Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ma/Feb5_Northe_set1.shtml

Northeast Conference Meet

RLTAC-Boston, MA, February 5, 2009

Results

Courtesy of Rick Kates

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/8/2009 03:36 PM
                      NEC League Championship - 2/5/2009                       
                        Reggie Lewis Center -Boston, MA                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Fucillo, Jenny         Winthrop                  9.35q  1 
  2       Calderone, Amanda      Danvers                   9.57q  2 
  3       Louis, Janelle         Beverly                   9.72q  2 
  4       Pett, Isabel           Gloucester               10.02q  3 
  5       Bezemes, Heidi         Beverly                  10.15q  2 
  6       Moreau, Rachel         Saugus                   10.17q  1 
  7       Nihan, Kirsten         Peabody                  10.34q  3 
  8       Cochrane, Katie        Winthrop                 10.35q  1 
  9       Thongchanh, Katie      Classical                10.43   3 
 10       Butler, Morgan         Marblehead               10.51   2 
 11       McCarthy, Katie        Peabody                  10.72   2 
 12       Brenan, Julia          Marblehead               10.80   3 
 13       Taylor, Megan          Danvers                  11.00   2 
 14       Vu, Darlene            Swampscott               11.18   3 
 15       Zeboski, Ashley        Saugus                   11.19   2 
 16       Hilshey, Tori          Gloucester               11.20   1 
 17       Felton, Ashley         Salem                    11.37   1 
 18       Sharp, Sara            Swampscott               11.41   3 
 19       Nutile, Elizabeth      Revere                   11.57   3 
 19       DeVincent, Victori     Revere                   11.57   1 
 19       Mezzetti, Marysa       Classical                11.57   1 
 22       Arrington, Lauren      Salem                    11.63   1 
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Fucillo, Jenny         Winthrop                  9.19  
  2       Calderone, Amanda      Danvers                   9.61  
  3       Louis, Janelle         Beverly                   9.72  
  4       Pett, Isabel           Gloucester               10.08  
  5       Bezemes, Heidi         Beverly                  10.20  
  6       Nihan, Kirsten         Peabody                  10.22  
  7       Moreau, Rachel         Saugus                   10.31  
  8       Cochrane, Katie        Winthrop                 10.47  
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Evanter, Jacob         Marblehead                8.17q  3 
  2       Galli, Victory         Revere                    8.38q  2 
  3       Dibble, Ben            Salem                     8.47q  1 
  4       Kimber, Ricky          English                   8.49q  1 
  5       Mejia, Edwin           Peabody                   8.74q  2 
  6       Hennessey, Steve       Danvers                   8.94q  2 
  7       Balcacer, Jonathan     Peabody                   8.96q  1 
  8       Patrican, James        Gloucester                9.00q  3 
  9       Divadkar, Amil         Swampscott                9.04   1 
 10       Do, Danny              Swampscott                9.05   3 
 11       O’connell, Ryan        Danvers                   9.08   3 
 12       Hernandez, Christi     Gloucester                9.19   2 
 13       Meuse, Joey            Saugus                    9.35   2 
 14       Morales, Robert        Revere                    9.47   3 
 15       Evans, James           Winthrop                  9.48   2 
 16       Hegarty, Connor        Winthrop                  9.57   2 
 17       York, Wes              Marblehead                9.74   3 
 18       Florence, Kyle         Salem                    10.09   1 
 19       Ingemi, John           Beverly                  10.72   3 
 20       Powers, James          Beverly                  10.85   1 
 21       Chisolm, Ryan          Saugus                   11.41   3 
 --       Melendez, Angel        Classical                  DNF   2 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Evanter, Jacob         Marblehead                8.01  
  2       Galli, Victory         Revere                    8.13  
  3       Kimber, Ricky          English                   8.33  
  4       Dibble, Ben            Salem                     8.50  
  5       Mejia, Edwin           Peabody                   8.72  
  6       Hennessey, Steve       Danvers                   8.84  
  7       Patrican, James        Gloucester                8.91  
  8       Balcacer, Jonathan     Peabody                   8.96  
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Ratanajit, Pinky       Peabody                   7.71q  1 
  2       Doucette, Emily        Gloucester                7.85q  3 
  3       McMullen, Maggie       Marblehead                7.90q  3 
  4       Pennock, Olivia        Marblehead                7.92q  2 
  5       Shaw, Elizabeth        Saugus                    7.96q  2 
  6       Llewellyn, Shakira     English                   8.03q  1 
  7       Nolan, Cortney         Winthrop                  8.08q  3 
  8       Russo, Christina       Winthrop                  8.16q  1 
  9       Hall, Leah             English                   8.18   1 
 10       Perez, Karen           Classical                 8.19   2 
 11       McHatton, Theresa      Revere                    8.20   2 
 12       Pinkham, Caitlin       Peabody                   8.25   3 
 13       Digitale, Amanda       Revere                    8.28   1 
 14       Casale, Abbey          Beverly                   8.38   3 
 15       Williams, Jennifer     Danvers                   8.39   3 
 16       Gaudet, Fallon         Classical                 8.42   1 
 17       Morse, Erica           Gloucester                8.59   2 
 18       Perella, Stephanie     Saugus                    8.65   2 
 18       Webster, Sarah         Danvers                   8.65   1 
 20       Theriault, Darcy       Salem                     8.77   1 
 21       Wong, Careena          Salem                     9.31   3 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Ratanajit, Pinky       Peabody                   7.57  
  2       McMullen, Maggie       Marblehead                7.68  
  3       Pennock, Olivia        Marblehead                7.89  
  4       Shaw, Elizabeth        Saugus                    7.92  
  5       Llewellyn, Shakira     English                   7.99  
  6       Nolan, Cortney         Winthrop                  8.02  
  7       Russo, Christina       Winthrop                  8.11  
 --       Doucette, Emily        Gloucester                  FS  
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Beranger, Chris        Winthrop                  6.78q  1 
  2       Louis, George          Beverly                   6.86q  3 
  3       Hernandez, Luis        Gloucester                6.96q  1 
  3       Ryan, Mack             Salem                     6.96q  3 
  5       Cusick, Ryan           Gloucester                7.01q  2 
  6       Mondi, Domenic         Peabody                   7.05q  3 
  7       Collymore, Jesse       Classical                 7.06q  3 
  8       Harris, Mike           Danvers                   7.10q  3 
  9       Asquith, Charlie       Winthrop                  7.13   2 
 10       Collymore, Rudy        Classical                 7.15   1 
 11       Scotina, Christoph     Peabody                   7.22   1 
 12       Obiefuna, Olisa        Saugus                    7.24   3 
 13       Haller, Nick           Marblehead                7.25   1 
 14       Adie, Zack             English                   7.28   1 
 15       Huxley-Cohen, Davi     Beverly                   7.30   3 
 15       Glabicky, Mike         Marblehead                7.30   2 
 17       Burgos, Eric           Danvers                   7.38   1 
 18       Duffy, Mike            Revere                    7.52   3 
 19       Cabe, Daniel           English                   7.54   2 
 20       DiChiara, Wincent      Revere                    7.60   2 
 21       Dodge, Cody            Salem                     8.21   1 
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Louis, George          Beverly                   6.73  
  2       Beranger, Chris        Winthrop                  6.82  
  3       Hernandez, Luis        Gloucester                6.88  
  4       Mondi, Domenic         Peabody                   6.89  
  5       Ryan, Mack             Salem                     6.95  
  6       Cusick, Ryan           Gloucester                7.00  
  7       Harris, Mike           Danvers                   7.02  
  8       Collymore, Jesse       Classical                 7.11  
 
Event 5  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1     1 Walsh, Lindsay         Swampscott             5:14.14  
  2       Adler, Monica          Beverly                5:17.80  
  3       Hough, Colby           Revere                 5:42.57  
  4       Antrim, Amelia         Swampscott             5:43.37  
  5       Pickard, Jenna         Peabody                5:44.73  
  6       Montefusco, Christ     Danvers                5:44.96  
  7       Kauffman, Mary         Marblehead             5:46.89  
  8       Godfrey, Courtney      Danvers                5:53.92  
  9       Hewig, Kate            Marblehead             5:54.19  
 10       Henry, Alex            English                6:04.72  
 11       Francis, Cecily        Gloucester             6:17.38  
 12       Osgood, Maurissa       Salem                  6:18.62  
 13     4 pierce, melissa        Peabody                6:20.84  
 14       Crowley, Julie         Beverly                6:21.25  
 15       Alioto, Makayla        Winthrop               6:31.54  
 16       Canela, Milly          Salem                  6:31.68  
 17       Speziale, Lisa         Saugus                 6:45.18  
 18       Hanlon, Haley          English                6:46.71  
 19       Digitale, Kassi        Revere                 6:49.01  
 20       Sok, Anita             Classical              6:52.51  
 21       Asaro, Molly           Gloucester             6:53.51  
 22       Martucci, Andrea       Winthrop               7:04.19  
 23       Ector, Island          Classical              7:07.41  
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Ryan, Andrew           Gloucester             4:26.78  
  2       Braz, Evan             Peabody                4:45.96  
  3       Christianson, Nick     Peabody                4:46.68  
  4       Peterson, Ross         Marblehead             4:46.99  
  5       Guarente, Matthew      Saugus                 4:53.88  
  6       Levesque, Steve        Salem                  5:02.53  
  7       Collins, Casey         Swampscott             5:04.22  
  8       Standley, Kipp         Beverly                5:08.25  
  9       Casey, Pat             Marblehead             5:11.08  
 10       Wright, David          Danvers                5:11.27  
 11       Conaty, Jake           Swampscott             5:17.35  
 12       Birotte, Chris         English                5:18.29  
 13       Demarco, Nicholas      Revere                 5:19.93  
 14       Dainis, David          Salem                  5:20.87  
 15       O’neil, Erich          Beverly                5:24.34  
 16       Driscoll, Robert       Revere                 5:30.04  
 17       Wheeler, Geoffrey      Danvers                5:32.67  
 18       Lopez, Christian       Classical              5:34.73  
 19       Chambers, Adam         Classical              6:09.48  
 20       Gay, Joseph            English                6:18.21  
 
Event 7  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Pantazelos, Maria      Danvers                  44.05   1 
  2       Raposo, Stephanie      Peabody                  44.37   2 
  3       McGuirk, Emma          Marblehead               44.87   1 
  4       Atkins, Lauren         Saugus                   44.89   2 
  5       Deleon, Desiree        Salem                    45.04   1 
  6       Aldred, Ashley         Saugus                   45.38   1 
  7       Kinglsey, Julia        Marblehead               45.55   2 
  8       Henry, Shawna          English                  46.11   2 
  9       Kruczkowski, Krist     Peabody                  46.59   2 
 10       Smith, Courtney        Gloucester               47.10   3 
 11       Adams, Jillian         Classical                47.22   2 
 12       Behen, Emily           Danvers                  47.49   3 
 13       Sigouin, Camden        Revere                   47.77   4 
 14       Charette, Giselle      Salem                    48.09   3 
 15       Sorgini, Ally          Swampscott               48.13   3 
 16       Generazzo, Emily       Swampscott               48.58   3 
 17       Dimaggio, Erika        Beverly                  49.01   3 
 18       Buonfiglio, Justin     Revere                   50.83   4 
 19       Jesoraldo, Daniell     Classical                51.14   4 
 20       Rich, Taylor           Winthrop                 52.11   4 
 --       Amore, Helen           Beverly                    DNF   1 
 --       Fowler, Bianca         English                     DQ   1 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Nelson, Ashani         English                  37.10   1 
  2       Acquaviva, Jonatha     Peabody                  37.98   1 
  3       Abu-Hijleh, Jamal      Peabody                  38.18   2 
  4       LaRocca, Anthony       Gloucester               38.37   1 
  5       Ducasse, Camy          English                  38.41   1 
  6       Jean, Kimson           Swampscott               38.57   1 
  7       Houston, Jaquam        Classical                39.71   3 
  8       Etholm, Nikolai        Marblehead               39.73   3 
  9       Moffa, Aurelio         Danvers                  39.73   2 
 10       Garcia, Felipe         Classical                39.75   2 
 11       Taylor, Kyle           Swampscott               40.34   2 
 12       Rubin, Abraham         Gloucester               40.50   2 
 13       McCarthy, Nick         Winthrop                 40.62   4 
 14       Frankel, Matt          Marblehead               41.75   3 
 15       Rich, John             Revere                   42.03   1 
 16       Chinafat, Stephan      Revere                   42.18   2 
 17       Beato, Eduardo         Salem                    42.29   4 
 18       Almquist, Steve        Saugus                   42.51   4 
 19       Torion, Jeapril        Salem                    44.33   4 
 --       Amico, Nick            Danvers                     DQ   3 
 
Event 9  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1     6 Kaczynski, Christi     Danvers                1:43.97  
  2       Saccardo, Andrea       Peabody                1:47.05  
  3       Marciano, Wendi        Beverly                1:47.08  
  4       Bean, Janelle          Saugus                 1:47.50  
  5       Adee, Micailah         Marblehead             1:47.67  
  6       Monaco, Ali            Salem                  1:49.99  
  7       Simoes, Christina      Peabody                1:50.70  
  8       Maher, Courtney        Marblehead             1:51.27  
  9       Barker, Erin           Danvers                1:52.73  
 10       Simpson, Jessica       Revere                 1:52.91  
 11       Lanza, Jennifer        Beverly                1:55.04  
 12       Castro, Emily          Gloucester             1:57.02  
 13       Bennett, Grace         Salem                  1:57.85  
 14       Kershaw, Taren         Revere                 1:57.87  
 15       Gateman, Nikki         Swampscott             1:59.81  
 16       Bitto, Vanessa         Saugus                 2:01.27  
 17       Nguyen, Le             Classical              2:02.43  
 18       Jenks, Jasmin          English                2:02.56  
 19       Lanza, Kristen         Winthrop               2:04.88  
 20       Fox, Erika             Swampscott             2:04.99  
 21       Delarosa, Daybelis     Classical              2:08.88  
 22       Debonis, Christina     Winthrop               2:14.88  
 23       Berrera, Katelyn       English                2:25.45  
 
Event 10  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Conrad, Ryan           Peabody                1:25.61  
  2       Gateman, Matt          Swampscott             1:27.11  
  3       Brown, Gilbert         Gloucester             1:27.42  
  4       Carrasco, Juan         Salem                  1:29.44  
  5       Pasquariello, Ben      Danvers                1:30.72  
  6       Herlihy, Will          Marblehead             1:31.26  
  7       Pimenta, Jake          Peabody                1:33.39  
  8       Graf, Andrew           Marblehead             1:33.93  
  9       Cacciola, David        Saugus                 1:35.89  
 10       Meagher, Steve         Swampscott             1:36.28  
 11       Andino, Dristian       Revere                 1:37.57  
 12       Almonte, Alex          Classical              1:37.92  
 13       Camley, Rob            Revere                 1:38.41  
 14       Norris, Tyler          Winthrop               1:38.90  
 15       Anderso, Tyler         Danvers                1:40.94  
 16       Ladderbush, Cory       Saugus                 1:44.64  
 17       Smith, Cole            Salem                  1:44.79  
 18     2 Alicodo, Tyler         Classical              1:49.15  
 19       Blaney, Matt           English                1:54.77  
 20       Mah, Justin            English                2:05.55  
 
Event 11  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Walton, Kelly          Swampscott             3:10.52  
  2       Kaczynski, Rachel      Danvers                3:13.57  
  3       Piela, Madeline        Marblehead             3:15.30  
  4       Hough, Tayla           Revere                 3:17.92  
  5       Burgess, Elizabeth     Danvers                3:18.53  
  6       Rowe, Gretchen         Marblehead             3:20.13  
  7       Bailey, Brenna         Beverly                3:23.10  
  8       Burke, Erin            Salem                  3:26.73  
  9       Herr, Jillian          Saugus                 3:27.43  
 10       Votto, Demi            Peabody                3:40.39  
 11       Rincon, Yvonne         Revere                 3:41.63  
 12       Carrozza, Irene        Beverly                3:44.15  
 13       Warshafsky, Zoemma     Swampscott             3:45.46  
 14       Charest, Kelsey        Peabody                3:46.03  
 15       Orrell, Julienne       Gloucester             3:46.34  
 16       Francois, Christin     Classical              3:48.07  
 17       Mazzone, Erica         Winthrop               3:49.01  
 18       Colman, Kaira          Salem                  3:50.70  
 19       Simonetti, Bianca      Winthrop               4:01.42  
 20       Barrios, Doloras       Saugus                 4:12.34  
 21       Barrios, Diana         English                4:37.21  
 22       Saiki, Kaite           English                4:59.54  
 
Event 12  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Montero, Ramses        Peabody                2:40.77  
  2       Hurd, Kevin            Gloucester             2:40.83  
  3       Rouse, Steve           Beverly                2:43.84  
  4       Cronin, Shawn          Peabody                2:47.15  
  5       Breed, Ned             Marblehead             2:49.50  
  6       Collins, Mike          Salem                  2:51.25  
  7       Guarente, Jason        Saugus                 2:53.31  
  8       Birotte, Jesse         English                2:54.25  
  9       Coniglio, Bryan        Revere                 2:56.55  
 10       Burham, Andrew         Danvers                2:56.61  
 11       Lang, Tom              Beverly                2:57.11  
 12       Clarke, Shiloh         Swampscott             2:57.58  
 13       Meyer, Cory            Marblehead             2:59.30  
 14       Moll, Jon              Swampscott             2:59.49  
 15       Troung, Michael        Revere                 3:03.59  
 16       Thelan, Max            Salem                  3:11.28  
 17       Stewart, Chad          Danvers                3:13.85  
 18       White, Andrew          Classical              3:18.79  
 19       Gonzalez, Carlos       Classical              3:35.83  
 20       Cefo, Amir             English                3:44.93  
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Chapman, Millie        Beverly               11:17.71  
  2       Gerard, Alex           Marblehead            12:38.43  
  3       Handly, Laura          Beverly               12:49.96  
  4     3 Glowick, Selena        Peabody               13:03.35  
  5       Greene, Joanna         Revere                13:09.45  
  6       Henrich, Kristy        Marblehead            13:11.44  
  7       Banville, Kayla        Salem                 13:19.02  
  8       Maurice, Nicole        Salem                 13:26.40  
  9       Dokina, Anna           Danvers               13:34.02  
 10       Hersey, Kaitlyn        Winthrop              13:41.40  
 11       Connors, Meghan        Peabody               13:49.71  
 12       Lowe, Nichole          Saugus                13:53.45  
 13       Manley, Raquel         Saugus                14:06.45  
 14       Rosen, Hannah          Swampscott            14:07.16  
 15       Jancsy, Michaela       Swampscott            14:14.04  
 16       Kurpiel, Allison       Classical             14:59.47  
 17       Patti, Melissa         Revere                15:11.02  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Lawrence, John         Peabody               10:10.02  
  2       Chapruet, Christop     Danvers               10:18.75  
  3       Reece, Tucker          Marblehead            10:22.52  
  4       D’amato, Thomas        Peabody               10:38.56  
  5       Trainor, Steve         Salem                 10:55.70  
  6       Smajic, Alen           Revere                11:09.60  
  7       Dunn, Wed              Gloucester            11:12.36  
  8       Scott, Jake            Swampscott            11:16.40  
  9       Pratt, Henry           Marblehead            11:17.52  
 10       Hartmann, Nick         Swampscott            11:24.29  
 11       Hebert, Brian          Danvers               11:29.57  
 12       Church, Kinnon         Salem                 11:30.66  
 13       Benton, Tom            Beverly               11:39.86  
 14       O’neil, Scott          Beverly               11:43.71  
 15       Heinze, Anthony        Revere                12:15.34  
 16       Garcia, Rafeal         Classical             13:30.84  
 17       Amirault, Josh         Classical             13:56.70  
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marblehead  'A'                                     1:51.90   1 
  2 English  'A'                                        1:52.70   1 
  3 Peabody  'A'                                        1:53.08   1 
  4 Beverly  'A'                                        1:55.68   1 
  5 Danvers  'A'                                        1:55.99   1 
  6 Gloucester  'A'                                     1:59.87   2 
  7 Revere  'A'                                         2:02.63   2 
  8 Winthrop  'A'                                       2:05.55   1 
  9 Classical  'A'                                      2:06.99   2 
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 English  'A'                                        1:34.86   1 
  2 Gloucester  'A'                                     1:38.29   1 
  3 Peabody  'A'                                        1:38.49   1 
  4 Winthrop  'A'                                       1:40.11   1 
  5 Beverly  'A'                                        1:41.53   1 
  6 Classical  'A'                                      1:41.80   2 
  7 Danvers  'A'                                        1:41.90   2 
  8 Marblehead  'A'                                     1:42.71   2 
  9 Revere  'A'                                         1:43.05   2 
 10 Swampscott  'A'                                     1:43.66   2 
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Marblehead  'A'                                    10:41.29  
  2 Danvers  'A'                                       10:48.13  
  3 Peabody  'A'                                       11:04.47  
  4 Beverly  'A'                                       11:16.92  
  5 Revere  'A'                                        11:25.56  
  6 Gloucester  'A'                                    12:10.24  
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Gloucester  'A'                                     8:50.63  
  2 Peabody  'A'                                        9:15.27  
  3 Marblehead  'A'                                     9:28.22  
  4 Swampscott  'A'                                     9:31.46  
  5 English  'A'                                        9:40.05  
  6 Revere  'A'                                         9:45.27  
  7 Beverly  'A'                                       10:01.44  
  8 Salem  'A'                                         10:12.27  
  9 Danvers  'A'                                       10:25.97  
 10 Classical  'A'                                     10:30.23  
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Danvers  'A'                                        4:20.44  
  2 Beverly  'A'                                        4:21.19  
  3 Saugus  'A'                                         4:26.05  
  4 Marblehead  'A'                                     4:33.63  
  5 Swampscott  'A'                                     4:33.64  
  6 Salem  'A'                                          4:34.73  
  7 Peabody  'A'                                        4:37.32  
  8 Gloucester  'A'                                     4:55.20  
  9 Revere  'A'                                         5:00.82  
 10 English  'A'                                        5:07.12  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Peabody  'A'                                        3:40.06  
  2 Danvers  'A'                                        3:44.06  
  3 Swampscott  'A'                                     3:44.61  
  4 Salem  'A'                                          3:46.06  
  5 Classical  'A'                                      3:46.85  
  6 Beverly  'A'                                        3:47.25  
  7 Marblehead  'A'                                     3:52.97  
  8 Gloucester  'A'                                     3:55.42  
  9 English  'A'                                        4:10.04  
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Pett, Isabel           Gloucester             4-10.00  
  2       Burgess, Elizabeth     Danvers                4-08.00  
  2       Richard, Kristina      Peabody                4-08.00  
  4       Taylor, Megan          Danvers               J4-08.00  
  4       McTiernan, Kaylie      Gloucester            J4-08.00  
  6       Vonzweck, Katie        Beverly               J4-08.00  
  7       Fowler, Bianca         English               J4-08.00  
  8       McGuirk, Emma          Marblehead             4-06.00  
  8       Aldred, Ashley         Saugus                 4-06.00  
  8       Smith, Sheneika        Swampscott             4-06.00  
 11       Walleston, Kayla       Classical              4-04.00  
 11       Adams, Jillian         Classical              4-04.00  
 11       Corolla, Lauren        Winthrop               4-04.00  
 11       Nielsen, Amanda        Peabody                4-04.00  
 15       Theriault, Darcy       Salem                  4-02.00  
 --       Ngo, Jessica           Salem                       NH  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Guarente, Matthew      Saugus                 6-05.00  
  2       O’connell, Ryan        Danvers                5-11.00  
  3       Dibble, Ben            Salem                  5-09.00  
  4       Pasquariello, Ben      Danvers               J5-09.00  
  5       Glabicky, Mike         Marblehead             5-07.00  
  6       Guarente, Jason        Saugus                J5-07.00  
  7       Pigulski, Derek        Peabody               J5-07.00  
  8       Flannery, Ryan         Beverly                5-05.00  
  8       Louis, George          Beverly                5-05.00  
  8       Kimber, Ricky          English                5-05.00  
  8       Santos, Jonathan       Peabody                5-05.00  
 12       Johnson, Matt          Salem                  5-03.00  
 12       Sen, Ben               Winthrop               5-03.00  
 12       Kane, Max              Swampscott             5-03.00  
 12       Haller, Nick           Marblehead             5-03.00  
 16       Collymore, Jesse       Classical              5-01.00  
 16       Patrician, James       Gloucester             5-01.00  
 16       Archer, Chevere        Classical              5-01.00  
 19       DiChiaria, Vincent     Revere                 4-11.00  
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       McMullen, Maggie       Marblehead            16-06.00  
  2       Atkins, Lauren         Saugus                16-02.50  
  3       Louis, Janelle         Beverly               15-02.50  
  4       Fucillo, Jenny         Winthrop              15-01.50  
  5       Pantazelos, Maria      Danvers               14-04.50  
  6       Calderone, Amanda      Danvers               13-10.25  
  7       Perez, Karen           Classical             13-05.25  
  8       Russo, Christina       Winthrop              13-00.00  
  9       Doucette, Emily        Gloucester            12-11.75  
 10     5 Kendall, Tasia         Gloucester            11-11.00  
 --       Gaudet, Fallon         Classical                 FOUL  
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Hernandez, Luis        Gloucester            20-01.00  
  2       Asquith, Charles       Winthrop              19-07.00  
  3       Obiefuna, Olisa        Saugus                19-03.50  
  4       Beranger, Chris        Winthrop              19-03.00  
  5       Johnson, Matt          Salem                 19-02.00  
  6       Modahl, Dan            Beverly               18-02.25  
  7       Payen, James           Swampscott            18-01.25  
  8       Raimos, Nolan          Marblehead            17-11.75  
  9       Galli, Victor          Revere                17-06.00  
 10       Moldanoda, Ronnie      Gloucester            17-01.00  
 11       Collymore, Rudy        Classical             16-07.50  
 11       Rubin, Abraham         Gloucester            16-07.50  
 13       Grube, Zachary         Peabody               16-06.75  
 14       Cacciola, David        Saugus                15-03.75  
 15       Dacunha, Luiz          Revere                13-09.25  
 --       Freedman, Jake         Peabody                   FOUL  
 
Event 25  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1     7 Brown, A               Gloucester            32-01.50  
  2       Adler, Monica          Beverly               29-02.50  
  3       Tibbet, Katie          Beverly               28-11.00  
  4       Bellia, Kristina       Saugus                28-09.75  
  5       McCarthy, Kelly        Salem                 28-08.50  
  6       Garvin, Carson         Danvers               28-01.75  
  7       Christenson, Marle     Danvers               27-05.75  
  8       Akerley, Britta        Gloucester            27-03.50  
  9       Janes, Tatyana         Salem                 27-00.75  
 10       Futcher, Emily         Marblehead            26-11.75  
 11       MacMullen, Lauren      Winthrop              26-11.00  
 12       Griswald, Arianna      Peabody               26-07.50  
 13       Beaulieu, Stasia       Swampscott            25-03.75  
 14       Scata, Briana          Revere                25-01.50  
 15       Behen, Jaime           Classical             24-11.75  
 16       Perella, Stephanie     Saugus                24-11.00  
 17       Hare, Marina           Marblehead            24-10.00  
 18       Arsenault, Emily       Peabody               24-09.50  
 19       Anderson, Mary         Winthrop              23-06.25  
 20       Gallo, Marina          Revere                21-00.25  
 21       Hoy, Sam               English               19-02.75  
 22       Fitzgerald, Katie      Classical             19-01.50  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Shahin, Nour           Peabody               49-11.75  
  2       Margiotta, Gus         Gloucester            48-06.25  
  3       Maurais, Nick          Peabody               48-04.00  
  4       Lima, Mike             Danvers               43-11.75  
  5       Payen, James           Swampscott            41-08.25  
  6       Ryan, Mack             Salem                 39-07.00  
  7       McPherson, Bobby       Beverly               39-03.00  
  8       Longo, Nikolas         Danvers               36-11.00  
  9       Clarke, Stephan        Marblehead            35-09.75  
 10       Omoreggie, Danny       Classical             35-07.50  
 11       D’agastino, Matt       Swampscott            35-06.25  
 12       Morales, Robert        Revere                34-09.75  
 13       Cash, Kevin            Winthrop              34-06.00  
 14       Finnegan, Pat          Saugus                33-11.00  
 15       Porper, Andrew         Gloucester            33-07.25  
 16       Andrade, Jose          Marblehead            33-05.75  
 17       Brown, Jevon           English               33-04.00  
 18       Aiken, John            Beverly               33-00.00  
 19       Barrasso, Anthony      Saugus                32-02.75  
 20       Correale, Paul         Winthrop              30-03.75  
 21       Morida, Fernando       Classical             30-03.00  
 22       Sampson, Jake          English               29-10.25