Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ma/Oct25_20thAn_set14.shtml

20th Annual Mayors Cup Cross Country

Boston, MA, October 25, 2009

[Overall Mens Championship | Mens Team Results | Overall Womens Championship | Womens Team Results | Overall Franklin Park Results | Top Ten Males & Females (Franklin Park 5K) | Franklin Park Age Group Results | Franklin Park Team Results | Youth 10 and Under Results | Youth 10 and Under Team Results | Youth 11 - 12 Results | Youth 11 - 12 Team Results | Youth 13 - 14 Results ]

Youth 13 - 14 Team Results

                          20th Annual Mayor's Cup
                    Presented by the B.A.A. and adidas
                              Youth 13 to 14
        Oct. 25, 2009    1.1 Mile Race    Franklin Park, Boston, MA
   ChampionChip Timing By: Granite State Race Services   steve@gsrs.com
================================================================================
-------------------------------------------------------------------------------
                          GIRLS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------
  1. WALTHAM TC - A                    
            2    3    4   (5)  (6)           =     9
         Kaitlin McCauley, Olja Rapaic, Cate Brams, Annika Gompers, Leanne Go
  2. THOMAS PRINCE                     
            1    9   10  (12)                =    20
         Colleen Sands, Emily Williams, Allyson Holfinger, Teide Riley-Mcnary
  3. BRADFORD ELEMENTARY               
            7    8   11                      =    26
         Abigail Nauffts, Riley Gilmore, Susan Murphy



                          20th Annual Mayor's Cup
                    Presented by the B.A.A. and adidas
                              Youth 13 to 14
        Oct. 25, 2009    1.1 Mile Race    Franklin Park, Boston, MA
   ChampionChip Timing By: Granite State Race Services   steve@gsrs.com
================================================================================
-------------------------------------------------------------------------------
                          BOYS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------
  1. NITEHAWKS                         
            1    2    3   (4)  (5)  (6) (12) =     6
         Geoffrey Pendergass, Robert Desisto, Matthew Fischetti, William Lyons,
         Sean McLaughlin, Quinn Sheridan, Elijah Bucher
  2. BRADFORD ELEMENTARY               
            7    8    9  (13) (16)           =    24
         Ryan McGlashan, Harrison Gigliotti, Tyler Gibbs, Erik Clark, Cameron
         Hutchinson
  3. WALTHAM TC                        
           10   11   14  (15) (17)           =    35
         Hugh O'Neil, Ariel Kahan, Justin Wadsworth, Connor O'Brien, John Henry
         Fitzgerald