Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ct/Jul12_Windin_1_set1.shtml

Winding Trails Triahtlon

Farmington, CT, July 12, 2011

Overall



              WINDING TRAILS TRIATHLON SERIES - 07/12/2011
                        Produced by SHARON MCHALE
                             FARMINGTON, CT
                                    
                          Fast Track Timing LLC
                         www.fasttracktiming.com
                         Powered by Ipico Sports

Place No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  Penalty 
===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= ======= 
   1     1 Toby Kulas                  M  34   1/7    M3034        Middlefield     CT    2    7:11   41    0:57    7   21:45   99    0:46    3   20:10   50:48         
   2    39 Mike Deangelo               M  30   2/7    M3034        Southington     CT   15    8:12   20    0:44   10   22:11    8    0:21    1   19:40   51:05         
   3    53 Unknown Triathlete          M   0   1/3    M0000        Unknown         NA    3    7:32   27    0:48   15   22:31   68    0:38    2   19:46   51:13         
   4    42 Henk Defeyter               M  35   1/27   M3539        West Haven      CT   14    8:10   22    0:45    3   21:23   23    0:26    7   21:10   51:51         
   5    48 Jon Arellano                M  42   1/24   M4044        New Haven       CT    7    7:48   37    0:56   16   22:35   27    0:27    5   20:55   52:38         
   6    24 David Cappello              M  48   1/17   M4549        Avon            CT   --    ----   --    ----   --   -----   --    ----    4   20:29   52:40         
   7    67 Robbie Ouellete             M  38   2/27   M3539        Bristol         CT   35    8:50   14    0:40    4   21:24   78    0:41   10   21:21   52:54         
   8    47 Chris Bryant                M  37   3/27   M3539        Glastonbury     CT   27    8:34   10    0:36    9   21:54   43    0:31   12   21:51   53:25         
   9    29 Scott Muska                 M  36   4/27   M3539        West Hartford   CT   36    8:51   94    1:18    8   21:53   15    0:22    9   21:13   53:35         
  10    25 Ken Schulz                  M  33   3/7    M3034        Farmington      CT    1    6:35   24    0:47   34   23:53  102    0:48   13   21:52   53:53         
  11    15 Ed Viani                    M  49   2/17   M4549        West Hartford   CT   20    8:21   69    1:08    6   21:41   64    0:37   21   22:24   54:08         
  12    65 Paul Armstrong              M  42   2/24   M4044        Unknown         NA   11    7:54  100    1:22   12   22:19   26    0:27   24   22:39   54:39         
  13    57 Rafael Martinez             M  40   3/24   M4044        Bloomfield      CT   32    8:47   33    0:53   14   22:29   18    0:24   22   22:29   55:00         
  14    40 John Koster                 M  38   5/27   M3539        Collinsville    CT   10    7:53   39    0:56   24   23:15   40    0:31   26   22:51   55:23         
  15    36 John Waiveris               M  36   6/27   M3539        Windsor         CT   13    8:05   75    1:10   23   23:13   44    0:31   27   23:04   56:01         
  16    63 Rachel Rosow                F  15   1/1    F1519        Avon            CT    4    7:34   60    1:03   50   25:26    3    0:17   14   21:53   56:11         
  17   129 Jeff Gelt                   M  38   7/27   M3539        Plainville      CT   64    9:32   42    0:57    5   21:30   52    0:34   39   24:02   56:34         
  18     4 Wesley Barnary              M  45   3/17   M4549        West Hartford   CT   65    9:33   53    1:01   36   24:05    5    0:20   11   21:49   56:46         
  19    26 Daniel Isakson              M  49   4/17   M4549        Avon            CT   72    9:42    7    0:34   30   23:38  105    0:51   20   22:09   56:52         
  20    51 Fran Feeney                 M  51   1/13   M5054        Wilbraham       MA   21    8:24   29    0:49   17   22:47   59    0:36   46   24:19   56:53         
  21   113 Walter Pacosa               M  54   2/13   M5054        West Springfiel MA   44    9:02   12    0:39   28   23:35   62    0:37   28   23:08   56:59         
  22   175 Roberto Diniro              M  32   4/7    M3034        New Haven       CT   57    9:29   67    1:06   45   25:08   12    0:22    6   21:00   57:03         
  23   345 Cheryl Cunningham           F  52   1/4    F5054        W Simsbury      CT   42    8:59   31    0:51   42   25:04    4    0:18   19   22:07   57:16         
  24   141 Randy Kirk                  M  16   1/9    M1519        Avon            CT   18    8:19   40    0:56   26   23:19   49    0:33   45   24:17   57:22         
  25    46 Pater Fabbri                M  50   3/13   M5054        West Hartford   CT   34    8:49   17    0:42   27   23:27    9    0:21   41   24:06   57:22         
  26    94 John McGrane                M  54   4/13   M5054        Farmington      CT   55    9:27   35    0:54   29   23:36   73    0:40   25   22:51   57:26         
  27    55 Shandi Kano                 F  25   1/8    F2529        West Hartford   CT   31    8:40   93    1:17   35   24:00    1    0:12   32   23:22   57:29         
  28    88 Roger Mahieu                M  47   5/17   M4549        Torrington      CT   81   10:03   88    1:16   32   23:51   20    0:25   18   22:06   57:39         
  29   179 Robert Low                  M  35   8/27   M3539        Farmington      CT   23    8:24   54    1:01   49   25:23   11    0:21   23   22:33   57:41         
  30    35 Darly Foley                 F  34   1/7    F3034        Surbridge       MA   30    8:38   62    1:03   19   22:54   95    0:45   62   25:12   58:30         
  31   172 Eric Carlson                M  26   1/7    M2529        Bristol         CT  147   12:07   98    1:20    1   19:35  140    1:10   48   24:32   58:42         
  32    62 Kevin McCranie              M  38   9/27   M3539        W. Greenwich    RI    6    7:41    2    0:25   11   22:16   35    0:29   99   27:58   58:47         
  33   122 Matthew Mangold             M  29   2/7    M2529        Ellington       CT   25    8:29   36    0:55   47   25:20   33    0:29   34   23:43   58:54         
  34   128 Malcolm Wilber              M  17   2/9    M1519        New Malborough  MA   33    8:49   55    1:02   43   25:05   82    0:42   31   23:21   58:56         
  35   139 Erik Tedesco                M  38  10/27   M3539        Bristol         CT   63    9:32  109    1:27   21   23:00  106    0:52   44   24:16   59:05         
  36   189 Jonathon Potter             M  40   4/24   M4044        Southington     CT  132   11:22   82    1:14   33   23:52   98    0:46   15   21:59   59:11         
  37    54 Jay Demers                  M  30   5/7    M3034        Ashford         CT   28    8:35   21    0:44   37   24:16   92    0:44   58   24:56   59:13         
  38    18 Jeff O'Coin                 M  29   3/7    M2529        Plainville      CT   24    8:27   38    0:56   68   26:13   51    0:34   29   23:14   59:21         
  39   156 Brian Kelleher              M  52   5/13   M5054        Harwington      CT   77    9:48   63    1:04   13   22:28   90    0:44   66   25:26   59:28         
  40    12 Kevin Fitzgibbons           M  38  11/27   M3539        Wallingford     CT   26    8:33   50    1:00   22   23:03   96    0:45   77   26:33   59:53         
  41   163 Dave Gallaway               M  42   5/24   M4044        New Hartford    CT  107   10:39   44    0:57   72   26:17  107    0:53    8   21:12   59:56         
  42   105 Mike Dbeisi                 M  36  12/27   M3539        Burlington      CT  138   11:54   95    1:19    2   20:41  113    0:56   61   25:09   59:57         
  43   324 Kristen Rigney              F  36   1/13   F3539        Woodstock       CT   46    9:12   45    0:58   71   26:15   67    0:38   30   23:18 1:00:19         
  44   123 Bryan Jennings              M  17   3/9    M1519        Avon            CT   38    8:52   43    0:57   63   25:55    2    0:16   50   24:33 1:00:32         
  45   119 Luke McNaboe                M  18   4/9    M1519        Burlington      CT  117   10:53  132    1:43   53   25:32   13    0:22   17   22:05 1:00:33         
  46   367 Lizz Weiler                 F  50   2/4    F5054        Avon            CT   16    8:14   47    0:59   81   26:50   69    0:38   54   24:45 1:01:24         
  47     9 Brianna Demers              F  24   1/3    F2024        Ashford         CT   96   10:21   15    0:40   55   25:36  100    0:48   43   24:10 1:01:32         
  48    66 Erin Faraco                 F  25   2/8    F2529        Barkhamsted     CT   41    8:58  130    1:42   85   27:09   10    0:21   35   23:52 1:02:00         
  49   165 Andrew Mayo                 M  43   6/24   M4044        West Hartford   CT  111   10:43   76    1:11   66   26:06   14    0:22   36   23:54 1:02:14         
  50   184 Jason Smith                 M  29   4/7    M2529        Winsted         CT   75    9:46   70    1:09   54   25:33   77    0:41   67   25:27 1:02:35         
  51   120 Mike Rollins                M  54   6/13   M5054        Avon            CT   60    9:31  102    1:22   78   26:42   19    0:24   52   24:39 1:02:37         
  52   164 Michael Burelle             M  42   7/24   M4044        Southwick       MA  152   12:25   99    1:21   25   23:17  133    1:06   55   24:50 1:02:56         
  53    64 Adam Silverman              M  41   8/24   M4044        West Hartford   CT    5    7:36  110    1:27   74   26:34   80    0:42   82   26:43 1:03:00         
  54   130 Chris Pierzga               M  42   9/24   M4044        Cornwall        CT   17    8:17   66    1:06   39   24:28   57    0:35  106   28:40 1:03:05         
  55    11 Costas Drakatos             M  52   7/13   M5054        Roxbury         CT   53    9:24   61    1:03   48   25:22   94    0:45   79   26:39 1:03:11         
  56   159 Ken Berto                   M  37  13/27   M3539        Unknown         CT   84   10:05    5    0:30   46   25:18   21    0:25   85   26:56 1:03:12         
  57    43 Patricia Attianese          F  40   1/12   F4044        East Granby     CT   54    9:26    3    0:26   90   27:31   16    0:22   69   25:32 1:03:15         
  58   148 Jacob Nyklicek              M  16   5/9    M1519        Avon            CT   78    9:49   48    0:59   95   27:43   25    0:26   49   24:33 1:03:28         
  59   110 Brian Foley                 M  41  10/24   M4044        Tolland         CT   88   10:10   52    1:01   84   27:07   55    0:35   57   24:55 1:03:45         
  60    81 James Revillini             M  31   6/7    M3034        Winsted         CT  133   11:39  139    1:49   58   25:44   46    0:32   42   24:08 1:03:50         
  61   354 Sandy Luke                  F  39   2/13   F3539        Clinton         CT   48    9:18   87    1:16   80   26:50  119    1:01   70   25:33 1:03:55         
  62   143 Patrick Clark               M  46   6/17   M4549        Farmington      CT   87   10:08   13    0:39  105   28:48   28    0:27   40   24:05 1:04:06         
  63   191 Lawrence Sidney             M  39  14/27   M3539        Avon            CT  106   10:36  125    1:41   83   27:04  131    1:06   37   23:55 1:04:19         
  64   190 Matt Szabo                  M  39  15/27   M3539        Canton          CT  136   11:45  153    2:07   97   27:54   53    0:34   16   22:04 1:04:23         
  65    22 Patty Driesch               F  38   3/13   F3539        Farmington      CT   45    9:03  123    1:40  121   30:19    7    0:21   33   23:30 1:04:51         
  66    61 David Mangold               M  37  16/27   M3539        Ellington       CT   73    9:43   73    1:10   41   24:45   87    0:43  105   28:37 1:04:56         
  67     5 Ray Bennetson               M  50   8/13   M5054        Newington       CT   58    9:29    8    0:35   40   24:40   86    0:43  118   29:43 1:05:09         
  68   327 Aubrey Schulz               F  33   2/7    F3034        Farmington      CT    8    7:51   18    0:43  124   30:42   79    0:41   63   25:22 1:05:17         
  69   173 Jimmy Sheehan               M  35  17/27   M3539        E Hamden        CT   85   10:05  119    1:33   91   27:37  160    1:38   51   24:38 1:05:29         
  70   108 Ray Beloin                  M  45   7/17   M4549        Farmington      CT   91   10:11  136    1:44   64   26:02  124    1:04   84   26:53 1:05:52         
  71   140 James Willhite              M  61   1/2    M6064        Meriden         CT   97   10:23  145    1:59   51   25:29  154    1:30   80   26:39 1:05:58         
  72   102 Dave Gordon                 M  56   1/8    M5559        Rocky Hill      CT  126   11:11    9    0:36   70   26:15   22    0:25   98   27:53 1:06:18         
  73   186 James McHoghlin             M  38  18/27   M3539        Unknown         NA   56    9:28   97    1:20   60   25:49  149    1:17  104   28:26 1:06:18         
  74   154 Daniel Kessler              M  19   6/9    M1519        Avon            CT  108   10:40   65    1:05  116   30:10   81    0:42   38   23:56 1:06:30         
  75    16 Yosi Haimes                 M  41  11/24   M4044        West Hartford   CT   19    8:20  108    1:26   61   25:49  132    1:06  122   29:56 1:06:36         
  76   160 Andrew Moskovitz            M  47   8/17   M4549        S Hadley        MA  115   10:51   90    1:17   73   26:26  125    1:04   87   27:10 1:06:45         
  77   138 Tim Murphy                  M  45   9/17   M4549        East Hampton    CT  153   12:33  142    1:53   18   22:53  130    1:05  103   28:23 1:06:46         
  78   162 Kevin Cunningham            M  43  12/24   M4044        Avon            CT   89   10:11   78    1:13   31   23:49   85    0:43  134   30:53 1:06:47         
  79   157 Christopher Blum            M  34   7/7    M3034        W Hartford      CT  144   12:03   32    0:51   89   27:27  127    1:05   68   25:31 1:06:56         
  80   161 Unknown Triathlete          M   0   2/3    M0000        Unknown         NA  150   12:21   79    1:13   87   27:18   54    0:35   71   25:35 1:07:00         
  81   168 John Pilla                  M  58   2/8    M5559        New Britain     CT  102   10:30   16    0:40   82   27:00   29    0:28  107   28:46 1:07:22         
  82    69 Zach Ruti                   M  15   7/9    M1519        Farmington      CT   76    9:47   23    0:46  128   30:56   39    0:30   64   25:25 1:07:22         
  83   145 Jonathan Lewis              M  39  19/27   M3539        W Hartford      CT   39    8:53  118    1:32  104   28:45  129    1:05   89   27:18 1:07:31         
  84   127 Christopher Oberhammer      M  50   9/13   M5054        Bethel          CT   47    9:14   49    0:59   65   26:05  104    0:49  131   30:33 1:07:38         
  85   187 Bob Bowman                  M  46  10/17   M4549        Windsor         CT   80    9:55   89    1:17  108   29:02   17    0:24   86   27:05 1:07:40         
  86   359 Andrea Blum                 F  35   4/13   F3539        W Hartford      CT   90   10:11   30    0:51  135   31:48    6    0:20   53   24:43 1:07:52         
  87   135 Dave Danenberg              M  55   3/8    M5559        Glastonbury     CT  139   11:54  160    2:15   76   26:40  164    1:49   65   25:25 1:08:01         
  88   193 David Lambert               M  29   5/7    M2529        Willamantic     CT  116   10:51  127    1:41   38   24:23  141    1:10  125   30:00 1:08:04         
  89   171 Eduardo Gautier             M  38  20/27   M3539        E Granby        CT  110   10:43   26    0:48   69   26:13  157    1:31  108   28:51 1:08:05         
  90   181 Dave Corbett                M  40  13/24   M4044        Avon            CT  100   10:28  105    1:25   44   25:06   91    0:44  130   30:31 1:08:11         
  91   170 John Zebrowski              M  52  10/13   M5054        W Hartford      CT  103   10:32  113    1:29  115   29:59   32    0:29   73   25:47 1:08:14         
  92   371 Stacey Archambault          F  37   5/13   F3539        Burlington      CT   49    9:21  143    1:54  101   28:30   97    0:46   94   27:48 1:08:17         
  93   323 Mary Liz Williams           F  49   1/7    F4549        West Hartford   CT   99   10:27  116    1:29  112   29:41   42    0:31   76   26:21 1:08:28         
  94   307 Allison Glenney             F  29   3/8    F2529        West Harford    CT   29    8:38  152    2:06  145   32:53   34    0:29   47   24:25 1:08:29         
  95   115 Unknown Triathlete          M   0   3/3    M0000        Unknown         NA  130   11:18   92    1:17   88   27:26  151    1:19   91   27:25 1:08:42         
  96   372 Cindy Scannell              F  53   3/4    F5054        Middlebury      CT  123   11:04  115    1:29  122   30:20  117    1:00   56   24:52 1:08:43         
  97   352 Dawn Dodsworth              F  36   6/13   F3539        Woodbury        CT   83   10:04    6    0:32  113   29:48   36    0:30   97   27:53 1:08:45         
  98   317 Michele Beaule              F  39   7/13   F3539        Farmington      CT   69    9:39   83    1:14  100   28:27  153    1:26  102   28:09 1:08:53         
  99   188 John Calcarechia            M  40  14/24   M4044        Unioinville     CT  146   12:04   85    1:15  107   28:55   56    0:35   74   26:07 1:08:53         
 100    76 Jason Treannie              M  36  21/27   M3539        Bristol         CT  148   12:08    1    0:25   59   25:47   47    0:32  127   30:16 1:09:06         
 101   360 Meryl Frey                  F  31   3/7    F3034        Simsbury        CT   98   10:26  122    1:40  123   30:37   38    0:30   75   26:14 1:09:25         
 102   331 Laura Stanley               F  44   2/12   F4044        Canton          CT   74    9:45  103    1:23  125   30:48  145    1:12   81   26:42 1:09:50         
 103    93 Robert Tacinelli            M  41  15/24   M4044        Avon            CT   59    9:30   34    0:54  109   29:03  122    1:03  116   29:38 1:10:05         
 104   125 Paul Amato                  M  55   4/8    M5559        Farmington      CT  157   12:45   59    1:02   99   28:14   65    0:38   92   27:30 1:10:06         
 105   316 Julie Rodriguez             F  43   3/12   F4044        Pine Medow      CT  159   13:08   25    0:47   67   26:07  114    0:57  113   29:13 1:10:09         
 106   361 Julie Goldstein             F  42   4/12   F4044        W Hartford      CT   70    9:40  147    2:01  132   31:15   48    0:33   83   26:46 1:10:12         
 107   151 Josh Weiner                 M  38  22/27   M3539        W Hartford      CT  101   10:29  126    1:41   79   26:49   37    0:30  137   31:14 1:10:41         
 108   106 Frank Mairano               M  64   2/2    M6064        Collinsville    CT  163   13:22   46    0:58   93   27:41  109    0:55   95   27:50 1:10:44         
 109    86 Leonard Coolbeth            M  54  11/13   M5054        Ashford         CT  156   12:38  144    1:54   56   25:40  147    1:17  114   29:23 1:10:50         
 110    95 Michael Weaver              M  25   6/7    M2529        Middletown      CT   79    9:51  140    1:50   94   27:42  159    1:35  123   29:59 1:10:56         
 111   166 Mark McGuire                M  47  11/17   M4549        Avon            CT  120   10:59  138    1:46   77   26:42  156    1:31  124   30:00 1:10:56         
 112   178 Scott Ranoni                M  38  23/27   M3539        North Haven     CT  119   10:59  124    1:41  144   32:48   70    0:38   59   24:58 1:11:01         
 113   351 Dawn Erlingson              F  37   8/13   F3539        New Hartford    CT  122   11:03   96    1:20  110   29:11   45    0:32  112   29:05 1:11:10         
 114   117 John Barrows                M  50  12/13   M5054        West Hartford   CT   52    9:24  154    2:09   96   27:52  116    0:59  133   30:52 1:11:13         
 115   313 Melissa Dumont              F  37   9/13   F3539        West Simsbury   CT  137   11:46   68    1:08  106   28:52  155    1:30  101   28:09 1:11:23         
 116   370 Diane Dlemais               F  45   2/7    F4549        Avon            CT   67    9:39  129    1:42  118   30:11  111    0:55  117   29:40 1:12:05         
 117   169 John Wilmarth               M  40  16/24   M4044        Harwington      CT  113   10:50   71    1:10  134   31:42   76    0:41  100   28:04 1:12:24         
 118   177 Chuck Calrert               M  48  12/17   M4549        Wa              CT  131   11:20  161    2:15  102   28:37  158    1:32  109   28:52 1:12:34         
 119   195 Michael Isaloff             M  38  24/27   M3539        Simsbury        CT  165   13:31  134    1:43  131   31:03   88    0:43   72   25:39 1:12:38         
 120   124 Bob Doherty                 M  48  13/17   M4549        Cromwell        CT  167   13:38  167    2:49   92   27:37  142    1:11   93   27:37 1:12:51         
 121   146 Douglas Lombard             M  35  25/27   M3539        Glastonbury     CT  149   12:11   86    1:15  103   28:37  108    0:54  129   30:20 1:13:16         
 122    68 Patrick Quirk               M  44  17/24   M4044        W Hartford      CT   50    9:21  121    1:36  127   30:50  162    1:44  120   29:50 1:13:19         
 123   144 Antonio Portelinha          M  43  18/24   M4044        Watertown       CT  173   17:18  149    2:01   52   25:32  148    1:17   90   27:19 1:13:26         
 124   366 Colleen Feriod              F  27   4/8    F2529        New Haven       CT  109   10:41   91    1:17  150   33:53  138    1:10   78   26:38 1:13:35         
 125   126 Eliot Waxman                M  46  14/17   M4549        Avon            CT  170   15:12   56    1:02  133   31:20  120    1:01   60   25:03 1:13:37         
 126    32 Phillip Kerr                M  41  19/24   M4044        West Hartford   CT   51    9:24  101    1:22   98   28:09  143    1:12  149   33:45 1:13:48         
 127    92 Michael Silvestri           M  28   7/7    M2529        Southbridge     CT   68    9:39   80    1:13  146   33:23   61    0:36  110   29:00 1:13:50         
 128   325 Anne O'Conner               F  52   4/4    F5054        Avon            CT   37    8:52   81    1:14  117   30:11  123    1:03  140   32:35 1:13:52         
 129   346 Sarah Dainak                F  35  10/13   F3539        W Hartford      CT    9    7:53  111    1:27  140   32:18   72    0:39  138   31:49 1:14:04         
 130   320 Jennifer Dorl               F  44   5/12   F4044        Manchester      CT  128   11:16  120    1:33  126   30:49  146    1:13  119   29:44 1:14:33         
 131   332 Kristine Plickys            F  40   6/12   F4044        Unionville      CT   95   10:20   77    1:11  139   32:12  135    1:08  128   30:18 1:15:06         
 132   304 Liza Boccnichio             F  33   4/7    F3034        New Hartford    CT  145   12:04  151    2:05  111   29:35  112    0:55  132   30:42 1:15:19         
 133   357 Jill Hogan                  F  41   7/12   F4044        Unionville      CT   40    8:54  107    1:26  137   32:02  118    1:00  141   32:40 1:15:59         
 134   362 Lauren Primovic             F  20   2/3    F2024        Avon            CT  112   10:44  131    1:42  151   33:55   83    0:43  111   29:02 1:16:04         
 135   183 Kevin McCormic              M  42  20/24   M4044        Bristol         CT  154   12:35  163    2:29  114   29:53  163    1:48  115   29:27 1:16:11         
 136   167 Mark Belsky                 M  58   5/8    M5559        Avon            CT  129   11:16  157    2:11   75   26:37  152    1:26  154   34:43 1:16:12         
 137   305 Anja Pennell                F  33   5/7    F3034        Farmington      CT  105   10:33  156    2:10  138   32:09   41    0:31  136   30:56 1:16:18         
 138   152 Huber Barry                 M  59   6/8    M5559        Plymouth        CT  160   13:12   28    0:48  136   31:54   58    0:36  126   30:03 1:16:31         
 139   182 Michael Kostrewa            M  40  21/24   M4044        Wethersfield    CT  121   11:02   51    1:00  120   30:16  110    0:55  150   33:45 1:16:56         
 140   337 Rebecca Hecker              F  39  11/13   F3539        Vernon          CT  134   11:39   58    1:02  119   30:13  139    1:10  145   33:02 1:17:04         
 141   180 David Austin                M  46  15/17   M4549        Farmington      CT  141   11:58  133    1:43   57   25:43  168    3:22  155   34:46 1:17:30         
 142   312 Brigitte Soucy              F  48   3/7    F4549        Avon            CT  124   11:05  117    1:31  129   30:59  150    1:18  146   33:05 1:17:57         
 143   344 Cecile Berry                F  46   4/7    F4549        Unknown         CT  114   10:50  128    1:42  149   33:44  121    1:02  135   30:56 1:18:11         
 144   101 Daren Casey                 M  46  16/17   M4549        Plainville      CT   86   10:07  159    2:15   86   27:18  165    2:18  161   37:43 1:19:38         
 145   368 Katie Durant                F  30   6/7    F3034        Wallingford     CT  127   11:12  148    2:01  163   38:08   50    0:33   96   27:53 1:19:45         
 146   318 Shannon Hanley              F  25   5/8    F2529        New Hartford    CT   43    9:01  164    2:36  143   32:46  137    1:10  153   34:23 1:19:53         
 147   137 Justin Bloom                M  37  26/27   M3539        West Hartford   CT   93   10:15  104    1:24  148   33:30  136    1:09  152   33:52 1:20:07         
 148    56 Gretchin Bade               F  45   5/7    F4549        East Granby     CT  143   12:02   19    0:43  160   37:04   31    0:29  121   29:53 1:20:08         
 149   365 Katherine Smallidge         F  33   7/7    F3034        Plainville      CT   92   10:15  158    2:13  152   33:57  126    1:04  144   32:57 1:20:25         
 150   194 Howard Lantner              M  17   8/9    M1519        Unknown         CT   62    9:32  135    1:43  156   35:17  144    1:12  147   33:07 1:20:50         
 151   356 Mary Muldoon                F  47   6/7    F4549        Windsor         CT  172   15:55   57    1:02  141   32:29   60    0:36  139   32:17 1:22:16         
 152   330 Natasha Bangel              F  26   6/8    F2529        Mansfield       CT  155   12:36  106    1:25  155   35:15  103    0:49  148   33:41 1:23:44         
 153   350 Jen Bossi                   F  23   3/3    F2024        Bristol         CT  142   12:00  114    1:29  167   42:27   71    0:39   88   27:13 1:23:46         
 154   118 Brian McNaboe               M  52  13/13   M5054        Burlington      CT  169   14:14  141    1:52  142   32:41   74    0:40  157   36:14 1:25:40         
 155   302 Debbie Thurston             F  41   8/12   F4044        Avon            CT  158   12:54   11    0:37  159   37:00   24    0:26  156   34:50 1:25:45         
 156   133 Stephen Roamponi            M  57   7/8    M5559        Oakville        CT  171   15:30   74    1:10  130   31:01  115    0:58  158   37:17 1:25:53         
 157   147 Devin Hawthorne             M  36  27/27   M3539        Hartford        CT  168   13:57  170    3:11  157   35:28  128    1:05  151   33:45 1:27:24         
 158   185 Dumais Christopher          M  14   1/1    M0114        Avon            CT  118   10:54  155    2:10  158   36:24   63    0:37  160   37:41 1:27:44         
 159   363 Abigail Ciaglo              F  45   7/7    F4549        Colchester      CT  135   11:41  169    2:57  147   33:25  161    1:40  163   38:49 1:28:30         
 160   158 Russell Waters              M  59   8/8    M5559        Putnam          CT  140   11:56  150    2:02  153   35:09   89    0:44  162   38:46 1:28:35         
 161   333 Maureen Kelly               F  26   7/8    F2529        New Hartford    CT  104   10:32  137    1:46  161   37:05  101    0:48  164   39:53 1:30:01         
 162   349 Sharon Harris               F  40   9/12   F4044        Avon            CT   82   10:04  146    2:00  164   39:56   66    0:38  159   37:38 1:30:13         
 163   134 Lisa Dutton                 F  41  10/12   F4044        Tolland         CT  161   13:20  168    2:56  165   41:06  166    2:19  142   32:51 1:32:29         
 164   131 Randall Dutton              M  40  22/24   M4044        Tolland         CT  162   13:20  165    2:43  166   41:16  167    2:21  143   32:52 1:32:29         
 165    44 Eden Wimpfheimer            F  40  11/12   F4044        East Granby     CT  151   12:23   64    1:05  162   37:17   84    0:43  165   44:10 1:35:36
====================================================================================================================================================================
DNF
====================================================================================================================================================================         
 136 William Suter               M  17   9/9    M1519        Avon            CT   66    9:36    4    0:28                30    0:28                              
  45 Nicholas McGhee             M  24   1/1    M2024        East Hartford   CT   12    8:04   72    1:10   20   22:56   75    0:41                              
 192 Nick Snufo                  M  48  17/17   M4549        Avon            CT  164   13:29  162    2:21  154   35:12   93    0:44                              
 347 Cassia Cogger               F  35  12/13   F3539        S Glastonbury   CT  166   13:32  166    2:43  168   43:54  134    1:07                              
  52 Fernando Rincon             M  40  23/24   M4044        Glastonbury     CT   94   10:19  112    1:28               169   18:37                              
  33 Jonathan Webb               M  42  24/24   M4044        Canton          CT   71    9:40   84    1:15   62   25:50                                           
 353 Brenda Glidden              F  38  13/13   F3539        West Hartford   CT   22    8:24                                                                     
 355 Lauren Celli                F  28   8/8    F2529        Simsbury        CT   61    9:31                                                                     
 343 Mark Booker                 F  44  12/12   F4044        Wethersfield    CT  125   11:06
====================================================================================================================================================================
AGE GROUPS
====================================================================================================================================================================
              
WINDING TRAILS TRIATHLON SERIES - 07/12/2011
                        Produced by SHARON MCHALE
                             FARMINGTON, CT
                                    
                          Fast Track Timing LLC
                         www.fasttracktiming.com
                         Powered by Ipico Sports
                  ********** AWARDS LIST **************
                                    
                                    
                        FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    69    63 Rachel Rosow                F  15   1/1    F1519        Avon            CT    1    7:34    1    1:03    1   25:26    1    0:17    1   21:53   56:11 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   102     9 Brianna Demers              F  24   1/3    F2024        Ashford         CT    1   10:21    1    0:40    1   25:36    3    0:48    1   24:10 1:01:32 
   2   190   362 Lauren Primovic             F  20   2/3    F2024        Avon            CT    2   10:44    3    1:42    2   33:55    2    0:43    3   29:02 1:16:04 
   3   209   350 Jen Bossi                   F  23   3/3    F2024        Bristol         CT    3   12:00    2    1:29    3   42:27    1    0:39    2   27:13 1:23:46 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    80    55 Shandi Kano                 F  25   1/8    F2529        West Hartford   CT    2    8:40    2    1:17    1   24:00    1    0:12    1   23:22   57:29 
   2   103    66 Erin Faraco                 F  25   2/8    F2529        Barkhamsted     CT    3    8:58    4    1:42    2   27:09    2    0:21    2   23:52 1:02:00 
   3   150   307 Allison Glenney             F  29   3/8    F2529        West Harford    CT    1    8:38    6    2:06    4   32:53    3    0:29    3   24:25 1:08:29 
   4   180   366 Colleen Feriod              F  27   4/8    F2529        New Haven       CT    7   10:41    1    1:17    5   33:53    7    1:10    4   26:38 1:13:35 
   5   202   318 Shannon Hanley              F  25   5/8    F2529        New Hartford    CT    4    9:01    7    2:36    3   32:46    6    1:10    6   34:23 1:19:53 
   6   208   330 Natasha Bangel              F  26   6/8    F2529        Mansfield       CT    8   12:36    3    1:25    6   35:15    5    0:49    5   33:41 1:23:44 
   7   217   333 Maureen Kelly               F  26   7/8    F2529        New Hartford    CT    6   10:32    5    1:46    7   37:05    4    0:48    7   39:53 1:30:01 
   8     0   355 Lauren Celli                F  28   8/8    F2529        Simsbury        CT    5    9:31                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    85    35 Darly Foley                 F  34   1/7    F3034        Surbridge       MA    2    8:38    2    1:03    1   22:54    5    0:45    1   25:12   58:30 
   2   124   327 Aubrey Schulz               F  33   2/7    F3034        Farmington      CT    1    7:51    1    0:43    4   30:42    4    0:41    2   25:22 1:05:17 
   3   157   360 Meryl Frey                  F  31   3/7    F3034        Simsbury        CT    4   10:26    3    1:40    3   30:37    1    0:30    3   26:14 1:09:25 
   4   188   304 Liza Boccnichio             F  33   4/7    F3034        New Hartford    CT    7   12:04    5    2:05    2   29:35    6    0:55    5   30:42 1:15:19 
   5   193   305 Anja Pennell                F  33   5/7    F3034        Farmington      CT    5   10:33    6    2:10    5   32:09    2    0:31    6   30:56 1:16:18 
   6   201   368 Katie Durant                F  30   6/7    F3034        Wallingford     CT    6   11:12    4    2:01    7   38:08    3    0:33    4   27:53 1:19:45 
   7   205   365 Katherine Smallidge         F  33   7/7    F3034        Plainville      CT    3   10:15    7    2:13    6   33:57    7    1:04    7   32:57 1:20:25 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    98   324 Kristen Rigney              F  36   1/13   F3539        Woodstock       CT    4    9:12    3    0:58    1   26:15    5    0:38    1   23:18 1:00:19 
   2   116   354 Sandy Luke                  F  39   2/13   F3539        Clinton         CT    5    9:18    7    1:16    2   26:50    8    1:01    4   25:33 1:03:55 
   3   121    22 Patty Driesch               F  38   3/13   F3539        Farmington      CT    3    9:03   10    1:40    9   30:19    2    0:21    2   23:30 1:04:51 
   4   142   359 Andrea Blum                 F  35   4/13   F3539        W Hartford      CT    9   10:11    2    0:51   10   31:48    1    0:20    3   24:43 1:07:52 
   5   148   371 Stacey Archambault          F  37   5/13   F3539        Burlington      CT    6    9:21   11    1:54    4   28:30    7    0:46    5   27:48 1:08:17 
   6   153   352 Dawn Dodsworth              F  36   6/13   F3539        Woodbury        CT    8   10:04    1    0:32    7   29:48    3    0:30    6   27:53 1:08:45 
   7   154   317 Michele Beaule              F  39   7/13   F3539        Farmington      CT    7    9:39    6    1:14    3   28:27   11    1:26    8   28:09 1:08:53 
   8   169   351 Dawn Erlingson              F  37   8/13   F3539        New Hartford    CT   10   11:03    8    1:20    6   29:11    4    0:32    9   29:05 1:11:10 
   9   171   313 Melissa Dumont              F  37   9/13   F3539        West Simsbury   CT   12   11:46    5    1:08    5   28:52   12    1:30    7   28:09 1:11:23 
  10   185   346 Sarah Dainak                F  35  10/13   F3539        W Hartford      CT    1    7:53    9    1:27   11   32:18    6    0:39   10   31:49 1:14:04 
  11   196   337 Rebecca Hecker              F  39  11/13   F3539        Vernon          CT   11   11:39    4    1:02    8   30:13   10    1:10   11   33:02 1:17:04 
  12     0   347 Cassia Cogger               F  35  12/13   F3539        S Glastonbury   CT   13   13:32   12    2:43   12   43:54    9    1:07                      
  13     0   353 Brenda Glidden              F  38  13/13   F3539        West Hartford   CT    2    8:24                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   112    43 Patricia Attianese          F  40   1/12   F4044        East Granby     CT    2    9:26    1    0:26    2   27:31    1    0:22    1   25:32 1:03:15 
   2   158   331 Laura Stanley               F  44   2/12   F4044        Canton          CT    4    9:45    6    1:23    3   30:48    9    1:12    2   26:42 1:09:50 
   3   161   316 Julie Rodriguez             F  43   3/12   F4044        Pine Medow      CT   11   13:08    3    0:47    1   26:07    6    0:57    4   29:13 1:10:09 
   4   162   361 Julie Goldstein             F  42   4/12   F4044        W Hartford      CT    3    9:40   10    2:01    5   31:15    3    0:33    3   26:46 1:10:12 
   5   186   320 Jennifer Dorl               F  44   5/12   F4044        Manchester      CT    8   11:16    8    1:33    4   30:49   10    1:13    5   29:44 1:14:33 
   6   187   332 Kristine Plickys            F  40   6/12   F4044        Unionville      CT    6   10:20    5    1:11    7   32:12    8    1:08    6   30:18 1:15:06 
   7   189   357 Jill Hogan                  F  41   7/12   F4044        Unionville      CT    1    8:54    7    1:26    6   32:02    7    1:00    7   32:40 1:15:59 
   8   211   302 Debbie Thurston             F  41   8/12   F4044        Avon            CT   10   12:54    2    0:37    8   37:00    2    0:26    9   34:50 1:25:45 
   9   218   349 Sharon Harris               F  40   9/12   F4044        Avon            CT    5   10:04    9    2:00   10   39:56    4    0:38   10   37:38 1:30:13 
  10   219   134 Lisa Dutton                 F  41  10/12   F4044        Tolland         CT   12   13:20   11    2:56   11   41:06   11    2:19    8   32:51 1:32:29 
  11   221    44 Eden Wimpfheimer            F  40  11/12   F4044        East Granby     CT    9   12:23    4    1:05    9   37:17    5    0:43   11   44:10 1:35:36 
  12     0   343 Mark Booker                 F  44  12/12   F4044        Wethersfield    CT    7   11:06                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   149   323 Mary Liz Williams           F  49   1/7    F4549        West Hartford   CT    2   10:27    3    1:29    1   29:41    2    0:31    1   26:21 1:08:28 
   2   172   370 Diane Dlemais               F  45   2/7    F4549        Avon            CT    1    9:39    6    1:42    2   30:11    4    0:55    2   29:40 1:12:05 
   3   198   312 Brigitte Soucy              F  48   3/7    F4549        Avon            CT    4   11:05    4    1:31    3   30:59    6    1:18    6   33:05 1:17:57 
   4   199   344 Cecile Berry                F  46   4/7    F4549        Unknown         CT    3   10:50    5    1:42    6   33:44    5    1:02    4   30:56 1:18:11 
   5   204    56 Gretchin Bade               F  45   5/7    F4549        East Granby     CT    6   12:02    1    0:43    7   37:04    1    0:29    3   29:53 1:20:08 
   6   207   356 Mary Muldoon                F  47   6/7    F4549        Windsor         CT    7   15:55    2    1:02    4   32:29    3    0:36    5   32:17 1:22:16 
   7   215   363 Abigail Ciaglo              F  45   7/7    F4549        Colchester      CT    5   11:41    7    2:57    5   33:25    7    1:40    7   38:49 1:28:30 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    76   345 Cheryl Cunningham           F  52   1/4    F5054        W Simsbury      CT    3    8:59    1    0:51    1   25:04    1    0:18    1   22:07   57:16 
   2   101   367 Lizz Weiler                 F  50   2/4    F5054        Avon            CT    1    8:14    2    0:59    2   26:50    2    0:38    2   24:45 1:01:24 
   3   152   372 Cindy Scannell              F  53   3/4    F5054        Middlebury      CT    4   11:04    4    1:29    4   30:20    3    1:00    3   24:52 1:08:43 
   4   184   325 Anne O'Conner               F  52   4/4    F5054        Avon            CT    2    8:52    3    1:14    3   30:11    4    1:03    4   32:35 1:13:52 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                         MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   214   185 Dumais Christopher          M  14   1/1    M0114        Avon            CT    1   10:54    1    2:10    1   36:24    1    0:37    1   37:41 1:27:44 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    77   141 Randy Kirk                  M  16   1/9    M1519        Avon            CT    1    8:19    3    0:56    1   23:19    6    0:33    4   24:17   57:22 
   2    89   128 Malcolm Wilber              M  17   2/9    M1519        New Malborough  MA    2    8:49    6    1:02    2   25:05    8    0:42    2   23:21   58:56 
   3    99   123 Bryan Jennings              M  17   3/9    M1519        Avon            CT    3    8:52    4    0:57    4   25:55    1    0:16    6   24:33 1:00:32 
   4   100   119 Luke McNaboe                M  18   4/9    M1519        Burlington      CT    9   10:53    8    1:43    3   25:32    2    0:22    1   22:05 1:00:33 
   5   113   148 Jacob Nyklicek              M  16   5/9    M1519        Avon            CT    7    9:49    5    0:59    5   27:43    3    0:26    5   24:33 1:03:28 
   6   130   154 Daniel Kessler              M  19   6/9    M1519        Avon            CT    8   10:40    7    1:05    6   30:10    7    0:42    3   23:56 1:06:30 
   7   138    69 Zach Ruti                   M  15   7/9    M1519        Farmington      CT    6    9:47    2    0:46    7   30:56    5    0:30    7   25:25 1:07:22 
   8   206   194 Howard Lantner              M  17   8/9    M1519        Unknown         CT    4    9:32    9    1:43    8   35:17    9    1:12    8   33:07 1:20:50 
   9     0   136 William Suter               M  17   9/9    M1519        Avon            CT    5    9:36    1    0:28                 4    0:28                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1     0    45 Nicholas McGhee             M  24   1/1    M2024        East Hartford   CT    1    8:04    1    1:10    1   22:56    1    0:41                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    86   172 Eric Carlson                M  26   1/7    M2529        Bristol         CT    7   12:07    5    1:20    1   19:35    5    1:10    3   24:32   58:42 
   2    88   122 Matthew Mangold             M  29   2/7    M2529        Ellington       CT    2    8:29    1    0:55    3   25:20    1    0:29    2   23:43   58:54 
   3    93    18 Jeff O'Coin                 M  29   3/7    M2529        Plainville      CT    1    8:27    2    0:56    5   26:13    2    0:34    1   23:14   59:21 
   4   105   184 Jason Smith                 M  29   4/7    M2529        Winsted         CT    4    9:46    3    1:09    4   25:33    4    0:41    4   25:27 1:02:35 
   5   144   193 David Lambert               M  29   5/7    M2529        Willamantic     CT    6   10:51    6    1:41    2   24:23    6    1:10    7   30:00 1:08:04 
   6   166    95 Michael Weaver              M  25   6/7    M2529        Middletown      CT    5    9:51    7    1:50    6   27:42    7    1:35    6   29:59 1:10:56 
   7   183    92 Michael Silvestri           M  28   7/7    M2529        Southbridge     CT    3    9:39    4    1:13    7   33:23    3    0:36    5   29:00 1:13:50 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    51     1 Toby Kulas                  M  34   1/7    M3034        Middlefield     CT    2    7:11    5    0:57    1   21:45    5    0:46    2   20:10   50:48 
   2    52    39 Mike Deangelo               M  30   2/7    M3034        Southington     CT    3    8:12    1    0:44    2   22:11    1    0:21    1   19:40   51:05 
   3    63    25 Ken Schulz                  M  33   3/7    M3034        Farmington      CT    1    6:35    3    0:47    3   23:53    6    0:48    4   21:52   53:53 
   4    75   175 Roberto Diniro              M  32   4/7    M3034        New Haven       CT    5    9:29    6    1:06    5   25:08    2    0:22    3   21:00   57:03 
   5    92    54 Jay Demers                  M  30   5/7    M3034        Ashford         CT    4    8:35    2    0:44    4   24:16    4    0:44    6   24:56   59:13 
   6   115    81 James Revillini             M  31   6/7    M3034        Winsted         CT    6   11:39    7    1:49    6   25:44    3    0:32    5   24:08 1:03:50 
   7   135   157 Christopher Blum            M  34   7/7    M3034        W Hartford      CT    7   12:03    4    0:51    7   27:27    7    1:05    7   25:31 1:06:56 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    55    42 Henk Defeyter               M  35   1/27   M3539        West Haven      CT    4    8:10    6    0:45    2   21:23    4    0:26    1   21:10   51:51 
   2    60    67 Robbie Ouellete             M  38   2/27   M3539        Bristol         CT    8    8:50    5    0:40    3   21:24   14    0:41    3   21:21   52:54 
   3    61    47 Chris Bryant                M  37   3/27   M3539        Glastonbury     CT    7    8:34    4    0:36    6   21:54    8    0:31    4   21:51   53:25 
   4    62    29 Scott Muska                 M  36   4/27   M3539        West Hartford   CT    9    8:51   15    1:18    5   21:53    2    0:22    2   21:13   53:35 
   5    67    40 John Koster                 M  38   5/27   M3539        Collinsville    CT    2    7:53    8    0:56   11   23:15    7    0:31    7   22:51   55:23 
   6    68    36 John Waiveris               M  36   6/27   M3539        Windsor         CT    3    8:05   13    1:10   10   23:13    9    0:31    8   23:04   56:01 
   7    70   129 Jeff Gelt                   M  38   7/27   M3539        Plainville      CT   13    9:32    9    0:57    4   21:30   11    0:34   10   24:02   56:34 
   8    82   179 Robert Low                  M  35   8/27   M3539        Farmington      CT    5    8:24   11    1:01   14   25:23    1    0:21    6   22:33   57:41 
   9    87    62 Kevin McCranie              M  38   9/27   M3539        W. Greenwich    RI    1    7:41    2    0:25    7   22:16    5    0:29   19   27:58   58:47 
  10    90   139 Erik Tedesco                M  38  10/27   M3539        Bristol         CT   12    9:32   19    1:27    8   23:00   18    0:52   11   24:16   59:05 
  11    95    12 Kevin Fitzgibbons           M  38  11/27   M3539        Wallingford     CT    6    8:33   10    1:00    9   23:03   17    0:45   16   26:33   59:53 
  12    97   105 Mike Dbeisi                 M  36  12/27   M3539        Burlington      CT   23   11:54   16    1:19    1   20:41   20    0:56   14   25:09   59:57 
  13   111   159 Ken Berto                   M  37  13/27   M3539        Unknown         CT   15   10:05    3    0:30   13   25:18    3    0:25   17   26:56 1:03:12 
  14   118   191 Lawrence Sidney             M  39  14/27   M3539        Avon            CT   19   10:36   23    1:41   19   27:04   23    1:06    9   23:55 1:04:19 
  15   119   190 Matt Szabo                  M  39  15/27   M3539        Canton          CT   22   11:45   26    2:07   21   27:54   12    0:34    5   22:04 1:04:23 
  16   122    61 David Mangold               M  37  16/27   M3539        Ellington       CT   14    9:43   12    1:10   12   24:45   15    0:43   21   28:37 1:04:56 
  17   125   173 Jimmy Sheehan               M  35  17/27   M3539        E Hamden        CT   16   10:05   21    1:33   20   27:37   27    1:38   12   24:38 1:05:29 
  18   129   186 James McHoghlin             M  38  18/27   M3539        Unknown         NA   11    9:28   17    1:20   16   25:49   25    1:17   20   28:26 1:06:18 
  19   139   145 Jonathan Lewis              M  39  19/27   M3539        W Hartford      CT   10    8:53   20    1:32   23   28:45   22    1:05   18   27:18 1:07:31 
  20   145   171 Eduardo Gautier             M  38  20/27   M3539        E Granby        CT   20   10:43    7    0:48   17   26:13   26    1:31   22   28:51 1:08:05 
  21   156    76 Jason Treannie              M  36  21/27   M3539        Bristol         CT   24   12:08    1    0:25   15   25:47   10    0:32   23   30:16 1:09:06 
  22   163   151 Josh Weiner                 M  38  22/27   M3539        W Hartford      CT   18   10:29   24    1:41   18   26:49    6    0:30   25   31:14 1:10:41 
  23   168   178 Scott Ranoni                M  38  23/27   M3539        North Haven     CT   21   10:59   22    1:41   25   32:48   13    0:38   13   24:58 1:11:01 
  24   175   195 Michael Isaloff             M  38  24/27   M3539        Simsbury        CT   26   13:31   25    1:43   24   31:03   16    0:43   15   25:39 1:12:38 
  25   177   146 Douglas Lombard             M  35  25/27   M3539        Glastonbury     CT   25   12:11   14    1:15   22   28:37   19    0:54   24   30:20 1:13:16 
  26   203   137 Justin Bloom                M  37  26/27   M3539        West Hartford   CT   17   10:15   18    1:24   26   33:30   24    1:09   27   33:52 1:20:07 
  27   213   147 Devin Hawthorne             M  36  27/27   M3539        Hartford        CT   27   13:57   27    3:11   27   35:28   21    1:05   26   33:45 1:27:24 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    58    48 Jon Arellano                M  42   1/24   M4044        New Haven       CT    2    7:48    3    0:56    3   22:35    4    0:27    1   20:55   52:38 
   2    65    65 Paul Armstrong              M  42   2/24   M4044        Unknown         NA    3    7:54   15    1:22    1   22:19    3    0:27    5   22:39   54:39 
   3    66    57 Rafael Martinez             M  40   3/24   M4044        Bloomfield      CT    6    8:47    1    0:53    2   22:29    2    0:24    4   22:29   55:00 
   4    91   189 Jonathon Potter             M  40   4/24   M4044        Southington     CT   19   11:22   11    1:14    6   23:52   12    0:46    3   21:59   59:11 
   5    96   163 Dave Gallaway               M  42   5/24   M4044        New Hartford    CT   15   10:39    4    0:57   13   26:17   13    0:53    2   21:12   59:56 
   6   104   165 Andrew Mayo                 M  43   6/24   M4044        West Hartford   CT   16   10:43    9    1:11   12   26:06    1    0:22    6   23:54 1:02:14 
   7   107   164 Michael Burelle             M  42   7/24   M4044        Southwick       MA   21   12:25   14    1:21    4   23:17   17    1:06    7   24:50 1:02:56 
   8   108    64 Adam Silverman              M  41   8/24   M4044        West Hartford   CT    1    7:36   19    1:27   14   26:34    9    0:42   10   26:43 1:03:00 
   9   109   130 Chris Pierzga               M  42   9/24   M4044        Cornwall        CT    4    8:17    7    1:06    7   24:28    7    0:35   13   28:40 1:03:05 
  10   114   110 Brian Foley                 M  41  10/24   M4044        Tolland         CT   11   10:10    6    1:01   15   27:07    5    0:35    8   24:55 1:03:45 
  11   131    16 Yosi Haimes                 M  41  11/24   M4044        West Hartford   CT    5    8:20   18    1:26   10   25:49   16    1:06   17   29:56 1:06:36 
  12   134   162 Kevin Cunningham            M  43  12/24   M4044        Avon            CT   12   10:11   10    1:13    5   23:49   10    0:43   19   30:53 1:06:47 
  13   146   181 Dave Corbett                M  40  13/24   M4044        Avon            CT   14   10:28   17    1:25    8   25:06   11    0:44   18   30:31 1:08:11 
  14   155   188 John Calcarechia            M  40  14/24   M4044        Unioinville     CT   20   12:04   13    1:15   17   28:55    6    0:35    9   26:07 1:08:53 
  15   159    93 Robert Tacinelli            M  41  15/24   M4044        Avon            CT    9    9:30    2    0:54   18   29:03   15    1:03   15   29:38 1:10:05 
  16   173   169 John Wilmarth               M  40  16/24   M4044        Harwington      CT   17   10:50    8    1:10   22   31:42    8    0:41   12   28:04 1:12:24 
  17   178    68 Patrick Quirk               M  44  17/24   M4044        W Hartford      CT    7    9:21   21    1:36   21   30:50   20    1:44   16   29:50 1:13:19 
  18   179   144 Antonio Portelinha          M  43  18/24   M4044        Watertown       CT   24   17:18   22    2:01    9   25:32   19    1:17   11   27:19 1:13:26 
  19   182    32 Phillip Kerr                M  41  19/24   M4044        West Hartford   CT    8    9:24   16    1:22   16   28:09   18    1:12   21   33:45 1:13:48 
  20   191   183 Kevin McCormic              M  42  20/24   M4044        Bristol         CT   22   12:35   23    2:29   19   29:53   21    1:48   14   29:27 1:16:11 
  21   195   182 Michael Kostrewa            M  40  21/24   M4044        Wethersfield    CT   18   11:02    5    1:00   20   30:16   14    0:55   22   33:45 1:16:56 
  22   220   131 Randall Dutton              M  40  22/24   M4044        Tolland         CT   23   13:20   24    2:43   23   41:16   22    2:21   20   32:52 1:32:29 
  23     0    52 Fernando Rincon             M  40  23/24   M4044        Glastonbury     CT   13   10:19   20    1:28                23   18:37                      
  24     0    33 Jonathan Webb               M  42  24/24   M4044        Canton          CT   10    9:40   12    1:15   11   25:50                                   
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    59    24 David Cappello              M  48   1/17   M4549        Avon            CT                                                        1   20:29   52:40 
   2    64    15 Ed Viani                    M  49   2/17   M4549        West Hartford   CT    1    8:21    5    1:08    1   21:41    5    0:37    5   22:24   54:08 
   3    71     4 Wesley Barnary              M  45   3/17   M4549        West Hartford   CT    2    9:33    3    1:01    5   24:05    1    0:20    2   21:49   56:46 
   4    72    26 Daniel Isakson              M  49   4/17   M4549        Avon            CT    3    9:42    1    0:34    3   23:38    7    0:51    4   22:09   56:52 
   5    81    88 Roger Mahieu                M  47   5/17   M4549        Torrington      CT    5   10:03    6    1:16    4   23:51    3    0:25    3   22:06   57:39 
   6   117   143 Patrick Clark               M  46   6/17   M4549        Farmington      CT    7   10:08    2    0:39   13   28:48    4    0:27    6   24:05 1:04:06 
   7   126   108 Ray Beloin                  M  45   7/17   M4549        Farmington      CT    8   10:11   10    1:44    7   26:02    9    1:04    8   26:53 1:05:52 
   8   132   160 Andrew Moskovitz            M  47   8/17   M4549        S Hadley        MA    9   10:51    8    1:17    8   26:26   10    1:04   10   27:10 1:06:45 
   9   133   138 Tim Murphy                  M  45   9/17   M4549        East Hampton    CT   13   12:33   12    1:53    2   22:53   11    1:05   12   28:23 1:06:46 
  10   141   187 Bob Bowman                  M  46  10/17   M4549        Windsor         CT    4    9:55    7    1:17   14   29:02    2    0:24    9   27:05 1:07:40 
  11   167   166 Mark McGuire                M  47  11/17   M4549        Avon            CT   10   10:59   11    1:46    9   26:42   13    1:31   14   30:00 1:10:56 
  12   174   177 Chuck Calrert               M  48  12/17   M4549        Wa              CT   11   11:20   14    2:15   12   28:37   14    1:32   13   28:52 1:12:34 
  13   176   124 Bob Doherty                 M  48  13/17   M4549        Cromwell        CT   15   13:38   16    2:49   11   27:37   12    1:11   11   27:37 1:12:51 
  14   181   126 Eliot Waxman                M  46  14/17   M4549        Avon            CT   16   15:12    4    1:02   15   31:20    8    1:01    7   25:03 1:13:37 
  15   197   180 David Austin                M  46  15/17   M4549        Farmington      CT   12   11:58    9    1:43    6   25:43   16    3:22   15   34:46 1:17:30 
  16   200   101 Daren Casey                 M  46  16/17   M4549        Plainville      CT    6   10:07   13    2:15   10   27:18   15    2:18   16   37:43 1:19:38 
  17     0   192 Nick Snufo                  M  48  17/17   M4549        Avon            CT   14   13:29   15    2:21   16   35:12    6    0:44                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    73    51 Fran Feeney                 M  51   1/13   M5054        Wilbraham       MA    1    8:24    4    0:49    2   22:47    4    0:36    4   24:19   56:53 
   2    74   113 Walter Pacosa               M  54   2/13   M5054        West Springfiel MA    3    9:02    2    0:39    4   23:35    5    0:37    2   23:08   56:59 
   3    78    46 Pater Fabbri                M  50   3/13   M5054        West Hartford   CT    2    8:49    3    0:42    3   23:27    1    0:21    3   24:06   57:22 
   4    79    94 John McGrane                M  54   4/13   M5054        Farmington      CT    7    9:27    5    0:54    5   23:36    6    0:40    1   22:51   57:26 
   5    94   156 Brian Kelleher              M  52   5/13   M5054        Harwington      CT   10    9:48    8    1:04    1   22:28    9    0:44    6   25:26   59:28 
   6   106   120 Mike Rollins                M  54   6/13   M5054        Avon            CT    9    9:31    9    1:22   10   26:42    2    0:24    5   24:39 1:02:37 
   7   110    11 Costas Drakatos             M  52   7/13   M5054        Roxbury         CT    6    9:24    7    1:03    7   25:22   10    0:45    8   26:39 1:03:11 
   8   123     5 Ray Bennetson               M  50   8/13   M5054        Newington       CT    8    9:29    1    0:35    6   24:40    8    0:43   10   29:43 1:05:09 
   9   140   127 Christopher Oberhammer      M  50   9/13   M5054        Bethel          CT    4    9:14    6    0:59    9   26:05   11    0:49   11   30:33 1:07:38 
  10   147   170 John Zebrowski              M  52  10/13   M5054        W Hartford      CT   11   10:32   10    1:29   12   29:59    3    0:29    7   25:47 1:08:14 
  11   165    86 Leonard Coolbeth            M  54  11/13   M5054        Ashford         CT   12   12:38   12    1:54    8   25:40   13    1:17    9   29:23 1:10:50 
  12   170   117 John Barrows                M  50  12/13   M5054        West Hartford   CT    5    9:24   13    2:09   11   27:52   12    0:59   12   30:52 1:11:13 
  13   210   118 Brian McNaboe               M  52  13/13   M5054        Burlington      CT   13   14:14   11    1:52   13   32:41    7    0:40   13   36:14 1:25:40 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   128   102 Dave Gordon                 M  56   1/8    M5559        Rocky Hill      CT    2   11:11    1    0:36    1   26:15    1    0:25    3   27:53 1:06:18 
   2   137   168 John Pilla                  M  58   2/8    M5559        New Britain     CT    1   10:30    2    0:40    4   27:00    2    0:28    4   28:46 1:07:22 
   3   143   135 Dave Danenberg              M  55   3/8    M5559        Glastonbury     CT    4   11:54    8    2:15    3   26:40    8    1:49    1   25:25 1:08:01 
   4   160   125 Paul Amato                  M  55   4/8    M5559        Farmington      CT    6   12:45    4    1:02    5   28:14    4    0:38    2   27:30 1:10:06 
   5   192   167 Mark Belsky                 M  58   5/8    M5559        Avon            CT    3   11:16    7    2:11    2   26:37    7    1:26    6   34:43 1:16:12 
   6   194   152 Huber Barry                 M  59   6/8    M5559        Plymouth        CT    7   13:12    3    0:48    7   31:54    3    0:36    5   30:03 1:16:31 
   7   212   133 Stephen Roamponi            M  57   7/8    M5559        Oakville        CT    8   15:30    5    1:10    6   31:01    6    0:58    7   37:17 1:25:53 
   8   216   158 Russell Waters              M  59   8/8    M5559        Putnam          CT    5   11:56    6    2:02    8   35:09    5    0:44    8   38:46 1:28:35 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   127   140 James Willhite              M  61   1/2    M6064        Meriden         CT    1   10:23    2    1:59    1   25:29    2    1:30    1   26:39 1:05:58 
   2   164   106 Frank Mairano               M  64   2/2    M6064        Collinsville    CT    2   13:22    1    0:58    2   27:41    1    0:55    2   27:50 1:10:44 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    

=====================================================================================================================================================================
TINY TRIATHLON
=====================================================================================================================================================================

Place No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Wa Finish  Penalty 
===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == == ======= ======= 
   1   553 Mick Hains                  M  13   1/9    M0114        West Hartford   CT 6    29:34         
   2   510 Corey Laforest-Roys         M  15   1/1    M1519        Farmington      CT 6    29:38         
   3   519 Christopher Lebeau          M  12   2/9    M0114        Bristol         CT 6    29:58         
   4   528 Harrison Dayton             M  12   3/9    M0114        Bristol         CT 6    30:57         
   5   538 Pam Rosow                   F  52   1/1    F5054        Unknown         CT 6    32:23         
   6   513 Emma Wilber                 F  11   1/9    F0114        Great Barringto CT 6    33:06         
   7   516 Zachary Brandy              M  13   4/9    M0114        Vernon          CT 6    33:45         
   8   515 Maureen Hull                F  47   1/5    F4549        Vernon          CT 6    34:45         
   9   523 Mitchell Ives               M  12   5/9    M0114        Farmington      CT 6    34:48         
  10   533 Renee Bosse                 F  11   2/9    F0114        New Hartford    CT 6    34:53         
  11   517 Tyler Hull                  M  14   6/9    M0114        Vernon          CT 6    34:55         
  12   554 Elizabeth Radier            F  15   1/3    F1519        Avon            CT 6    35:41         
  13   532 Brian Sweeney               M  37   1/2    M3539        Windsor         CT 6    36:03         
  14   549 Michaela Tripputi           F  12   3/9    F0114        Farmington      CT 6    36:28         
  15   309 Jamie Castro                F  25   1/1    F2529        Newington       CT 6    37:24         
  16   547 Roman Castro                M   0   1/5    M0000        Unknown         NA 6    37:29         
  17   546 Heather Taylor              F  39   1/3    F3539        Farmington      CT 6    37:46         
  18   524 Wendy Ives                  F  44   1/10   F4044        Farmington      CT 6    38:05         
  19   544 Ediu Doemland               F  13   4/9    F0114        Farmington      CT 6    38:10         
  20   505 Caroline Capello            F  13   5/9    F0114        Avon            CT 6    38:32         
  21   545 Belle Magna                 F  11   6/9    F0114        Canton          CT 6    38:50         
  22   535 Roman Castro                M  56   1/1    M5559        Newington       CT 6    39:01         
  23   548 Kidl Tripputi               F  45   2/5    F4549        Farmington      CT 6    39:03         
  24   504 Unknown Triathlete          M   0   2/5    M0000        Unknown         NA 6    39:33         
  25   521 Allyson Forster             F  37   2/3    F3539        Avon            CT 6    39:37         
  26   537 John Dickey                 M  42   1/1    M4044        New Hartford    CT 6    40:13         
  27   511 Zachary Gelt                M  10   7/9    M0114        Plainville      CT 6    40:23         
  28   514 Jenisha Rodriguez           F  37   3/3    F3539        Cromwell        CT 6    40:36         
  29   522 Melissa Valentine           M  47   1/2    M4549        Simsbury        CT 6    40:38         
  30   556 Kendra Singleton            F  15   2/3    F1519        New Hartford    CT 6    40:45         
  31   374 Maggie Hayes                M  39   2/2    M3539        Avon            CT 6    41:25         
  32   373 Maggie Kieper               F  40   2/10   F4044        Avon            CT 6    41:27         
  33   559 Nancy Hunsr                 F  59   1/1    F5559        Bloomfield      CT 6    42:01         
  34   525 Kelly Kloc                  F  42   3/10   F4044        Prospect        CT 6    42:18         
  35   536 Tracy Dickey                M   8   3/5    M0000        New Hartford    CT 6    42:28         
  36   550 Mark Tripputi               M  45   2/2    M4549        West Hartford   CT 6    42:33         
  37   518 Hanna Saucie                F  15   3/3    F1519        Avon            CT 6    43:00         
  38   539 Jill Tacovzzi               F  47   3/5    F4549        Burlington      CT 6    43:11         
  39   526 Phillips Sandy              F  41   4/10   F4044        Avon            CT 6    43:19         
  40   541 Fredonner Gautier           F  40   5/10   F4044        E Granby        CT 6    43:47         
  41   531 Heather McGuire             F  12   7/9    F0114        Avon            CT 6    44:30         
  42   534 Aj Dickey                   M   9   4/5    M0000        New Hartford    CT 6    44:30         
  43   502 Colleen Keating             F  42   6/10   F4044        West Grandby    CT 6    44:38         
  44   558 Katherine Berzinkas         F  41   7/10   F4044        West Hartford   CT 6    44:44         
  45   501 Lisa Deseno                 F  43   8/10   F4044        Berlin          CT 6    45:30         
  46   500 Diane McGough               F  41   9/10   F4044        Windsor Locks   CT 6    48:17         
  47   512 Wyat Gelt                   M   8   5/5    M0000        Plainville      CT 6    48:56         
  48   527 Ben Armstrong               M  11   8/9    M0114        Farmington      CT 6    48:57         
  49   530 Erin McGuire                F  14   8/9    F0114        Avon            CT 6    48:58         
  50   520 Sarah Roberson              F  47   4/5    F4549        Avon            CT 6    51:14         
  51   542 Edith Di Francesco          F  47   5/5    F4549        Avon            CT 6    52:23         
  52   543 Jessica Di Francesco        F  20   1/1    F2024        Avon            CT 6    52:24         
  53   560 Sami Hasenhag               F  13   9/9    F0114        Granby          CT 6    58:06         
  54   509 Kelly Haschbalg             F  40  10/10   F4044        Granby          CT 6    58:18
=====================================================================================================================================================================