Find this page online at www.coolrunning.com/results/09/ct/Jul8_PatGri_set1.shtml

Pat Griskus Sprint Triathlon

Middlebury, CT, July 8, 2009

Overall Results

Tom Wilkas

For more race information, see Fast Track Timing LLC.




 
Place No.   Name                S Age Div/Tot  Div   City            St Wave Swim    Tran1   Bike    Tran2   Run     Finish  
===== ===== =================== = === ======== ===== =============== == ==== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1     1 Domenic Gillen      M  31   1/14   M3034 Westport        CT 1      11:00    0:39   26:40    0:47   16:48   55:52 
    2     2 Christopher Thomas  M  37   1/36   M3539 Easton          CT 1      11:50    1:15   26:19    0:35   17:10   57:07 
    3     5 Ian Ray             M  46   1/34   M4549 Easton          CT 1      11:11    0:30   27:18    0:36   19:38   59:11 
    4     3 Chris Schulten      M  37   2/36   M3539 Middlefield     CT 1      13:53    1:16   27:16    0:36   17:11 1:00:10 
    5   567 Mixed Relay         Z  36   1/28   ZTEAM Morris          CT 3      11:45    0:45   29:57    0:40   17:24 1:00:29 
    6    53 Tim Steiskal        M  19   1/19   M1519 Naugatuck       CT 1      11:20    0:49   28:55    0:38   19:03 1:00:44 
    7    67 Matt Boobar         M  37   3/36   M3539 Stratton Mt     VT 1      14:01    0:49   28:17    0:42   18:35 1:02:22 
    8    28 Daniel Theleen      M  21   1/13   M2024 Southbury       CT 1      10:34    0:52   33:01    0:29   17:36 1:02:29 
    9    20 Tony Grabiec        M  39   4/36   M3539 Trumbull        CT 1      13:33    0:50   28:49    0:33   19:24 1:03:07 
   10   275 Scott Livingston    M  37   5/36   M3539 Bolton          CT 2      14:53    0:56   28:47    0:47   17:57 1:03:17 
   11     6 Matthew Capiello    M  44   1/39   M4044 Southbury       CT 1      12:30    1:16   29:19    0:44   19:32 1:03:20 
   12    41 Oakes Ames          M  56   1/32   M5559 New Canaan      CT 1      15:02    1:03   27:52    0:41   18:51 1:03:27 
   13   560 Male Relay          Y  18   1/6    YTEAM Hamden          CT 3      11:03    0:47   33:43    0:33   17:24 1:03:29 
   14   556 Mixed Relay         Z  46   2/28   ZTEAM Sharon          CT 3      13:23    0:50   28:12    0:48   20:22 1:03:34 
   15    16 David Rivard-Lentz  M  41   2/39   M4044 East Hampton    CT 1      13:46    0:54   29:14    0:43   19:28 1:04:03 
   16   249 Maneesh Shanbhag    M  31   2/14   M3034 Fairfield       CT 2      12:36    0:42   30:46    0:33   19:30 1:04:05 
   17    25 Don Gustavson       M  35   6/36   M3539 Fairfield       CT 1      15:54    0:48   28:00    0:35   19:00 1:04:15 
   18   582 Mixed Relay         Z  66   3/28   ZTEAM Wolcott         CT 3      13:18    1:02   33:24    0:35   16:09 1:04:26 
   19   577 Male Relay          Y  50   2/6    YTEAM Southbury       CT 3      12:11    0:48   29:46    0:40   21:04 1:04:27 
   20     8 Alan Macdougall     M  44   3/39   M4044 Branford        CT 1      16:05    1:14   28:24    0:43   18:03 1:04:27 
   21    38 Michael Root        M  55   2/32   M5559 W. Cornwall     CT 1      13:39    0:35   29:54    0:35   19:50 1:04:32 
   22    42 John Wilson         M  51   1/47   M5054 New Canaan      CT 1      14:52    1:14   27:53    0:43   19:54 1:04:34 
   23    30 Christian Dzilinski M  42   4/39   M4044 Fairfield       CT 1      13:59    1:12   29:15    0:37   20:15 1:05:16 
   24   217 Ryan Distefano      M  19   2/19   M1519 South Windsor   CT 2      11:46    0:38   32:40    0:38   19:57 1:05:38 
   25   146 Cassandra Maximenko F  26   1/14   F2529 Naugatuck       CT 1      14:05    0:46   29:36    0:36   20:36 1:05:38 
   26   427 Steve Roulier       M  46   2/34   M4549 Feeding Hills   MA 3      14:26    1:25   28:11    0:50   20:56 1:05:45 
   27    57 Joshua Sklanka      M  20   2/13   M2024 Watertown       CT 1      11:09    0:57   32:11    0:33   20:59 1:05:46 
   28    49 Thomas Filippini    M  48   3/34   M4549 Torrington      CT 1      12:30    0:58   30:54    0:48   20:46 1:05:54 
   29   572 Mixed Relay         Z  43   4/28   ZTEAM Sandy Hook      CT 3      14:47    0:48   28:07    0:30   21:45 1:05:55 
   30    83 Michelle Wolfson    F  41   1/36   F4044 Rye             NY 1      13:38    0:52   30:43    0:37   20:12 1:06:00 
   31    73 David Giampietro    M  45   4/34   M4549 Watertown       CT 1      12:15    1:23   31:52    0:40   19:56 1:06:05 
   32    56 Anthony Lombardi    M  27   1/19   M2529 Plantsville     CT 1      14:19    1:06   30:19    0:29   20:06 1:06:18 
   33    59 Jason Dufour        M  36   7/36   M3539 Bristol         CT 1      18:34    1:09   27:51    0:43   18:03 1:06:18 
   34    90 Male Relay          Y   0   3/6    YTEAM Cheshire        CT 3      13:10    0:48   33:03    0:36   18:46 1:06:19 
   35   206 Taylor Peterson     M  16   3/19   M1519 Fairfield       CT 2      15:44    1:00   30:45    0:31   18:25 1:06:23 
   36    27 Rob Duguay          M  24   3/13   M2024 Wolcott         CT 1      12:03    1:27   31:58    1:02   20:13 1:06:41 
   37    18 Michael Maximenko   M  41   5/39   M4044 Naugatuck       CT 1      14:59    0:53   29:29    0:33   20:52 1:06:44 
   38     7 Joe Whelan          M  45   5/34   M4549 Newtown         CT 1      13:38    0:43   31:48    0:49   20:12 1:07:08 
   39    11 Noel Roberts        M  50   2/47   M5054 Durham          CT 1      15:16    0:57   29:27    0:31   21:03 1:07:12 
   40   282 Arnar Geirsson      M  38   8/36   M3539 New Haven       CT 2      15:18    0:46   29:59    0:48   20:41 1:07:30 
   41    15 Jay Swift           M  42   6/39   M4044 Bethel          CT 1      14:36    1:01   31:42    0:44   19:34 1:07:35 
   42   522 Joe Marinucci       C  35   1/37   CLYDE Moultonborough  NH 3      15:12    1:11   29:36    0:49   21:08 1:07:52 
   43    77 Robin Passander     F  46   1/20   F4549 West Haven      CT 1      13:19    0:58   30:17    0:52   22:41 1:08:04 
   44   406 Denis Niez          M  43   7/39   M4044 Woodbury        CT 3      16:30    0:56   29:34    0:40   20:47 1:08:25 
   45    54 John Whalen         M  44   8/39   M4044 Bethel          CT 1      15:27    1:02   30:21    0:48   20:50 1:08:25 
   46    17 Todd Fisher         M  41   9/39   M4044 Norwich         CT 1      14:35    1:11   31:26    0:57   20:23 1:08:31 
   47   411 Michael Taylor      M  44  10/39   M4044 Danbury         CT 3      17:08    1:31   28:32    0:56   20:34 1:08:39 
   48   523 Jonathan Vath       C  36   2/37   CLYDE Plantsville     CT 3      14:37    1:34   30:19    1:03   21:39 1:09:10 
   49    97 Pascale Butcher     F  48   2/20   F4549 Southport       CT 1      15:29    0:47   31:13    0:39   21:07 1:09:14 
   50    13 John Crocamo        M  47   6/34   M4549 Seymour         CT 1      12:35    0:52   31:37    0:44   23:31 1:09:17 
   51   231 Christopher Haines  M  25   2/19   M2529 Vernon          CT 2      12:10    0:47   34:44    1:02   20:40 1:09:21 
   52    80 Zachary Bowen       M  19   4/19   M1519 Litchfield      CT 1      12:15    1:25   33:24    0:38   21:42 1:09:22 
   53    99 Kathryn Flodquist   F  43   2/36   F4044 Terryville      CT 1      13:58    1:16   30:51    0:43   22:37 1:09:22 
   54   164 Penny Sorbello      F  37   1/33   F3539 New Windsor     NY 1      12:27    1:21   31:51    0:39   23:27 1:09:43 
   55    47 Vin Darcy           M  51   3/47   M5054 Avon            CT 1      13:43    1:13   32:11    1:02   21:40 1:09:47 
   56   461 Kevin Cunningham    M  51   4/47   M5054 Rye             NY 3      14:34    1:18   31:01    0:45   22:11 1:09:48 
   57   233 Nicholas Haas       M  26   3/19   M2529 Arlington       MA 2      16:56    1:25   32:35    1:00   17:56 1:09:50 
   58   399 David Cordani       M  43  11/39   M4044 Simsbury        CT 3      17:07    1:02   30:22    0:47   20:36 1:09:53 
   59   238 Joey Solomon        M  27   4/19   M2529 Danbury         CT 2      16:58    1:19   29:08    1:10   21:27 1:10:01 
   60    10 Michael Crane       M  49   7/34   M4549 Middlebury      CT 1      14:09    0:54   31:25    0:46   22:51 1:10:04 
   61   407 Jeffrey Vizethann   M  43  12/39   M4044 Cornwall        NY 3      15:39    1:16   31:41    0:40   20:59 1:10:13 
   62   234 Chris Papsin        M  26   5/19   M2529 New Preston     CT 2      12:30    1:15   33:06    0:57   22:26 1:10:13 
   63    43 Bruce Cook          M  57   3/32   M5559 Greenwich       CT 1      15:43    0:57   31:29    0:56   21:15 1:10:19 
   64    86 Mixed Relay         Z   0   5/28   ZTEAM Southbury       CT 3      11:00    1:31   32:11    0:42   24:57 1:10:20 
   65   496 Bob Otto            M  57   4/32   M5559 Holtsville      NY 3      14:29    1:41   30:54    1:28   21:52 1:10:21 
   66    22 Barry Sobolewski    M  38   9/36   M3539 Lagrangeville   NY 1      14:38    0:48   32:26    0:42   21:53 1:10:24 
   67    93 John Keggi          M  19   5/19   M1519 Middlebury      CT 1      14:57    3:21   33:12    1:37   17:26 1:10:30 
   68   571 Mixed Relay         Z  43   6/28   ZTEAM Prospect        CT 3      13:47    1:14   31:57    0:52   22:42 1:10:31 
   69    37 Geoffrey Sager      M  54   5/47   M5054 Farmington      CT 1      14:42    1:38   31:24    0:43   22:10 1:10:35 
   70   491 Buzz Gardner        M  56   5/32   M5559 Guilford        CT 3      15:02    1:34   30:56    0:57   22:19 1:10:47 
   71   286 Bob Meyst           M  39  10/36   M3539 Danbury         CT 2      16:59    1:02   29:42    1:01   22:13 1:10:55 
   72   457 Jeffrey Stark       M  51   6/47   M5054 Westtown        NY 3      16:26    1:38   31:18    0:54   20:42 1:10:56 
   73   414 Gary Turek          M  44  13/39   M4044 Southingtn      CT 3      15:31    1:07   30:56    0:53   22:34 1:10:59 
   74   265 Mark Andrejczyk     M  36  11/36   M3539 Shelton         CT 2      17:19    1:43   31:05    0:52   20:08 1:11:05 
   75   477 Mickey Syrop        M  53   7/47   M5054 Summit          NJ 3      15:03    0:52   32:28    0:51   22:01 1:11:13 
   76    81 Karim Mabrouk       M  23   4/13   M2024 Naugatuck       CT 1      12:23    1:32   34:32    0:58   22:00 1:11:23 
   77   389 David Cole          M  41  14/39   M4044 Dover           MA 3      13:17    1:20   32:12    0:57   23:57 1:11:41 
   78    12 Dan Germain         M  48   8/34   M4549 Newtown         CT 1      16:25    1:33   31:53    0:44   21:12 1:11:45 
   79   218 Thomas Byrnes       M  20   5/13   M2024 Rhinebeck       NY 2      11:35    0:48   38:23    0:43   20:19 1:11:46 
   80   410 Chris Lech          M  44  15/39   M4044 Simsbury        CT 3      16:44    1:05   31:40    0:54   21:30 1:11:51 
   81   287 Mark Carioto        M  39  12/36   M3539 Weston          CT 2      15:57    1:20   32:38    0:47   21:20 1:12:00 
   82   248 Terry Hollowell     M  31   3/14   M3034 Branford        CT 2      15:54    1:10   33:34    0:40   20:44 1:12:02 
   83   267 Matthew Schmidt     M  36  13/36   M3539 Cheshire        CT 2      15:09    1:06   32:11    0:49   22:51 1:12:04 
   84    98 Susan Fegelman      F  46   3/20   F4549 Milford         CT 1      14:25    0:57   33:09    1:00   22:42 1:12:10 
   85   362 Jamie Fishlow       M  51   8/47   M5054 Old Bethpage    NY 1      15:14    1:17   32:37    0:54   22:14 1:12:14 
   86   163 Erin Giaccio        F  37   2/33   F3539 Redding         CT 1      13:15    1:04   35:11    0:52   22:02 1:12:22 
   87    45 Peter Perkins       M  59   6/32   M5559 Newtown         CT 1      13:51    1:36   32:15    1:04   23:38 1:12:22 
   88   331 Nicky Wisher        F  44   3/36   F4044 Westport        CT 2      15:03    1:01   31:49    0:52   23:43 1:12:27 
   89   433 Dale Miller         M  47   9/34   M4549 Cornwall        NY 3      14:29    1:16   34:13    1:05   21:29 1:12:31 
   90   485 Mark Skelte         M  54   9/47   M5054 Wilsonville     OR 3      16:57    1:02   31:28    0:57   22:14 1:12:36 
   91    55 Cameron Hessler     M  17   6/19   M1519 Southbury       CT 1      10:34    1:25   36:15    0:26   23:57 1:12:37 
   92   251 Steve Sauve         M  33   4/14   M3034 Thomaston       CT 2      16:25    1:48   32:30    1:25   20:34 1:12:40 
   93    96 Monique Crane       F  45   4/20   F4549 Middlebury      CT 1      13:32    1:16   34:23    1:15   22:16 1:12:41 
   94   300 Leah Begg           F  40   4/36   F4044 Newtown         CT 2      15:08    1:12   33:32    1:10   21:44 1:12:44 
   95   148 Laura O'Brien       F  27   2/14   F2529 Stratford       CT 1      12:41    1:31   35:57    1:10   21:27 1:12:46 
   96    51 Gary Rodebaugh      M  61   1/7    M6064 Guilford        CT 1      14:04    1:24   31:35    0:49   24:58 1:12:48 
   97   483 Peter Skelos        M  54  10/47   M5054 Rockville Centr NY 3      14:20    1:49   32:30    1:28   22:45 1:12:50 
   98   257 Sean Dunn           M  34   5/14   M3034 Watertown       CT 2      17:36    1:06   30:12    1:07   23:04 1:13:02 
   99   243 Brad Piccirillo     M  29   6/19   M2529 Naugatuck       CT 2      17:25    1:12   34:05    0:31   19:52 1:13:03 
  100   449 Fran Feeney         M  50  11/47   M5054 Ludlow          MA 3      16:07    1:23   29:58    1:12   24:26 1:13:03 
  101   484 Donald Stuart       M  54  12/47   M5054 Fairfield       CT 3      14:45    1:03   32:42    0:47   23:48 1:13:03 
  102   170 Katie Bottini       F  23   1/8    F2024 Wilton          CT 1      15:43    1:47   35:04    0:59   19:35 1:13:06 
  103    58 Paul Martin         M  42  16/39   M4044 Natick          MA 1      14:47    0:50   36:41    0:53   20:03 1:13:12 
  104   531 Michael Begg        C  41   3/37   CLYDE Trumbull        CT 3      15:32    1:09   33:06    0:46   22:47 1:13:19 
  105   517 Jamie Fisher        C  42   4/37   CLYDE Glen Rock       NJ 3      15:04    1:09   32:07    0:52   24:10 1:13:19 
  106   552 Mixed Relay         Z  26   7/28   ZTEAM Southbury       CT 3      17:00    0:40   34:36    0:35   20:31 1:13:20 
  107    66 Jason Tilinghast    M  40  17/39   M4044 Bethleham       CT 1      16:24    1:24   32:49    0:53   21:52 1:13:20 
  108    79 Brendan Heller      M  19   7/19   M1519 Naugatuck       CT 1      12:17    0:54   32:45    0:34   26:55 1:13:22 
  109   303 Kellie Brown        F  40   5/36   F4044 Stamford        CT 2      16:02    1:40   32:31    1:05   22:16 1:13:33 
  110   174 Kate Mitchell       F  27   3/14   F2529 Stratton Mounta VT 1      16:22    1:18   33:59    0:54   21:07 1:13:40 
  111   464 Thomas Meehan       M  52  13/47   M5054 Seaford         NY 3      13:11    1:46   34:29    1:11   23:11 1:13:46 
  112    14 Kristopher Arnold   M  44  18/39   M4044 West Simsbury   CT 1      16:49    1:35   31:00    1:01   23:26 1:13:48 
  113   408 Jeffrey Goldberger  M  43  19/39   M4044 New York        NY 3      17:24    1:11   30:43    0:42   23:53 1:13:52 
  114   575 Mixed Relay         Z  49   8/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      11:54    0:47   31:24    0:34   29:16 1:13:53 
  115    32 Michael D'Addetta   M  52  14/47   M5054 Branford        CT 1      15:46    1:18   32:32    0:47   23:36 1:13:57 
  116   228 Chris Kaplanis      M  25   7/19   M2529 Norwalk         CT 2      16:36    1:25   33:31    1:04   21:25 1:13:58 
  117   269 Vincent Daniello    M  36  14/36   M3539 Sherman         CT 2      16:07    0:45   32:30    0:45   23:53 1:13:59 
  118   276 Mike Fuller         M  37  15/36   M3539 West Hartford   CT 2      15:51    1:27   32:46    1:07   22:51 1:14:00 
  119   400 Patrick Tomak       M  43  20/39   M4044 North Haven     CT 3      15:32    1:30   31:48    1:24   24:03 1:14:14 
  120    95 Reenie Parker       F  50   1/13   F5054 Riverside       CT 1      15:31    1:04   32:47    1:16   23:44 1:14:20 
  121   232 Timothy White       M  26   8/19   M2529 Hamden          CT 2      16:08    1:47   31:53    1:34   23:01 1:14:20 
  122   255 Justin Soule        M  34   6/14   M3034 Kent            CT 2      18:09    1:20   31:09    1:20   22:24 1:14:20 
  123   489 Jim Donegan         M  55   7/32   M5559 New York        NY 3      18:25    1:27   31:49    1:08   21:45 1:14:32 
  124   308 Carolyn Mucci       F  41   6/36   F4044 Middlebury      CT 2      15:40    1:06   31:14    0:49   25:47 1:14:34 
  125   568 Mixed Relay         Z  38   9/28   ZTEAM East Hampton    CT 3      18:55    0:55   26:15    0:52   27:40 1:14:34 
  126   211 Timothy Dufore      M  18   8/19   M1519 Suffield        CT 2      12:38    2:11   37:10    0:59   21:44 1:14:40 
  127   521 Ronald Rolfe        C  35   5/37   CLYDE Oakdale         CT 3      14:53    1:44   31:25    0:50   25:56 1:14:46 
  128    23 Kenneth Clark       M  37  16/36   M3539 Prospect        CT 1      14:35    1:48   34:48    1:11   22:31 1:14:50 
  129   266 James Stevens       M  36  17/36   M3539 Cheshire        CT 2      13:32    1:36   32:48    0:44   26:14 1:14:52 
  130   215 Sean Farrell        M  19   9/19   M1519 Brookfield      CT 2      13:09    2:51   34:30    1:06   23:26 1:15:01 
  131   202 Chris Branco        M  15  10/19   M1519 Naugatuck       CT 2      12:18    1:46   36:20    1:01   23:52 1:15:14 
  132   419 John Hayden         M  45  10/34   M4549 Cheshire        CT 3      15:36    1:42   34:45    1:09   22:05 1:15:15 
  133   333 Joan Lynch          F  44   7/36   F4044 Cos Cob         CT 2      14:53    1:19   33:45    1:11   24:11 1:15:18 
  134   151 Joannah Graham      F  29   4/14   F2529 Hartford        CT 1      13:27    1:14   33:38    1:19   25:46 1:15:22 
  135   495 Blair Bertaccini    M  56   8/32   M5559 Waterbury       CT 3      16:42    2:15   32:36    1:32   22:31 1:15:33 
  136    46 Alexei Bachuretz    M  24   6/13   M2024 Bethlehem       CT 1      14:02    1:46   35:17    0:40   23:52 1:15:35 
  137   152 Colleen McKirryher  F  30   1/11   F3034 Thomaston       CT 1      14:31    1:18   38:07    0:56   20:46 1:15:35 
  138   239 Glen Schoenmann     M  27   9/19   M2529 Shelton         CT 2      21:02    1:12   31:30    0:58   20:57 1:15:38 
  139   155 Heather Stewart     F  32   2/11   F3034 Greenwich       CT 1      18:28    1:36   31:26    0:46   23:31 1:15:45 
  140   528 Scott Beauregard    C  40   6/37   CLYDE Milford         CT 3      18:37    1:32   31:22    0:41   23:45 1:15:55 
  141   539 Michael Scanlon     C  46   7/37   CLYDE Commack         NY 3      16:14    1:19   33:44    1:16   23:24 1:15:55 
  142   268 Brian Stiewing      M  36  18/36   M3539 Shelton         CT 2      19:27    1:40   31:14    1:10   22:28 1:15:57 
  143   280 Danny Berry         M  38  19/36   M3539 Hamden          CT 2      20:10    1:54   31:57    1:15   20:45 1:15:59 
  144   168 Christina Wunderle  F  39   3/33   F3539 West Simsbury   CT 1      13:50    1:27   33:41    0:56   26:07 1:15:59 
  145   283 Pascal Fuchs        M  39  20/36   M3539 Fairfield       CT 2      18:52    1:21   32:52    0:59   22:03 1:16:07 
  146   434 Andrew Kaiser       M  47  11/34   M4549 Ridgewood       NJ 3      15:45    1:56   32:49    1:23   24:21 1:16:11 
  147   423 Joe Bogdan          M  46  12/34   M4549 Norwalk         CT 3      15:35    2:08   32:11    1:32   24:56 1:16:21 
  148    61 Matthew Morris      M  26  10/19   M2529 Middlebury      CT 1      15:59    1:45   33:33    1:10   24:04 1:16:28 
  149   253 Kevin Bishop        M  33   7/14   M3034 Brooklyn        NY 2      14:26    1:23   34:43    1:29   24:35 1:16:33 
  150   247 Shawn Keenan        M  31   8/14   M3034 Wallingford     CT 2      23:39    1:29   31:55    0:35   18:58 1:16:35 
  151   205 Tom Smith           M  48  13/34   M4549 Killingworth    CT 3      15:40    1:01   32:32    1:02   26:22 1:16:35 
  152    91 Kate Tiedemann      A  41   1/9    ATHEN Rye             NY 1      13:14    2:01   34:45    0:55   25:46 1:16:38 
  153   416 Bill Baker          M  45  14/34   M4549 New Milford     CT 3      15:02    1:14   34:38    0:52   24:56 1:16:41 
  154   346 Kim Georgiades      F  47   5/20   F4549 East Hampton    CT 2      14:17    1:09   33:19    1:03   26:56 1:16:42 
  155   207 Matthew McDonald    M  17  11/19   M1519 Southbury       CT 2      11:43    1:35   40:33    0:33   22:21 1:16:43 
  156   220 Max La Manna        M  20   7/13   M2024 Waterbury       CT 2      17:30    2:03   36:40    0:23   20:13 1:16:46 
  157   428 Tim Northrop        M  46  15/34   M4549 Sandy Hook      CT 3      17:32    2:21   31:55    0:55   24:12 1:16:53 
  158   347 Karen Brown         F  47   6/20   F4549 Old Greenwich   CT 2      17:25    2:10   33:18    0:58   23:05 1:16:54 
  159   475 Steve Tutolo        M  53  15/47   M5054 Yalesville      CT 3      15:54    1:06   34:11    1:09   24:47 1:17:05 
  160   130 Maria Dumoulin      F  37   4/33   F3539 Middlebury      CT 1      17:25    1:51   32:59    1:02   23:50 1:17:06 
  161   244 Michael Levtchenko  M  29  11/19   M2529 Deer Park       NY 2      18:21    1:39   34:13    2:08   20:49 1:17:08 
  162    36 Michael Barry       M  54  16/47   M5054 Waterbury       CT 1      15:10    1:12   34:53    0:53   25:03 1:17:08 
  163   262 John Doherty        M  35  21/36   M3539 Fishkill        NY 2      21:17    1:07   32:51    1:04   20:53 1:17:10 
  164   397 David Somoroff      M  43  21/39   M4044 Woodbury        CT 3      22:39    2:40   28:20    2:06   21:36 1:17:19 
  165   393 Steven Cognato      M  42  22/39   M4044 Danbury         CT 3      18:05    1:54   32:06    1:29   23:57 1:17:30 
  166   472 Matthew Mette       M  53  17/47   M5054 Sharon          CT 3      16:50    1:36   36:11    1:15   21:43 1:17:32 
  167   230 Michael Ciesco      M  25  12/19   M2529 Torrington      CT 2      17:51    1:32   35:03    1:14   22:07 1:17:45 
  168   454 Thomas Bottini      M  50  18/47   M5054 Wilton          CT 3      13:14    2:00   36:43    0:49   25:18 1:18:01 
  169    24 Christopher Dembski C  36   8/37   CLYDE Southbury       CT 1      16:23    1:21   35:24    0:44   24:12 1:18:03 
  170   591 Daniel Rose         M  62   2/7    M6064 Fairfield       CT 3      15:48    1:49   32:29    0:52   27:10 1:18:05 
  171   250 Shawn Lawless       M  33   9/14   M3034 Wallingford     CT 2      15:47    2:51   32:57    1:42   24:52 1:18:06 
  172   585 Mixed Relay         Z  53  10/28   ZTEAM Woodbury        CT 3      16:38    1:05   34:50    0:38   25:04 1:18:13 
  173   415 G. Martin Henry     M  44  23/39   M4044 Broad Brook     CT 3      17:18    2:11   32:24    0:52   25:32 1:18:14 
  174   537 Tom Begg            C  45   9/37   CLYDE Glen Rock       NJ 3      15:15    0:59   34:25    1:04   26:34 1:18:16 
  175   569 Male Relay          Y  39   4/6    YTEAM Seymour         CT 3      17:57    0:44   31:57    0:40   27:05 1:18:20 
  176    78 Steven Delize       M  55   9/32   M5559 Wilton          CT 1      17:04    0:58   33:06    1:02   26:19 1:18:26 
  177   455 Darryl Sowell       M  50  19/47   M5054 Winsted         CT 3      19:09    2:19   30:34    1:24   25:03 1:18:27 
  178   208 Tj Warren           M  17  12/19   M1519 Naugatuck       CT 2      15:01    0:59   35:04    0:44   26:47 1:18:32 
  179   440 Joe Keeney          M  48  16/34   M4549 Greenwich       CT 3      16:24    1:59   35:26    0:33   24:22 1:18:42 
  180   158 Caryn Stellmach     F  35   5/33   F3539 Waterbury       CT 1      13:18    1:48   36:51    0:43   26:04 1:18:43 
  181   159 Tammy Grella        F  35   6/33   F3539 Litchfield      CT 1      20:41    1:20   33:30    0:45   22:30 1:18:44 
  182   277 Greg Bernar Bernard M  38  22/36   M3539 Woodbury        CT 2      15:23    2:03   34:00    1:39   25:53 1:18:55 
  183   581 Masters Relay       T  66   1/3    MASTR Leesburg        FL 3      16:50    1:22   31:22    0:56   28:31 1:18:59 
  184   501 William Lombardi    M  57  10/32   M5559 Southington     CT 3      18:24    1:50   34:32    1:13   23:03 1:19:00 
  185   138 Helen Brown         F  39   7/33   F3539 Bantam          CT 1      15:39    1:17   36:34    0:53   24:42 1:19:03 
  186   422 Wayne Zimmerman     M  45  17/34   M4549 Weston          CT 3      18:11    1:55   33:49    0:56   24:18 1:19:07 
  187   175 Jennifer Giles      F  37   8/33   F3539 Southbury       CT 1      15:59    1:37   36:33    1:20   23:42 1:19:09 
  188    44 Peter Benner        M  59  11/32   M5559 West Hartford   CT 1      16:21    1:35   33:03    0:58   27:16 1:19:10 
  189   471 Gerry Hillery       M  52  20/47   M5054 Bellmore        NY 3      15:17    1:15   35:26    1:20   25:55 1:19:11 
  190   586 Mixed Relay         Z  33  11/28   ZTEAM Wolcott         CT 3      16:33    0:56   37:25    0:43   23:41 1:19:15 
  191   263 Matthew Haun        M  35  23/36   M3539 Jefferson Valle NY 2      21:03    1:29   33:53    0:55   22:02 1:19:19 
  192   562 Male Relay          Y  19   5/6    YTEAM Chappaqua       NY 3      15:33    0:40   37:13    0:33   25:24 1:19:20 
  193   512 Carl Russell        M  59  12/32   M5559 Orange          CT 3      17:55    1:18   33:51    0:56   25:29 1:19:28 
  194   372 Susan Stuart        F  54   2/13   F5054 Fairfield       CT 2      20:10    1:10   33:41    1:01   23:29 1:19:30 
  195   446 Frank Forte         M  50  21/47   M5054 Milford         CT 3      19:07    1:31   33:05    1:06   24:48 1:19:35 
  196   225 Matthew Palmieri    M  23   8/13   M2024 Waterbury       CT 2      15:26    2:15   37:14    0:44   24:00 1:19:37 
  197   533 Will Byron          C  44  10/37   CLYDE Shelton         CT 3      17:03    1:23   34:49    1:09   25:17 1:19:39 
  198   565 Mixed Relay         Z  35  12/28   ZTEAM Waterbury       CT 3      21:54    0:50   33:01    0:34   23:29 1:19:47 
  199   246 Chris Hibbs         M  30  10/14   M3034 Waterbury       CT 2      17:05    1:48   32:33    1:15   27:11 1:19:50 
  200   141 Lexi Skovran        F  13   1/4    F0114 Waterbury       CT 1      18:30    1:08   34:58    0:51   24:30 1:19:56 
  201   417 Richard Ayre        M  45  18/34   M4549 Danbury         CT 3      17:15    1:21   34:07    1:02   26:24 1:20:07 
  202   341 Nora Hulton         F  46   7/20   F4549 Cornwall Bridge CT 2      19:01    1:33   34:03    0:55   24:40 1:20:10 
  203   241 Stephen Farnum      M  28  13/19   M2529 Tumwater        WA 2      18:37    2:19   34:46    1:18   23:13 1:20:11 
  204   271 Rich Rodriguez      M  36  24/36   M3539 Meriden         CT 2      16:53    2:12   35:18    1:40   24:11 1:20:13 
  205   302 Leila Kempner       F  40   8/36   F4044 Austin          TX 2      16:18    1:52   35:10    0:59   25:58 1:20:15 
  206   498 Jim Grimaldi        M  57  13/32   M5559 Higganum        CT 3      15:50    1:44   36:42    0:55   25:16 1:20:24 
  207   149 Andrea Leclair      F  28   5/14   F2529 Waterbury       CT 1      14:27    1:26   37:46    0:59   25:49 1:20:25 
  208   229 Mike Rozell         M  25  14/19   M2529 Albany          NY 2      20:00    2:02   33:31    0:34   24:24 1:20:29 
  209   459 John Spence         M  51  22/47   M5054 Durham          CT 3      13:59    1:25   36:44    1:48   26:39 1:20:34 
  210   474 Ward Doonan         M  53  23/47   M5054 Westport        CT 3      18:36    1:46   32:59    1:06   26:23 1:20:47 
  211   524 Kevin Baldauf       C  38  11/37   CLYDE White Plains    NY 3      16:12    1:26   34:44    1:37   26:55 1:20:52 
  212   426 Bill Begg           M  46  19/34   M4549 Newtown         CT 3      19:51    1:36   35:12    1:19   23:06 1:21:01 
  213   453 Richard Camejo      M  50  24/47   M5054 Newtown         CT 3      14:12    1:45   38:36    0:51   25:43 1:21:05 
  214   226 Tim Dowling         M  24   9/13   M2024 Naugatuck       CT 2      18:01    2:16   36:04    1:23   23:24 1:21:06 
  215   511 Eric Bressler       M  59  14/32   M5559 Cutchogue       NY 3      17:52    1:51   34:37    1:43   25:05 1:21:06 
  216   402 Michael Byrne       M  43  24/39   M4044 East Hampton    CT 3      20:14    1:48   33:41    1:09   24:23 1:21:14 
  217   513 Mark Rothbaum       M  60   3/7    M6064 Redding         CT 3      15:17    1:29   36:04    1:27   26:59 1:21:14 
  218   507 Paul Flament        M  59  15/32   M5559 Oxford          CT 3      18:32    2:21   36:44    0:49   22:52 1:21:16 
  219   136 Janeen Eckert       F  39   9/33   F3539 Darien          CT 1      15:45    2:28   38:21    1:10   23:36 1:21:18 
  220   212 Anton Hanley        M  18  13/19   M1519 Naugatuck       CT 2      14:46    1:38   39:30    0:39   24:48 1:21:19 
  221    60 Keith Meyer         M  35  25/36   M3539 West Hartford   CT 1      18:52    1:01   35:37    0:52   25:03 1:21:22 
  222   281 Jason Panzer        M  38  26/36   M3539 Fairfield       CT 2      21:31    1:37   33:48    1:02   23:27 1:21:23 
  223   143 Erin Begg           F  15   1/3    F1519 Newtown         CT 1      16:39    3:24   36:59    1:59   22:26 1:21:26 
  224   124 Katherine Sullivan  F  34   3/11   F3034 Fairfield       CT 1      16:08    1:34   37:29    1:22   24:57 1:21:28 
  225   121 Caitlin Drap        F  33   4/11   F3034 Yorktown Height NY 1      18:05    2:54   37:45    1:34   21:13 1:21:29 
  226   564 Mixed Relay         Z  31  13/28   ZTEAM Watertown       CT 3      14:35    0:47   31:40    0:47   33:45 1:21:32 
  227   224 Gregory Tutolo      M  23  10/13   M2024 Wolcott         CT 2      18:48    1:58   36:25    0:55   23:29 1:21:34 
  228   117 Jackie Flament      F  29   6/14   F2529 Oxford          CT 1      14:28    2:38   38:27    1:10   24:54 1:21:35 
  229   470 David Hoople        M  52  25/47   M5054 Simsbury        CT 3      19:37    2:08   32:28    0:46   26:39 1:21:37 
  230   425 Don Markoe          M  46  20/34   M4549 Lagrangeville   NY 3      19:51    1:49   34:53    1:23   23:43 1:21:38 
  231   385 Jon Guarino         M  40  25/39   M4044 Mansfield       CT 3      19:39    1:23   33:13    0:47   26:40 1:21:39 
  232   258 Jason Satterlee     M  35  27/36   M3539 Washingtonville NY 2      18:34    2:01   36:22    1:43   23:05 1:21:43 
  233    92 Mixed Relay         Z   0  14/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      14:07    1:02   42:45    0:56   23:01 1:21:48 
  234   452 Kenneth Olson       M  50  26/47   M5054 Westport        CT 3      17:27    1:51   36:25    1:25   24:50 1:21:56 
  235   469 Rick Mitton         M  52  27/47   M5054 Oakdale         CT 3      17:19    2:07   35:24    1:02   26:09 1:21:58 
  236   378 Vianna Zimbel       F  57   1/8    F5559 Glastonbury     CT 2      19:59    1:19   34:57    1:07   24:40 1:22:01 
  237    84 Gregory Oneglia     M  62   4/7    M6064 Litchfield      CT 1      18:01    2:40   35:07    1:42   24:34 1:22:03 
  238   437 Paul Drost          M  48  21/34   M4549 New Milford     CT 3      18:59    2:07   36:28    0:43   23:50 1:22:05 
  239   478 Peter Kiernan       M  53  28/47   M5054 Bronx           NY 3      16:29    1:45   38:17    1:28   24:11 1:22:08 
  240   299 Susanne Navas       F  40   9/36   F4044 Southbury       CT 2      18:01    1:55   37:45    1:02   23:41 1:22:23 
  241   109 Meredith Langille   F  26   7/14   F2529 Philadelphia    PA 1      18:35    2:01   36:27    1:05   24:18 1:22:24 
  242   301 Maureen Carleton    F  40  10/36   F4044 Woodbury        CT 2      17:10    1:39   34:25    1:04   28:14 1:22:30 
  243   361 Nancy Sedensky      F  51   3/13   F5054 Newtown         CT 2      15:37    1:36   38:17    1:32   25:31 1:22:31 
  244   108 Chloe Oconnell      F  25   8/14   F2529 Hamden          CT 1      18:10    2:10   39:33    0:40   22:07 1:22:38 
  245   514 Fred Krieble        C  36  12/37   CLYDE West Hartford   CT 3      17:15    2:16   36:20    1:20   25:32 1:22:41 
  246   160 Becky Azia          F  35  10/33   F3539 West Hartford   CT 1      16:12    2:53   39:00    0:56   23:49 1:22:49 
  247   147 Wendy Scutt         F  26   9/14   F2529 Hartford        CT 1      18:06    1:55   36:36    1:08   25:10 1:22:53 
  248   526 Jason Evans         C  39  13/37   CLYDE Dover           MA 3      22:36    2:09   33:32    1:02   23:40 1:22:58 
  249   383 Brian Wheeler       M  40  26/39   M4044 Southbury       CT 3      21:10    1:15   35:04    1:09   24:37 1:23:13 
  250   351 Kimberly Driscoll   F  48   8/20   F4549 Fairfield       CT 2      20:14    1:51   36:53    1:34   22:43 1:23:13 
  251   436 Thomas Brayton      M  47  22/34   M4549 Bethlehem       CT 3      19:54    2:26   37:40    1:38   21:40 1:23:15 
  252   278 Chris James         M  38  28/36   M3539 Danbury         CT 2      18:42    2:23   35:39    1:16   25:18 1:23:16 
  253   312 Christine Asaro     F  41  11/36   F4044 Trumbull        CT 2      19:06    1:33   37:55    1:18   23:30 1:23:20 
  254   221 Michael Olender     M  21  11/13   M2024 Middlebury      CT 2      19:55    2:16   36:29    0:57   23:46 1:23:21 
  255   162 Catherine Zaneski   F  36  11/33   F3539 Branford        CT 1      18:28    1:59   37:46    1:21   24:06 1:23:37 
  256   161 Lisa Joaquim        F  36  12/33   F3539 Fairfield       CT 1      17:58    1:17   35:23    1:06   27:57 1:23:40 
  257   367 Ronnie Behringer    F  52   4/13   F5054 Norwalk         CT 2      21:03    1:59   36:23    1:19   23:05 1:23:47 
  258   579 Mixed Relay         Z  51  15/28   ZTEAM Woodbury        CT 3      16:36    3:22   37:00    0:50   26:07 1:23:54 
  259   173 Nora Perrault       F  25  10/14   F2529 Southbury       CT 1      15:06    2:27   42:00    1:28   22:58 1:23:57 
  260    33 Gary Gworek         M  52  29/47   M5054 Southington     CT 1      16:25    2:11   38:31    1:16   25:37 1:23:58 
  261   467 Paul Largay         M  52  30/47   M5054 Woodbury        CT 3      17:52    2:18   35:14    1:39   27:04 1:24:05 
  262    71 Sarah Taylor        F  23   2/8    F2024 Litchfield      CT 1      18:11    1:59   38:25    1:13   24:23 1:24:10 
  263   444 Frank Burhance      M  49  23/34   M4549 Newtown         CT 3      15:56    2:08   41:01    0:58   24:16 1:24:15 
  264   145 Erica McKeever      F  23   3/8    F2024 Morristown      NJ 1      17:49    1:55   37:56    1:11   25:29 1:24:18 
  265   260 Vincent Shamansky   M  35  29/36   M3539 Hamden          CT 2      21:53    1:30   34:19    0:57   25:44 1:24:21 
  266   169 Jill Austin         F  39  13/33   F3539 New York        NY 1      18:38    2:13   37:30    1:14   24:48 1:24:21 
  267   139 Stacie Perachi      F  39  14/33   F3539 Washington Depo CT 1      18:46    1:33   37:03    1:24   25:45 1:24:30 
  268   292 Katie Barnosky      F  40  12/36   F4044 Watertown       CT 2      18:58    1:23   38:24    0:56   24:53 1:24:32 
  269   547 Christopher Allen   C  53  14/37   CLYDE Trumbull        CT 3      18:13    2:24   35:24    1:34   27:00 1:24:34 
  270   371 Sabine Schultz      F  54   5/13   F5054 Danbury         CT 2      17:08    1:07   39:43    0:36   26:03 1:24:34 
  271   156 Allison Paganelli   F  34   5/11   F3034 Middletown      CT 1      16:15    1:59   39:35    1:12   25:38 1:24:37 
  272   133 Katie Dreghorn-Lind F  38  15/33   F3539 New York        NY 1      16:27    1:53   37:02    1:23   27:56 1:24:38 
  273    34 George Taylor       M  53  31/47   M5054 Litchfield      CT 1      20:51    2:01   32:25    1:41   27:44 1:24:40 
  274   403 Joshua San Vicente  M  43  27/39   M4044 Higganum        CT 3      20:22    2:46   36:17    1:03   24:17 1:24:42 
  275   350 Dawn R Biondi       F  48   9/20   F4549 West Haven      CT 2      18:44    1:48   35:43    1:09   27:25 1:24:46 
  276   550 Mixed Relay         Z  12  16/28   ZTEAM Killingworth    CT 3      17:07    0:40   37:54    0:40   28:28 1:24:48 
  277    94 John Keggi          M  47  24/34   M4549 Middlebury      CT 1      20:50    1:53   34:21    1:31   26:16 1:24:50 
  278   587 Mixed Relay         Z  23  17/28   ZTEAM Avon            CT 3      17:23    1:02   37:54    0:39   27:57 1:24:52 
  279   270 Randy Kabakoff      M  36  30/36   M3539 West Hartford   CT 2      17:52    2:05   37:08    1:06   26:43 1:24:53 
  280   430 Michael Hohner      M  47  25/34   M4549 Bedford Hills   NY 3      18:23    2:36   37:41    1:19   24:59 1:24:56 
  281   508 Thomas Tazza        M  59  16/32   M5559 Washington Depo CT 3      15:11    1:51   37:12    1:14   29:34 1:25:00 
  282   203 Chris Mulhall       M  15  14/19   M1519 Middlebury      CT 2      14:48    1:51   40:52    0:39   26:54 1:25:02 
  283   309 Julia Lawlor        F  41  13/36   F4044 Cheshire        CT 2      19:28    1:06   39:50    1:11   23:43 1:25:17 
  284   535 Marc Duncan         C  45  15/37   CLYDE Woodbury        CT 3      19:55    2:16   36:33    1:18   25:19 1:25:19 
  285   589 Mixed Relay         Z  33  18/28   ZTEAM Torrington      CT 3      17:19    0:48   39:53    0:40   26:43 1:25:21 
  286   438 Patrick Harding     M  48  26/34   M4549 New Windsor     NY 3      18:44    2:36   34:55    1:15   27:54 1:25:22 
  287   142 Madeline Carleton   F  14   2/4    F0114 Woodbury        CT 1      15:49    2:08   37:02    0:55   29:32 1:25:24 
  288   447 Eric Albert         M  50  32/47   M5054 Southbury       CT 3      18:19    1:45   37:01    1:05   27:27 1:25:34 
  289   380 Kathi Peck          F  59   2/8    F5559 Goshen          CT 2      18:06    2:07   38:20    1:17   25:55 1:25:42 
  290   219 Dan Morrison        M  20  12/13   M2024 Westport        CT 2      22:20    2:36   38:32    1:40   20:38 1:25:42 
  291   313 Deb Feldman         F  41  14/36   F4044 Cheshire        CT 2      20:34    1:35   37:28    1:03   25:08 1:25:46 
  292    87 Sarah Whalen        F  14   3/4    F0114 Bethel          CT 1      15:59    3:08   39:59    1:33   25:10 1:25:48 
  293   558 Female Relay        X  51   1/5    XTEAM Bethlehem       CT 3      19:20    1:06   38:31    0:36   26:24 1:25:55 
  294   123 Jennifer Sh Kelley  F  34   6/11   F3034 Danbury         CT 1      17:23    1:43   42:32    1:17   23:01 1:25:55 
  295   584 Mixed Relay         Z  62  19/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      16:38    1:16   39:12    1:03   27:51 1:25:57 
  296   468 Kevin Levine        M  52  33/47   M5054 San Diego       CA 3      20:42    2:50   37:16    1:17   23:56 1:25:58 
  297   373 Abigail Scudder     F  56   3/8    F5559 Ridgefield      CT 2      22:33    1:59   37:00    0:46   23:46 1:26:03 
  298   122 Laurie Kelleher     F  33   7/11   F3034 Bedford Hills   NY 1      12:58    2:42   43:31    2:27   24:31 1:26:07 
  299   167 Sanda Tomak         F  38  16/33   F3539 Guilford        CT 1      17:43    1:55   38:32    0:57   27:07 1:26:11 
  300   563 Male Relay          Y  26   6/6    YTEAM Oakville        CT 3      13:32    0:43   36:23    0:55   34:41 1:26:12 
  301   421 Bob Briggs          M  45  27/34   M4549 Orange          CT 3      18:50    2:19   35:58    2:03   27:07 1:26:15 
  302   391 Adam Pearl          M  41  28/39   M4044 Westport        CT 3      17:57    2:38   37:06    1:45   26:59 1:26:23 
  303   576 Mixed Relay         Z  49  20/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      16:25    1:02   40:13    0:32   28:13 1:26:24 
  304   127 Adriana Espinosa    F  35  17/33   F3539 Woodbury        CT 1      18:39    2:18   41:08    0:34   23:52 1:26:28 
  305   101 Hannah Baldino      F  16   2/3    F1519 East Haven      CT 1      20:01    2:29   38:30    0:43   24:47 1:26:29 
  306   548 Bob Marsh           C  54  16/37   CLYDE Seymour         CT 3      20:02    1:41   35:14    0:56   28:41 1:26:31 
  307   285 Jim Suller          M  39  31/36   M3539 Granby          CT 2      25:22    1:36   32:48    1:24   25:28 1:26:36 
  308   527 Jon Thompson        C  40  17/37   CLYDE Waterbury       CT 3      21:01    1:29   36:14    1:07   26:52 1:26:39 
  309   324 Kate Phillips       F  43  15/36   F4044 Cheshire        CT 2      23:22    2:03   36:30    1:15   23:35 1:26:43 
  310    70 Philip Capell       M  43  29/39   M4044 Woodbury        NY 1      19:09    2:46   39:13    1:34   24:06 1:26:46 
  311   329 Kate Sileo          F  44  16/36   F4044 Thomaston       CT 2      20:25    2:26   37:11    1:13   25:34 1:26:48 
  312   392 Phil Lombardi       M  41  30/39   M4044 New Haven       CT 3      18:52    1:52   36:44    1:34   27:50 1:26:50 
  313   320 Kathleen Micinilio  F  42  17/36   F4044 Trumbull        CT 2      16:25    2:05   40:44    0:47   26:52 1:26:51 
  314   318 Margaret Walsh      F  42  18/36   F4044 Trumbull        CT 2      22:52    2:40   36:04    1:21   23:57 1:26:51 
  315   435 Dave Lavalette      M  47  28/34   M4549 Cheshire        CT 3      16:54    1:41   39:23    1:35   27:21 1:26:51 
  316   296 Krys Russo          F  40  19/36   F4044 Bethel          CT 2      18:23    2:01   40:52    0:52   24:56 1:27:01 
  317   386 Stephen Shanks      M  40  31/39   M4044 Suffield        CT 3      20:34    2:42   35:59    1:33   26:24 1:27:10 
  318   132 Michele Nieminen    F  38  18/33   F3539 Southbury       CT 1      18:31    1:27   39:21    0:43   27:14 1:27:14 
  319   463 Bruce Cha           M  52  34/47   M5054 Cheshire        CT 3      22:25    2:44   35:25    0:53   25:56 1:27:21 
  320   494 Edward Yergeau      M  56  17/32   M5559 Manchester      CT 3      19:17    2:04   37:31    1:37   26:56 1:27:23 
  321   128 Karin Wiedemann     F  36  19/33   F3539 Woodbury        CT 1      23:31    2:18   34:44    1:13   25:41 1:27:25 
  322   473 John Truitt         M  53  35/47   M5054 Sandy Hook      CT 3      17:29    3:05   35:50    2:19   28:45 1:27:26 
  323    82 Kristin Heller      F  23   4/8    F2024 Naugatuck       CT 1      15:01    1:24   40:59    0:44   29:25 1:27:31 
  324   177 Kirstin Bucci       F  38  20/33   F3539 Rye             NJ 1      16:08    2:04   37:59    1:49   29:40 1:27:38 
  325   546 Bob Samuelson       C  53  18/37   CLYDE Middlebury      CT 3      18:52    1:48   35:14    1:12   30:37 1:27:40 
  326   554 Mixed Relay         Z  42  21/28   ZTEAM Southbury       CT 3      21:42    0:47   43:49    0:39   20:52 1:27:47 
  327    69 Beatrice Budaus     F  67   1/2    F6569 Hauda           CT 1      23:11    2:21   34:27    0:56   26:56 1:27:50 
  328    40 Jeffrey Gworek      M  55  18/32   M5559 Southington     CT 1      16:32    2:01   36:34    1:14   31:34 1:27:53 
  329   390 Michael Regan       M  41  32/39   M4044 Watertown       CT 3      19:03    1:30   38:30    1:23   27:34 1:27:58 
  330   126 Jill St. John       F  35  21/33   F3539 New Haven       CT 1      18:44    2:05   38:41    1:19   27:19 1:28:04 
  331   366 Cindy Scannell      F  52   6/13   F5054 Middlebury      CT 2      22:13    1:50   38:35    0:37   24:54 1:28:05 
  332   439 Jeffrey McLellan    M  48  29/34   M4549 Woodbury        CT 3      19:05    2:18   38:04    1:20   27:22 1:28:06 
  333   532 Andrew Roberts      C  43  19/37   CLYDE Middlebury      CT 3      18:00    1:46   36:30    1:20   30:41 1:28:15 
  334   458 Daviel Teboul       M  51  36/47   M5054 Larchmont       NY 3      19:54    2:35   37:05    1:46   27:17 1:28:34 
  335   172 Tara Costa          A  25   2/9    ATHEN Bethpage        NY 1      20:36    3:05   39:14    1:47   24:01 1:28:40 
  336   237 Erik Lemoullec      M  27  15/19   M2529 Waterbury       CT 2      19:39    2:07   39:57    1:04   26:04 1:28:50 
  337   140 Amy Bonzon          F  39  22/33   F3539 Middlebury      CT 1      21:22    2:06   35:35    1:27   28:22 1:28:51 
  338   319 Cynthia Stierle     F  42  20/36   F4044 Sandy Hook      CT 2      21:01    2:05   36:38    1:30   27:42 1:28:54 
  339   112 Katie Block         F  27  11/14   F2529 Winchester      CT 1      16:25    1:51   39:39    1:47   29:19 1:28:59 
  340   583 Female Relay        X  37   2/5    XTEAM Southington     CT 3      20:19    1:03   39:06    0:42   28:00 1:29:07 
  341   157 Annmarie McAninch   F  35  23/33   F3539 Ridgewood       NJ 1      17:25    2:06   41:25    1:18   26:56 1:29:08 
  342   431 Clifford Emmons     M  47  30/34   M4549 Oakville        CT 3      21:04    2:40   34:59    2:26   28:01 1:29:08 
  343   396 Geraint Phillips    M  43  33/39   M4044 Cheshire        CT 3      27:26    1:15   34:25    0:57   25:12 1:29:12 
  344    89 Heather Roles       F  37  24/33   F3539 Danbury         CT 1      18:36    1:53   42:55    0:40   25:12 1:29:13 
  345   479 Roger Grannis       M  54  37/47   M5054 Ridgefield      CT 3      16:39    2:57   40:50    1:11   27:40 1:29:15 
  346   376 Bonnie Lees         F  56   4/8    F5559 New Fairfield   CT 2      22:03    1:25   36:21    1:10   28:23 1:29:19 
  347   451 Mike Castellano     M  50  38/47   M5054 Southbury       CT 3      22:21    2:11   37:42    1:12   25:56 1:29:21 
  348   590 John Clock          M  61   5/7    M6064 Bantam          CT 3      18:14    2:26   39:17    1:37   27:53 1:29:23 
  349   216 Ryan Madden         M  19  15/19   M1519 Naugatuck       CT 2      15:19    0:43   39:25    1:05   32:55 1:29:25 
  350   805 Sandra Wilson       F  52   7/13   F5054 New Fairfield   CT 2      19:58    1:24   37:08    1:09   29:49 1:29:26 
  351   596 Clifford Cooper     M  66   1/4    M6569 Litchfield      CT 3      18:00    2:20   36:28    2:00   31:06 1:29:52 
  352   515 Douglas McGregor    C  36  20/37   CLYDE Southbury       CT 3      17:26    2:38   39:55    1:02   28:54 1:29:54 
  353   326 Christine Granja    F  44  21/36   F4044 Southbury       CT 2      18:04    1:43   42:46    0:51   26:38 1:29:59 
  354   144 Caitlin Begg        A  15   3/9    ATHEN Glen Rock       NJ 1      18:53    0:54   43:10    1:37   25:33 1:30:05 
  355   442 Matthew Karpas      M  48  31/34   M4549 Litchfield      CT 3      18:54    1:51   40:44    1:00   27:39 1:30:07 
  356   334 Colleen D'Amico     F  45  10/20   F4549 Watertown       CT 2      21:24    2:59   40:26    1:26   23:55 1:30:07 
  357   327 Emily Anderson      F  44  22/36   F4044 Woodbury        CT 2      22:26    1:25   38:26    0:49   27:05 1:30:09 
  358   120 Julie Simonsen      F  32   8/11   F3034 Waterbury       CT 1      17:16    2:17   40:17    0:57   29:25 1:30:11 
  359   201 Billy Begg          M  14   1/2    M0114 Newtown         CT 2      19:41    3:30   40:18    1:11   25:40 1:30:18 
  360   236 Justin Neumann      M  27  16/19   M2529 Watertown       CT 2      21:37    1:59   39:56    0:49   26:04 1:30:24 
  361   519 Adam Simonsen       C  33  21/37   CLYDE Waterbury       CT 3      21:37    1:37   36:55    0:46   29:40 1:30:32 
  362   365 Sandra Wilson       F  52   8/13   F5054 New Fairfield   CT 2      19:22    2:31   39:41    1:27   27:34 1:30:32 
  363   104 Hannah Cole-Chu     F  22   5/8    F2024 Salem           CT 1      17:12    4:00   42:15    0:39   26:34 1:30:37 
  364   178 Paige True          F  39  25/33   F3539 Old Saybrook    CT 1      19:45    2:23   38:51    1:34   28:07 1:30:38 
  365   466 Daniel Smith        C  42  22/37   CLYDE Naugatuck       CT 3      17:55    1:53   38:02    1:21   31:32 1:30:40 
  366   103 Dalton Fennell      M  17  16/19   M1519 Naugatuck       CT 1      14:08    2:36   40:41    1:19   32:02 1:30:44 
  367   574 Mixed Relay         Z  49  22/28   ZTEAM Newtown         CT 3      18:20    2:26   43:24    1:21   25:15 1:30:44 
  368   293 Stephanie Bennett   F  40  23/36   F4044 Danbury         CT 2      19:38    1:41   42:44    1:05   25:48 1:30:54 
  369   592 Larry Wood          M  63   6/7    M6064 Wallingford     CT 3      18:49    2:00   39:12    2:01   28:55 1:30:55 
  370   291 Jackie Kuzia        F  40  24/36   F4044 Seymour         CT 2      16:20    1:15   38:35    0:48   34:17 1:31:12 
  371    50 Fred Clark          M  50  39/47   M5054 Woodbury        CT 3      24:26    1:41   36:51    0:48   27:35 1:31:18 
  372    31 Michael Kane        C  48  23/37   CLYDE Shelton         CT 1      17:13    1:27   36:13    2:57   33:32 1:31:20 
  373   153 Freda Roberts       F  30   9/11   F3034 Norwalk         CT 1      20:02    2:19   40:02    2:28   26:31 1:31:20 
  374   388 Vincent Asaro       M  41  34/39   M4044 Trumbull        CT 3      18:03    1:59   40:04    1:15   30:01 1:31:20 
  375   545 John Higgins        C  53  24/37   CLYDE Cheshire        CT 3      20:11    2:06   39:05    1:37   28:33 1:31:30 
  376   538 Alexander Amill     C  46  25/37   CLYDE Ridgefield      CT 3      18:10    2:33   38:39    1:37   30:34 1:31:31 
  377   492 Mitchell Sanders    M  56  19/32   M5559 Norwalk         CT 3      21:52    3:01   38:34    2:01   26:04 1:31:31 
  378   213 Matthew Delmastro   M  19  17/19   M1519 Naugatuck       CT 2      21:38    3:34   37:46    2:32   26:22 1:31:50 
  379   578 Masters Relay       T  50   2/3    MASTR Brookfield      CT 3      25:50    0:54   34:31    0:49   29:49 1:31:51 
  380   462 Jim Magennis        M  51  40/47   M5054 Canton          CT 3      22:22    3:43   37:31    1:44   26:34 1:31:52 
  381   284 Jason Dzilinski     M  39  32/36   M3539 Sandy Hook      CT 2      17:40    3:36   41:34    1:50   27:17 1:31:55 
  382   306 Kim Cognato         F  41  25/36   F4044 Danbury         CT 2      18:49    1:53   41:10    0:40   29:27 1:31:58 
  383   384 Scott Gaudet        M  40  35/39   M4044 Bristol         CT 3      16:13    2:59   44:32    0:48   27:50 1:32:20 
  384   235 Ben Feder           M  27  17/19   M2529 Hartford        CT 2      20:56    3:11   37:32    0:38   30:06 1:32:21 
  385    76 Mixed Relay         Z   0  23/28   ZTEAM Naugatuck       CT 3      23:36    0:53   42:21    0:37   24:59 1:32:23 
  386   503 Robert Gould, Jr    M  58  20/32   M5559 Westport        CT 3      17:23    2:03   38:24    1:39   32:57 1:32:25 
  387   204 Philip Scappatura   M  16  18/19   M1519 Newtown         CT 3      19:50    2:24   46:20    1:30   22:23 1:32:26 
  388   509 Bruce Goulart       M  59  21/32   M5559 Newtown         CT 3      19:50    2:26   46:25    1:24   22:27 1:32:30 
  389   530 Tam Le              C  41  26/37   CLYDE Cheshire        CT 3      19:27    2:49   38:50    1:19   30:21 1:32:43 
  390   525 Jeff Skurkis        C  38  27/37   CLYDE West Hartford   CT 3      21:33    2:48   39:08    1:30   27:51 1:32:47 
  391   105 Sarah Baumbach      F  22   6/8    F2024 Watertown       CT 1      16:55    3:27   45:10    0:55   26:23 1:32:49 
  392   245 Jim Binkoski        M  30  11/14   M3034 Brookline       MA 2      23:10    2:21   38:37    1:04   27:42 1:32:52 
  393   131 Ellen Meyst         F  38  26/33   F3539 Danbury         CT 1      24:56    1:34   39:04    0:51   26:38 1:33:02 
  394   510 Robert Efron        M  59  22/32   M5559 West Hartford   CT 3      19:53    3:35   38:54    1:55   28:49 1:33:04 
  395   497 Barry Huber         M  57  23/32   M5559 Plymouth        CT 3      23:34    2:25   40:19    0:36   26:13 1:33:05 
  396   100 Alyscia Talbot      F  13   4/4    F0114 Bristol         CT 1      18:29    2:39   44:50    1:16   26:00 1:33:11 
  397   555 Female Relay        X  45   3/5    XTEAM Ridgefield      CT 3      19:18    1:06   40:20    0:52   31:49 1:33:22 
  398   465 Greg Ritzinger      M  52  41/47   M5054 Newtown         CT 3      23:37    3:06   38:43    2:28   25:33 1:33:25 
  399   298 Krista Debler       F  40  26/36   F4044 Ny              NY 2      21:37    1:40   40:46    1:23   28:13 1:33:36 
  400   542 Dennis Desjardins   C  49  28/37   CLYDE Bristol         CT 3      23:36    3:09   36:03    1:46   29:10 1:33:41 
  401   279 Christopher Nichols M  38  33/36   M3539 West Haven      CT 2      24:00    1:21   36:24    0:59   31:00 1:33:42 
  402   573 Masters Relay       T  47   3/3    MASTR Monroe          CT 3      23:46    5:03   44:01    0:45   20:10 1:33:44 
  403   500 Clinton Driscoll    M  57  24/32   M5559 South Windsor   CT 3      19:42    1:13   40:24    1:20   31:23 1:34:00 
  404   256 William Garay       M  34  12/14   M3034 Waterbury       CT 2      23:48    2:50   38:27    1:18   27:53 1:34:14 
  405   493 Ben Mattheis        M  56  25/32   M5559 Cheshire        CT 3      22:46    4:10   41:24    1:09   24:56 1:34:24 
  406   549 Ryan Ferguson       C  55  29/37   CLYDE Naugatuck       CT 3      24:03    2:43   40:52    1:33   25:15 1:34:24 
  407   551 Female Relay        X  22   4/5    XTEAM Waterbury       CT 3      17:22    0:55   47:26    0:37   28:15 1:34:33 
  408    88 Ted Ward            F  47  11/20   F4549 Danbury         CT 1      22:53    2:46   42:58    0:55   25:19 1:34:49 
  409   295 Cornelia Field      A  40   4/9    ATHEN Woodbury        CT 1      24:07    1:56   36:56    1:21   30:37 1:34:54 
  410   107 Cara Motowidlo      F  25  12/14   F2529 Norwalk         CT 1      15:29    2:22   47:28    1:08   28:40 1:35:06 
  411   476 Richard Whelan      M  53  42/47   M5054 Weston          FL 3      25:26    1:25   37:32    1:19   29:33 1:35:13 
  412   290 Christine Schenk    F  40  27/36   F4044 Southbury       CT 2      20:22    2:02   41:54    1:27   29:33 1:35:15 
  413   273 Gary Girgasky       M  37  34/36   M3539 Bethlehem       CT 2      23:49    3:07   41:22    0:54   26:15 1:35:26 
  414   487 Jack Gorman         M  55  26/32   M5559 Waterbury       CT 3      24:03    2:56   39:09    0:56   28:32 1:35:34 
  415   328 Kim Luciano         F  44  28/36   F4044 Colebrook       CT 2      20:14    2:24   44:15    1:27   27:34 1:35:50 
  416   336 Caroline Schnog     A  45   5/9    ATHEN West Hartford   CT 2      19:12    2:10   38:40    1:15   34:45 1:36:00 
  417   332 Heather Masse       F  44  29/36   F4044 Old Saybrook    CT 2      24:50    2:25   38:19    1:34   29:00 1:36:06 
  418   356 Betsy Daniels       F  49  12/20   F4549 Woodbury        CT 2      21:01    2:53   43:27    2:02   26:47 1:36:08 
  419    75 Carolyn Starr       F  60   1/1    F6064 Hamden          CT 1      22:24    2:58   41:16    1:39   28:05 1:36:18 
  420   540 Michael Mizzone     C  47  30/37   CLYDE Orange          CT 3      20:01    1:33   40:12    1:23   33:16 1:36:23 
  421   387 Darren Dutcher      M  41  36/39   M4044 Washington      CT 3      20:09    2:18   44:59    1:37   27:30 1:36:32 
  422   349 Suzanne Festa       F  48  13/20   F4549 Guilford        CT 2      23:03    3:33   40:23    1:39   28:01 1:36:38 
  423   557 Mixed Relay         Z  49  24/28   ZTEAM Southbury       CT 3      22:00    1:07   44:07    0:53   28:36 1:36:41 
  424   340 Joanne Cole         F  46  14/20   F4549 Woodbury        CT 2      23:21    1:37   40:11    1:36   30:01 1:36:45 
  425   553 Female Relay        X  42   5/5    XTEAM Bristol         CT 3      20:58    1:03   43:31    0:46   30:35 1:36:50 
  426   297 Jodie Ellis         F  40  30/36   F4044 Morris          CT 2      25:10    1:43   39:43    0:54   29:37 1:37:04 
  427   294 Maryann Somoroff    F  40  31/36   F4044 Woodbury        CT 2      26:49    2:30   40:11    1:38   26:01 1:37:06 
  428   566 Mixed Relay         Z  36  25/28   ZTEAM Naugatuck       CT 3      24:41    2:14   44:41    0:44   24:57 1:37:15 
  429   443 Stephen Cuddy       M  49  32/34   M4549 Cheshire        CT 3      27:35    3:07   42:00    2:05   22:36 1:37:20 
  430   343 Eve Goldberg        F  47  15/20   F4549 Cos Cob         CT 2      19:24    1:59   42:01    2:29   31:30 1:37:22 
  431   375 Arlette Perry       F  56   5/8    F5559 Sandy Hook      CT 2      22:08    1:54   41:59    1:26   29:57 1:37:23 
  432   597 Andre Simonpietri   M  67   2/4    M6569 Woodbury        CT 3      21:40    3:40   39:41    1:54   30:34 1:37:27 
  433    85 Kenneth Burke       M  60   7/7    M6064 Southbury       CT 1      24:12    4:11   38:44    1:18   29:04 1:37:28 
  434   518 Jason Paige         C  33  31/37   CLYDE Norwalk         CT 3      15:54    3:40   40:21    2:01   35:49 1:37:42 
  435   543 Doug Neugold        C  51  32/37   CLYDE Goshen          CT 3      20:30    3:52   36:32    2:31   34:23 1:37:46 
  436   598 Leo Ullman          M  70   1/1    M7099 Sands Point     NY 3      20:21    2:02   40:50    1:27   33:16 1:37:53 
  437   137 Kiernan Villeneuve  A  39   6/9    ATHEN Newtown         CT 1      23:00    2:28   46:37    1:01   25:06 1:38:09 
  438   432 Anthony Castigliego M  47  33/34   M4549 Watertown       CT 3      21:39    2:45   37:59    2:53   33:04 1:38:18 
  439   516 Kenneth Treschitta  C  51  33/37   CLYDE Ridgefield      CT 3      20:49    2:44   42:10    0:44   32:02 1:38:28 
  440    74 Colleen Zingaro     F  42  32/36   F4044 Newtown         CT 1      24:14    1:26   42:38    0:38   29:36 1:38:31 
  441   129 Shannon Stecher     F  36  27/33   F3539 Somerville      MA 1      24:48    1:52   47:16    0:45   24:01 1:38:41 
  442   135 Kristine Gigliotti  F  39  28/33   F3539 Stamford        CT 1      18:21    1:47   43:18    1:43   33:39 1:38:47 
  443   377 Monique Rogers      F  57   6/8    F5559 Washington Depo CT 2      22:28    2:03   46:16    1:02   27:36 1:39:24 
  444   499 Charles Neumann     M  57  27/32   M5559 Watertown       CT 3      27:46    2:28   38:55    1:47   28:31 1:39:25 
  445   505 Fran McGeever       M  58  28/32   M5559 Waterbury       CT 3      23:16    2:26   41:13    1:43   30:51 1:39:28 
  446   379 Ilona Hersel        F  59   7/8    F5559 Woodbury        CT 2      24:40    2:55   41:55    1:34   28:35 1:39:37 
  447   345 Teresa Stark        F  47  16/20   F4549 Westtown        NY 2      21:51    3:28   41:29    1:33   31:20 1:39:38 
  448   106 Kylee Sklanka       F  23   7/8    F2024 Watertown       CT 1      19:28    1:48   45:15    0:42   32:56 1:40:07 
  449    65 Matthew Farrey      M  57  29/32   M5559 Brookfield      CT 1      28:07    3:20   40:09    2:22   26:11 1:40:08 
  450   114 Katelyn Jann        F  28  13/14   F2529 Norwalk         CT 1      16:11    5:58   46:25    1:52   29:56 1:40:19 
  451   529 Brigg Thorp         C  41  34/37   CLYDE West Hartford   CT 3      27:25    1:39   42:11    0:40   28:27 1:40:20 
  452   240 Josh Gampel         M  28  18/19   M2529 Sandy Hook      CT 2      19:28    2:06   44:48    1:07   32:58 1:40:25 
  453   481 David Roer, M.D.    M  54  43/47   M5054 Middlebury      CT 3      17:53    2:42   43:33    1:48   34:34 1:40:28 
  454   595 Paul Schultz        M  66   3/4    M6569 Danbury         CT 3      23:27    2:08   41:29    1:08   32:21 1:40:30 
  455   488 Peter Peterson      M  55  30/32   M5559 Southbury       CT 3      24:43    2:50   44:54    0:35   27:44 1:40:43 
  456   274 Steve Lobsinger     M  37  35/36   M3539 Windsor         CT 2      22:57    4:01   48:33    0:53   24:37 1:41:00 
  457   110 Rebecca Trzaski     A  26   7/9    ATHEN Waterbury       CT 1      18:40    2:04   51:50    0:31   28:36 1:41:39 
  458   119 Elizabeth Braverman F  31  10/11   F3034 Jamaica Plain   MA 1      17:58    2:34   47:50    1:00   32:21 1:41:41 
  459   520 Jason Walker        C  33  35/37   CLYDE Southbury       CT 3      18:57    2:36   44:35    0:56   34:51 1:41:52 
  460   209 William Bradley     M  17  19/19   M1519 Naugatuck       CT 2      22:47    1:01   41:09    1:20   35:38 1:41:53 
  461   252 Ankur Luther        M  33  13/14   M3034 Mineola         NY 2      28:24    2:14   41:49    1:25   28:03 1:41:53 
  462   460 Alan Nathan         M  51  44/47   M5054 Weatogue        CT 3      26:18    2:35   42:03    2:39   28:21 1:41:54 
  463   339 Susan Pompilio      F  46  17/20   F4549 Danbury         CT 2      26:41    2:39   43:18    0:54   28:34 1:42:03 
  464   338 Catherine Heilshorn F  46  18/20   F4549 Woodbury        CT 2      21:07    1:53   42:53    1:03   35:19 1:42:13 
  465   593 Michael Nahoum      M  65   4/4    M6569 Newtown         CT 3      23:38    3:44   42:35    2:34   30:44 1:43:14 
  466   359 Karen Yoho          F  51   9/13   F5054 New Fairfield   CT 2      18:26    1:40   45:50    1:00   36:25 1:43:19 
  467   363 Laurie Trupp        F  52  10/13   F5054 Stratford       CT 2      21:22    3:51   41:07    2:14   35:24 1:43:58 
  468   486 Richard Makepeace   M  55  31/32   M5559 Naugatuck       CT 3      25:27    2:55   51:05    0:54   23:57 1:44:16 
  469   570 Mixed Relay         Z  40  26/28   ZTEAM Stratford       CT 3      18:38    1:07 1:01:10    0:43   22:59 1:44:36 
  470   368 Ann Glaser          F  53  11/13   F5054 Newtown         CT 2      26:46    2:10   42:38    1:48   31:30 1:44:49 
  471   314 Amy Cox             F  41  33/36   F4044 Newtown         CT 2      25:24    3:49   41:58    0:52   33:16 1:45:17 
  472   409 Paul Bourassa       M  44  37/39   M4044 Watertown       CT 3      18:36    2:28   44:45    1:42   38:05 1:45:34 
  473   394 Tom Murphy          M  42  38/39   M4044 Brookfield      CT 3      30:25    3:20   42:50    0:58   28:51 1:46:22 
  474   480 Vincent Bartolini   M  54  45/47   M5054 New Fairfield   CT 3      26:23    2:49   46:24    1:02   30:14 1:46:49 
  475   381 Joan Steel          F  66   2/2    F6569 Watertown       CT 2      22:49    2:33   46:32    1:04   34:14 1:47:10 
  476    72 Stephen Disnlewski  M  54  46/47   M5054 Sandy Hook      CT 1      30:21    2:28   39:02    2:03   33:46 1:47:38 
  477   344 Jacqueline Miller   A  47   8/9    ATHEN Cornwall        NY 1      26:26    1:46   41:06    1:46   36:48 1:47:51 
  478   176 Julie Beauchamp-Orl F  37  29/33   F3539 Burlington      CT 1      26:40    3:27   49:04    1:18   28:02 1:48:30 
  479   305 Gina Garofano       F  41  34/36   F4044 Middlebury      CT 2      22:10    3:22   42:43    1:52   38:26 1:48:31 
  480   307 Christine Meyer     F  41  35/36   F4044 Roxbury         CT 2      23:52    6:38   47:44    0:37   29:52 1:48:41 
  481   506 Bruce Stanger       M  58  32/32   M5559 West Hartford   CT 3      25:23    4:13   41:22    2:51   35:12 1:48:59 
  482   541 Mike Argiro         C  49  36/37   CLYDE Wallingford     CT 3      27:16    2:43   48:22    1:03   30:27 1:49:49 
  483   353 Catherine Mollenthi F  48  19/20   F4549 Danbury         CT 2      22:55    2:10   52:05    1:31   31:37 1:50:16 
  484   102 Nicole Morson       F  17   3/3    F1519 Bethlehem       CT 1      25:33    2:15   52:23    0:51   29:17 1:50:18 
  485   223 Adam Van Dyke       M  23  13/13   M2024 West Hartford   CT 2      24:33    2:54   50:56    0:44   32:01 1:51:05 
  486   330 Janis Goodrich      A  44   9/9    ATHEN Madison         CT 1      27:03    3:03   45:35    0:54   35:39 1:52:12 
  487    68 Cristin Tilinghast  F  38  30/33   F3539 Bethlehem       CT 1      28:39    3:54   50:20    1:14   30:08 1:54:12 
  488   118 Maura Williams      F  31  11/11   F3034 Watertown       CT 1      24:17    3:46   53:25    0:44   34:14 1:56:25 
  489   355 Amy Stark-Allen     F  49  20/20   F4549 Middletown      NY 2      22:55    3:49   51:17    1:40   39:10 1:58:49 
  490   171 Stefanie Feder      F  24   8/8    F2024 Glastonbury     CT 1      27:51    5:45   55:07    2:10   27:59 1:58:50 
  491   588 Mixed Relay         Z  18  27/28   ZTEAM East Hartford   CT 3      36:26    0:52   46:57    1:02   34:38 1:59:54 
  492   288 Adam Mack           M  33  14/14   M3034 Oakville        CT 2      21:14    2:57   57:20    0:46   39:27 2:01:41 
  493   559 Mixed Relay         Z  52  28/28   ZTEAM Watertown       CT 3      23:47    1:04 1:02:38    1:05   33:31 2:02:03 
  494   395 Steven Vastola      M  42  39/39   M4044 Bristol         CT 3      27:36    3:04   46:17    1:37   43:53 2:02:26 
  495   125 Susan Lobsinger     F  35  31/33   F3539 Windsor         CT 1      27:53    5:43   57:50    1:31   31:44 2:04:38 
  496   374 Susan Unger         F  56   8/8    F5559 Trumbull        CT 2      31:32    2:15   58:57    1:10   34:40 2:08:31 
  497   134 Donna Walker        F  39  32/33   F3539 Bethel          CT 1      21:34    3:35 1:00:54    1:22   44:33 2:11:56 
  498   242 Bryan Pelletier     M  28  19/19   M2529 Plainville      CT 2      32:35    7:04   49:53    2:24   42:33 2:14:27 
  499   369 Barbara Objinski    F  53  12/13   F5054 Cheshire        CT 2      32:36    7:05   49:51    2:24   42:34 2:14:27 
  500   317 Lori Kennedy        F  42  36/36   F4044 Wolcott         CT 2      29:30    4:35 1:02:53    0:45   42:21 2:20:03 
  501   360 Sheila Diener-Elser F  51  13/13   F5054 Middlebury      CT 2      27:47    4:11 1:02:20    2:01   44:58 2:21:16 
============================================================================================================================
DNF
============================================================================================================================
  502   450 Robert Dombrowski   M  50  47/47   M5054 Wyckoff         NY 3      21:47    3:15   34:28                         
  503   166 Whitney Ross        F  38  33/33   F3539 Westport        CT 1      13:22    1:26   37:54                         
  504    64 James Lex           M   5   2/2    M0114 Stanford        CT 1      16:11    1:45                                 
  505   115 Tara Donnelly       F  28  14/14   F2529 New York        NY 1      24:00    2:51                                 
  506   418 Chris Kinney        M  45  34/34   M4549 Fairfield       CT 3      21:56                                         
  507   272 Daniel Cocchiola    M  37  36/36   M3539 Waterbury       CT 2      22:59                                         
  508   534 Timothy Browne      C  44  37/37   CLYDE Middlebury      CT 3      23:39  
============================================================================================================================