Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/May1_GrnewB_set1.shtml

Gr new BedfordVoc Tech HS Sunset T&F Invitational

New Bedford, MA, May 1, 2010

Results

Courtesy ofRick Kates

  South Shore Express Timing
                                  Sunset Invititational - 5/1/2010
                                     Gr New Bedford voc Tech Hs
                                               Results
  Girls 100 Meter Dash
    Name                    Year School                 Prelims  H#
Preliminaries
  1 Vicino, Kathryn           12 Old Rochester            13.12q  3
  2 Bodensieck, Elisabeth     11 Bridgewater-Raynham      13.22q  1
  3 Gabriele, Kim             11 Bridgewater-Raynham      13.27q  2
  4 Jones, Jasmine            09 New Leadersh             13.52q  2
  5 Scott, Shannoya           10 New Leadersh             13.55q  1
  6 King, Brianna             11 Wareham                  13.60q  2
  7 Reagan, Brianna           12 Fairhaven                13.74q  1
  8 Bohnenberger, Anna        11 Falmouth                 13.91q  3
  9 Bowie, Tylar              10 New Leadersh             14.16   3
 10 Mowry, Christina          11 Seekonk                  14.27   3
 11 Lucas, Meagan             09 New Bedford              14.32   2
 12 Szwaja, Rebecca           10 Greater New              14.62   3
 13 Zurowick, Megan           12 Dennis-Yarmouth          14.65   1
 14 Young, Jessica            10 Greater New              15.21   1
 15 Clark, Nikki              11 Marblehead               15.21   3
 16 Melo, Alyssa              09 Greater New              15.40   2
 17 Bahry, Victoria           11 Seekonk                  15.43   2
  
 Girls 100 Meter Dash
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1 Gabriele, Kim             11 Bridgewater-Raynham      13.25
  2 Vicino, Kathryn           12 Old Rochester            13.28
  3 Bodensieck, Elisabeth     11 Bridgewater-Raynham      13.32
  4 Scott, Shannoya           10 New Leadersh             13.47
  5 Jones, Jasmine            09 New Leadersh             13.64
  6 King, Brianna             11 Wareham                  13.72
  7 Bohnenberger, Anna        11 Falmouth                 13.82
  8 Reagan, Brianna           12 Fairhaven                13.83
  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nova, Francis             12 Lawrence                 11.23q  2
  2 Singer-Clark, Tyler       12 Falmouth                 11.51q  1
  3 Anderson, David           12 Seekonk                  11.54q  2
  4 Aguiar, Matt              10 Greater New              11.75q  1
  5 Auda, Greg                12 Duxbury                  12.00q  1
  6 Miller, Caldwell          11 New Leadersh             12.42q  2
  7 Stemper, Aaron            10 Greater New              12.91q  1
  8 Schneiderhan, Matt        12 Duxbury                  12.92q  2
  9 Passeri, Mark             12 Duxbury                  13.64   2
 -- Jamison, Kyle             12 New Leadersh                DQ   1
   Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Nova, Francis             12 Lawrence                 11.09
  2 Singer-Clark, Tyler       12 Falmouth                 11.36
  3 Anderson, David           12 Seekonk                  11.65
  4 Aguiar, Matt              10 Greater New              11.83
  5 Auda, Greg                12 Duxbury                  12.16
  6 Miller, Caldwell          11 New Leadersh             12.44
  7 Schneiderhan, Matt        12 Duxbury                  12.84
  8 Stemper, Aaron            10 Greater New              13.13
   Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Morss, Therese            11 Old Rochester            17.08q  1
  2 DeNardo, Jessica          11 Joseph Case              17.92q  1
  3 Feeney, Meghan            11 Dennis-Yarmouth          18.24q  2
  4 Sullivan, Haley           11 New Bedford              18.47q  1
  5 Barros, Jessica           09 New Bedford              18.56q  2
  6 Colvin, Eleni             12 Greater New              18.80q  1
  7 Murray, Andrea            12 Bridgewater-Raynham      19.22q  2
  8 Medeiros, Alex            11 New Bedford              19.29q  1
  9 Mendoza, Vanessa          10 Greater New              19.87   2
 10 Velazquez, Jazmine        09 New Leadersh             20.16   2
 11 Caron, Danielle           11 Fairhaven                20.64   1
 12 Spells, Kiara              7 New Leadersh             21.88   1
 -- Miller, Chelsea           12 Dennis-Yarmouth             FS   2
  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Morss, Therese            11 Old Rochester            16.73
  2 DeNardo, Jessica          11 Joseph Case              18.10
  3 Sullivan, Haley           11 New Bedford              18.21
  4 Feeney, Meghan            11 Dennis-Yarmouth          18.24
  5 Barros, Jessica           09 New Bedford              18.28
  6 Colvin, Eleni             12 Greater New              18.82
  7 Medeiros, Alex            11 New Bedford              18.84
  8 Murray, Andrea            12 Bridgewater-Raynham      18.86
  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Coulter, Paul             12 Apponequet               16.26
  2 Mackey, Shane             12 Duxbury                  16.27
  3 Barboza, William          12 Greater New              17.34
  4 Lombardo, Jake            12 Greater New              17.99
  5 Almieda, Ryan             12 Greater New              18.17
  6 Respeto, Josh             12 Greater New              20.63
   Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Faunce, Megan             12 Fairhaven                28.20q  2
  2 Antoine, Stephanie        10 Greater New              28.22q  1
  3 Harunk, Marley            11 Wareham                  28.70q  2
  4 Dilorenzo, Caitlin        12 Seekonk                  28.75q  1
  5 Hathaway, Rachael         11 Dennis-Yarmouth          28.98q  1
  6 Barnett, Kaila            10 New Leadersh             29.04q  2
  7 DeVincenzo, Isabella      11 Bridgewater-Raynham      29.25   2
  8 Francis, Courtney         10 Greater New              30.38   1
  9 Texeira, Diamond           8 New Leadersh             30.83   2
 10 Winfree, Danaihe           8 New Leadersh             31.04   1
  Girls 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Antoine, Stephanie        10 Greater New              27.92
  2 Faunce, Megan             12 Fairhaven                28.29
  3 Barnett, Kaila            10 New Leadersh             28.49
  4 Dilorenzo, Caitlin        12 Seekonk                  28.60
  5 Harunk, Marley            11 Wareham                  28.74
  6 Hathaway, Rachael         11 Dennis-Yarmouth          29.46
  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cuesta, Francesco         12 Lawrence                 22.47q  1
  2 Zorilla, Jean             11 Lawrence                 22.96q  1
  3 Reid, Kyle                12 Bridgewater-Raynham      23.50q  2
  4 Norgaard, Mike            11 Bridgewater-Raynham      24.16q  2
  5 Knapton, Ian              11 Old Rochester            24.82q  1
  6 Clark, Tristen            10 Greater New              25.16q  2
  7 Waltz, Austin             12 Duxbury                  25.88   2
  8 Glover, Ian               11 Greater New              26.53   2
  9 Everett, Kyle             09 Fairhaven                26.74   1
 10 Kearney, Steve            12 Duxbury                  26.86   1
  Boys 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Cuesta, Francesco         12 Lawrence                 21.95
  2 Zorilla, Jean             11 Lawrence                 22.61
  3 Reid, Kyle                12 Bridgewater-Raynham      23.06
  4 Norgaard, Mike            11 Bridgewater-Raynham      23.77
  5 Knapton, Ian              11 Old Rochester            24.49
  6 Clark, Tristen            10 Greater New              24.81
  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bitterman, Sarah          12 Marblehead             1:07.29   2
  2 Pomroy, Molly             12 Bridgewater-Raynham    1:07.82   2
  3 Bunker, Kristine          12 Falmouth               1:11.00   2
  4 Hardigan, Signe           12 Dennis-Yarmouth        1:13.05   2
  5 Brogioli, MaryGrace       11 Wareham                1:14.52   2
  6 Sliva, Caroline           12 Seekonk                1:15.73   1
  7 LeBlanc, Jayleese         12 Greater New            1:15.77   2
  8 Varges, Jennifer          12 Greater New            1:22.84   1
  9 Roberts, Stephanie        10 Fairhaven              1:23.90   1
 10 Shanks, Heather           09 Fairhaven              1:24.96   1
 Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cusick, Marcus            12 Diman Region             49.88   2
  2 Johnson, Shawn            11 Greater New              53.43   2
  3 O'Donnell, Stephen        12 Plymouth North           54.42   2
  4 Sahlberg, Brett           11 Duxbury                  54.76   2
  5 Pires, Ryan               12 Greater New              56.21   1
  6 Silva, Taylor             11 Greater New              56.78   1
  7 Wills, Danzel             12 Greater New              58.24   1
  8 Guillotte, Jesten         10 Fairhaven              1:00.11   2
  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nee, Julia                11 Duxbury                1:00.86   2
  2 McGuirk, Emma             11 Marblehead             1:01.17   2
  3 Marcoux, Shannon          11 Falmouth               1:02.77   2
  4 Andre, Macy               10 Greater New            1:05.12   2
  5 Halpin, Katie             12 Seekonk                1:06.22   2
  6 Resendes, Brittany        12 Joseph Case            1:07.19   2
  7 Yu, Sarah                 12 Seekonk                1:08.63   1
  8 Shields, Cassidy          11 Fairhaven              1:10.04   1
  9 Miranda, Jennifer         09 Greater New            1:10.85   1
  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Dourdeville, Dana         11 Old Rochester          1:59.17
  2 Tiger, Mike               11 Old Rochester          2:03.65
  3 McKinley, Jonathan        11 Duxbury                2:04.31
  4 Correira, Robert          11 Greater New            2:10.00
  5 Hafley, Mark              11 Seekonk                2:10.52
  6 Mena, Jordan              10 Greater New            2:12.55
  7 Zimmerman, Cory           11 Seekonk                2:12.56
  8 Young, Jordan             12 Greater New            2:16.83
  9 Piesco, Ryan              12 Duxbury                2:16.86
 10 Hemingway, John           12 Duxbury                2:21.88
 11 Martin, Adam              11 Duxbury                2:23.73
 12 Babcock, Evan             12 Greater New            2:46.86
  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Salit, Jenn               11 Seekonk                2:22.62
  2 Pereira, Ashley           09 Fairhaven              2:29.29
  3 Rowe, Gretchen            11 Marblehead             2:31.19
  4 Leao, Ariana              12 Greater New            2:31.85
  5 Reiger, Brittany          12 Joseph Case            2:33.19
  6 Silva-Jones, Jillian      11 New Bedford            2:35.90
  7 Sylvia, Becca             12 Old Rochester          2:36.52
  8 Maher, Courtney           11 Marblehead             2:36.55
  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Cruz, Luis                11 Lawrence               4:36.69
  2 Larrimer, Nathan          11 Seekonk                4:41.22
  3 Bray, Greg                11 Duxbury                4:44.52
  4 Days-Merrill, Taylor      10 Greater New            4:45.96
  5 Brown, Ryan               11 Seekonk                4:49.29
  6 Viera, Brandon            11 Greater New            4:53.18
  7 Sousa, Tony               12 Seekonk                4:58.25
  8 Meehan, Brendan           11 Duxbury                5:13.17
  9 Kimball, Ben              12 Duxbury                5:13.30
 10 Potash, Ben               12 Duxbury                5:26.62
 11 Maguire, Denis            11 Duxbury                5:33.07
 12 Espindola, Jared          12 Fairhaven              5:57.96
  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Kassabian, Sarah          12 Old Rochester          5:52.11
  2 Spencer, Anna             11 Seekonk                5:52.61
  3 Poyant, Margaret          12 New Bedford            5:54.25
  4 Spencer, Rachel           11 Seekonk                5:54.74
  5 Henrich, Kristy           12 Marblehead             6:11.68
  6 Robinson, Maggie          11 Old Rochester          6:24.28
  7 Fortin, Corinne           11 Fairhaven              6:30.71
  8 Vaz, Racheal              09 Greater New            6:34.00
  9 Bendiksen, Michelle       11 Fairhaven              6:45.57
  Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Gregorek, Johnny          12 Seekonk                9:38.12
  2 Gordon, Dan               11 Plymouth North         9:59.29
  3 Archambault, Cody         11 Seekonk               10:05.82
  4 Gibney, Cody              12 Greater New           10:10.14
  5 Wojciechowski, Lucas      12 Duxbury               10:19.18
  6 Gammell, Rob              12 Old Rochester         10:29.66
  7 Lapsley, Jack             11 Plymouth North        10:49.28
  8 Vaz, Michael              10 Greater New           10:51.69
  Event 15  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Barry, Megan              12 Dennis-Yarmouth       11:56.72
  2 Ayers, Katie              11 Bridgewater-Raynham   12:03.84
  3 Depew, Clair              11 Marblehead            13:01.16
  4 Roseman, Emily            11 Old Rochester         13:18.38
  5 Saulenas, Alexandra       09 Fairhaven             13:35.19
  6 Lucidi, Angela            10 Greater New           14:16.33
  7 Anthoney, Lea             11 Greater New           14:32.96
  8 Mendes, Rafaela           10 Greater New           14:53.32
  Event 16  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Raposa, Steve             11 Greater New            6-02.00
  2 Berry, Albert             11 Falmouth               6-00.00
  3 Sullivan, Mike            12 Duxbury               J6-00.00
  4 Correira, Robert          11 Greater New            5-08.00
  5 Wilbur, Jono              11 Old Rochester         J5-08.00
  Event 17  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Perkins, Jaqui            11 Bridgewater-Raynham    4-11.00
  2 Bunker, Kristine          12 Falmouth              J4-11.00
  3 Krawksyk, Sybil           12 Old Rochester          4-09.00
  4 Tierney, Eileen           11 Wareham                4-07.00
  5 Leahy, Olyvia             10 New Bedford           J4-07.00
  6 Medeiros, Alex            11 New Bedford            4-05.00
  7 Carroll, Joanna           11 Bridgewater-Raynham    4-03.00
  7 Mederios, Leslie          11 Greater New            4-03.00
  9 LeBlanc, Jayleese         12 Greater New           J4-03.00
  Event 18  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Knapton, Ian              11 Old Rochester         20-02.50
  2 Anderson, David           12 Seekonk               19-03.00
  3 Miller, Caldwell          11 New Leadersh          18-05.00
  4 Jamison, Chris               New Leadersh          17-01.25
  Event 19  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Cardeiro, Kim             12 Falmouth              16-11.50
  2 Scott, Shannoya           10 New Leadersh          16-03.50
  3 Morss, Therese            11 Old Rochester         15-11.25
  4 Brogioli, MaryGrace       11 Wareham               15-05.00
  5 Vicino, Kathryn           12 Old Rochester         15-04.25
  6 Andre, Macy               10 Greater New           14-00.00
  7 Bohnenberger, Anna        11 Falmouth              12-05.25
  Event 20  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Nova, Francis             12 Lawrence              41-04.00
  2 Marshall, Marquis         12 Bridgewater-Raynham   40-07.75
  3 Espindola, Jared          12 Fairhaven             39-05.50
  4 Barboza, William          12 Greater New           39-04.75
  5 Coulter, Paul             12 Apponequet            37-10.50
  6 Correira, Robert          11 Greater New           36-03.25
  Event 21  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Bowie, Jevhan             12 New Leadersh          35-06.25
  2 Cardeiro, Kim             12 Falmouth              35-01.75
  3 Antoine, Stephanie        10 Greater New           33-03.50
  4 Leao, Ariana              12 Greater New           33-00.75
  5 Feeney, Meghan            11 Dennis-Yarmouth       32-09.75
  6 Hardigan, Signe           12 Dennis-Yarmouth       32-09.50
  7 Reagan, Brianna           12 Fairhaven             32-06.50
  8 Resendes, Brittany        12 Joseph Case           31-04.50
  9 Bowie, Tylar              10 New Leadersh          30-03.00
 10 Texeira, Diamond           8 New Leadersh          30-00.50
 11 Hathaway, Rachael         11 Dennis-Yarmouth       30-00.25
 12 Sylvia, Becca             12 Old Rochester         29-11.00
 13 Miller, Chelsea           12 Dennis-Yarmouth       29-09.00
 14 Harunk, Marley            11 Wareham               29-05.25
 15 Mederios, Leslie          11 Greater New           29-02.00
 16 Cosgrove, Kristy          11 Seekonk               28-06.75
 17 Baumgarten, Kelsey        11 Bridgewater-Raynham   27-06.50
 18 Perkins, Jaqui            11 Bridgewater-Raynham   25-06.50
 -- Simonzi, Noah             11 Bridgewater-Raynham       FOUL
  Event 22  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Bombaugh, Samuel          12 Falmouth                148-07
  2 Teixeira, Joey            12 Seekonk              143-06.50
  3 Poh, Zac                  11 Bridgewater-Raynham     135-04
  4 Cambell, Chris            12 Greater New             111-11
  5 Bouley, Ed                12 Greater New              98-07
  6 Garcia, Josh              12 Greater New           83-06.50
  Event 23  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Burke, Bailey             11 Dennis-Yarmouth         112-04
  2 Bare, Alexandra           11 Old Rochester        101-05.50
  3 Burris, Jasmine           10 Greater New              97-05
  4 DeLeo, Julia              11 Seekonk                  93-06
  5 Pomroy, Molly             12 Bridgewater-Raynham      85-10
  6 Winterson, Stephanie      12 Greater New           84-09.50
  7 Laura, Patota             11 Joseph Case              80-07
  8 Correia, Jamie            11 Bridgewater-Raynham      78-01
  9 Lodge, Tanazia            12 New Leadersh          73-00.50
 10 Reiger, Brittany          12 Joseph Case              72-10
 11 Cregan, Kristen           12 Fairhaven                72-06
 12 Danielson, Victoria       11 Seekonk                  71-10
 13 Faunce, Megan             12 Fairhaven                71-08
 14 Fraser, Kaivoni           09 New Leadersh             60-00
  Event 24  Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Teixeira, Joey            12 Seekonk                 179-02
  2 Lyman, Jake               11 Seekonk                 146-09
  3 Gammell, Rob              12 Old Rochester           144-08
  4 Hemingway, Tyler          11 Greater New             133-11
  5 Clark, Tristen            10 Greater New             131-11
  6 Lombardo, Jake            12 Greater New             115-09
  Event 25  Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Chauvin, Krista           12 Seekonk                 119-02
  2 Maloney, Megan            12 Dennis-Yarmouth         111-03
  3 Lindsey, Reilly           11 Bridgewater-Raynham     107-11
  4 Marcoux, Shannon          11 Falmouth                 96-08
  5 Affonso, Amanda           12 Joseph Case              96-02
  6 Odonoghue, Christine      11 Old Rochester            94-04
  7 Varges, Jennifer          12 Greater New              88-05
  8 Hartford, Cathryn         12 Seekonk                  88-03
  9 Sylvia, Kayla             11 Greater New              86-00
 10 Lawrence, Kendra          12 Old Rochester            83-06
 11 Colvin, Eleni             12 Greater New              82-03
  Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Bombaugh, Samuel          12 Falmouth              57-08.25
  2 Hebard, Ryan              11 Bridgewater-Raynham   45-06.25
  3 Cavallaro, Brendan        11 Bridgewater-Raynham   42-03.00
  4 Lavoie, Christian         11 Old Rochester         42-01.50
  5 Cambell, Chris            12 Greater New           41-01.25
  6 Garcia, Josh              12 Greater New           40-04.00
  7 Suffoletto, Nicholas      12 Fairhaven             39-09.00
  8 Schneiderhan, Matt        12 Duxbury               36-07.50
  Event 27  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Burris, Jasmine           10 Greater New           31-04.00
  2 Winterson, Stephanie      12 Greater New           31-01.50
  3 Danielson, Victoria       11 Seekonk               30-00.50
  4 Mavorides, Kelly          12 Dennis-Yarmouth       29-09.00
  5 Reusch, Sarah             11 Old Rochester         29-07.50
  6 McDonald, Melissa         11 Bridgewater-Raynham   29-02.00
  7 Lodge, Tanazia            12 New Leadersh          29-00.00
  8 Botelho, Courtney         10 Greater New           28-07.00
  9 DeNardo, Jessica          11 Joseph Case           27-05.50
 10 Cregan, Kristen           12 Fairhaven             27-03.75
 11 Szwaja, Rebecca           10 Greater New           26-09.75
  Event 28  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Lawrence  'A'                                         43.11
  2 Greater New Bedford Rvt  'A'                          47.76
  3 Fairhaven  'A'                                        49.34
  Event 29  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bridgewater-Raynham  'A'                              51.80   2
  2 Wareham  'A'                                          53.79   1
  3 New Leadership Charter  'A'                           54.41   2
  4 Dennis-Yarmouth  'A'                                  55.47   2
  5 Fairhaven  'A'                                        56.75   1
  6 Seekonk  'A'                                          57.18   2
  7 Greater New Bedford Rvt  'A'                          57.43   1
  Event 30  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Greater New Bedford Rvt  'A'                        3:40.43
  2 Diman Regional Voc/Tech  'A'                        3:41.66
  Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Greater New Bedford Rvt  'A'                        4:36.08
  Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Seekonk  'A'                                        8:40.67
  2 Greater New Bedford Rvt  'A'                        9:29.24
  Event 33  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Marblehead  'A'                                    11:06.52
  2 Fairhaven  'A'                                     11:57.77
  3 Greater New Bedford Rvt  'A'                       13:04.65
  Event 34  Boys 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Teixeira, Jacob           11 Seekonk                  57.11
  2 Raposa, Steve             11 Greater New              59.23
  3 Fox, Bruce                12 Old Rochester          1:04.05
  4 Reagan, Kyle              10 Fairhaven              1:06.72