Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ma/Jan31_OCLCha_set1.shtml

OCL Championship Meet

Boston, MA, January 31, 2011

OCL Championship Meet Results

Licensed to MSTCA - Championship Meet   HY-TEK's Meet Manager 2/6/2011 05:01 PM
               OCL Championship Meet - Jan. 31, 2011 - 1/31/2011               
                              2010 - 2011 Indoor                               
                                 RLTAC-Boston                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Devyn Pryor               SR Dartmouth              5:28.99    6   
  2 Isabella Walko            FR Barnstable             5:47.95    4   
  3 Tyla DaPonte              FR Taunton                5:49.51    3   
  4 Cali Warner               JR Dartmouth              5:57.04    2   
  5 Megan McDonald            JR B-R                    6:06.28    1   
  6 Hannah Cook               FR Dartmouth              6:16.42  
  7 Julia Francisco-Simoes    FR Dartmouth             X6:28.35  
  8 Lauren Monahan            SR B-R                    6:36.50  
  9 Amanda Mattson            SO Taunton                6:59.93  
 10 Allison Mark              SR Dartmouth             X7:08.42  
 11 Arialle Weinstein         FR Dartmouth              8:08.97  
 
Event 2  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott Tran                SO Taunton                4:46.63    6   
  2 James MacArthur           JR B-R                    4:58.96    4   
  3 James Rider               JR Dartmouth              4:59.16    3   
  4 Chris Czepiel             SO Taunton                5:02.54    2   
  5 Thomas Cunningham         SO Barnstable             5:02.76    1   
  6 Adam Wang                 SR Dartmouth              5:04.36  
  7 John Breault              SR Dartmouth              5:05.48  
  8 Andrew Sughrue            SR Dartmouth              5:12.15  
  9 Logan Patenaude           FR Dartmouth             X5:13.48  
 10 Evan Osborne              JR B-R                    5:22.29  
 11 DO Hyun Kim               JR Dartmouth             X5:31.25  
 12 Ray Biron                    Dartmouth             X5:34.73  
 13 Ryan Putt                 JR B-R                    5:45.69  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Molly McDonough           SO Barnstable                9.53q  2 
  2 Jacqui Perkins            SR B-R                       9.93q  1 
  3 Mikayla Dreher            JR Dartmouth                 9.96q  1 
  4 Courtney Fox              FR Dartmouth                10.02q  2 
  5 Maura Gonsalves           SR Dartmouth                10.51q  1 
  6 Stephanie Sylvester       SR B-R                      10.69q  2 
  7 Jessica Cavallaro         FR B-R                      11.19q  1 
  8 Mikal Post                JR Barnstable               11.20q  1 
  9 Megan Moriarty            JR B-R                      11.39   1 
 10 Megan Kirby               JR Taunton                  11.43   2 
 11 Lisa Black                SO Taunton                  12.19   2 
 12 Alyssa Quigley            SO B-R                      12.67   2 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Molly McDonough           SO Barnstable                9.65    6   
  2 Courtney Fox              FR Dartmouth                 9.80    4   
  3 Mikayla Dreher            JR Dartmouth                 9.86    3   
  4 Jacqui Perkins            SR B-R                       9.94    2   
  5 Maura Gonsalves           SR Dartmouth                10.60    1   
  6 Mikal Post                JR Barnstable               11.31  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brett Stewart             SR B-R                       8.64q  2 
  2 Nick Schlatz              JR B-R                       8.80q  1 
  3 Josh Suazo                JR Taunton                   8.96q  1 
  4 Brendan Smith             JR Dartmouth                 9.56q  2 
  5 Seth Etienne              JR Barnstable                9.59q  2 
  6 Jay Sousa                 SR Dartmouth                 9.70q  1 
  7 Zach Grady                JR Taunton                  10.65q  2 
  8 Conor Myers               JR B-R                      11.06q  2 
 -- John Dillingahm           JR Dartmouth                   DQ   1  Ran around Hurdle
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brett Stewart             SR B-R                       8.43    6   
  2 Josh Suazo                JR Taunton                   8.82    4   
  3 Nick Schlatz              JR B-R                       8.88    3   
  4 Seth Etienne              JR Barnstable                8.95    2   
  5 Brendan Smith             JR Dartmouth                 9.19    1   
  6 Jay Sousa                 SR Dartmouth                 9.51  
  7 Zach Grady                JR Taunton                  10.50  
  8 Conor Myers               JR B-R                      10.70  
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Amanda Henson             FR Barnstable                7.59q  6 
  2 Liz Bodensieck            SR B-R                       7.69q  5 
  3 Sarah Barnett             SO B-R                       7.88q  2 
  4 Anisha Trappier           JR Taunton                   7.91q  4 
  5 Lauren Koczela            JR B-R                       7.98q  1 
  6 Shannel Trappier          JR Taunton                   8.11q  3 
  7 Katie Phieffer            SO B-R                       8.14q  2 
  8 Caterina Santos           FR Dartmouth                 8.28q  6 
  9 Jessica Berube            FR B-R                       8.30   1 
 10 Amanda Remie              FR Barnstable                8.32   6 
 11 Isheka Hart                8 Barnstable                8.36   3 
 12 Alison Peart              SO B-R                       8.37   4 
 13 Leah Leorinc              SR Dartmouth                 8.39   5 
 14 Gina Georgadarellis       JR Dartmouth                 8.42   5 
 15 Amanda Crisfulla          FR B-R                       8.43   4 
 16 Sara Lopes                FR B-R                       8.59   6 
 17 Maegan Nedell             SO B-R                       8.63   6 
 18 Alison Dias               FR B-R                       8.67   3 
 19 Tess Arruda               SO Dartmouth                 8.68   2 
 20 Korinna Tsonis            SO Dartmouth                 8.74   1 
 21 Vasana Canales            FR Taunton                   8.79   3 
 22 Sam Loonie                JR B-R                       8.80   5 
 23 Jenna Mullen              FR Taunton                   8.81   4 
 24 Molly Staples             SO Dartmouth                 8.83   1 
 25 Amelia Foley              SO B-R                       8.89   2 
 26 Kayla Martin              FR B-R                       8.99   6 
 27 Kristin Myles             FR B-R                       9.01   6 
 28 Nicole Pantano            FR B-R                       9.03   5 
 29 Katerina Sherrick         FR B-R                       9.12   5 
 30 Leah Johnson              FR B-R                       9.16   4 
 31 Tyler Cotta               FR Dartmouth                 9.17   3 
 32 Meghan Concannon          FR B-R                       9.43   1 
 33 Alissa Young              FR B-R                       9.43   3 
 34 Kelly Garrity             FR B-R                       9.47   5 
 35 Destinee Ribeio           FR B-R                       9.52   3 
 36 Victoria Shoemaker        JR B-R                       9.53   4 
 37 Janesse Lazera            FR B-R                       9.54   1 
 38 Marisa Curtin             FR B-R                       9.58   4 
 39 Kaylee Murray             FR B-R                      10.07   2 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Amanda Henson             FR Barnstable                7.59    6   
  2 Liz Bodensieck            SR B-R                       7.66    4   
  3 Anisha Trappier           JR Taunton                   7.82    3   
  4 Sarah Barnett             SO B-R                       7.86    2   
  5 Shannel Trappier          JR Taunton                   7.95    1   
  6 Katie Phieffer            SO B-R                       8.01  
  7 Lauren Koczela            JR B-R                       8.06  
  8 Caterina Santos           FR Dartmouth                 8.34  
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Matthew Soares            SR Dartmouth                 6.91q  2 
  2 Neil O'Connor             SO Taunton                   6.95q  3 
  3 Tom Palmieri              SR B-R                       6.96q  1 
  4 Mitchell Loranger         SO Dartmouth                 7.00q  1 
  5 Kyle Francis              JR Dartmouth                 7.06q  2 
  6 Luke Charest              JR Taunton                   7.27q  3 
  7 Brad Deliuis              JR B-R                       7.34q  3 
  8 Ben Ivaldi                FR B-R                       7.38q  2 
  9 Joey Roumbakis            SO Taunton                   7.46   2 
 10 Sam Brennan               JR B-R                       7.50   3 
 11 Collin Plaud              FR Dartmouth                 7.61   1 
 12 Jed Kiley                 JR Dartmouth                 7.83   1 
 13 Emmanuel Dulak            FR Barnstable                7.85   1 
 14 Bryan Hardy               SO Barnstable                7.93   1 
 15 Mitchell Lima             JR Dartmouth                 8.26   2 
 16 Felipe Navarro               Dartmouth                 8.30   3 
 17 Shawn DeMello             SO Dartmouth                 9.30   3 
 18 George Carpenter          JR Dartmouth                 9.54   2 
 19 Austin Enroth             FR Dartmouth                 9.60   3 
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Matthew Soares            SR Dartmouth                 6.82    6   
  2 Neil O'Connor             SO Taunton                   6.84    4   
  3 Tom Palmieri              SR B-R                       6.88    3   
  4 Kyle Francis              JR Dartmouth                 6.96    2   
  5 Mitchell Loranger         SO Dartmouth                 7.04    1   
  6 Luke Charest              JR Taunton                   7.20  
  7 Ben Ivaldi                FR B-R                       7.29  
  8 Brad Deliuis              JR B-R                       7.35  
 
Event 7  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jess Sullivan             JR B-R                    3:16.76    6   
  2 Mariah Blatz              SR Taunton                3:34.07    4   
  3 Morgan Carney             FR Dartmouth              3:39.09    3   
  4 Rebecca Corliss           SO Barnstable             3:42.81    2   
  5 Lamia Hamie               SO Taunton                3:51.01    1   
  6 Courtney Teixeira         SR Dartmouth              3:51.43  
  7 Alexis Perry              FR Dartmouth             X3:54.17  
  8 Helen Friedman            FR Dartmouth             X3:54.48  
  9 Jamie Farney              JR Dartmouth              3:54.95  
 10 Mikayla Correia           FR Dartmouth             X3:55.80  
 11 Cynthia Goulard           FR Taunton                3:57.86  
 
Event 8  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Doherty            FR Taunton                2:47.67    6   
  2 Ed Hall                   SO B-R                    2:51.72    4   
  3 Colby Correiro            JR Taunton                2:52.06    3   
  4 Corey Price               SO Taunton                2:56.59    2   
  5 Keegan Remy-Miller        JR Dartmouth              2:59.35    1   
  6 Adam Carreiro             SR Dartmouth              3:00.02  
  7 Andrew Goodwin            FR Dartmouth              3:06.31  
  8 Jeff Cooney               SR B-R                    3:15.66  
  9 Alex Tjersland            FR Dartmouth              3:15.73  
 10 Douglas Bell              JR Dartmouth             X3:16.98  
 11 Christian Ostebo          SR Dartmouth             X3:20.96  
 
Event 9  Girls 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riley Marion              JR Dartmouth              1:44.08   2   6   
  2 Sarah Frye                JR B-R                    1:44.17   2   4   
  3 Sam MacMillan             SR B-R                    1:47.52   2   3   
  4 Krissy Cicalis            JR B-R                    1:49.63   2   2   
  5 Bethany Gifford           SR Dartmouth              1:49.77   2   1   
  6 Jacqui Hebert             SR Taunton                1:49.89   1 
  7 Julia Dwyer               JR Dartmouth              1:53.56   1 
  8 Eva Bunszell              JR B-R                    1:53.84   1 
  9 Rose Bunszell             FR B-R                    1:54.06   2 
 10 Kayla Dowd                JR Dartmouth              2:01.51   2 
 11 Chrissy Maze              JR Taunton                2:02.69   1 
 12 Miranda Dias               8 Taunton                2:02.76   1 
 13 Veronica Baldwin          SR Dartmouth             X2:04.54   1 
 14 Reilly McManus            SR Dartmouth             X2:10.42   1 
 15 Marina Gela               FR Dartmouth             X2:21.03   1 
 
Event 10  Boys 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mike Norgaard             SR B-R                    1:26.77   4   6   
  2 Yuriy Ivanov              SR Dartmouth              1:29.73   4   4   
  3 Damian Collins            FR Taunton                1:31.30   4   3   
  4 Chace Allain              SR Dartmouth              1:31.37   4   2   
  5 Joseph Hilchey            JR Dartmouth              1:34.50   4   1   
  6 Kyle Gaffney              SO Dartmouth              1:34.55   4 
  7 Zach Dwinell              JR B-R                    1:36.15   2 
  8 Matt Blanchette           JR Dartmouth             X1:36.73   3 
  9 Robert Trout              JR Barnstable             1:37.47   3 
 10 Matt Wyman                SO B-R                    1:37.84   3 
 11 Tim Hood                  FR Dartmouth             X1:37.94   3 
 12 Ryan Hanley               SO B-R                    1:38.05   2 
 13 John Breault              SR Dartmouth             X1:38.86   3 
 14 Famel Maxim               SO Taunton                1:39.11   3 
 15 Jake Owens                SR Dartmouth             X1:40.43   2 
 16 Jeffrey Carreiro          SO Dartmouth             X1:42.81   2 
 17 Andrew Do                 FR B-R                    1:44.64   1 
 18 Mike Frost                FR B-R                    1:46.11   1 
 19 Matthew Miller            FR B-R                    1:46.96   1 
 20 Gerami Pacheco            FR Dartmouth             X1:47.35   1 
 21 Cole Phillips             SO Dartmouth              1:51.97   2 
 22 Tom Miller                FR B-R                    2:03.79   1 
 23 Ethan Cormier             JR Dartmouth             X2:05.48   1 
 -- Jarred Brandso            SO Dartmouth                 XDNF   2 
 
Event 11  Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kim Gabriele              SR B-R                      42.89   3   6   
  2 Haley Schachter           JR Barnstable               44.81   3   4   
  3 Arleigha Cook             JR Dartmouth                45.19   3   3   
  4 Melissa Laubi             JR B-R                      45.87   3   2   
  5 Katelin Morrissey         SO Taunton                  45.88   3   1   
  6 Mikaela Esposito          JR B-R                      46.49   3 
  7 Kerin Gaydou              SR Dartmouth                48.02   2 
  8 Marissa Mota              FR Dartmouth                48.13   2 
  9 Tara Pimental             FR Dartmouth                48.69   2 
 10 Tess Arikian              JR Taunton                  49.45   2 
 11 Sabrina Sala              SO Barnstable               50.06   1 
 12 Amanda Kennedy            JR Barnstable               50.35   2 
 13 Paige Myers               FR Taunton                  51.83   2 
 -- Elizabeth Marszalek       FR Dartmouth                   DQ   1  Broke in early
 
Event 12  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tim Lang                  SR Dartmouth                37.96   5   6   
  2 Devin Vial                JR Dartmouth                38.70   5   4   
  3 Brendan Morin             JR B-R                      38.78   5   3   
  4 Joe Esposito              SR B-R                      39.25   5   2   
  5 Patrick Condon            SO Dartmouth                39.35   4   1   
  6 Jon Canon                 SR Barnstable               39.80   5 
  7 Sam Tully                 SO Taunton                  39.82   5 
  8 Matt Petty                SO B-R                      39.83   4 
  9 Ethan Biron               FR Dartmouth                39.97   4 
 10 Brett Peterson            JR Taunton                  40.84   3 
 11 David Bishop              JR Dartmouth               X41.10   4 
 12 Ryan Kuphal               SR Dartmouth               X41.19   4 
 13 Alex Valm                 FR Dartmouth               X42.23   3 
 14 Dalton Soares             FR Dartmouth               X42.64   3 
 15 Kyle Frisco               SO B-R                      43.33   1 
 16 Andrew Hawkins            SO Dartmouth               X43.69   1 
 17 Kevin Conely              SO B-R                      44.07   2 
 18 Mike Gutzmore             JR Barnstable               44.16   3 
 19 Parker Remy-Miller        FR Dartmouth               X45.02   2 
 20 Jacob Pereira             FR Dartmouth               X47.00   1 
 21 Jeff Newberg              FR B-R                      51.26   3 
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Ayers               SR B-R                   12:25.19    6   
  2 Allison Mark              SR Dartmouth             12:50.90    4   
  3 Christina Remie           SR Barnstable            14:16.55    3   
  4 Renee Beneski             SO B-R                   14:36.04    2   
  5 Jennifer Black            SR Taunton               14:48.04    1   
  6 Jessica Santos            SR Dartmouth             14:53.63  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Greg Hardy                SR Barnstable            10:16.47    6   
  2 Jason Henrich             SO Taunton               10:31.90    4   
  3 Rob Nee                   JR B-R                   10:59.61    3   
  4 Peter Sughrue             SO Dartmouth             11:02.97    2   
  5 Jake Rogers               JR Taunton               11:03.15    1   
  6 Paul Capparella           SO Barnstable            11:37.36  
  7 Alex Walecka              SR Dartmouth             11:40.49  
  8 Luke Kelly                SO Dartmouth             11:54.45  
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                  1:53.22   2   6   
  2 Taunton H.S.  'A'                                   1:54.20   2   4   
  3 Barnstable H.S.  'A'                                1:56.48   2   2   
  4 Dartmouth H.S.  'A'                                 1:57.17   2 
  5 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'B'                 x1:58.67   1 
  6 Dartmouth H.S.  'B'                                x1:59.88   1 
  7 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'C'                 x2:07.22   1 
  8 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'D'                 x2:10.14   1 
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dartmouth H.S.  'A'                                 1:34.88    6   
  2 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                  1:39.99    4   
  3 Taunton H.S.  'A'                                   1:42.93    2   
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dartmouth H.S.  'A'                                 4:18.38    6   
  2 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                  4:20.48    4   
  3 Barnstable H.S.  'A'                                4:44.02    2   
  4 Taunton H.S.  'A'                                   4:45.05  
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                  3:48.47    6   
  2 Dartmouth H.S.  'A'                                 3:50.90    4   
  3 Taunton H.S.  'A'                                   3:51.15    2   
  4 Dartmouth H.S.  'B'                                x4:08.78  
 
Event 19  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                 10:41.72    6   
  2 Dartmouth H.S.  'A'                                11:04.68    4   
 
Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnstable H.S.  'A'                                9:10.07    6   
  2 Bridgewater-Raynham Reg. H.S.  'A'                  9:12.62    4   
  3 Dartmouth H.S.  'A'                                10:00.67    2   
 
Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacqui Perkins            SR B-R                    4-11.00    6   
  2 Joanna Carroll            SR B-R                   J4-11.00    4   
  3 Kathryn Hiller            JR Dartmouth              4-09.00    3   
  4 Liz Smith                 JR B-R                    4-07.00    2   
  5 Bethany Gifford           SR Dartmouth             J4-07.00    1   
  6 Jessica Berube            FR B-R                    4-05.00  
  7 Mikayla Dreher            JR Dartmouth              4-03.00  
  8 Megan Hostetter           JR Barnstable            J4-03.00  
  8 Shea Mizuno               JR Taunton               J4-03.00  
 -- Jenna Mullen              FR Taunton                     NH  
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brett Stewart             SR B-R                    5-05.00    6   
  2 James Starkey             JR Barnstable            J5-05.00    4   
  3 Jon Canon                 SR Barnstable             5-03.00    3   
  4 Nick Schlatz              JR B-R                    5-01.00    1.50
  4 Brendan Sullivan          SO B-R                    5-01.00    1.50
 -- Patrick Condon            SO Dartmouth                   NH  
 -- Brendan Smith             JR Dartmouth                   NH  
 
Event 23  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anisha Trappier           JR Taunton               15-00.00    6   
  2 Elizabeth Gorrill         FR Barnstable            14-02.00    4   
  3 Maura Gonsalves           SR Dartmouth             13-09.25    3   
  4 Katelin Morrissey         SO Taunton               13-08.50    2   
  5 Shannel Trappier          JR Taunton               13-06.50    1   
  6 Riley Marion              JR Dartmouth             13-06.00  
  7 Tess Arruda               SO Dartmouth             13-02.00  
  8 Liz Bodensieck            SR B-R                   12-05.75  
  9 Gina Georgadarellis       JR Dartmouth             12-02.00  
  9 Amanda Kennedy            JR Barnstable            12-02.00  
 11 Allison Tabaczynski       JR B-R                   11-07.00  
 12 Tenzin Pelzom              8 Barnstable            11-04.00  
 13 Rachel McCall             JR B-R                   11-02.25  
 
Event 24  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Devin Vial                JR Dartmouth             19-04.00    6   
  2 Tim Lang                  SR Dartmouth             19-02.50    4   
  3 Brendan Morin             JR B-R                   18-03.00    3   
  4 Mike Gutzmore             JR Barnstable            16-06.00    2   
  5 Matt Livingston           JR B-R                   16-01.50    1   
  6 Chace Allain              SR Dartmouth             15-04.00  
 
Event 25  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Melissa MacDonald         SR B-R                   32-06.25    6   
  2 Olivia Coakley            SR B-R                   30-06.25    4   
  3 Sarah Barnett             SO B-R                   30-04.50    3   
  4 Monique Burgo             SO Taunton               26-07.50    2   
  5 Audrey Chaffee            JR B-R                   25-07.00    1   
  6 Brianna Nunes             JR B-R                   25-05.00  
  7 Shannon Mahoney           SO Barnstable            25-02.00  
  8 Melanie Santos            JR Taunton               25-00.50  
  9 Korinna Tsonis            SO Dartmouth             24-10.00  
 10 Sara Katz                 JR Dartmouth             24-04.00  
 10 Stacy Correia             SR Dartmouth             24-04.00  
 12 Aishea Henry              FR Barnstable            24-00.50  
 13 Kelsey Kistner            FR Taunton               23-09.00  
 14 Sabrina Boukheir          FR Dartmouth             22-10.00  
 15 Mikayla Correia           FR Dartmouth             20-01.50  
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grunde Brandso            SR Dartmouth             49-07.50    6   
  2 Brendon Cavallaro         SR B-R                   46-01.00    4   
  3 Zac Poh                   SR B-R                   44-00.50    3   
  4 Ryan Hebard               SR B-R                   41-10.00    2   
  5 Josiah Dulak              JR Barnstable            41-03.50    1   
  6 John Dillingahm           JR Dartmouth             39-10.00  
  7 Dylan Carreiro            JR Dartmouth             39-02.00  
  8 Miguel Vazquez            SO B-R                   38-05.50  
  9 Devin Whatley             SO Taunton               37-11.50  
 10 Brenden Kotsiopoulos      SO Taunton               36-10.50  
 11 Bryan Hardy               SO Barnstable            36-00.00  
 12 Russell MacMillan         JR B-R                  X35-05.50  
 13 Emmanuel Dulak            FR Barnstable            34-07.00  
 14 Spencer Poh               SO B-R                  X34-04.00  
 15 Andrew Peach              JR Dartmouth            X33-08.50  
 16 Joe McInnis               SO B-R                  X33-06.50  
 17 Brandon Page              SO B-R                  X33-00.00  
 18 Treivon Pacheco           SO Dartmouth            X31-06.50  
 19 Neal Dossantos            SR Dartmouth            X27-07.00  
 20 Andrew Machado            SO Dartmouth            X26-08.50  
 21 Zachary Oliveira          SO Dartmouth            X26-04.00  
 22 Nathan Vieira             SO Dartmouth            X26-00.00  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) BRIDGEWATER-RAYNHAM REG. H  82        2) DARTMOUTH H.S.             50   
    3) BARNSTABLE H.S.             33        4) TAUNTON H.S.               29   
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) BRIDGEWATER-RAYNHAM REG. H  70        2) DARTMOUTH H.S.             62   
    3) TAUNTON H.S.                39        4) BARNSTABLE H.S.            25