Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ri/Dec29_RhodeI_1_set1.shtml

Rhode Island Classic

Providence, RI, December 29, 2010

[Boys Meet Results ]

Girls Meet Results

Hosted by Provoidence Career & Technical High School

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/29/2010 02:24 PM
                       Rhode Island Classic - 12/29/2010                       
                     Providence Career & Technical Academy                     
                           Providence, Rhode Island                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put Relay
================================================================
        Meet: * 103-10  12/30/2009  , New Rochelle                             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Shenendehowa, Shot Put R     Shenendehowa         106-07.00* 
  2 Bloomfield, Shot Put Rel     Bloomfield            99-08.75  
  3 Sachem East, Shot Put Re     Sachem East           98-02.75  
  4 Mt. Vernon, Shot Put Rel     Mt. Vernon            88-08.75  
  5 Central Falls, Shot Put      Central Falls         86-01.75  
  6 Classical, Shot Put Rela     Classical             81-01.50  
  7 Smithfield, Shot Put Rel     Smithfield            80-04.25  
  8 Mark Sheehan, Shot Put R     Mark Sheehan          79-10.25  
  9 St. Dominic Academy, Sho     St. Dominic           76-07.00  
 10 St. Francis Prep, Shot P     St. Francis           74-10.00  
 11 Northwest Catholic, Shot     Northwest Cath.       74-07.75  
 12 Westerly, Shot Put Relay     Westerly              73-09.75  
 13 Farmingdale, Shot Put Re     Farmingdale           65-00.00  
 14 Lincoln, Shot Put Relay      Lincoln               63-07.50  
 15 Fitch, Shot Put Relay        Fitch                 63-07.00  
 16 Port Jefferson, Shot Put     Port Jefferson        62-11.00  
 17 Mt. Hope, Shot Put Relay     Mt. Hope              61-04.50  
 18 Bay Shore, Shot Put Rela     Bay Shore             52-00.50  
 19 Glastonbury, Shot Put Re     Glastonbury           31-05.25  
 20 Stonington, Shot Put Rel     Stonington            26-11.25  
 
Event 2  Girls Weight Throw Relay
================================================================
        Meet: * 120-10.50  12/30/2009  , New Rochelle                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Central Falls, Weight Th     Central Falls        123-03.50* 
  2 Classical, Weight Throw      Classical            116-08.75  
  3 Bloomfield, Weight Throw     Bloomfield           115-00.25  
  4 Pilgrim, Weight Throw Re     Pilgrim              108-00.50  
  5 Shenendehowa, Weight Thr     Shenendehowa         105-00.50  
  6 Mt. Vernon, Weight Throw     Mt. Vernon            96-02.50  
  7 Barrington, Weight Throw     Barrington            94-01.00  
  8 Portsmouth, Weight Throw     Portsmouth            87-11.00  
  9 Lincoln, Weight Throw Re     Lincoln               82-01.75  
 10 Westerly, Weight Throw R     Westerly              78-11.75  
 11 Smithfield, Weight Throw     Smithfield            78-04.50  
 12 Sachem East, Weight Thro     Sachem East           52-06.00  
 13 Bay Shore, Weight Throw      Bay Shore             29-11.00  
 
Event 3  Girls High Jump Relay
================================================================
        Meet: * 14-03  12/30/2009  , Bay Shore                                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Norwich Free Academy, Hi     Norwich Free          14-01.00  
  2 Colonie, High Jump Relay     Colonie               14-00.00  
  3 Farmingdale, High Jump R     Farmingdale           13-09.00  
  4 East Greenwich, High Jum     E. Greenwich          13-08.00  
  4 Sachem East, High Jump R     Sachem East           13-08.00  
  6 Smithfield, High Jump Re     Smithfield           J13-08.00  
  6 Bay Shore, High Jump Rel     Bay Shore            J13-08.00  
  8 St. Dominic Academy, Hig     St. Dominic           13-06.00  
  8 Sachem North, High Jump      Sachem North          13-06.00  
 10 Lincoln Sudbury, High Ju     Lincoln-Sudbury       13-03.00  
 11 East Hampton, High Jump      East Hampton          13-02.00  
 12 St. Francis Prep, High J     St. Francis           13-00.00  
 13 LaSalle Academy, High Ju     LaSalle Academy        8-10.00  
 14 Mark Sheehan, High Jump      Mark Sheehan           8-02.00  
 15 Mansfield, High Jump Rel     Mansfield              5-04.00  
 16 Lincoln, High Jump Relay     Lincoln                4-08.00  
 17 Port Jefferson, High Jum     Port Jefferson         4-05.00  
 
Event 4  Girls Long Jump
================================================================
        Meet: * 17-09  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ricks, Klarissa           SR Holy Names            18-11.75* 
  2 Genduso, Alyssa           SR Sachem East           17-09.25* 
  3 Cheatham, Royal           JR Hope                  17-07.50  
  4 Cajou, Jennifer           SR Farmingdale           17-06.25  
  5 Carty, Wahnetah           SR Norwich Free          17-05.50  
  6 Futrell, Shanice          JR Sachem North          16-07.75  
  7 Sims, Brianna             JR Hillhouse             16-06.00  
  8 Harney, Lexus             JR Mt. Vernon            15-07.00  
  9 Ross, Katharina           JR Port Jefferson        15-03.00  
 10 Barrau, Alexis            JR Bay Shore             15-01.00  
 11 Kurumusis, Stavroula      SR St. Francis           14-06.75  
 11 Kast, Jessica             SR Lincoln               14-06.75  
 13 Palomino, Kelsey          SO Bay Shore             14-06.50  
 14 Davis, Niobe                 St. Dominic           14-04.75  
 
Event 5  Girls Triple Jump
================================================================
        Meet: * 35-11  12/30/2009  Christina Hamilton, New Rochelle            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cajou, Jennifer           SR Farmingdale           37-01.50* 
  2 francis, tawanda          jr Uniondale             36-05.00* 
  3 Palomino, Kelsey          SO Bay Shore             35-05.50  
  4 Barrau, Alexis            JR Bay Shore             35-05.25  
  5 Richer, Stephanie         SR Sachem North          34-08.00  
  6 Wood, Keira               SR Sachem North          33-11.75  
  7 Ross, Katharina           JR Port Jefferson        33-08.50  
  8 Page, Marisa              SR Pilgrim               33-05.75  
  9 Falaye, Dunjoyi           SR Classical             32-08.25  
 10 Walsh, Meghan             SR Sachem East           32-04.50  
 11 Cunningham, Raquel        SR Colonie               31-10.00  
 12 Fowora, Andrea            JR Port Jefferson        31-02.50  
 13 Weiss, Jessica            SR Farmingdale           30-05.25  
 14 Williamson, Candace       SR St. Francis           30-01.75  
 
Event 6  Girls Pole Vault
================================================================
        Meet: * 10-06  12/30/2009  Kaylan Pickford, Norwich Free               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Watts, Katie              SO Valley                10-06.00* 
  2 Snyder, Kara              FR Colonie                9-00.00  
  3 Sekoll, Amber             SO East Hampton           8-06.00  
  3 Cataldo, Kayla            SR Sachem North           8-06.00  
 
Event 7  Girls Distance Medley
================================================================
        Meet: * 12:33.83  12/30/2009  , Saratoga Springs                       
                          A Borroughs, M MacDonald, S King, C Goutos        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Saratoga Springs  'A'                              12:42.29  
     1) Smith, Estela 8                 2) Driscoll, Cassidy FR           
     3) Szpak, Maggi JR                 4) Driscoll, Taylor SO            
  2 Sachem East  'A'                                   12:49.91  
  3 Hillhouse  'A'                                     12:50.57  
  4 Colonie  'A'                                       12:56.72  
  5 Hall  'A'                                          13:15.11  
  6 Saratoga Springs  'B'                              13:15.49  
  7 Fitch  'A'                                         13:28.29  
  8 Greenwich  'A'                                     13:28.92  
  9 Bay Shore  'A'                                     13:33.84  
 10 St. Dominic Academy  'A'                           13:41.33  
 11 Westerly  'A'                                      13:51.85  
 12 Farmingdale  'A'                                   14:04.89  
 13 Sachem North  'A'                                  14:05.75  
 14 Port Jefferson  'A'                                14:34.08  
 15 Holy Names  'A'                                    14:35.59  
 16 Lincoln  'A'                                       15:01.06  
 17 St. Dominic Academy  'B'                           15:18.43  
 18 Mark Sheehan  'A'                                  15:32.27  
 19 Portsmouth  'A'                                    15:45.82  
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: *  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Esposito, Jen             JR Mansfield                 8.78Q  3 
  2 Webley, Brittany             Uniondale                 8.80Q  2 
  3 Ragosta, Angela           SO Smithfield                9.04Q  1 
  4 Hollenbaugh, McKenzie     JR Glastonbury               8.89q  3 
  5 Sims, Brianna             JR Hillhouse                 8.90q  3 
  6 powell, adrianna          jr Uniondale                 9.01q  3 
  7 Ready, Lauren             SR Lincoln-Sudbury           9.20q  1 
  8 Massaroni, Quinn          JR Holy Names                9.48q  3 
  9 Beccan, Shantay           SR Mt. Vernon                9.51   2 
 10 Swift, Samantha           SR Sachem North              9.56   3 
 11 Redding, Brittany         SO Lincoln                   9.61   2 
 12 Lupoli, Gabby             Sr Mark Sheehan              9.65   1 
 13 Carter, Marvline          FR Bloomfield                9.67   1 
 14 Levcowich, Jill           SR Westerly                  9.73   1 
 15 Reid, Jazmyn              SR Lincoln                   9.89   1 
 16 Fowora, Andrea            JR Port Jefferson           10.03   2 
 17 Stunkard, Jenae           SO New Fairfield            10.21   2 
 18 Gallacher, Liz            SO New Fairfield            10.24   3 
 19 Goode, Aviana              7 Bay Shore                10.50   2 
 20 Robinson, Noelle          SR Portsmouth               10.76   1 
 21 Allen, Taylor             SR St. Dominic              11.09   1 
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: *  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hollenbaugh, McKenzie     JR Glastonbury               8.64  
  2 Esposito, Jen             JR Mansfield                 8.74  
  3 Ragosta, Angela           SO Smithfield                8.80  
  4 Sims, Brianna             JR Hillhouse                 8.98  
  5 powell, adrianna          jr Uniondale                 9.06  
  6 Ready, Lauren             SR Lincoln-Sudbury           9.16  
  7 Webley, Brittany             Uniondale                 9.18  
  8 Massaroni, Quinn          JR Holy Names                9.34  
 
Event 9  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
        Meet: *  7.28  12/30/2009  Tanaya Yarde, Mt. Vernon                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ricks, Klarissa           SR Holy Names              * 7.28Q  2 
  2 Yarde, Tanaya             JR Mt. Vernon                7.40Q  3 
  3 Sanders, Shyneice         JR Hope                      7.63Q  1 
  4 Cheatham, Royal           JR Hope                      7.41q  3 
  5 Rogers, Essence           SR Bay Shore                 7.47q  3 
  6 Rogers, Robbi             SO Mt. Vernon                7.59q  2 
  7 Hussey, Kelly             SR Staples                   7.68q  1 
  8 Anderson, Josephine       JR Bay Shore                 7.69q  3 
  9 crayton, camille          jr Uniondale                 7.70   2 
 10 Relerford, Rayanna        FR Bloomfield                7.81   3 
 11 Dorsey, Jaimee            JR E. Greenwich              7.83   2 
 12 Richer, Stephanie         SR Sachem North              7.86   2 
 13 Giarrusso, Kristen        SO Lincoln                   7.89   3 
 14 Giannitti, Amanda         SO Staples                   8.00   3 
 15 Hamilton, Chassidy        FR Bloomfield                8.00   1 
 16 Blackwood, Sara           SO Lincoln                   8.04   1 
 17 Racca, Devin              JR South Kingstown           8.08   1 
 18 Duncan, Rachel            Jr Northwest Cath.           8.25   1 
 
Event 9  Girls 55 Meter Dash
================================================================
        Meet: *  7.28  12/30/2009  Tanaya Yarde, Mt. Vernon                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ricks, Klarissa           SR Holy Names                7.19* 
  2 Cheatham, Royal           JR Hope                      7.42  
  3 Yarde, Tanaya             JR Mt. Vernon                7.43  
  4 Rogers, Robbi             SO Mt. Vernon                7.49  
  5 Rogers, Essence           SR Bay Shore                 7.53  
  6 Hussey, Kelly             SR Staples                   7.61  
  7 Anderson, Josephine       JR Bay Shore                 7.73  
  8 Sanders, Shyneice         JR Hope                      7.74  
 
Event 10  Girls 1600 Sprint Medley Freshman-Sophomore
===================================================================
        Meet: * 4:31.77  12/30/2009  , Bay Shore                               
                         K Palomino, A Toppin, T Jones-Bigby, R Peattie    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uniondale  'A'                                      4:30.51*  1 
     1) albert, asiah so                2) forehand, timaya so            
     3) roberts, kadesha so             4) richardson, alana so           
  2 Hillhouse  'A'                                      4:30.75*  1 
  3 Bay Shore  'A'                                      4:36.32   1 
  4 Farmingdale  'A'                                    4:40.35   2 
  5 Colonie  'A'                                        4:40.72   1 
  6 East Catholic  'A'                                  4:41.31   2 
  7 Lincoln-Sudbury  'A'                                4:41.35   1 
  8 Bloomfield  'A'                                     4:44.83   1 
  9 La Salle Academy  'A'                               4:46.43   2 
 10 Westerly  'A'                                       4:50.05   2 
 11 Sachem East  'A'                                    4:51.84   3 
 12 Saratoga Springs  'A'                               4:52.87   2 
 13 New Fairfield  'A'                                  4:56.27   3 
 14 Bay View Academy  'A'                               5:00.46   4 
 15 Sachem North  'A'                                   5:04.66   4 
 16 St. Francis Prep  'A'                               5:05.63   3 
 17 Greenwich  'A'                                      5:08.29   2 
 18 Port Jefferson  'A'                                 5:10.41   4 
 19 South Kingstown  'A'                                5:13.39   3 
 20 Mt. Hope  'A'                                       5:14.17   4 
 21 Merrimack  'A'                                      5:14.87   4 
 22 Lincoln  'A'                                        5:15.63   3 
 23 St. Dominic Academy  'A'                            5:25.72   5 
 24 Mark Sheehan  'A'                                   5:38.57   5 
 25 Fitch  'A'                                          5:53.09   5 
 26 Hope  'A'                                           6:15.31   5 
 -- St. Francis Prep  'B'                                    DQ   5 
 -- Hall  'A'                                                DQ   3 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================
        Meet: * 2:24.81  12/30/2009  Tori Pisco, Naugatuck H.                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paul, Rachel              JR Sachem East            2:19.77* 
  2 Gillespie, Sarah          So Northwest Cath.        2:20.17* 
  3 Dorris, Cara              SR Glastonbury            2:20.94* 
  4 Davis, Kellie             SO Hillhouse              2:22.21* 
  5 Wood, Keira               SR Sachem North           2:22.64* 
  6 Johnson, Ingrid           SR Staples                2:24.36* 
  7 Close, Kaitlin             8 Holy Names             2:26.11  
  8 Acton, Madison            JR Lincoln-Sudbury        2:26.21  
  9 Roche, Morgan             SR Hall                   2:26.43  
 10 Sabbers, Cecilia             St. Dominic            2:26.77  
 
Event 12  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 40.26  12/30/2009  Kyle Plante, Colonie                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Precious          SO Hillhouse                40.83   1 
  2 Plante, Kyle              JR Colonie                  41.15   3 
  3 Hibbad, Leah              FR Portsmouth               43.07   3 
  4 Harrison, Tiffany         FR Bloomfield               43.08   2 
  5 Deer, Chantelle           FR Bloomfield               43.21   2 
  6 Lenge, Christina          SR Colonie                  43.76   3 
  7 Fredette, Kelly           SR Saratoga Springs         43.95   2 
  8 Stodgell, Jennifer        SR Holy Names               44.04   3 
  9 Wilborne, Jenna           SR Hillhouse                44.04   2 
 10 Marrow, Ebony             JR Hope                     44.08   3 
 11 Braboy, Daria             SR Bay View                 44.27   2 
 12 Ford, Mikaila             SO Holy Names               45.34   3 
 13 Venora, Alyssa            SO Hall                     45.58   1 
 14 Jordano, Jenna            So Northwest Cath.          45.77   1 
 15 Driscoll, Elizabeth       SR Staples                  45.81   1 
 16 Blaine, Taylor            JR Merrimack                46.44   1 
 
Event 13  Girls 1 Mile Run
================================================================
        Meet: * 5:03.74  12/30/2009  Brianne Bellon, Saratoga Springs          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crevoiserat, Lindsay      SR Glastonbury            4:56.26* 
  2 Borroughs, Amanda         SR Saratoga Springs       5:02.00* 
  3 Hollowood, Keelin         SO Saratoga Springs       5:05.06  
  4 Keklak, Andrea            SR Lincoln-Sudbury        5:05.18  
  5 Edinger, Betsy            SR Greenwich              5:12.42  
  6 Berkson, Madeline         FR Classical              5:12.89  
  7 Crowe, Marika             JR Lincoln-Sudbury        5:14.04  
  8 Cotton, Sarah             JR Daniel Hand            5:15.39  
  9 Calvino, Lauren           SR Merrimack              5:24.16  
 10 Darling, Kathleen         JR Mercy                  5:27.92  
 11 Forte, Cate               SR Wolcott                5:29.91  
 12 Notarstefano, Melanie     JR Sachem East            5:33.25  
 
Event 14  Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
        Meet: * 37.17  12/30/2009  , New Rochelle                              
                       D Dorn, J Goldberg, N Soltau, A Egbuta            
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uniondale  'A'                                        34.70*  1 
     1) Webley, Brittany                2) powell, adrianna jr            
     3) francis, tawanda jr             4) johnson-green, desire sr       
  2 Lincoln  'A'                                          38.44   2 
  3 Bay Shore  'A'                                        38.50   4 
  4 Farmingdale  'A'                                      39.00   1 
  5 Sachem North  'A'                                     39.22   1 
  6 Greenwich  'A'                                        40.02   2 
  7 Sachem East  'A'                                      40.60   1 
  8 Bay View Academy  'A'                                 41.49   2 
  9 New Fairfield  'A'                                    42.19   3 
 10 La Salle Academy  'A'                                 42.74   3 
 11 Mt. Hope  'A'                                         43.75   3 
 -- St. Dominic Academy  'A'                                DNF   2 
 -- St. Francis Prep  'A'                                    DQ   3 
 -- Mark Sheehan  'A'                                        DQ   4 
 
Event 15  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
        Meet: * 4:25.71  12/30/2009  , New Rochelle                            
                         C Hamilton, A Egbuta, M Delices, A Yeiser         
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hillhouse  'A'                                      4:16.80*  1 
     1) Foreman, Angeline Sr            2) Wilborne, Jenna SR             
     3) Holmes, Precious SO             4) Davis, Kellie SO               
  2 Uniondale  'A'                                      4:19.09*  1 
  3 Classical  'A'                                      4:23.56*  1 
  4 La Salle Academy  'A'                               4:28.73   1 
  5 Northwest Catholic  'A'                             4:29.55   2 
  6 Bay Shore  'A'                                      4:32.83   1 
  7 Norwich Free Academy  'A'                           4:34.85   2 
  8 Bloomfield  'A'                                     4:35.68   1 
  9 Wilbur Cross  'B'                                   4:35.70   2 
 10 Barrington  'A'                                     4:36.55   2 
 11 Colonie  'A'                                        4:43.21   3 
 12 Mt. Hope  'A'                                       4:43.60   3 
 13 Hall  'A'                                           4:44.13   2 
 14 Mt. Vernon  'A'                                     4:45.81   4 
 15 South Kingstown  'A'                                4:45.83   2 
 16 Sachem East  'A'                                    4:46.27   4 
 17 Sachem North  'A'                                   4:47.00   4 
 18 Fitch  'A'                                          4:47.91   3 
 19 Wilbur Cross  'A'                                   4:47.99   3 
 20 East Hampton  'A'                                   4:48.00   3 
 21 Staples  'A'                                        4:49.19   4 
 22 Lincoln  'A'                                        4:52.31   3 
 23 Stonington  'A'                                     4:59.30   5 
 24 Mark Sheehan  'A'                                   5:03.75   4 
 25 Farmingdale  'A'                                    5:06.74   4 
 26 Port Jefferson  'A'                                 5:07.93   5 
 27 St. Francis Prep  'A'                               5:49.88   5 
 28 St. Dominic Academy  'A'                            6:01.21   5 
 
Event 16  Girls 1 Mile Run Freshman
================================================================
        Meet: * 5:32.01  12/30/2009  Kendall Feaster, South Kingstown          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Malecki, Jackie           FR Colonie                5:27.14* 
  2 Burr, Jackie              FR Westerly               5:32.30  
  3 Portelli, Julianna        FR Barrington             5:35.97  
  4 Schillaci, Kaitie         FR Colonie                5:38.86  
  5 O'Hehir, Shannon          FR Sachem East            5:43.29  
  6 Reiss, Kelly              FR South Kingstown        5:43.51  
  7 Lapham, Sarah             FR Greenwich              5:44.71  
  8 Swords, Mairead           FR Port Jefferson         5:55.86  
  9 Spiezio, Tori              7 Greenwich              5:57.64  
 10 Renzi, Rachael            FR LaSalle Academy        5:58.21  
 11 Hempfling, Katie          FR Sachem East            6:00.83  
 12 Rhroch, Chelsea           FR Farmingdale            6:07.48  
 13 Encanacion, Briana        FR St. Dominic            6:31.80  
 14 Winters, Melissa             St. Dominic            7:03.10  
 
Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 1:46.72  12/30/2009  , Mt. Vernon                              
                         K Bonner, S Mindingall, M Allen, T Yarde          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hope  'A'                                           1:47.60   1 
     1) Cheatham, Royal JR              2) DaCruz, Lakisha SR             
     3) Marrow, Ebony JR                4) Sanders, Shyneice JR           
  2 Mt. Vernon  'A'                                     1:47.72   3 
  3 Bloomfield  'A'                                     1:49.29   1 
  4 Saratoga Springs  'A'                               1:49.58   2 
  5 Staples  'A'                                        1:52.16   1 
  6 Bay Shore  'A'                                      1:53.10   2 
  7 Uniondale  'A'                                      1:53.84   1 
  8 Classical  'A'                                      1:54.17   3 
  9 Sachem North  'A'                                   1:54.40   2 
 10 Colonie  'A'                                        1:54.41   1 
 11 Bloomfield  'B'                                     1:54.53   2 
 12 Portsmouth  'A'                                     1:54.87   1 
 13 La Salle Academy  'A'                               1:55.55   2 
 14 Lincoln  'A'                                        1:55.77   2 
 15 Wilbur Cross  'A'                                   1:56.80   3 
 16 Paul Robeson  'A'                                   1:57.22     
 16 Farmingdale  'A'                                    1:57.22   3 
 17 Sachem East  'A'                                    2:00.14   3 
 18 Northwest Catholic  'A'                             2:00.45   4 
 19 La Salle Academy  'B'                               2:02.17   4 
 20 Hall  'A'                                           2:02.91   4 
 21 Sachem North  'B'                                   2:03.13   4 
 22 Sachem East  'B'                                    2:03.92   5 
 23 Mt. Hope  'A'                                       2:04.40   4 
 24 Port Jefferson  'A'                                 2:04.52   5 
 24 Greenwich  'A'                                      2:04.52     
 25 Mark Sheehan  'A'                                   2:04.66   3 
 25 Franklin K. Lane  'A'                               2:04.66     
 26 Stonington  'A'                                     2:06.97   5 
 27 Franklin K. Lane  'B'                               2:10.01     
 27 East Catholic  'A'                                  2:10.01   5 
 28 East Catholic  'B'                                  2:10.52   5 
 28 Archbishop Molloy  'A'                              2:10.52     
 29 St. Francis Prep  'A'                               2:11.75   4 
 30 Port Jefferson  'B'                                 2:16.83   6 
 30 Prospect Heights  'A'                               2:19.73     
 31 Hall  'B'                                           2:18.07   6 
 32 Fitch  'A'                                          2:19.73   5 
 33 St. Dominic Academy  'A'                            2:21.77   6 
 
Event 18  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: * 9:48.95  12/30/2009  , Saratoga Springs                        
                         A Borroughs, M MacDonald, C Hollowood, B Bellon   
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Saratoga Springs  'A'                               9:44.83* 
     1) Hollowood, Keelin SO            2) Smith, Estela 8                
     3) Driscoll, Taylor SO             4) Borroughs, Amanda SR           
  2 Lincoln-Sudbury  'A'                                9:47.96* 
  3 Colonie  'A'                                        9:56.27  
  4 Cranston West  'A'                                  9:57.18  
  5 La Salle Academy  'A'                              10:03.93  
  6 Sachem North  'A'                                  10:16.89  
  7 Rham  'A'                                          10:19.50  
  8 Bay Shore  'A'                                     10:27.79  
  9 Bay Shore  'B'                                     10:33.02  
 10 Northwest Catholic  'A'                            10:35.20  
 11 East Hampton  'A'                                  10:38.07  
 12 Wilbur Cross  'A'                                  10:46.60  
 13 Colonie  'B'                                       10:49.39  
 14 East Greenwich  'A'                                10:56.48  
 15 Sachem East  'A'                                   11:10.23  
 16 Farmingdale  'A'                                   11:13.31  
 17 Merrimack  'A'                                     11:16.40  
 18 St. Dominic Academy  'A'                           11:16.90  
 19 Lincoln  'A'                                       11:18.44  
 20 Bloomfield  'A'                                    11:18.47  
 21 Hall  'A'                                          11:28.05  
 22 East Catholic  'A'                                 11:31.78  
 23 St. Francis Prep  'A'                              12:11.80  
 
Event 19  Girls 3000 Meter Run
================================================================
        Meet: * 10:27.03  12/30/2009  Sydney King, Saratoga Springs            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pezzulo, Molly            SR Saratoga Springs      10:16.56* 
  2 King, Sydney              SR Saratoga Springs      10:31.37  
  3 Triller, Leah             FR Holy Names            10:34.83  
  4 Malinowski, Molly         SR Barrington            10:42.14  
  5 LeClair, Brandy           JR Fitch                 10:47.10  
  6 Gates, Ally               JR Valley                11:02.78  
  7 Hanke, Elizabeth          SR Pilgrim               11:14.54  
  8 Watson, Julia             SO Bay View              11:17.76  
  9 Vasquez, Danielle         JR Sachem East           11:21.38  
 10 Smolenski, Rebecca        JR Norwich Free          11:23.14  
 11 Hutchins, Emilie          SR Stonington            11:34.83  
 12 Fisher, Lyndsay           JR Norwich Free          11:47.17  
 13 Keeley, Melissa           JR Hall                  11:54.33  
 14 Sisk, Sarah                  St. Dominic           12:03.76  
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 4:06.31  12/30/2009  , Mt. Vernon                              
                         M McCrae, T Yarde, M Allen, S Mindingall          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     4:05.07*  1 
     1) Harrison, Tiffany FR            2) Deer, Chantelle FR             
     3) May, Dezarell FR                4) Red, Alleah FR                 
  2 Uniondale  'A'                                      4:10.49   1 
  3 Bay Shore  'A'                                      4:11.33   1 
  4 Colonie  'A'                                        4:12.73   1 
  5 Staples  'A'                                        4:17.41   1 
  6 Norwich Free Academy  'A'                           4:20.28   1 
  7 La Salle Academy  'A'                               4:22.59   2 
  8 East Hampton  'A'                                   4:27.75   2 
  9 Westerly  'A'                                       4:31.56   2 
 10 Barrington  'A'                                     4:32.91   2 
 11 Classical  'A'                                      4:34.13   3 
 12 Sachem East  'A'                                    4:35.75   3 
 13 Hall  'A'                                           4:37.16   2 
 14 South Kingstown  'A'                                4:43.24   3 
 15 Central Falls  'A'                                  4:44.25   4 
 16 Farmingdale  'A'                                    4:44.39   3 
 17 Stonington  'A'                                     4:47.23   4 
 18 Sachem North  'A'                                   4:49.49   3 
 19 Lincoln  'A'                                        4:51.73   2 
 20 Northwest Catholic  'A'                             4:54.55   3 
 21 Port Jefferson  'A'                                 5:17.36   4 
 22 St. Dominic Academy  'A'                            5:21.41   4 
 
Event 41  Girls 4x400 Meter Relay Freshman-Sophomore
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     4:21.91   1 
     1) Whittingham, Vanessa FR         2) Anderson, Latisha FR           
     3) Stewart, Kadiejah FR            4) Lincoln, Katarah FR            
  2 Hillhouse  'A'                                      4:22.44   1 
  3 Lincoln-Sudbury  'A'                                4:30.02   1 
  4 Uniondale  'A'                                      4:31.33   1 
  5 La Salle Academy  'A'                               4:33.48   1 
  6 Farmingdale  'A'                                    4:35.47   2 
  7 Colonie  'A'                                        4:37.49   2 
  8 Greenwich  'A'                                      4:40.73   2 
  9 East Catholic  'A'                                  4:43.40   2 
 10 Sachem East  'A'                                    4:48.81   3 
 11 South Kingstown  'A'                                4:57.47   2 
 12 Sachem North  'A'                                   4:59.25   3 
 13 Lincoln  'A'                                        5:04.53   3 
 14 St. Dominic Academy  'A'                            5:05.04   3 
 15 Mark Sheehan  'A'                                   5:05.80   2 
 16 Merrimack  'A'                                      5:16.06   4 
 17 Hall  'A'                                           5:16.67   4 
 18 Hope  'A'                                           5:27.43   4 
 -- Bay Shore  'A'                                           DQ   1