Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ma/Jan9_MidWac_set1.shtml

Mid Wach Dual Meets FHS/WHS

Fitchburg, MA, January 9, 2010

[Team Scores Fitchburg | Event Results Wachusett | Team Scores Wachusett ]

Event Results Fitchburg

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/9/2010 09:28 PM
                     Mid Wach Duals @ Fitchburg - 1/9/2010                     
                                   Fitchburg                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Peter Hagermoser          SR Nashoba               43-08.00     13.30m 
  2 Dylan Huff                SR Milford               42-08.00     13.00m 
  3 Albert Giroux             JR Marlborough           39-01.50     11.92m 
  4 Kevin Shea                JR Shrewsbury            38-06.50     11.74m 
  5 James Armstrong           SR North Middle          37-03.00     11.35m 
  6 Mickey McGuirre           SR Marlborough           36-00.50     10.98m 
  7 Adam Scerra               JR Marlborough           35-09.00     10.89m 
  8 Sean Dixon                JR Shrewsbury            35-05.50     10.80m 
  9 Austin Heller             JR North Middle          35-04.00     10.76m 
 10 Jair Crukashank           SO Nashoba               34-02.00     10.41m 
 11 Mike Nasuti               JR Marlborough           34-01.00     10.38m 
 12 Ethan Diaz                SR Fitchburg             33-10.00     10.31m 
 13 Tommy Duong               FR Fitchburg             33-02.50     10.12m 
 14 Andrew Gatzogiannis       JR Shrewsbury           J33-02.50     10.12m 
 15 Jeff Chen                 SR Milford               33-00.00     10.05m 
 16 Cameron Kerr              FR Shrewsbury            32-10.50     10.02m 
 17 Sebastian Dalmoud-Belmon  FR Fitchburg             32-02.00      9.80m 
 18 Justin Velez              JR Nashoba               31-09.00      9.67m 
 19 Chaney Gaudette           JR Milford               31-02.50      9.51m 
 20 Ross McNamara             JR Fitchburg             30-05.00      9.27m 
 21 Chris Tucker              FR North Middle          30-04.50      9.25m 
 22 Kevin Brady               SO Nashoba               29-09.00      9.06m 
 23 Daniel Woods              SO Shrewsbury            29-05.50      8.97m 
 24 Christopher Moore         FR Shrewsbury            29-02.50      8.90m 
 25 Will Shepard              JR Nashoba               28-04.50      8.64m 
 26 Samuel Hale               SO Milford               28-02.50      8.59m 
 27 Allan Plaunt              JR Marlborough           28-02.00      8.58m 
 28 Joshua Jenness            SO Fitchburg             27-08.00      8.43m 
 29 Dylan DiGeronimo          JR Fitchburg             27-02.00      8.28m 
 30 Matthew Schmalenberger    FR Milford               25-06.00      7.77m 
 31 Paul Hastings             JR Milford               25-05.00      7.74m 
 32 Brian Valencia            JR Marlborough           24-06.00      7.46m 
 33 David Stewart-Owen        SR Nashoba               24-03.00      7.39m 
 34 Jacob Parker              SO North Middle          23-11.00      7.28m 
 
Event 2  Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Josh Semedo               JR Marlborough            5-10.00      1.77m 
  1 Tyler Boudreau            SR Fitchburg              5-10.00      1.77m 
  3 William Hurley            JR Nashoba               J5-10.00      1.77m 
  4 Andri Hjaltason           JR Marlborough            5-08.00      1.72m 
  5 Curtis Scibelli           JR Shrewsbury             5-04.00      1.62m 
  6 Jack Frey                 JR Shrewsbury            J5-04.00      1.62m 
  7 Nathan Nelson-Maney       SO Shrewsbury            J5-04.00      1.62m 
  8 Nate Schmidlein           JR Marlborough            5-02.00      1.57m 
  9 Joe Quirk                 SR Nashoba               J5-02.00      1.57m 
 10 Nate Smith                SO North Middle           5-00.00      1.52m 
 10 Kyle MacKinnon            JR Marlborough            5-00.00      1.52m 
 12 Christopher Schumacher    SO Shrewsbury            J5-00.00      1.52m 
 13 Justin DeBenedetto        SR Nashoba                4-10.00      1.47m 
 13 Stephen Ward              JR Milford                4-10.00      1.47m 
 15 Brandon Lambert           FR North Middle          J4-10.00      1.47m 
 -- Jimmy Hunt                JR Shrewsbury                  NH            
 -- Michael Richard           FR Fitchburg                   NH            
 -- Ian Vonderhaff            FR Fitchburg                   NH            
 -- Chris Dumas  Jr.          FR Fitchburg                   NH            
 -- Markish Harmon            FR Nashoba                     NH            
 -- Alex Pirez                JR Nashoba                     NH            
 -- Achan Sookying            SR Nashoba                     NH            
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coby Horowitz             SR Nashoba                10:41.7  
  2 Christopher Williams      FR Shrewsbury             10:41.9  
  3 Tobin Dancy               SO Shrewsbury             10:48.7  
  4 Reid Sullivan             SO Nashoba                10:54.5  
  5 Andrew Riley              JR North Middle           11:32.2  
  6 Matthew Zinck             SO Marlborough            11:37.3  
  7 Stephen McQuaid           SR Marlborough            12:16.3  
  8 Daniel Wentworth          FR Shrewsbury             12:24.3  
  9 Jeremiah Shyne            SO Milford                12:26.5  
 10 Shawn Luce                SO Milford                12:30.7  
 11 Connor Rosenblatt         FR Milford                12:32.1  
 12 Jon Vander Hamm           JR Fitchburg              12:33.1  
 13 Lukas Correia             FR Shrewsbury             12:44.9  
 14 Andrew Sternburg          JR Shrewsbury             13:22.9  
 15 Mitchell Bordage          SO Shrewsbury             14:03.6  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Boudreau            SR Fitchburg                  8.6   1 
  2 Derrick Maxwell           SR Marlborough                8.7   2 
  3 Karl Chung                SR Marlborough                8.9   2 
  4 Joe Quirk                 SR Nashoba                    9.2   2 
  4 Stephen Ward              JR Milford                    9.2   1 
  6 Nathan Nelson-Maney       SO Shrewsbury                 9.6   3 
  7 Colin Davis               FR Marlborough               10.1   2 
  8 Neil Mechlin              JR Nashoba                   10.2   2 
  8 Chaney Gaudette           JR Milford                   10.2   1 
 10 Jake Carlson              SR Nashoba                  J10.2   2 
 11 Nate Smith                SO North Middle              10.4   3 
 12 Vinay Maliakal            SO Shrewsbury                10.5   3 
 13 Robert Matthews           SO Shrewsbury                10.8   3 
 14 Skylar  Whitney           SO North Middle             J10.8   3 
 15 Colton Matthews           FR Fitchburg                 11.4   1 
 16 Zach Cote                 FR Fitchburg                 11.8   1 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alexander Schryver        JR Nashoba                    6.6   2 
  2 Jeffrey Baum              JR Shrewsbury                 6.7   3 
  3 Matthew Alley             JR Milford                    7.0   1 
  3 Tim Mellace               JR Marlborough                7.0   2 
  3 Jordan Stambler           SR Shrewsbury                 7.0   3 
  6 Brandon Lambert           FR North Middle              J7.0   3 
  6 Adam Scerra               JR Marlborough               J7.0   2 
  8 Joe Cote                  JR Marlborough               J7.0   2 
  8 Jake Trickett             JR North Middle              J7.0   3 
 10 Justin DeBenedetto        SR Nashoba                    7.1   2 
 10 Justin Dellacanonica      JR North Middle               7.1   3 
 12 Alex Paulina              JR Shrewsbury                J7.1   3 
 13 Jeffrey Duenas            JR Fitchburg                  7.2   1 
 13 Lars Gjesteby             SR Nashoba                    7.2   2 
 15 Bryan DaSilva             SR Milford                    7.3   1 
 16 Tyrie Osby                JR Fitchburg                 J7.3   1 
 17 John Miranda              FR Milford                    7.5   1 
 18 Tyler Robar               SO Fitchburg                  7.8   1 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coby Horowitz             SR Nashoba                 4:47.7  
  2 Mike Skelly               SO North Middle            5:05.6  
  3 Rakesh Gurrala            SO Shrewsbury              5:07.4  
  4 Brandon Davis             JR Fitchburg               5:07.7  
  5 Jared Lowrie              SR Shrewsbury              5:14.3  
  6 Jarret Ross               SO North Middle            5:15.2  
  7 Michael Bodden            SO Shrewsbury              5:15.9  
  8 Joshua Steinberg          SO Shrewsbury              5:28.1  
  9 Christopher Baza          SR Milford                 5:31.1  
 10 Stephen McQuaid           SR Marlborough             5:35.5  
 11 Andrew Riley              JR North Middle            5:38.1  
 12 Matthew Cicciu            FR Milford                 5:38.9  
 13 Joshua Daigle             FR Marlborough             5:46.2  
 14 Kevin Oliveira            SR Marlborough             5:46.8  
 15 Nick Koulopoulos          FR North Middle            5:50.9  
 16 Daniel Mortimer           FR Shrewsbury              5:54.3  
 17 Sean Graham               SO Shrewsbury              5:57.5  
 18 Christian Fryc            SR Shrewsbury              6:00.3  
 19 Lucas Allen               SO Marlborough             6:00.8  
 20 Stephen Munzer            FR Shrewsbury              6:05.8  
 21 Joseph Miksis             SO Shrewsbury              6:14.7  
 22 Bradley Couture           FR Nashoba                 6:18.4  
 23 Derek Brodeur              8 Marlborough             6:18.7  
 24 Adrian Brown              FR Marlborough             6:23.6  
 25 Cam Bailey                FR Marlborough             6:23.8  
 26 Ryan Hevey                SO Shrewsbury              6:32.2  
 27 Ryan Mason                SO Marlborough             6:35.9  
 28 John Cormier              SO Marlborough             6:37.7  
 29 Reid Flynn                FR Marlborough             6:46.8  
 30 Joseph Grill              SO Milford                 6:47.2  
 31 John Liang                SR Marlborough             6:57.5  
 32 Matthew Wright            SO Marlborough             7:16.5  
 33 Alex Schmidt              FR North Middle            7:25.8  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alexander Kunycky         JR Marlborough             1:29.7   2 
  2 Jake Reed                 JR North Middle            1:30.6   3 
  3 John Thompson             SR Shrewsbury              1:31.5   3 
  4 Jair Crukashank           SO Nashoba                 1:33.4   2 
  5 Andri Hjaltason           JR Marlborough             1:36.0   4 
  6 Joseph Grimaldo           JR Marlborough             1:36.4   2 
  7 Vasilios Regan            JR Marlborough             1:39.5   4 
  8 Joshua Sweeney            SR Milford                 1:41.6   1 
  9 Chaney Gaudette           JR Milford                 1:46.1   1 
 10 Martin Ortiz  Jr.         JR Fitchburg               1:47.3   1 
 11 Alex Vazquez              FR Fitchburg               1:49.5   4 
 12 Sam Kirschbaum            FR Nashoba                 1:51.3   2 
 13 Kyle Lindsay              SR Shrewsbury              1:53.2   3 
 14 Erik Bennett              SO Fitchburg               1:54.1   1 
 15 Robert Kiely              FR Shrewsbury              1:56.0   3 
 -- Romit Patel               SO Milford                     DQ   4  cut in early
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rammy Mekhilef            SR Shrewsbury                39.1   6 
  2 Josh  Hussey              SR North Middle              39.2   6 
  3 Nicholas Lombardi         JR Marlborough               40.0   3 
  4 Alexander Blakeslee       SR Shrewsbury                40.5   6 
  4 Kyle MacKinnon            JR Marlborough               40.5   3 
  6 Adam Scerra               JR Marlborough               41.1   4 
  7 Jeffrey Duenas            JR Fitchburg                 41.7   1 
  8 James Deufel              SR Nashoba                   41.8   3 
  9 Josh  Mackos              SR North Middle              42.4   6 
 10 Justin Dellacanonica      JR North Middle              42.6   7 
 11 Noah Peduzzi              SR Nashoba                   42.8   3 
 12 Matthew Alley             JR Milford                   43.2   1 
 13 Alexander Doucette        SR Nashoba                   43.3   4 
 14 Ethan Diaz                SR Fitchburg                 43.5   2 
 15 Ezra Brice                FR Fitchburg                 43.6   1 
 16 Albert Giroux             JR Marlborough               44.1   4 
 17 James Bolanos             SR Milford                   44.4   1 
 18 Achan Sookying            SR Nashoba                   44.9   5 
 19 Sam Levine                FR Shrewsbury                45.2   7 
 20 Nolan Duchi               JR Nashoba                   45.3   4 
 21 Samuel O'Keefe            JR Shrewsbury                45.7   7 
 22 Jake Pelland              SO Nashoba                   46.0   5 
 23 Joshua Jenness            SO Fitchburg                 46.1   2 
 24 Stephen Oram               8 Marlborough               46.7   5 
 25 Colton Matthews           FR Fitchburg                 46.8   2 
 26 Robert Green              SO Nashoba                   47.5   5 
 27 Terrance Jones            FR Milford                   48.0   2 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kevin Thompson            SR Shrewsbury              2:54.1  
  2 John Murray               JR Shrewsbury              2:54.2  
  3 Michael Bryant            SR Marlborough             2:56.2  
  4 Reid Sullivan             SO Nashoba                 2:56.3  
  5 Zach Miller               SO North Middle            2:57.0  
  6 Brandon Davis             JR Fitchburg               2:58.9  
  7 Christopher Williams      FR Shrewsbury              2:59.5  
  8 Brandon Kraemer           JR Shrewsbury              3:00.2  
  9 Cory Kays                 SR Shrewsbury              3:08.6  
 10 Christopher Baza          SR Milford                 3:10.6  
 11 Matthew Zinck             SO Marlborough             3:17.3  
 12 Matthew Cicciu            FR Milford                 3:19.2  
 13 Chris Schott              JR North Middle            3:22.2  
 14 Conor Ursuliak            FR Nashoba                 3:24.7  
 15 Chris MacLean             SO Fitchburg               3:27.5  
 16 Daniel Mortimer           FR Shrewsbury              3:27.7  
 17 Daniel Wentworth          FR Shrewsbury              3:27.9  
 18 Brian McCarthy            SO Marlborough             3:33.2  
 19 Bruce Bausk               SO Marlborough             3:37.6  
 20 Osi Van Dessell           FR Shrewsbury              3:37.7  
 21 Christian Fryc            SR Shrewsbury              3:41.3  
 22 Stephen Munzer            FR Shrewsbury              3:42.1  
 23 Joshua Abalos             SO Shrewsbury              3:44.4  
 24 Will Chan                 FR Shrewsbury              3:46.7  
 25 Adam Whitcomb             SO Fitchburg               3:48.0  
 26 Connor Rosenblatt         FR Milford                 3:49.4  
 27 Ryan Hevey                SO Shrewsbury              3:52.8  
 28 Paul Hastings             JR Milford                 3:53.9  
 
Event 10  Boys 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marlborough                                          3:59.1   1 
  2 North Middlesex                                      4:04.7   2 
  3 Nashoba                                              4:05.3   1 
  4 Shrewsbury                                           4:13.1   2 
  5 North Middlesex  'B'                                 4:21.5   2 
  6 Milford                                              4:38.5   1 
 -- Fitchburg                                               DNF   1 
 
Event 11  Boys 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shrewsbury                                           1:42.9   2 
  2 Nashoba                                              1:44.4   1 
  3 Marlborough                                          1:44.6   1 
  4 North Middlesex                                      1:45.4   2 
  5 Shrewsbury  'B'                                      1:48.1   2 
  6 Milford                                              1:52.7   1 
  7 Nashoba  'B'                                         1:55.4   2 
 -- Fitchburg                                                DQ   1  zone violation
 
Event 12  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alexa Fearing             SO Marlborough           33-00.00     10.05m 
  2 Kelsey Shea               FR Shrewsbury            29-09.00      9.06m 
  3 Taylor Miller             SO Shrewsbury            28-03.00      8.61m 
  4 Rachel Thimble            SR Milford               27-10.00      8.48m 
  5 Taylor Fearing            SO Marlborough           27-04.00      8.33m 
  6 Devinne Zadravec          SO Shrewsbury            27-01.00      8.25m 
  7 Prudence Bailey           JR Nashoba               26-09.00      8.15m 
  8 Juliana Sheehan           SO Milford               26-06.00      8.07m 
  9 Cynthia Chude             SR Marlborough           26-05.00      8.05m 
 10 Kiara Still               JR Milford               26-00.00      7.92m 
 11 Yvonne Okaka              JR Shrewsbury            25-03.00      7.69m 
 12 Claire Munley             SR Marlborough           24-02.00      7.36m 
 13 Lucia Rodriguez-Ortiz     JR Fitchburg             23-10.00      7.26m 
 14 Katelyn Ellmore           SO Milford               23-09.00      7.23m 
 15 Kiley Bergeron            JR Fitchburg             23-05.00      7.13m 
 16 Anne Marie Pignataro      SO Shrewsbury            23-03.00      7.08m 
 17 Sara McIntyre             SO Marlborough           22-09.00      6.93m 
 18 Siaina Campbell           FR Milford              J22-09.00      6.93m 
 19 Jess Kendall              JR North Middle          22-08.00      6.90m 
 20 Alisha Beaudry            SR Shrewsbury            22-02.00      6.75m 
 21 Kristen Roberts           SR Marlborough           21-09.00      6.62m 
 22 Alyssa Lombardi           SR Milford               21-07.00      6.57m 
 23 Cassandra Campana         SO Nashoba              J21-07.00      6.57m 
 24 Shawna Harris             SO North Middle          21-01.00      6.42m 
 25 Grace DiFrancesco         SO Fitchburg             20-09.00      6.32m 
 26 Rachel Busch              JR Nashoba               19-02.00      5.84m 
 27 Emily Clark               JR Nashoba               19-01.00      5.81m 
 28 Nicole Hagan              SO Fitchburg             17-10.00      5.43m 
 29 Michelle Keohane          SO North Middle          16-00.00      4.87m 
 30 Libby Ward                SO North Middle          15-09.00      4.80m 
 31 Rachel Pinney             SO North Middle          13-09.00      4.19m 
 
Event 13  Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Juliana Sheehan           SO Milford                5-00.00      1.52m 
  2 Megan Krumpoch            SR Shrewsbury            J5-00.00      1.52m 
  3 Kristen Roberts           SR Marlborough            4-10.00      1.47m 
  3 Andrea Fanciullo          SO North Middle           4-10.00      1.47m 
  5 Lauren Papalia            SR Marlborough           J4-10.00      1.47m 
  6 Kathleen Lapeikis         SO Shrewsbury             4-08.00      1.42m 
  7 Jacqueline Lyon           SR Milford                4-06.00      1.37m 
  7 Siobhan Pokorney          JR Nashoba                4-06.00      1.37m 
  9 Lucia Rodriguez-Ortiz     JR Fitchburg             J4-06.00      1.37m 
 10 Melissa Tobin             SO Milford               J4-06.00      1.37m 
 10 Katherine Barie           JR Milford               J4-06.00      1.37m 
 12 Natasha Young             SR Milford                4-04.00      1.32m 
 13 Morgan Cooper             FR Fitchburg             J4-04.00      1.32m 
 13 Molly Phalen              JR Shrewsbury            J4-04.00      1.32m 
 13 Amy Jones                 SO North Middle          J4-00.00      1.21m 
 15 Emily Clark               JR Nashoba               J4-04.00      1.32m 
 15 Amy Auclair               SR Marlborough           J4-04.00      1.32m 
 15 Kelley Dillon             FR Shrewsbury            J4-04.00      1.32m 
 18 Aine Colpitts             FR Marlborough            4-02.00      1.27m 
 18 Ebony Schuerman           JR Fitchburg              4-02.00      1.27m 
 18 Yiming Li                 FR Shrewsbury             4-02.00      1.27m 
 18 Colleen Island Mateo      JR Fitchburg              4-02.00      1.27m 
 22 Mary Hilliger             SR Nashoba                4-00.00      1.21m 
 22 Danielle Casey            FR Nashoba                4-00.00      1.21m 
 25 Shelby Aminti             SR North Middle           3-10.00      1.16m 
 -- Katie Zeno                JR Shrewsbury                  NH            
 -- Haylie Hier               FR Fitchburg                   NH            
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ally Oram                 SR Marlborough            12:16.7  
  2 Michelle Savoie           SO Milford                13:01.7  
  3 Amy Trainque              JR Fitchburg              13:13.8  
  4 Erin Manning              JR Shrewsbury             13:22.2  
  5 Gwendolyn Hogan           SR Marlborough            13:46.1  
  6 Alexandra Jacobson        JR Milford                13:54.4  
  7 Chapel Guarnieri          FR North Middle           13:56.8  
  8 Erica Flynn               JR Shrewsbury             14:01.8  
  9 Chelsea Hamill            SR Nashoba                15:01.7  
 10 Annie Bourgault           SO Fitchburg              15:05.1  
 11 Bethany Bourgault         FR Fitchburg              16:05.4  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emily Clark               JR Nashoba                    9.0   2 
  2 Andrea Fanciullo          SO North Middle               9.2   3 
  3 Kristen Roberts           SR Marlborough                9.3   2 
  4 Michelle Zayas            JR Shrewsbury                 9.9   3 
  4 Jacqueline Lyon           SR Milford                    9.9   1 
  6 Kristina Ellmore          SR Milford                   10.1   1 
  7 Erin Quigley              JR Shrewsbury                10.2   3 
  7 Amy Auclair               SR Marlborough               10.2   2 
  8 Rachel Busch              JR Nashoba                  J10.2   2 
  9 Natasha Young             SR Milford                  J10.3   1 
 10 Grace DiFrancesco         SO Fitchburg                 10.3   1 
 12 Marissa Greene            FR Shrewsbury                11.0   3 
 13 Cassidy Grace              8 Marlborough               11.1   2 
 14 Fallon Keenan             JR Nashoba                  J11.1   2 
 15 Maggie Lowe               FR Shrewsbury                12.0   3 
 16 Lisa Torgerson            SO Fitchburg                 12.1   1 
 17 Nicole Hagan              SO Fitchburg                J12.1   1 
 18 Katie Zeno                JR Shrewsbury                13.0   3 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meg Flatley               JR North Middle               7.7   3 
  2 Caralyn Logan             SO Shrewsbury                 7.8   3 
  2 Matrisha Bodie            FR Fitchburg                  7.8   1 
  4 Kathryn Beall             SR Shrewsbury                 8.0   3 
  4 Kiara Still               JR Milford                    8.0   1 
  6 Amanda Abraham            SO Nashoba                    8.1   2 
  7 Cassidy Grace              8 Marlborough               J8.1   2 
  8 Rachel Thimble            SR Milford                    8.3   1 
  8 Marissa Greene            FR Shrewsbury                 8.3   3 
 10 Colleen Island Mateo      JR Fitchburg                  8.4   1 
 11 Sara Palis                SO Nashoba                    8.5   2 
 11 Siaina Campbell           FR Milford                    8.5   1 
 13 Grace DiFrancesco         SO Fitchburg                 J8.5   1 
 14 Amanda Cozzens            SR Nashoba                    8.6   2 
 15 Shawna Harris             SO North Middle               8.7   3 
 16 Jessica Andrade           SR Marlborough                8.9   2 
 17 Nina Laudon                8 Marlborough                9.0   2 
 18 Libby Ward                SO North Middle               9.6   3 
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren Conner             SO North Middle            5:52.0  
  2 Nicole Ross               JR Shrewsbury              5:54.5  
  3 Brittany Laramee          FR Shrewsbury              5:59.2  
  4 Alexandra Grimaldo        FR Marlborough             6:07.3  
  5 Maddy Moison              FR Fitchburg               6:21.2  
  6 Alicia DeGiso             SR Marlborough             6:26.3  
  7 Ashleigh Kaufman          SR Milford                 6:27.2  
  8 Morgan Cooper             FR Fitchburg               6:29.7  
  9 Natasha Jacobson          FR Milford                 6:33.4  
 10 Emily Docimo              JR Shrewsbury              6:36.0  
 11 Arpita Patel              JR Marlborough             6:36.8  
 12 Katie Munzer              FR Shrewsbury              6:52.5  
 13 Lin Astill                SO Shrewsbury              6:54.0  
 14 Shannon Coughlin          FR Marlborough             6:58.5  
 15 Madison McMullen          FR Nashoba                 7:09.8  
 16 Kristine Fantasia         FR Marlborough             7:13.2  
 17 Cara D'Anello             SO Shrewsbury              7:20.3  
 18 Caroline Atkinson         JR Milford                 7:22.9  
 19 Alyssa Chamberlain        FR Marlborough             7:29.5  
 20 Megan Bodyk               SO Shrewsbury              7:47.1  
 21 Taylor Stott              JR Milford                 7:47.3  
 22 Caitlin Powers            FR Milford                 8:05.4  
 23 Kaitlyn Jenkins           SO Shrewsbury              8:15.0  
 24 Grace Rowse               JR North Middle            8:16.0  
 25 Michaela Harrington       SO Shrewsbury              8:30.7  
 26 Rachel Pinney             SO North Middle            8:56.9  
 27 Demetra Edwards           FR Milford                 9:11.9  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cathy Withers             SR Marlborough             1:44.6   2 
  2 Emily Benjamin            JR Shrewsbury              1:47.4   3 
  3 Michelle Savoie           SO Milford                 1:49.2   1 
  4 Maria Brenner             JR Shrewsbury              1:49.7   3 
  5 Lucia Rodriguez-Ortiz     JR Fitchburg               1:50.9   1 
  6 Krissy May                SR Shrewsbury              1:53.0   3 
  7 Jaime Lyons               JR North Middle            1:53.4   3 
  8 Shara Batson              JR Nashoba                 1:57.2   2 
  9 Gala Moreno               SO Marlborough             1:57.9   2 
 10 Prudence Bailey           JR Nashoba                 1:58.1   2 
 11 Imogen Thomas             FR Shrewsbury              2:01.7   4 
 12 Ebony Schuerman           JR Fitchburg               2:06.9   1 
 13 Jaymee Guadagnoli         SR Milford                 2:09.9   1 
 14 Michaella Niro            SO Milford                 2:15.3   4 
 15 Anna Vellante              8 Marlborough             2:19.0   5 
 16 Briana Donnellon           8 Marlborough             2:22.5   5 
 17 Kelsey Hanahan             8 Marlborough             2:25.6   4 
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Megan Krumpoch            SR Shrewsbury                44.8   5 
  2 Emily Clark               JR Nashoba                   45.4   3 
  2 Jessica Morana            FR Shrewsbury                45.4   5 
  4 Lauren Papalia            SR Marlborough               47.2   3 
  5 Matrisha Bodie            FR Fitchburg                 47.7   1 
  6 Rachel Campos             SR Shrewsbury                48.4   6 
  7 Kailey Filiere            SO Shrewsbury                48.7   6 
  8 Shelby Aminti             SR North Middle              48.8   5 
  9 Kelsey Pratt              FR Milford                   49.0   1 
 10 Aubrie Vannasse           JR Nashoba                   49.1   3 
 11 Kathleen Lapeikis         SO Shrewsbury                50.0   7 
 12 Katherine Warner          SR Shrewsbury                50.9   8 
 13 Tanisha Mcgreevy          SO North Middle              51.2   5 
 13 Kristene Haywood          FR Fitchburg                 51.2   1 
 15 Emily Baron               FR Milford                   51.7   2 
 16 Sara Munley               SO Marlborough               51.8   3 
 17 Katherine Monica          SO Milford                   52.1   2 
 18 Nina Laudon                8 Marlborough               52.7   4 
 19 Siaina Campbell           FR Milford                   53.9   8 
 19 Melanie Burke             FR Milford                   53.9   7 
 21 Katie Manley              JR North Middle              54.2   6 
 22 Jess Kendall              JR North Middle              54.8   8 
 23 Shanti Scott              SR North Middle              54.9   6 
 24 Aine Colpitts             FR Marlborough               55.1   4 
 25 Danielle Casey            FR Nashoba                   55.6   4 
 26 Amy Jones                 SO North Middle              55.8   7 
 27 Tina Orlando              FR Nashoba                   56.8   4 
 28 Khiana Pierce             FR Fitchburg                 57.5   2 
 29 Melanie McNamara          FR Fitchburg                 57.7   2 
 30 Alicia Aquino             FR Marlborough               59.3   7 
 31 Francine Giotto            8 Marlborough             1:01.8   8 
 -- Juliana Sheehan           SO Milford                     DQ   1  out of lane
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Liliana Urso              SO Shrewsbury              3:29.3  
  2 Alexandra Grimaldo        FR Marlborough             3:30.0  
  3 Erin Manning              JR Shrewsbury              3:31.2  
  4 Amy Trainque              JR Fitchburg               3:31.5  
  5 Annie Krumpoch            FR Shrewsbury              3:33.2  
  6 Nora Gutekanst            SO Shrewsbury              3:34.2  
  7 Nicole Adams              SO Nashoba                 3:35.7  
  8 Jessica Smith             SR North Middle            3:35.9  
  9 Pauline Gerard            SO Shrewsbury              3:38.0  
 10 Gwendolyn Hogan           SR Marlborough             3:45.0  
 11 Veronica Lynch            FR Milford                 3:45.6  
 12 Erica Flynn               JR Shrewsbury              3:45.8  
 13 Heather Campbell          JR Milford                 3:50.2  
 14 Maddy Moison              FR Fitchburg               3:53.0  
 15 Arpita Patel              JR Marlborough             3:55.0  
 16 Katie Munzer              FR Shrewsbury              3:57.7  
 17 Caitlyn Burke             SR Shrewsbury              3:58.4  
 18 Natasha Jacobson          FR Milford                 4:00.8  
 19 Lin Astill                SO Shrewsbury              4:10.7  
 20 Bailey MacDougal          FR Marlborough             4:16.1  
 21 Michelle Reidy            FR Shrewsbury              4:20.3  
 22 Celeste Sanchez           SO Milford                 4:27.8  
 23 Martha Gowaski            SO Marlborough             4:46.2  
 
Event 21  Girls 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shrewsbury                                           4:46.0   2 
  2 Shrewsbury  'B'                                      4:48.4   2 
  3 Nashoba                                              4:54.6   1 
  4 North Middlesex                                      4:55.4   2 
  5 Milford                                              5:06.4   1 
  6 Fitchburg                                            5:54.5   1 
 -- Marlborough                                              DQ   1  cut in too early
 
Event 22  Girls 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shrewsbury                                           1:59.3   1 
  2 North Middlesex                                      2:02.5   1 
  3 Milford                                              2:02.7   1 
  4 Nashoba                                              2:05.6   2 
  5 Fitchburg                                            2:05.9   1 
  6 Marlborough                                          2:08.7   2 
  7 Nashoba  'B'                                         2:11.1   2