Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ct/Jun4_BlackP_set1.shtml

Black Pond Biathlon

Woodstock Valley, CT, June 4, 2011

[Overall Winners ]

Complete Results

                            BLACK POND BIATHLON
                           SWIM .5mi /RUN 3.1mi
        WOODSTOCK VALLEY, CT     SATURDAY, JUNE 4, 2011     8:00 AM
Place No.   Name                 Category  Div Div    City1              St Tottime 
===== ===== ==================== ========= === ====== ================== == ======= 
    1    28 Doug Gugino          RELAY       1 MRELAY BLOOMFIELD         CT   37:11 
    2    27 Andre Bessette       AGE GROUP   1 M4049  WOODSTOCK          CT   37:41 
    3     2 Ned Furtney          AGE GROUP   1 M-19   CANTON             CT   37:49 
    4     7 Timothy McGrath      AGE GROUP   2 M4049  ELLINGTON          CT   39:21 
    5    13 Mike Dufraine        AGE GROUP   1 M5059  SOMERS             CT   40:33 
    6    11 Joe Gugino           AGE GROUP   1 M2029  BEVERLY            MA   42:15 
    7    23 Hannah Richardson    AGE GROUP   1 F2029  WOODSTOCK VALLEY   CT   43:07 
    8    26 Karen Szydlik        AGE GROUP   1 F4049  SOUTHBRIDGE        MA   46:10 
    9    15 Michelle Rawcliffe   AGE GROUP   1 F3039  WOODSTOCK          CT   46:18 
   10    19 Kailynn Violette     AGE GROUP   1 F-19   VERNON             CT   48:51 
   11    24 Sarah Daigle         AGE GROUP   2 F2029  SOUTHBRIDGE        MA   50:05 
   12    25 Martin Smith         AGE GROUP   1 M3039  WEST HARTFORD      CT   50:44 
   13     1 Janet Richman        AGE GROUP   1 F5059  WOODSTOCK          CT   51:01 
   14    22 Martha Shaw          AGE GROUP   2 F4049  HARTFORD           CT   51:21 
   15     8 Laurie Von Schmidt   AGE GROUP   2 F5059  BARKHAMSTED        CT   51:53 
   16    18 Melany Gronski       AGE GROUP   2 F3039  WOODSTOCK VALLEY   CT   52:07 
   17    16 Nancy Fulford        AGE GROUP   3 F4049  POMFRET CENTER     CT   52:41 
   18     3 Silvia Scott         AGE GROUP   4 F4049  SOMERS             CT   55:39 
   19    14 Ruth Loomis          AGE GROUP   3 F3039  WEST HARTFORD      CT   56:09 
   20    12 Maura Power          AGE GROUP   5 F4049  SOUTHBRIDGE        MA   56:28 
   21    17 Deidre Brickhouse    AGE GROUP   3 F2029  HARTFORD           CT 1:00:17 
   22     4 Katie Thibault       AGE GROUP   4 F3039  WEST HARTFORD      CT 1:08:11 
   23    29 Carl Hardrick        AGE GROUP   1 DNF    HARTFORD           CT 1:14:20 
   24     9 Ellen Ronsivalli     AGE GROUP   3 F5059  SOUTH WINDSOR      CT 1:21:11 
   25     6 Risa Filkoff         AGE GROUP   4 F5059  SOUTH WINDSOR      CT 1:21:13 
   26    20 Julia Allegretti     AGE GROUP   2 F-19   POMFRET            CT 1:23:15 
   27    21 Irma Allegretti      AGE GROUP   6 F4049  POMFRET            CT 1:23:20