Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/May14_Northa_1_set1.shtml

Northampton Last Chance Invitational

Northampton, MA, May 14, 2010

Overall

  Sugarloaf Mtn. Athletic Club                      s MEET MANAGER  10:00 PM  5/16/2010  Page 1
                            Northampton Last Chance Invitational - 5/14/2010
                                            Northampton, MA
                                                Results
  Event 1  Girls Javelin Throw
======================================================================
          85-00  WM
          80-00  D-2
          80-00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
Finals
  1 Pope, Lyndsay             12 South Hadley         109-06.00 WM
  2 Pullan, Emersyn           12 Northampton          104-10.00 WM
  3 Mosijchuck, Julia         10 West Springf          99-03.00 WM
  4 Taylor, Tillie            11 Frontier Reg          86-03.00 WM
  5 Decker, Carrie            12 Frontier Reg          81-05.00 D-2
  6 Ruelle, Melanie           12 Westfield Hi          79-02.00
  7 Holley, Jen               11 Ludlow High School    78-10.00
  8 Williams, Emily           10 Frontier Reg          78-03.00
  9 Taylor, Patty             11 Ludlow High School    78-02.00
 10 Lapointe, Meghan          09 Ludlow High School    76-08.00
 11 Hardy, Rebecca            11 Westfield Hi          76-04.00
 12 Ferrara, Mary             12 Northampton           70-04.00
 13 Martin, Emma              10 Northampton           68-01.00
  Event 2  Boys Javelin Throw
======================================================================
         145-00  WM
         135-00  D-1
         130-00  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Swords, Brendon              Westfield Hi         171-06.00 WM
  2 Dias, Jared               10 Ludlow High School   146-06.00 WM
  3 White, Matt               10 Holyoke High School  143-03.00 D-1
  4 Powers, Jeff              12 Northampton          140-07.00 D-1
  5 Comerford, Sean           12 Monson High School   136-01.00 D-1
  6 Roberts, Austin           12 Agawam High School   134-03.00 D-2
  7 Dragon, Bobby             11 Hampshire Re         132-06.00 D-2
  8 Scott, Jonathan           10 Northampton          130-10.00 D-2
  9 Whalen, Mike              12 West Springf         130-00.00 D-2
 10 Ogulewicz, Nathan         10 Northampton          128-06.00
 11 Rickson, Mike             10 Monson High School   124-10.00
 12 Melhorn, Kevin            10 Monson High School   121-08.00
 13 Lyvytsky, Pavlo           11 Greenfield H         117-09.00
 14 Diaz, Nate                11 Holyoke High School  116-01.00
  Event 3  Girls Long Jump
======================================================================
       15-00.00  WM
       14-06.00  D-2
       14-06.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Pereira, Kaycee           10 Ludlow High School    16-00.75 WM
  2 Sylvan, Maisy             09 Amherst Regi          14-10.25 D-2
  3 Quesnel, Ariana           10 Ludlow High School    14-09.00 D-2
  4 DeWitt, Holly             11 Frontier Reg          13-06.75
  5 Clarke, Janelle           11 High School           13-06.50
  6 Ortiz, Angelina           11 High School           13-05.50
  ....Event 3  Girls Long Jump
  7 VonFlatern, Jenny         12 Frontier Reg          13-00.50
  8 Messenger, Erin           09 West Springf          12-11.75
  Event 4  Boys Long Jump
======================================================================
       18-10.00  WM
       18-00.00  D-2
       18-00.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Daniels, Juwan            11 Holyoke High School   20-04.00 WM
  2 Bourgeois, Kieran         12 Northampton           20-01.75 WM
  3 Fuentes, Darius           12 Northampton           19-05.75 WM
  4 Venne, Kyle               12 Ludlow High School    19-00.75 WM
  5 Tardy, Kris               10 Holyoke High School   18-07.25 D-2
  6 Yee, Matthew              12 Ludlow High School    18-05.75 D-2
  7 Calhoun, Wesley           11 South Hadley          18-05.25 D-2
  8 Babinski, Cory            11 Westfield Hi          18-00.00 D-2
  8 McCready, Nathan          12 Ludlow High School    18-00.00 D-2
 10 Munir, Abdullah           11 Frontier Reg          17-09.75
 11 Copeland, Chris           12 Agawam High School    17-08.75
 12 Sheldon, Avi              10 Northampton           17-04.50
 13 Biela, Garrett            11 South Hadley          17-03.50
 14 Morris, Bryan             09 Northampton           15-09.75
  Event 5  Girls Triple Jump
======================================================================
       32-00.00  WM
       31-00.00  D-1
       30-00.00  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Brown, Sonia              12 Amherst Regi          33-03.50 WM
  2 Ortiz, Angelina           11 High School           33-00.50 WM
  3 Quesnel, Ariana           10 Ludlow High School    32-06.25 WM
  4 Ashwood, Kim              10 South Hadley          31-04.00 D-1
  5 Hollrock, Lynn            11 Frontier Reg          30-04.50 D-2
  6 Pellegrino, Marissa       09 Northampton           28-04.00
  Event 6  Boys Triple Jump
======================================================================
       39-00.00  WM
       36-06.00  D-1
       36-00.00  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Fleury, Jack              11 Frontier Reg          38-07.50 D-1
  2 Calhoun, Wesley           11 South Hadley          38-04.50 D-1
  3 Murray, Ryan              12 Northampton           38-01.75 D-1
  4 Bamford, Mark             11 Ludlow High School    37-09.00 D-1
  5 Sullivan, Griffin         12 Northampton           37-04.75 D-1
  6 Abraham, Adem             12 Amherst Regi          37-00.75 D-1
  7 Tomas, Kyle               09 Ludlow High School    36-08.00 D-1
  8 Cravet, Max               09 Westfield Hi          36-05.00 D-2
  9 Labrie, Jon               11 Hampshire Re          35-09.75
  ....Event 6  Boys Triple Jump
 10 Watroba, Austin           11 Frontier Reg          34-09.75
  Event 7  Girls Shot Put
======================================================================
       28-00.00  WM
       27-06.00  D-2
       27-06.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Brooks, Molly             12 Northampton           33-04.00 WM
  2 Mozea, Amanda             09 Frontier Reg          33-00.00 WM
  3 Lesure, Mariah            11 Amherst Regi          28-10.00 WM
  4 Pullan, Emersyn           12 Northampton           26-05.00
  5 Schwartz, Yvonne          09 Ludlow High School    25-02.00
  6 Adamopoulos, Ava          09 Ludlow High School    24-10.00
  7 Balukonis, Jennifer       11 Westfield Hi          23-00.00
  Event 8  Boys Shot Put
======================================================================
       41-06.00  WM
       41-00.00  D-2
       41-00.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Powers, Jeff              12 Northampton           47-01.75 WM
  2 Cooper, Ellis             12 Northampton           40-10.50
  3 Latour, John              10 Amherst Regi          40-08.75
  4 White, Robert             11 Ludlow High School    40-08.50
  5 Kovacs, Tristan           11 Amherst Regi          40-03.25
  6 Murphy, Lucas             12 Northampton           39-09.50
  7 Cernak, Jacob             12 Northampton           33-05.50
  8 Murad, Shamir                East Longmea          28-02.75
 -- Hamel, Matt               11 Westfield Hi               DNF
  Event 9  Girls Discus Throw
======================================================================
          85-00  WM
          80-00  D-2
          80-00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Lesure, Mariah            11 Amherst Regi         102-09.00 WM
  2 Schwartz, Yvonne          09 Ludlow High School    85-03.00 WM
  3 Benson, Sarah             10 Frontier Reg          82-08.00 D-2
  4 MacDonald, Lisa           10 Northampton           81-09.00 D-2
  5 Brooks, Molly             12 Northampton           81-03.00 D-2
  6 Robitaille, Liz           12 Ludlow High School    75-08.00
  7 Morton, Leah              12 Frontier Reg          75-04.00
  8 Rothermel, Lauren         12 Westfield Hi          70-03.00
  9 Lankarge, Christina       09 Frontier Reg          69-02.00
 10 Adamopoulos, Ava          09 Ludlow High School    68-04.00
  Event 10  Boys Discus Throw
======================================================================
         118-00  WM
         110-00  D-2
         110-00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Hamel, Matt               11 Westfield Hi         135-10.00 WM
  2 Fisher, Angus                Northampton          134-09.00 WM
  3 Johnson, Dimitri          12 Northampton          133-07.00 WM
  4 Latour, John              10 Amherst Regi         126-04.00 WM
  5 Barnes, Andre             09 Northampton          117-07.00 D-2
  6 Pashko, Steven            12 Ludlow High School   109-00.00
  7 Kennedy, Ryan             11 West Springf          99-11.00
  8 Hovey, Connor             11 West Springf          99-03.00
  9 Mesiti, Alfredo           12 East Longmea          99-00.00
 10 Lucia, Ron                11 East Longmea          94-11.00
 11 Greany, Zachary           10 South Hadley          84-00.00
 12 Daponte, Vinnie           11 East Longmea          74-06.00
 13 Murad, Shamir                East Longmea          64-08.00
  Event 11  Girls High Jump
======================================================================
        4-10.00  WM
        4-06.00  D-2
        4-06.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Jackowski, Kristen           West Springf           4-10.00 WM
  2 Keedy, Casey              11 Northampton           J4-10.00 WM
  3 Bellefleur, Melanie       10 West Springf           4-08.00 D-2
  4 Robitaille, Liz           12 Ludlow High School    J4-08.00 D-2
  5 Majka, Lynsey             10 Ludlow High School    J4-08.00 D-2
  5 O'Brien, Rachel           11 Amherst Regi          J4-08.00 D-2
  7 Wildman-Lyon, Hannah      09 Amherst Regi          J4-08.00 D-2
  8 Harper, Eliza             11 Frontier Reg          J4-08.00 D-2
  8 Lord, Samantha            12 Frontier Reg          J4-08.00 D-2
 10 Plante, Katie             12 West Springf           4-06.00 D-2
 11 Robitaille, Taylor        12 Ludlow High School    J4-06.00 D-2
 12 Hebert, Samantha          11 South Hadley           4-04.00
 13 Kenney, Haley             11 Westfield Hi          J4-04.00
 14 DeMakis, Melanie          11 South Hadley          J4-04.00
 15 Trawally, Sarjo           10 Amherst Regi           4-02.00
 -- Bond, Ayodele             11 Amherst Regi                NH
  Event 12  Boys High Jump
======================================================================
        5-08.00  WM
        5-06.00  D-2
        5-06.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Babinski, Cory            11 Westfield Hi           6-04.00 WM
  2 Daniels, Juwan            11 Holyoke High School    6-00.00 WM
  3 Laga, Jake                11 Northampton            5-08.00 WM
  4 Lucci, Anthony            11 Agawam High School     5-06.00 D-2
  4 Biela, Garrett            11 South Hadley           5-06.00 D-2
  ....Event 12  Boys High Jump
  6 Zampini, Nick             09 Westfield Hi           5-04.00
  7 Ellsworth, Andrew         12 Agawam High School    J5-04.00
  7 Dickert, Patrick             Northampton           J5-04.00
  9 Bzdel, Tanner             09 Hampshire Re           5-02.00
  Event 13  Girls Pole Vault
======================================================================
        7-06.00  WM
        7-00.00  D-2
        7-00.00  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Paine, Natalia            12 Northampton            8-06.00 WM
  2 VonFlatern, Jenny         12 Frontier Reg           8-00.00 WM
  3 Pascucci, Adrienne        09 Northampton            7-06.00 WM
  3 Coelho, Kaitlyn           10 Ludlow High School     7-06.00 WM
  3 Shaw, Mary                11 Frontier Reg           7-06.00 WM
  3 Conway, Jacqueline           East Longmea           7-06.00 WM
  7 Howe, Ruth                11 Northampton           J7-06.00 WM
  8 Almeida, Michelle         09 Ludlow High School     7-00.00 D-2
  8 Leader, Rachel            09 Northampton            7-00.00 D-2
  8 Milsark, Haley            11 Northampton            7-00.00 D-2
 11 Sarvet, Galit             09 Northampton            6-00.00
  Event 14  Boys Pole Vault
======================================================================
       10-06.00  WM
       10-00.00  D-1
        9-06.00  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Albrecht, Dan             11 Holyoke High School   12-00.00 WM
  2 Vacarciuc, Mihail         11 Greenfield H          11-06.00 WM
  3 Dominique, Wes            10 Ludlow High School    10-06.00 WM
  4 Roberts, Austin           12 Agawam High School   J10-06.00 WM
  5 Fleming, Steve            12 Ludlow High School   J10-06.00 WM
  6 Eve-Cowles, Tim           10 Frontier Reg          10-00.00 D-1
  7 Richardson, Alex          11 Greenfield H         J10-00.00 D-1
  8 Kendrick, Joshua          10 Northampton            9-06.00 D-2
  9 Hoskin, Anthony           10 Hampshire Re          J9-06.00 D-2
 10 Neverson, Marcus          10 Northampton           J9-06.00 D-2
 -- Leva, Mike                11 Frontier Reg                NH
 -- Lucci, Anthony            11 Agawam High School          NH
 -- Dragon, Bobby             11 Hampshire Re                NH
  Event 15  Girls 400 Meter Hurdles
======================================================================
        1:13.24  WM
        1:15.24  D-2
        1:15.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Drake, Beth               10 Frontier Reg           1:10.76 WM
  2 Mauer, Meghan             12 South Hadley           1:14.15 D-2
  3 Larson, Emma              11 Northampton            1:15.88
  ....Event 15  Girls 400 Meter Hurdles
  4 Donovan, Kaley            09 West Springf           1:16.19
  5 Fratini, Anne             11 Westfield Hi           1:18.96
  Event 16  Boys 400 Meter Hurdles
======================================================================
        1:03.24  WM
        1:05.74  D-2
        1:05.74  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Enko, Mike                11 Westfield Hi           1:02.07 WM
  2 Czerniak, Shawn           12 Ludlow High School     1:04.30 D-2
  3 Miller, Ben               10 Agawam High School     1:05.61 D-2
  4 Hoskin, Anthony           10 Hampshire Re           1:06.13
  5 Luis, Agrait              10 South Hadley           1:07.41
  Event 17  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Northampton High School  'A'                       10:38.72
  2 Frontier Regional High School  'A'                 10:45.64
  3 South Hadley High School  'A'                      11:26.98
  Event 18  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Northampton High School  'A'                        8:19.36
  2 Frontier Regional High School  'A'                  9:03.80
  3 Westfield High School  'A'                          9:30.99
  4 Ludlow High School  'A'                             9:38.87
  5 South Hadley High School  'A'                       9:41.89
  Event 19  Girls 100 Meter Hurdles
======================================================================
          18.24  WM
          18.84  D-2
          18.84  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Bean, Brenna              12 Frontier Reg             17.33 WM
  2 Majka, Lynsey             10 Ludlow High School       17.64 WM
  3 DeMakis, Melanie          11 South Hadley             17.86 WM
  4 Clarke, Janelle           11 High School              18.50 D-2
  5 Moscaritolo, Rose         08 Frontier Reg             19.37
  6 McCann, Maya              09 High School              19.48
  7 VonFlatern, Jenny         12 Frontier Reg             22.39
  Event 20  Boys 110 Meter Hurdles
======================================================================
          17.94  WM
          18.14  D-1
          18.24  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Mailloux, Michael         12 Northampton              18.26
  2 Ells, Adam                10 Frontier Reg             19.27
  Event 21  Girls 100 Meter Dash
=========================================================================
          13.74  WM
          14.14  D-2
          14.14  D-1
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Marciano, Nina            11 Amherst Regi             13.36 WM      2
  2 Smith, Kamillah           10 Amherst Regi             13.75 D-2     2
  3 Dean, Cailee              11 Hampshire Re             13.84 D-2     2
  4 Cycz, Clare               08 Frontier Reg             14.03 D-2     2
  5 Joseph, Apelila           11 High School              14.05 D-2     2
  6 Nkamebo, Forbasaw         10 Amherst Regi             14.10 D-2     2
  7 Ortiz, Angelina           11 High School              14.23         2
  8 Kelly, Michelle           07 Frontier Reg             14.34         1
  9 Collins, Kiana            10 High School              14.47         1
 10 Boucher, Madison          08 Hampshire Re             14.54         1
 11 Plante, Katie             12 West Springf             14.69         2
 12 Garcia, Anaisa            10 Northampton              15.10         1
  Event 22  Boys 100 Meter Dash
=========================================================================
          11.94  WM
          12.24  D-1
          12.34  D-2
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Fuentes, Darius           12 Northampton              11.37 WM      3
  2 Cibrao, Luis              12 Ludlow High School       11.68 WM      3
  3 Watroba, Austin           11 Frontier Reg             11.82 WM      3
  4 Coopee, Justin            12 Amherst Regi             11.83 WM      3
  5 Cooper, Ellis             12 Northampton              11.84 WM      3
  6 Salgado, Travis           12 West Springf             12.21 D-1     2
  7 Oliveira, Brandon         11 Ludlow High School       12.23 D-1     2
  8 Mooney, Ned               12 Westfield Hi             12.39         2
  9 Cardosa, Jeff             12 Westfield Hi             12.41         3
 10 Hersom, Tyler             11 South Hadley             12.53         2
 11 McCready, Nathan          12 Ludlow High School       12.55         2
 12 Shaughnessy, Joseph       09 Northampton              12.61         3
 13 Clarke, Devin             09 Amherst Regi             12.71         2
 14 Barnes, Andre             09 Northampton              12.77         1
 15 Alicea, Jonathan          09 Agawam High School       12.88         2
 16 Murray, Ryan              12 Northampton              12.90         1
 17 Tran, Thu                    Northampton              13.02         1
  Event 23  Girls 1 Mile Run
======================================================================
        5:57.24  WM
        6:10.24  D-2
        6:10.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Graham, Amy               09 Frontier Reg           5:38.30 WM
  2 Zimmerman, Chloe          12 Amherst Regi           5:41.83 WM
  3 Kalil, Sabrina            10 West Springf           5:52.00 WM
  4 Slawski, Grace            11 West Springf           5:52.27 WM
  5 Fega, Maddie              12 Amherst Regi           5:52.62 WM
  6 McQuillan, Mary Elizabet  10 Northampton            5:52.73 WM
  7 Bernardin, Savannah       11 Belchertown            5:55.28 WM
  8 Nelson, Clare             12 South Hadley           5:55.84 WM
  9 Lewis, Taylor             11 Belchertown            6:04.65 D-2
 10 Morawski, Sophie          09 Frontier Reg           6:08.26 D-2
 11 Mulligan, Brittani        09 Westfield Hi           6:10.57
 12 Piela, Allison            11 Frontier Reg           6:15.29
 13 Baronas, Olivia           09 Frontier Reg           6:17.87
  Event 24  Boys 1 Mile Run
======================================================================
        4:50.24  WM
        5:00.24  D-1
        5:02.24  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Santos, Anthony           12 Ludlow High School     4:42.25 WM
  2 Hodgins, Cody             10 Holyoke High School    4:42.71 WM
  3 Benfey, Nick              11 Amherst Regi           4:43.09 WM
  4 LeBlanc, Jacob            10 Ludlow High School     4:50.51 D-1
  5 Montano, Matt             10 Agawam High School     4:50.85 D-1
  6 Comerford, Sean           12 Monson High School     4:51.15 D-1
  7 Jeffries, Nat             11 Amherst Regi           4:53.56 D-1
  8 Pevato, Nick              10 Ludlow High School     4:53.92 D-1
  9 Kaye, Dylan               11 Amherst Regi           4:54.73 D-1
 10 Bibeau, Evan              12 Holyoke High School    4:54.83 D-1
 11 Abelson, Evan             10 Greenfield H           4:56.69 D-1
 12 Arble, Jason              10 Holyoke High School    4:56.82 D-1
 13 DalMolin, Erick           12 Ludlow High School     4:58.32 D-1
 14 Ziegler, Parker           10 Northampton            4:59.23 D-1
 15 Coull, Jesse              10 Amherst Regi           4:59.58 D-1
 16 Mountain, Anthony         10 West Springf           4:59.74 D-1
 17 Dickert, Patrick             Northampton            5:00.49 D-2
 18 Downie, Keegan            10 Frontier Reg           5:00.87 D-2
 19 Popielarczyk, Anthony     09 Northampton            5:02.37
 20 Axelrod-Adams, Neal       10 Northampton            5:12.84
  Event 25  Girls 400 Meter Dash
=========================================================================
        1:06.24  WM
        1:08.24  D-2
        1:08.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Pascucci, Adrienne        09 Northampton            1:01.94 WM      2
  ....Event 25  Girls 400 Meter Dash
  2 Spring, Hannah            10 South Hadley           1:04.34 WM      2
  3 LaMontagne, Julia         11 South Hadley           1:04.54 WM      2
  4 Persson, Andrea           09 Ludlow High School     1:04.61 WM      2
  5 Oconner, Kathleen         12 Hampshire Re           1:06.83 D-2     1
  6 Jackowski, Kristen           West Springf           1:06.89 D-2     2
  7 Leader, Rachel            09 Northampton            1:06.99 D-2     2
  8 Labrie, Michelle          07 Hampshire Re           1:08.09 D-2     1
  9 MacDonald, Hope           07 Hampshire Re           1:09.20         1
 10 Culver, Alyssa            08 Hampshire Re           1:09.44         1
 11 Menard, Liz               09 South Hadley           1:10.22         1
 12 Ryan-Small, Josie         12 Amherst Regi           1:10.96         1
  Event 26  Boys 400 Meter Dash
=========================================================================
          54.94  WM
          56.24  D-2
          56.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Rieker, Conor             11 Agawam High School       53.76 WM      2
  2 Copeland, Chris           12 Agawam High School       54.62 WM      2
  3 Stokowski, Adam           11 West Springf             54.90 WM      2
  4 Porfilio, Richie          11 Agawam High School       55.26 D-2     2
  4 Dion, Justin              12 Agawam High School       55.26 D-2     2
  6 Bonavita, Joe             12 Westfield Hi             56.10 D-2     1
  7 Aleixo, Joe               12 Ludlow High School       56.92         1
  8 Abel, Mike                11 Hampshire Re             58.20         1
  Event 27  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Amherst Regional High School  'A'                     51.29
  2 Northampton High School  'A'                          52.44
  3 South Hadley High School  'A'                         52.64
  4 Frontier Regional High School  'A'                    55.31
  5 High School of Science and Tec  'A'                   55.33
  6 West Springfield High School  'A'                     57.47
  Event 28  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Northampton High School  'A'                          44.54   2
  2 Westfield High School  'A'                            45.35   1
  3 Ludlow High School  'A'                               46.03   2
  4 Amherst Regional High School  'A'                     46.08   2
  5 South Hadley High School  'A'                         46.92   1
  6 Hampshire Regional High School  'A'                   47.58   1
  7 Agawam High School  'A'                               50.85   2
 -- Frontier Regional High School  'A'                      DNF   2
  Event 29  Girls 800 Meter Run
======================================================================
        2:36.54  WM
        2:45.24  D-1
        2:48.24  D-2
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Pashko, Jessica           09 Ludlow High School     2:30.81 WM
  2 Theriault, Deaven         09 Ludlow High School     2:31.84 WM
  3 Lellman, Charlotte        11 Northampton            2:32.89 WM
  4 Jenkins-Sullivan, Emma    11 Northampton            2:33.94 WM
  5 Lee, Rachel               12 South Hadley           2:37.46 D-1
  6 Bean, Morgan              11 Hampshire Re           2:37.48 D-1
  7 Marcus, Sierra            09 Ludlow High School     2:40.81 D-1
  8 Moylan, Breanna           09 Ludlow High School     2:42.08 D-1
  9 Courtney, Elizabeth       12 South Hadley           2:42.67 D-1
 10 Hepner, Bess              10 Amherst Regi           2:43.15 D-1
 11 LaPierre, Monique         12 Ludlow High School     2:43.32 D-1
 12 Nardi, Michelle           08 Hampshire Re           2:43.47 D-1
 13 Alper, Sarah              12 Amherst Regi           2:43.73 D-1
 14 Tamayo, Adelaida          10 Northampton            2:45.85 D-2
 15 Saraiva, Kayla            12 Ludlow High School     2:49.28
  Event 30  Boys 800 Meter Run
======================================================================
        2:08.54  WM
        2:12.24  D-2
        2:12.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Bashaw, Marck             11 Ludlow High School     2:02.47 WM
  2 Horstman, John            11 South Hadley           2:04.20 WM
  3 Fleming, Steve            12 Ludlow High School     2:07.60 WM
  4 Brunelle, Tyler           12 Holyoke High School    2:10.45 D-2
  5 Rizos, Dimitri            10 Hampshire Re           2:11.25 D-2
  6 Schoolcraft, Richard      10 Agawam High School     2:11.88 D-2
  7 Andre, Mike               09 Agawam High School     2:12.37
  8 Goncalves, Manny          12 Ludlow High School     2:16.67
  9 Orlandi, Dan              12 Ludlow High School     2:16.69
 10 Flynn, Jack               11 Northampton            2:16.85
 11 Casale, Nicholas          10 Northampton            2:19.92
 12 Ernst, Ben                12 West Springf           2:20.53
 13 Kidrick, Matt             11 Westfield Hi           2:22.94
  Event 31  Girls 200 Meter Dash
=========================================================================
          28.64  WM
          29.24  D-2
          29.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Tabin, Brianna            11 South Hadley             25.34 WM      3
  2 Paine, Natalia            12 Northampton              25.89 WM      3
  3 Brennan, Madeleine        12 Northampton              26.82 WM      3
  4 Drake, Beth               10 Frontier Reg             27.26 WM      3
  5 Keedy, Casey              11 Northampton              28.06 WM      3
  6 Sylvan, Maisy             09 Amherst Regi             28.25 WM      2
  ....Event 31  Girls 200 Meter Dash
  7 Blanchard, Courtney       11 Hampshire Re             28.30 WM      2
  8 Ashwood, Kim              10 South Hadley             28.49 WM      2
  9 Kenney, Haley             11 Westfield Hi             28.79 D-2     2
 10 Trawally, Sarjo           10 Amherst Regi             28.98 D-2     2
 11 Sullivan, Anna            11 South Hadley             29.02 D-2     1
 12 Bellefleur, Melanie       10 West Springf             29.18 D-2     1
 13 Uch, Olivia               12 Amherst Regi             29.19 D-2     1
 14 Ells, Sara                07 Frontier Reg             29.49         2
 15 Messenger, Erin           09 West Springf             30.00         1
 16 Ceccarini, Julianna          Westfield Hi             30.79         1
  Event 32  Boys 200 Meter Dash
=========================================================================
          24.64  WM
          25.24  D-2
          25.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals        H#
=========================================================================
  1 Areche, John              12 Westfield Hi             23.53 WM      1
  2 Tardy, Kris               10 Holyoke High School      24.12 WM      4
  3 Bou, Jacob                10 Amherst Regi             24.28 WM      4
  4 Burnett, Gary             09 Amherst Regi             24.39 WM      4
  5 Fasoli, Josh              09 Hampshire Re             24.58 WM      3
  6 Joslin, James             11 South Hadley             24.68 D-2     3
  7 Collins, Brendan          11 West Springf             25.05 D-2     2
  8 Sheldon, Avi              10 Northampton              25.27         2
  9 Tomas, Kyle               09 Ludlow High School       25.36         1
 10 Abraham, Adem             12 Amherst Regi             25.46         4
 11 Parzich, Kyle             11 Agawam High School       25.55         3
 12 Lucci, Anthony            11 Agawam High School       25.71         2
 13 Lyvytsky, Pavlo           11 Greenfield H             25.81         1
 14 Carvalho, Paulo           10 Ludlow High School       26.03         2
 15 Foerster, Zeke            10 Amherst Regi             26.84         3
  Event 33  Girls 2 Mile Run
======================================================================
       13:00.24  WM
       13:20.24  D-2
       13:20.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Granger, Madison          10 Belchertown           11:38.98 WM
  2 Haake, Leah               12 Amherst Regi          12:01.39 WM
  3 Mako, Natalie             09 Frontier Reg          12:02.92 WM
  4 Coelho, Kaitlyn           10 Ludlow High School    12:39.35 WM
  5 Foye, McKenzie            10 Ludlow High School    12:39.88 WM
  6 Holley, Jen               11 Ludlow High School    12:50.59 WM
  7 Vannah, Sara              09 Amherst Regi          13:09.79 D-2
  Event 34  Boys 2 Mile Run
======================================================================
       10:50.24  WM
       11:10.24  D-2
       11:10.24  D-1
    Name                    Year School                  Finals
======================================================================
  1 Powell, Sam               10 Holyoke Cath          10:30.79 WM
  2 Duquette, Rhys            09 Holyoke High School   10:31.35 WM
  3 Croteau, Blake            09 Westfield Hi          10:36.19 WM
  4 Kalt, Steven              10 Amherst Regi          10:41.66 WM
  5 Aucoin, Marcus            10 Greenfield H          10:42.48 WM
  6 Thornhill, Ryan           11 Hampshire Re          10:49.87 WM
  7 Twining, Chandler         11 Westfield Hi          11:12.88
  8 Duncan, Sam               10 Amherst Regi          11:34.38
  9 Whitcomb, Noah            11 Holyoke High School   11:39.44
 10 Gabor, Zack                  Amherst Regi          11:44.78
  Event 35  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ludlow High School  'A'                             4:20.84   2
  2 West Springfield High School  'A'                   4:26.27   1
  3 Frontier Regional High School  'A'                  4:28.88   2
  4 Northampton High School  'A'                        4:30.16   2
  5 South Hadley High School  'A'                       4:32.31   1
  6 Amherst Regional High School  'A'                   4:38.65   2
  7 Hampshire Regional High School  'A'                 4:41.22   1
  Event 36  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Northampton High School  'A'                        3:39.92
  2 Agawam High School  'A'                             3:41.79
  3 Westfield High School  'A'                          3:43.76
  4 Frontier Regional High School  'A'                  3:45.95
  5 South Hadley High School  'A'                       4:07.30