Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ct/May15_Christ_set1.shtml

Christines Run It While You Can

Fairfield, CT, May 15, 2011

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Wantuil Souza
Race Winner Wantuil Souza


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Christine's Run It While You Can
May 15, 2011 - 5K
Fairfield, CT

OVERALL WINNERS

Wantuil Souza, Bridgeport, CT - 17:44
Caitlin Crowley, Woodbridge, CT - 20:36

Timing & Results by:


LOCATION
Jennings
Beach
WEATHER
60 Degrees
Showers

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Wantuil Souza                     Bridgeport  CT        369    44   M   ***** 40-49      17:44    5:43/M             
       2    Joel Bender                       Bedford  NY           178    41   M       1 40-49      17:48    5:45/M             
       3    Chad Gagner                       Seymour  CT            37    24   M       1 20-29      18:25    5:56/M             
       4    Jorge Mendoza                     Bridgeport  CT        154    34   M       1 30-39      18:43    6:02/M             
       5    Nick Zannis                       Milford  CT           159    13   M       1 13-15      18:45    6:03/M             
       6    David Ott                         Darien  CT            171    47   M       2 40-49      18:49    6:04/M             
       7    Tom Sassi                         Stamford  CT          193    49   M       3 40-49      19:09    6:11/M             
       8    Robert Gallace                    Fairfield  CT         186    48   M       4 40-49      19:28    6:17/M             
       9    Hector Camacho                    Bridgeport  CT        155    45   M       5 40-49      19:42    6:21/M             
      10    Wesley Oliveira                   Bridgeport  CT        370    44   M       6 40-49      19:59    6:27/M             
      11    Jeff McGregor                     Shelton  CT           174    35   M       2 30-39      20:11    6:31/M             
      12    Ken Martin                        Trumbull  CT          196    34   M       3 30-39      20:13    6:31/M             
      13    Bill Hunter                       Fairfield  CT         192    49   M       7 40-49      20:15    6:32/M             
      14    Andre Schunk                      Fairfield  CT          65    34   M       4 30-39      20:18    6:33/M             
      15    William Seanor                    Fairfield  CT           7    45   M       8 40-49      20:25    6:35/M             
      16    Raffaele Bevilacqua               Wilton  CT            165    44   M       9 40-49      20:30    6:37/M             
      17    Caitlin Crowley                   Woodbridge  CT         71    24   F   ***** 20-29      20:36    6:39/M             
      18    Mark Reed                         Fairfield  CT          76    36   M       5 30-39      20:41    6:40/M             
      19    Robert Eterno                     Trumbull  CT          365    55   M       1 50-59      20:42    6:41/M             
      20    Brian Fidler                      West Haven  CT          3    40   M      10 40-49      20:51    6:44/M             
      21    Carlos Lopez                      Fairfield  CT         176    32   M       6 30-39      20:53    6:44/M             
      22    James Woods                       Wilton  CT            184    47   M      11 40-49      20:57    6:45/M             
      23    Michael Costello                  Fairfield  CT         194    52   M       2 50-59      20:58    6:46/M             
      24    Luis Tenezaca                     Norwalk  CT           183    34   M       7 30-39      20:58    6:46/M             
      25    Rebecca Ambrose                   Monroe  CT            136    38   F       1 30-39      21:04    6:48/M             
      26    Richard Kurtzman                  Norwalk  CT            12    59   M       3 50-59      21:06    6:48/M             
      27    Mike Maher                        Fairfield  CT         191    31   M       8 30-39      21:17    6:52/M             
      28    Umang Gangwar                     Trumbull  CT           70    19   M       1 16-19      21:19    6:53/M             
      29    Emmett Lee                        Monroe  CT             25    47   M      12 40-49      21:19    6:53/M             
      30    Neil Corcoran                     Fairfield  CT         189    48   M      13 40-49      21:20    6:53/M             
      31    Elvis Rodriguez                   Bridgeport  CT        149    12   M       1  2-12      21:47    7:02/M             
      32    Jerry Lynch                       Monroe  CT            140    47   M      14 40-49      21:47    7:02/M             
      33    Alan Lindsay                      Shelton  CT           168    49   M      15 40-49      22:12    7:10/M             
      34    Kelly Takacs                      Fairfield  CT          60    33   F       2 30-39      22:15    7:11/M             
      35    Chris Flatt                       Wilton  CT             39    42   M      16 40-49      22:18    7:12/M             
      36    Chad Ondy                         Newtown  CT           179    34   M       9 30-39      22:25    7:14/M             
      37    Dan Conroy                        Naugatuck  CT         190    31   M      10 30-39      22:31    7:16/M             
      38    Laura Peters                      Orange  CT             75    44   F       1 40-49      22:35    7:17/M             
      39    Franklin Siguenza                 Stamford  CT          180    22   M       2 20-29      22:41    7:19/M             
      40    Mario Lopez                       Fairfield  CT         175    35   M      11 30-39      22:49    7:22/M             
      41    Linda Filar                       Old Greenwich  CT     187    43   F       2 40-49      22:52    7:23/M             
      42    Joseph Gill                       Fairfield  CT         145    41   M      17 40-49      22:55    7:24/M             
      43    Vicente Siguenza                  Fairfield  CT         177    36   M      12 30-39      23:00    7:25/M             
      44    Lucas Manning                     Westport  CT           63    12   M       2  2-12      23:01    7:25/M             
      45    Cheryl Edkardt                    Stratford  CT         146    30   F       3 30-39      23:11    7:29/M             
      46    Christine Vincent                 Fairfield  CT         137    41   F       3 40-49      23:19    7:31/M             
      47    Kevin Rodriguez                   Bridgeport  CT        150    15   M       2 13-15      23:29    7:35/M             
      48    Dave Vitols                       Trumbull  CT           16    47   M      18 40-49      23:30    7:35/M             
      49    Stephen Healey                    Hamden  CT             49    47   M      19 40-49      23:34    7:36/M             
      50    Courtney Fitzpatrick              Stratford  CT         172    19   F       1 16-19      23:40    7:38/M             
      51    Ashley Lampman                    Norwalk  CT            77    19   F       2 16-19      23:41    7:38/M             
      52    Cataline Salas                    Westport  CT          372    44   F       4 40-49      23:43    7:39/M             
      53    Naomi Panzer                      Fairfield  CT         188    41   F       5 40-49      23:47    7:40/M             
      54    Rachel Heyer                      Stratford  CT         110    23   F       1 20-29      23:52    7:42/M             
      55    Samuel Keeley                     Brookline  MA         105    47   M      20 40-49      23:53    7:42/M             
      56    Megan Ladner                      New Haven  CT         170    25   F       2 20-29      23:54    7:43/M             
      57    Patrick Bosse                     Fairfield  CT          32    50   M       4 50-59      23:59    7:44/M             
      58    Christian Maldonaldo              Fairfield  CT         373    24   M       3 20-29      24:19    7:51/M             
      59    Jason Corsi                       Bridgeport  CT        199    37   M      13 30-39      24:21    7:51/M             
      60    Katie Flament                     Shelton  CT           181    26   F       3 20-29      24:22    7:52/M             
      61    Justin MacKenzie                  Trumbull  CT           97    38   M      14 30-39      24:32    7:55/M             
      62    Lisa Samelwich                    Milford  CT            72    25   F       4 20-29      24:38    7:57/M             
      63    Bryan Phelps                      Bridgeport  CT        114    31   M      15 30-39      24:57    8:03/M             
      64    Ashlee Cumello                    Fairfield  CT         108    37   F       4 30-39      25:02    8:05/M             
      65    Rosario Coronel                   Bridgeport  CT        151    36   F       5 30-39      25:12    8:08/M             
      66    Jack Weber                        Newtown  CT            30    51   M       5 50-59      25:47    8:19/M             
      67    Charly Cummins                    Ridgefield  CT         84    12   M       3  2-12      25:57    8:22/M             
      68    Bo Manning                        Westport  CT           62    52   M       6 50-59      25:57    8:22/M             
      69    Sara Peck                         Monroe  CT             38    24   F       5 20-29      26:15    8:28/M             
      70    Ana Nelson                        Monroe  CT            364    53   F       1 50-59      26:16    8:28/M             
      71    Anthony Valente                   Ridgefield  CT         89    19   M       2 16-19      26:19    8:29/M             
      72    Carrie Friend                     Monroe  CT            132    42   F       6 40-49      26:22    8:30/M             
      73    Walter Donne                      Fairfield  CT          34    55   M       7 50-59      26:45    8:38/M             
      74    Cheyenne Ahmad                    Stratford  CT          17    14   F       1 13-15      26:50    8:39/M             
      75    Melissa Morandi                   Brookline  MA         106    46   F       7 40-49      26:51    8:40/M             
      76    Ryan Berman                       Shelton  CT            42    17   F       3 16-19      26:52    8:40/M             
      77    Sean Ganley                       Shelton  CT            28    51   M       8 50-59      26:53    8:40/M             
      78    Jessica Slauson                   Middletown  CT        141    27   F       6 20-29      26:54    8:41/M             
      79    Eliane Driscoll                   Fairfield  CT         164    11   F       1  2-12      26:58    8:42/M             
      80    Stephen Mettler Jr.               Fairfield  CT         125     0   M       1  0- 1      26:59    8:42/M             
      81    Stephen Mettler                   Fairfield  CT         128    44   M      21 40-49      27:01    8:43/M             
      82    Lisa Barton                       Southport  CT         113    43   F       8 40-49      27:06    8:45/M             
      83    Natalia Sanchez-Caro              Bronx  NY             166    38   F       6 30-39      27:10    8:46/M             
      84    Arthur Oefinger                   Shelton  CT           362    65   M       1 60-69      27:14    8:47/M             
      85    Richard Fidler                    West Haven  CT          4    64   M       2 60-69      27:31    8:53/M             
      86    Peter Howard                      Monroe  CT            200    52   M       9 50-59      27:42    8:56/M             
      87    Christine Takacs                  Milford  CT            48    34   F       7 30-39      27:45    8:57/M             
      88    Maureen Berman                    Shelton  CT            41    54   F       2 50-59      27:49    8:58/M             
      89    Bob Wellington                    Naugautck  CT          79    52   M      10 50-59      27:52    8:59/M             
      90    Michael Grant                     Norwalk  CT           143    33   M      16 30-39      27:54    9:00/M             
      91    Nancy Woods                       Wilton  CT            185    45   F       9 40-49      28:06    9:04/M             
      92    Sean Orton                        Shelton  CT            93    25   M       4 20-29      28:20    9:08/M             
      93    Iwona Mocarski                    Fairfield  CT          14    39   F       8 30-39      28:36    9:14/M             
      94    Jeanette Li                       Ridgefield  CT         86    36   F       9 30-39      28:41    9:15/M             
      95    Jack Doyle                        Hamden  CT            157    71   M       1 70-79      28:49    9:18/M             
      96    Leonora Valvo                     Ridgefield  CT         90    52   F       3 50-59      28:50    9:18/M             
      97    Carolyn Gill                      Fairfield  CT         144    40   F      10 40-49      28:51    9:18/M             
      98    Lauren Winsted                    Fairfield  CT          27    17   F       4 16-19      29:06    9:23/M             
      99    Loreta Juknaite                   Norwalk  CT           107    34   F      10 30-39      29:16    9:26/M             
     100    Bob Miles                         Bridgeport  CT        197    32   M      17 30-39      29:18    9:27/M             
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Ralph Taft                        Vernon  CT            163    56   M      11 50-59      29:32    9:32/M             
     102    Allyson Burke                     Shelton  CT           182    26   F       7 20-29      29:36    9:33/M             
     103    Mary O'Connell                    West Haven  CT          9    60   F       1 60-69      29:37    9:33/M             
     104    Monica Roche                      Fairfield  CT         160    72   F       1 70-79      29:39    9:34/M             
     105    Timothy Creagh                    Trumbull  CT           68    49   M      22 40-49      29:46    9:36/M             
     106    Erica Asaro                       Fairfield  CT         167    36   F      11 30-39      29:48    9:37/M             
     107    Alexander Metro                   Orange  CT              5    70   M       2 70-79      30:00    9:41/M             
     108    Coutney Lynch                     Monroe  CT            139    19   F       5 16-19      30:09    9:44/M             
     109    Tara Malecky                      Fairfield  CT         198    38   F      12 30-39      30:22    9:48/M             
     110    Ken Ziman                         Orange  CT             15    64   M       3 60-69      30:24    9:48/M             
     111    Cathleen O'Boyle                  Fairfield  CT          96    41   F      11 40-49      30:25    9:49/M             
     112    Tina Thomas                       Southport  CT          74    39   F      13 30-39      30:26    9:49/M             
     113    Jessica Munoz                     Norwalk  CT            73    20   F       8 20-29      30:29    9:50/M             
     114    Felicia Ingram                    Bridgeport  CT          6    49   F      12 40-49      30:43    9:55/M             
     115    Peter Kihara                      Ridgefield  CT         85    40   M      23 40-49      30:58    9:59/M             
     116    Brendan Reed                      Fairfield  CT          19    14   M       3 13-15      31:14   10:05/M             
     117    Alicia McTigue                    Milford  CT            56    38   F      14 30-39      31:16   10:05/M             
     118    Kelly Bucci                       Fairfield  CT          94    40   F      13 40-49      31:18   10:06/M             
     119    Matthew Kraynak                   Shelton  CT            40    44   M      24 40-49      31:30   10:10/M             
     120    Jessica Plouffe                   Wallingford  CT        57    29   F       9 20-29      31:49   10:16/M             
     121    Daniel Forcier                    Oxford  CT             58    15   M       4 13-15      31:51   10:16/M             
     122    Jim Nelson                        Monroe  CT            363    59   M      12 50-59      31:54   10:17/M             
     123    Liz Koleng                        Bridgeport  CT        153    22   F      10 20-29      32:07   10:22/M             
     124    Jetta Germain                     Naugatuck  CT          26    51   F       4 50-59      32:14   10:24/M             
     125    Paul Taft                         Hartford  CT          162    53   M      13 50-59      32:19   10:25/M             
     126    Tim Reed                          Fairfield  CT          18    52   M      14 50-59      32:38   10:32/M             
     127    Cindy Lynch                       Monroe  CT            138    46   F      14 40-49      32:48   10:35/M             
     128    Charlotte Boyd                    Fairfield  CT         169    20   F      11 20-29      32:51   10:36/M             
     129    Chris Ivanko                      Fairfield  CT          33    59   F       5 50-59      33:17   10:44/M             
     130    Jennifer Bauer-Tibor              Trumbull  CT          109    38   F      15 30-39      33:22   10:46/M             
     131    Tina Fiorella                     Newtown  CT            69    42   F      15 40-49      33:31   10:49/M             
     132    Jill Bargas                       Fairfield  CT          92    42   F      16 40-49      33:31   10:49/M             
     133    Deirdre Kurzenberger              Fairfield  CT          47    36   F      16 30-39      33:33   10:49/M             
     134    Chuck Berke                       Fairfield  CT         142    59   M      15 50-59      33:34   10:50/M             
     135    Noah Friend                       Monroe  CT            147    13   M       5 13-15      33:38   10:51/M             
     136    Laura Buttress                    Trumbull  CT          103     9   F       2  2-12      33:49   10:55/M             
     137    Paul McNeil                       Shelton  CT            20    47   M      25 40-49      34:16   11:03/M             
     138    Sue McNeil                        Trumbull  CT           11    47   F      17 40-49      34:17   11:04/M             
     139    Christopher Kwong                 Southport  CT         368    52   M      16 50-59      34:23   11:05/M             
     140    Paul Buttress                     Trumbull  CT          104    49   M      26 40-49      34:39   11:11/M             
     141    Gianna Padauano                   Shrewsbury  MA        158    21   F      12 20-29      35:01   11:18/M             
     142    Amanda Caminiti                   Milford  CT           367    24   F      13 20-29      36:10   11:40/M             
     143    Allen Greg                        Milford  CT           366    24   M       5 20-29      36:10   11:40/M             
     144    Betsy Gardner                     Fairfield  CT          23    71   F       2 70-79      36:34   11:48/M             
     145    Laurie Miller                     Ridgefield  CT         88    28   F      14 20-29      37:01   11:56/M             
     146    Kelly Fitzpatrick                 Stratford  CT         173    16   F       6 16-19      37:16   12:01/M             
     147    Erica Lombardi                    Ridgefield  CT         87    31   F      17 30-39      37:23   12:04/M             
     148    Audrey Ortega                     West Haven  CT         78    56   F       6 50-59      37:33   12:07/M             
     149    Kate Victor                       Fairfield  CT         126    20   F      15 20-29      37:34   12:07/M             
     150    Sarah Michels                     Stratford  CT         156    22   F      16 20-29      39:17   12:40/M             
     151    Sara Victor                       Fairfield  CT         115    18   F       7 16-19      40:06   12:56/M             
     152    Melissa Victor                    Fairfield  CT         161    21   F      17 20-29      40:06   12:56/M             
     153    Edward Perkowski                  Stratford  CT           8    56   M      17 50-59      40:57   13:13/M             
     154    Patricia McCarthy                 Shelton  CT           134    54   F       7 50-59      41:09   13:16/M             
     155    Joe Rosa                          Trumbull  CT          122    55   M      18 50-59      41:22   13:21/M             
     156    Wedney Morgan                     Bridgeport  CT        119    26   M       6 20-29      45:26   14:39/M             
     157    Wedney Morgan                     Bridgeport  CT        118    57   M      19 50-59      45:51   14:47/M             
     158    Andrew Morgan                     Bridgeport  CT        117    28   M       7 20-29      46:34   15:01/M             
     159    Dotlyn McKenzie                   Bridgeport  CT        116    54   F       8 50-59      47:03   15:11/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


Men: 0- 1 2-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: 0- 1 2-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caitlin Crowley Woodbridge CT

71

24

17

20:36

6:39/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

369

44

1

17:44

5:43/M

 
 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Eliane Driscoll Fairfield CT

164

11

79

26:58

8:42/M

2

Laura Buttress Trumbull CT

103

9

136

33:49

10:55/M

 
Top

Men 12 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Elvis Rodriguez Bridgeport CT

149

12

31

21:47

7:02/M

2

Lucas Manning Westport CT

63

12

44

23:01

7:25/M

3

Charly Cummins Ridgefield CT

84

12

67

25:57

8:22/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cheyenne Ahmad Stratford CT

17

14

74

26:50

8:39/M

 
Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Nick Zannis Milford CT

159

13

5

18:45

6:03/M

2

Kevin Rodriguez Bridgeport CT

150

15

47

23:29

7:35/M

3

Brendan Reed Fairfield CT

19

14

116

31:14

10:05/M

 
Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Courtney Fitzpatrick Stratford CT

172

19

50

23:40

7:38/M

2

Ashley Lampman Norwalk CT

77

19

51

23:41

7:38/M

3

Ryan Berman Shelton CT

42

17

76

26:52

8:40/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Umang Gangwar Trumbull CT

70

19

28

21:19

6:53/M

2

Anthony Valente Ridgefield CT

89

19

71

26:19

8:29/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rachel Heyer Stratford CT

110

23

54

23:52

7:42/M

2

Megan Ladner New Haven CT

170

25

56

23:54

7:43/M

3

Katie Flament Shelton CT

181

26

60

24:22

7:52/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Chad Gagner Seymour CT

37

24

3

18:25

5:56/M

2

Franklin Siguenza Stamford CT

180

22

39

22:41

7:19/M

3

Christian Maldonaldo Fairfield CT

373

24

58

24:19

7:51/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Ambrose Monroe CT

136

38

25

21:04

6:48/M

2

Kelly Takacs Fairfield CT

60

33

34

22:15

7:11/M

3

Cheryl Edkardt Stratford CT

146

30

45

23:11

7:29/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jorge Mendoza Bridgeport CT

154

34

4

18:43

6:02/M

2

Jeff McGregor Shelton CT

174

35

11

20:11

6:31/M

3

Ken Martin Trumbull CT

196

34

12

20:13

6:31/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Peters Orange CT

75

44

38

22:35

7:17/M

2

Linda Filar Old Greenwich CT

187

43

41

22:52

7:23/M

3

Christine Vincent Fairfield CT

137

41

46

23:19

7:31/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joel Bender Bedford NY

178

41

2

17:48

5:45/M

2

David Ott Darien CT

171

47

6

18:49

6:04/M

3

Tom Sassi Stamford CT

193

49

7

19:09

6:11/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ana Nelson Monroe CT

364

53

70

26:16

8:28/M

2

Maureen Berman Shelton CT

41

54

88

27:49

8:58/M

3

Leonora Valvo Ridgefield CT

90

52

96

28:50

9:18/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Robert Eterno Trumbull CT

365

55

19

20:42

6:41/M

2

Michael Costello Fairfield CT

194

52

23

20:58

6:46/M

3

Richard Kurtzman Norwalk CT

12

59

26

21:06

6:48/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary O'Connell West Haven CT

9

60

103

29:37

9:33/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Arthur Oefinger Shelton CT

362

65

84

27:14

8:47/M

2

Richard Fidler West Haven CT

4

64

85

27:31

8:53/M

3

Ken Ziman Orange CT

15

64

110

30:24

9:48/M

 
Top

Female 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

160

72

104

29:39

9:34/M

2

Betsy Gardner Fairfield CT

23

71

144

36:34

11:48/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jack Doyle Hamden CT

157

71

95

28:49

9:18/M

2

Alexander Metro Orange CT

5

70

107

30:00

9:41/M

1 Mile Youth & Family Run

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Ian Bartlett                                            913    11   M   *****  0-99      06:26    6:26/M             
       2    Azaan Dawson                      New Haven  CT         910     7   M       1  0-99      06:28    6:28/M             
       3    Alex Mocarski                     Fairfield  CT         888    10   M       2  0-99      06:55    6:55/M             
       4    Derek Tallman                     Fairfield  CT         901    10   M       3  0-99      07:10    7:10/M             
       5    Samantha Rossi                    Fairfield  CT         911    12   F   *****  0-99      07:16    7:16/M             
       6    Mike Zannis                       Milford  CT           905    10   M       4  0-99      07:19    7:19/M             
       7    Joey Bevilacqua                   Wilton  CT            909     7   M       5  0-99      07:29    7:29/M             
       8    Jake Berecz                       Fairfield  CT         895     9   M       6  0-99      07:49    7:49/M             
       9    Ryan Berecz                       Fairfield  CT         896     7   M       7  0-99      08:16    8:16/M             
      10    Christina Casper                  North Branford  CT    883     8   F       1  0-99      08:28    8:28/M             
      11    Skylar Thomas                     Southport  CT         893    11   F       2  0-99      08:31    8:31/M             
      12    Lauren Rossi                                            912     8   F       3  0-99      08:31    8:31/M             
      13    Kristi Pena                       Stratford  CT         904    11   F       4  0-99      08:55    8:55/M             
      14    Max Bevilacqua                    Wilton  CT            907     6   M       8  0-99      08:56    8:56/M             
      15    Lauren Cunningham                 Oxford  CT            892     8   F       5  0-99      09:24    9:24/M             
      16    Lilly Cumello                     Fairfield  CT         898     9   F       6  0-99      09:32    9:32/M             
      17    Trevor Scholz                     Fairfield  CT         906    5    M       9  0-99      09:42    9:42/M             
      18    Meghan Reed                       Fairfield  CT         882    10   F       7  0-99      10:24   10:24/M             
      19    Erin Cunningham                   Oxford  CT            891    10   F       8  0-99      10:36   10:36/M             
      20    Peyton Yevich                     Stratford  CT        1276     6   M      10  0-99      10:46   10:46/M             
      21    Emily Bevilacqua                  Wilton  CT            908     4   F       9  0-99      16:45   16:45/M             


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com