Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ma/Feb6_TriVal_set1.shtml

Tri Valley League Indoor T&F Championship

RLATC-Boston, MA, February 6, 2011

Results

Courtesy of Rick Kates-MTFOA

Licensed to MSTCA - Championship Meet   HY-TEK's Meet Manager 2/6/2011 06:55 PM
                   Tri Valley League Championship - 2/6/2011                   
                                   2/6/2011                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tayla Allen                  Westwood                6.30       7.42q  3 
  2 Courtney Williams            Norton                  6.20       7.53q  2 
  3 jessica scott                Hopkinton               6.50       7.56q  3 
  4 Kristina Gustafson           Medfield                6.20       7.60q  1 
  5 Carly Muscaro                Ashland                 6.40       7.67q  2 
  6 Alana Kelley                 Bellingham              6.30       7.79q  3 
  7 Jenny Curley                 Hopkinton               6.50       7.83q  2 
  8 Kate Piersiak                Medfield                6.50       7.91q  3 
  9 Santi Strickland             Westwood                6.50       7.98   1 
 10 Briana Crowley               Holliston               6.70       8.03   1 
 11 Sheila O'Sullivan            Westwood                6.50       8.17   2 
 12 Jill Wry                     Norton                  6.80       8.17   3 
 13 Meagan Elliot                Norton                  6.80       8.19   1 
 14 Kala Dawkins                 Ashland                 6.80       8.22   3 
 15 Meridith McKunes             Holliston               6.80       8.26   2 
 16 Danielle Kaprielian          Ashland                 6.60       8.28   1 
 17 Megan McCordic               Medfield                6.70       8.32   2 
 18 Vi Pham                      Medway                  6.90       8.40   1 
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Tayla Allen                  Westwood                7.42       7.39   10   
  2 Courtney Williams            Norton                  7.53       7.50    8   
  3 jessica scott                Hopkinton               7.56       7.60    6   
  4 Carly Muscaro                Ashland                 7.67       7.67    4   
  5 Kristina Gustafson           Medfield                7.60       7.68    2   
  6 Alana Kelley                 Bellingham              7.79       7.72    1   
  7 Jenny Curley                 Hopkinton               7.83       7.84  
  8 Kate Piersiak                Medfield                7.91       7.90  
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jon Sicard                   Norton                  5.90       7.00q  3  6.996
  2 Brian D'Amore                Medfield                6.50       7.00q  1  6.997
  3 Trevor Alper                 Holliston               5.70       7.01q  1 
  4 Chris Hines                  Millis                  5.90       7.03q  1 
  5 John Fanning                 Medway                  5.90       7.04q  3 
  6 Justin Williams              Medfield                5.80       7.07q  2 
  7 Brian Gannon                 Norton                  6.10       7.14q  2  7.137
  8 Sam Malonson                 Westwood                6.00       7.14q  1  7.139
  9 Terrence Harris-Hughes       Westwood                5.90       7.15   2 
 10 Alex Hulme                   Hopkinton               5.90       7.17   2 
 11 Codi Boucher                 Bellingham              5.90       7.18   3 
 12 Grant Slattery               Holliston               5.90       7.21   3 
 13 Ife Adebayo                  Medfield                5.90       7.24   3 
 14 Alex Hufnagel                Bellingham              5.90       7.26   1 
 15 Michael Kupiec               Bellingham              6.00       7.27   2 
 16 John Ryan                    Hopkinton               5.90       7.29   3 
 17 Zach Maltinsky               Millis                  6.10       7.32   3 
 18 Brandon Bohn                 Ashland                 6.10       7.33   1 
 19 Josh Tranfagia               Medway                  5.90       7.47   2 
 20 Ryan Anzivino                Bellingham              5.90       7.53   1 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Brian D'Amore                Medfield                7.00       6.88   10   
  2 Jon Sicard                   Norton                  7.00       6.97    8   
  3 Justin Williams              Medfield                7.07       6.97    6   
  4 Trevor Alper                 Holliston               7.01       7.03    4   
  5 Brian Gannon                 Norton                  7.14       7.04    2   
  6 John Fanning                 Medway                  7.04       7.07    1   
  7 Chris Hines                  Millis                  7.03       7.12  
  8 Sam Malonson                 Westwood                7.14       7.16  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Alex Stanton                 Medfield                7.00       8.75q  1 
  2 Liz Ralph                    Westwood                7.70       9.37q  3 
  3 Emma Ethier                  Norton                  7.60       9.58q  3 
  4 Mirelle Raza                 Hopkinton               8.00       9.67q  3 
  5 Kaelynn Maloney              Hopkinton               8.00       9.72q  1 
  6 Christa Cosenza              Westwood                7.90       9.92q  2 
  7 Emily Jarvis                 Hopkinton               7.40       9.99q  2 
  8 Chrissy Grech                Medfield                8.60      10.05q  3 
  9 Stephanie Paolillo           Holliston               8.20      10.28   2 
 10 Jessica D'Annibale           Medway                  8.50      10.42   1 
 11 Holly Niemczyk               Medway                  8.20      10.45   3 
 12 Caroline Clancy              Holliston               8.70      10.55   1 
 13 Cassandra Remillard          Bellingham              8.70      10.68   3 
 14 Amanda Schleicher            Norton                  8.70      10.71   1 
 15 Janine Leis                  Bellingham              9.10      11.44   2 
 16 Anna Doyle                   Millis                  9.30      11.96   2 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Emily Jarvis                 Hopkinton               9.99       8.97   10   
  2 Alex Stanton                 Medfield                8.75       9.08    8   
  3 Liz Ralph                    Westwood                9.37       9.33    6   
  4 Christa Cosenza              Westwood                9.92       9.48    4   
  5 Emma Ethier                  Norton                  9.58       9.52    2   
  6 Chrissy Grech                Medfield               10.05       9.72    1   
  7 Kaelynn Maloney              Hopkinton               9.72       9.76  
  8 Mirelle Raza                 Hopkinton               9.67      10.05  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 James Marvel-Coen            Medfield                6.50       8.12q  1 
  2 Josh Mclinden                Holliston               7.00       8.31q  1 
  2 Andrew Krauss                Holliston               6.60       8.31q  2 
  4 Ryan Webster                 Hopkinton               7.00       8.42q  3 
  5 Ben Donovan                  Norton                  6.90       8.44q  3 
  6 Ramzi Bechara                Norton                  7.10       8.73q  2 
  7 Matt Renault                 Medway                  7.20       8.99q  1 
  8 Ryan Lapadula                Norton                  7.40       9.15q  1 
  9 Brian Greeley                Medway                  7.40       9.22   2 
 10 Devon Daggett                Bellingham              7.70       9.46   3 
 11 Jason Woodsum                Medfield                8.00       9.59   2 
 12 Chris Hines                  Millis                  7.80       9.60   1 
 13 Jeffery Corkum               Hopkinton               7.50       9.69   2 
 14 Logan Cotto                  Holliston               8.50       9.75   3 
 15 Max McCabe                   Westwood                7.60      10.27   3 
 16 Gabe Goldberg                Westwood                9.20      10.65   1 
 17 Thomas Marsh                 Ashland                 8.80      10.67   2 
 18 Tom Hamilton                 Ashland                 8.40      11.51   3 
 19 Jeff Harkey                  Millis                  9.40      11.81   2 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 James Marvel-Coen            Medfield                8.12       8.09   10   
  2 Josh Mclinden                Holliston               8.31       8.32    8   
  3 Ben Donovan                  Norton                  8.44       8.42    6   
  4 Ryan Webster                 Hopkinton               8.42       8.44    4   
  5 Ramzi Bechara                Norton                  8.73       8.65    2   
  6 Andrew Krauss                Holliston               8.31       8.91    1   
  7 Ryan Lapadula                Norton                  9.15       9.17  
  8 Matt Renault                 Medway                  8.99       9.25  
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carly Muscaro                Ashland                45.90      42.68   3  10   
  2 Tayla Allen                  Westwood               44.20      42.80   4   8   
  3 Kendra Costello              Holliston              45.00      43.65   4   6   
  4 Santi Strickland             Westwood               45.50      43.75   4   4   
  5 Taylor Worthy                Medfield               44.80      44.19   4   2   
  6 Stephanie Hadley             Hopkinton              45.60      44.68   4   1   
  7 Mekenzie Smith               Medfield               46.20      45.53   3 
  8 Rebekah Sargent              Norton                 46.60      45.99   3 
  9 Liz Ralph                    Westwood               45.80      46.08   3 
 10 Meghan Beidleman             Hopkinton              46.00      46.39   3 
 11 Morgan McKunes               Holliston              48.20      46.75   2 
 12 Emily Vecchi                 Millis                 49.50      47.09   2 
 13 Chelsea Dubin                Holliston              48.10      47.24   3 
 14 Alexis Smith                 Ashland                49.50      48.09   2 
 15 Nicole Twamley               Medway                 52.50      49.04   2 
 16 Erin Feeny                   Norton                 50.00      49.13   2 
 17 Emily Giardino               Bellingham                        51.77   1 
 18 KerriAnne Cardinal           Bellingham           1:01.30    1:04.88   1 
 -- Kristina Gustafson           Medfield               45.20         DQ   4 
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Matt Jessup                  Westwood               39.30      37.04   3  10   
  2 Peter Bransfield             Hopkinton              38.90      37.58   3   8   
  3 Tim Johansmeyer              Norton                 40.00      37.91   3   6   
  4 Josh Hacunda                 Hopkinton              39.70      37.95   3   4   
  5 Christian Navaro             Ashland                40.40      38.31   2   2   
  6 Jake Whittles                Hopkinton              41.40      38.35   2   1   
  7 Devin Sanford                Holliston              40.50      38.52   2 
  8 James Marvel-Coen            Medfield               40.10      39.56   3 
  9 Zach Maltinsky               Millis                 41.70      39.70   2 
 10 Brandon Bohn                 Ashland                40.70      39.79   2 
 11 Sean Dempsey                 Hopkinton              40.40      39.80   3 
 12 Grant Slattery               Holliston              41.00      40.44   2 
 13 John Delsignore              Westwood               42.60      40.65   1 
 14 Cori Boucher                 Bellingham             43.10      42.48   1 
 15 Sam Crocetti                 Ashland                45.00      42.81   1 
 16 Manuel Galvez                Bellingham             46.20      44.47   1 
 
Event 7  Girls 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alex Stanton                 Medfield             1:41.50    1:36.96   2  10   
  2 Nora Smith                   Westwood             1:42.50    1:38.47   2   8   
  3 Hannah Daly                  Ashland              1:46.40    1:41.16   2   6   
  4 Jordyn Labriola              Hopkinton            1:48.60    1:42.22   2   4   
  5 Sarah McAuliffe              Millis               1:47.80    1:44.95   2   2   
  6 Kaitlin Plecinoga            Westwood             1:50.30    1:45.56   1   1   
  7 Jordan Doherty               Hopkinton            1:50.20    1:45.66   2 
  8 Cassidy Baird                Medfield             1:50.80    1:46.96   1 
  9 Ali Slyne                    Holliston            1:49.00    1:48.01   2 
 10 Camille Mitjans              Ashland              1:56.50    1:53.21   1 
 11 Allison Tau                  Holliston            1:55.50    1:54.67   1 
 12 Annie Ledbetter              Norton               2:07.00    2:02.96   1 
 13 Elizabeth LaVerghetta        Norton               2:07.80    2:04.34   1 
 14 Katie Fitzgerald             Bellingham           2:12.00    2:06.10   1 
 15 Kerry Dykens                 Bellingham           2:15.00    2:11.43   1 
 
Event 8  Boys 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matt Jessup                  Westwood             1:29.20    1:24.12   10   
  2 Zach Hutchinson              Hopkinton            1:27.60    1:25.18    8   
  3 Kyle Northrop                Bellingham           1:31.20    1:27.82    6   
  4 John Tortorello              Medway               1:34.10    1:28.61    4   
  5 Ryan Milewski                Ashland              1:29.80    1:28.71    2   
  6 Zack Snow                    Holliston            1:31.20    1:29.07    1   
  7 Arthur Lewis                 Medfield             1:31.70    1:29.22  
  8 Andrew Johnson               Hopkinton            1:29.30    1:29.34  
  9 Jake Lupica                  Westwood             1:32.70    1:29.57  
 10 Max McCabe                   Westwood             1:34.50    1:30.10  
 11 Corey Branch                 Hopkinton            1:34.40    1:32.02  
 12 Alex Mazerole                Medway               1:36.60    1:33.41  
 13 Danny Lenihan                Norton               1:40.80    1:36.86  
 14 Patrick Murphy               Holliston            1:39.30    1:37.47  
 15 Connor Donovan               Ashland              1:39.00    1:42.29  
 16 Jeffrey Urmston              Bellingham           1:43.00    1:45.57  
 17 Ben Marsh                    Ashland              1:52.00    1:48.51  
 18 Peter Jensen                 Millis               1:52.00    1:48.89  
 -- Dante Tabiale                Medfield             1:36.30        DNF  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nora Smith                   Westwood             3:09.90    3:00.54   10   
  2 Tamara Mills                 Hopkinton            3:20.70    3:00.73    8   
  3 Haley Anderson               Hopkinton            3:20.50    3:11.44    6   
  4 Leah Holmes                  Hopkinton            3:25.50    3:15.32    4   
  5 Sophie Karpf                 Westwood             3:30.90    3:16.60    2   
  6 Meredith Kress               Westwood             3:26.80    3:19.33    1   
  7 Sally Todd                   Medfield             3:31.40    3:19.92  
  8 Sarah McAuliffe              Millis               3:35.00    3:20.10  
  9 Sarah Bock                   Medfield             3:30.50    3:21.11  
 10 Claire Lingham               Holliston            3:32.10    3:23.70  
 11 Hannah Daly                  Ashland              3:29.00    3:24.44  
 12 Stacie Linfield              Norton               3:38.00    3:27.13  
 13 Andrea Gendron               Hopkinton            3:33.40    3:27.50  
 14 Brianna Bergen               Holliston            3:33.90    3:28.60  
 15 Elsa Hoglund                 Millis               3:46.50    3:31.27  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matt Reissfelder             Westwood             2:49.20    2:36.39   10   
  2 Ben Lester                   Medfield             2:45.30    2:38.00    8   
  3 Keegan Campbell              Norton               2:49.90    2:43.20    6   
  4 Mike Ronan                   Hopkinton            2:45.70    2:43.55    4   
  5 Erik Brakke                  Westwood             2:56.20    2:43.70    2   
  6 Ben Moody                    Holliston            2:48.80    2:43.86    1   
  7 Connor Heaney                Medfield             2:49.00    2:44.98  
  8 Kevin Franke                 Hopkinton            2:48.80    2:47.83  
  9 Mason Roulliard              Norton               2:56.00    2:48.70  
 10 Jeff Stone                   Holliston            3:00.40    2:50.40  
 11 Colin McPoland               Millis               3:03.80    2:51.07  
 12 Colin Mahoney                Ashland              3:08.50    2:51.57  
 13 Evan Berry                   Medfield             2:49.20    2:52.09  
 14 Joe Butler                   Medway               3:03.90    2:53.28  
 15 Scott Wieler                 Medway               3:00.10    3:01.16  
 16 Matt Koshivas                Holliston            3:10.20    3:02.18  
 17 Tom Roche                    Bellingham           3:21.00    3:35.79  
 18 Connor Iosue                 Bellingham           3:45.00    4:08.19  
 
Event 11  Girls 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kellie Lodge                 Hopkinton            5:42.70    5:27.03   10   
  2 Melissa Lodge                Hopkinton            5:46.00    5:28.55    8   
  3 Kim Bolick                   Hopkinton            5:46.40    5:30.26    6   
  4 Sam Kitchen                  Westwood             5:54.00    5:32.54    4   
  5 Andrea Simi                  Westwood             5:43.70    5:32.62    2   
  6 Mary O'Sullivan              Westwood             5:54.80    5:33.26    1   
  7 Sarah Poulin                 Ashland              5:54.50    5:34.49  
  8 Lauren Rimmel                Medfield             5:47.60    5:34.59  
  9 Jill Rosati                  Holliston            5:47.00    5:39.96  
 10 Nicole Pettit                Westwood             5:49.40    5:47.21  
 11 Meredith Reynolds            Medway               6:02.90    5:51.40  
 12 Emily Anderson               Medway               6:04.90    5:52.11  
 13 Leah Schroeder               Westwood             6:03.20    5:57.10  
 14 Danielle Bavoux              Medway               6:19.00    5:57.70  
 15 Lauren Gursha                Medfield             6:09.20    5:58.13  
 16 Lizzy Gabour                 Holliston            6:10.50    6:02.01  
 17 Emily Giardino               Bellingham           6:19.80    6:14.62  
 18 Brittany Alioto              Norton               6:26.00    6:32.82  
 19 Sarah Morgan                 Millis               6:46.00    6:35.86  
 20 Kerry Dykens                 Bellingham           6:54.20    6:53.55  
 
Event 12  Boys 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timothy Bolick               Hopkinton            4:41.10    4:38.68   10   
  2 Kevin Rogers                 Norton               5:00.50    4:40.33    8   
  3 Patrick O'Donnell            Westwood             4:52.50    4:44.09    6   
  4 Joey Smith                   Medfield             4:58.30    4:55.61    4   
  5 Nicholas Giordano            Hopkinton            5:04.40    4:56.68    2   
  6 Bobby McLaughlin             Westwood             5:05.90    4:57.20    1   
  7 Blake Brown                  Medfield             5:06.30    4:58.06  
  8 Max Marcotte                 Norton               5:14.70    5:02.05  
  9 Ian Robertson                Medfield             5:10.20    5:03.62  
 10 Jack Moses                   Medfield             5:07.10    5:07.18  
 11 Andy Mysliwiec               Holliston            5:07.70    5:10.45  
 12 Eugene (E.J.) McGlynn        Medway               5:33.40    5:12.06  
 13 Noah Lach                    Norton               5:25.60    5:13.02  
 14 Peter Kirk                   Ashland              5:18.00    5:15.25  
 15 Jack Boyd                    Holliston            5:24.20    5:17.61  
 16 Jon Duella                   Westwood             5:33.00    5:19.45  
 17 Chris Ostaszewski            Medway               5:42.00    5:21.63  
 18 Ryan Almeida                 Ashland              5:28.00    5:22.99  
 19 Mike Gillis                  Norton               5:42.00    5:45.23  
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kellie Lodge                 Hopkinton           12:08.30   11:44.57   10   
  2 Nicole Pettit                Westwood            12:07.00   11:49.61    8   
  3 Sarah Poulin                 Ashland             12:07.80   11:55.76    6   
  4 Sam Kitchen                  Westwood            12:11.30   12:15.85    4   
  5 Alison Campion               Westwood            12:40.00   12:21.11    2   
  6 MaryKate Cavanaugh           Hopkinton           13:08.10   12:35.88    1   
  7 Abigail Perrault             Hopkinton           13:00.00   12:54.03  
  8 Anna Mannello                Holliston           12:53.60   13:02.01  
  9 Kelly Gair                   Medfield            12:57.00   13:20.89  
 10 Gina Joseph                  Medfield            13:04.60   13:23.68  
 11 Virginia Hanstad             Holliston           13:40.90   13:42.65  
 12 Meghan Curran                Medway              13:45.70   13:43.50  
 13 Jessica Greco                Norton              13:49.00   13:43.99  
 14 Erin LaFleur                 Medway              14:10.00   14:18.80  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick O'Donnell            Westwood            10:23.70    9:58.76   10   
  2 Mike Creedon                 Medfield            10:15.50   10:02.47    8   
  3 Evan Reseska                 Holliston           10:29.30   10:15.67    6   
  4 Bobby McLaughlin             Westwood            10:37.50   10:17.71    4   
  5 Joey Smith                   Medfield            10:35.20   10:23.01    2   
  6 Patrick Levenson             Hopkinton           10:40.40   10:26.04    1   
  7 Brendan Poszgai              Medway              10:43.30   10:30.47  
  8 Luke Devin                   Westwood            10:48.10   10:31.97  
  9 Brendan Driscoll             Hopkinton           10:54.20   10:40.11  
 10 Kevin Ostaszewski            Medway              11:07.00   10:51.14  
 11 Aaron Gentile                Holliston           11:08.00   10:53.96  
 12 Ryan Vaclavik                Medfield            10:43.40   10:56.06  
 13 Tom Norton                   Ashland             12:00.97   11:02.67  
 14 Cam Eisnor                   Norton              11:48.50   11:54.69  
 15 Austin Zeliff                Ashland             11:55.00   11:56.23  
 16 Brandon Durocher             Norton              12:10.00   11:59.53  
 17 Connor Iosue                 Bellingham          12:15.00   12:03.94  
 18 Tom Roche                    Bellingham                     12:56.12  
 
Event 15  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alana Kelley                 Bellingham           5-02.00    5-02.00   10   
  2 Kaitlin Dreyer               Ashland              5-01.00    5-00.00    8   
  3 Rebekah Sargent              Norton               4-10.00    4-10.00    6   
  4 Jennifer Lynds               Hopkinton            5-00.00   J4-10.00    4   
  5 Katrien Vanwagenen           Westwood             4-08.00   J4-10.00    1.50
  5 Rachel Everett               Holliston            4-10.00   J4-10.00    1.50
  7 Hannah Krueger               Hopkinton            4-10.00    4-08.00  
  8 Liz Ralph                    Westwood             4-10.00   J4-08.00  
  9 Kendra Costello              Holliston            4-08.00    4-06.00  
 10 Camille Mitjans              Ashland              4-04.00   J4-06.00  
 11 Helen Haggerty               Millis               4-06.00    4-04.00  
 12 Jill Wry                     Norton               4-08.00   J4-04.00  
 13 Sarah McAuliffe              Millis               4-06.00   J4-04.00  
 14 Marissa Mahoney              Hopkinton            4-08.00    4-02.00  
 15 Julie Blackmore              Holliston            4-04.00   J4-02.00  
 16 Raquel Pozsgai               Medway               4-02.00   J4-02.00  
 -- Holly Niemczyk               Medway               4-04.00         NH  
 
Event 16  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeffery Corkum               Hopkinton            6-04.00    6-04.00   10   
  2 Patric Castellanos           Holliston            5-10.00    5-10.00    8   
  3 Alex Greenberg               Holliston            5-08.00   J5-10.00    6   
  4 John Ryan                    Hopkinton            5-08.00   J5-10.00    4   
  5 Alex Hulme                   Hopkinton            5-06.00    5-08.00    2   
  6 Keegan Campbell              Norton               5-10.00   J5-08.00    1   
  7 Matt Jessup                  Westwood             5-10.00   J5-08.00  
  8 Tim Johansmeyer              Norton               5-06.00    5-06.00  
  8 Adam Gately                  Hopkinton            5-06.00    5-06.00  
 10 John Fanning                 Medway               5-06.00    5-04.00  
 11 Jon Sicard                   Norton               5-06.00    5-02.00  
 11 Alex Hufnagel                Bellingham           5-04.00    5-02.00  
 13 Devon Daggett                Bellingham           5-02.00   J5-02.00  
 14 Matt Renault                 Medway               5-04.00    5-00.00  
 15 Max Teibel                   Ashland              5-02.00   J5-00.00  
 
Event 17  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alex Stanton                 Medfield                       16-03.50  
  2 Meghan Beidleman             Hopkinton           15-06.00   15-09.00  
  3 Francesca Casasanta          Hopkinton           14-02.00   13-07.00  
  4 Morgan McKunes               Holliston           14-04.00   13-04.00  
  5 Callie Lupica                Westwood            13-03.50   12-11.00  
  6 Taylor Dourney               Hopkinton           13-04.00   12-08.00  
  7 Cassidy Baird                Medfield                       12-00.00  
 
Event 18  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alex Hulme                   Hopkinton                      19-08.00  
  2 Alex Greenberg               Holliston           17-00.00   19-02.50  
  3 Ryan Webster                 Hopkinton                      19-00.00  
  4 Jeffery Corkum               Hopkinton                      18-01.50  
  5 Michael Kupiec               Bellingham                     17-06.25  
  6 Trevor Alper                 Holliston           17-00.00   17-03.00  
  7 Alex Hufnagel                Bellingham                     17-00.00  
  8 John Ryan                    Hopkinton                      16-10.25  
  9 Patric Castellanos           Holliston           18-00.00   16-10.00  
 10 Brian Greeley                Medway                         16-00.00  
 11 Manuel Galvez                Bellingham                     15-06.50  
 12 Jeffrey Urmston              Bellingham                     14-00.75  
 13 Max Teibel                   Ashland                        13-03.75  
 
Event 19  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vickie Palmatier             Holliston           36-05.00   36-04.50   10   
  2 Jackie Chirco                Hopkinton           30-04.00   30-02.50    8   
  3 Katrina Parson               Hopkinton           28-09.00   30-00.75    6   
  4 Alicia Parent                Bellingham          30-06.00   29-00.00    4   
  5 Sheila O'Sullivan            Westwood            29-06.00   28-04.25    2   
  6 Julie Muscato                Ashland             30-04.25   27-11.75    1   
  7 Catrina Peros                Millis              28-06.50   27-08.25  
  8 Emily Doucet                 Medway              30-02.75   27-01.75  
  9 Erin McNulty                 Medway              28-08.50   26-06.25  
 10 Emily Hastings               Norton              26-03.50   26-02.75  
 11 Kate Piersiak                Medfield            26-02.50   26-01.00  
 12 traci arnold                 Hopkinton           28-04.00   25-10.75  
 13 Molly Johnson                Medway              25-11.00   24-06.75  
 14 Rachel Everett               Holliston           24-01.00   24-06.25  
 15 Sally Mansour                Westwood            27-05.75   23-06.75  
 16 Sara Isaacson                Medfield            24-07.00   23-02.25  
 17 Kimberly Antoine             Westwood            28-07.25   21-11.75  
 18 KerriAnne Cardinal           Bellingham          17-11.00   18-08.50  
 
Event 20  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cameron Chisholm             Holliston           48-02.75   45-00.50   10   
  2 Clint Atkinson               Hopkinton           41-03.50   41-11.75    8   
  3 Ryan Anzivino                Bellingham          41-09.50   41-08.25    6   
  4 Luke Barrett                 Medfield            41-01.00   41-01.50    4   
  5 Chris Triest                 Medfield            41-03.25   40-11.25    2   
  6 Ife Adebayo                  Medfield            38-10.50   40-05.25    1   
  7 Matt Russell                 Medfield            39-09.00   40-04.00  
  8 Shawn Ferrini                Norton              41-01.00   38-05.50  
  9 Morgan Walker                Westwood                       37-04.50  
 10 Raeburn Hathaway             Holliston           37-02.50   36-11.50  
 10 David Gallagher              Hopkinton           39-03.50   36-11.50  
 12 Quan Wood                    Medway              40-07.00   36-07.00  
 13 Joey Hallgren                Norton              38-05.50   36-05.75  
 14 John Farina                  Hopkinton           39-05.00   36-02.50  
 15 Kyle Federowitcz             Westwood                       34-11.50  
 16 Patrick Monaghan             Medway              36-02.50   34-03.25  
 17 Sean Griffin                 Bellingham          31-09.50   32-04.25  
 18 Ryan Dill                    Bellingham          30-11.00   29-07.75  
 19 Lee Peros                    Millis              30-08.00   27-06.50  
 20 Henry Smith                  Millis              29-04.00   27-03.50  
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay Non scoring
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Westwood  'A'                                     2:10.00    2:01.31  
  2 Hopkinton  'A'                                               2:01.85  
  3 Hopkinton  'B'                                               2:03.29  
 
Event 22  Boys 4x200 Meter Relay Non Scoring
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Medway  'A'                                                  1:42.23  
  2 Bellingham  'A'                                              1:51.57  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hopkinton  'A'                                    4:31.50    4:18.91   10   
  2 Medfield  'A'                                     4:28.40    4:23.24    8   
  3 Norton  'A'                                       5:00.00    4:30.56    6   
  4 Westwood  'A'                                     4:47.00    4:36.27    4   
  5 Ashland  'A'                                      4:46.90    4:40.45    2   
  6 Holliston  'A'                                    4:35.30    4:43.59    1   
  7 Millis  'A'                                       5:12.00    4:47.31  
  8 Medway  'A'                                       4:56.70    4:48.11  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hopkinton  'A'                                    3:46.60    3:35.98   10   
  2 Westwood  'A'                                     3:49.00    3:43.92    8   
  3 Medfield  'A'                                     3:51.20    3:47.76    6   
  4 Norton  'A'                                       3:48.11    3:48.79    4   
  5 Holliston  'A'                                    3:54.60    3:49.24    2   
  6 Medway  'A'                                       4:00.80    3:50.44    1   
  7 Bellingham  'A'                                   3:57.80    3:52.95  
  8 Ashland  'A'                                      4:04.51    3:55.78  
 
                    Women - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Hopkinton                  102        2) Westwood                   82.50
    3) Ashland                     37        4) Medfield                   31   
    5) Norton                      22        6) Holliston                  18.50
    7) Bellingham                  15        8) Millis                      2   
 
                    Men - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Hopkinton                   76        2) Westwood                   61   
    2) Medfield                    61        4) Holliston                  47   
    5) Norton                      43        6) Bellingham                 12   
    7) Medway                       6        8) Ashland                     4