Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ma/Jun11_PigIro_set1.shtml

Pig Iron Sports Lake Terramuggus Triathlon Series #1

Marlborough, MA, June 11, 2009

Overall Results by Platt Systems

                               Pig Iron Sports Lake Terramuggus Triathlon Series #1 
 Blish Park - Park Rd in Marlborough, CT - Slight Rain - Overcast - Swim: 500 yds, Bike 10 Miles, Run: 5K
                                Champion Chip Timing by Platt Systems 860-645-1476
             
OVERALL                                                              WAVE   DIVISION |--- SWIM --| |--  BIKE --||--- RUN  --| WA  
PLC    Name                       A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT   RANK  SPLIT    RANK  SPLIT RANK  SPLIT  VE  BIB 
====  ========================== ==== ===== =====================  =======  ========  ====  ======   ====  ===== ====  =====  == =====
  1    Chris Schulten             37M M3039 Middlefield CT           59:48    1/14      8     9:43    1    29:32    1   20:33  1   22   
  2    Karl Schilling             23M M2029 Canton CT              1:05:20    1/7      19    11:20    2    31:13    5   22:47  1   60   
  3    Roy Krause                 38M M3039 Glastonbury CT         1:06:24    2/14     16    11:07    8    34:15    2   21:02  1   13   
  4    Robert McBride             32M M3039 New Haven CT           1:06:53    3/14      7     9:11   11    34:34    6   23:08  1   33   
  5    Michael Krajewski          29M M2029 Middletown CT          1:08:43    2/7       2     7:46   14    34:45   21   26:12  1   31   
  6    James Johnstone            32M M3039 Old Saybrook CT        1:08:46    4/14      6     9:10   16    35:34   10   24:02  1   52   
  7    Daniel Tichon              21M M2029 Newton CT              1:09:01    3/7      10     9:55    7    33:56   14   25:10  1   54   
  8    Doug Lord                  40M M4049 Unionville CT          1:09:38    1/16     15    11:04    5    33:20   15   25:14  1   46   
  9    Ryan Distefeno             19M M1519 S. Windsor CT          1:09:46    1/2       1     7:45   24    37:12   12   24:49  1   39   
  10   Daniel Champagne           45M M4049 Middletown CT          1:10:09    2/16     12    10:27    4    33:15   23   26:27  2   19   
  11   David Head                 40M M4049 Rocky Hill CT          1:10:16    3/16      9     9:52   12    34:37   18   25:47  1   24   
  12   Christopher Duclos         18M M1519 S. Windsor CT          1:10:32    2/2      20    11:38   18    36:22    3   22:32  1   40   
  13   Robert Cassot              46M M4049 Simsbury CT            1:10:35    4/16     23    12:20    9    34:16    9   23:59  2   29   
  14   Ethan Spinelli             36M M3039 Lebanon CT             1:10:39    5/14     25    12:46   10    34:31    7   23:22  1   51   
  15   Jon Vath                   36M M3039 Plantsville CT         1:11:14    6/14     11    10:23   15    34:56   19   25:55  1   56   
  16   Rinco Fernando             38M M3039 Glastonbury CT         1:11:29    7/14     27    12:53    6    33:54   11   24:42  1   32   
  17   William Magih              22M M2029 Storrs CT              1:12:36    4/7       3     8:38   20    36:36   25   27:22  1   26   
  18   Ned Kennedy                51M M5059 Bolton CT              1:12:38    1/4      26    12:52   17    36:16    8   23:30  1   30   
  19   Francesc Lopez-Giraldez    31M M3039 New Haven CT           1:14:26    8/14     22    11:56   22    36:47   17   25:43  2   37   
  20   Marc Glettenburg           40M M4049 Enfield CT             1:14:50    5/16     46    15:06   13    34:37   13   25:07  2   17   
  21   Paul Vecca                 48M M4049 Glastonbury CT         1:15:03    6/16     49    15:46   21    36:36    4   22:41  2   7    
  22   James Rowe                 28M M2029 Norwich CT             1:16:15    5/7      32    13:08   23    36:59   20   26:08  2   14   
  23   Michael Dunn               44M M4049 Suffield CT            1:17:10    7/16     14    10:55   26    37:56   26   28:19  1   55   
  24   Mike Farrell               44M M4049 Glastonbury CT         1:17:16    8/16      4     9:02   38    41:59   22   26:15  1   44   
  25   Michael Grabowski          42M M4049 Wethersfield CT        1:18:06    9/16     17    11:09   28    38:18   28   28:39  1   27   
  26   Ryan Walsh                 37M M3039 Old Syabrook CT        1:19:18    9/14     21    11:54   27    38:02   31   29:22  2   50   
  27   Ray Miller                 44M M4049 Killingsworth CT       1:19:55   10/16     40    14:12   30    38:53   24   26:50  1   28   
  28   Scott Ratcliff             30M M3039 Norwalk CT             1:20:41   10/14     30    12:58   19    36:35   39   31:08  1   25   
  29   Ross Curtis                99R R60++ Relay CT               1:21:20    1/2      31    13:04   25    37:18   37   30:58  1   12   
  30   Kim Sass                    0F F0000 CT                     1:21:21    1/1      18    11:10   33    40:24   32   29:47  1   5    
  31   Paul Shook                 52M M5059 Marlborough CT         1:21:53    2/4      43    14:32   29    38:40   29   28:41  1   23   
  32   James Hyde                 35M M3039 Middletown CT          1:23:12   11/14     13    10:45   40    42:24   33   30:03  1   61   
  33   Paul Peracchio             48M M4049 Bolton CT              1:23:56   11/16     53    16:17   31    39:11   27   28:28  2   16   
  34   Michael King               24M M2029 New Have CT            1:24:24    6/7      52    16:10   41    42:35   16   25:39  1   8    
  35   Katie Martin               39F F3039 Simsbury CT            1:26:35    1/7      39    14:05   37    41:46   36   30:44  2   58   
  36   Ted Novakowski             51M M5059 Old Saybrook CT        1:26:46    3/4      34    13:19   36    41:28   40   31:59  2   53   
  37   Meghan Caitlin Farrell     99R R60++ Christine farrell      1:27:05    2/2       5     9:04   54    47:29   35   30:32  1   45   
  38   Joshua Saraceno            35M M3039 Cromwell CT            1:27:21   12/14     41    14:17   34    40:49   41   32:15  1   21   
  39   Bailey Furtak              17F F1519 Glastonbury CT         1:28:56    1/1      36    13:42   52    46:17   30   28:57  1   2    
  40   Maureen Walsh              37F F3039 Old Syabrook CT        1:29:27    2/7      35    13:24   39    42:12   46   33:51  2   49   
  41   Derick Pratt                0M M0000  CT                    1:29:44    1/1      44    14:42   32    40:07   48   34:55  1   10   
  42   Charles Lamb               65M M6569 Glastonbury CT         1:30:01    1/1      48    15:44   46    44:05   34   30:12  2   41   
  43   David Meridock             45M M4049 Bolton CT              1:30:59   12/16     28    12:54   42    43:04   50   35:01  1   6    
  44   Stephen Sharks             40M M4049 Suffield CT            1:31:19   13/16     33    13:09   44    43:37   47   34:33  2   38   
  45   Keefe Kirshen              42M M4049 Glastonbury CT         1:32:23   14/16     29    12:56   47    44:22   51   35:05  1   3    
  46   Brian Furtak               46M M4049 Glastonbury  CT        1:32:30   15/16     54    16:23   43    43:27   44   32:40  1   1    
  47   Driscoll Clinton           57M M5059 S Windsor (Relay) CT   1:32:42    4/4      42    14:22   48    45:26   45   32:54  2   36   
  48   Kristin Champagne          30F F3039 Middletown CT          1:33:00    3/7      56    17:09   35    40:55   49   34:56  2   18   
  49   Chris Drew                 42M M4049 Simsbury CT            1:33:02   16/16     58    17:58   45    44:04   38   31:00  2   59   
  50   Kavan Joe                  29M M2029 Manchester CT          1:33:45    7/7      51    15:53   49    45:29   42   32:23  2   42   
                      ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  1   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                           Lake Terramuggus Triathlon #1 Results Posted to www.plattsys.com
                                              Platt Systems 860-645-1476
OVERALL                                                              WAVE   DIVISION |--- SWIM --| |--  BIKE --||--- RUN  --| WA  
PLC    Name                       A/S  DIV    CITY                   TIME   PLC/TOT   RANK  SPLIT    RANK  SPLIT RANK  SPLIT  VE BIB 
====  ========================== ==== ===== =====================  =======  ========  ====  ======   ====  ===== ====  =====  == =====
  51   Diana Cohn                 28F F2029 Columbia CT            1:39:17    1/1      45    15:05   58    51:37   43   32:35  1   43   
  52   Jen Hickey                 34F F3039 Norwich CT             1:39:20    4/7      57    17:43   50    46:02   52   35:35  2   34   
  53   Anthony Fazzina            33M M3039 Rocky Hill CT          1:39:34   13/14     38    13:53   57    49:25   53   36:16  1   9    
  54   Karen Cordero              47F F4049 Bolton CT              1:40:15    1/1      47    15:22   51    46:08   55   38:45  2   11   
  55   George Leon (1 Bike Loop)   63M M6064 Glastonbury CT        1:40:50    1/1      60    21:23    3 *  31:14   60   48:13  2   48   
  56   Rebecca Wininger           34F F3039 Amston CT              1:41:53    5/7      37    13:46   53    46:48   59   41:19  2   47   
  57   Brian Coates               33M M3039 W. Hartford CT         1:43:19   14/14     55    16:56   55    48:07   54   38:16  2   57   
  58   Elizabeth Peracchio        52F F5059 Bolton CT              1:46:27    1/1      59    18:36   56    48:24   57   39:27  2   15   
  59   Pamela Holley              35F F3039 Lebanon CT             1:47:27    6/7      50    15:48   59    51:57   58   39:42  2   35   
  60   Cindy Dabrowski            31F F3039 Newington CT           1:48:15    7/7      24    12:31   60    56:48   56   38:56  1   20   
 =====================================================================================================================================