Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/Oct24_Mayors_set12.shtml

Mayor's Cup Cross-Country Races

Franklin Park, Boston, MA, October 24, 2010

[Men's 8k Results | Men's 8k Age Groups | Men's 8k Teams | Women's 5k Results | Women's 5k Age Groups | Women's 5k Teams | Franklin Park Open 5k Results | Franklin Park Open 5k Top 10 M&F | Franklin Park Open 5k Age Groups | Franklin Park Open 5k Teams | Kids 10 & Under Results | Kids 10 & Under Teams | Kids 11-12 Results | Kids 11-12 Top 10 M&F | Kids 11-12 Teams | Kids 13-14 Results | Kids 13-14 Top 10 M&F | Kids 13-14 Teams ]

Kids 10 & Under Top 10 M&F


                  AGE-GROUP RESULTS IN yOUTH 10 and Under
                          21st Annual Mayor's Cup
                    Presented by the B.A.A. and adidas
                            Youth 10 and Under
        Oct. 24, 2010    1.1 Mile Race    Franklin Park, Boston, MA
Timing By: Granite State Race Services    (Send corrections to bt@gsrs.com)
================================================================================


                       BOYS AGE GROUP:  10 and Under

Place O'All Name                   Sex Age Race# Time    Team                                     
===== ===== ====================== === === ===== ======= ======================================== 
    1     1 Jason Beaver           M     9   961    6:29 EMPIRE ONE RC                            
    2     2 Connor Page            M    10  1134    6:31 TEAM RUN                                 
    3     3 Calvin Perkins         M    10   746    6:40 WALTHAM TC                               
    4     4 Samuel Toolin          M     9  1056    6:59                                          
    5     5 Alec Durkin            M    10   848    7:07 SOUTH SHORE FIREBOLTZ                    
    6     6 Andrew Weeks           M    10  1173    7:07                                          
    7     7 Trevor Mungeam         M    10  1107    7:09                                          
    8     8 Henderson Sykes        M    10   956    7:11 CAMBRIDGE JETS                           
    9     9 Matthew Mazurkiewicz   M    10   770    7:14 BRADFORD HUSKIES                         
   10    11 Daniel Bennett         M     9   938    7:24 NITEHAWKS                                

                      GIRLS AGE GROUP:  10 AND Under

Place O'All Name                   Sex Age Race# Time    Team                                     
===== ===== ====================== === === ===== ======= ======================================== 
    1    10 Michaela Jones         F    10   716    7:19 WALTHAM TC                               
    2    13 Alana Winston-Khan     F    10   737    7:28 WALTHAM TC                               
    3    14 Einat Gavish           F    10   709    7:30 WALTHAM TC                               
    4    17 Mollie Simpson         F    10   963    7:35 GRANITE STATE FLASH                      
    5    18 Lillian Joyce          F    10   718    7:37 WALTHAM TC                               
    6    19 Olivia Dunsmoor        F    10  1177    7:37 NITEHAWKS                                
    7    23 Annie Huycke           F    10   854    7:44 SOUTH SHORE FIREBOLTZ                    
    8    25 Emma Daigle            F    10   986    7:47 THOMAS PRINCE SCHOOL                     
    9    26 Madisonn Craven        F    10   748    7:50 BRADFORD HUSKIES                         
   10    30 Rebecca Ntengeri       F    10  1165    7:57