Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/May19_DualCo_set1.shtml

Dual County League T&F Championship

Sudbury, MA, May 19, 2010

Results

RKates

South Shore Express Timing
                           Dual County League T&F Championship - 5/19/2010
                                         Lincoln Sudbury HS
                                               Results
  Event 1  Girls 100 Meter Dash
Preliminaries
  1 Rice, Emma                   Boston Latin School      12.57q  2
  2 Robinson, Rebecca 1029       Arlington                12.59q  1
  3 Banks, Ezra                  Newton South             12.87q  4
  4 Brock, Hayley                Acton-Boxborough         12.90q  3
  5 Wheaton, Alley               Weston                   13.27q  4
  6 Thames, Krayon'na            Wayland                  13.34q  5
  7 Visnick, Kyra                Newton South             13.49q  3
  8 Williams, Emily              Waltham                  13.54q  1
  9 Keys, Annie                  Westford Academy         13.66   3
 10 Murphy, Mary                 Acton-Boxborough         13.68   2
 11 Tierney, Lauren              Concord-Carlisle         13.72   2
 12 Adadja, Rivka                Acton-Boxborough         13.78   4
 13 Adler, Jen                   Wayland                  13.87   5
 14 Dray, Dakota                 Concord-Carlisle         13.89   5
 15 Knapp, Haley                 Weston                   13.94   5
 16 Atadja, Louise               Acton-Boxborough         13.94   1
 17 Hong, Clara                  Acton-Boxborough         14.00   5
 18 Gozzo, Nora                  Westford Academy         14.21   1
 19 O'Donnell, Molly             Tyngsborough             14.32   2
 20 Baras, Maria                 Waltham                  14.42   4
 21 Bain, Sasha                  Lincoln-Sudbury          14.44   1
 22 Azubuku, Nnemdi              Lincoln-Sudbury          14.51   3
 23 Poirer, Lauren 1026          Arlington                15.44   2
 24 Ahern, Emily                 Tyngsborough             15.45   3
 25 Shvarts, Emily 1032          Arlington                17.15   4
  Event 1  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Robinson, Rebecca 1029       Arlington                12.35   1
  2 Rice, Emma                   Boston Latin School      12.41   1
  3 Banks, Ezra                  Newton South             12.54   1
  4 Brock, Hayley                Acton-Boxborough         12.65   1
  5 Wheaton, Alley               Weston                   13.00   2
  6 Thames, Krayon'na            Wayland                  13.17   2
  7 Williams, Emily              Waltham                  13.25   2
  8 Visnick, Kyra                Newton South             13.74   2
  Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brisbane, Manwon             Wayland                  11.43q  1
  2 Oneil, Colin                 Acton-Boxborough         11.61q  2
  3 Alford, Derquon              Lincoln-Sudbury          11.64q  2
  4 Simpson, Andre               Boston Latin School      11.71q  1
  5 Taymes, Ulysses              Bedford                  11.77q  3
  6 Thay, Ryan                   Westford Academy         11.81q  5
  7 Yuan, Riley                  Acton-Boxborough         11.93q  5
  8 Duffreene, Jonas             Waltham                  12.05q  5
  9 Fujita, Nate                 Wayland                  12.06   3
 10 Henderson, Grant             Newton South             12.08   4
 11 Wallace, Kayshawn            Wayland                  12.10   4
 11 Mitchell, Marcus             Wayland                  12.10   5
 13 Barathan, Vyassa             Acton-Boxborough         12.27   4
 14 Moss, Will                   Concord-Carlisle         12.29   3
 15 Lopci, Marini                Newton South             12.30   2
 16 Wong, Mike                   Arlington                12.30   1
 17 Elliott, Max                 Westford Academy         12.40   2
 18 Masud, Yusef                 Tyngsborough             12.42   1
 19 Ding, Ian                    Boston Latin School      12.58   2
 20 Benjamin, Bryan              Concord-Carlisle         12.67   5
 21 Gannon, Michael              Weston                   12.78   4
 22 Donovan, Nick                Bedford                  12.79   3
 23 Richard, Nick                Waltham                  13.39   1
  Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Brisbane, Manwon             Wayland                  11.40   1
  2 Taymes, Ulysses              Bedford                  11.55   2
  2 Alford, Derquon              Lincoln-Sudbury          11.55   1
  4 Simpson, Andre               Boston Latin School      11.59   1
  5 Oneil, Colin                 Acton-Boxborough         11.60   1
  6 Yuan, Riley                  Acton-Boxborough         11.68   2
  7 Thay, Ryan                   Westford Academy         11.69   2
  8 Duffreene, Jonas             Waltham                  12.04   2
  Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ready, Lauren                Lincoln-Sudbury          15.49q  1
  2 Craib, Savanna               Acton-Boxborough         16.55q  3
  3 Stern, Isabel                Wayland                  16.98q  2
  4 Gabriel, Lauren              Newton South             16.98q  4
  5 Parra, Hannah                Concord-Carlisle         17.24q  4
  6 Jarostchuk, Xenia            Acton-Boxborough         17.47q  2
  7 Dushman, Rachel              Bedford                  17.59q  1
  8 McGahan, Michelle            Acton-Boxborough         17.84q  3
  9 Toulmin, Sarah               Acton-Boxborough         18.00   1
 10 Cronin, Mary Kate            Newton South             18.00   2
 11 Kodas, Maila                 Concord-Carlisle         18.85   4
 12 Neshe, Alyssa                Waltham                  19.06   3
 13 Kaul, Richa                  Westford Academy         19.79   3
 14 Faecher, Stephanie           Lincoln-Sudbury          20.09   1
 15 Kouka, Erica                 Wayland                  20.09   2
 16 Gabriels, Emily              Arlington                20.11   1
 17 Gladman, Alysa               Waltham                  20.54   3
  Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ready, Lauren                Lincoln-Sudbury          15.75   1
  2 Stern, Isabel                Wayland                  16.50   1
  3 Gabriel, Lauren              Newton South             16.86   1
  4 Dushman, Rachel              Bedford                  17.07   2
  5 Parra, Hannah                Concord-Carlisle         17.13   2
  6 Jarostchuk, Xenia            Acton-Boxborough         17.29   2
  7 McGahan, Michelle            Acton-Boxborough         17.35   2
  8 Craib, Savanna               Acton-Boxborough         17.53   1
  Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shea, Evan                   Acton-Boxborough         15.94q  1
  2 Connolly, Dan                Newton South             16.24q  1
  3 Ansara, Zander               Concord-Carlisle         16.31q  1
  4 Mordas, Jamie                Wayland                  16.33q  2
  5 Sullivan, Brendan            Westford Academy         16.42q  3
  6 Abbott, Jon                  Wayland                  16.74q  2
  7 Newman, Matt                 Westford Academy         17.24q  2
  8 Frimpong, Tony               Waltham                  17.46q  3
  9 Franco, Peter                Newton South             17.55   3
 10 Lo, Brent 1018               Arlington                17.88   1
 11 Chakmakjian, Dan 1003        Arlington                17.92   2
 12 Coy-Gooding, Jabari          Concord-Carlisle         19.43   3
 13 Selhi, Cherag 1032           Arlington                19.64   3
 14 Sickinger, Paul              Tyngsborough             20.23   2
  Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Mordas, Jamie                Wayland                  15.90   1
  2 Shea, Evan                   Acton-Boxborough         16.02   1
  3 Sullivan, Brendan            Westford Academy         16.22   2
  4 Ansara, Zander               Concord-Carlisle         16.44   1
  5 Connolly, Dan                Newton South             16.61   1
  6 Abbott, Jon                  Wayland                  16.81   2
  7 Frimpong, Tony               Waltham                  16.85   2
  8 Newman, Matt                 Westford Academy         17.55   2
  Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Rebecca 1029       Arlington                25.68q  1
  2 Rice, Emma                   Boston Latin School      26.45q  3
  3 Brock, Hayley                Acton-Boxborough         26.66q  2
  4 Sandson, Kathrine            Newton South             27.59q  4
  5 Reichlin, Kristen            Acton-Boxborough         27.69q  4
  6 Georges, Caeleigh            Lincoln-Sudbury          27.71q  2
  7 Blaides, Dominique           Concord-Carlisle         28.03q  3
  8 Frieze, Madeline             Newton South             28.04q  1
  9 Feit, Molly                  Acton-Boxborough         28.27q  1
 10 Moen, Wilhelmina             Boston Latin School      28.53q  4
 11 Bulpin, Morgane              Acton-Boxborough         28.88q  3
 12 Gitlin, Sarah                Lincoln-Sudbury          28.94q  4
 13 Meurer, Sarah                Westford Academy         29.33   1
 14 Whyte, Julia                 Acton-Boxborough         29.52   2
 15 Foody, Jacqueline            Weston                   29.83   1
 16 Flynn, Gen                   Wayland                  29.91   4
 17 Allen, Stephanie             Concord-Carlisle         30.19   2
 18 Barron, Emelia               Weston                   31.04   3
 19 Farrow, Sam                  Tyngsborough             33.90   3
  Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Robinson, Rebecca 1029       Arlington                25.18   2
  2 Rice, Emma                   Boston Latin School      25.65   2
  3 Brock, Hayley                Acton-Boxborough         25.91   2
  4 Sandson, Kathrine            Newton South             27.49   2
  5 Reichlin, Kristen            Acton-Boxborough         27.52   1
  6 Frieze, Madeline             Newton South             27.95   1
  7 Blaides, Dominique           Concord-Carlisle         28.97   1
  Event 6  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pieerie-Louis, Nathen        Waltham                  23.49q  3
  2 Sommers, Brian               Acton-Boxborough         23.76q  2
  3 Craan, George                Concord-Carlisle         23.84q  3
  4 papapietro, scott            Lincoln-Sudbury          24.01q  5
  5 Olson, Neal                  Acton-Boxborough         24.01q  4
  6 Wholihan, Bryan              Concord-Carlisle         24.11q  4
  7 Bolivar, RJ                  Wayland                  24.21q  2
  8 Moy, Paul                    Acton-Boxborough         24.24q  2
  9 O'Sullivan, Garrett          Concord-Carlisle         24.55q  5
 10 Parra, Ben                   Concord-Carlisle         24.66q  4
 11 Jean Baptiste, Marco         Arlington                24.96q  5
 12 Spinale, David               Wayland                  24.97q  1
 13 Francis, Shawn               Wayland                  25.01   5
 14 Timko, Eben                  Weston                   25.09   4
 15 Cajolet, Eric                Westford Academy         25.25   3
 16 deMari, Ettore               Tyngsborough             25.26   5
 17 Hsi, Peter                   Waltham                  25.34   1
 18 Meyer, Joe                   Westford Academy         25.48   2
 19 Wassam, Peter 1040           Arlington                25.50   1
 20 Meltzer, Joe                 Lincoln-Sudbury          26.18   1
 21 Sheets, Michael              Tyngsborough             30.69   5
  Event 6  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Sommers, Brian               Acton-Boxborough         23.26   2
  2 Craan, George                Concord-Carlisle         23.51   2
  3 Wholihan, Bryan              Concord-Carlisle         23.61   1
  4 Pieerie-Louis, Nathen        Waltham                  23.62   2
  5 papapietro, scott            Lincoln-Sudbury          23.73   2
  6 Olson, Neal                  Acton-Boxborough         24.01   1
  7 Moy, Paul                    Acton-Boxborough         24.10   1
  8 Bolivar, RJ                  Wayland                  24.19   1
  Event 7  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dreher, Kathleen             Concord-Carlisle         59.66   1
  2 Jarostchuk, Maya             Acton-Boxborough         59.83   3
  3 Watts, Ivy                   Waltham                1:00.57   3
  4 Moen, Wilhelmina             Boston Latin School    1:01.08   3
  5 Mepham, Sarah                Lincoln-Sudbury        1:01.24   2
  6 Kohler, Tori                 Lincoln-Sudbury        1:01.82   3
  7 Conway, Ellen                Acton-Boxborough       1:02.10   2
  8 struever, Hannah 1034        Arlington              1:02.18   3
  9 Campbell, Caroline           Concord-Carlisle       1:03.34   2
 10 Sexton, Katherine            Waltham                1:03.86   3
 11 Kibblehouse, Meghan          Westford Academy       1:05.03   1
 12 Washek, Kathryn              Wayland                1:05.23   2
 13 Puleo, Lauren                Wayland                1:05.51   2
 14 O'Brien, Abby                Acton-Boxborough       1:05.66   2
 15 Ollivierre, Taylor           Newton South           1:05.81   1
  Event 8  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Koenig, Anderson             Lincoln-Sudbury          51.36   4
  2 Brew, David                  Acton-Boxborough         51.37   4
  3 Murphy, Stephan              Newton South             51.67   4
  4 Forgo, Stephen               Acton-Boxborough         51.68   4
  5 Kashin, Maxim                Acton-Boxborough         52.18   4
  6 Pulleritis, Chris            Acton-Boxborough         52.57   4
  7 Villari, David               Wayland                  52.58   3
  8 Blaides, David               Concord-Carlisle         53.30   3
  9 Croman, Kyle                 Lincoln-Sudbury          53.46   3
 10 Frazier, John                Tyngsborough             53.94   3
 11 Coffey, Will                 Concord-Carlisle         54.84   2
 12 Goldklang, Jake              Boston Latin School      55.04   2
 13 Kreig, Jack                  Westford Academy         56.91   1
 14 Chery, Junior                Waltham                  57.33   2
 15 Buono, Matt                  Waltham                  57.68   1
 16 Rajinikanth, Nitin           Wayland                  57.89   1
 17 Valle, CJ                    Weston                   58.24   2
 18 Durkee, Alex                 Acton-Boxborough         58.51   3
 19 English, Jake                Westford Academy         59.44   1
 20 Paradis, Gabe                Boston Latin School    1:00.50   2
 21 Raymond, Jeffrey             Tyngsborough           1:02.83   1
  Event 9  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brearley, Lexie              Westford Academy       1:08.07   3
  2 Grover, Alison               Acton-Boxborough       1:09.52   3
  3 Galejs, Janice               Concord-Carlisle       1:09.94   3
  4 Cassidy, Sarah               Arlington              1:10.36   2
  5 Craib, Savanna               Acton-Boxborough       1:10.65   3
  6 Shay, Erika                  Waltham                1:11.35   3
  7 Remy, Kyle                   Newton South           1:12.53   2
  8 Shelton, Taylor              Tyngsborough           1:13.51   2
  9 Lorch, Meredith              Concord-Carlisle       1:13.93   2
 10 Hojlo, Maggie                Wayland                1:14.19   2
 11 Herel, Madison               Lincoln-Sudbury        1:14.35   2
 12 Creonte, Olivia              Waltham                1:15.10   3
 13 pietras, katie               Westford Academy       1:15.17   1
 14 Harwood, Meghan              Weston                 1:15.82   1
 15 Rafuse, Katherine            Wayland                1:22.45   1
  Event 10  Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pulleritis, Chris            Acton-Boxborough         56.30   3
  2 Franco, Peter                Newton South             59.66   3
  3 Kanevesky, Ben               Acton-Boxborough         59.80   3
  4 Voss-Kernan, Lucas           Newton South           1:00.90   3
  5 Taber, Jared                 Waltham                1:01.13   1
  6 Eisenberg, Ben               Newton South           1:01.55   2
  7 Park, Jung                   Westford Academy       1:01.71   3
  8 Chakmakjian, Dan 1003        Arlington              1:03.57   2
  9 Mordas, Jamie                Wayland                1:03.65   1
 10 Shea, Evan                   Acton-Boxborough       1:04.40   3
 11 Breen, Matt                  Westford Academy       1:04.44   2
 12 santangelo, nick             Lincoln-Sudbury        1:04.87   2
 13 Mishra, Sundaram             Weston                 1:05.63   1
 14 Selhi, Cherag 1032           Arlington              1:05.71   1
 15 Gray, Asher                  Lincoln-Sudbury        1:06.52   2
 16 Kawai, Kento                 Weston                 1:06.54   2
 17 Curtin, Patrick              Wayland                1:14.18   1
 18 Walker, Michael              Tyngsborough           1:14.71   1
  Event 11  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 O'Keefe, Kathy               Newton South           5:04.73
  2 Fineman, Melanie             Newton South           5:08.62
  3 Arthur, Claire               Lincoln-Sudbury        5:13.89
  4 Pohl, Abigail                Weston                 5:16.52
  5 Jessee, Katie                Concord-Carlisle       5:19.32
  6 Broecker, Megan              Lincoln-Sudbury        5:22.18
  7 Ratcliffe, Megan             Concord-Carlisle       5:34.55
  8 Wessenyeleh, Edom            Weston                 5:37.47
  9 Brem, Julia                  Concord-Carlisle       5:40.40
 10 Brophy, Meghan               Waltham                5:41.03
 11 Gault, Sarah                 Bedford                5:51.32
 12 Makino, Lina                 Weston                 5:52.15
 13 Nichols, Ashley              Concord-Carlisle       5:53.11
 14 Benson, Catherine            Acton-Boxborough       5:55.67
 15 Caldwell, Tia                Westford Academy       6:07.13
 16 McGrattan, Kelsey            Waltham                6:09.32
 17 Motyl, Andra                 Westford Academy       6:13.73
 18 Ponsetto, MaryLou            Wayland                6:16.61
 19 Cranin, Sophie               Acton-Boxborough       6:29.35
  Event 12  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Barnes, Alec                 Lincoln-Sudbury        4:30.21
  2 Uruci, Xhulio                Newton South           4:30.68
  3 McGrath, Sam                 Tyngsborough           4:33.65
  4 Eberlein, Jamie              Weston                 4:37.47
  5 Ryan, John                   Westford Academy       4:37.89
  6 Taylor, Antony 1035          Arlington              4:41.19
  7 Sullivan, James              Acton-Boxborough       4:41.23
  8 Cox, Tim                     Acton-Boxborough       4:49.57
  9 D'Agostino, Nick             Boston Latin School    4:51.18
 10 Quint, Mike                  Lincoln-Sudbury        4:52.24
 11 McGee, Mike                  Westford Academy       4:53.31
 12 Hoenig, Eli                  Lincoln-Sudbury        4:53.94
 13 Wu, Daniel                   Weston                 4:54.49
 14 Barnes, Matt                 Lincoln-Sudbury        4:56.29
 15 Baxter, Zach                 Wayland                4:56.49
 16 Maher, Connor                Acton-Boxborough       4:56.54
 17 Rich, Brian                  Concord-Carlisle       4:56.70
 18 auger, ryan                  Westford Academy       4:57.51
 19 Gromer, Alex                 Concord-Carlisle       4:58.14
 20 Morales, Eduardo             Newton South           5:08.91
 21 Mahoney, Brian               Boston Latin School    5:09.09
 22 Criscione, Kevin             Bedford                5:15.99
 23 Delle, Gifford               Wayland                5:18.57
 24 Barberio, Nick               Waltham                5:33.61
  Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Reed, Madeleine              Newton South          11:37.93
  2 Kimball-Katz, Caroline       Concord-Carlisle      11:42.39
  3 Clarke, Holly                Lincoln-Sudbury       11:49.46
  4 Chow, Lauren                 Weston                11:52.63
  5 Walmsley, Charlotte          Weston                11:58.61
  6 Laurence, Anna               Newton South          12:09.64
  7 Campo, Joling                Acton-Boxborough      12:09.79
  8 Meyerson, Olivia             Concord-Carlisle      12:37.65
  9 McCuster, Maura              Westford Academy      13:09.52
 10 Bradford, Jackie             Bedford               13:12.60
 11 Stewart, Skyler              Waltham               13:16.05
 12 Mellen, Caroline             Wayland               13:30.08
 13 Jurist, Kelsey               Wayland               13:40.51
 14 Mullen, Rebecca              Acton-Boxborough      13:52.66
 15 Colt, Marielle               Arlington             13:57.46
  Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Melly, David                 Newton South           9:42.27
  2 Baker, Brett                 Wayland                9:47.01
  3 Brady, Tomasen               Concord-Carlisle       9:56.41
  4 Stipp, Quinten               Arlington              9:57.91
  5 Deedy, Pat                   Concord-Carlisle       9:58.32
  6 Lawlor, Seamus               Concord-Carlisle      10:01.15
  7 Lacroix, Andre               Westford Academy      10:06.89
  8 Daley, Conor                 Lincoln-Sudbury       10:13.78
  9 Foley, Frank                 Acton-Boxborough      10:28.14
 10 Gupta, Saksham               Acton-Boxborough      10:30.36
 11 Meglis, Grant                Acton-Boxborough      10:31.31
 12 Widman, Brian                Westford Academy      10:36.30
 13 Sestrich, David              Acton-Boxborough      10:46.29
 14 Freeman, David               Weston                10:48.69
 15 Olia, Cammy                  Newton South          10:52.82
 16 Herzig, Matt                 Weston                10:57.02
 17 English, Sam                 Wayland               12:00.27
  Event 15  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Potter, Leah                 Lincoln-Sudbury        5-00.00
  2 Craib, Savanna               Acton-Boxborough       4-10.00
  3 Kestenberg, Nicole           Newton South           4-08.00
  3 Nash, Amanda                 Lincoln-Sudbury        4-08.00
  5 Brooks, Amanda               Westford Academy      J4-08.00
  6 Curran, Kaytee               Concord-Carlisle       4-06.00
  6 Gladman, Alysa               Waltham                4-06.00
  6 Parker, Suzanne              Westford Academy       4-06.00
  6 Hourican, Megan 1019         Arlington              4-06.00
 10 Forrow, Avery                Newton South           4-04.00
 10 Willert, Madison    W.C.     Newton South           4-04.00
 10 Reichlin, Kristen            Acton-Boxborough       4-04.00
 10 Dray, Dakota                 Concord-Carlisle       4-04.00
 10 Lukacic, Olivia              Acton-Boxborough       4-04.00
 10 Klapper, Meghan              Lincoln-Sudbury        4-04.00
 16 Concetti, Victoria           Waltham                4-02.00
 17 Lidington, Jenny             Wayland                4-00.00
 -- Birosak, Samantha            Acton-Boxborough            NH
 -- Burk, Olivia                 Lincoln-Sudbury             NH
  Event 16  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Pulleritis, Chris            Acton-Boxborough       5-08.00
  2 Alford, Derquon              Lincoln-Sudbury       J5-08.00
  3 Chery, Junior                Waltham                5-06.00
  3 Christenson, Hans            Waltham                5-06.00
  3 Hergrueter (W.C.), Gus       Newton South           5-06.00
  3 Carasco, Adonis              Westford Academy       5-06.00
  7 Karys, Alex                  Newton South          J5-06.00
  7 Grant, Tim                   Weston                J5-06.00
  7 O'Hagan, Andrew              Newton South          J5-06.00
  7 Jackson, Will                Weston                J5-06.00
  7 Simard, David 1033           Arlington             J5-06.00
 11 Shea, Evan                   Acton-Boxborough      J5-06.00
 11 Mordas, Jamie                Wayland               J5-04.00
 11 Francis, Shawn               Wayland               J5-04.00
 11 Spivey, Gabriel              Concord-Carlisle      J5-04.00
 15 Burke, Sean                  Westford Academy      J5-02.00
 15 Dunn, Joseph 1007            Arlington             J5-02.00
 -- Dykes, Greg                  Lincoln-Sudbury             NH
 -- Sommers, Brian               Acton-Boxborough            NH
 -- Coy-Gooding, Jabari          Concord-Carlisle            NH
 -- Fujita, Nate                 Wayland                     NH
  Event 19  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ready, Lauren                Lincoln-Sudbury       16-07.50
  2 Dreher, Kathleen             Concord-Carlisle      16-02.00
  3 Boyle, Alyson                Westford Academy      15-10.50
  4 Lee, Christie                Newton South          15-08.50
  5 Fries, Randi                 Acton-Boxborough      15-06.75
  6 Blaides, Dominique           Concord-Carlisle      15-00.00
  7 Zotlola, Sabrina             Waltham               14-09.50
  8 Jarostchuk, Maya             Acton-Boxborough      14-09.00
  9 Williams, Emily              Waltham               14-05.00
 10 Gerner, Teresa               Weston                14-03.25
 11 Gozzo, Nora                  Westford Academy      13-09.00
 12 Foreman, Carly               Wayland               13-08.75
 13 Zhang, Elaine                Newton South          13-08.50
 14 Adadja, Rivka                Acton-Boxborough      13-06.75
 15 Knapp, Haley                 Weston                13-04.75
 16 Bain, Sasha                  Lincoln-Sudbury       13-03.00
 17 Abioye, Fenintola            Boston Latin School   13-02.75
 18 O'Donnell, Molly             Tyngsborough          12-09.50
 19 Kinney, Hannah               Wayland               11-04.50
 20 Carruthers, Paige            Boston Latin School   11-04.00
 21 Pontes, Raffi                Arlington             11-01.25
 22 Lobao, Chantal               Tyngsborough          10-04.00
 -- Diranian, Lindsey            Arlington                 FOUL
  Event 20  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 McDonald, Ross               Newton South          21-04.00
  2 Parker, Julius               Newton South          20-06.00
  3 Dieujuste, Jonathan          Weston                20-04.00
  4 Duffreene, Jonas             Waltham               19-08.50
  5 Yuan, Riley                  Acton-Boxborough      19-02.00  2nd best 18'10"
  6 Willis, Akhiel               Acton-Boxborough     J19-02.00  2nd Best 18'10"
  7 Levenstein, Jake             Bedford              J19-02.00  2nd best 18'04.50"
  8 Parra, Ben                   Concord-Carlisle      18-11.00
  9 Jackson, Will                Weston                18-05.50
 10 Sadowsky, Dave               Lincoln-Sudbury       17-10.00
 11 Abbott, Jon                  Wayland               17-06.00
 11 Masud, Yusef                 Tyngsborough          17-06.00
 13 Wells, John                  Westford Academy      17-02.00
 14 Hsi, Peter                   Waltham               17-00.00
 15 Elliott, Max                 Westford Academy      16-10.50
 16 Jean Baptiste, Marco         Arlington             16-00.00
 17 Butler, Steve                Wayland               15-06.00
  Event 21  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Banks, Ezra                  Newton South          38-00.50
  2 Ready, Lauren                Lincoln-Sudbury       35-05.50
  3 Dushman, Rachel              Bedford               33-00.25
  4 Gerner, Teresa               Weston                33-00.00
  5 Campbell, Caroline           Concord-Carlisle      32-05.75
  6 Atadja, Louise               Acton-Boxborough      32-00.00
  7 Abioye, Fenintola            Boston Latin School   30-07.50
  8 Hong, Clara                  Acton-Boxborough      30-04.00
  9 Creonte, Olivia              Waltham               30-03.75
 10 Scalisi, Emma                Waltham               30-02.00
 11 Brearley, Lexie              Westford Academy      30-01.25
 12 Picard, Shay                 Boston Latin School   29-09.75
 13 Hickey, Annie                Westford Academy      29-04.00
 14 Andrade, Breanna             Concord-Carlisle      29-01.50
 15 Dee, Sophia                  Lincoln-Sudbury       28-09.75
 16 Foreman, Carly               Wayland               28-06.00
 17 Fletcher, Whitney            Wayland               28-04.75
 18 Burk, Kimberly               Westford Academy      28-04.00
 19 Austrie, Jasmine             Weston                28-03.75
 20 Rubinstein, Sydney           Newton South          26-06.75
 21 Jenny, Lauren                Wayland               26-03.50
 -- Diranian, Lindsey            Arlington                   ND
 -- Zotlola, Sabrina             Waltham                     ND
  Event 22  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Willis, Akhiel               Acton-Boxborough      42-05.50
  2 Pieerie-Louis, Nathen        Waltham               41-05.75
  3 Frimpong, Tony               Waltham               41-02.50
  4 El Korchi, Youssef           Newton South          40-10.00
  5 Spivey, Gabriel              Concord-Carlisle      40-08.00
  6 Halsted, Chris               Lincoln-Sudbury       40-06.00
  7 Ansara, Zander               Concord-Carlisle      39-10.75
  8 Alkins, Jeffery              Newton South          39-04.50
  9 Carasco, Adonis              Westford Academy      38-09.50
 10 Castro, Jorge                Weston                37-03.75
 11 Ogletree, Chris              Wayland               37-01.50
 12 Kapoor, Rohan                Acton-Boxborough      35-02.25
 13 Adu-Gyamfi, Sarpong          Weston                35-01.50
 14 Cajolet, Eric                Westford Academy      34-11.75
 15 Gossels, Dan                 Lincoln-Sudbury       34-08.25
 16 Pizarro, Trey                Bedford               31-10.25
  Event 23  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Raczelowski, Emily           Westford Academy        104-10
  2 Shenton, Rebekah             Concord-Carlisle         97-09
  3 Vachon, Lauren               Wayland                  96-04
  4 Granato, Amanda 1013         Arlington                93-08
  5 Webb, Rebecca                Westford Academy         89-09
  6 Nyholm, Karolyn              Concord-Carlisle         86-00
  7 Murphy, Andrea               Newton South             82-04
  8 Rudder, Emily                Lincoln-Sudbury          74-06
  9 Hayden, Allyson              Waltham                  71-01
 10 Whitacker, Jackie            Acton-Boxborough         69-03
 11 Howe, Theresa                Acton-Boxborough         68-03
 12 Houle, Elizabeth             Lincoln-Sudbury          67-06
 13 Allen, Natalie               Concord-Carlisle         62-06
 14 Dorion, Emily                Arlington                62-04
 15 Jones, Maddy                 Wayland                  62-00
 16 Millman, Chloe               Newton South             59-10
 17 Wall, Jennifer 1036          Arlington                51-04
  Event 24  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Maynes, Dan                  Waltham                 137-06
  2 Friedman, Isaac              Newton South            120-11
  3 Freeman, Thomas              Weston                  120-02
  4 Fidler, Sean                 Concord-Carlisle        118-00
  5 Alexis, Yvens                Waltham                 116-09
  6 Walton, Jerez                Concord-Carlisle        107-04
  7 Poulin, Brooks               Acton-Boxborough        107-01
  8 Caldwell, Brandon            Newton South            101-11
  9 Stokes, Ethan                Westford Academy         98-10
 10 Driscoll, Tom                Lincoln-Sudbury          98-06
 11 Wong, Mike                   Arlington                96-01
 12 Chisholm, Tim                Westford Academy         86-06
 13 Meagher, Dillon              Acton-Boxborough         86-01
 14 Shelley, Michael             Tyngsborough             44-02
 15 Fidler, Brian                Tyngsborough             36-09
 -- Huntowski, Brandon           Lincoln-Sudbury           FOUL
  Event 25  Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Poulin, Katherine            Acton-Boxborough        121-06
  2 Jackson, Kayla               Newton South            102-00
  3 Keklak, Andrea               Lincoln-Sudbury          93-04
  4 Walmsley, Charlotte          Weston                   89-00
  5 Oka, Amanda                  Acton-Boxborough         88-04
  6 Murphy, Andrea               Newton South             87-10
  7 Jones, McKenzie              Wayland                  80-07
  8 Silton, Shayna               Westford Academy         75-08
  9 Boisvert, Alyssa             Concord-Carlisle         74-06
 10 Desrochers, Cassie           Waltham                  70-10
 10 Higgins, Melissa             Waltham                  70-10
 12 Ramsey, Brianna              Wayland                  70-01
 13 Lesofsky, Erika              Tyngsborough             68-03
 14 Allen, Stephanie             Concord-Carlisle         68-00
 15 Cameron, Kathy               Boston Latin School      46-08
 16 Stephens, Natasha            Boston Latin School      42-07
  Event 26  Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Huntowski, Brandon           Lincoln-Sudbury         178-08
  2 Spinale, David               Wayland                 150-03
  3 Dieujuste, Jonathan          Weston                  148-10
  4 Hurwit, Daniel               Newton South            137-05
  5 Capurso, Jack                Westford Academy        136-09
  6 Halsted, Jason               Lincoln-Sudbury         135-07
  7 Castro, Jorge                Weston                  131-00
  8 Kim, Alex                    Acton-Boxborough        129-10
  9 He, Chris                    Weston                  129-08
 10 Graney, Trevor               Acton-Boxborough        128-00
 10 Rapaic, Ogi                  Waltham                 128-00
 12 Brew, David                  Acton-Boxborough        127-01
 13 Taber, Jared                 Waltham                 126-03
 14 abel, derek                  Lincoln-Sudbury         126-01
 15 Kemp, Sean                   Lincoln-Sudbury         121-09
 16 Van Genabeek, Maarten        Newton South            120-00
 17 Chakmakjian, Dan 1003        Arlington               112-00
 18 Benjamin, Bryan              Concord-Carlisle        111-10
 19 Fadden, Rick                 Concord-Carlisle        110-00
 20 Ferrazzani, Robert           Waltham                 107-04
 21 Lo, Brent 1018               Arlington               104-11
 22 Vyshedsky, David             Boston Latin School     104-09
 23 Kim, Dan                     Wayland                 103-10
 24 Tang, Anthony                Tyngsborough             84-08
 25 Kablik, Jesse                Tyngsborough             66-00
  Event 27  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Webb, Rebecca                Westford Academy      33-09.25
  2 Nyholm, Karolyn              Concord-Carlisle      33-03.75
  3 Jackson, Kayla               Newton South          32-06.00
  4 Jones, McKenzie              Wayland               31-07.50
  5 Raczelowski, Emily           Westford Academy      30-10.00
  6 Shenton, Rebekah             Concord-Carlisle      29-01.25
  7 Alfisher, Karina             Newton South          28-04.00
  8 Rub, Julie                   Lincoln-Sudbury       27-11.25
  9 Vachon, Lauren               Wayland               27-07.00
 10 Whitacker, Jackie            Acton-Boxborough      26-02.50
 11 Hoag, Sophie 1017            Arlington             24-07.00
 12 Austrie, Jasmine             Weston                21-06.00
 13 Mogan, Jacqueline            Waltham               21-01.00
 14 Curran, Katelyn 1007         Arlington             20-03.50
 -- Greene, Courtney             Waltham                     DQ  Jewelry
  Event 28  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Maynes, Dan                  Waltham               45-00.00
  2 Friedman, Isaac              Newton South          44-01.00
  3 Jacobs, Stephen              Tyngsborough          43-02.00
  4 Poulin, Brooks               Acton-Boxborough      42-05.00
  5 Townsend, Michael            Westford Academy      39-03.50
  6 Vogel, Mark                  Lincoln-Sudbury       39-02.25
  7 Ruiz, Ryan                   Concord-Carlisle      38-04.50
  8 Freeman, Thomas              Weston                36-10.50
  9 Quigley, Neil 1028           Arlington             36-09.00
 10 Caldwell, Brandon            Newton South          36-06.75
 11 Fidler, Sean                 Concord-Carlisle      36-01.75
 12 Bonney, Garret               Lincoln-Sudbury       35-09.50
 13 Benoit, Luther               Waltham               35-05.50
 14 Martain, Matt                Waltham               34-05.00
 15 Devlin, Matthew              Wayland               33-09.50
 16 Fournier, Tim                Tyngsborough          28-02.50
 17 Chisholm, Tim                Westford Academy      27-06.00
  Event 29  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Newton South  'A'                                     51.90   2
     1) Braver, Andrea                  2) Sandson, Kathrine
     3) Visnick, Kyra                   4) Banks, Ezra
  2 Concord-Carlisle  'A'                                 52.27   2
     1) Kodas, Maila                    2) Dray, Dakota
     3) Blaides, Dominique              4) Tierney, Lauren
  3 Acton-Boxborough  'A'                                 52.89   2
     1) Toulmin, Sarah                  2) Murphy, Mary
     3) Fries, Randi                    4) Adadja, Rivka
  4 Weston  'A'                                           53.50   1
     1) Barron, Emelia                  2) Austrie, Jasmine
     3) Knapp, Haley                    4) Gerner, Teresa
  5 Waltham  'A'                                          53.56   2
     1) Creonte, Olivia                 2) Williams, Emily
     3) Baras, Maria                    4) Zotlola, Sabrina
  6 Westford Academy  'A'                                 54.11   1
     1) Boyle, Alyson                   2) Keys, Annie
     3) Gozzo, Nora                     4) Hickey, Annie
  7 Lincoln-Sudbury  'A'                                  54.42   2
     1) Azubuku, Nnemdi                 2) Bain, Sasha
     3) Herel, Madison                  4) Gitlin, Sarah
  8 Wayland  'A'                                          54.91   2
     1) Adler, Jen                      2) Rafuse, Katherine
     3) Thames, Krayon'na               4) Washek, Kathryn
  9 Tyngsborough  'A'                                     58.49   1
     1) Shelton, Taylor                 2) Iadarola, Lauren
     3) O'Donnell, Molly                4) Lobao, Chantal
  Event 30  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Concord-Carlisle  'A'                                 44.86   2
     1) O'Sullivan, Garrett             2) Craan, George
     3) Spivey, Gabriel                 4) Wholihan, Bryan
  2 Wayland  'A'                                          45.41   2
     1) Francis, Shawn                  2) Tuckerman, Ryan
     3) Fujita, Nate                    4) Brisbane, Manwon
  3 Weston  'A'                                           46.32   1
     1) Dieujuste, Jonathan             2) He, Chris
     3) Hulings, Carter                 4) Shea, Spencer
  4 Waltham  'A'                                          46.39   1
     1) Duffreene, Jonas                2) Frimpong, Tony
     3) Richard, Nick                   4) Hsi, Peter
  5 Newton South  'A'                                     46.49   2
     1) Parker, Julius                  2) McDonald, Ross
     3) Alkins, Jeffery                 4) Park, Ray
  6 Acton-Boxborough  'A'                                 46.71   2
     1) Yuan, Riley                     2) Olson, Neal
     3) Moy, Paul                       4) Oneil, Colin
  7 Boston Latin School  'A'                              47.02   2
     1) Hines, David                    2) Goldklang, Jake
     3) Ding, Ian                       4) Simpson, Andre
  8 Lincoln-Sudbury  'A'                                  47.15   2
     1) Alford, Derquon                 2) Sliwkowski, Matt
     3) papapietro, scott               4) Holtzman, Bryan
  9 Westford Academy  'A'                                 49.27   1
     1) Thay, Ryan                      2) Elliott, Max
     3) Carasco, Adonis                 4) Park, Jung
 10 Arlington  'A'                                        50.51   1
     1) Wong, Mike                      2) Salzer, Gabe
     3) Wassam, Peter 1040              4) Jean Baptiste, Marco
  Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Acton-Boxborough  'A'                               4:07.35   2
     1) Jarostchuk, Maya                2) Conway, Ellen
     3) O'Brien, Abby                   4) Grover, Alison
  2 Lincoln-Sudbury  'A'                                4:09.08   2
     1) Broecker, Megan                 2) Kohler, Tori
     3) Mepham, Sarah                   4) Crowe, Marika
  3 Concord-Carlisle  'A'                               4:11.75   2
     1) Dreher, Kathleen                2) Jessee, Katie
     3) Galejs, Janice                  4) Campbell, Caroline
  4 Westford Academy  'A'                               4:16.55   1
     1) Sheridan, Caitlin               2) Parker, Suzanne
     3) Kibblehouse, Meghan             4) Brearley, Lexie
  5 Waltham  'A'                                        4:25.47   2
     1) Walsh, Kara                     2) Watts, Ivy
     3) Shay, Erika                     4) Sexton, Katherine
  6 Newton South  'A'                                   4:26.32   1
     1) Frieze, Madeline                2) Eldrenkamp, Erika
     3) Ollivierre, Taylor              4) Epstein, Jenny
  7 Arlington  'A'                                      4:29.67   2
     1) Taylor, Kate                    2) Cassidy, Sarah
     3) struever, Hannah 1034           4) Rogers, Nicole 1030
  8 Wayland  'A'                                        4:43.32   1
     1) Foreman, Carly                  2) Ponsetto, MaryLou
     3) Puleo, Lauren                   4) Reichlen, Jamie
  Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Newton South  'A'                                   3:29.77   2
     1) O'Hagan, Andrew                 2) Arneaud, Deion
     3) Potochnik, Cary                 4) Murphy, Stephan
  2 Acton-Boxborough  'A'                               3:31.38   2
     1) Kashin, Maxim                   2) Forgo, Stephen
     3) Sommers, Brian                  4) Lemire, Brendan
  3 Wayland  'A'                                        3:36.32   2
     1) Kano-Bower, Aaron               2) Picard, Matt
     3) Bolivar, RJ                     4) Villari, David
  4 Concord-Carlisle  'A'                               3:40.65   2
     1) Ansara, Zander                  2) Coffey, Will
     3) Parra, Ben                      4) Whitman, Jess
  5 Westford Academy  'A'                               3:40.94   2
     1) Cajolet, Eric                   2) Russo, Peter
     3) Meyer, Joe                      4) English, Jake
  6 Waltham  'A'                                        3:41.42   1
     1) Rapaic, Ogi                     2) Pieerie-Louis, Nathen
     3) Taber, Jared                    4) Buono, Matt
  7 Weston  'A'                                         3:42.87   1
     1) Grant, Tim                      2) Eberlein, Jamie
     3) Pendergast, Geoffrey            4) Packs, Nicky
  8 Arlington  'A'                                      3:48.78   1
     1) Turnheim, Sascha 1037           2) Simard, David 1033
     3) Rosen, Daniel 1030              4) Taylor, Antony 1035
  9 Tyngsborough  'A'                                   4:34.98   1
     1) Robson, Cody                    2) Picca, Anthony
     3) Raymond, Jeffrey                4) Sickinger, Paul
  Event 33  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Lincoln-Sudbury  'A'                                9:38.36
     1) Arthur, Claire                  2) Rudder, Emily
     3) Crowe, Marika                   4) Broecker, Megan
  2 Newton South  'A'                                   9:39.03
     1) Burton, Kayla                   2) Remy, Kyle
     3) Fineman, Melanie                4) O'Keefe, Kathy
  3 Concord-Carlisle  'A'                              10:17.43
     1) Budris, Kelseagh                2) Budris, Marree
     3) Brem, Julia                     4) Solomon, Michelle
  4 Tyngsborough  'A'                                  10:25.66
     1) Sickinger, Rachel               2) Vigneault, Taylor
     3) D'Annalfo, Stephanie            4) Vigneault, Madison
  5 Weston  'A'                                        10:34.78
     1) Makino, Lina                    2) Rigobon, Alexandra
     3) Wessenyeleh, Edom               4) Pohl, Abigail
  6 Acton-Boxborough  'A'                              10:39.66
     1) Dao, Amy                        2) Brew, Elizabeth
     3) DeLeo, Kristina                 4) McVeigh, Halley
  7 Waltham  'A'                                       11:12.74
     1) Brophy, Meghan                  2) McGrattan, Kelsey
     3) Orchanian, Stephanie            4) Stewart, Skyler
  8 Boston Latin School  'A'                           11:19.66
     1) Lane, Clodah                    2) Stappen, Meghan
     3) Tompkins, Cait                  4) DiNardo, Laura
  9 Westford Academy  'A'                              11:33.59
     1) McCuster, Maura                 2) Caldwell, Tia
     3) Motyl, Andra                    4) Kotagiri, Nayanika
  Event 34  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Newton South  'A'                                   8:11.44
     1) Wakimoto, Yuji                  2) Melly, David
     3) Olson, Kyle                     4) Uruci, Xhulio
  2 Acton-Boxborough  'A'                               8:17.11
     1) Cantrell, Alex                  2) Forgo, Carl
     3) Sullivan, James                 4) Owen, Curt
  3 Concord-Carlisle  'A'                               8:30.01
     1) Blaides, David                  2) Clarke, Kevin
     3) Pioli, Ted                      4) Welch, Cook
  4 Westford Academy  'A'                               8:33.77
     1) Ryan, John                      2) Wells, John
     3) Messina, Stephen                4) O'Neal, Shane
  5 Lincoln-Sudbury  'A'                                8:40.83
     1) Barnes, Alec                    2) Hultin, Steve
     3) Koenig, Anderson                4) Russell, Clayton
  6 Boston Latin School  'A'                            8:50.59
     1) Ward, Mike                      2) Grover, Miles
     3) Mahoney, Brian                  4) D'Agostino, Nick
  7 Tyngsborough  'A'                                   8:54.37
     1) McGrath, Sam                    2) Richardson, Kyle
     3) Bukowiec, Max                   4) Sypteras, Nick
  8 Weston  'A'                                         9:05.32
     1) Maloney, Connor                 2) Wu, Daniel
     3) Jimenez, Jaime                  4) Brote, Erik
  9 Wayland  'A'                                        9:11.24
     1) FitzGerald, Spencer             2) Baxter, Zach
     3) Halperin, Basil                 4) Rajinikanth, Nitin
 10 Waltham  'A'                                        9:21.92
     1) Sawin, Rayn                     2) Kacher, Jeremy
     3) Thomas, Agith                   4) Rice, Mike
  Event 35  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Owen, Curt                   Acton-Boxborough       1:58.09
  2 Wakimoto, Yuji               Newton South           2:01.13
  3 Clarke, Kevin                Concord-Carlisle       2:02.76
  4 Cantrell, Alex               Acton-Boxborough       2:03.89
  5 Lemire, Brendan              Acton-Boxborough       2:04.55
  6 Forgo, Carl                  Acton-Boxborough       2:05.09
  7 Pendergast, Geoffrey         Weston                 2:05.37
  8 O' Brien, Connor             Newton South           2:05.83
  9 Pioli, Ted                   Concord-Carlisle       2:05.90
 10 Kacher, Jeremy               Waltham                2:06.51
 11 Kano-Bower, Aaron            Wayland                2:06.53
 12 Hultin, Steve                Lincoln-Sudbury        2:06.80
 13 Malchik, Caleb               Concord-Carlisle       2:07.75
 14 Ward, Mike                   Boston Latin School    2:07.94
 15 FitzGerald, Spencer          Wayland                2:08.70
 16 Sciuto, Nick                 Westford Academy       2:09.93
 17 Turpin, Pat                  Westford Academy       2:10.52
 18 Grover, Miles                Boston Latin School    2:10.57
 19 Logan, Sean 1019             Arlington              2:14.65
 20 Thomas, Agith                Waltham                2:15.82
 21 Bue, Anthony                 Tyngsborough           2:25.86
  Event 36  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Crowe, Marika                Lincoln-Sudbury        2:16.81
  2 Burton, Kayla                Newton South           2:22.01
  3 Rudder, Emily                Lincoln-Sudbury        2:22.80
  4 Walsh, Kara                  Waltham                2:23.15
  5 Fonseca, Tiffany             Boston Latin School    2:28.31
  6 Budris, Kelseagh             Concord-Carlisle       2:28.91
  7 Budris, Marree               Concord-Carlisle       2:29.69
  8 Brew, Elizabeth              Acton-Boxborough       2:29.85
  9 Sickinger, Rachel            Tyngsborough           2:29.95
 10 Eldrenkamp, Erika            Newton South           2:30.38
 11 Lambergs, Elza               Boston Latin School    2:30.67
 12 Nix, Kerry                   Concord-Carlisle       2:30.97
 13 Solomon, Michelle            Concord-Carlisle       2:31.20
 14 Innamorati, Katie            Concord-Carlisle       2:31.32
 15 Knaul, Emily                 Lincoln-Sudbury        2:31.38
 16 LaScaleia, Katherine         Lincoln-Sudbury        2:32.53
 17 Dao, Amy                     Acton-Boxborough       2:32.98
 18 Friedman, Hannah             Newton South           2:33.09
 19 Carey, Michelle              Concord-Carlisle       2:34.49
 20 Rigobon, Alexandra           Weston                 2:34.97
 21 Taylor, Kate                 Arlington              2:37.39
 22 Hojlo, Maggie                Wayland                2:43.92
 23 Orchanian, Stephanie         Waltham                2:45.85
 24 Tehranian, Nina              Wayland                2:46.74
 25 Welch, Michelle              Westford Academy       2:46.98
 26 Clark, Jennifer              Tyngsborough           2:49.10
=========================================================================================
                        Women - Team Rankings - 17 Events Scored
=========================================================================================
    1) Newton South               107        2) Lincoln-Sudbury            99
    3) Concord-Carlisle            78.25     4) Acton-Boxborough           71
    5) Westford Academy            47.25     6) Arlington                  28.25
    7) Weston                      26        8) Boston Latin School        22
    9) Wayland                     19       10) Waltham                    15.25
   11) Bedford                     10       12) Tyngsborough                4
=========================================================================================
                          Men - Team Rankings - 17 Events Scored
=========================================================================================
    1) Newton South               114.25     2) Acton-Boxborough          114
    3) Concord-Carlisle            60        4) Waltham                    57.50
    5) Lincoln-Sudbury             52        6) Wayland                    51
    7) Weston                      28        8) Westford Academy           21.25
    9) Tyngsborough                12       10) Bedford                     7
   11) Boston Latin School          5       11) Arlington                   5