Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/Oct24_Mayors_set19.shtml

Mayor's Cup Cross-Country Races

Franklin Park, Boston, MA, October 24, 2010

[Men's 8k Results | Men's 8k Age Groups | Men's 8k Teams | Women's 5k Results | Women's 5k Age Groups | Women's 5k Teams | Franklin Park Open 5k Results | Franklin Park Open 5k Top 10 M&F | Franklin Park Open 5k Age Groups | Franklin Park Open 5k Teams | Kids 10 & Under Results | Kids 10 & Under Top 10 M&F | Kids 10 & Under Teams | Kids 11-12 Results | Kids 11-12 Top 10 M&F | Kids 11-12 Teams | Kids 13-14 Results | Kids 13-14 Top 10 M&F ]

Kids 13-14 Teams

                          21st Annual Mayor's Cup
                    Presented by the B.A.A. and adidas
                              Youth 13 to 14
        Oct. 24, 2010    1.1 Mile Race    Franklin Park, Boston, MA
Timing By: Granite State Race Services    (Send corrections to bt@gsrs.com)
================================================================================

-------------------------------------------------------------------------------
                          GIRLS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  WALTHAM TC                              
            2    3    4  (15)  (18)  =    9      
         Kaitlin McCauley, Maddy McLaughlin, Sonya Jampel, Emma Fitzgerald,
         Leanne Go
   2.  SOUTH SHORE FIREBOLTZ                   
            6    8   11  (13)  (16)  =   25      
         Olivia Gaeta, Elizabeth Baker, Ashley Betts, Isabella Dimare, Julia
         Noble
   3.  HOPKINTON AC                            
            9   12   21  =   42      
         Melissa Lodge, Shelby Aarden, Marykate Cavanaugh
   4.  WALTHAM TC B                            
           10   14   23  (24)  (25)  (30)  =   47      
         Olja Rapaic, Julia Kern, Elena Chiulli, Lindsey Mogan, Hannah Randolph,
         Sarah Williams
   5.  QUINCY TRACK CLUB                       
            5   22   26  (29)  (31)  (32)  (34)  =   53      
         Emily Bryson, Julia Bryson, Faith Whooley, Olivia Mavromates, Mairead
         O'Brien, Michaela Mavromates, Melissa Zeng
   6.  CAMBRIDGE JETS                          
            1   27   28  =   56      
         Maya Halprin-Adams, Iris Smith-D'agincourt, Camille Sery-Ble
   7.  BOSTON PUBLIC                           
           36   37   38  (49)  =  111      
         Joanna Cabrera, Janique Jean, Julia Cabrera, Tegla Nelson
   8.  CAPE ANN CRUSADERS                      
           35   40   43  (44)  =  118      
         Jessica Palazola, Sabrina Hiltz, Hannah St.Cyr, Hannah Pastagal
   9.  RANDOLPH COMMUNITY MIDDLE SCHOOL        
           41   42   45  (46)  (47)  (48)  =  128      
         Nikita Doughlin, Kara Nguyen, Jennica Mateo, Mamie-Hawa Bawoh,
         Christina Yuorg, Catherine Nguyen

-------------------------------------------------------------------------------
                          BOYS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  NITEHAWKS                               
            2    3   14  (21)  =   19      
         Sherrin McLean, Matt Fischetti, Harry Maloy, Nicholas Wilder
   2.  QUINCY TRACK CLUB                       
            7   11   12  (32)  (37)  =   30      
         Brendan Cunningham, Aidan McMorrow, Michael Mullaney, Tim Durgin,
         James Guerin
   3.  CAPE ANN CRUSADERS                      
            5   10   16  (20)  (39)  =   31      
         Everest Crawford, Cody Eaton, Matthew Ciaramitaro, William Pierce,
         Liam Carney
   4.  WALTHAM TC                              
            8   15   34  (36)  =   57      
         Gavin McEwen, Thomas O'Donoghue, Justin Wadsworth, Ryan Leonard
   5.  WELLESLEY MIDDLE SCHOOL                 
            6   27   28  (29)  (30)  (35)  =   61      
         Alcy Torres, Evan Carlson, Drew Hawkinson, Jason Canaday, Jake
         Chicoski, Conor Himstead
   6.  CAMBRIDGE JETS                          
           18   25   44  =   87      
         Nicholas Bator, Noah Miller-Medzon, Joseph Samuel
   7.  SOUTH SHORE FIREBOLTZ                   
           17   41   42  =  100      
         Isaiah Savage, Colin Chandler, Henry McDonald
   8.  RANDOLPH COMMUNITY MIDDLE SCHOOL        
           19   40   43  (46)  (47)  (48)  (49)  =  102      
         Mensky Barosy, Austin Glover, Christopher Doan, Tommy Hoang, Joshua
         Hoerr, Bryant Quach, Tony Nguyen