Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ma/Jan18_Greate_set1.shtml

Greater Boston Track Club Invitational

Cambridge, MA, January 18, 2009

Complete Meet Results

MTFOA & GBTC

Harvard University                                        Hy-Tek's MEET MANAGER  4:31 PM  
                     2009 Greater Boston Track Club Invitational - 1/18/2009
                            Gordon  Indoor Track - Harvard University
                                             Results
Women 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#

Preliminaries
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        7.90 q        2       
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                        7.95 q        3       
  3  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                        8.10 q        4       
  4  Howard, Nia                 Roxbury CC                      8.18 q        4       
  5  Wells, Tanisha              Essex CC                        8.19 q        1       
  6  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                  8.30 q        4       
  7  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                  8.35 q        3       
  8  Conway, Kasey               Bentley                         8.40 q        3       
  9  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics               8.43          2       
 10  Walker, Candice             Essex CC                        8.45          1       
 11  Kovacs, Deborah           37Liberty AC                      8.48          1       
 12  Ditroia, Elizabeth          Bentley                         8.67          2       
 13  Czurylo, Monika             Bentley                         8.69          4       
 14  Johnson, Keisha             Bentley                         8.75          2       
 15  Malonis, Alexandra          Bentley                         8.86          3       
 16  Willis, Deidra              Phillips Andover                8.88          4       
 17  Law, Maggie                 Phillips Andover                9.07          2       
 18  Fumudoh, Ziwe               Phillips Andover                9.11          1       
 19  Shimer, Sophia              Phillips Andover                9.38          3       
 20  Burgess, Anna               Phillips Andover                9.41          3       
 21  Fortuna, Paula            48Mass Velocity                   9.48          4       
 22  Reohr, Melissa              Bentley                         9.49          1       
 23  Bhaiwala, Zahra             Phillips Andover                9.74          2       
Women 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        7.73                  
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                        7.83                  
  3  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                        8.07                  
  4  Wells, Tanisha              Essex CC                        8.12                  
  5  Howard, Nia                 Roxbury CC                      8.15                  
  6  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                  8.25                  
  7  Conway, Kasey               Bentley                         8.34                  
  8  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                  8.38                  
Women 200 Meter Dash GBTC Invite Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                       26.37                  
  2  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets                 26.56                  
  3  Bell, Ashely                So. Conn. St.                  26.73                  
  4  Gannon, Kerri             26Unattached                     26.91                  
  5  Wells, Tanisha              Essex CC                       26.93                  
  6  Walker, Candice             Essex CC                       28.30                  
Women 200 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                       26.37          1       
  2  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets                 26.56          1       
  3  Bell, Ashely                So. Conn. St.                  26.73          1       
  4  Howard, Nia                 Roxbury CC                     26.83          8       
  5  Gannon, Kerri             26Unattached                     26.91          1       
  6  Wells, Tanisha              Essex CC                       26.93          1       
  7  O'Brien, Sara               Greater Boston TC              27.00          2       
  8  Munsey, Jennifer            So. Conn. St.                  27.15          2       
  9  Ciccarelli, Rebecca         Bentley                        27.34          3       
 10  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                 27.38          2       
 11  Kloiber, Christine          Greater Boston TC              27.53          2       
 12  Kovacs, Deborah           37Liberty AC                     27.63          3       
 13  Flieger, Corinne            Bentley                        28.10          3       
 14  Sneed, Amaris               So. Conn. St.                  28.11          3       
 15  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics              28.12          3       
 16  Douvadjian, Justine         Bryant                         28.22          3       
 17  Clare, Tessa                Greater Boston TC              28.22          2       
 18  Weatherall, Grace           Phillips Exeter                28.28          7       
 19  Walker, Candice             Essex CC                       28.30          1       
 20  DeJeong, Emily              Phillips Exeter                28.42          5       
 21  Harrington, Sydney          Greater Boston TC              28.85          6       
 22  Czurylo, Monika             Bentley                        28.93          4       
 23  Conway, Kasey               Bentley                        29.25          4       
 24  Gormer, Lauren              Phillips Exeter                29.33          4       
 25  Dissmore, Siera             Phillips Exeter                29.50          8       
 26  Ditroia, Elizabeth          Bentley                        29.54          4       
 27  O'Grady, Clare              Phillips Exeter                29.64          6       
 28  Burgess, Anna               Phillips Andover               29.70          7       
 29  Caicedo, Stephanie          So. Conn. St.                  29.91          4       
 30  Tefft, Karina               Phillips Exeter                30.00          5       
 31  Law, Maggie                 Phillips Andover               30.17          7       
 32  Holloman-Pressley,        17Unattached                     30.19          4       
 33  Puppala, Bhargavi           Phillips Exeter                30.29          6       
 34  Rohan, Brianna              Patriot Athletics              30.36          6       
 35  Fumudoh, Ziwe               Phillips Andover               30.38          7       
 36  Biggins, Colleen            clark university               30.76          6       
 37  Willis, Deidra              Phillips Andover               30.77          7       
 38  Evans, Meagan               Bryant                         30.82          5       
 39  Shimer, Sophia              Phillips Andover               31.23          8       
 40  Malonis, Alexandra          Bentley                        31.24          5       
 41  Grieg, Liane                Bryant                         31.35          5       
 42  Bhaiwala, Zahra             Phillips Andover               31.59          8       
 43  Fortuna, Paula            48Mass Velocity                  32.11          8       
 44  Izen, Sydney              15Emerging Elite                 32.40          7       
 45  Reohr, Melissa              Bentley                        32.44          5       
---  Williams, Rachel            Bryant                           DNF          6       
Women 400 Meter Dash GBTC Invit. Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Dumont, Akeisha             Essex CC                       57.78                  
  2  Pierre-Louis, Josette       Greater Boston TC              57.88                  
  3  Hetmeyer, Claudette         Bronx CC                       59.68                  
  4  Edwards, Magan              Essex CC                     1:00.40                  
  5  Gannon, Kerri             26Unattached                   1:01.49                  
Women 400 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Dumont, Akeisha             Essex CC                       57.78          1       
  2  Pierre-Louis, Josette       Greater Boston TC              57.88          1       
  3  Hetmeyer, Claudette         Bronx CC                       59.68          1       
  4  O'Brien, Sara               Greater Boston TC            1:00.27          2       
  5  Edwards, Magan              Essex CC                     1:00.40          1       
  6  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets               1:00.76          2       
  7  Gannon, Kerri             26Unattached                   1:01.49          1       
  8  Munsey, Jennifer            So. Conn. St.                1:01.59          2       
  9  Kloiber, Christine          Greater Boston TC            1:01.60          2       
 10  Ciccarelli, Rebecca         Bentley                      1:01.76          2       
 11  Clare, Tessa                Greater Boston TC            1:02.73          3       
 12  Sneed, Amaris               So. Conn. St.                1:04.27          3       
 13  Pelletier, Katie            Bryant                       1:04.28          3       
 14  Papalia, Amy                Bentley                      1:04.70          3       
 15  Najar, Hannah               Phillips Exeter              1:04.84          4       
 16  Warner, Kimberly            Bryant                       1:05.11          3       
 17  Cahill, Kendra            17Cambridge Jets               1:05.94          3       
 18  Jessee, Katie               Patriot Athletics            1:06.97          4       
 19  Andrade, Breanna          15Unattached                   1:07.84          4       
 20  Pineda, Katherine           Phillips Exeter              1:09.42          4       
 21  Valette, Zoe                Phillips Exeter              1:10.53          4       
 22  Gosling, Katie              Wellesley                    1:15.21          4       
Women 800 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Reilly, Stephanie         30R.Un                         2:11.38                  
  2  Regan, Catherine            New Balance Boston           2:12.53                  
  3  Ballard, Erin               New Balance Boston           2:17.23                  
  4  Nelson, Alissa            28Unattached                   2:18.84                  
  5  Hayden, Laura               Greater Boston TC            2:22.19                  
  6  Clark, Deanna               Greater Boston TC            2:22.55                  
  7  Murphy, Megan             24Unattached                   2:23.19                  
  8  Day, Jonique                Essex CC                     2:27.31                  
  9  Kennedy, Lindsey            Bentley                      2:27.93                  
 10  Powell, Barbara             Bentley                      2:29.88                  
 11  Davis, Diana              23Unattached                   2:30.49                  
 12  Marrero, Evelyn             Bentley                      2:30.68                  
 13  Stephens, Victoria          Unattached                   2:31.34                  
 14  Purcell Maillet, Erin     13Cambridge Jets               2:32.24                  
 15  Roderman, Brittany          Bentley                      2:33.20                  
 16  Walker, Jasmine             Essex CC                     2:33.51                  
 17  Johnson, Erin.              Northeastern                 2:35.65                  
 18  Hanlon, Christine           Phillips Exeter              2:36.15                  
 19  golemme, leslie           43Liberty AC                   2:36.31                  
 20  Garber, Amanda              Bryant                       2:38.17                  
 21  Campbell, Kendrick          Phillips Exeter              2:41.78                  
 22  Donovan, Marissa            Bryant                       2:45.55                  
 23  Eversley, Ocean           50Liberty AC                   2:48.69                  
 24  Arouca, Katelyn             Bryant                       2:51.10                  
Women 800 Meter Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Reilly, Stephanie         30R.Un                         2:11.38                  
  2  Regan, Catherine            New Balance Boston           2:12.53                  
  3  Ballard, Erin               New Balance Boston           2:17.23                  
  4  Nelson, Alissa            28Unattached                   2:18.84                  
  5  Murphy, Megan             24Unattached                   2:23.19                  
  6  Day, Jonique                Essex CC                     2:27.31                  
  7  Powell, Barbara             Bentley                      2:29.88                  
  8  Walker, Jasmine             Essex CC                     2:33.51                  
  9  Johnson, Erin.              Northeastern                 2:35.65                  
Women 1 Mile Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Warden, Kat                 Unat-Boston U.               4:57.93                  
  2  Malloy, Caitlin             New Balance Boston           5:01.56                  
  3  Archard, Erin               New Balance Boston           5:02.77                  
  4  Coogan, Katrina           15Phillips Exeter              5:03.16                  
  5  McCabe, Allison             Greater Boston TC            5:03.47                  
  6  Lee, Jennifer               Greater Boston TC            5:05.17                  
  7  Crispin, Sarah              New Balance Boston           5:08.66                  
  8  Nash, Melissa               Bentley                      5:13.04                  
  9  Hatton, Cayla               Phillips Andover             5:14.26                  
 10  Clark, Caitlyn            24Sisu Project                 5:16.22                  
 11  Gaskins, Ronnesia           Greater Boston TC            5:18.22                  
 12  Briasco, Elizabeth        16Awesome Power                5:21.91                  
 13  Davis, Diana              23Unattached                   5:26.17                  
 14  Jackson, Kimberly         30Prmh                         5:26.63                  
 15  Green, Yvonne               New Balance Boston           5:29.25                  
 16  Famous, Katie               Greater Boston TC            5:29.32                  
 17  Chula-Maguire,            33Prmh                         5:30.98                  
 18  Milne, Lee                  Emerging Elite               5:32.53                  
 19  Powell, Barbara             Bentley                      5:33.03                  
 20  Hastings, Hannah            Greater Boston TC            5:35.98                  
 21  Marrero, Evelyn             Bentley                      5:41.41                  
 22  Hanover, Julie            38Unattached                   5:43.36                  
 23  Freeley, Bridget          16Emerging Elite               5:46.59                  
 24  Linov, Pamela             45Liberty AC                   5:48.17                  
 25  Graham, Rachel              Bentley                      5:52.79                  
 26  Barry, Riley              15Emerging Elite               5:58.43                  
 27  Ellinger, Katie             Phillips Andover             5:58.82                  
 28  golemme, leslie           43Liberty AC                   6:00.38                  
 29  Sichko, Stassja             Phillips Andover             6:06.46                  
 30  Lein, Karen               50Liberty AC                   7:31.98                  
Women 1 Mile Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Warden, Kat                 Unat-Boston U.               4:57.93                  
  2  Malloy, Caitlin             New Balance Boston           5:01.56                  
  3  Archard, Erin               New Balance Boston           5:02.77                  
  4  Coogan, Katrina           15Phillips Exeter              5:03.16                  
  5  McCabe, Allison             Greater Boston TC            5:03.47                  
  6  Lee, Jennifer               Greater Boston TC            5:05.17                  
  7  Crispin, Sarah              New Balance Boston           5:08.66                  
  8  Nash, Melissa               Bentley                      5:13.04                  
  9  Clark, Caitlyn            24Sisu Project                 5:16.22                  
 10  Green, Yvonne               New Balance Boston           5:29.25                  
Women 3000 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Holbrook, Mariko            Baa                          9:44.71                  
  2  Kennedy, Laura              New Balance Boston           9:46.01                  
  3  Donahue, Sara               Greater Boston TC            9:48.20                  
  4  Radzik, Nicole            22Unattached                  10:19.54                  
  5  Ovanin, Jane-Marie          Greater Boston TC           10:28.95                  
  6  Lynch, Meghan               Greater Boston TC           10:29.08                  
  7  Briasco, Elizabeth        16Awesome Power               10:41.03                  
  8  Vance, Tara                 Greater Boston TC           10:56.01                  
  9  Weng, Jessica               Wellesley                   11:01.14                  
 10  Mallick, Emily            26Westchester Track Club      11:09.83                  
 11  Fenwick, Casey              Bryant                      11:17.08                  
 12  Ayers, Margaret             Phillips Exeter             11:17.23                  
 13  Invernizzi, Katelin       22Boston North                11:18.73                  
 14  Ragone, Kat                 Bryant                      11:31.47                  
---  Denise, Jennifer            Bryant                           DNF                  
Women 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#
Preliminaries
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        8.54 q        2       
  2  Hill, Kasey               23Unattached                      8.91 q        2       
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC               8.97 q        1       
  4  Poggi, Jenna              17Air Time Athletics              9.20 q        2       
  5  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                   9.59 q        1                
  6  Harrington, Sydney          Greater Boston TC              10.09 q        2       
  7  Kirk, Stephanie             Bryant                         10.24 q        1       
  8  Petit, Shaina               Northeastern                   10.25 q        1       
  9  Caicedo, Stephanie          So. Conn. St.                  10.94          1       
 10  Ferryman, Monifa            So. Conn. St.                  13.05          2       
Women 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        8.43                  
  2  Hill, Kasey               23Unattached                      8.75                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC               8.85                  
  4  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                   9.44                  
  5  Harrington, Sydney          Greater Boston TC               9.97                  
  6  Petit, Shaina               Northeastern                   10.15                  
  7  Kirk, Stephanie             Bryant                         10.71                  
Women 4x440 Yard Relay Open
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Essex CC                        A                        4:07.65                  
  2  Liberty                         A                        4:51.64                  
Women High Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hawkes, Jennifer            Greater Boston TC              1.58m                  
  2  Clare, Tessa                Greater Boston TC              1.57m                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC             J1.57m                  
  4  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                 J1.57m                  
  5  Govatsos, Andrea            Northeastern                   1.52m                  
---  Chanaj, Joanna              Bryant                            NH                  
---  Farbotko, Melanie           Bryant                            NH                  
---  Biggins, Colleen            clark university                  NH                  
---  Katie, Hoyt                 So. Conn. St.                     NH                  
Women Pole Vault Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                  3.66m                  
  2  Bennett, Lauren             Northeastern                   3.36m                  
  2  Poggi, Jenna              17Air Time Athletics             3.36m                  
  4  Reardon, Brittany         16Unattached                     3.21m                  
  5  Furlong, Ashley             Northeastern                   3.06m                  
  5  Hafford, Kristen            Northeastern                   3.06m                  
  7  Ganley, Karla             14Air Time Athletics             2.76m                  
  8  McPhee, Hanna             16Air Time Athletics             2.61m                  
  9  Mestre, Yanelis           15Air Time Athletics            J2.61m                  
---  Foti, Jacqui                Unattached                        NH                  
---  Brown, Stephanie          14Air Time Athletics                NH                  
---  Cassata, Rachel             Northeastern                      NH                  
---  Houde, Rebecca              So. Conn. St.                     NH                  
---  Lawler, Kathleen            So. Conn. St.                     NH                  
Women Long Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Howard, Nia                 Roxbury CC                     5.25m                  
  2  Walker, Courtni             So. Conn. St.                  5.18m                  
  3  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                 5.17m                  
  4  Saylor, Sasha               So. Conn. St.                  4.81m                  
  5  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics              4.80m                  
  6  Johnson, Keisha             Bentley                        4.68m                  
---  Biggins, Colleen            clark university                  ND                  
---  Le, Jeanine                 clark university                  ND                  
---  Hutchinson, Amy             Bryant                            ND                  
---  Malonis, Alexandra          Bentley                           ND                  
Women Triple Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Williams, Sherita         27Greater Boston TC             12.93m                  
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                      11.28m                  
  3  Saylor, Sasha               So. Conn. St.                 10.68m                  
  4  Walker, Courtni             So. Conn. St.                J10.68m                  
  5  Johnson, Keisha             Bentley                       10.50m                  
  6  Flieger, Corinne            Bentley                       10.06m                  
Women Shot Put Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Harrison, Patricia          Northeastern                  12.58m                  
  2  Hill, Kasey               23Unattached                    12.48m                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC             11.04m                  
  4  Connor, Stacey              Greater Boston TC             10.97m                  
  5  Petit, Shaina               Northeastern                  10.49m                  
  6  Murphy, Deirdre             Greater Boston TC             10.23m                  
  7  Kearney, Kasey              Bentley                        9.82m                  
  8  Axelrod, Kelsie             Bentley                        7.95m                  
---  Conzater, Sasha             Roxbury CC                        ND                  
---  Helton, Takiah            18Y-Speed Track Club                ND                  
Women Weight Throw Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Bishop, Kelsey            21Unattached                    14.01m                  
  2  Stowers, Lee              18Unattached                    13.92m                  
  3  Rose, Fatima              18Unattached                    12.94m                  
  4  Connor, Stacey              Greater Boston TC             11.24m                  
  5  Power, Brittany           18Unattached                    11.15m                  
  6  Keller, Katy              16Unattached                    10.52m                  
  7  Crocker, Heather            Northeastern                   8.68m                  
  8  Kearney, Kasey              Bentley                        7.70m                  
Men 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#
Preliminaries
  1  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club               7.17 q        4       
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club           7.17 q        2       
  3  Burwell, Wayne              Greater Boston TC               7.18 q        4       
  4  Fahnenstiel, John         20Unattached                      7.19 q        3       
  5  Thomas, Webster           21Unattached                      7.20 q        4       
  6  Tirella, Christian          Greater Boston TC               7.27 q        4       
  7  Harris, Antwan            23Unattached                      7.28 q        3       
  8  Shreeves, Andre           28Unattached                      7.29 q        2       
  9  Lewis, Harry                Essex CC                        7.30          1       
 10  Kromah, Louseney            Roxbury CC                      7.35          2       
 11  Regan, Tim                  Unattached                      7.45          4       
 12  Adeola, Immanuel            Groton School                   7.46          3       
 13  Anderson, Iton              Essex CC                        7.47          1       
 14  Assini, Nick              21Unattached                      7.48          1       
 15  Hoffner, Justin             Bryant                          7.56          2       
 16  Conley, Thomas            31Unattached                      7.62          3       
 17  Sadler, Layne               Bentley                         7.64          2       
 18  Ukadike, Justice            Phillips Exeter                 7.71          1       
 19  Perron, Zach                Bryant                          7.74          3       
 20  Chan, Stephen               Phillips Exeter                 7.76          2       
 21  Kruy, Joseph                Phillips Andover                7.77          2       
 22  Narayan, Ram                Phillips Andover                7.89          4       
 23  Ma, Michael                 Phillips Andover                7.91          1       
 24  Adegbe, Jesse               Unattached                      7.97          3       
 25  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club           8.02          4       
 26  Rossi, Mike                 Bentley                         8.04          1       
 27  Whitworth, Issaac           Northeastern                    8.06          1       
 28  Parra, Ben                  Patriot Athletics               8.12          4       
 29  Du, Alexander               Phillips Andover                8.32          1       
 30  Zhang, Eddie                Phillips Andover                8.38          3       
 31  Coppola, John             19clark university                8.39          3       
 32  Morlani, Anthony            Phillips Andover                8.54          2       
Men 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club               7.03                  
  2  Fahnenstiel, John         20Unattached                      7.09                  
  3  Burwell, Wayne              Greater Boston TC               7.11                  
  4  Thomas, Webster           21Unattached                      7.18                  
  5  Tirella, Christian          Greater Boston TC               7.20                  
  6  Shreeves, Andre           28Unattached                      7.23                  
  7  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club           7.24                  
  8  Harris, Antwan            23Unattached                      7.24                  
Men 200 Meter Dash GBTC Invite Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Pinder, Demetrius           Essex CC                       21.96                  
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club          22.25                  
  3  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club              22.46                  
  4  Tirella, Christian          Greater Boston TC              22.93                  
  5  Benedict, Steven          29Unattached                     23.05                  
Men 200 Meter Dash Open Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Pinder, Demetrius           Essex CC                       21.96          1       
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club          22.25          1       
  3  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club              22.46          1       
  4  O'Connor, Thomas            Bryant                         22.47          2       
  5  Vatti, Mike                 Bentley                        22.57          2       
  6  Burwell, Wayne              Greater Boston TC              22.65          3       
  7  Phillip, Isaiah           18Musketeers Track Club          22.70          2       
  8  Manenkoff, Jason          26NJ Elite                       22.79          8       
  9  Tirella, Christian          Greater Boston TC              22.93          1       
 10  Benedict, Steven          29Unattached                     23.05          1       
 11  Manenkoff, Justin         26Quikazhell T.G.                23.30          2       
 12  Henry, Rome               24Unattached                     23.35          2       
 13  Assini, Nick              21Unattached                     23.40          3       
 14  Kromah, Louseney            Roxbury CC                     23.44          5       
 15  Lewis, Harry                Essex CC                       23.62          2       
 16  Regan, Tim                  Unattached                     23.68          3       
 17  Bucknor, Tafari           18Musketeers Track Club          23.82          3       
 18  Early, Peter              18Unattached                     23.94          3       
 19  Potter, Chase               Phillips Andover               24.05          5       
 20  Adeola, Immanuel            Groton School                  24.19          5       
 21  Habansky, Adam              Bentley                        24.30          5       
 22  Bojanic, Christopher      18Unattached                     24.33          6       
 23  Paquin, Shawn               Bentley                        24.47          4       
 24  Sadler, Layne               Bentley                        24.60          4       
 25  Guida, Andrew               Greater Boston TC              24.69          5       
 26  Andersen, Alex            21clark university               24.72          6       
 27  Walant, Tim                 Bentley                        24.78          5       
 28  Ukadike, Justice            Phillips Exeter                24.92          7       
 29  Kruy, Joseph                Phillips Andover               25.09          8       
 30  Laguerre, Kevin             Northeastern                   25.23          4       
 31  Gauthier, Andrew            Bentley                        25.30          4       
 32  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club          25.31          3       
 33  Narayan, Ram                Phillips Andover               25.58          8       
 34  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club          25.63          6       
 35  Bastable, Conrad            Phillips Andover               25.77          7       
 36  Ma, Michael                 Phillips Andover               25.83          8       
 37  Harris, Denzil              Phillips Exeter                26.05          6       
 38  Whitworth, Issaac           Northeastern                   26.24          4       
 39  Dragone, Nick               Patriot Athletics              26.25          6       
 40  Zhang, Eddie                Phillips Andover               26.34          7       
 41  Parra, Ben                  Patriot Athletics              26.46          7       
 42  Mongiello, Anthony        30Unattached                     26.52          8       
 43  Chan, Stephen               Phillips Exeter                26.91          6       
 44  Fischetti, Nicholas       15Unattached                     26.96          7       
 45  Morlani, Anthony            Phillips Andover               26.97          7       
 46  Du, Alexander               Phillips Andover               27.76          8       
Men 400 Meter Dash Invitational Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hylton, Riker               Essex CC                       49.19                  
  2  Davis, Kenneth              Essex CC                       50.05                  
  3  Vatti, Mike                 Bentley                        50.16                  
  4  Engel, Alexander            Bryant                         50.36                  
  5  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club          50.69                  
Men 400 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Hylton, Riker               Essex CC                       49.19          1       
  2  Davis, Kenneth              Essex CC                       50.05          1       
  3  Vatti, Mike                 Bentley                        50.16          1       
  4  Williams, Charles           Essex CC                       50.24          2       
  5  Engel, Alexander            Bryant                         50.36          1       
  6  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club          50.69          1       
  7  Manenkoff, Justin         26Quikazhell T.G.                51.10          2       
  8  DiBella, Michael            Bryant                         51.18          3       
  9  Brennan, Joseph           23Unattached                     51.45          2       
 10  Wilson, Raymond             Essex CC                       51.89          2       
 11  Francois, Eldin             Bronx CC                       52.08          3       
 12  Fitzgerald, Andrew          Bryant                         52.34          3       
 13  Manenkoff, Jason          26NJ Elite                       52.34          2       
 14  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club          53.68          3       
 15  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club          54.12          3       
 16  Potter, Chase               Phillips Andover               54.26          5       
 17  McDermott, Mark           24Unattached                     54.40          5       
 18  Dean, Matt                  Phillips Exeter                54.41          6       
 19  Babatunde, Olamide          Phillips Andover               54.47          5       
 20  Jones, Gladstone          45Nike Central Park TC           54.52          3       
 21  Habansky, Adam              Bentley                        55.02          4       
 22  Bastable, Conrad            Phillips Andover               55.08          6       
 23  Stephen, Garrett            Bentley                        55.23          4       
 24  Kilkenny, Ryan              Bentley                        55.30          5       
 25  Bakhtiari, Mike             Bentley                        55.34          4       
 26  Gauthier, Andrew            Bentley                        55.45          4       
 27  Foley, Andrew               Bentley                        55.57          4       
 28  Williams, Doug              Black and Tan Track Club       55.61          6       
 29  Needham, Michael          48Mass Velocity                  55.83          6       
 30  Greene, Harry             18Unattached                     55.94          7       
 31  Basile, Vinnie            32Unattached                     56.62          7       
 32  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club          56.70          6       
 33  Guida, Andrew               Greater Boston TC              57.53          5       
 34  Kafkas, Nicholas            Northeastern                   57.83          4       
 35  Hurlburt, Thomas          19clark university               59.35          6       
 36  Alvarez-Backus, Blaine    44Unattached                     59.63          7       
 37  Mongiello, Anthony        30Unattached                     59.83          7       
 38  Taft, Tucker              55Mass Velocity                1:00.55          7       
 39  Pomeroy, Bob              46Unattached                   1:01.84          7       
 40  Paquin, Shawn               Bentley                      1:07.72          5       
Men 800 Meter Run Masters Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Davie, Bruce              45Greater Boston TC            2:13.59                  
  2  Steeves, Scott            44Unattached                   2:13.65                  
  3  Dwyer, Wayne              55Mystic Runners               2:28.27                  
  4  Discenza, Leonard         51Unattached                   2:35.26                  
  5  Segal, Robert             55Mass Velocity                2:39.53                  
  6  Viegas, Stephen           59Mystic Runners               2:42.58                  
  7  Kolb, Tom                 53Gcs                          2:45.27                  
Men 800 Meter Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Otto, Joe                   New Balance Boston           1:56.24                  
  2  Alliette, Kevin           27Unattached                   1:56.47                  
  3  Jacques, Peter              Bryant                       1:57.54                  
  4  Mainwaring, Phil            New Balance Boston           1:57.64                  
  5  McCann, Chris               New Balance Boston           1:58.39                  
  6  Getts, Justin               Bryant                       1:58.78                  
---  Darcy, Dan                  Bentley                          DNF                  
Men 800 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Otto, Joe                   New Balance Boston           1:56.24          1       
  2  Alliette, Kevin           27Unattached                   1:56.47          1       
  3  Jacques, Peter              Bryant                       1:57.54          1       
  4  Mainwaring, Phil            New Balance Boston           1:57.64          1       
  5  McCann, Chris               New Balance Boston           1:58.39          1       
  6  Getts, Justin               Bryant                       1:58.78          1       
  7  Clark, Drew                 Bryant                       1:58.86          2       
  8  Bender, Dane                Essex CC                     1:59.73          2       
  9  Langton, Jeremy             Bentley                      2:00.24          2       
 10  Morrison, Bengallo          Essex CC                     2:00.40          2       
 11  Schiller, Matt              Greater Boston TC            2:00.66          2       
 12  Cronin, Brian               Greater Boston TC            2:01.00          2       
 13  Busby, Ryan                 Bryant                       2:01.32          2       
 14  Ibrahim, Abdi               Unattached                   2:01.86          2       
 15  Newcomb, Kieran           15Awesome Power                2:02.40          2       
 16  Chick, Doug               29Unattached                   2:03.20          3       
 17  McDermott, Mark           24Unattached                   2:03.37          3       
 18  Discenza, Michael           Phillips Andover             2:03.42          3       
 19  McKenna, Steve              Unattached                   2:04.12          3       
 20  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club        2:04.68          3       
 21  Kennedy, Brian            17Unattached                   2:04.86          3       
 22  Coughlin, Benjamin          Bryant                       2:05.69          4       
 23  Huminski, Austin            Bryant                       2:06.62          4       
 24  Kilkenny, Ryan              Bentley                      2:06.63          4       
 25  Primes, Mike                Bentley                      2:06.64          4       
 26  Najar, Will                 Phillips Exeter              2:06.82          4       
 27  Watts, Jim                  Greater Boston TC            2:06.83          3       
 28  MacDonald, Stephen          Unattached                   2:10.26          4       
 29  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club        2:10.74          4       
 30  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club        2:14.22          4       
 31  Basile, Vinnie            32Unattached                   2:14.81          4       
 32  DeLuca, James             25Wicked Running Club          2:16.91          4       
---  Darcy, Dan                  Bentley                          DNF          1       
Men 1 Mile Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ashe, Eric                20Unattached                   4:10.17                  
  2  Kerr, Matthew             32Baa                          4:10.74                  
  3  Natali, Paolo             28Unattached                   4:12.41                  
  4  Lutz, Justin                New Balance Boston           4:13.92                  
  5  Kaijala, Tim                New Balance Boston           4:14.27                  
  6  Jenkins, Nate             28Saucony                      4:16.19                  
  7  Lavallee, Roland            New Balance Boston           4:18.68                  
  8  Simpson, Chris            40Black and Tan Track Club     4:23.13                  
  9  Haringa, Matt               Greater Boston TC            4:24.93                  
 10  Bartlett, Jeff              Sisu Project                 4:25.55                  
Men 1 Mile Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ashe, Eric                20Unattached                   4:10.17                  
  2  Kerr, Matthew             32Baa                          4:10.74                  
  3  Natali, Paolo             28Unattached                   4:12.41                  
  4  Lutz, Justin                New Balance Boston           4:13.92                  
  5  Kaijala, Tim                New Balance Boston           4:14.27                  
  6  Jenkins, Nate             28Saucony                      4:16.19                  
  7  Lavallee, Roland            New Balance Boston           4:18.68                  
  8  Simpson, Chris            40Black and Tan Track Club     4:23.13                  
  9  Haringa, Matt               Greater Boston TC            4:24.93                  
 10  Bartlett, Jeff              Sisu Project                 4:25.55                  
 11  Bernier, Alan             34Cms                          4:30.35                  
 12  Unger, TJ                 30Hfc Striders                 4:30.55                  
 13  Germain, Matthew          26Sisu Project                 4:30.63                  
 14  Brunelli, Bryan             Northeastern                 4:32.26                  
 15  Breen, Ted                  Greater Boston TC            4:32.76                  
 16  Eckel, Ryan                 Greater Boston TC            4:33.08                  
 17  Leger, Tom                  Phillips Exeter              4:34.77                  
 18  Newcomb, Kieran           15Awesome Power                4:35.19                  
 19  Bergantino, Steve           Bentley                      4:37.06                  
 20  Vona, Jeff                  Bentley                      4:40.52                  
 21  Stanley, Bryan            15Lynx Elite Athletics         4:42.15                  
 22  Vance, James              19Johnson & Wales              4:43.32                  
 23  Guarascio, Michael          Greater Boston TC            4:44.77                  
 24  Lowe, Chris                 Boston-North                 4:44.94                  
 25  Evanter, Caleb            22clark university             4:47.62                  
 26  Richardson, Miles           Phillips Exeter              4:48.13                  
 27  Nukal, Arjun                Phillips Exeter              4:48.34                  
 28  Discenza, Michael           Phillips Andover             4:49.18                  
 29  Ballenthin, Robby           Bentley                      4:49.77                  
 30  Burnett, Dan                Emerging Elite               4:49.78                  
 31  Bourdeau, Dan               Bentley                      4:50.82                  
 32  infascelli, stephen       29Unattached                   4:51.17                  
 33  Morris, Sam                 Phillips Exeter              4:55.70                  
 34  MacDonald, Stephen          Unattached                   4:59.95                  
 35  LaLiberte, Justin         21Unattached                   5:04.43                  
 36  Fava, Dan                   Bentley                      5:08.27                  
 37  Sewell, Alex                Greater Boston TC            5:12.67                  
 38  O'Neil, Patrick             clark university             5:18.40                  
 39  Naughton, Bobby             clark university             5:18.40                  
 40  Hamilton, James             Phillips Andover             5:19.10                  
Men 3000 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ely, Matthew              32Baa                          8:40.30                  
  2  LaRosa, Mark              32Baa                          8:43.37                  
  3  Mueller, Bernie           25Baa                          8:44.02                  
  4  Smith, Dan                  Greater Boston TC            8:44.26                  
  5  Mayall, Mark                New Balance Boston           8:44.33                  
  6  Carrara, Ryan               New Balance Boston           8:44.92                  
  7  Bedoya, David               Greater Boston TC            8:45.18                  
  8  Galebach, Philip          17Unattached                   8:49.42                  
  9  Raffetto, Louis             Baa                          8:51.45                  
 10  Teague, Chris             39Hfc Striders                 8:55.38                  
 11  Mahoney, Chris            31Whirlaway                    8:56.28                  
 12  Cattagio, Timothy           Unattached                   8:56.47                  
 13  Gordon, Josh                Baa                          8:59.84                  
 14  Biggart, Matt               Greater Boston TC            9:03.46                  
 15  Miller, Ryan              26Sisu Project                 9:03.62                  
 16  Vance, James              19Johnson & Wales              9:05.84                  
 17  Fram, Craig               50Whirlaway                    9:07.84                  
 18  Pak, Junyong                Greater Boston TC            9:10.89                  
 19  Watson, Andy                Bentley                      9:11.51                  
 20  Casey, Tom                  Bryant                       9:11.54                  
 21  Webb, Eric                  Bentley                      9:12.49                  
 22  Pazik, Peter              44Unattached                   9:13.44                  
 23  Mitton, John                Bryant                       9:13.46                  
 24  Blouin, John                Greater Boston TC            9:16.39                  
 25  Papadopoulos, Giannis       Greater Boston TC            9:18.09                  
 26  Pawlicki, James           34Cms                          9:20.74                  
 27  Kenwood, Mark               Bryant                       9:22.82                  
 28  Webber, Matthew             Northeastern                 9:23.72                  
 29  Ballenthin, Robby           Bentley                      9:24.83                  
 30  Evanter, Caleb            22clark university             9:25.96                  
 31  Maloney, Justin             New Balance Boston           9:28.07                  
 32  infascelli, stephen       29Unattached                   9:28.86                  
 33  Uchiki, Tomoaki           34Greater Boston TC            9:30.16                  
 34  Smith, Chris                Greater Boston TC            9:31.26                  
 35  Reagan, Sean                Bentley                      9:32.03                  
 36  Mendoza, Eric               Greater Boston TC            9:34.82                  
 37  Davie, Bruce              45Greater Boston TC            9:36.75                  
 38  Witherell, Tom              Bentley                      9:38.17                  
 39  Kennelly, Joseph          19clark university             9:41.23                  
 40  Hewitt, Jason               Greater Boston TC            9:43.33                  
 41  Weinstein, Andrew           Phillips Exeter              9:44.15                  
 42  Quimby, Alden               Phillips Exeter              9:44.90                  
 43  Hall, Dan                   Greater Boston TC            9:46.22                  
 44  Russo, Charlie            31Somerville Road Runners      9:50.50                  
 45  Gehen, Dan                  Bryant                       9:51.33                  
 46  Reiss, Kyle               19Unattached                   9:53.07                  
 47  Warrington, Pete            Greater Boston TC            9:53.61                  
 48  Campbell, Gabe              Bentley                      9:58.43                  
 49  Andrews, Tyler            18Unattached                  10:02.59                  
 50  Breen, Derek                Bentley                     10:10.74                  
 51  Wyner, Jonathan           48Cambridge Sports Union      10:22.22                  
 52  Short, Timothy            28Unattached                  10:41.08                  
 53  MacFarland, Gordon        60Cambridge Sports Union      10:55.14                  
Men 3000 Meter Run GBTC Invit. Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ely, Matthew              32Baa                          8:40.30                  
  2  LaRosa, Mark              32Baa                          8:43.37                  
  3  Mueller, Bernie           25Baa                          8:44.02                  
  4  Smith, Dan                  Greater Boston TC            8:44.26                  
  5  Mayall, Mark                New Balance Boston           8:44.33                  
  6  Carrara, Ryan               New Balance Boston           8:44.92                  
  7  Bedoya, David               Greater Boston TC            8:45.18                  
  8  Galebach, Philip          17Unattached                   8:49.42                  
  9  Raffetto, Louis             Baa                          8:51.45                  
 10  Teague, Chris             39Hfc Striders                 8:55.38                  
 11  Gordon, Josh                Baa                          8:59.84                  
 12  Miller, Ryan              26Sisu Project                 9:03.62                  
 13  Vance, James              19Johnson & Wales              9:05.84                  
 14  Maloney, Justin             New Balance Boston           9:28.07                  
Men 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                        Prelims
Preliminaries
  1  Aina, Colin               26Executive Track Club            7.94 q                
  2  Cotto, Hector               Greater Boston TC               7.95 q                
  3  Monteiro, Anthony           Bryant                          8.74 q                
  4  Akindele-Alo, Adedeji     22Unattached                      8.80 q                
  5  O'Connor, Jim               Bentley                         9.03 q                
  6  Anderson, Iton              Essex CC                        9.06 q                
  7  Bertolami, Andrew           Bentley                         9.12 q                
  8  Walant, Tim                 Bentley                         9.23 q                
Men 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Cotto, Hector               Greater Boston TC               7.80                  
  2  Aina, Colin               26Executive Track Club            7.92                  
  3  Akindele-Alo, Adedeji     22Unattached                      8.49                  
  4  Anderson, Iton              Essex CC                        8.77                  
  5  Monteiro, Anthony           Bryant                          8.79                  
  6  O'Connor, Jim               Bentley                         8.93                  
  7  Walant, Tim                 Bentley                         9.01                  
  8  Bertolami, Andrew           Bentley                         9.27                  
Men 4x440 Yard Relay Open
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Essex CC                        A                        3:23.33                  
  2  Musketeers Track Club           A                        3:28.45                  
  3  New Balance Boston              A                        3:30.98                  
  4  Greater Boston TC               B                        3:46.09                  
  5  clark university                A                        4:01.48                  
Men High Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Staples, Andrew             Northeastern                   1.97m                  
  2  Li, Adrian                  Northeastern                  J1.97m                  
  3  Benjaminsen, Justin         Northeastern                   1.87m                  
---  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club             NH                  
---  Early, Peter              18Unattached                        NH                  
Men Pole Vault Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Rodriguez, Pablo            Northeastern                   4.71m                  
  2  McGovern, Brian             Unat-Northeastern              4.56m                  
  3  Reading, Michael          17Unattached                     3.51m                  
Finals ...   (Men Pole Vault Open)
    Name                     Age  Team                         Finals
---  Chisam, Matt                Greater Boston TC                 NH                  
---  amern, martin               Air Time Athletics                NH                  
---  Marston, Mike               Northeastern                      NH                  
---  Casbarro, Nick              Northeastern                      NH                  
Men Long Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Xavier, John                Unat-Bronx CC                  6.65m                  
  2  Kusmin, Dave                Bentley                        6.41m                  
  3  Bucknor, Tafari           18Musketeers Track Club          6.27m                  
  4  Bergson, Brendan            Northeastern                   6.24m                  
  5  Brida, Chris                Bryant                         6.03m                  
  6  Phillip, Isaiah           18Musketeers Track Club          5.95m                  
  7  Bojanic, Christopher      18Unattached                     5.93m                  
  8  Andersen, Alex            21clark university               5.91m                  
  9  Staples, Andrew             Northeastern                   5.87m                  
 10  Laguerre, Kevin             Northeastern                   5.83m                  
 11  Dragone, Nick               Patriot Athletics              5.50m                  
---  Concannon, Tim            19Unattached                        ND                  
---  Parra, Ben                  Patriot Athletics                 ND                  
---  Schueler, Corey           17Unattached                      FOUL                  
Men Triple Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Kusmin, Dave                Bentley                       13.00m                  
  2  Zurlo, Mark                 Bentley                       12.30m                  
---  Davis, Nick                 South Hadley                      ND                  
Men Shot Put Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hunter, Nate                Northeastern                  18.24m                  
  2  Harrison, Richard           Greater Boston TC             17.13m                  
  3  Page, Michael               Northeastern                  13.97m                  
  4  Jablonski, Patrick          Northeastern                  13.70m                  
  5  Riley, Matt                 Phillips Exeter               13.00m                  
  6  Caprio, Steve               Northeastern                  12.74m                  
  7  Long, Steven                Bentley                       12.13m                  
  8  Burgoyne, Jim             48Twilight Throwers             11.79m                  
  9  Chang, Marcus               Bentley                       11.37m                  
 10  Ginthwain, Erik             Bentley                       10.99m                  
---  Mastone, Mark             18Unattached                      FOUL                  
Men Weight Throw Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  jussaume, steven          24Shore AC                      19.50m                  
  2  Isaacs, Aaron               ConnQuest                     18.76m                  
  3  Faboyede, Bamidele          Northeastern                  18.08m                  
  4  Iannetta, Alex              Northeastern                  16.07m                  
  5  Gambardella, Frank        22Unattached                    14.81m                  
  6  DiCiaccio, Thomas         19Unattached                    13.78m                  
  7  Anderson, Ian               Northeastern                  12.87m                  
  8  Caprio, Steve               Northeastern                  11.42m                  
  9  Mastone, Andrew           18Unattached                    10.75m                  
Mixed 3000 Meter Race Walk Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Vincent, Evan            M16Maine Racewalkers           14:55.06                  
  2  Taylor, Erin             W30South Texas Walking Club    15:41.07                  
  3  Swerdlow, Charles        M16Maine Racewalkers           15:59.94                  
  4  Peckiconis, Stephen      M49Cambridge Sports Union      16:16.73                  
  5  Dunn, Abby               W14LA Racewalkers              16:18.82                  
  6  Bernier, Christie        W16LA Racewalkers              16:23.94                  
  7  Court-Menendez, Nicole   W14LA Racewalkers              16:49.44                  
  8  epstein, larry           M50New England Walkers         16:50.02                  
  9  Fowler, Barry            M51CT Racewalkers              20:17.80                  
Mixed 60 Meter Dash Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Travers, Michael         M50Mass Velocity                   8.25                  
  2  Kelly, Dan               M60Greater Boston TC               8.42                  
  3  Pollinger, Arnie         M49Mass Velocity                   8.61                  
  4  McDonough, Bill          M51Mass Velocity                   8.91                  
  5  Robinson, Bill           M45Mass Velocity                   9.15                  
---  Sumrell, Joseph          M49Unattached                        FS                  
Mixed 200 Yard Dash Masters
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Needham, Michael         M48Mass Velocity                  25.45          2       
  2  Moore, Brian               MBlack and Tan Track Club       26.10          1       
  3  Taft, Tucker             M55Mass Velocity                  27.21          2       
  4  Kelly, Dan               M60Greater Boston TC              27.40          2       
  5  Robinson, Bill           M45Mass Velocity                  29.39          1       
  6  McDonough, Bill          M51Mass Velocity                  29.52          2       
  7  Discenza, Leonard        M51Unattached                     30.47          1       
Mixed 1 Mile Run Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  O'Leary, Joseph          M41Somerville Road Runners      4:36.74                  
  2  Cakouros, Jason          M43Hfc Striders                 4:38.56                  
  3  Collins, Bob               MBaa                          4:44.37                  
  4  Ménard, Dave             M23Baa                          5:24.50                  
  5  Dwyer, Wayne             M55Mystic Runners               5:27.91                  
  6  Bargmann, Joel           M56Greater Boston TC            5:28.88                  
  7  Discenza, Leonard        M51Unattached                   5:57.63                  
  8  Kolb, Tom                M53Gcs                          5:58.42                  
  9  Stirrat, Susan           W53Whirlaway                    6:42.81                  
Mixed Shot Put Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Morse, Tim               M52Twilight Throwers             12.15m                  
  2  Burgoyne, Jim            M48Twilight Throwers             12.00m                  
Mixed Weight Throw Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Cahners, Bob             M66Unattached                    17.76m                  
  2  Morse, Tim               M52Twilight Throwers             15.84m                  
  3  Burgoyne, Jim            M48Twilight Throwers             10.36m