Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ma/Feb21_MIAADi_set1.shtml

MIAA Div IV Track & Field Champhionships

Reggie Lewis Track - Boston, MA, February 21, 2009

Event Results and Team Scores

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/21/2009 01:43 PM
                    MIAA Indoor Track & Field Championships                    
                           Division IV  - 2/21/2009                            
                     Reggie Lewis Track & Athletic Center                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: *  7.76  2/17/2006   Keith Rowe, COYLE-CASS                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson-Braun, Nathan      JR WATERTOWN                 7.93q  4 
  2 Sexton, Matthew           SR NO READING                8.04q  3 
  3 MacDonald, Jackson        JR HAMILTON-WEN              8.20q  1 
  4 Ferrari, Mike             SR BISHOP STANG              8.30q  4 
  5 Moan, Timm                JR WATERTOWN                 8.31q  1 
  6 Murray, Tom               SR MILLBURY                  8.33q  3 
  7 Grabowski, Brendon        SR NORTHBRIDGE               8.35q  3 
  8 Quitzau, Erik             JR BLACKSTONE-MILLV          8.37q  2 
  9 Susienka, Joseph          SR NORTHBRIDGE               8.42   2 
 10 Hill, Jamal               SR WESTWOOD                  8.44   4 
 11 Norment, Peter            SR E BRIDGEWATR              8.46   1 
 12 Dahrens, Rick             SR HUDSON                    8.47   1 
 13 Copella, Dylan            JR CATHEDRAL- SPRFD          8.50   1 
 14 Lessieur, Zachery         SO OXFORD                    8.55   3 
 15 Judge, Tim                JR E BRIDGEWATR              8.56   2 
 16 Lamour, Cedric            SR CAR SPELLMAN              8.58   1 
 17 Harris, Preston           SR BISHOP STANG              8.71   3 
 18 Garand, Tim               SR SOUTH HADLEY HIG          8.72   2 
 19 Ellis, Jermaine           SR SNOWDEN INTERNAT          8.74   4 
 20 Do, Danny                 SR SWAMPSCOTT                8.78   2 
 21 Berry, Alex               SR HUDSON                    8.83   3 
 22 Bajko, Mark               JR NEWBURYPORT               8.84   3 
 23 Bajko, Steve              JR NEWBURYPORT               8.85   2 
 24 Divadker, Amil            SR SWAMPSCOTT                8.97   4 
 25 Frantz, Tyler             SR O.R.R.                    9.05   1 
 26 Llanes, Mike              SR WEST BRIDGEWATER          9.10   4 
 27 Greeno, Tom               SR SUTTON HS                 9.12   2 
 28 Allen, Chris              JR CATHEDRAL- SPRFD          9.15   4 
 
Event 1  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: *  7.76  2/17/2006   Keith Rowe, COYLE-CASS                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Wilson-Braun, Nathan      JR WATERTOWN                 7.85  
  2 Sexton, Matthew           SR NO READING                8.00  
  3 MacDonald, Jackson        JR HAMILTON-WEN              8.04  
  4 Murray, Tom               SR MILLBURY                  8.23  
  5 Moan, Timm                JR WATERTOWN                 8.30  
  6 Quitzau, Erik             JR BLACKSTONE-MILLV          8.32  
  7 Ferrari, Mike             SR BISHOP STANG              8.43  
  8 Grabowski, Brendon        SR NORTHBRIDGE               8.46  
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
        Meet: *  6.54  2/17/2001   Steven Miceli, Mashpee HS                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 LeBlanc, Kyle             JR NEWBURYPORT               6.67q  4 
  2 Quinnie, Josh             SO HANOVER HIGH SCH          6.75q  1 
  3 Duchak, Daniel            JR NO READING                6.77q  2 
  4 Hill, Tim                 SR E BRIDGEWATR              6.78q  1 
  5 Downton, Andrew           SO GRAFTON                   6.82q  3 
  6 Corey, Domenic            SR FAIRHAVEN                 6.83q  2 
  7 Malik, Ibrahim            SR WEST BRIDGEWATER          6.85q  4 
  8 Wise, Dominique           SR NEW MISSION HIGH          6.91q  3 
  9 Berranger, Chris          SR WINTHROP                  6.92   4 
 10 Clements, Devon           SO BISHOP STANG              6.93   3 
 11 Cuozzo, John              SR WESTWOOD                  6.98   1 
 12 Wheeler, Brett            JR HANOVER HIGH SCH          6.99   2 
 13 Lafountain, Jeff          SR SOUTH HADLEY HIG          6.99   1 
 14 O'Connell, Dan            SO OAKMONT                   7.02   2 
 15 Campos, Brenner           JR E BRIDGEWATR              7.03   3 
 16 Palatino, Derek           SR HUDSON                    7.03   2 
 17 Mitchell, Peter           SR DAVID PROUTY              7.03   3 
 18 Perkins, Ryan             SR LYNNFIELD                 7.04   2 
 19 DiStefano, Rocco          FR BARTLETT JR/SR H          7.07   1 
 20 Marques, Brandon          JR NARRAGANSETT              7.10   4 
 21 Montville, Joe            JR AUBURN                    7.17   4 
 22 Fabisweski, Andrew        SO LYNNFIELD                 7.17   4 
 23 Queon, Wiggins            JR NEW MISSION HIGH          7.21   1 
 24 Stroud, Eric              JR FAIRHAVEN                 7.32   4 
 25 Carlisle, Steven          JR MILLIS HIGH SCHO          7.32   3 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
================================================================
        Meet: *  6.54  2/17/2001   Steven Miceli, Mashpee HS                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 LeBlanc, Kyle             JR NEWBURYPORT               6.62  
  2 Hill, Tim                 SR E BRIDGEWATR              6.75  
  3 Duchak, Daniel            JR NO READING                6.78  
  4 Quinnie, Josh             SO HANOVER HIGH SCH          6.79  
  5 Corey, Domenic            SR FAIRHAVEN                 6.81  
  6 Downton, Andrew           SO GRAFTON                   6.84  
  7 Malik, Ibrahim            SR WEST BRIDGEWATER          6.86  
  8 Wise, Dominique           SR NEW MISSION HIGH          6.99  
 
Event 3  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 34.82  2/16/2003   Dan Saltzman, Foxboro HS                    
  Meet-yards:   31.37  1989        (=34.31 m) Calvin Davis, Dorchester HS      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 O'Brien, Casey            JR SEEKONK                  36.68q  5 
  2 Buckland, Jeremy          SR ATHOL                    36.99q  3 
  3 Capezzuto, Nicholas       SO NO READING               37.00q  1 
  4 Greene, Chris             JR NORWELL                  37.04q  4 
  5 Whitson, Brenden          JR AUBURN                   37.05q  2 
  6 Nelson, Bryan             SR MILLBURY                 37.26q  2 
  7 Svirsky, Tom              SR NEWBURYPORT              37.69q  2 
  8 Allison, Corey            SR COYLE-CASS               37.99q  4 
  9 Fitzpatrick-Rys, Seamus   SO MURDOCK                  38.09   5 
 10 Finn, Dan                 JR MASHPEE HS               38.16   5 
 11 Glaude, Bobby             SR BLACKSTONE-MILLV         38.28   5 
 12 Heggertveit, Espen        SR MOHAWK TRAIL             38.74   2 
 13 Desmond, Brian            SR NORTON                   38.75   3 
 14 Jean, Kimson              SR SWAMPSCOTT               38.84   3 
 15 Allen, Steve              SR PEMBROKE                 38.89   5 
 16 Cole, Tony                SR MAHAR REGIONAL S         39.11   1 
 17 Grant, Andrew             SR WATERTOWN                39.15   2 
 18 Torrence, Xavier          SO MOHAWK TRAIL             39.23   1 
 19 Tomczyk, Pat              SR HUDSON                   39.27   4 
 20 Ward, Jarad               JR CAR SPELLMAN             39.31   4 
 21 Matejka, Eric             SR BLACKSTONE-MILLV         39.42   4 
 22 Ellsessar, Pat            SR SUTTON HS                39.54   1 
 23 McLaughlin, Cory          JR E BRIDGEWATR             39.73   5 
 23 Laine, Emmanuel           JR CATHEDRAL                39.73   1 
 25 Santoro, Ryan             SO MILLBURY                 39.78   3 
 26 Rogers, Dan               SR NIPMUC REGIONAL          40.08   3 
 27 Hogan, Colin              SR ARCH WLLIAMS             40.10   1 
 28 Allard, aaron             JR CATHEDRAL- SPRFD         40.47   4 
 29 Dragon, Patrick           JR SOUTH HADLEY HIG         41.12   2 
 30 Sears, Brian              SO E BRIDGEWATR             41.39   3 
 
Event 3  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 34.82  2/16/2003   Dan Saltzman, Foxboro HS                    
  Meet-yards:   31.37  1989        (=34.31 m) Calvin Davis, Dorchester HS      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Buckland, Jeremy          SR ATHOL                    36.11   2 
  2 O'Brien, Casey            JR SEEKONK                  36.29   2 
  3 Greene, Chris             JR NORWELL                  36.48   2 
  4 Whitson, Brenden          JR AUBURN                   36.74   1 
  5 Nelson, Bryan             SR MILLBURY                 37.11   1 
  6 Capezzuto, Nicholas       SO NO READING               37.48   2 
  7 Allison, Corey            SR COYLE-CASS               37.72   1  37.716
  8 Svirsky, Tom              SR NEWBURYPORT              37.72   1  37.718
 
Event 4  Boys 600 Meter Run
===================================================================
        Meet: * 1:22.16  2/19/2005   Douglas Caves, OXFORD                     
  Meet-yards:   1:13.00  1984        (=1:19.83 m) Brad Schlypak, Narragansett H
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Perreault, Matthew        SR LUNENBURG              1:25.56   5 
  2 McGough, Nathaniel        JR HAMILTON-WEN           1:26.09   6 
  3 Almeida, Emerson          SR NORTON                 1:26.30   6 
  4 Spencer, Sam              SR SEEKONK                1:26.41   5 
  5 Davis, Justin             JR ASHLAND                1:26.88   6 
  6 Coyle, Tom                SR WESTWOOD               1:27.20   2 
  7 Carton, Bryan             SR NORWELL                1:27.31   6 
  8 Morss, Tommy              SR O.R.R.                 1:27.34   5 
  9 Carter, Chris             SR PEMBROKE               1:27.62   4 
 10 Boudreau, Matthew         SR COYLE-CASS             1:27.64   5 
 11 Baltzell, Trent           SR SUTTON HS              1:28.52   4 
 12 Haschig, Brett            SR OAKMONT                1:28.55   6 
 13 Waldman, Ben              SR BROMFIELD              1:28.58   4 
 14 Farya, Lindsey            SR CASE                   1:28.68   3 
 15 Horstman, John            JR SOUTH HADLEY HIG       1:29.24   3 
 16 Whelan, Dan               JR CAR SPELLMAN           1:29.61   2 
 17 Lawlor, James             JR NO READING             1:29.80   4 
 18 Romero, Mike              SO PEMBROKE               1:30.09   2 
 19 Whittles, Chris           SR PEMBROKE               1:30.13   4 
 20 Deneault, Michael         SR NORTHBRIDGE            1:30.62   2 
 21 Fulford, Joe              SO CAR SPELLMAN           1:30.74   1 
 22 Neri, Colin               JR NIPMUC REGIONAL        1:30.76   3 
 23 Stansel, John             SO NEWBURYPORT            1:30.82   4 
 24 MacDonald, Cameron        JR NORWELL                1:31.67   3 
 25 Lenihan, Chris            JR NORTON                 1:31.93   3 
 26 Gateman, Matt             SR SWAMPSCOTT             1:31.94   5 
 27 Thomas, Andrew            JR BEDFORD                1:32.24   2 
 28 Reilly, Neil              JR OXFORD                 1:32.58   1 
 29 Fox, Bruce                JR O.R.R.                 1:32.64   1 
 30 Holland, James            SO WATERTOWN              1:33.04   3 
 31 Freitas, Zach             SR BLACKSTONE-MILLV       1:33.38   6 
 32 Manning, Ryan             SO HANOVER HIGH SCH       1:34.37   2 
 33 Delaney, Kevin            SO HUDSON                 1:34.64   5 
 34 Krusemark, Justin         SO NEWBURYPORT            1:35.42   1 
 35 Pinto, Joe                SR FAIRHAVEN              1:36.89   1 
 
Event 5  Boys 1000 Meter Run
================================================================
        Meet: * 2:29.76  2/17/2007   Jeff Moriarty, Westwood HS                
  Meet-yards:   2:15.1h  1981        (=2:27.75 m) Ross Muscato, Oliver Ames-N.E
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vance, Luke               SR HAMILTON-WEN           2:35.24  
  2 Doherty-Munro, Luke       SR HUDSON                 2:35.28  
  3 O'Connell, Ryan           SR COYLE-CASS             2:38.19  
  4 Adsit, Thayer             SR NEWBURYPORT            2:41.36  
  5 Ford, Matthew             SR PEMBROKE               2:41.72  
  6 Mazeika, Tim              SR MILLBURY               2:41.73  
  7 O'Neil, Gil               SR NORTON                 2:41.92  
  8 Bockus, Scott             SR ATHOL                  2:44.24  
  9 McDonald, John            JR WESTWOOD               2:44.75  
 10 Mantia, John              SO COYLE-CASS             2:46.13  
 11 Lary, William             SR MURDOCK                2:48.46  
 12 Lukas, William            JR NIPMUC REGIONAL        2:48.50  
 13 Wood, Ian                 JR NEWBURYPORT            2:49.18  
 14 Kaddy, Josh               SR OAKMONT                2:49.61  
 15 Schaeffer, Zach           SR HUDSON                 2:49.83  
 16 O'Laughlin, Kevin         JR WATERTOWN              2:50.41  
 17 Rice, Andrew              SO SUTTON HS              2:51.21  
 18 Vinciullo, Brian          SR HUDSON                 2:52.64  
 19 Campbell, Keegan          SO NORTON                 2:53.46  
 20 Packer, Bill              SR HANOVER HIGH SCH       2:56.99  
 21 Mitchell, Parker          SR NIPMUC REGIONAL        2:58.99  
 22 Harlow, Griff             FR NORTON                 3:01.01  
 23 Heyl, Jarryd              SR BEDFORD                3:01.23  
 24 Clarke, Shiloh            FR SWAMPSCOTT             3:01.36  
 25 Northrop, Kyle            SO BELLINGHAM             3:02.11  
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
        Meet: * 4:20.60  1973        Keith Whitaker, Norwell HS                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dourdeville, Dana         SO O.R.R.                 4:32.39  
  2 Kelley, Ryan              SO PEMBROKE               4:33.08  
  3 McRae, Arleigh            JR WHITINSVILLE           4:34.98  
  4 Englehart, Greg           JR NEWBURYPORT            4:35.30  
  5 Devlin, Brendan           SR WESTON                 4:39.73  
  6 Kronauer, Nick            FR BROMFIELD              4:43.86  
  7 McDowell, Johnny          SO HUDSON                 4:46.43  
  8 Hickman, Sean             JR NEWBURYPORT            4:47.58  
  9 Henry, Alec               JR MOHAWK TRAIL           4:50.71  
 10 Mastrangelo, Brett        SR MILLIS HIGH SCHO       4:51.79  
 11 Parker, Cameron           SR NORTON                 4:52.18  
 12 Dorward, Sam              SR BROMFIELD              4:52.32  
 13 Costanzo, Ian             SO BISHOP STANG           4:52.48  
 14 Cregan, Liam              SO NO READING             4:55.38  
 15 Moreno, Jesse             FR BEDFORD                4:56.46  
 16 O'Donnell, Patrick        SO WESTWOOD               4:57.67  
 17 Carvalho, AJ              SR CASE                   5:05.56  
 18 Rogers, Kevin             FR NORTON                 5:10.98  
 -- Davis, Chaz               FR GRAFTON                     DQ  
 
Event 7  Boys 2 Mile Run
================================================================
        Meet: * 9:19.20  1965        Dan Moynihan, Malden Catholic HS          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gregorek, John            JR SEEKONK                9:21.96  
  2 Gault, Jonathan           SR BEDFORD                9:31.95  
  3 Grogan, Conor             SR HUDSON                 9:36.99  
  4 Mullarkey, Pat            SR NIPMUC REGIONAL        9:46.71  
  5 Richard, Michael          SR HOLYOKE CATH          10:04.62  
  6 Faden, Will               SR GRAFTON               10:10.95  
  7 Rivotto, Tim              SR AUSTIN PREP           10:15.26  
  8 Flaton, Max               JR BROMFIELD             10:19.93  
  9 Adams, Brendan            SO PEMBROKE              10:23.59  
 10 Bradford, Alex            SR BEDFORD               10:28.06  
 11 Morse, Brian              SO NEWBURYPORT           10:30.90  
 12 Schouler, Brent           JR WHITINSVILLE          10:31.99  
 13 Cina, Paul                JR PEMBROKE              10:35.58  
 14 Archambault, Cody         SO SEEKONK               10:37.46  
 15 Kjellman, Alex            SR WESTWOOD              10:42.19  
 16 Labrecque, Steve          SR HUDSON                10:43.06  
 17 Swiderski, Andrew         SR NORTON                11:12.94  
 18 Landau, Aaron             SR MILLIS HIGH SCHO      11:18.65  
 19 St.Cyr, Derick            SO HUDSON                11:27.03  
 
Event 8  Boys Shot Put
==========================================================================
        Meet: * 61-01.50  2/12/2000   Jeff Chakouian, Seekonk HS               
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Piscitelli, Andrew        SR MILLBURY              52-06.00     16.00m 
  2 Cawley, Steve             SR DEDHAM                47-02.00     14.37m 
  3 Truesdell, Rick           SR MAHAR REGIONAL S      45-08.75     13.93m 
  4 Adams, Chris              JR WESTWOOD              45-03.50     13.80m 
  5 Jackson, John             SR ATHOL                 45-00.00     13.71m 
  6 Flink, Doug               JR AUBURN                44-06.50     13.57m 
  7 Ryan, Tim                 SR LITTLETON HIGH S      44-05.50     13.55m 
  8 Corey, Domenic            SR FAIRHAVEN             44-02.75     13.48m 
  9 Mason, Tom                JR NARRAGANSETT          43-00.50     13.11m 
 10 Teixeira, Joe             JR SEEKONK               42-08.50     13.01m 
 11 Asci, Sam                 SR O.R.R.                42-05.50     12.94m 
 12 Gratzer, Bobby            JR PEMBROKE              42-05.00     12.92m 
 13 Gonyea, Adam              JR AUBURN                42-02.75     12.87m 
 14 Doyle, Patrick            SR MILLBURY              42-01.50     12.83m 
 15 Jewers, Stephen           JR WATERTOWN             41-06.50     12.66m 
 16 Wilson, Greg              JR BISHOP STANG          41-05.50     12.63m 
 17 Panzero, Jeff             SR LYNNFIELD             41-04.50     12.61m 
 18 Knox, Steve               SO LYNNFIELD             40-10.50     12.45m 
 19 Stienhart, Kris           JR WATERTOWN             40-03.50     12.28m 
 20 Dezago, Luke              SR LEICESTER             39-09.50     12.12m 
 21 McIver, Pat               SR HANOVER HIGH SCH      37-09.00     11.50m 
 22 Leon, Andrew              SR LUNENBURG             35-10.00     10.92m 
 
Event 9  Boys High Jump
==========================================================================
        Meet: *  6-08  1981        Mike LeBlanc, Narragansett Reg.-BALDV       
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Baltzell, Trent           SR SUTTON HS              6-08.25*     2.03m 
  2 Fairfield, Corey          JR MILLIS HIGH SCHO       6-03.00      1.90m 
  3 Berry, Alex               SR HUDSON                 6-01.00      1.85m 
  4 Quinnie, Josh             SO HANOVER HIGH SCH       5-11.00      1.80m 
  5 DeCouto, Dale             JR CASE                  J5-11.00      1.80m 
  6 Enos, Brock               JR HAMILTON-WEN          J5-11.00      1.80m 
  7 Londa, Christopher        SR LUNENBURG             J5-11.00      1.80m 
  8 Shea, Patrick             SR CATHEDRAL- SPRFD       5-09.00      1.75m 
 -- Norment, Peter            SR E BRIDGEWATR                NH            
 -- Romanowicz, David         FR O.R.R.                      NH            
 -- Ellis, Jermaine           SR SNOWDEN INTERNAT            NH            
 -- Kirlis, Eric              JR HAMILTON-WEN                NH            
 -- Desmond, Brian            SR NORTON                      NH            
 
Event 10  Boys Long Jump
==========================================================================
        Meet: * 22-08.25  2/16/2003   Roscell Lopez-Pitts, Mashpee HS          
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cole, Tony                SR MAHAR REGIONAL S      20-06.75      6.26m 
  2 Berranger, Chris          SR WINTHROP              20-02.25      6.15m 
  3 Whitson, Brenden          JR AUBURN                20-00.50      6.10m 
  4 Ferrari, Mike             SR BISHOP STANG          19-11.75      6.08m 
  5 Buckland, Jeremy          SR ATHOL                 19-11.50      6.08m 
  6 Asquith, Charles          SR WINTHROP              19-10.50      6.05m 
  7 Dieujuste, Jonathan       JR WESTON                19-10.00      6.04m 
  8 Payen, James              SR SWAMPSCOTT            19-08.00      5.99m 
  9 Garand, Tim               SR SOUTH HADLEY HIG      19-00.25      5.79m 
 10 Harris, Preston           SR BISHOP STANG          18-11.50      5.77m 
 11 Chandler, Tim             JR MAHAR REGIONAL S      18-09.25      5.72m 
 12 Perry, Matthew            SR NORTHBRIDGE           18-09.00      5.71m 
 13 Susienka, Joseph          SR NORTHBRIDGE           18-06.75      5.65m 
 14 Heggertveit, Espen        SR MOHAWK TRAIL          18-06.00      5.63m 
 15 Johansmeyer, Tim          SO NORTON                18-05.25      5.61m 
 16 Jackson, Will             JR WESTON                18-04.50      5.60m 
 17 Judge, Tim                JR E BRIDGEWATR          18-00.00      5.48m 
 18 Miller, Alex              SR SEEKONK               17-10.75      5.45m 
 19 Montville, Joe            JR AUBURN                17-10.50      5.44m 
 20 Malik, Ibrahim            SR WEST BRIDGEWATER      17-10.25      5.44m 
 21 Moin, Alex                SR WESTWOOD              17-09.75      5.42m 
 22 Moan, Timm                JR WATERTOWN             17-09.50      5.42m 
 23 Ciolek, Paul              SR SOUTH HADLEY HIG      17-07.00      5.35m 
 24 D'Alessandro, Dave        SR SOUTH HADLEY HIG      17-04.25      5.28m 
 25 Laine, Emmanuel           JR CATHEDRAL             17-01.50      5.21m 
 26 Wilson-Braun, Nathan      JR WATERTOWN             17-01.25      5.21m 
 27 Lamour, Cedric            SR CAR SPELLMAN          17-00.50      5.19m 
 -- Nelson, Bryan             SR MILLBURY                  FOUL            
 
Event 11  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 1:33.56  2/14/2004   Foxboro HS, FOXBORO                       
                         T Tolland, D Robbins, J Lyles, J Lancaster        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 HAMILTON-WENHAM HS                                  1:35.34   3 
     1) Nichols, Jake                   2) Martyn, Christian              
     3) MacDonald, Jackson JR           4) Kirlis, Eric JR                
  2 SEEKONK HS                                          1:36.47   3 
     1) Hindle, Paul                    2) Teixeira, Joe JR               
     3) Miller, Alex SR                 4) O'Brien, Casey JR              
  3 NEWBURYPORT HS                                      1:36.50   3 
     1) Bajko, Steve JR                 2) Stotz, Tyler                   
     3) LeBlanc, Kyle JR                4) Svirsky, Tom SR                
  4 WESTWOOD HS                                         1:37.31   3 
     1) Liang, Yuanwen                  2) Cuozzo, John SR                
     3) Tucke, Kyle                     4) Hill, Jamal SR                 
  5 WINTHROP HS                                         1:39.48   2 
     1) Berranger, Chris SR             2) Strangle, Chris                
     3) McCarthy, Nick                  4) Asquith, Charles SR            
  6 EAST BRIDGEWATER HS                                 1:39.72   2 
     1) Campos, Brenner JR              2) McLaughlin, Cory JR            
     3) Sears, Brian SO                 4) Hill, Tim SR                   
  7 NEW MISSION HIGH SCHOOL                             1:39.87   1 
  8 NORTH READING HS                                    1:40.77   3 
     1) Duchak, Daniel JR               2) Vacca, Eric                    
     3) Sexton, Matthew SR              4) Capezzuto, Nicholas SO         
  9 BISH. STANG HS - DARTMOUTH                          1:40.89   3 
     1) Ferrari, Mike SR                2) Harris, Preston SR             
     3) Clements, Devon SO              4) Armstrong, Andy                
 10 SUTTON HS                                           1:41.31   2 
 11 HUDSON HS                                           1:42.39   1 
 12 WESTON HS                                           1:42.88   2 
     1) Dieujuste, Jonathan JR          2) Shay, Derek FR                 
     3) Reitaro, Mike                   4) Jackson, Will JR               
 13 SWAMPSCOTT HS                                       1:44.14   1 
 -- HANOVER HIGH SCHOOL                                      DQ   2  Inteference
 -- WATERTOWN HS                                             DQ   1  Out of zone 1st ecxh
 -- SOUTH HADLEY HIGH SCHOOL                                 DQ   2  Pass out of zone
     1) Garand, Tim SR                  2) D'Alessandro, Dave SR          
     3) Lafountain, Jeff SR             4) Ciolek, Paul SR                
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: * 8:24.29  2/19/2005   Hopkinton HS, HOPKINTON                   
                         Carrai, M.,Cassata, G., Barry, C., Arnold, P.     
    School                                               Finals 
================================================================
  1 HUDSON HS                                           8:24.85  
     1) Vinciullo, Brian SR             2) McDowell, Johnny SO            
     3) Grogan, Conor SR                4) Doherty-Munro, Luke SR         
  2 HAMILTON-WENHAM HS                                  8:30.11  
     1) Black, Harry                    2) McGough, Nathaniel JR          
     3) Benevento, Chris                4) Vance, Luke SR                 
  3 MILLBURY JR/SR HS                                   8:32.87  
     1) Raymond, Joe                    2) Daley, Patrick                 
     3) Luu, Nial                       4) Mazeika, Tim SR                
  4 WESTON HS                                           8:33.07  
     1) Newell, Alex SR                 2) Shay, Derek FR                 
     3) Eberlein, Jamie JR              4) Devlin, Brendan SR             
  5 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD                            8:33.23  
     1) Dorward, Sam SR                 2) Kronauer, Nick FR              
     3) Chen, Brendan                   4) Waldman, Ben SR                
  6 EAST BRIDGEWATER HS                                 8:34.03  
     1) Harvey, Chris SR                2) Coles, Mike SR                 
     3) Valla, Drew                     4) Zentz, Dustin                  
  7 PEMBROKE HS                                         8:36.76  
     1) Ford, Matthew SR                2) Kelley, Ryan SO                
     3) Adams, Brendan SO               4) Cina, Paul JR                  
  8 NEWBURYPORT HS                                      8:40.08  
     1) Wood, Ian JR                    2) Hickman, Sean JR               
     3) Englehart, Greg JR              4) Adsit, Thayer SR               
  9 WHITINSVILLE CHRISTIAN                              8:40.89  
 10 NIPMUC REGIONAL HIGH SCHOOL                         8:43.12  
 11 SEEKONK HS                                          8:58.27  
     1) Spencer, Sam SR                 2) Rainho, Josh SR                
     3) Larrimer, Nathan SO             4) Gregorek, John JR              
 12 WESTWOOD HS                                         8:58.28  
     1) Maguire, Ryan                   2) O'Donnell, Patrick SO          
     3) McDonald, John JR               4) Coyle, Tom SR                  
 13 BEDFORD HS                                          9:05.20  
 14 CASE HS - SWANSEA                                   9:28.29  
 
Event 13  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 3:27.40  1991        Westwood HS                               
  Meet-yards:   3:27.40  1984        (=3:26.3 m) Narragansett Reg.             
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 PEMBROKE HS                                         3:37.51   2 
     1) Romero, Mike SO                 2) Allen, Steve SR                
     3) Carter, Chris SR                4) Whittles, Chris SR             
  2 NORTON HS                                           3:37.61   3 
     1) O'Neil, Gil SR                  2) Desmond, Brian SR              
     3) Lenihan, Chris JR               4) Almeida, Emerson SR            
  3 HUDSON HS                                           3:39.24   2 
     1) Palatino, Derek SR              2) Berry, Alex SR                 
     3) Delaney, Kevin SO               4) Tomczyk, Pat SR                
  4 BLACKSTONE-MILLVILLE REGIONAL                       3:39.57   3 
     1) Glaude, Bobby SR                2) Quitzau, Erik JR               
     3) Matejka, Eric SR                4) Freitas, Zach SR               
  5 CARD SPELLMAN-BROCKTON                              3:41.51   3 
     1) Fulford, Joe SO                 2) Plonowski, Dan                 
     3) Hickey, Chris                   4) Whelan, Dan JR                 
  6 OAKMONT REG-ASHBURNHAM                              3:41.58   1 
     1) Lashua, Mike                    2) Kaddy, Josh SR                 
     3) Dubois, Jason                   4) Haschig, Brett SR              
  7 MILLBURY JR/SR HS                                   3:42.15   1 
  8 EAST BRIDGEWATER HS                                 3:42.82   3 
     1) Norment, Peter SR               2) Hachey, Jon SR                 
     3) Judge, Tim JR                   4) Zentz, Dustin                  
  9 COYLE-CASSIDY HS - TAUNTON                          3:43.74   3 
     1) Boudreau, Matthew SR            2) Allison, Corey SR              
     3) Mantia, John SO                 4) O'Connell, Ryan SR             
 10 NEWBURYPORT HS                                      3:44.04   2 
     1) Bajko, Mark JR                  2) Krusemark, Justin SO           
     3) Dwyer, Tom                      4) Stansel, John SO               
 11 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET                           3:45.17   2 
 12 MAHAR REGIONAL SCHOOL                               3:48.19   1 
 13 BISH. STANG HS - DARTMOUTH                          3:49.21   1 
 14 SWAMPSCOTT HS                                       3:50.30   2 
     1) Clarke, Shiloh FR               2) Meagher, Steve                 
     3) Gateman, Matt SR                4) Jean, Kimson SR                
 15 WESTWOOD HS                                         3:50.39   3 
     1) Moin, Alex SR                   2) Maguire, Ryan                  
     3) Liang, Yuanwen                  4) Tucke, Kyle                    
 16 SOUTH HADLEY HIGH SCHOOL                            3:51.06   2 
 17 HAMILTON-WENHAM HS                                  3:54.36   1 
 18 WATERTOWN HS                                        3:58.21   1 
 
Event 21  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: *  8.16  2/14/2004   Tiana Riel, HOPKINTON                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dilley, Amanda            SR COYLE-CASS                8.99q  2 
  2 Carey, Kylene             JR E BRIDGEWATR              9.05q  2 
  3 Fucillo, Jenny            JR WINTHROP                  9.07q  1 
  4 O'Connor, Meredith        SR DEDHAM                    9.12q  3 
  5 Murphy, Sara              JR BISHOP STANG              9.17q  4 
  6 Holland, Alison           SR WATERTOWN                 9.24q  3 
  7 Zeis, Sarah               JR UXBRIDGE                  9.28q  1 
  8 Gilbert, Nicole           SO HANOVER HIGH SCH          9.28q  2 
  9 Cadrin, Lauren            JR SUTTON HS                 9.30   5 
 10 White, Natalie            SO HAMILTON-WEN              9.31   5 
 11 Moore, Hilary             SR UXBRIDGE                  9.33   3 
 12 Wells, Corrinne           SR WESTWOOD                  9.54   1 
 13 Mckean, Hailey            SO E BRIDGEWATR              9.56   4 
 14 Krevosky, Ariele          FR SUTTON HS                 9.65   5 
 15 Noe, Sarah                SR DEDHAM                    9.65   2 
 16 Parady, Tyler             SO HAMILTON-WEN              9.69   3 
 17 Mercure, Aubree           SR HOLYOKE CATH              9.77   4 
 18 Robinson, Shawnique       SR NEW LEADERSHIP C          9.78   1 
 19 Otten, Samantha           JR ASHLAND                   9.81   4 
 20 Hayes, Lindsay            SR BISHOP STANG              9.83   2 
 21 Tancreti, Sara            JR NEWBURYPORT               9.86   3 
 22 Bullett, Kristen          FR MILLBURY                  9.88   1 
 23 McGinley, Teresa          SR BISHOP STANG              9.92   1 
 24 Belcher, Stacy            JR BELLINGHAM                9.92   3 
 25 Ciolek, Alisha            SO HOLYOKE CATH              9.95   1 
 26 Johansmeyer, Laura        SR NORTON                    9.95   4 
 27 Janakas, Sara             SR LYNNFIELD                10.04   3 
 28 Holden, Amanda            JR LUNENBURG                10.04   5 
 29 Padovani, Justina         SO LYNNFIELD                10.12   5 
 30 Martinez, Julie           SR MARIAN-FRAM              10.16   1 
 31 Lampa, Katherine          JR OAKMONT                  10.16   5 
 32 McNeill, Sarah            SR E BRIDGEWATR             10.23   2 
 33 Wall, Alyson              SR O.R.R.                   10.27   2 
 34 Neverette, Paige          SO ATHOL                    10.29   4 
 35 Barnaby, Caroline         SR NEWBURYPORT              10.33   5 
 36 Logan, Brittney           FR OAKMONT                  10.48   4 
 
Event 21  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: *  8.16  2/14/2004   Tiana Riel, HOPKINTON                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Dilley, Amanda            SR COYLE-CASS                8.78  
  2 Carey, Kylene             JR E BRIDGEWATR              8.95  
  3 Fucillo, Jenny            JR WINTHROP                  8.96  
  4 Gilbert, Nicole           SO HANOVER HIGH SCH          9.03  
  5 Murphy, Sara              JR BISHOP STANG              9.12  
  6 O'Connor, Meredith        SR DEDHAM                    9.15  
  7 Holland, Alison           SR WATERTOWN                 9.34  
  8 Zeis, Sarah               JR UXBRIDGE                  9.75  
 
Event 22  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
        Meet: *  7.21  2/12/2000   Kyanna Stallings, Newburyport HS            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mboya, Miriam             SO NEW LEADERSHIP C          7.46q  4 
  2 Granara, Lauren           SR AUSTIN PREP               7.50q  3 
  3 Tabin, Brianna            SO SOUTH HADLEY HIG          7.53q  3 
  4 Allen, Taylor             SO WESTWOOD                  7.53q  4 
  5 St. Preux, Melissa        SO DEDHAM                    7.58q  5 
  6 Eisner, Alyssa            SR BLACKSTONE-MILLV          7.61q  2 
  7 Keyes, Joan               SR COYLE-CASS                7.62q  2 
  8 Williams, Courtney        SO NORTON                    7.63q  1 
  9 Baptist, Meredith         SR ACAD N.D.TYN              7.72   1 
 10 Thomas, Rachel            SO WATERTOWN                 7.76   4 
 11 DeCarteret, Jillena       SR NARRAGANSETT              7.81   3 
 12 Claflin, Amanda           SR PEMBROKE                  7.83   2 
 13 Benson, Tori              SO E BRIDGEWATR              7.87   5 
 14 Coolbrith, Nicole         SR URSULINE ACADEMY          7.88   5 
 15 Robillard, Kristen        JR CASE                      7.89   3 
 16 Lafalam, Gabrielle        SO BELLINGHAM                7.90   1 
 17 Fatemi, Teresa            JR PEMBROKE                  7.90   1 
 18 Hodgerney, Brittany       SO LEICESTER                 7.91   2 
 19 Waterhouse, Allison       SR ASHLAND                   7.92   3 
 20 Conway, Kristy            SO NO READING                7.93   4 
 21 Smith, Alyssa             JR COYLE-CASS                7.98   5 
 22 Nolan, Cortney            JR WINTHROP                  7.99   1 
 23 Reid, Colleen             SR E BRIDGEWATR              8.00   5 
 24 Wheeler, Angela           FR HANOVER HIGH SCH          8.01   3 
 25 Gottlieb, Erica           JR WESTON                    8.02   2 
 26 Spring, Leah              SR SOUTH HADLEY HIG          8.02   3 
 27 Schmidt, Audrey           FR MILLBURY                  8.03   4 
 28 Lauziere, Brianna         SR LYNNFIELD                 8.07   4 
 29 Sullivan, Meg             SO SUTTON HS                 8.09   2 
 30 Chaney, Jeanmarie         JR NEWBURYPORT               8.19   5 
 31 Vargus, Alannah           JR CAR SPELLMAN              8.21   2 
 32 Bowie-Edge, Tylar         FR NEW LEADERSHIP C          8.22   4 
 33 Dickerson, Akkiea         FR NEW MISSION HIGH          8.27   5 
 34 Nesbitt, Sonya            JR FENWAY HIGH SCHO          8.37   1 
 35 McGuffie, Marie           SR NEW MISSION HIGH          8.55   1 
 
Event 22  Girls 55 Meter Dash
================================================================
        Meet: *  7.21  2/12/2000   Kyanna Stallings, Newburyport HS            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mboya, Miriam             SO NEW LEADERSHIP C          7.37  
  2 Tabin, Brianna            SO SOUTH HADLEY HIG          7.49  
  3 Allen, Taylor             SO WESTWOOD                  7.52  
  4 Williams, Courtney        SO NORTON                    7.55  
  5 St. Preux, Melissa        SO DEDHAM                    7.56  
  6 Granara, Lauren           SR AUSTIN PREP               7.57  
  7 Eisner, Alyssa            SR BLACKSTONE-MILLV          7.67  
  8 Keyes, Joan               SR COYLE-CASS                7.70  
 
Event 23  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 39.74  2/12/2000   Christine Moschella, Hopkinton HS           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Finnegan, Katherine       SR BROMFIELD                42.01q  4 
  2 Hudson, Chelsea           JR LUNENBURG                42.38q  1 
  3 Wheaton, Alexandre        JR WESTON                   42.64q  1 
  4 Goodwin, Meaghan          SO LYNNFIELD                43.01q  2 
  5 Sargent, Andrea           SO HAMILTON-WEN             43.40q  2 
  6 Copland, Samantha         28 UXBRIDGE                 43.52q  4 
  7 Stoyle, Becky             SO PEMBROKE                 43.63q  3 
  8 Allen, Caroline           JR NORTON                   43.65q  3 
  9 King, Serene              SR MARIAN-FRAM              43.85   4 
 10 Vicino, Kat               JR O.R.R.                   43.90   2 
 11 Flores, Talia             FR WATERTOWN                44.07   1 
 12 Sullivan, Victoria        JR URSULINE ACADEMY         44.09   2 
 13 Miles, Victoria           SO MILLBURY                 44.14   3 
 14 Shubert, Kimberly         FR NORTON                   44.17   3 
 15 Richard, Noelle           SR OXFORD                   44.35   4 
 16 Roderick, Mackenzie       SO BISHOP STANG             44.54   4 
 17 Geldmacher, Becca         JR O.R.R.                   44.83   1 
 18 Angiolillo, Brittany      SO NO READING               45.08   2 
 19 Blinn, Maggie             SR ACAD N.D.TYN             45.38   3 
 20 Lytle, Jacqueline         SR NO READING               45.53   1 
 21 Donahue, Mary             SR SUTTON HS                45.54   2 
 22 DaCosta, Caitlyn          SR NO READING               45.84   1 
 
Event 23  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 39.74  2/12/2000   Christine Moschella, Hopkinton HS           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Finnegan, Katherine       SR BROMFIELD                41.51   2 
  2 Wheaton, Alexandre        JR WESTON                   41.69   2 
  3 Hudson, Chelsea           JR LUNENBURG                41.85   2 
  4 Copland, Samantha         28 UXBRIDGE                 43.09   1 
  5 Goodwin, Meaghan          SO LYNNFIELD                43.81   2 
  6 Sargent, Andrea           SO HAMILTON-WEN             44.10   1  44.096
  7 Stoyle, Becky             SO PEMBROKE                 44.10   1  44.100
  8 Allen, Caroline           JR NORTON                   44.47   1 
 
Event 24  Girls 600 Meter Run
===================================================================
        Meet: * 1:35.94  2/17/2007   Christine Gallagher, Marian - Framingham  
  Meet-yards:   1:26.60  1990        (=1:34.71 m) Alicia Porro, Norwell HS     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Darmody, Katie            JR BISHOP STANG           1:38.15   5 
  2 Mercadante, Sophia        SR LUNENBURG              1:38.20   5 
  3 Narbonne, Mimi            SO BROMFIELD              1:38.48   5 
  4 Scanlan, Mary             SO PEMBROKE               1:38.94   5 
  5 Matthews, Sarah           SR WESTWOOD               1:40.04   5 
  6 Powers, Katie             SO CAR SPELLMAN           1:43.34   4 
  7 Teehan, Laura             SR WESTWOOD               1:43.85   4 
  8 West, Kim                 SO BROMFIELD              1:43.93   3 
  9 Armas, Tiffany            JR BLACKSTONE-MILLV       1:44.13   5 
 10 Carnaroli, Rachel         SR BELLINGHAM             1:45.86   3 
 11 Almeida, Paige            FR NORTON                 1:46.04   3 
 12 McCormick, Hannah         JR NEWBURYPORT            1:47.21   4 
 13 Cardinal, Jennifer        SO HOLYOKE CATH           1:48.51   2 
 14 Alexander, Julia          SO BROMFIELD              1:48.86   2 
 15 Vercollone, Mary          SR PEMBROKE               1:48.86   3 
 16 Riley, Emma               JR FAIRHAVEN              1:49.89   1 
 17 Walker, Kara              SR CASE                   1:49.93   4 
 18 Resendes, Brittany        JR CASE                   1:50.34   2 
 19 McAuliffe, Sarah          SO MILLIS HIGH SCHO       1:50.78   4 
 20 Savage, Chelsea           FR PEMBROKE               1:50.80   3 
 21 St.Laurent, Emma          SR SEEKONK                1:51.15   2 
 22 Hickey, Jennifer          JR URSULINE ACADEMY       1:51.73   1 
 23 Vecchi, Amanda            JR MILLIS HIGH SCHO       1:51.85   3 
 24 Levitina, Eugenia         SR NO READING             1:51.87   1 
 25 Oldenburg, Maddy          JR MOHAWK TRAIL           1:51.92   2 
 26 MacIsaac, Catherine       SO MOUNT ALVERNIA H       1:52.04   1 
 27 Tenney, Mariah            08 MURDOCK                1:53.32   4 
 
Event 25  Girls 1000 Meter Run
================================================================
        Meet: * 2:48.52  2/16/2003   Ari Lambie, Bromfield School-Harvard      
  Meet-yards:   2:38.60                                                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fahey, Caitlin            SR COYLE-CASS             3:06.52  
  2 Martin, Kathryn           SR WESTWOOD               3:07.09  
  3 Salit, Jen                SO SEEKONK                3:08.12  
  4 McLaughlin, Kara          SR URSULINE ACADEMY       3:08.22  
  5 Reedich, Lisa             SR BROMFIELD              3:08.36  
  6 Nathan, Kathryn           SR PEMBROKE               3:10.64  
  7 Walton, Kelly             SR SWAMPSCOTT             3:11.97  
  8 Weiler, Allison           FR NORWELL                3:12.92  
  9 Vinciullo, Laurie         SO HUDSON                 3:13.24  
 10 Albertini, Kate           JR LUNENBURG              3:14.40  
 11 Mowry, Lexi               SR BLACKSTONE-MILLV       3:15.02  
 12 Cullinan, Avery           SR NEWBURYPORT            3:15.85  
 13 Silva, Allysha            JR FAIRHAVEN              3:19.51  
 14 Martin, Claire            JR BISHOP STANG           3:20.35  
 15 Moulton, Kristen          SR NO READING             3:21.60  
 16 Sylvia, Becca             JR O.R.R.                 3:22.06  
 17 Spencer, Julia            JR SEEKONK                3:22.65  
 18 Kassabian, Sarah          JR O.R.R.                 3:22.70  
 19 DosRamos, Gabriela        08 HOPEDALE               3:22.99  
 20 Manning, Ally             SO BLACKSTONE-MILLV       3:23.72  
 21 Kibbler, Margaret         SO BROMFIELD              3:25.02  
 22 Amoling, Mikayla          JR ACAD N.D.TYN           3:25.26  
 23 Rooke, Falon              SO HOLYOKE CATH           3:26.86  
 24 Blauner, Hannah           JR E BRIDGEWATR           3:28.74  
 25 Carey, Danielle           JR E BRIDGEWATR           3:30.56  
 
Event 26  Girls 1 Mile Run
================================================================
        Meet: * 5:02.69  2/15/2002   Ari Lambie, Bromfield School-Harvard      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walsh, Lindsay            JR SWAMPSCOTT             5:18.78  
  2 Egan, Kelly               SR MARIAN-FRAM            5:20.05  
  3 Gagnon, Erica             SO ARCH WLLIAMS           5:22.75  
  4 Connick, Heather          SO PEMBROKE               5:23.20  
  5 Kobayashi, Maho           SR WHITINSVILLE           5:25.25  
  6 Berkowicz, Julia          FR WHITINSVILLE           5:32.34  
  7 Nickerson, Kelsey         SR WESTON                 5:35.28  
  8 Bernard, Courtney         SR WHITINSVILLE           5:35.93  
  9 Cardin, Rachael           SR SUTTON HS              5:36.22  
 10 Antrim, Amelia            JR SWAMPSCOTT             5:36.59  
 11 Durand, Sydney            SO BROMFIELD              5:37.43  
 12 Bonder, Corinne           FR SUTTON HS              5:37.82  
 13 Sheehan, Allie            SO GRAFTON                5:37.93  
 14 Ogilvie, Meg              JR HOPEDALE               5:38.43  
 15 Brackett, Olivia          FR WESTON                 5:41.33  
 16 Venturo, Brianna          SO COYLE-CASS             5:41.74  
 17 Alegi, Abigail            JR COYLE-CASS             5:41.79  
 18 Keating, Rachael          JR WESTWOOD               5:42.10  
 19 Rezendes, Staci           FR HOLYOKE CATH           5:44.64  
 20 Powell, Christina         JR HOLYOKE CATH           5:44.76  
 21 Senning, Emily            FR HAMILTON-WEN           5:47.94  
 22 Oriordan, Maura           JR MARIAN-FRAM            5:48.07  
 23 Gagliardi, Emily          SO SEEKONK                5:48.32  
 24 Cole, Kristin             SR NEWBURYPORT            5:49.23  
 25 Rothkopf, Emma            SO BROMFIELD              5:49.88  
 26 Rothermich, Lauren        SR SUTTON HS              5:51.46  
 27 Harvey, Brittany          SO E BRIDGEWATR           5:59.06  
 28 Karpf, Sophie             SO WESTWOOD               5:59.94  
 29 Iosue, Erica              SR BELLINGHAM             6:00.51  
 30 Marshall, Chelsea         JR BISHOP STANG           6:01.27  
 31 Albanese, Samantha        FR LYNNFIELD              6:01.86  
 32 Zbikowski, Krysta         SO OAKMONT                6:01.94  
 33 webb, Krista              08 NARRAGANSETT           6:02.17  
 34 MacKenzie, Maggie         SO MOUNT ALVERNIA H       6:02.34  
 35 Kirkland, Maggie          FR LITTLETON HIGH S       6:04.30  
 36 Gault, Sarah              JR BEDFORD                6:06.96  
 
Event 27  Girls 2 Mile Run
================================================================
        Meet: * 10:31.82  2/16/2008   Emily Jones, BROMFIELD                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Emily              SR BROMFIELD             10:32.14  
  2 Martorella, Molly         JR MURDOCK               11:35.00  
  3 Veit, Kristen             SR HOLYOKE CATH          11:35.76  
  4 Jarrard, Jessica          SR HUDSON CATHOLIC       11:36.39  
  5 Lanois, Alison            SO HAMILTON-WEN          11:48.36  
  6 Campion, Alison           SO WESTWOOD              12:02.71  
  7 Wolff, Rachael            JR HOLYOKE CATH          12:04.78  
  8 Hazen, Mary               SR MARIAN-FRAM           12:08.48  
  9 Swindells, Alyssa         FR BROMFIELD             12:12.17  
 10 Ferguson, Shannon         JR NORWELL               12:14.01  
 11 Kronauer, Kristina        SR BROMFIELD             12:14.42  
 12 Chow, Lauren              JR WESTON                12:16.55  
 13 Sweet, Amanda             SR SEEKONK               12:30.09  
 14 Giles, Jillian            SR WHITINSVILLE          12:31.24  
 15 McBride, Caroline         SR NO READING            12:37.94  
 16 Weiler, Nicole            SR NORWELL               12:41.93  
 17 Ginsberg, Katie           SO WESTWOOD              12:47.12  
 18 Laserte, Linsey           SR OAKMONT               12:47.57  
 19 Martins, Kim              SR NEWBURYPORT           12:55.27  
 20 Markham, Jennifer         FR LUNENBURG             12:56.73  
 21 Fisher, Erica             JR HOLYOKE CATH          13:03.79  
 22 Doggett, Jessica          SO WATERTOWN             13:14.94  
 23 Lapointe, Brooke          JR HOLYOKE CATH          13:27.47  
 -- Belcher, Victoria         FR SEEKONK                    DNF  
 
Event 28  Girls Shot Put
==========================================================================
        Meet: * 41-05  2/21/1998   Elizabeth Perry, Old Rochester Reg. HS      
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Foster, Sanya             SR NEW LEADERSHIP C      38-07.75     11.77m 
  2 Chauvin, Krista           JR SEEKONK               37-03.00     11.35m 
  3 Allen, Kelly              SR NORTON                35-08.75     10.89m 
  4 Bachinski, Katie          SR PIONEER VALL          34-10.25     10.62m 
  5 Green, Brittany           SO LUNENBURG             32-11.50     10.04m 
  6 Derrico, Melissa          JR NEWBURYPORT           31-11.25      9.73m 
  7 McNeill, Sarah            SR E BRIDGEWATR          31-08.50      9.66m 
  8 Judge, Amber              JR MAHAR REGIONAL S      31-06.50      9.61m 
  9 Germain, Kelcey           SR AUBURN                31-06.00      9.60m 
 10 Babineau, Alexis          SR LEICESTER             31-04.50      9.56m 
 11 Sasseville, Kaitlyn       SR DAVID PROUTY          30-08.75      9.36m 
 12 McMillen, Meg             SR ND ACAD-WORC          30-08.00      9.34m 
 13 Bowie-Edge, Jevhan        JR NEW LEADERSHIP C      29-11.00      9.11m 
 14 Boebel, Marina            FR BEDFORD               29-10.00      9.09m 
 15 Lodge, Tanazia            JR NEW LEADERSHIP C      29-03.00      8.91m 
 16 Dion, Nicole              SR LUNENBURG             28-10.00      8.78m 
 17 MacMullen, Lauren         JR WINTHROP              28-08.50      8.75m 
 17 Ritacco, Jessica          FR BARTLETT JR/SR H      28-08.50      8.75m 
 19 Larkin, Kelly             JR E BRIDGEWATR          28-00.50      8.54m 
 20 Smaldone, Taylor          JR HAMILTON-WEN          27-09.00      8.45m 
 21 Sanchez, Gabi             SR GRAFTON               27-08.00      8.43m 
 22 Danielson, Victoria       SO SEEKONK               27-05.00      8.35m 
 23 Pope, Lyndsey             JR SOUTH HADLEY HIG      26-10.00      8.17m 
 24 Parent, Alicia            SO BELLINGHAM           J26-10.00      8.17m 
 25 Nelson, Kendall           SR O.R.R.                26-09.00      8.15m 
 26 Monteiro, Ryann           FR O.R.R.                26-08.00      8.12m 
 27 Seagrave, Laura           SR UXBRIDGE              26-07.25      8.10m 
 28 Bare, Alexandre           SO O.R.R.                26-00.25      7.93m 
 29 Riley, Emma               JR FAIRHAVEN             25-10.00      7.87m 
 30 Mandly, Leah              JR BISHOP STANG          25-02.50      7.68m 
 
Event 29  Girls High Jump
==========================================================================
        Meet: *  5-08  1995        Jen Britz, Hopkinton HS                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Clarkson, Janelle         JR SEEKONK                5-02.00      1.57m 
  2 Krawczyk, Sybil           JR O.R.R.                 5-00.00      1.52m 
  2 Thomas, Rachel            SO WATERTOWN              5-00.00      1.52m 
  4 Barnaby, Caroline         SR NEWBURYPORT           J5-00.00      1.52m 
  5 Poirier, Leanne           SR SEEKONK               J5-00.00      1.52m 
  6 DeCarteret, Jillena       SR NARRAGANSETT          J5-00.00      1.52m 
  6 Coate, Michelle           SO PEMBROKE              J5-00.00      1.52m 
  8 Holden, Amanda            JR LUNENBURG              4-10.00      1.47m 
  9 McIntyre, Erin            SO NORTHBRIDGE           J4-10.00      1.47m 
  9 Mateen, Akilah            SR ARCH WLLIAMS          J4-10.00      1.47m 
 11 Hunter, Nicole            JR NIPMUC REGIONAL       J4-10.00      1.47m 
 11 Ulf, Kelly                JR LUNENBURG             J4-10.00      1.47m 
 11 Brinkman, Mary            JR WEST BRIDGEWATER      J4-10.00      1.47m 
 11 Krevosky, Ariele          FR SUTTON HS             J4-10.00      1.47m 
 -- Granara, Lauren           SR AUSTIN PREP                 NH            
 -- Sarrasin, Laura           JR UXBRIDGE                    NH            
 -- Andrews, Christine        SR SUTTON HS                   NH            
 -- Martinez, Julie           SR MARIAN-FRAM                 NH            
 -- Orton, Shannon            FR CASE                        NH            
 -- Skawski, Jennifer         SR MURDOCK                     NH            
 
Event 30  Girls Long Jump
==========================================================================
        Meet: * 19-01.25  2/14/2004   Tiana Riel, HOPKINTON                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Claflin, Amanda           SR PEMBROKE              16-08.25      5.08m 
  2 Holland, Alison           SR WATERTOWN             16-07.50      5.06m 
  3 Mercure, Aubree           SR HOLYOKE CATH          16-06.50      5.04m 
  4 Stoyle, Becky             SO PEMBROKE              16-04.50      4.99m 
  5 Fatemi, Teresa            JR PEMBROKE              16-04.00      4.97m 
  6 Carey, Kylene             JR E BRIDGEWATR          16-02.50      4.94m 
  7 Baptist, Meredith         SR ACAD N.D.TYN          16-01.00      4.90m 
  8 Miles, Victoria           SO MILLBURY              15-11.50      4.86m 
  9 Walker, Kara              SR CASE                  15-05.00      4.69m 
 10 Gilbert, Nicole           SO HANOVER HIGH SCH      15-04.00      4.67m 
 11 Finnegan, Katherine       SR BROMFIELD             15-03.25      4.65m 
 12 Mboya, Miriam             SO NEW LEADERSHIP C      15-02.25      4.62m 
 13 Dilley, Amanda            SR COYLE-CASS            14-10.00      4.52m 
 14 Blinn, Maggie             SR ACAD N.D.TYN          14-09.25      4.50m 
 15 Fucillo, Jenny            JR WINTHROP              14-08.50      4.48m 
 16 Perkins, Alyssa           SR ASHLAND               14-08.00      4.47m 
 17 Tabin, Brianna            SO SOUTH HADLEY HIG      14-06.25      4.42m 
 18 Lytle, Jacqueline         SR NO READING            14-04.75      4.38m 
 19 Cardinal, Jennifer        SO HOLYOKE CATH          14-03.25      4.34m 
 19 Sullivan, Victoria        JR URSULINE ACADEMY      14-03.25      4.34m 
 21 Angiolillo, Brittany      SO NO READING            14-02.25      4.32m 
 22 Gottlieb, Erica           JR WESTON                14-00.50      4.27m 
 23 Davey, Kelsey             SR SOUTH HADLEY HIG      14-00.00      4.26m 
 24 Conway, Kristy            SO NO READING            13-10.75      4.23m 
 25 Riedel, Claire            JR WESTON                13-08.50      4.17m 
 26 Ciolek, Alisha            SO HOLYOKE CATH          12-05.25      3.79m 
 
Event 31  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 1:46.58  2/14/1999   Hopkinton HS                              
                         Sprachman,M.,McCowan,E.,Campbell,E.,Moschella,C.  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 PEMBROKE HS                                         1:48.85   5 
     1) Claflin, Amanda SR              2) Coate, Michelle SO             
     3) Fatemi, Teresa JR               4) Stoyle, Becky SO               
  2 LUNENBURG HS                                        1:49.92   5 
     1) Mercadante, Sophia SR           2) Sanford, Sydney 08             
     3) Dion, Nicole SR                 4) Hudson, Chelsea JR             
  3 WESTWOOD HS                                         1:50.37   5 
     1) Ribas, Anna                     2) Isberg, Megan                  
     3) Wells, Corrinne SR              4) Allen, Taylor SO               
  4 COYLE-CASSIDY HS - TAUNTON                          1:53.09   4 
     1) Zimmerman, Amanda               2) Smith, Alyssa JR               
     3) Dilley, Amanda SR               4) Keyes, Joan SR                 
  5 CARD SPELLMAN-BROCKTON                              1:53.36   4 
     1) Powers, Katie SO                2) Vargus, Alannah JR             
     3) Odonnell, Meg                   4) Hickey, Meg                    
  6 WESTON HS                                           1:53.90   5 
     1) Gottlieb, Erica JR              2) Riedel, Claire JR              
     3) Wheaton, Alexandre JR           4) D'Angelo, Abby                 
  7 NORTH READING HS                                    1:53.98   4 
  8 HAMILTON-WENHAM HS                                  1:54.35   5 
     1) Sargent, Andrea SO              2) Brennick, Dorrie               
     3) Hughes, Abby                    4) Brown, Bridget                 
  9 SOUTH HADLEY HIGH SCHOOL                            1:54.41   4 
     1) Spring, Leah SR                 2) Sullivan, Anna                 
     3) Tabin, Brianna SO               4) Davey, Kelsey SR               
 10 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET                           1:54.59   5 
     1) Odonoghue, Shannon              2) Vicino, Kat JR                 
     3) Wall, Alyson SR                 4) Geldmacher, Becca JR           
 11 UXBRIDGE HS                                         1:55.10   1 
 12 WATERTOWN HS                                        1:55.35   3 
 13 AUSTIN PREP HS - READING                            1:55.63   3 
 14 SUTTON HS                                           1:55.74   2 
 15 URSULINE ACADEMY                                    1:56.12   3 
 16 ASHLAND HS                                          1:56.15   2 
 17 MOUNT ALVERNIA HIGH SCHOOL                          1:56.62   1 
 18 HOLYOKE CATHOLIC - DRURY                            1:56.73   3 
 19 BISH. STANG HS - DARTMOUTH                          1:56.80   2 
 20 ACAD NOTRE DAME-TYNGSBORO                           1:57.12   4 
 21 HANOVER HIGH SCHOOL                                 1:57.77   3 
 22 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD                            1:57.85   4 
     1) Jordan, Niki SR                 2) Johnson, Alyssa                
     3) Kennedy, Alice                  4) Alexander, Julia SO            
 23 LYNNFIELD HS                                        1:59.02   3 
 24 WINTHROP HS                                         1:59.19   1 
 25 NEW MISSION HIGH SCHOOL                             2:04.92   2 
 
Event 32  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: * 9:39.54  2/17/2001   Bromfield School-Harvard                  
                         Rosato,P.,Yanikoski,A.,Morse,D.,Lambie,A.         
    School                                               Finals 
================================================================
  1 WESTWOOD HS                                         9:55.53  
     1) Matthews, Sarah SR              2) Campion, Alison SO             
     3) Teehan, Laura SR                4) Martin, Kathryn SR             
  2 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD                           10:03.98  
     1) Reedich, Lisa SR                2) Durand, Sydney SO              
     3) Swindells, Alyssa FR            4) Jones, Emily SR                
  3 PEMBROKE HS                                        10:04.53  
     1) Connick, Heather SO             2) Cavalear, Sara JR              
     3) Scanlan, Mary SO                4) Nathan, Kathryn SR             
  4 LUNENBURG HS                                       10:06.56  
     1) Landry, Meagan SO               2) Guillette, Gabriella SO        
     3) Sanford, Sydney 08              4) Albertini, Kate JR             
  5 HOLYOKE CATHOLIC - DRURY                           10:11.62  
     1) Sypek, Mary SR                  2) Wolff, Rachael JR              
     3) Rezendes, Staci FR              4) Veit, Kristen SR               
  6 URSULINE ACADEMY                                   10:11.86  
     1) Sullivan, Tara SO               2) Dolan, Anna SO                 
     3) McFadden, Molly SO              4) McLaughlin, Kara SR            
  7 WHITINSVILLE CHRISTIAN                             10:30.01  
  8 COYLE-CASSIDY HS - TAUNTON                         10:33.76  
     1) Alegi, Abigail JR               2) Venturo, Brianna SO            
     3) Boutin, Katie                   4) Fahey, Caitlin SR              
  9 HAMILTON-WENHAM HS                                 10:39.20  
     1) Senning, Emily FR               2) Gaucher, Meghan                
     3) Roundy, Sarah                   4) Lanois, Alison SO              
 10 SUTTON HS                                          10:39.60  
 11 SEEKONK HS                                         10:41.82  
     1) Salit, Jen SO                   2) Spencer, Julia JR              
     3) Gagliardi, Emily SO             4) Spencer, Anna SO               
 12 BISH. STANG HS - DARTMOUTH                         10:52.18  
     1) Martin, Claire JR               2) Karam, Deanna SO               
     3) Ainsworth, Corinne JR           4) Darmody, Katie JR              
 13 CASE HS - SWANSEA                                  11:05.82  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 4:07.69  2/21/1998   Wayland H.S.                              
  Meet-yards:   4:07.70  1990        (=4:06.6 m) Norwell HS                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD                            4:11.33   4 
     1) Daniels, Lexi                   2) West, Kim SO                   
     3) Narbonne, Mimi SO               4) Finnegan, Katherine SR         
  2 MARIAN HS - FRAMINGHAM                              4:14.63   4 
     1) McAllister, Hillary             2) King, Serene SR                
     3) Hazen, Mary SR                  4) Egan, Kelly SR                 
  3 NORTON HS                                           4:16.15   4 
     1) Allen, Caroline JR              2) Johansmeyer, Laura SR          
     3) Almeida, Paige FR               4) Shubert, Kimberly FR           
  4 CASE HS - SWANSEA                                   4:22.53   4 
     1) Tower, Ava                      2) Pendergast, Alexa              
     3) Robillard, Kristen JR           4) Walker, Kara SR                
  5 PEMBROKE HS                                         4:25.52   4 
     1) Kulik, Taylor                   2) Cahill, Cara JR                
     3) Larkin, Brianna                 4) Ng, Michaela FR                
  6 SUTTON HS                                           4:25.86   2 
     1) Andrews, Christine SR           2) Wilson, Robbin                 
     3) Cadrin, Lauren JR               4) Colonies, Gabby                
  7 WESTWOOD HS                                         4:27.99   4 
     1) O'Sullivan, Mary                2) Keating, Rachael JR            
     3) Isberg, Megan                   4) Ribas, Anna                    
  8 SWAMPSCOTT HS                                       4:28.02   3 
  9 NEWBURYPORT HS                                      4:31.65   3 
     1) Chaney, Jeanmarie JR            2) Barnaby, Caroline SR           
     3) Cullinan, Avery SR              4) McCormick, Hannah JR           
 10 NIPMUC REGIONAL HIGH SCHOOL                         4:32.30   1 
 11 NARRAGANSETT REG-BALDWNVL                           4:34.89   1 
 12 MURDOCK MID HS - WINCHENDON                         4:35.23   1 
 13 URSULINE ACADEMY                                    4:35.46   2 
 14 MILLIS HIGH SCHOOL                                  4:36.84   3 
 15 HOLYOKE CATHOLIC - DRURY                            4:38.17   3 
 16 BELLINGHAM HS                                       4:38.30   2 
 17 AUSTIN PREP HS - READING                            4:39.01   2 
 18 WATERTOWN HS                                        4:40.92   3 
     1) D'Amico, Kristina               2) Antonellis, Margaret           
     3) Doggett, Jessica SO             4) Zito-Wolf, Ariana              
 19 HAMILTON-WENHAM HS                                  4:42.54   3 
 20 SOUTH HADLEY HIGH SCHOOL                            4:44.07   2 
 21 WEST BRIDGEWATER                                    4:44.53   1 
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) BROMFIELD SCHOOL-HARVARD    46        2) PEMBROKE HS                43.50
    3) WESTWOOD HS                 33        4) LUNENBURG HS               28   
    5) SEEKONK HS                  26        6) COYLE-CASSIDY HS - TAUNTO  24   
    7) NEW LEADERSHIP CHARTER SCH  20        8) MARIAN HS - FRAMINGHAM     16   
    8) NORTON HS                   16       10) WATERTOWN HS               15   
   11) HOLYOKE CATHOLIC - DRURY    14       12) BISH. STANG HS - DARTMOUT  12   
   13) SWAMPSCOTT HS               10       14) EAST BRIDGEWATER HS         9   
   14) WESTON HS                    9       16) MURDOCK MID HS - WINCHEND   8   
   16) South Hadley High School     8       18) OLD ROCHESTER-MATTAPOISET   7   
   19) ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE     6       19) WINTHROP HS                 6   
   21) URSULINE ACADEMY             5       21) NEWBURYPORT HS              5   
   23) HUDSON CATHOLIC HIGH SCHOO   4       23) PIONEER VALLEY-NORTHFIELD   4   
   23) HANOVER HIGH SCHOOL          4       23) CASE HS - SWANSEA           4   
   23) UXBRIDGE HS                  4       28) DEDHAM HS                   3   
   28) Whitinsville Christian       3       28) HAMILTON-WENHAM HS          3   
   28) CARD SPELLMAN-BROCKTON       3       32) LYNNFIELD HS                2   
   33) AUSTIN PREP HS - READING     1       33) SUTTON HS                   1   
   35) NARRAGANSETT REG-BALDWNVL    0.50                                        
 
                    Men - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) HAMILTON-WENHAM HS          43        2) HUDSON HS                  36   
    3) SEEKONK HS                  30        4) NEWBURYPORT HS             24   
    5) MILLBURY JR/SR HS           23        6) PEMBROKE HS                20   
    7) MAHAR REGIONAL SCHOOL       16        8) NORTH READING HS           15   
    9) NORTON HS                   14        9) ATHOL HS                   14   
   11) WATERTOWN HS                12       12) WINTHROP HS                11   
   12) AUBURN HS                   11       14) OLD ROCHESTER-MATTAPOISET  10   
   14) LUNENBURG HS                10       14) EAST BRIDGEWATER HS        10   
   14) SUTTON HS                   10       18) WESTWOOD HS                 9   
   19) HANOVER HIGH SCHOOL          8       19) DEDHAM HS                   8   
   19) BEDFORD HS                   8       19) Millis High School          8   
   23) COYLE-CASSIDY HS - TAUNTON   6       23) Whitinsville Christian      6   
   23) WESTON HS                    6       23) NORWELL HS                  6   
   27) BLACKSTONE-MILLVILLE REGIO   5       28) NIPMUC REGIONAL HIGH SCHO   4   
   28) BISH. STANG HS - DARTMOUTH   4       30) BROMFIELD SCHOOL-HARVARD    3   
   31) CASE HS - SWANSEA            2       31) FAIRHAVEN HS                2   
   31) GRAFTON HS                   2       31) HOLYOKE CATHOLIC - DRURY    2   
   31) ASHLAND HS                   2       31) CARD SPELLMAN-BROCKTON      2   
   37) OAKMONT REG-ASHBURNHAM       1