Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/me/Jun12_9thAnn_set1.shtml

9th Annual Garelick Farms - Bangor Y Main Street Mile

Bangor, ME, June 12, 2010

[Team ]

Overall

Sub5 Track Club

                                                                     Page 1
                  8th Annual Garelick Farms - Bangor Y 
                        Main Street Mile Milk Run
                              Bangor, Maine
      June 13, 2009  10:00 A.M.  Weather: Party Cloudy, 50 degrees

Place Div/Tot  Name                Age S City            Club               Time    
===== ======== =================== === = =============== ================== ======= 
   1   1/9    Adam Goode           26 M Bangor                                4:26 
   2   2/9    James Peckenham      28 M Orland          Pecktacular Family    4:48 
   3   1/11   Jonathan Belanger    16 M Blenburn        Inevitable Victory    4:51 
   4   1/13   Randy MacDonald      37 M Hampden         Sub5                  4:55 
   5   2/13   Jim Karcanes         39 M Bangor                                5:00 
   6   2/11   Joseph Belanger      15 M Glenburn        Inevitable Victory    5:00 
   7   3/13   Phil LeBreton        39 M Brewer          Farmville             5:01 
   8   3/9    Ian Fraser           26 M Brewer                                5:04 
   9   4/9    Branden Mountain     21 M Bangor                                5:06 
  10   1/12   Christopher Jones    46 M Bucksport                             5:12 
  11   1/9    Jennie Lucy          20 F Bangor                                5:19 
  12   3/11   Luke Dean            18 M Orono           Italian Stallions     5:20 
  13   1/16   Kristine Guaraldo    33 F South Portland  Bean Family           5:25 
  14   1/6    Ed Hughes            56 M Bangor          Sub5                  5:27 
  15   1/6    Steve Reed           62 M Wiscasset                             5:29 
  16   2/12   Jeff Sands           42 M Bangor                                5:29 
  17   4/13   Joseph Locke         36 M Bangor                                5:30 
  18   3/12   Peter Lodge          46 M Bangor          The Milk Duds         5:30 
  19   4/11   Jake Archer          13 M Brewer                                5:38 
  20   2/6    John Peckenham       52 M Orland          Pecktacular Family    5:39 
  21   5/11   Garrett Johnson      14 M Holden                                5:40 
  22   2/16   Maryanna Ray         30 F Ripley                                5:45 
  23   3/16   Kate Goupee          30 F Ellsworth                             5:46 
  24   6/11   Ezra Dean            16 M Orono           Italian Stallions     5:49 
  25   5/9    Jonathan Ray         26 M Glenburn        Ray Runners           5:56 
  26   2/9    Jolene Ray           22 F Glenburn                              5:57 
  27   4/16   Lara Rand            38 F Bangor          The Milk Duds         5:59 
  28   5/13   David Bean           33 M South Portland  Bean Family           6:00 
  29   3/6    David Farrar         53 M Bangor                                6:01 
  30   4/6    Jeff Bruce           50 M Birch Harbor                          6:07 
  31   6/13   Jonathan Johnson     30 M Bangor                                6:15 
  32   2/6    Alan Stockley        61 M Chester         We Run                6:17 
  33   1/10   Michelle Taylor      45 F Dedham          The Milk Duds         6:23 
  34   4/12   Ray Bolduc           43 M Bangor                                6:25 
  35   5/12   Joseph Lawlor        49 M Hampden                               6:26 
  36   7/11   David Rice           15 M Winterport      Italian Stallions     6:27 
  37   8/11   Tristan Walden       14 M Brewer                                6:28 
  38   3/9    Amanda Baker         26 F Middleborough                         6:33 
  39   6/12   Lee Clein            46 M Bangor          Hatch-Clein Team      6:41 
  40   9/11   Ben Salinas          14 M Bangor                                6:41 
  41   2/10   Bernice Stockley     47 F Chester         We Run                6:45 
  42   1/18   Eli Clein            11 M Bangor          Hatch-Clein Team      6:47 
  43   1/3    Phoebe Peckenham     18 F Orland          Pecktacular Family    6:49 
  44   4/9    Carrie Pike          29 F Bangor                                6:49 
  45   2/3    Angelyn Masters      14 F Bangor                                6:53 
  46   6/9    Lexi Wakeling        22 M Brewer          Team Wakeling         6:55 
  47   1/7    Debbie Belanger      50 F Glenburn        Inevitable Victory    6:56 
  48   1/18   Leela Stockley       11 F Chester         We Run                6:57 
  49   3/3    Sally Peckenham      18 F Orland          Pecktacular Family    6:58 
  50   2/18   Owen Bean             8 M South Portland  Bean Family           7:02 
  51   3/18   Tyler LeBreton       10 M Brewer          Farmville             7:06 
  52   3/6    Dave Samuelian       63 M Bangor                                7:12 
  53   3/10   Annette Hatch-Clein  47 F Bangor          Hatch-Clein Team      7:15 
  54   2/7    Barbara Thompson     51 F Bucksport       Sub5                  7:18 
  55   5/16   Sherri Wakeling      35 F Arundel         Team Wakeling         7:20 
  56   4/18   Ryan LeBreton         8 M Brewer          Farmville             7:20 
  57   6/16   Emily Smith          34 F Carmel                                7:27 
  58   5/18   Colby Rand           12 M Bangor                                7:29 
  59   3/7    Marilyn Hintz        58 F stillwater                            7:31 
  60   2/18   Margaret Peckenham   11 F Orland          Pecktacular Family    7:32 
  61   6/18   Leif Harvey           7 M Winterport      Harvey Family         7:33 
  62   4/10   Margaret Jones       46 F Bucksport                             7:33 
  63   7/18   Garrison Leavitt      9 M Smyrna Mills                          7:33 
  64   1/6    Nancy Mills          64 F Belgrade                              7:35 
  65  10/11   Daniel Rice          13 M Winterport                            7:37 
  66   7/12   Jeff Hughes          47 M Hermon                                7:39 
  67   5/10   Lisa Sherman         46 F Brewer                                7:49 
  68   8/12   Jerry Sherman        47 M Brewer                                7:50 
  69   4/6    John Fogler          65 M Exeter                                7:54 
  70   7/16   April Taylor         33 F Levant                                7:57 
  71   4/7    Judy Snow            55 F Dover Foxcroft                        7:57 
  72   6/10   Karen Hughes         42 F Bangor                                7:59 
  73  11/11   Amaziah Jones        13 M Bucksport                             8:00 
  74   3/18   Usha Stockley        10 F Chester         We Run                8:04 
  75   5/9    Diana Hardy          28 F Glenburn                              8:05 
  76   9/12   Geoffrey Clarke      40 M Brewer                                8:06 
  77   5/6    Gregory Politi       69 M Birch Harbor                          8:13 
  78   4/18   Luci Clein           10 F Bangor          Hatch-Clein Team      8:15 
  79   7/9    Tony Disanto         26 M Old Town        Team Wakeling         8:18 
  80   8/18   Noah Ravan            9 M Bangor                                8:18 
  81   6/9    Jessica Wakeling     27 F Old Town        Team Wakeling         8:20 
  82   5/18   Alyssa Stankevitz     9 F Corinna                               8:27 
  83   8/9    Ray Peck             28 M Hudson                                8:29 
  84   7/10   Kathy Rice           49 F Bangor                                9:01 
  85   8/16   Jennifer Vachon      30 F Orrington                             9:06 
  86   5/6    Gordon Stuthe        52 M Orrington                             9:07 
  87   6/18   Olivea Bean           7 F South Portland  Bean Family           9:09 
  88   7/18   Caron Richardson      9 F Hartland        RJ Team               9:13 
  89   8/18   Lauren Jacobs        10 F Hartland        RJ Team               9:13 
  90   2/6    Kathy Fogler         63 F Exeter                                9:22 
  91   8/10   Alyce Masters        49 F Bangor                                9:27 
  92   9/18   Lily Leavitt         12 F Smyrna Mills                          9:30 
  93   1/2    Mary Alice Bruce     71 F Corea                                 9:32 
  94   9/16   Anna Phillips        31 F Bangor                                9:32 
  95   9/10   Penny Allard         40 F Brewer                                9:36 
  96   9/18   Seamus Ravan          7 M Bangor                                9:48 
  97  10/18   Liam Ravan            6 M Bangor                                9:50 
  98   1/4    Oskar Feichtinger    76 M Orono                                 9:52 
  99   9/9    Nich Wakeling        20 M Glenburn        Team Wakeling        10:04 
 100  11/18   Tyler McGoldnuc       5 M Bangor                               10:10 
 101  10/16   Jennifer McGoldrick  37 F Bangor                               10:11 
 102  12/18   Matthew Rice         10 M Bangor                               10:31 
 103  10/18   Sylvia Harvey         4 F Winterport      Harvey Family        10:44 
 104  11/16   Emily Carwright      36 F Winterport      Harvey Family        10:45 
 105  12/16   Jen Ramos            31 F Brewer                               10:46 
 106   7/9    Maria Robshaw        27 F Veazie                               10:58 
 107  13/16   Dawn Ravan           39 F Bangor                               11:01 
 108   7/13   Brandon McKenney     30 M Levant                               11:09 
 109  11/18   Catherine Rudnicki   10 F Bangor                               11:10 
 110  10/12   Edward Rudnicki      47 M Bangor                               11:11 
 111  10/10   Liza Leavitt         46 F Smyrna Mills                         11:18 
 112   2/4    Marty Elliott        71 M Prospect Harbor                      11:18 
 113  12/18   Kynlee Richardson     5 F Hartland                             11:30 
 114   8/13   Christopher Richard  30 M Hartland        RJ Team              11:31 
 115   3/6    Marcia Politi        65 F Birch Harbor                         11:55 
 116   6/6    Joseph Guaraldo      67 M Brewer                               12:10 
 117   4/6    Rusty Elliott        67 F Prospect Harbor                      12:25 
 118   3/4    Charles Clapper      80 M Bucksport                            12:29 
 119  13/18   Atticus Scott         7 M Bangor                               13:00 
 120  11/12   Wayne Scott          40 M Bangor                               13:01 
 121   8/9    Hilary Parent        26 F Corinth                              13:21 
 122   9/13   Nicholas Parent      31 M Bangor                               13:21 
 123  13/18   Skyler Manhart        5 F Hampden                              13:45 
 124  12/12   Sam Manhart          41 M Hampden                              13:45 
 125   5/7    Michelle Lodgek      53 F Bangor                               13:54 
 126   6/6    Paul Lodgek          56 M Bangor                               13:55 
 127   2/2    Dottie Laber         74 F Holden                               13:56 
 128  14/16   Christine Kendall    37 F Bangor                               14:25 
 129  14/18   Kaitlin McGOldnuc     4 F Bangor                               14:36 
 130  15/18   McKayla Kendall       5 F Bangor                               14:36 
 131  10/13   Michael McGoldnuc    37 M Bangor                               14:36 
 132  16/18   Zoe Stankevitz        5 F Corinna                              15:13 
 133   5/6    Sally Guaraldo       65 F brewer                               15:36 
 134   6/6    Beverly Stankevitz   66 F Corinna                              15:49 
 135   4/4    Bill Lawlor          85 M brewer                               16:04 
 136  17/18   Karolyn Richardson    3 F Hartland                             16:06 
 137   9/9    Lola Richardson      28 F Hartland                             16:07 
 138  14/18   Kristian Kendall      3 M Bangor                               16:35 
 139  11/13   Keith Kendall        37 M Bangor                               16:39 
 140  15/16   Melissa Towle        32 F Hampden                              17:05 
 141  15/18   Jackson TOwle         2 M Hampden                              17:06 
 142  12/13   Michael Towle        32 M Hampden                              17:07 
 143  16/16   Emilie Manhart       36 F Hampden                              17:51 
 144  16/18   Reed Manhart          3 M Hampden                              17:53 
 145  18/18   Grace Hardy           4 F Glenburn                             18:58 
 146   6/7    Anne St. Pierre      51 F Morrill                              18:59 
 147  17/18   David Ray             2 M Monson          Ray Runners          20:28 
 148   7/7    Mary Ray             55 F Ripley          Ray Runners          20:29 
 149  18/18   Tait Harvey           2 M Winterport      Harvey Family        25:17 
 150  13/13   Mark Harvey          35 M Winterport      Harvey Family        25:18