Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ma/Aug12_Westwo_set1.shtml

Westwood Twilight Meet

Westwood, MA, August 12, 2011

Results

                         Westwood Twilight Meet - 8/12/2011
                                    Westwood MA
                                 
  Event 55  Girls 1-14 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Von Der Luft, Lexie       10 Unattached             6:53.36
    2 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    6:56.60
  Event 56  Boys 1-14 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    5:48.24
    2 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    6:00.24
    3 Fischer, Kevin            11 South Shore            6:16.26
    4 McGowan, James             9 Westwood Track Club    6:40.86
    5 Conant, Zachary           11 Westwood Track Club    6:42.18
    6 Bewley, Max               10 Westwood Track Club    7:00.71
  Event 14  Women 15-99 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kadlick, Margaret         46 Team Infinitri         7:04.37
    2 Delogne, Margot           46 Team Infinitri         7:24.19
  Event 13  Men 15-99 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 O'Connell, Dan            22 Unattached             4:46.86
    2 Delogne, Tony             37 Team Infinitri         5:02.78
    3 O'Donnell, Patrick        18 Unattached             5:09.26
    4 Bergiel, Matthew          32 Medfield               5:10.11
    5 Sullivan, Dan             47 Unattached             5:20.15
    6 Ryan, Colman              43 Team Infinitri         5:24.34
    7 Mealey, Bobby             45 Unattached             5:27.16
    8 Dwyer, Brian              38 Team Infinitri         5:32.56
    9 Chek, Alexander           36 Team Infinitri         6:31.35
   10 Kadlick, Chris            46 Team Infinitri         6:36.74
  Event 21  Girls 5-6 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      11.71
    2 Whitcomb, Nina             6 Lexington                12.09
    3 Chin, Abagail              6 Canton                   14.07
    4 Whitcomb, Vina             5 Unattached               20.69
  Event 29  Girls 7-8 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Whitcomb, Maya             8 Unattached               10.48
    2 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      11.40
    3 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      11.82
    4 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      12.04
    5 Hamblet, Anna              7 Quincy Track Club        12.85
    6 Keating, Caroline          7 Westwood Track Club      13.77
  Event 37  Girls 9-10 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Chin, Alison              10 Canton                   24.02
    2 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      26.99
    3 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      28.62
    4 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      31.07
    5 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      31.72
    6 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      33.55
    7 Nelson, Samantha           9 Westwood                 39.08
  Event 45  Girls 11-12 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      23.80
  Event 53  Girls 13-14 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Nedder, Victoria          13 Westwood Track Club      22.23
  Event 22  Boys 5-6 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      12.59
    2 Caparrotta, Theo           6 Westwood Track Club      13.05
    3 Sanborn, Ben               6 Westwood Track Club      13.26
    4 Bewley, Carter             5 Westwood Track Club      13.99
    5 Dean, Luis                 6 Quincy Track Club        14.31
    6 Haak, William              6 Westwood Track Club      14.86
    7 Matthews, Brendan          5 Westwood Track Club      19.04
    8 Bewley, Will               5 Westwood Track Club      20.01
    9 Levis, Noah                5 Westwood Track Club      54.19
  Event 30  Boys 7-8 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club      10.92
    2 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      11.49
    3 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club      11.57
    4 Reiser, Jack               7 Westwood Track Club      11.57
  Event 38  Boys 9-10 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club      24.47
    2 Hamblet, Thomas            9 Quincy Track Club        26.42
    3 O'Brien, Timothy          10 Unattached               27.16
    4 Levis, Gabriel            10 Westwood Track Club      30.14
  Event 46  Boys 11-12 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      24.34
    2 Walter, Mickey            11 Westwood                 24.67
  Event 19  Girls 5-6 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Ferullo, Gia               5 Walpole                1:41.77
    2 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club    1:49.09
    3 Hennessy, Maura            6 Unattached             1:52.18
    4 destefano, Grace           6 Westwood Track Club    1:58.61
  Event 27  Girls 7-8 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Whitcomb, Maya             8 Lexington              1:21.71
    2 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club    1:28.79
    3 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club    1:37.15
    4 Venkatech, Mayuri          7 Westwood Track Club    1:41.20
    5 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                1:44.13
    6 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club    1:46.57
    7 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club    1:46.92
  Event 28  Boys 7-8 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 destefano, Drew            7 Westwood Track Club    1:24.85
    2 Bligh, Michael             8 Westwood Track Club    1:24.97
    3 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club    1:30.31
    4 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club    1:32.23
    5 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club    1:36.28
    6 Hughes, Jack               7 Westwood               1:39.75
  Event 35  Girls 9-10 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hiltunen, Devin           10 Quincy Track Club      1:12.78
    2 Hughes, Morgan             9 Westwood               1:29.17
    3 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club      1:32.12
    4 Lendrum, Kathryn          10 Westwood Track Club    1:34.16
  Event 36  Boys 9-10 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    1:15.53
    2 Lovett, Conor             10 Franklin               1:24.37
    3 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club    1:26.21
    4 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club    1:26.31
    5 Bewley, Max               10 Westwood Track Club    1:29.13
    6 Lohse, Ethan               9 Westwood Track Club    1:33.31
    7 Nicholson, Joey            9 Unattached             1:40.98
  Event 43  Girls 11-12 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    1:19.89
    2 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club    1:20.53
    3 Conant, Sarah             11 Unattached             1:22.09
    4 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club    1:23.49
    5 Conant, Emily             11 Westwood Track Club    1:41.36
  Event 44  Boys 11-12 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood               1:15.02
    2 Conant, Zachary           11 Westwood Track Club    1:22.77
    3 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club    1:26.60
    4 Gibbons, Brian            11 Westwood Track Club    1:27.26
  Event 51  Girls 13-14 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Keklak, Ariel             13 Sudbury                1:08.85
    2 Lovett, Catherine         13 Franklin               1:15.60
  Event 52  Boys 13-14 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    1:08.56
  Event 9  Men 15-99 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare TO Dream            53.29
    2 Coyle, Tommy              20 Unattached               55.24
    3 Ryan, Colman              43 Team Infinitri         1:04.77
    4 Walter, Mark              44 Team Infinitri         1:05.56
  Event 15  Girls 5-6 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Lilly, Hancock             6 Unattached               20.10   2
    2 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      20.16   1
    3 Clarke, Khalia             6 Brockton                 20.74   2
    4 Whitcomb, Vina             5 Unattached               21.00   2
    5 Chin, Abagail              6 Canton                   21.22   2
    6 Hennessy, Maura            6 Unattached               22.69   1
    7 destefano, Grace           6 Westwood Track Club      23.22   1
    8 Walter, Ava                5 Westwood Track Club      24.65   1
    9 Perrone, Rachel            6 Westwood Track Club      25.46   1
   10 Ferullo, Gia               5 Walpole                  29.34   1
  Event 16  Boys 5-6 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Sanborn, Ben               6 Westwood Track Club      20.72   1
    2 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      20.75   1
    3 Caparrotta, Theo           6 Westwood Track Club      21.21   1
    4 Xavier, Graham             5 Westwood Track Club      22.48   1
    5 Levis, Noah                5 Westwood Track Club      23.49   1
    6 Haak, William              6 Westwood Track Club      24.37   1
    7 Matthews, Brendan          5 Westwood Track Club      26.35   1
    8 Dean, Luis                 6 Quincy Track Club        28.70   2
    9 Bewley, Will               5 Westwood Track Club      30.01   1
  Event 23  Girls 7-8 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club      18.32   1
    2 Albert, Lanie              7 Westwood                 19.34   1
    3 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      19.76   1
    4 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      19.82   1
    5 Yebba, Christina           8 Westwood Track Club      20.42   3
    6 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club      20.80   1
    7 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      21.56   1
    8 Hennessy, Maggie           8 Unattached               21.71   1
    9 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                  22.10   3
   10 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club      22.45   3
   11 Keating, Caroline          7 Westwood Track Club      27.73   3
   12 Conant, Hannah             7 Westwood Track Club    1:08.20   1
  Event 24  Boys 7-8 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club      17.96   2
    2 Bligh, Michael             8 Westwood Track Club      18.96   1
    3 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      19.00   1
    4 destefano, Drew            7 Westwood Track Club      19.23   2
    5 Levis, Jonah               8 Westwood Track Club      19.54   1
    6 Hughes, Jack               7 Westwood                 19.99   1
    7 Lendrum, Sean              8 Unattached               20.27   1
    8 Reiser, Jack               7 Westwood Track Club      20.89   2
    9 Von Der Luft, Teddy        8 Unattached               24.45   1
  Event 31  Girls 9-10 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Larkin-Goldman, Kayla      9 Unattached               16.26   1
    2 Chin, Alison              10 Canton                   16.36   1
    3 Clarke, Avani             10 Brockton                 17.19   2
    4 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      17.59   1
    5 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      17.81   1
    6 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      17.82   1
    7 Hughes, Morgan             9 Westwood                 18.11   2
    8 Shelburne, Alyssa          9 Westwood Track Club      18.26   2
    9 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      19.42   1
   10 Lendrum, Kathryn          10 Westwood Track Club      19.46   2
   11 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      19.73   1
  Event 32  Boys 9-10 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club      17.04
    2 Bewley, Max               10 Westwood Track Club      17.51
    3 Hamblet, Thomas            9 Quincy Track Club        18.31
    4 Plecinoga, Evan            9 Westwood Track Club      18.58
    5 O'Brien, Timothy          10 Unattached               18.73
    6 Lovett, Declan             9 Franklin                 19.29
  Event 39  Girls 11-12 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club      16.23
    2 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club      16.58
    3 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      17.31
    4 Conant, Sarah             11 Unattached               17.41
    5 Keating, Sinead           12 Westwood Track Club      19.55
    6 Conant, Emily             11 Westwood Track Club      21.66
  Event 40  Boys 11-12 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood                 16.33
    2 Borchers, Colin           12 Medfield                 16.88
    3 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      17.19
    4 Walter, Mickey            11 Westwood                 17.20
    5 Gibbons, Brian            11 Westwood Track Club      18.18
    6 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club      18.38
  Event 47  Girls 13-14 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Clarke, Danika            13 Brockton                 15.22
    2 Perrone, Christina        14 Westwood Track Club      17.46
  Event 48  Boys 13-14 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Benner, John              13 Unattached               15.22
  Event 4  Women 15-99 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Figuereo, Noelia          20 Dare to Dream            12.57
    2 Phillipe, Carmelle        20 Dare TO Dream            13.99
    3 Borchers, Kayla           15 Medfield                 15.90
    4 Larkin, Tanya             36 Unattached               16.05
  Event 3  Men 15-99 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare to Dream            11.80
    2 Georgaklis, George        19 Westwood                 11.83
    3 Vilme, Marcus             16 Dare to Dream            12.38
    4 Chek, Alexander           36 Team Infinitri           14.14
  Event 57  Girls 1-14 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Keklak, Ariel             13 Sudbury                2:38.38
    2 Von Der Luft, Lexie       10 Unattached             2:58.07
    3 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    3:07.39
    4 Whitcomb, Maya             8 Unattached             3:17.72
    5 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club      3:27.57
    6 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club    3:56.11
  Event 58  Boys 1-14 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Benner, John              13 Unattached             2:39.79
    2 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    2:49.59
    3 Fischer, Kevin            11 South Shore            2:49.70
    4 McGowan, James             9 Westwood Track Club    3:10.14
    5 Lovett, Conor             10 Franklin               3:22.55
  Event 12  Women 15-99 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Simpson, Mollie           99 Granite State Flash    2:46.50
  Event 11  Men 15-99 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kearney, Brendan          28 Race Menu              2:13.79
    2 Delogne, Tony             37 Team Infinitri         2:26.19
    3 Dwyer, Brian              38 Team Infinitri         2:30.73
    4 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    2:38.41
    5 Benner, John              13 Unattached             2:52.72
  Event 17  Girls 5-6 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      44.51
    2 Lilly, Hancock             6 Unattached               45.57
    3 Clarke, Khalia             6 Brockton                 48.42
    4 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club      49.52
  Event 18  Boys 5-6 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club      42.67
    2 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      43.03
  Event 25  Girls 7-8 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club      40.24   1
    2 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      40.75   2
    3 Venkatech, Mayuri          7 Westwood Track Club      41.50   2
    4 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      41.97   1
    5 Yebba, Carmen              8 Westwood Track Club      42.05   1
    6 Yebba, Christina           8 Westwood Track Club      44.17   1
    7 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club      45.98   2
    8 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      46.12   1
    9 Albert, Lanie              7 Westwood                 46.96   1
   10 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                  48.16   2
   11 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club      50.79   2
  Event 26  Boys 7-8 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club      32.52   2
    2 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club      35.30   2
    3 Lovett, Conor             10 Franklin                 36.20   2
    4 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club      37.60   1
    4 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club      37.60   2
    6 O'Brien, Timothy          10 Unattached               39.80   2
    7 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      40.50   1
    8 Levis, Jonah               8 Westwood Track Club      41.00   1
    9 Hughes, Jack               7 Westwood                 41.97   2
   10 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club      42.24   1
  Event 33  Girls 9-10 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Hiltunen, Devin           10 Quincy Track Club        31.84   1
    2 Clarke, Avani             10 Brockton                 32.75   2
    3 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      33.28   2
    4 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      33.29   2
    5 Larkin-Goldman, Kayla      9 Unattached               34.76   1
    6 Chin, Alison              10 Canton                   37.22   1
    7 Hughes, Morgan             9 Westwood                 38.58   1
    8 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      38.60   1
    9 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club        39.78   2
   10 Shelburne, Alyssa          9 Westwood Track Club      42.73   1
   11 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      43.63   1
   12 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      44.19   2
  Event 34  Boys 9-10 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 McGowan, James             9 Westwood Track Club      39.25   2
    2 Plecinoga, Evan            9 Westwood Track Club      42.59   2
    2 Lovett, Declan             9 Franklin                 42.59   2
    4 Nicholson, Joey            9 Unattached               48.18   1
  Event 41  Girls 11-12 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club      35.59
    2 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club      36.85
    3 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club      37.49
    4 Conant, Sarah             11 Unattached               38.13
    5 Perrone, Grace            11 Westwood Track Club      39.49
    6 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      41.84
    7 Conant, Emily             11 Westwood Track Club      47.36
  Event 42  Boys 11-12 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood                 34.88
    2 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      37.51
    3 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club      45.42
  Event 49  Girls 13-14 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Clarke, Danika            13 Brockton                 32.97
    2 Conte, Sylvia             13 Westwood Track Club      33.24
    3 Bennett, Caroline         13 Dover Sherborn Club      34.00
  Event 8  Women 15-99 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Figuereo, Noelia          20 Dare TO Dream            25.58   1
    2 Phillipe, Carmelle        20 Dare TO Dream            30.45   1
    3 Simpson, Mollie           99 Granite State Flash      32.55   2
    4 Philippe, Carmelle        20 Dare to Dream            33.96   1
  Event 7  Men 15-99 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare TO Dream            23.52   2
    2 Georgaklis, George        19 Unattached               24.44   1
    3 Coyle, Tommy              20 Unattached               25.83   2
  Event 1  Men 5000 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Spittler, Steven          20 Bentley/New York      17:49.57
    2 Northrop, Kyle            18 Unattached            18:28.03
    3 Devlin, Conor             18 Unattached            19:46.61