Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ma/Jan5_Patrio_set1.shtml

Patriot League Dual Meet Series

Boston, MA, January 5, 2011

Patriot League Meet #3 Results

For a story about this race, see Patriot League Meet #3 - Scores.


Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/5/2011 07:52 PM
                 Patriot League Dual Meet Series #3 - 1/5/2011                 
                                  2010 - 2011                                  
                              Reggie LewisCenter                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 McConville, Julie         SO HINGHAM                         5:32.90  
  2 Brady, Erica              SR NORTH QUINCY                    5:40.00  
  3 Fougere, Katelyn          SO SCITUATE                        5:40.60  
  4 Sandham, Rachel           SO SCITUATE                        5:48.80  
  5 Holden, Shannon           JR HINGHAM                         5:59.20  
  6 Asci, Jen                 JR ROCKLAND                        6:08.60  
  7 Kell, Tessa               SO PEMBROKE                        6:25.70  
  8 Kennedy, Robin            SR SILVER LAKE                     6:28.90  
  9 Connor, Sarah             JR MIDDLEBORO                      6:34.10  
 10 Orlando, Jessica          JR ROCKLAND                        6:34.60  
 11 Newton, Sarah             SO MIDDLEBORO                      6:35.20  
 12 Manning, Caroline         JR DUXBURY                         6:45.30  
 13 White, Kirsten            SO SILVER LAKE                     6:52.90  
 14 Teevans, Rachel           SO PEMBROKE                        7:04.90  
 15 Bittrich, Caroline        SO DUXBURY                         7:05.50  
 16 Duong, Jenny              SO RANDOLPH                        7:08.20  
 17 Mutkoski, Emily           SO DUXBURY                         7:10.70  
 -- Weiss, Julie              JR DUXBURY                              DQ  
 
Event 2  Boys 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McKinley, Jon             SR DUXBURY                         4:38.20  
  2 McConville, Michael       JR HINGHAM                         4:40.20  
  3 Sullivan, Tyler           SR WHITMAN-HANSON                  4:48.90  
  4 Stephansky, Nathan        SO WHITMAN-HANSON                  4:49.10  
  5 Angell, Jason             JR DUXBURY                         4:52.20  
  6 Delaney, Travis           SR SILVER LAKE                     4:52.40  
  7 Moran, Ryan               SR PEMBROKE                        4:56.30  
  8 Paquin, Tene              JR MIDDLEBORO                      5:00.00  
  9 Green, John               SR NORTH QUINCY                    5:01.50  
 10 Valeri, John              FR PEMBROKE                        5:03.20  
 11 Mingels, Brian            JR SCITUATE                        5:07.10  
 12 Noland, Derik             SO SILVER LAKE                     5:09.30  
 13 Eckerson, Henry           SR HINGHAM                         5:11.10  
 14 Stearns, Connor           JR MIDDLEBORO                      5:14.50  
 15 Meehan, Brendan           SR DUXBURY                         5:15.20  
 16 Tran, Danny               SO NORTH QUINCY                    5:18.10  
 17 Durant, Tyler             FR WHITMAN-HANSON                  5:19.00  
 18 Kell, Kevin               SR PEMBROKE                        5:22.80  
 19 Gorman, Steve             SR WHITMAN-HANSON                  5:24.30  
 20 Reimer, Mike              JR WHITMAN-HANSON                  5:27.60  
 21 Lytle, Jacob              JR HINGHAM                         5:28.10  
 22 Johnson, Greg             SR PEMBROKE                        5:32.10  
 23 McMorrow, Aiden           FR QUINCY                          5:35.90  
 24 Berry, Taylor             SR PEMBROKE                        5:37.60  
 25 Mildrum, Samuel           FR HINGHAM                         5:38.40  
 26 Sarles, Tommy             SO DUXBURY                         5:42.00  
 27 Kasanoff, Josh            JR QUINCY                          5:47.10  
 28 Martin, Philip            FR PEMBROKE                        5:49.30  
 29 Boyle, Michael            SR HINGHAM                         5:49.80  
 30 Pullen, Pat               SR SILVER LAKE                     5:57.50  
 31 Degrazia, Adam            SO MIDDLEBORO                      5:57.90  
 32 Russell, Billy            SO SCITUATE                        5:58.10  
 33 Cowan, Justin             SR MIDDLEBORO                      6:07.60  
 34 Sezer, Burak              JR QUINCY                          6:11.20  
 35 Paduch, Alex              SO MIDDLEBORO                      6:15.00  
 36 Demers, Peter             JR SCITUATE                        6:15.20  
 37 McCluskey, Brad           SO SCITUATE                        6:32.40  
 38 Maci, Ori                 SR QUINCY                          6:38.20  
 39 Bragance, Nevin           FR MIDDLEBORO                      6:44.20  
 40 Kalogeros, Dimitros       SR QUINCY                          7:20.10  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Patrolia, Meghan          JR HINGHAM                            9.66   1 
  2 Crawford, Emily           SR ROCKLAND                           9.76   4 
  3 Barthold, Meredith        SR SCITUATE                           9.88   3 
  4 Hall, Meagan              SR PEMBROKE                           9.89   5 
  5 Lumbert, Alyssa           SR HINGHAM                           10.07   1 
  6 Supple, Allison           JR SILVER LAKE                       10.63   2 
  6 Arcement, Danielle        JR HINGHAM                           10.63   1 
  8 Kinch, Lizzie             JR MIDDLEBORO                        10.65   3 
  9 Demetriades, Alece        SO SCITUATE                          10.66   3 
 10 Dickerman, Kayla          SR SILVER LAKE                       10.69   2 
 11 Boerger, Emily            JR SILVER LAKE                       10.75   2 
 12 Bennett, Rose             SO NORTH QUINCY                      10.79   2 
 13 Mahoney, Kristina         SO SCITUATE                          11.01   3 
 14 Romero, Jenn              SO PEMBROKE                          11.07   5 
 15 Ricciardi, Samantha       SO SILVER LAKE                       11.13   2 
 16 Middleton, Sarah          SR HINGHAM                           11.14   1 
 17 McMichael, Madeline       JR HINGHAM                           11.22   1 
 18 Roberts, Bridget          SR ROCKLAND                          11.28   4 
 19 MacKinnon, Megan          SO DUXBURY                           11.48   1 
 20 St. Germain, Gaelle       SR RANDOLPH                          11.83   4 
 21 Edwards, Jane             SO PEMBROKE                          11.86   5 
 22 Hyslip, Amanda            SR QUINCY                            12.13   5 
 23 Adams, Sarah              JR SCITUATE                          12.16   3 
 24 Gilcoine, Nicole          SO ROCKLAND                          12.52   4 
 25 Diec, Nhi                 JR RANDOLPH                          13.16   4 
 26 Welliver, Megan           SO QUINCY                            13.82   5 
 -- Ostiguy, Kristen          FR SILVER LAKE                      X12.11   6 
 -- Ross, Megan               SR HINGHAM                          X12.52   6 
 -- Kearney, Michelle         FR SILVER LAKE                      X12.58   6 
 -- Larsen, Emma              FR HINGHAM                          X12.80   6 
 -- Haggerty, Molly           FR HINGHAM                          X12.98   6 
 -- Neat, Emma                FR HINGHAM                          X13.65   6 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Acacia, Jerry             SR RANDOLPH                           8.25   3 
  2 Maguire, Denis            SR DUXBURY                            8.67   1 
  3 Ranahan, Jeff             SR MIDDLEBORO                         8.68   4 
  4 Iannone, Anthony          JR WHITMAN-HANSON                     8.73   3 
  5 Harlow, Will              JR HINGHAM                            8.80   1 
  6 Hall, Rayon               SR RANDOLPH                           9.00   3 
  7 Estrella, Xavier          JR RANDOLPH                           9.00   3 
  7 Clairvil, Leslie          FR RANDOLPH                           9.00     
  8 Maxwell, Jordan           SR WHITMAN-HANSON                     9.14   3 
  9 Greene, Sean              JR HINGHAM                            9.18   1 
 10 Fenton, Max               FR SCITUATE                           9.22   4 
 11 Sisay, John               SR RANDOLPH                           9.27   3 
 12 Trevena, Keaton           SO SCITUATE                           9.31   4 
 13 Zisko, Brody              JR DUXBURY                            9.31   1 
 14 Clemens, Alex             SR WHITMAN-HANSON                     9.44   3 
 15 Ung, Kevin                SR QUINCY                             9.47   5 
 16 Greene, Andrew            SR HINGHAM                            9.63   1 
 17 Croghan, Stephen          JR WHITMAN-HANSON                     9.76   3 
 18 Levenson, Nick            OS SILVER LAKE                        9.92   2 
 19 Doyle, Bradley            JR DUXBURY                            9.98   1 
 20 Haynes, Brendan           JR SILVER LAKE                       10.10   2 
 21 Augello, Adam             SO SILVER LAKE                       10.19   2 
 22 McGilvray, Ryan           SO SILVER LAKE                       10.31   2 
 23 Nielsen, Nicholas         SO HINGHAM                           10.52   1 
 24 Mazzola, Chris            JR PEMBROKE                          10.96   5 
 25 Lopes, David              JR PEMBROKE                          12.02   5 
 -- DaCosta, Evandro          FR RANDOLPH                          X9.34   5 
 -- Melia, John               FR HINGHAM                           X9.56   2 
 -- Tyler, Jamal              SR RANDOLPH                         X10.17   4 
 -- Caliri, John              JR WHITMAN-HANSON                   X10.56   2 
 -- Pershing, Harry           JR HINGHAM                          X11.23   4 
 -- Stasio, Anthony           FR HINGHAM                          X11.25   5 
 -- O'Donnell, Dan            SO WHITMAN-HANSON                   X11.47   5 
 -- Henderson, Ryan           FR WHITMAN-HANSON                   X11.74   4 
 -- Wiley, Jasper             SO HINGHAM                          X11.74   5 
 -- Greenwood, Evan           JR SILVER LAKE                      X12.52   5 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Elinoff, Katelyn          SO HINGHAM                            7.54   1 
  2 Clark, Molly              JR HINGHAM                            7.63   1 
  3 Stoyle, Becky             SR PEMBROKE                           7.79   4 
  4 Doyle, Emily              JR DUXBURY                            7.97   1 
  5 Runci, Elizabeth          SR DUXBURY                            8.02   1 
  6 Stack, Haley              SR SILVER LAKE                        8.04   2 
  7 Powers, Kathlerine        FR SCITUATE                           8.12   3 
  8 Eisenbies, Carra          SO HINGHAM                            8.16   1 
  9 Freitas, Katie            FR PEMBROKE                           8.17   4 
 10 Mitchell, Meaghan         SR ROCKLAND                           8.17   5 
 11 Yost, Tori                SR MIDDLEBORO                         8.23   3 
 12 Barthold, Meredith        SR SCITUATE                           8.33   3 
 13 Pham, Ivy                 FR NORTH QUINCY                       8.36   2 
 14 Georges, Shai             SR RANDOLPH                           8.38   5 
 15 Boyd, Elisheba            JR RANDOLPH                           8.39   5 
 16 Jackson, Lily             SR HINGHAM                            8.39   1 
 17 Carley, Kendra            JR SILVER LAKE                        8.51   2 
 18 Dargelis, Bridgette       SO MIDDLEBORO                         8.54   3 
 19 Hambly, Alexa             SO MIDDLEBORO                         8.56   3 
 20 Milne, Carolyn            SR SILVER LAKE                        8.62   2 
 21 Demoiles, Erika           SO MIDDLEBORO                         8.63   3 
 22 Sugrue, Kayla             SO NORTH QUINCY                       8.64   2 
 23 Petit, Quintessa          JR QUINCY                             8.64   4 
 24 Cahill, Christen          FR PEMBROKE                           8.72   4 
 25 Quenzer, Ellie            SO SCITUATE                           8.77   3 
 26 Van, Kathy                SO NORTH QUINCY                       8.80   2 
 27 King, Molly               FR SCITUATE                           8.82   3 
 28 Hyslip, Amanda            SR QUINCY                             8.83   4 
 29 Rowell, Jackie            SO PEMBROKE                           8.90   4 
 30 Brown, Molly              FR NORTH QUINCY                       8.91   2 
 31 MacKinnon, Megan          SO DUXBURY                            9.37   1 
 32 Ketterer, Taryn           JR ROCKLAND                           9.38   5 
 33 Shea, Melissa             SR ROCKLAND                           9.44   5 
 34 Vertil, Jessica           JR RANDOLPH                           9.54   5 
 35 Smith, Rachel             SO QUINCY                             9.54   4 
 36 Wallace, Tamia            SR ROCKLAND                           9.75   5 
 -- Green, Elizabeth          SO QUINCY                               DQ   4 
 -- Gross, Clara              SR SILVER LAKE                          DQ   2 
 -- Carroll, Annalise         SO HINGHAM                           X8.43   9 
 -- Paven, Lia                SR HINGHAM                           X8.60   6 
 -- Watson, Maggie            SO HINGHAM                           X8.65   6 
 -- Pearsons, Anna            FR SILVER LAKE                       X8.84  11 
 -- Haggerty, Molly           FR HINGHAM                           X8.91   7 
 -- DesMarais, Amy            SO HINGHAM                           X8.91   9 
 -- James, Meaghan            FR SCITUATE                          X8.98   8 
 -- Raffa, Steph              SO PEMBROKE                          X8.98   9 
 -- Acampora, Cheryl          SO PEMBROKE                          X9.03   8 
 -- Heissner, Susie           SO HINGHAM                           X9.07   9 
 -- Page, Sarah               SR HINGHAM                           X9.08   7 
 -- Cabral, Tara              SR SILVER LAKE                       X9.09   6 
 -- Garanito, Jessica         SO MIDDLEBORO                        X9.16   7 
 -- Caraway-Mud, Felishia     SO HINGHAM                           X9.16  11 
 -- Arscott, Anna             FR PEMBROKE                          X9.20   7 
 -- Craft, Amber              SR HINGHAM                           X9.25   6 
 -- Hodgkins, Anna            JR SCITUATE                          X9.26   6 
 -- Ingoldsby, Liz            SO HINGHAM                           X9.28  11 
 -- Perry, Jillian            JR MIDDLEBORO                        X9.29   6 
 -- Woodman, Caitlin          FR SILVER LAKE                       X9.30   6 
 -- Griever, Kaitlyn          SO SILVER LAKE                       X9.34  10 
 -- Ross, Megan               SR HINGHAM                           X9.40   9 
 -- Burgess, Abby             FR PEMBROKE                          X9.41   6 
 -- Zimbone, Carly            FR HINGHAM                           X9.42   7 
 -- Kelly, Jo                 FR SCITUATE                          X9.45   9 
 -- Moalli, Laura             FR SILVER LAKE                       X9.47   9 
 -- Filliettaz-Domingues, Sa  FR SILVER LAKE                       X9.48  11 
 -- Sheehan, Morgan           SO SCITUATE                          X9.50   7 
 -- Larsen, Emma              FR HINGHAM                           X9.51  11 
 -- Chipman, Kira             FR HINGHAM                           X9.51  10 
 -- Neat, Emma                FR HINGHAM                           X9.67   8 
 -- Wong, Amanda              SO QUINCY                            X9.68  10 
 -- Graham, Alison            FR HINGHAM                           X9.69  10 
 -- Pasini, Alyssa            FR SCITUATE                          X9.80  11 
 -- Litchfield, Tori          FR SCITUATE                          X9.81  10 
 -- Dunn, Shannon             FR SCITUATE                          X9.82  11 
 -- Ghossoub, Gayelle         SO NORTH QUINCY                      X9.90   8 
 -- Eckerson, Olivia          SO HINGHAM                           X9.94   7 
 -- Argiro, Alison            SO HINGHAM                           X9.94  11 
 -- McCullough, Nellie        FR HINGHAM                          X10.00   8 
 -- Abosido, Nisreen          FR NORTH QUINCY                     X10.44   7 
 -- Robinson, Christine       FR HINGHAM                          X10.90   8 
 -- Bearse, Alex              SO MIDDLEBORO                       X11.40   8 
 -- Wiley, Devon              FR HINGHAM                          X13.39   8 
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stone, Jackson            SR HINGHAM                            6.84   1 
  2 Blight, Justin            SR WHITMAN-HANSON                     6.89   3 
  3 Colin, Xavier             SR RANDOLPH                           6.94   3 
  4 Vaughn, Nick              SR SILVER LAKE                        7.08   2 
  5 Cacciatore, Domenic       JR WHITMAN-HANSON                     7.12   3 
  6 Rein, Harry               SR HINGHAM                            7.15   1 
  7 Kangos, Nick              JR DUXBURY                            7.20   1 
  8 Hurvitz, Jon              SO DUXBURY                            7.23   1 
  9 Menard, Bryce             SR RANDOLPH                           7.25   3 
 10 Winkleman, Malte          SR WHITMAN-HANSON                     7.26   3 
 11 Weller, Karl              JR HINGHAM                            7.28   1 
 12 Terri, Josh               JR MIDDLEBORO                         7.29   4 
 13 Tarawalie, Adu            JR RANDOLPH                           7.31   3 
 14 Crandon, Randy            SO DUXBURY                            7.32   1 
 15 Wong, Jake                SR DUXBURY                            7.32   1 
 16 Trocchio, Tim             SO MIDDLEBORO                         7.35   4 
 17 Walker, Nick              SO SCITUATE                           7.40   4 
 18 Vaval, Johnaton           SR RANDOLPH                           7.40   3 
 19 Monroe, Jake              JR SILVER LAKE                        7.44   2 
 20 Nee, Alec                 SR PEMBROKE                           7.48   5 
 21 Kelley-Manning, Tyler     FR PEMBROKE                           7.54   5 
 22 Bissett, Will             SO SILVER LAKE                        7.55   2 
 23 Trevena, Keaton           SO SCITUATE                           7.58   4 
 24 O'Brien, Ben              SR NORTH QUINCY                       7.62   2 
 25 Richards, Ryan            FR PEMBROKE                           7.65   5 
 26 Milne, Max                FR SILVER LAKE                        7.74   2 
 27 Cullity, Steve            JR PEMBROKE                           7.74   5 
 28 Schneider, Richard        FR WHITMAN-HANSON                     7.75   3 
 29 Hurd, Quinton             FR QUINCY                             7.87   5 
 30 Estabrooks, Greg          FR MIDDLEBORO                         8.07   4 
 31 Burgess, Stephen          FR MIDDLEBORO                         8.13   4 
 32 Norton, Bob               SR SCITUATE                           8.18   4 
 33 Dane, Connor              FR QUINCY                             8.41   5 
 34 Westelman, Aaron          JR SCITUATE                           8.42   4 
 -- Madden, Andy              SR PEMBROKE                          X7.34   7 
 -- Bratwaithe, Hueston       FR RANDOLPH                          X7.43   6 
 -- Doyle, Bradley            JR DUXBURY                           X7.48   6 
 -- Forker, James             SO HINGHAM                           X7.52   7 
 -- Lopes, Tashawn            FR RANDOLPH                          X7.64   8 
 -- Ho, Walter                FR SILVER LAKE                       X7.75  10 
 -- Critch, Jake              JR SILVER LAKE                       X7.83   7 
 -- Vidal, Nicholas           FR HINGHAM                           X7.85   7 
 -- Blanchard, John           FR HINGHAM                           X7.98   8 
 -- Davis, Scott              SR WHITMAN-HANSON                    X7.98  10 
 -- Minassian, Kevin          JR HINGHAM                           X7.99   6 
 -- Graham, Alden             FR PEMBROKE                          X8.02  10 
 -- Conte, Adam               SO SILVER LAKE                       X8.05   8 
 -- Minkara, Ibrahim          JR HINGHAM                           X8.08   6 
 -- Caliri, Anthony           FR WHITMAN-HANSON                    X8.08  10 
 -- Kellem, Matthew           FR HINGHAM                           X8.18  10 
 -- Bonitatibus, Daniel       SO WHITMAN-HANSON                    X8.18   6 
 -- Arena, James              JR WHITMAN-HANSON                    X8.21   6 
 -- Harrington, Sean          FR HINGHAM                           X8.27   9 
 -- Foscaldo, Nick            FR WHITMAN-HANSON                    X8.30   8 
 -- Leary, William            JR HINGHAM                           X8.38   6 
 -- Champa, Andrew            FR PEMBROKE                          X8.40   8 
 -- Lewis, Christopher        SO HINGHAM                           X8.41   8 
 -- Varley, Bryan             FR SILVER LAKE                       X8.42   9 
 -- McGinnis, Colin           JR HINGHAM                           X8.46   6 
 -- Wiley, Jasper             SO HINGHAM                           X8.47   7 
 -- Townsend, Nathan          FR HINGHAM                           X8.52   8 
 -- Brayton, Ben              FR MIDDLEBORO                        X8.54   9 
 -- Miedaner, Nicholas        FR HINGHAM                           X8.65   9 
 -- Sullivan, David           FR HINGHAM                           X8.70   9 
 -- Myrick, Christopher       FR HINGHAM                           X8.73  10 
 -- Roy, John                 FR WHITMAN-HANSON                    X8.78   7 
 -- McCue, Shawn              JR PEMBROKE                          X8.79  10 
 -- Cahill, Tim               SR PEMBROKE                          X8.85   9 
 -- Royek, Grant              FR PEMBROKE                          X8.86   7 
 -- Hunt, Brendan             FR HINGHAM                           X8.89   8 
 -- Townsend, Steve           FR HINGHAM                           X8.94   7 
 -- Miesas, Adrian            JR RANDOLPH                         X10.08   9 
 -- Hiltz, Alec               FR WHITMAN-HANSON                   X10.09   9 
 
Event 7  Girls 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lee, Rachel               SR HINGHAM                         3:22.00  
  2 Sypek, Elizabeth          JR HINGHAM                         3:23.70  
  3 Lumbert, Alyssa           SR HINGHAM                         3:24.00  
  4 Nee, Laura                SO DUXBURY                         3:25.20  
  5 Sheehan, Katie            SR SCITUATE                        3:27.10  
  6 Pinkham, Sammy            JR HINGHAM                         3:31.60  
  7 Simao, Lauren             SR MIDDLEBORO                      3:32.70  
  8 Mbengam, Anna             JR RANDOLPH                        3:36.10  
  9 O'Hanley, Elizabeth       JR HINGHAM                         3:38.90  
 10 Ruxton, Jess              SO SILVER LAKE                     3:40.40  
 11 Coppola, Karly            JR SCITUATE                        3:40.90  
 12 Simon, Joyce              SR PEMBROKE                        3:45.60  
 13 Lynch, Maggie             SO MIDDLEBORO                      3:45.90  
 14 MacCune, Kenzie           FR HINGHAM                         3:46.40  
 15 Tamborella, Courtney      SR ROCKLAND                        3:54.00  
 16 McCormack, Caroline       SR PEMBROKE                        3:56.20  
 17 Cordingly, Olivia         SO SILVER LAKE                     3:57.60  
 18 Cerio, Gabriella          FR HINGHAM                         3:59.30  
 19 Harley, Caroline          SO SILVER LAKE                     3:59.80  
 20 Adams, Sarah              JR SCITUATE                        4:07.10  
 21 Goulet, Emily             SR HINGHAM                         4:07.70  
 22 Connors, Jacky            SO ROCKLAND                        4:08.00  
 23 Bettle, Caroline          JR PEMBROKE                        4:10.40  
 24 Doyle, Margaret           SO SILVER LAKE                     4:10.70  
 24 Petrou, Adrian            SO SILVER LAKE                     4:10.70  
 26 Burke, Bridget            SO SCITUATE                        4:14.70  
 27 Thompson, Victoria        SO SILVER LAKE                     4:19.80  
 28 Nguyen, Tuong             FR RANDOLPH                        4:21.20  
 29 Fiske, Evelyn             SO SILVER LAKE                     4:25.40  
 30 Griffin, Erin             FR HINGHAM                         4:26.10  
 31 Deltuffo, Victoria        SO SILVER LAKE                     4:29.40  
 32 Black, Katie              SO MIDDLEBORO                      4:30.30  
 33 Gilson, Molly             SO MIDDLEBORO                      4:33.70  
 34 Shannon, Jessica          FR MIDDLEBORO                      4:38.40  
 35 St. Germain, Gaelle       SR RANDOLPH                        4:45.80  
 
Event 8  Boys 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Brendan            SR PEMBROKE                        2:41.50  
  2 McKinley, Jon             SR DUXBURY                         2:46.50  
  3 Frazier, Cameron          SR MIDDLEBORO                      2:51.30  
  4 Nevins, Christopher       JR HINGHAM                         2:51.70  
  5 Sullivan, Tyler           SR WHITMAN-HANSON                  2:53.40  
  6 Stephansky, Nathan        SO WHITMAN-HANSON                  2:53.70  
  7 Reimer, Mike              JR WHITMAN-HANSON                  2:54.00  
  8 McCallum, Kevin           JR HINGHAM                         2:54.90  
  9 Hansen, Ryan              SR SILVER LAKE                     2:56.60  
 10 Karstunen, Eric           SR PEMBROKE                        2:58.40  
 11 Fine, Jesse               JR PEMBROKE                        2:59.20  
 12 Hayes, Ryan               JR SILVER LAKE                     2:59.90  
 13 Londergan, Chris          SO WHITMAN-HANSON                  3:00.20  
 14 DiTocco, Mike             SR PEMBROKE                        3:00.40  
 15 Morrill, Tim              SR RANDOLPH                        3:00.50  
 16 Wilkinson, Collin         SO HINGHAM                         3:01.30  
 16 Warren, Chris             SO PEMBROKE                        3:01.30  
 18 Noenickx, Peter           JR SCITUATE                        3:02.40  
 19 Ostiguy, William          SR SILVER LAKE                     3:07.70  
 20 Hayward, Rickey           JR SILVER LAKE                     3:08.40  
 21 Donovan, Kevin            SR WHITMAN-HANSON                  3:09.60  
 22 Meehan, Brendan           SR DUXBURY                         3:11.90  
 23 Garman, Ben               SO SCITUATE                        3:12.50  
 24 Crogan, Patrick           SO MIDDLEBORO                      3:14.60  
 25 Fahey, Nick               SO MIDDLEBORO                      3:15.00  
 26 Case, Zachary             SO HINGHAM                         3:15.60  
 27 Spathanos, Frank          SO WHITMAN-HANSON                  3:15.90  
 28 Sezer, Armagan            SR QUINCY                          3:17.30  
 29 Schofield, Kenny          SO MIDDLEBORO                      3:18.20  
 30 Paiva, Kevin              FR SILVER LAKE                     3:19.90  
 31 Cook, Tim                 FR SILVER LAKE                     3:20.30  
 32 Fine, Addison             FR PEMBROKE                        3:21.20  
 33 Marjollet, Pierre         FR HINGHAM                         3:21.40  
 34 Anderson, Ethan           SR PEMBROKE                        3:21.60  
 35 Splaine, Brian            SO SILVER LAKE                     3:23.10  
 36 Sheppard, Brian           FR WHITMAN-HANSON                  3:23.40  
 37 Thureson, Leif            SO HINGHAM                         3:23.80  
 38 Kupchella, Carter         SO SCITUATE                        3:24.50  
 39 Fils, Clarence            SR RANDOLPH                        3:24.90  
 40 Healey, James             JR HINGHAM                         3:27.60  
 41 Nolan, Joe                JR SILVER LAKE                     3:28.00  
 42 Cvarch, Benjamin          SO HINGHAM                         3:28.40  
 43 Avallon, Thomas           JR HINGHAM                         3:28.90  
 44 Arena, James              JR WHITMAN-HANSON                  3:29.40  
 45 Myette, Cameron           SO DUXBURY                         3:29.60  
 46 Mizzoni, Craig            FR PEMBROKE                        3:40.20  
 47 Rodiger, Albert           FR HINGHAM                         3:40.50  
 48 Krunholz, Samuel          FR HINGHAM                         3:40.70  
 49 Lewis, Christopher        SO HINGHAM                         3:42.30  
 50 Mattie, Joshua            FR PEMBROKE                        3:51.40  
 51 Francis, Sam              SO RANDOLPH                        3:52.30  
 52 Tuttle, David             FR SILVER LAKE                     3:56.90  
 53 Huyghe, Chris             FR WHITMAN-HANSON                  4:04.90  
 54 Sterns, Parkes            SO MIDDLEBORO                      4:07.90  
 55 Barrett, Stephen          FR HINGHAM                         4:16.20  
 
Event 9  Girls 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nee, Julia                SR DUXBURY                         1:45.20  
  2 Sullivan, Morgan          FR HINGHAM                         1:45.40  
  3 Coate, Michelle           SR PEMBROKE                        1:45.60  
  4 Barrett, Abbie            JR HINGHAM                         1:45.80  
  5 Hoffman, Hanna            SO SCITUATE                        1:46.90  
  6 Connick, Heather          SR PEMBROKE                        1:47.90  
  7 Desir, Stephanie          SO RANDOLPH                        1:49.60  
  8 Nolan, Shayna             JR PEMBROKE                        1:54.20  
  9 Bryant, Amber             JR MIDDLEBORO                      1:55.40  
 10 Powell, Meghan            SO SILVER LAKE                     1:56.40  
 11 Schwartz, Carolyn         FR NORTH QUINCY                    1:59.20  
 12 Fitzgerald, Olivia        SR HINGHAM                         1:59.70  
 13 Carey, Marguerite         SO MIDDLEBORO                      2:00.60  
 14 Dickerman, Kayla          SR SILVER LAKE                     2:00.90  
 15 Bonoli, Lia               SO NORTH QUINCY                    2:01.50  
 16 Demetriades, Alece        SO SCITUATE                        2:04.10  
 17 Bonito, Danielle          SR ROCKLAND                        2:05.60  
 17 Miller, Kelly             FR HINGHAM                         2:05.60  
 19 Kelley, Caroline          FR PEMBROKE                        2:06.30  
 20 Harland, Sara             SO PEMBROKE                        2:06.90  
 21 Scarnicci, Jennifer       SO QUINCY                          2:07.20  
 22 Lannon, Micaela           SO DUXBURY                         2:07.50  
 23 Burr, Olivia              FR HINGHAM                         2:11.00  
 24 Berenguer, Jasmine        FR RANDOLPH                        2:11.20  
 25 Gibbons, Jenna            FR HINGHAM                         2:12.70  
 26 Garrity, Maureen          JR ROCKLAND                        2:13.60  
 27 Conley-Wilson, Kiani      SO ROCKLAND                        2:14.90  
 
Event 10  Boys 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mbengam, Godfred          SR RANDOLPH                        1:28.40  
  2 Gallagher, Wesley         JR PEMBROKE                        1:28.50  
  3 O'Connell, Jason          JR MIDDLEBORO                      1:29.30  
  4 Reed, Armani              JR RANDOLPH                        1:29.80  
  5 Laubacher, Luke           SO WHITMAN-HANSON                  1:30.00  
  6 Vercollone, Joe           JR PEMBROKE                        1:30.20  
  6 Ferro, Matthew            SR SILVER LAKE                     1:30.20  
  8 Bray, Greg                SR DUXBURY                         1:31.10  
  9 Kelley, Ryan              SR PEMBROKE                        1:31.30  
 10 Brown, Carter             SR HINGHAM                         1:31.40  
 11 Moran, Brendan            SR WHITMAN-HANSON                  1:31.50  
 12 Glendye, Scott            SR MIDDLEBORO                      1:32.20  
 13 Kahrs, Jack               JR SCITUATE                        1:33.10  
 14 Kennedy, Paul             JR WHITMAN-HANSON                  1:33.40  
 15 LaMarre, Robert           SR PEMBROKE                        1:33.80  
 16 Bolze, Andrew             FR HINGHAM                         1:36.40  
 17 Dwyer, Levi               JR HINGHAM                         1:36.70  
 18 Cunningham, Pat           SO PEMBROKE                        1:36.90  
 19 Whitney, Grant            SO HINGHAM                         1:37.70  
 20 Stafford, Tyler           FR SILVER LAKE                     1:37.90  
 21 Zisko, Brody              JR DUXBURY                         1:41.90  
 22 Coneeny, John             JR SILVER LAKE                     1:42.20  
 22 Gould, Dan                JR WHITMAN-HANSON                  1:42.20  
 24 McMahon, Mike             SO PEMBROKE                        1:44.30  
 25 Brodie, Caleb             FR HINGHAM                         1:45.00  
 26 Tocher, Lucas             FR PEMBROKE                        1:46.10  
 27 Stewart, Alex             SO DUXBURY                         1:46.30  
 28 Meyer, Charlie            SO PEMBROKE                        1:48.70  
 29 Wyatt, Sam                SO DUXBURY                         1:53.60  
 30 Nguyen, Tien              JR RANDOLPH                        1:55.00  
 31 Espoito, Stephen          FR MIDDLEBORO                      2:01.90  
 32 Murray, Jeff              SO SCITUATE                        2:02.40  
 
Event 11  Girls 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Elinoff, Katelyn          SO HINGHAM                           42.40   4 
  2 Doyle, Emily              JR DUXBURY                           42.60   4 
  3 Scanlan, Mary             SR PEMBROKE                          43.00   6 
  4 Mbengam, Anna             JR RANDOLPH                          43.70   3 
  5 Runci, Elizabeth          SR DUXBURY                           45.80   4 
  6 Hurley, Leah              SR SILVER LAKE                       46.00   1 
  7 Leahy, Julia              JR HINGHAM                           46.40   4 
  8 Perry, Traci              SO MIDDLEBORO                        46.50   2 
  9 Pham, Vanessa             JR PEMBROKE                          47.00   5 
 10 Germain, Makisha          SO RANDOLPH                          47.10   3 
 11 Hoffman, Hanna            SO SCITUATE                          47.20   2 
 12 James, Sarah              JR PEMBROKE                          48.20   6 
 13 Haggerty, Molly           FR HINGHAM                           49.00   4 
 14 Pham, Ivy                 FR NORTH QUINCY                      49.40   6 
 14 Watson, Maggie            SO HINGHAM                           49.40   4 
 16 Palmer, Shaia             SO SCITUATE                          49.70   2 
 17 Gratzer, Jessica          FR PEMBROKE                          49.80   5 
 17 Doubleday, Hadley         SR SILVER LAKE                       49.80   1 
 19 Johnson, Amanda           FR MIDDLEBORO                        49.90   2 
 20 Smith, Kelli              SO SILVER LAKE                       50.10   1 
 21 McCormack, Kate           FR SCITUATE                          50.40   2 
 22 O'Brien, Mairead          FR NORTH QUINCY                      50.50   1 
 23 Tedeschi, Elizabeth       SO SCITUATE                          50.60   5 
 24 Demoiles, Erika           SO MIDDLEBORO                        50.80   2 
 24 MacDowell, Bridgette      JR SCITUATE                          50.80   6 
 26 Brown, Molly              FR NORTH QUINCY                      51.20   1 
 27 Grafton, Kaitlyn          SO ROCKLAND                          51.30   3 
 28 Mitchell, Meaghan         SR ROCKLAND                          52.00   3 
 29 Kearney, Michelle         FR SILVER LAKE                       52.10   6 
 30 Gardner, Kristen          SO ROCKLAND                          53.60   3 
 31 Vertil, Jessica           JR RANDOLPH                          54.30   6 
 32 Hodgkins, Anna            JR SCITUATE                          54.80   7 
 33 Banks, Hailey             FR SCITUATE                          55.10   7 
 33 Boyd, Azariah             FR RANDOLPH                          55.10   3 
 35 Griever, Kaitlyn          SO SILVER LAKE                       56.20   7 
 36 Carey, Abigail            SO SILVER LAKE                       58.50   5 
 37 Goudy, Cara               SO ROCKLAND                        1:00.70   5 
 38 Sonia, Danielle           SO NORTH QUINCY                    1:03.80   1 
 
Event 12  Boys 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Colin, Xavier             SR RANDOLPH                          37.10   3 
  2 Cacciatore, Domenic       JR WHITMAN-HANSON                    37.30   3 
  3 Mason, Nick               SR RANDOLPH                          38.80   3 
  4 Sahlberg, Brett           SR DUXBURY                           39.00   4 
  5 Greene, Sean              JR HINGHAM                           39.40   4 
  6 Leary, Brendan            JR MIDDLEBORO                        39.51   2 
  7 Iannone, Anthony          JR WHITMAN-HANSON                    39.60   3 
  8 Lumbert, William          SO HINGHAM                           39.80   4 
  9 Barnard, Michael          JR SCITUATE                          40.10   2 
 10 Beatty, Paul              FR SILVER LAKE                       40.30   1 
 10 Webber, Don               JR DUXBURY                           40.30   4 
 12 Stack, Jaren              SR PEMBROKE                          40.50   6 
 13 Morrissey, Ian            JR SCITUATE                          40.90   2 
 14 Stafford, William         FR PEMBROKE                          41.00   6 
 15 Kelley-Manning, Tyler     FR PEMBROKE                          41.60   6 
 16 Haynes, Brendan           JR SILVER LAKE                       42.20   1 
 17 Facey, Brinston           JR RANDOLPH                          42.30   3 
 18 Howard, Andrew            JR WHITMAN-HANSON                    42.40   5 
 19 Sayce, Steven             JR PEMBROKE                          42.80   6 
 19 Chapman, Brian            JR WHITMAN-HANSON                    42.80   3 
 21 McCourt, Robert           FR HINGHAM                           43.20   4 
 22 Williams, Greg            SR WHITMAN-HANSON                    43.30   5 
 23 Lopes, David              JR PEMBROKE                          43.80   6 
 24 Keohan, Drew              JR SILVER LAKE                       43.90   1 
 25 Burgess, Stephen          FR MIDDLEBORO                        44.50   2 
 26 Casarano, Nick            JR WHITMAN-HANSON                    45.10   5 
 27 McClintock, Makai         JR DUXBURY                           45.60   4 
 27 Frizzell, Tom             JR SILVER LAKE                       45.60   1 
 29 Estabrooks, Greg          FR MIDDLEBORO                        46.00   2 
 29 Ellis, Joe                JR SILVER LAKE                       46.00   1 
 31 Morales-Noriega, Jeffers  FR RANDOLPH                          46.90   5 
 32 Freire, Osmar             FR RANDOLPH                          47.90   5 
 33 Brayton, Ben              FR MIDDLEBORO                        48.00   6 
 34 Pettinelli, Cal           SO SCITUATE                          48.50   2 
 35 Oneal, Pharaoh            FR RANDOLPH                          50.10   5 
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brady, Erica              SR NORTH QUINCY                   12:30.50  
  2 Bittrich, Lauren          JR DUXBURY                        13:01.10  
  3 Radomski, Paige           JR SILVER LAKE                    13:15.80  
  4 Asci, Jen                 JR ROCKLAND                       13:25.20  
  5 Simao, Lauren             SR MIDDLEBORO                     13:51.00  
  6 Murray, Katie             SR SCITUATE                       13:55.40  
  7 Connor, Sarah             JR MIDDLEBORO                     14:24.90  
  8 Orlando, Jessica          JR ROCKLAND                       15:18.60  
  9 Duong, Jenny              SO RANDOLPH                       15:26.20  
 10 Nguyen, Quynh             SR RANDOLPH                       16:29.00  
 11 Diec, Nhi                 JR RANDOLPH                       18:04.20  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McConville, Michael       JR HINGHAM                        10:18.30  
  2 Ryan, Pat                 JR WHITMAN-HANSON                 10:20.90  
  3 Angell, Jason             JR DUXBURY                        10:28.90  
  4 May, Bernard              JR SILVER LAKE                    10:30.10  
  5 Kelley, Ryan              SR PEMBROKE                       10:30.90  
  6 Adams, Brendan            SR PEMBROKE                       10:31.20  
  7 Jewell, Billy             SR DUXBURY                        11:01.60  
  8 Adams, Spencer            SR WHITMAN-HANSON                 11:07.40  
  9 Green, Dan                SR NORTH QUINCY                   11:11.70  
 10 Stearns, Connor           JR MIDDLEBORO                     11:18.40  
 11 Keith, Matt               JR WHITMAN-HANSON                 11:33.50  
 12 Cowan, Justin             SR MIDDLEBORO                     11:34.70  
 13 Green, John               SR NORTH QUINCY                   11:46.60  
 14 Stafford, Christian       FR PEMBROKE                       11:48.20  
 15 Paduch, Alex              SO MIDDLEBORO                     11:55.40  
 16 Lytle, Jacob              JR HINGHAM                        12:07.60  
 17 Powers, Brandon           SO RANDOLPH                       12:21.60  
 18 Demers, Peter             JR SCITUATE                       15:17.10  
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 PEMBROKE H.S.  'B'                                           1:54.20   2 
  2 HINGHAM H.S.                                                 1:54.60   1 
  3 SILVER LAKE REG. - KINGSTON                                  1:59.50   1 
  4 PEMBROKE H.S.                                                2:01.80   1 
  5 SCITUATE H.S.                                                2:02.90   1 
  6 SCITUATE H.S.  'B'                                           2:03.90   2 
  7 MIDDLEBORO H.S.                                              2:04.60   1 
  8 SILVER LAKE REG. - KINGSTON  'B'                             2:05.80   3 
  9 RANDOLPH H.S.                                                2:08.00   1 
 10 HINGHAM H.S.  'B'                                            2:10.00   2 
 11 QUINCY H. S.                                                 2:15.00   2 
 12 SCITUATE H.S.  'C'                                           2:15.30   3 
 -- PEMBROKE H.S.  'C'                                                DQ   2 
 -- HINGHAM H.S.  'C'                                                 DQ   3 
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 HINGHAM H.S.                                                 1:37.60   4 
  2 RANDOLPH H.S.                                                1:39.40   4 
  3 DUXBURY H.S.                                                 1:42.00   4 
  4 WHITMAN-HANSON                                               1:43.40   4 
  5 PEMBROKE H.S.                                                1:43.70   3 
  6 SCITUATE H.S.                                                1:44.00   3 
  7 SILVER LAKE REG. - KINGSTON                                  1:44.20   3 
  8 MIDDLEBORO H.S.                                              1:44.50   3 
  9 SILVER LAKE REG. - KINGSTON  'C'                             1:46.60   2 
 10 RANDOLPH H.S.  'B'                                           1:48.00   1 
 11 HINGHAM H.S.  'D'                                            1:48.40   2 
 12 RANDOLPH H.S.  'C'                                           1:48.70   2 
 13 HINGHAM H.S.  'C'                                            1:49.50   1 
 14 QUINCY H. S.                                                 1:52.00   4 
 15 PEMBROKE H.S.  'B'                                           1:53.70   1 
 16 HINGHAM H.S.  'B'                                            1:55.90   3 
 17 SILVER LAKE REG. - KINGSTON  'B'                             1:58.50   1 
 18 PEMBROKE H.S.  'C'                                           2:02.30   2 
 19 WHITMAN-HANSON  'B'                                          2:07.40   1 
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 PEMBROKE H.S.                                                4:30.70   2 
  2 HINGHAM H.S.                                                 4:34.50   1 
  3 DUXBURY H.S.                                                 4:35.70   1 
  4 SCITUATE H.S.                                                4:37.00   1 
  5 MIDDLEBORO H.S.                                              4:41.20   1 
  6 RANDOLPH H.S.                                                4:41.40   1 
  7 PEMBROKE H.S.  'B'                                           5:05.20   2 
  8 HINGHAM H.S.  'B'                                            5:06.00   2 
  9 HINGHAM H.S.  'C'                                            5:06.60   2 
 10 ROCKLAND H.S.                                                5:10.90   1 
 11 PEMBROKE H.S.  'C'                                           5:15.00   2 
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 SILVER LAKE REG. - KINGSTON                                  3:36.80   1 
  2 PEMBROKE H.S.                                                3:40.40   1 
  3 RANDOLPH H.S.                                                3:46.40   1 
  4 HINGHAM H.S.                                                 3:47.90   1 
  5 WHITMAN-HANSON                                               3:51.00   1 
  6 MIDDLEBORO H.S.                                              3:52.30   1 
  7 DUXBURY H.S.                                                 3:52.80   1 
  8 SILVER LAKE REG. - KINGSTON  'B'                             3:58.40   2 
  9 SCITUATE H.S.                                                4:01.70   1 
 10 PEMBROKE H.S.  'B'                                           4:02.80   2 
 11 PEMBROKE H.S.  'C'                                           4:12.40   2 
 12 WHITMAN-HANSON  'B'                                          4:15.60   2 
 13 MIDDLEBORO H.S.  'B'                                         4:16.40   2 
 14 SILVER LAKE REG. - KINGSTON  'C'                             4:21.00   2 
 15 DUXBURY H.S.  'B'                                            4:36.70   2 
 16 SCITUATE H.S.  'B'                                           4:45.20   2 
 
Event 19  Girls High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Coate, Michelle           SR PEMBROKE                        4-11.00      1.49m 
  2 Supple, Allison           JR SILVER LAKE                     4-09.00      1.44m 
  3 Doyle, Emily              JR DUXBURY                        J4-09.00      1.44m 
  4 Schwartz, Carolyn         FR NORTH QUINCY                   J4-09.00      1.44m 
  5 Powers, Kathlerine        FR SCITUATE                        4-07.00      1.39m 
  5 Withrow, Jenna            SR MIDDLEBORO                      4-07.00      1.39m 
  6 Nee, Julia                SR DUXBURY                        J4-07.00      1.39m 
  7 Hall, Meagan              SR PEMBROKE                       J4-07.00      1.39m 
  8 Valero, Maddy             JR HINGHAM                        J4-05.00      1.34m 
  8 Crawford, Emily           SR ROCKLAND                       J4-05.00      1.34m 
  8 Bonito, Danielle          SR ROCKLAND                       J4-05.00      1.34m 
  9 Mitchell, Meaghan         SR ROCKLAND                        4-05.00      1.34m 
  9 Kinch, Lizzie             JR MIDDLEBORO                      4-05.00      1.34m 
 10 Gratzer, Jessica          FR PEMBROKE                       J4-05.00      1.34m 
 11 Kennedy, Robin            SR SILVER LAKE                    J4-03.00      1.29m 
 11 Lumbert, Alyssa           SR HINGHAM                        J4-03.00      1.29m 
 -- Diec, Nhi                 JR RANDOLPH                             NH            
 -- McCormack, Kate           FR SCITUATE                             NH            
 -- Mahoney, Kristina         SO SCITUATE                             NH            
 -- MacKinnon, Megan          SO DUXBURY                              NH            
 -- Boyd, Elisheba            JR RANDOLPH                             NH            
 -- St. Germain, Gaelle       SR RANDOLPH                             NH            
 -- Johnson, Amanda           FR MIDDLEBORO                           NH            
 
Event 20  Boys High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McDowell, Chris           SO HINGHAM                         5-11.00      1.80m 
  2 Maguire, Denis            SR DUXBURY                        J5-11.00      1.80m 
  3 Kahrs, Jack               JR SCITUATE                        5-07.00      1.70m 
  4 Blight, Justin            SR WHITMAN-HANSON                 J5-07.00      1.70m 
  5 Croghan, Stephen          JR WHITMAN-HANSON                  5-05.00      1.65m 
  5 Lopes, Tashawn            FR RANDOLPH                        5-05.00      1.65m 
  5 Ranahan, Jeff             SR MIDDLEBORO                      5-05.00      1.65m 
  8 Morrill, Tim              SR RANDOLPH                       J5-05.00      1.65m 
  9 Greene, Andrew            SR HINGHAM                        J5-05.00      1.65m 
 10 Stone, Jackson            SR HINGHAM                        J5-05.00      1.65m 
 11 Hamm, Michael             JR SILVER LAKE                    J5-05.00      1.65m 
 12 Horn, Kris                JR PEMBROKE                        5-03.00      1.60m 
 12 Doyle, Bradley            JR DUXBURY                         5-03.00      1.60m 
 14 O'Donnell, Dan            SO WHITMAN-HANSON                 J5-03.00      1.60m 
 15 Vaughn, Mitchell          FR SILVER LAKE                    J5-03.00      1.60m 
 16 Fenton, Max               FR SCITUATE                       J5-03.00      1.60m 
 17 Levenson, Nick            OS SILVER LAKE                     5-01.00      1.54m 
 18 Stack, Jaren              SR PEMBROKE                       J5-01.00      1.54m 
 -- Ung, Kevin                SR QUINCY                               NH            
 -- Madden, Andy              SR PEMBROKE                             NH            
 -- Schofield, Kenny          SO MIDDLEBORO                           NH            
 -- Crogan, Patrick           SO MIDDLEBORO                           NH            
 -- Fils, Clarence            SR RANDOLPH                             NH            
 
Event 21  Girls Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stoyle, Becky             SR PEMBROKE                       17-02.00      5.23m 
  2 Elinoff, Katelyn          SO HINGHAM                        15-09.00      4.80m 
  3 Mbengam, Anna             JR RANDOLPH                       15-07.25      4.75m 
  4 Patrolia, Meghan          JR HINGHAM                        15-01.25      4.60m 
  5 Clark, Molly              JR HINGHAM                        14-05.50      4.40m 
  6 Radomski, Paige           JR SILVER LAKE                    14-03.00      4.34m 
  7 Doyle, Emily              JR DUXBURY                        13-11.50      4.25m 
  8 Smith, Kelli              SO SILVER LAKE                    13-10.25      4.22m 
  9 Crawford, Emily           SR ROCKLAND                       13-09.50      4.20m 
 10 Coate, Michelle           SR PEMBROKE                       13-08.75      4.18m 
 11 Perry, Traci              SO MIDDLEBORO                     13-07.50      4.15m 
 12 Hall, Meagan              SR PEMBROKE                       13-04.25      4.07m 
 13 Hoffman, Hanna            SO SCITUATE                       13-01.00      3.98m 
 14 Bennett, Rose             SO NORTH QUINCY                   13-00.50      3.97m 
 15 Palmer, Shaia             SO SCITUATE                       12-10.00      3.91m 
 16 Sandham, Rachel           SO SCITUATE                       12-09.25      3.89m 
 17 Runci, Elizabeth          SR DUXBURY                        12-09.00      3.88m 
 18 Yost, Tori                SR MIDDLEBORO                     12-06.00      3.81m 
 19 McKenzie, Madison         SR DUXBURY                        12-01.50      3.69m 
 20 Georges, Shai             SR RANDOLPH                       11-10.25      3.61m 
 21 Gordon, Brittney          SO RANDOLPH                       11-09.00      3.58m 
 22 Milne, Carolyn            SR SILVER LAKE                    11-08.50      3.56m 
 23 Goudy, Cara               SO ROCKLAND                       10-08.00      3.25m 
 24 Bryant, Amber             JR MIDDLEBORO                     10-05.50      3.18m 
 -- Sheridan, Courtney        SO QUINCY                             FOUL            
 -- Scarnicci, Jennifer       SO QUINCY                             FOUL            
 -- Nazzaro, Lindsey          SO QUINCY                             FOUL            
 
Event 22  Boys Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blight, Justin            SR WHITMAN-HANSON                 20-03.25      6.17m 
  2 Acacia, Jerry             SR RANDOLPH                       20-01.50      6.13m 
  3 Horn, Kris                JR PEMBROKE                       19-08.00      5.99m 
  4 Mahoney, Patrick          SR SILVER LAKE                    19-04.50      5.90m 
  5 Menard, Bryce             SR RANDOLPH                       18-11.50      5.77m 
  6 Sahlberg, Brett           SR DUXBURY                        18-05.00      5.61m 
  7 Stone, Jackson            SR HINGHAM                        18-04.25      5.59m 
  8 Ranahan, Jeff             SR MIDDLEBORO                     18-02.75      5.55m 
  9 Davies, Robert            JR SILVER LAKE                    18-01.25      5.51m 
 10 Stack, Jaren              SR PEMBROKE                       17-09.50      5.42m 
 11 Kahrs, Jack               JR SCITUATE                       17-08.00      5.38m 
 12 Terri, Josh               JR MIDDLEBORO                     17-06.00      5.33m 
 13 Harlow, Will              JR HINGHAM                        17-05.25      5.31m 
 14 Tarawalie, Adu            JR RANDOLPH                       17-03.25      5.26m 
 15 Greene, Sean              JR HINGHAM                        17-02.75      5.25m 
 16 Leary, Brendan            JR MIDDLEBORO                     17-02.50      5.24m 
 17 Iannone, Anthony          JR WHITMAN-HANSON                 17-02.00      5.23m 
 18 Morrissey, Ian            JR SCITUATE                       17-01.75      5.22m 
 19 Kelley-Manning, Tyler     FR PEMBROKE                       17-01.00      5.20m 
 20 Crandon, Randy            SO DUXBURY                        16-11.50      5.16m 
 21 Cacciatore, Domenic       JR WHITMAN-HANSON                 16-01.00      4.90m 
 21 McGilvray, Ryan           SO SILVER LAKE                    16-01.00      4.90m 
 23 Hurvitz, Jon              SO DUXBURY                        15-09.00      4.80m 
 24 Walker, Nick              SO SCITUATE                       14-10.50      4.53m 
 
Event 23  Girls Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bond, Stephanie           SR SILVER LAKE                    30-10.50      9.41m 
  2 Perry, Jillian            JR MIDDLEBORO                     29-11.75      9.13m 
  3 Gilcoine, Nicole          SO ROCKLAND                       29-09.00      9.06m 
  4 Gonsalves, Sierra         SR SILVER LAKE                    29-03.50      8.92m 
  5 Mbengam, Anna             JR RANDOLPH                       28-05.75      8.68m 
  6 Briggs, Nicole            SO SILVER LAKE                    27-09.00      8.45m 
  7 McCabe, Colleen           SR HINGHAM                        27-07.75      8.42m 
  8 Bolden, Vanessa           SO NORTH QUINCY                   26-10.00      8.17m 
  9 Coppola, Jenni            FR SCITUATE                       26-08.00      8.12m 
 10 Claflin, Caroline         SR PEMBROKE                       26-01.00      7.95m 
 11 Carroll, Annalise         SO HINGHAM                        25-07.75      7.81m 
 12 Davenport, April          SR PEMBROKE                       25-05.00      7.74m 
 13 Craft, Amber              SR HINGHAM                        25-04.50      7.73m 
 14 Gratzer, Jessica          FR PEMBROKE                       24-00.50      7.32m 
 15 Minahan, Samantha         FR ROCKLAND                       23-11.50      7.30m 
 16 Ketterer, Taryn           JR ROCKLAND                       23-06.00      7.16m 
 17 Spargo, Sarah             SO QUINCY                         22-08.00      6.90m 
 18 Humphrey-Kiger, Kim       JR ROCKLAND                       22-05.50      6.84m 
 19 Bennett, Rose             SO NORTH QUINCY                   22-04.50      6.81m 
 20 Demoiles, Erika           SO MIDDLEBORO                     22-03.00      6.78m 
 21 McKenzie, Madison         SR DUXBURY                        21-04.25      6.50m 
 22 James, Meaghan            FR SCITUATE                       20-11.75      6.39m 
 23 Budak, Meghan             SR PEMBROKE                       20-08.00      6.29m 
 24 Coppola, Karly            JR SCITUATE                       20-05.00      6.22m 
 25 Page, Sarah               SR HINGHAM                        19-09.00      6.01m 
 26 Levesque, Carly           SO RANDOLPH                       19-01.00      5.81m 
 27 Withrow, Jenna            SR MIDDLEBORO                     18-07.00      5.66m 
 28 Coan, Melanie             SO SCITUATE                       16-01.50      4.91m 
 -- Finney, Rebecca           JR SILVER LAKE                   X22-06.50      6.87m 
 -- Morrissey, Kate           SO HINGHAM                       X22-00.00      6.70m 
 -- Caraway-Mud, Felishia     SO HINGHAM                       X21-05.00      6.52m 
 -- Zurita, Czarina           SR HINGHAM                       X20-09.25      6.33m 
 -- Pesci, Julia              SO HINGHAM                       X18-11.50      5.77m 
 -- Wallace, Tamia            SR ROCKLAND                      X18-01.00      5.51m 
 -- Hern, Laura               SO HINGHAM                       X18-00.50      5.49m 
 -- Shea, Melissa             SR ROCKLAND                      X18-00.00      5.48m 
 -- Acampora, Cheryl          SO PEMBROKE                      X17-11.50      5.47m 
 -- Argiro, Alison            SO HINGHAM                       X17-10.00      5.43m 
 -- Welch, Molly              SO HINGHAM                       X17-09.25      5.41m 
 -- Goulet, Emily             SR HINGHAM                       X16-07.50      5.06m 
 -- Gibbons, Molli            SR ROCKLAND                      X16-05.00      5.00m 
 -- MacCune, Allison          SR HINGHAM                       X16-03.50      4.96m 
 -- Johnson, Rachel           SO HINGHAM                       X16-03.25      4.95m 
 -- Burr, Olivia              FR HINGHAM                       X13-11.50      4.25m 
 
Event 24  Boys Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sullivan, Brian           JR HINGHAM                        46-10.75     14.29m 
  2 Nathan, Parris            SR RANDOLPH                       44-01.00     13.43m 
  3 Robinson, James           SR SILVER LAKE                    42-05.50     12.94m 
  4 Copeland, Kyle            SR SILVER LAKE                    39-03.50     11.97m 
  5 Ducheine, Abel            SR RANDOLPH                       38-11.00     11.86m 
  6 Monfils, Ian              JR WHITMAN-HANSON                 37-03.00     11.35m 
  7 Rein, Harry               SR HINGHAM                        36-11.50     11.26m 
  8 Quinn, Ryan               JR SILVER LAKE                    36-02.00     11.02m 
  9 Secatore, Michael         SR WHITMAN-HANSON                 35-08.00     10.87m 
 10 Graham, Austin            SO PEMBROKE                       35-07.00     10.84m 
 11 Tedeschi, Anthony         SR WHITMAN-HANSON                 34-11.50     10.65m 
 12 Terri, Josh               JR MIDDLEBORO                     34-11.00     10.64m 
 13 Roy, Brandon              SR SILVER LAKE                    34-10.00     10.61m 
 14 Baldwin, Zack             JR WHITMAN-HANSON                 34-09.50     10.60m 
 15 Horgan, Brendan           SR SCITUATE                       33-02.00     10.10m 
 16 Richards, Ryan            FR PEMBROKE                       31-10.00      9.70m 
 17 Schromm, Winston             DUXBURY                        31-08.50      9.66m 
 18 Lambiase, Bobby           FR PEMBROKE                       31-05.75      9.59m 
 19 Kangos, Nick              JR DUXBURY                        31-05.50      9.58m 
 20 Dodard, Garvin            SR RANDOLPH                       31-04.50      9.56m 
 21 Lambiase, Brian           JR PEMBROKE                       30-02.50      9.20m 
 22 Leary, Brendan            JR MIDDLEBORO                     29-07.50      9.02m 
 23 Grosse, Jeffrey           JR HINGHAM                        29-06.00      8.99m 
 24 Hirtle, Jake              SO HINGHAM                        28-02.00      8.58m 
 25 Allen, Brendan            SO DUXBURY                        26-06.50      8.08m 
 26 Leone, Andrew             SR NORTH QUINCY                   26-01.50      7.96m 
 27 Toomey, Connor            SO MIDDLEBORO                     24-03.00      7.39m 
 -- Zisko, Brody              JR DUXBURY                            FOUL            
 -- Hall, Rayon               SR RANDOLPH                           FOUL            
 -- Kruk, Derek               JR WHITMAN-HANSON                X35-02.00     10.71m 
 -- Sullivan, Joe             SR WHITMAN-HANSON                X33-07.50     10.24m 
 -- Green, Dan                SR NORTH QUINCY                  X32-06.50      9.91m 
 -- Springer, MacKenzie       SO SILVER LAKE                   X32-02.00      9.80m 
 -- Connolly, Sterling        SO SILVER LAKE                   X30-02.00      9.19m 
 -- Hill, David               SO PEMBROKE                      X30-01.00      9.16m 
 -- Jackson, Matt             JR SILVER LAKE                   X29-08.75      9.06m 
 -- Collins, John             JR PEMBROKE                      X29-04.50      8.95m 
 -- Oronte, Daniel            SO HINGHAM                       X29-03.00      8.91m 
 -- Roy, Harrison             FR SILVER LAKE                   X28-00.50      8.54m 
 -- Belcher, Zack             FR SILVER LAKE                   X27-07.50      8.42m 
 -- Allen, Andrew             JR PEMBROKE                      X26-08.25      8.13m 
 -- Scroggins, Pierce         SO PEMBROKE                      X26-02.00      7.97m 
 -- Graham, Alden             FR PEMBROKE                      X25-07.00      7.79m 
 -- Young, MacKenzie          FR SILVER LAKE                   X24-11.50      7.60m 
 -- Pett, Gregory             FR HINGHAM                       X24-01.25      7.34m 
 -- Cadman, Dylan             SR WHITMAN-HANSON                X23-08.50      7.22m 
 -- Wheeler, Nicholas         SO HINGHAM                       X23-02.50      7.07m 
 -- Girard, Zach              JR PEMBROKE                      X23-02.50      7.07m 
 -- MacRae, Sean              FR PEMBROKE                      X22-01.50      6.74m 
 -- Minkara, Ibrahim          JR HINGHAM                       X22-01.00      6.73m 
 -- Hayes, Michael            FR SILVER LAKE                   X19-05.25      5.92m