR Westborough                 NH  
 -- Patrick Bova              SR Wachusett                   NH  
 -- Dennis Muchugu            SR Wachusett                   NH  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zach Mazyck               SR Wachusett             46-11.25  
  2 Mario Otchere             JR Wachusett             42-09.25  
  3 Jeremy Adams              JR Algonquin             41-02.00  
  4 Roy Dillings              SR Gardner               39-07.00  
  5 Tai Ash                   SO Wachusett             38-00.25  
  6 Connor McDavitt           SR Wachusett             37-07.50  
  7 John Frechette            SO Wachusett             36-05.50  
  8 Lane Southard             SR Algonquin             36-03.75  
  9 Joseph Breen              SO Algonquin             36-02.00  
 10 Deji Oyekunle             JR Bromfield             36-00.00  
 11 Sean Rollins              JR Wachusett             35-05.50  
 12 Ricky Collins             JR Gardner               35-03.00  
 13 Miles Jarvis              SR Bromfield             35-01.00  
 14 Patrick Brekka            SR Quabbin               34-04.25  
 15 Tyler Russes              JR Littleton             33-11.50  
 16 Dan Rymer                 JR Littleton             33-10.00  
 17 Anthony Charter           SR Quabbin               33-09.75  
 18 Bob Donahue               JR Hudson                32-06.50  
 19 Tyler Merrill             SO Narragansett          32-00.25  
 20 Cam Levoie                SR Hudson                31-11.00  
 21 Mike Boland               SR Algonquin             31-07.75  
 22 Davithy Ros               JR Westborough           31-07.25  
 23 Genesis Pepper            JR Quabbin               31-06.25  
 24 Emitt Tucker              FR Hudson                31-02.00  
 25 Dan King                  JR Hudson                30-09.25  
 26 Zachary Silverman         JR Westborough           30-09.00  
 27 Scott Keosung             SR Quabbin               30-03.00  
 28 Brad Finn                 SR Algonquin             30-02.50  
 29 Nicholas Coggin           SR Westborough           30-02.25  
 30 Dan Murphy                SR Algonquin             28-08.75  
 31 Jared Caton               JR Gardner               28-03.50  
 32 Jared Wells               JR Gardner               27-11.25  
 33 Dan Eaton                 JR Narragansett          27-09.25  
 34 Darren Duguay             SO Narragansett          27-07.50  
 35 Cody Braese               SO Quabbin               26-08.00  
 36 James Ridge               SR Westborough           26-07.00  
 37 Joseph Moraal             SR Westborough           25-08.50  
 38 Alex Fournier             JR Littleton             25-02.25  
 38 Evan Rodriguez            JR Westborough           25-02.25  
 40 Garrett Elder             JR Hudson                24-03.25  
 41 Kentaro Ogawa             JR Littleton             20-11.00  
 42 Tyler Kaldenberg          SO Littleton             20-06.75  
 43 Patrick Wheeler            8 Narragansett          20-02.50  
 44 Sam Harvey                JR Quabbin               19-04.25  
 45 Noah Wheeler               8 Narragansett          17-01.00  
 46 Joshua Balboni             7 Littleton             16-02.50