Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/me/Feb9_Wester_set1.shtml

Western Maine Conf. Championship

Gorham, ME, February 9, 2008

[Teams ]

Results

Courtesy of the the Sub5 Web site

For more race information, see Sub5.

Licensed to Western Maine Conf. Championship
                                        Hy-Tek's Meet Manager 2/9/2008 04:42 PM
           WESTERN MAINE CONFERENCE INDOOR TRACK CHAMPIO - 2/9/2008            
                                      USM                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Woodford, Cam                Prhs                  38-05.50  
  2 Foden, Tom                   Cape                  38-01.50  
  3 Horr, Zeth                   Gng                   36-08.25  
  4 Karkos, Ken                  Prhs                  36-06.25  
  5 Stitson, Chris               Falmouth              34-07.50  
  6 Cameron, Alex                Greely                34-06.50  
  7 Mason, Sam                   Greely                34-06.25  
  8 Stephenson, Brian            Cape                  34-02.25  
  9 Pappas, Gregory              Wells                 31-09.00  
 10 Abendroth, Zac               Wells                 31-04.50  
 11 Piscopo, Kyle                Cape                  30-11.50  
 12 Albee, Ben                   Prhs                  30-05.75  
 13 Mendros, Jacob               Traip                 29-04.00  
 14 Beals, Evan                  Wells                 28-11.75  
 15 Tracey, Caleb                Cape                  28-10.75  
 16 Cooper, Matt                 Prhs                  28-04.50  
 17 Dolat, Brian                 Greely                26-03.00  
 18 Martin, Donnie               Cape                  26-01.00  
 19 Grandchamp, Jake             Greely                22-06.75  
 
Event 2  Boys Shot Put SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Floridino, Kristopher        Falmouth              48-04.75  
  2 Copp, Adam                   Greely                46-01.00  
  3 Hirst, Andrew                YORK                  44-00.25  
  4 Meagher, Sean                Cape                  43-06.50  
  5 Klopp, Calvin                Cape                  42-01.75  
  6 Steinman, Tyrus              Prhs                  41-00.00  
  7 Fear, Sam                    NYA                   40-08.75  
  8 Hall, Stretch                Lakers                39-05.75  
  9 Morgan, Andrew               Traip                 39-01.25  
 10 Baran, Adam                  Traip                 38-05.00  
 11 Klingensmith, Frank          Yarmouth              36-02.00  
 12 Edwards, Tyler               Traip                 34-10.75  
 13 Donovan, Justin              YORK                  34-09.00  
 14 Weiss, Matt                  Cape                  34-01.00  
 15 Weston, Phillip              Wells                 31-07.25  
 15 Quint, Josh                  Prhs                  31-07.25  
 17 Hobbs, Randall               Cape                  31-02.75  
 18 Cleaves, Joey                Gng                   31-01.00  
 19 Young, Jake                  YORK                  30-09.00  
 20 Rennie, Josh                 YORK                  30-07.25  
 21 Martin, Nick                 Cape                  30-04.50  
 22 Theriault, Adam              Gng                   29-08.50  
 23 Kennedy, Bill                YORK                  28-09.50  
 24 Ward, Matt                   NYA                   28-08.75  
 25 Boland, Patrick              Cape                  28-00.75  
 26 Stone, Ben                   NYA                   27-10.50  
 27 Price, Ryan                  YORK                  25-00.50  
 28 Hodgden, Oliver              Gng                   18-07.50  
 29 Clark, Dan                   Gng                   17-00.00  
 
Event 3  Girls Shot Put JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Werneth, Hannah              Greely                33-04.75  
  2 Lee, Rachel                  YORK                  31-01.50  
  3 Campbell, Michaela           Greely                30-03.25  
  4 Sparks, Kate                 Falmouth              28-11.00  
  5 Harrington, Katherine        Greely                26-05.25  
  6 Detroy, Emily                Gng                   26-02.25  
  7 O'Reilly, Alexandra          NYA                   24-08.25  
  8 Hudson, Haleigh              Wells                 24-00.00  
  9 Masellas, Kaylar             Wells                 23-09.75  
 10 Gearin, Michelle             YORK                  23-09.25  
 11 Thomas, Caroline             Greely                23-08.50  
 12 Pietkiewicz, Kelsey          FREE                  23-05.25  
 13 Lentine, Katie               NYA                   22-08.50  
 14 Theriault, Tess              Prhs                  22-01.75  
 15 Shaw, Erin                   Wells                 21-06.25  
 16 Whitaker, Anna               Greely                21-04.75  
 17 Wong, Brittany               YORK                  20-07.25  
 18 Price, Eliza                 FREE                  20-06.50  
 19 Ferland, Layla               YORK                  20-05.00  
 20 Stevens, Molly               YORK                  19-08.50  
 21 Apgar, Jenna                 YORK                  19-06.25  
 22 Christopher, Katherine       YORK                  18-01.00  
 23 Foye, Jess                   Traip                 17-07.25  
 24 Tewell, Paige                YORK                  16-07.75  
 25 Dion, Sarah                  Traip                 15-09.25  
 
Event 4  Girls Shot Put SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Brien, Becky               Greely                50-06.00  
  2 Smyth, Samantha              Falmouth              33-10.00  
  3 D'Ascanio, Lauren            Lakers                31-07.00  
  4 Burgess, Aimee               Greely                31-05.75  
  5 Place, Amanda                Lakers                26-02.75  
  6 Burke, Mckenzie              Wells                 26-00.50  
  7 Brown, Becky                 Prhs                  25-07.75  
  8 Riker, Carly                 Cape                  23-09.75  
  9 Carter, Sydney               Traip                 23-08.00  
 10 McKenna, Katie               YORK                  22-08.50  
 11 Christopher, Hillary         YORK                  22-08.00  
 12 Dolat, Leanne                Greely                22-05.75  
 13 Wergler, Hannah              Gng                   21-09.75  
 14 Buckless, Colleen            YORK                  21-09.25  
 15 Powers, Hallie               NYA                   20-00.50  
 16 Lambert, Brooke              Cape                  18-07.00  
 17 Boorman, Emily               YORK                  17-11.75  
 
Event 5  Girls Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hockmuth, Emma               Cape                   7-06.00  
  2 Hurley, Katie                Greely                J7-06.00  
  3 Means, Jillian               YORK                   7-00.00  
  3 Perkins, Meghan              Prhs                   7-00.00  
  5 Smith, Abby                  Falmouth              J7-00.00  
  5 Young, Hannah                Greely                J7-00.00  
  7 Woods, Hallie                Wells                 J7-00.00  
  8 Buford, Christine            YORK                   6-06.00  
  9 Morganstern, Corey           Falmouth               6-00.00  
 
Event 6  Boys Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas, Dallin               Falmouth              10-06.00  
  2 Yost, Connor                 FREE                  10-00.00  
  3 Anthony, Nick                FREE                 J10-00.00  
  4 Adams, Aaron                 Prhs                   9-00.00  
  5 Colesworthy, Peter           Greely                 8-06.00  
  6 Mason, Stuart                YORK                  J8-06.00  
  7 Dulac, Curtis                Cape                   8-00.00  
  8 Caswell, Tom                 Falmouth               7-06.00  
  8 Welch, Sean                  Falmouth               7-06.00  
 -- Lamoureux, Adam              Falmouth                    NH  
 -- Bennett, Sam                 Falmouth                    NH  
 
Event 7  Boys High Jump JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Herbein, Dan                 YORK                   5-08.00  
  2 York, Matt                   Prhs                   5-06.00  
  3 Lacey, Tristan               Lakers                J5-06.00  
  4 Serunian, Mike               Falmouth               5-02.00  
  5 Murphy, Eli                  Prhs                   5-00.00  
  6 Wolfinger, Ezra              Cape                  J5-00.00  
  7 Melanson, Finn               Cape                   4-10.00  
  8 Brewster, Ben                Cape                   4-08.00  
  8 Pulsifer, Max                Cape                   4-08.00  
 10 Graham, Sean                 YORK                   4-06.00  
 -- Davis, Matt                  Greely                      NH  
 -- Horigan, Mike                YORK                        NH  
 
Event 8  Boys High Jump SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fear, Sam                    NYA                    6-02.00  
  2 Maertens, Mat                YORK                   6-00.00  
  3 Cunniff, Pat                 Falmouth               5-08.00  
  4 Insko, Jayce                 YORK                  J5-08.00  
  5 Rockwood, Cameron            Yarmouth               5-06.00  
  6 Storey, Ryan                 Greely                J5-06.00  
  7 Crabb, Jay                   Falmouth               5-04.00  
  8 Lentine, Steven              NYA                    5-02.00  
  8 Cavalero, Nick               Falmouth               5-02.00  
 
Event 9  Girls High Jump JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Braelan              Traip                  4-06.00  
  2 Sarson, Becka                YORK                   4-04.00  
  3 Nee, Sarah                   Falmouth              J4-04.00  
  4 Gibson, Hilary               NYA                   J4-04.00  
  5 McCluskey, Kaitlen           Traip                  4-02.00  
  6 Little, Deanna               Greely                J4-02.00  
  7 Baker, Grace                 Falmouth               4-00.00  
 
Event 10  Girls High Jump SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bernardo, Chelsea            Prhs                   5-04.00  
  2 Cleminson, Regan             YORK                   5-02.00  
  3 Lockhart, Sarah              Greely                 4-10.00  
  3 Arden, Hannah                Yarmouth               4-10.00  
  5 DeSimone, Elise              Falmouth              J4-10.00  
  6 Coyne, Alison                Falmouth               4-08.00  
  7 Dow, Kaitlyn                 YORK                   4-04.00  
 
Event 11  Girls Long Jump OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cederna, Hillary             Greely                17-03.00  
  2 Piers, Taylor                Falmouth              15-09.25  
  3 McClellan, Ali               Falmouth              15-07.50  
  4 Bell, Brittany               Prhs                  15-07.25  
  5 Carl, Molly                  YORK                  15-00.50  
  6 Fox, Adriana                 Falmouth              14-11.50  
  7 Crowley, Meaghan             Greely                14-10.00  
  8 O'Brien, Carley              Traip                 14-08.25  
  9 Toth, Ashley                 Wells                 14-04.25  
 10 Sawyer, Paige                Greely                14-03.50  
 11 Ryer, Margaret               Greely                13-10.25  
 12 Baker, Adrian                FREE                  13-10.00  
 13 Kiyanitsa, Elena             Gng                   13-09.00  
 14 Lewia, Kelsey                Wells                 13-07.00  
 15 Swietek, Alison              YORK                  13-06.75  
 15 Dean, Kirsten                YORK                  13-06.75  
 17 McMillan, Taylor             Wells                 13-05.75  
 18 Holly, Lauren                YORK                  13-03.75  
 19 Drummond, Hannah             Traip                 12-09.25  
 20 Eberle, Charlotte            NYA                   11-10.50  
 21 Stein, Rachel                Falmouth              11-05.75  
 22 Segalla, Lauren              YORK                  11-04.50  
 23 Lambert, Brooke              Cape                  10-08.75  
 
Event 12  Boys Long Jump OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Winger, Tom                  Falmouth              21-06.25  
  2 Martin, Nate                 Greely                20-08.75  
  3 Chipman, Parker              FREE                  19-10.00  
  4 Shields, Brenden             Cape                  19-00.25  
  5 Paiement, Cole               NYA                   18-07.25  
  6 Whiting-Kooy, Jacob          Yarmouth              18-04.00  
  7 York, Matt                   Prhs                  18-03.75  
  8 Turina, David                Greely                18-01.00  
  9 Spearin, Hunter              Wells                 17-06.50  
 10 Hodgkins, Duston             Wells                 16-10.50  
 11 Spencer, Austin              Greely                16-09.75  
 12 Briggs, Duncan               NYA                   16-05.50  
 13 St Hilare, Nick              Prhs                  16-02.75  
 14 Blum, Patrick                Greely                15-11.50  
 15 Bloom, Michael               Falmouth              15-08.50  
 16 Gelinas, Tim                 YORK                  15-08.00  
 17 Tully, Blain                 Wells                 15-04.00  
 18 Hanested, Michael            Prhs                  15-02.75  
 19 Andrews, Larson              Yarmouth              14-08.25  
 20 Russell, Kevin               Yarmouth              12-04.50  
 21 Sanjaja, Alvin               YORK                  10-02.50  
 
Event 13  Girls Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tewell, Chelsey              YORK                  32-07.75  
  2 Piers, Taylor                Falmouth              32-06.25  
  3 Toth, Ashley                 Wells                 32-01.25  
  4 O'Brien, Carley              Traip                 31-10.75  
  5 Lockhart, Sarah              Greely                31-05.50  
  6 Crowley, Meaghan             Greely                31-04.00  
  7 Cleminson, Regan             YORK                  31-03.00  
  8 Powers, Bethany              Greely                29-10.25  
  9 Bernardo, Chelsea            Prhs                  29-03.50  
 10 Lavallee, Kate               Cape                  28-01.25  
 11 Birse, Darilynn              Traip                 27-11.75  
 12 Arden, Hannah                Yarmouth              27-02.25  
 13 Dow, Kaitlyn                 YORK                  26-05.50  
 14 Flagg, Hannah                Lakers                24-04.25  
 15 Pillsbury-Coyne, Ashley      Prhs                  23-06.25  
 -- Ho, Thu-Trang                NYA                       FOUL  
 
Event 14  Boys Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Winger, Tom                  Falmouth              43-00.00  
  2 Shields, Brenden             Cape                  39-10.00  
  3 Cobean, Sam                  Falmouth              38-00.25  
  4 Wallace, Ian                 Cape                  37-07.50  
  5 Cunniff, Pat                 Falmouth              37-03.50  
  6 Briggs, Duncan               NYA                   37-03.00  
  7 Spearin, Hunter              Wells                 36-08.00  
  8 Maertens, Mat                YORK                  36-06.00  
  9 Paiement, Cole               NYA                   36-00.25  
 10 Colesworthy, Peter           Greely                35-11.50  
 11 Insko, Jayce                 YORK                  34-10.75  
 12 Lacey, Tristan               Lakers                34-07.00  
 13 Dietz, David                 Yarmouth              34-04.00  
 14 Hutchins, Paul               Greely                33-06.75  
 15 Whalen, Mike                 Prhs                  32-06.25  
 16 Hall, Brandon                Lakers                31-11.75  
 17 Simonds, Stephen             Traip                 30-09.25  
 18 Walter, Jamie                YORK                  27-02.00  
 -- Shaw, Anthony                Lakers                    FOUL  
 
Event 15  Girls 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Cape Elizabeth High School  'A'                    10:14.01  
  2 Falmouth High School  'A'                          10:34.32  
  3 York  'A'                                          10:38.09  
  4 Greely High School  'A'                            10:41.33  
  5 North Yarmouth Academy  'A'                        11:01.18  
  6 Traip Academy  'A'                                 11:07.58  
  7 Wells High School  'A'                             12:09.26  
  8 Gray New Gloucester  'A'                           12:31.15  
 
Event 16  Boys 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Greely High School  'A'                             8:50.38  
  2 Traip Academy  'A'                                  8:58.31  
  3 Gray New Gloucester  'A'                            9:10.17  
  4 York  'A'                                           9:18.77  
  5 North Yarmouth Academy  'A'                         9:25.62  
  6 Yarmouth High School  'A'                           9:26.61  
  7 Falmouth High School  'A'                           9:33.34  
  8 Wells High School  'A'                             10:03.63  
  9 Lake Region High School  'A'                       10:48.03  
 
Event 17  Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Diehl, Abby                  Greely                    9.08q  1 
  2 O'Brien, Carley              Traip                     9.37q  2 
  3 Fischman, Elizabeth          Yarmouth                  9.49q  2 
  4 Keck, Stella                 Greely                   10.11q  1 
  5 Birse, Darilynn              Traip                    10.65q  2 
  6 Dalzell, Sadie               Falmouth                 11.06q  2 
  6 Delacruz, Tina               Lakers                   11.06q  1 
  8 Ho, Thu-Trang                NYA                      11.20q  1 
  9 Morganstern, Corey           Falmouth                 11.36   2 
 10 Theriault, Tess              Prhs                     11.46   1 
 11 Baker, Grace                 Falmouth                 11.82   1 
 12 Mitchell, Emily              NYA                      11.83   2 
 13 Flagg, Hannah                Lakers                   12.34   2 
 14 Ferrande, Christina          YORK                     12.46   1 
 
Event 17  Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Diehl, Abby                  Greely                    9.23  
  2 O'Brien, Carley              Traip                     9.38  
  3 Fischman, Elizabeth          Yarmouth                  9.41  
  4 Keck, Stella                 Greely                   10.32  
  5 Birse, Darilynn              Traip                    10.51  
  6 Dalzell, Sadie               Falmouth                 10.86  
  7 Ho, Thu-Trang                NYA                      11.07  
 -- Delacruz, Tina               Lakers                      DQ  
 
Event 18  Girls 55 Meter Hurdles SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tewell, Chelsey              YORK                      8.65  
  2 Hurley, Katie                Greely                    9.72  
  3 Rasche, Katie                YORK                      9.73  
  4 Toth, Ashley                 Wells                     9.75  
  5 Dean, Kirsten                YORK                     10.26  
  6 McCrory, Meghan              YORK                     10.46  
  7 Woods, Hallie                Wells                    10.88  
 
Event 19  Boys 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dunn, Alec                   Falmouth                  8.52  
  2 Spencer, Austin              Greely                    9.17  
  3 Murphy, Eli                  Prhs                      9.65  
  4 Gelinas, Tim                 YORK                      9.70  
  5 Bass, Jon                    Cape                      9.79  
  6 Lacey, Tristan               Lakers                   10.31  
  7 Segalla, Mike                YORK                    J10.31  
 
Event 20  Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Colesworthy, Peter           Greely                    8.39q  1 
  2 Vogel, Mark                  YORK                      8.52q  2 
  3 Cobean, Sam                  Falmouth                  8.59q  2 
  4 Maertens, Mat                YORK                      9.41q  1 
  5 Marcus, Nathan               Greely                   10.13q  2 
  6 Gill, Peter                  Yarmouth                 10.16q  2 
  7 Tully, Blain                 Wells                    10.26q  1 
  8 Hebert, Christopher          Wells                    11.10q  1 
  9 Hall, Stretch                Lakers                   13.32   2 
 
Event 20  Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Colesworthy, Peter           Greely                    8.23  
  2 Cobean, Sam                  Falmouth                  8.50  
  3 Vogel, Mark                  YORK                      8.59  
  4 Maertens, Mat                YORK                      8.94  
  5 Marcus, Nathan               Greely                    9.97  
  6 Gill, Peter                  Yarmouth                 10.06  
  7 Tully, Blain                 Wells                    10.27  
 
Event 21  Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lewia, Kelsey                Wells                     7.78q  3 
  2 Hicks, Taylor                Greely                    7.90q  2 
  3 Fox, Adriana                 Falmouth                  8.04q  1 
  4 Crowley, Meaghan             Greely                    8.06q  4 
  5 Lavallee, Kate               Cape                      8.08q  2 
  6 Tapley, Savannah             YORK                      8.21q  1 
  7 McMillan, Taylor             Wells                     8.36q  3 
  8 Martin, Braelan              Traip                     8.39q  4 
  9 Mckinnon, Hayley             NYA                       8.40   3 
 10 Parker, Lauren               FREE                      8.44   3 
 11 Hoch, Jessica                Falmouth                  8.45   4 
 12 Riker, Meredith              Cape                      8.49   1 
 12 Lentine, Katie               NYA                       8.49   4 
 14 Ross, Kylie                  Greely                    8.54   2 
 15 Drummond, Hannah             Traip                     8.55   1 
 16 Masellas, Kaylar             Wells                     8.71   4 
 16 Nelson, Lena                 Greely                    8.71   2 
 18 Thibeault, Colleen           Cape                      8.74   3 
 19 Smith, Carlena               YORK                      8.81   1 
 20 Fitch, Emily                 Greely                    9.00   2 
 21 McCluskey, Kaitlen           Traip                     9.10   1 
 22 Sarson, Becka                YORK                      9.19   2 
 23 Osgood, Heather              YORK                      9.24   4 
 23 Bird, Heather                YORK                      9.24   3 
 25 Price, Eliza                 FREE                      9.74   4 
 26 Pietkiewicz, Kelsey          FREE                     10.07   3 
 
Event 21  Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lewia, Kelsey                Wells                     7.81  
  2 Hicks, Taylor                Greely                    7.85  
  3 Crowley, Meaghan             Greely                    8.01  
  4 Fox, Adriana                 Falmouth                  8.11  
  5 Lavallee, Kate               Cape                      8.15  
  6 Tapley, Savannah             YORK                      8.17  
  7 McMillan, Taylor             Wells                     8.28  
  8 Martin, Braelan              Traip                     8.52  
 
Event 22  Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tewell, Chelsey              YORK                      7.43q  1 
  2 Cederna, Hillary             Greely                    7.56q  2 
  3 Doucette, Georgia            Greely                    7.75q  3 
  4 Piers, Taylor                Falmouth                  7.90q  2 
  5 Hosmer, Jenna                YORK                      7.98q  4 
  6 Young, Hannah                Greely                    8.00q  4 
  6 Lewia, Katelyn               Wells                     8.00q  3 
  8 Carpenter, Alison            NYA                       8.04q  1 
  9 Marshall, Emily              YORK                      8.06   3 
  9 Lewis, Rachelle              Falmouth                  8.06   2 
 11 Roy, Olivia                  Traip                     8.07   1 
 12 Fischman, Victoria           Yarmouth                  8.10   4 
 13 Emery, Sherri                Gng                       8.33   1 
 14 Penrose, Sarah               Yarmouth                  8.34   2 
 15 Smith, Abby                  Falmouth                  8.38   1 
 16 Drummond, Grace              Traip                     8.39   4 
 17 Riker, Carly                 Cape                      8.51   3 
 18 Edwards, Amy                 FREE                      8.60   2 
 19 Grover, Nicole               Yarmouth                  8.75   3 
 20 Verville, Claire             NYA                       8.80   1 
 21 Watson, Ashley               Gng                       9.04   4 
 22 Pillsbury-Coyne, Ashley      Prhs                      9.27   2 
 23 Hawkes, Christy              Greely                    9.36   2 
 24 Lambert, Brooke              Cape                      9.66   4 
 
Event 22  Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tewell, Chelsey              YORK                      7.36  
  2 Cederna, Hillary             Greely                    7.52  
  3 Doucette, Georgia            Greely                    7.75  
  4 Hosmer, Jenna                YORK                      7.91  
  5 Young, Hannah                Greely                    8.02  
  6 Piers, Taylor                Falmouth                  8.09  
  7 Lewia, Katelyn               Wells                     8.11  
  8 Carpenter, Alison            NYA                       8.17  
 
Event 23  Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shields, Brenden             Cape                      7.11q  1 
  2 Ockerbloom, Chris            Traip                     7.14q  2 
  3 Collins, Michael             Traip                     7.21q  4 
  4 Mason, Sam                   Greely                    7.24q  2 
  5 Russell, Ted                 Greely                    7.30q  5 
  6 Hodgkins, Duston             Wells                     7.32q  3 
  7 Foden, Tom                   Cape                      7.40q  1 
  8 Shaw, Anthony                Lakers                   J7.40q  4 
  9 Ingraham, Matti              Greely                   J7.40   2 
 10 Adams, Aaron                 Prhs                      7.44   5 
 11 Dietz, David                 Yarmouth                  7.45   3 
 12 Whiting-Kooy, Jacob          Yarmouth                  7.46   1 
 13 York, Matt                   Prhs                      7.50   5 
 14 Bloom, Michael               Falmouth                  7.78   4 
 15 Manglass, Collin             Greely                    7.84   1 
 16 Zoll, Brian                  Greely                    7.87   2 
 16 Hallowell, Zach              YORK                      7.87   4 
 18 Sickles, Orian               FREE                      7.89   3 
 19 Hayden, Alex                 Gng                       7.90   1 
 19 Taylor, Brendan              Cape                      7.90   3 
 21 McKenna, Sean                YORK                      8.02   2 
 22 Reeden, Ben                  FREE                      8.05   2 
 23 Pappas, Gregory              Wells                     8.13   3 
 24 Graham, Sean                 YORK                      8.26   5 
 25 Holly, Jack                  YORK                      8.46   1 
 26 Schreiber, Matthew           Lakers                    8.49   4 
 27 Nuttall, Shawn               YORK                      8.61   1 
 28 Hawkes, Richard              Greely                    8.63   2 
 29 Carle, Ian                   Yarmouth                  8.89   1 
 30 Morris, Parker               YORK                      9.12   4 
 31 Dagneau, Jeremy              Prhs                      9.30   5 
 32 Warnquist, Tom               YORK                      9.64   5 
 
Event 23  Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Shields, Brenden             Cape                      7.00  
  2 Ockerbloom, Chris            Traip                     7.08  
  3 Foden, Tom                   Cape                      7.25  
  4 Russell, Ted                 Greely                    7.28  
  5 Collins, Michael             Traip                     7.30  
  6 Hodgkins, Duston             Wells                     7.31  
  7 Shaw, Anthony                Lakers                    7.32  
  8 Mason, Sam                   Greely                    7.36  
 
Event 24  Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miklovich, Ben               Gng                       6.79q  2 
  2 Martin, Nate                 Greely                    6.84q  1 
  2 Cook, Rob                    YORK                      6.84q  4 
  4 Reynoso, Sequoyah            Fryeburg                  6.89q  3 
  5 Hutchins, Paul               Greely                    6.99q  4 
  6 Turina, David                Greely                    7.23q  2 
  7 Dunham, Mike                 Traip                     7.26q  1 
  8 Meagher, Sean                Cape                      7.40q  4 
  9 Trajanoski, Zachary          Wells                     7.44   3 
 10 Nieves, Dave                 YORK                      7.57   1 
 11 Hyndman, Peter               NYA                       7.67   3 
 12 St Hilare, Nick              Prhs                      7.71   1 
 13 Hebert, Christopher          Wells                     7.74   4 
 14 Spearin, Hunter              Wells                     7.77   2 
 15 Hanested, Michael            Prhs                      7.91   1 
 16 Stevens, Devin               Prhs                      8.02   2 
 17 Weiss, Matt                  Cape                      8.11   1 
 18 Boland, Patrick              Cape                      8.27   4 
 19 Cohan-Smith, Norwood         NYA                       8.47   2 
 20 Quatrano, Zac                Falmouth                  8.48   4 
 21 Young, Andrew                YORK                      8.49   3 
 22 Ward, Matt                   NYA                       8.51   4 
 
Event 24  Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Miklovich, Ben               Gng                       6.75  
  2 Reynoso, Sequoyah            Fryeburg                  6.77  
  3 Martin, Nate                 Greely                    6.82  
  4 Cook, Rob                    YORK                      6.84  
  5 Hutchins, Paul               Greely                    7.01  
  6 Turina, David                Greely                    7.18  
  7 Dunham, Mike                 Traip                     7.27  
  8 Meagher, Sean                Cape                      7.44  
 
Event 25  Girls 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LePage, Liza                 Greely                 5:24.11  
  2 Stressenger, Marita          Cape                   5:24.31  
  3 Grygiel, Madeline            Falmouth               5:25.74  
  4 Swiatek, Michaela            YORK                   5:36.56  
  5 McGowan, Kathleen            Falmouth               5:52.11  
  6 Boots, Anna                  Greely                 5:58.55  
  7 Labrecque, Maura             Falmouth               6:06.04  
  8 Peterlin, Hannah             Wells                  6:10.20  
  9 Reid, Leeann                 Traip                  6:11.57  
 10 Gribbell, Laura              NYA                    6:14.06  
 11 Foster, Maggie               YORK                   6:21.90  
 12 Clyatt, Emily                Traip                  6:25.12  
 13 Ballenger, Victoria          Yarmouth               6:27.07  
 14 Kingry, Emily                Falmouth               6:35.21  
 15 Wagner, Erica                YORK                   6:37.19  
 16 Drew, Rachel                 Gng                    6:37.80  
 17 Martin, Danielle             YORK                   6:41.07  
 18 Goodenow, Hannah             FREE                   6:45.30  
 19 Edwards, Kelly               FREE                   6:47.21  
 20 Howland, Caitlin             Falmouth               6:48.90  
 21 Johnson, Allyson             YORK                   6:52.28  
 22 Binger, Hannah               YORK                   7:06.76  
 23 Sylvia, Nicolette            Lakers                 7:14.96  
 24 Calnan, Jessica              YORK                   7:19.01  
 
Event 26  Boys 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shaw, Ethan                  Falmouth               4:32.35  
  2 McCauley, Mark               Greely                 4:39.77  
  3 Rand, Matt                   Cape                   4:40.89  
  4 Price, Logan                 Greely                 4:43.45  
  5 Moser, Alex                  YORK                   4:51.18  
  6 Gardner, Scott               Falmouth               4:53.51  
  7 LaJoie, Dylan                Prhs                   4:53.54  
  8 Freeman, Nat                 YORK                   4:55.11  
  9 Fitch, Andy                  Greely                 4:58.68  
 10 Bensley, Gage                Traip                  5:03.76  
 11 Jordan, Andrew               Greely                 5:05.00  
 12 Deeran, Sam                  Falmouth               5:10.45  
 13 George, Andrew               Yarmouth               5:11.60  
 14 York, Sam                    FREE                   5:12.51  
 15 Waldman, Aaron               YORK                   5:16.92  
 16 LaPointe, Mike               YORK                   5:21.37  
 17 Kiyanitsa, Sam               Gng                    5:23.60  
 18 Nightingale, Joshua          Yarmouth               5:29.72  
 19 Farrell, Brian               YORK                   5:31.46  
 20 Kolkin, Nick                 NYA                    5:34.01  
 21 Warren, Joe                  NYA                    5:35.11  
 22 Carley, Jack                 YORK                   5:35.67  
 23 Freeman, Silas               YORK                   5:37.21  
 24 Spinney, Kris                Traip                  5:49.25  
 25 Carlson, Andrew              Lakers                 5:53.13  
 26 Hamilton, Lucas              Yarmouth               6:17.90  
 27 Bishop, Duncan               Prhs                   7:01.76  
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Rachel                Falmouth               1:05.55   2 
  2 Powers, Bethany              Greely                 1:06.27   2 
  3 Gibson, Hilary               NYA                    1:06.50   2 
  4 Sirois, Shaina               Falmouth               1:09.17   2 
  5 Sanford, Adrienne            Falmouth               1:09.98   1 
  6 Birse, Darilynn              Traip                  1:11.95   2 
  7 Eberle, Charlotte            NYA                    1:12.11   1 
  8 Mitaly, Jessica              Gng                    1:14.76   2 
  9 Foster, Eliza                Gng                    1:16.13   1 
 
Event 28  Girls 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Baker, Adrian                FREE                   1:02.35   2 
  2 Carl, Molly                  YORK                   1:02.74   2 
  3 Bell, Brittany               Prhs                   1:02.87   2 
  4 DeSimone, Elise              Falmouth               1:05.09   2 
  5 Roy, Olivia                  Traip                  1:06.36   2 
  6 Fischman, Victoria           Yarmouth               1:08.27   1 
  7 Rasche, Katie                YORK                   1:08.46   2 
  8 Zuckerman, Elizabeth         NYA                    1:09.34   1 
  9 Rabasco, Katie               Prhs                   1:09.76   1 
 10 Walton, Danielle             NYA                    1:10.04   1 
 11 Drummond, Grace              Traip                  1:10.09   1 
 
Event 29  Boys 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wegener, Will                Falmouth                 55.19   3 
  2 Dunn, Alec                   Falmouth                 55.65   3 
  3 Ingraham, Matti              Greely                   56.68   3 
  4 Johnson, Michael             Yarmouth                 58.12   3 
  5 Hunter, Andrew               Greely                   58.26   3 
  6 Ray, Ethan                   Gng                      58.78   2 
  7 Herbein, Dan                 YORK                     59.38   2 
  8 Brewster, Ben                Cape                     59.57   2 
  9 Whalen, Mike                 Prhs                     59.77   2 
 10 Parolin, Adam                Greely                 1:01.36   2 
 11 Simonds, Stephen             Traip                  1:01.43   1 
 12 Andrews, Larson              Yarmouth               1:01.71   1 
 13 Jackson, Marshall            Gng                    1:03.12   1 
 14 Segalla, Mike                YORK                   1:03.28   1 
 15 Walter, Jamie                YORK                   1:12.37   1 
 -- Ayer, Nigel                  Traip                       DQ   3 
 
Event 30  Boys 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Seitz, Brian                 Falmouth                 51.84   3 
  2 Chipman, Parker              FREE                     51.96   3 
  3 Winger, Tom                  Falmouth                 52.59   3 
  4 Vogel, Mark                  YORK                     53.20   3 
  5 Rich, Codey                  Wells                    54.41   3 
  6 Hutchins, Paul               Greely                   55.83   2 
  7 Chase, Steve                 Greely                   56.49   2 
  8 Dulac, Curtis                Cape                     56.87   2 
  9 Hoffman-Johnson, Caleb       Falmouth                 58.25   2 
 10 Guerra, Dan                  Falmouth                 58.33   2 
 11 Steinman, Tyrus              Prhs                   1:00.83   1 
 12 Eno, Amos                    NYA                    1:03.59   1 
 13 Meixell, Chris               NYA                    1:05.91   1 
 14 Mason, Stuart                YORK                   1:07.05   1 
 
Event 31  Girls 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 D'Alfonso, Francesca         Falmouth               2:32.88  
  2 Stressenger, Marita          Cape                   2:34.82  
  3 Nichols, Rachel              Cape                   2:34.92  
  4 Doss, Hannah                 Cape                   2:37.43  
  5 Fournier, Julie              Greely                 2:39.34  
  6 McGowan, Kathleen            Falmouth               2:43.29  
  7 Sabo, Kristy                 Falmouth               2:44.07  
  8 Potter, Shelly               YORK                   2:44.75  
  9 Borden, Phoebe               Traip                  2:44.94  
 10 Lyons, Shannon               Cape                   2:48.65  
 11 Noyes, Alex                  NYA                    2:49.79  
 12 Smyth, Carolyn               Falmouth               2:50.94  
 13 Swietek, Alison              YORK                   2:54.50  
 14 Gregory, Brittany            Cape                   2:55.29  
 15 McPherson, Emily             Old Orchard Beac       2:55.52  
 16 Dixey, Cassie                Wells                  2:55.70  
 17 Dean, Kirsten                YORK                   3:00.81  
 18 Putnam, Lindsay              YORK                   3:06.03  
 19 Flagg, Hannah                Lakers                 3:17.33  
 20 Sylvia, Nicolette            Lakers                 3:18.81  
 21 LaPlante, Elizabeth          YORK                   3:33.09  
 22 Shaw, Erin                   Wells                  3:33.62  
 
Event 32  Boys 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LePage, James                Greely                 2:03.68  
  2 Shaw, Ethan                  Falmouth               2:03.91  
  3 McCauley, Mark               Greely                 2:10.84  
  4 Groom, Jacob                 Greely                 2:11.23  
  5 Kalloch, Liam                Gng                    2:11.50  
  6 Betts, Cameron               Gng                    2:11.81  
  7 Serunian, Mike               Falmouth               2:14.06  
  8 Wolfe, Robert                Greely                 2:14.69  
  9 Rees, Schuyler               Traip                  2:15.23  
 10 Johnson, Dennis              Greely                 2:16.68  
 11 Sparkowich, Jacob            Wells                  2:17.16  
 12 Lentine, Steven              NYA                    2:18.26  
 13 Daigle, Keith                Falmouth               2:18.39  
 14 Johnson, Paul                Traip                  2:18.54  
 15 Means, Ryan                  YORK                   2:18.91  
 16 Ray, Ethan                   Gng                    2:26.61  
 17 Lee, Spencer                 NYA                    2:27.10  
 18 Gill, Peter                  Yarmouth               2:28.41  
 19 Wright, Tim                  Yarmouth               2:30.96  
 20 Spinney, Kris                Traip                  2:45.15  
 21 Carlson, Andrew              Lakers                 2:59.24  
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Michalakis, Adrienne         Falmouth                 28.15   5 
  2 Fischman, Elizabeth          Yarmouth                 28.28   5 
  3 Lewia, Kelsey                Wells                    28.29   5 
  4 Diehl, Abby                  Greely                   28.36   5 
  5 Gibson, Hilary               NYA                      29.26   4 
  6 Hicks, Taylor                Greely                   29.28   5 
  7 Brown, Rachel                Falmouth                 29.60   4 
  8 Parker, Lauren               FREE                     29.64   5 
  9 Tapley, Savannah             YORK                     30.34   3 
 10 Lavallee, Kate               Cape                     30.35   3 
 11 Keck, Stella                 Greely                   30.61   3 
 12 Riker, Meredith              Cape                     30.78   4 
 13 Drummond, Hannah             Traip                    31.36   4 
 14 Ho, Thu-Trang                NYA                      31.41   2 
 15 Stump, Ashley                Gng                      31.47   1 
 16 Kiyanitsa, Elena             Gng                      31.50   3 
 17 Mckinnon, Hayley             NYA                      31.52   2 
 18 McMillan, Taylor             Wells                    31.54   2 
 19 Thibeault, Colleen           Cape                     31.82   2 
 20 Hudson, Haleigh              Wells                    32.48   2 
 21 Delacruz, Tina               Lakers                   33.24   2 
 22 Doucette, Elena              Greely                   33.30   1 
 23 Noyes, Crystal               YORK                     33.46   1 
 24 Barrett, Karyn               Cape                     33.71   3 
 25 Price, Eliza                 FREE                     34.97   1 
 
Event 34  Girls 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cederna, Hillary             Greely                   26.75   4 
  2 Doucette, Georgia            Greely                   27.65   4 
  3 Bell, Brittany               Prhs                     27.94   4 
  4 DeSimone, Elise              Falmouth                 28.53   4 
  5 Baker, Adrian                FREE                     28.54   4 
  6 Carpenter, Alison            NYA                      28.65   4 
  7 McClellan, Ali               Falmouth                 29.27   3 
  8 Lewis, Rachelle              Falmouth                 29.31   3 
  9 Hosmer, Jenna                YORK                     29.69   3 
 10 Marshall, Emily              YORK                     29.96   3 
 11 Lewia, Katelyn               Wells                    30.23   3 
 12 Walton, Danielle             NYA                      30.64   2 
 13 Emery, Sherri                Gng                      31.00   1 
 14 Swietek, Marina              YORK                     31.02   2 
 15 Moulton, Noelle              YORK                     31.60   2 
 16 Penrose, Sarah               Yarmouth                 31.72   2 
 17 Grover, Nicole               Yarmouth                 31.99   1 
 18 Zuckerman, Elizabeth         NYA                      32.14   2 
 19 Borden, Phoebe               Traip                    32.20   2 
 20 Twombly, Adrianna            NYA                      33.15   1 
 21 Edwards, Amy                 FREE                     33.71   1 
 
Event 35  Boys 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Collins, Michael             Traip                    24.70   5 
  2 Wegener, Will                Falmouth                 24.72   5 
  3 Danielli, Will               Gng                      24.93   5 
  4 Ockerbloom, Chris            Traip                    25.52   5 
  5 Mason, Sam                   Greely                   25.56   5 
  6 Russell, Ted                 Greely                   25.68   5 
  7 Murphy, Eli                  Prhs                     25.83   4 
  8 Whiting-Kooy, Jacob          Yarmouth                 25.94   4 
  9 Hodgkins, Duston             Wells                    26.05   2 
 10 Gardner, Michael             Falmouth                 26.16   4 
 11 Foden, Tom                   Cape                     26.51   3 
 12 Bass, Jon                    Cape                     26.61   3 
 13 Adams, Aaron                 Prhs                     27.07   2 
 14 Sickles, Orian               FREE                     27.26   3 
 15 Graham, Cam                  Greely                   27.56   3 
 16 Gelinas, Tim                 YORK                     27.86   3 
 17 Gray, Hamilton               Greely                   28.28   2 
 18 McKenna, Sean                YORK                     28.56   2 
 19 Hallowell, Zach              YORK                     28.78   2 
 20 Reeden, Ben                  FREE                     29.74   1 
 21 Russell, Kevin               Yarmouth                 30.15   2 
 22 Schreiber, Matthew           Lakers                   30.17   4 
 23 Conway, Joseph               Falmouth                 31.32   1 
 24 Carle, Ian                   Yarmouth                 31.63   1 
 25 Evers, Tyler                 Falmouth                 31.94   1 
 26 DePerrio, Dave               YORK                     34.07   4 
 
Event 36  Boys 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Seitz, Brian                 Falmouth                 23.59   5 
  2 Chipman, Parker              FREE                     23.62   5 
  3 Reynoso, Sequoyah            Fryeburg                 23.70   5 
  4 Martin, Nate                 Greely                   23.72   5 
  5 Miklovich, Ben               Gng                      23.96   5 
  6 Rich, Codey                  Wells                    23.98   5 
  7 Cobean, Sam                  Falmouth                 24.77   4 
  8 Cook, Rob                    YORK                     24.92   4 
  9 Thomas, Dallin               Falmouth                 25.44   4 
 10 Dulac, Curtis                Cape                     25.82   4 
 11 Turina, David                Greely                   26.18   3 
 12 Briggs, Duncan               NYA                      26.19   4 
 13 Hyndman, Peter               NYA                      26.44   3 
 14 Trajanoski, Zachary          Wells                    26.56   3 
 15 Botton, Arnold               FREE                     26.70   4 
 16 Prichard, Hunter             Falmouth                 26.76   3 
 17 Sullivan, Connor             Falmouth                 26.88   2 
 17 Gray, Hunter                 Greely                   26.88   2 
 19 Powers, Sean                 Greely                   26.93   3 
 20 Tully, Blain                 Wells                    27.15   2 
 21 Nieves, Dave                 YORK                     27.28   2 
 22 Becerra, Nick                Wells                    27.30   2 
 23 Clement, Chip                Falmouth                 27.46   2 
 24 Albert, Scott                Gng                      28.45   1 
 25 Robinson, Ian                Cape                     29.00   1 
 26 Rennie, Josh                 YORK                     29.08   1 
 27 Betts, Jarod                 Gng                      29.58   1 
 28 Cohan-Smith, Norwood         NYA                      29.66   1 
 29 Meixell, Chris               NYA                      29.79   1 
 
Event 37  Girls 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grygiel, Madeline            Falmouth              12:03.40  
  2 Swiatek, Michaela            YORK                  12:17.47  
  3 Bonsey, Kourtney             Falmouth              12:25.26  
  4 Gross, Erin                  Cape                  12:28.48  
  5 LePage, Liza                 Greely                12:31.19  
  6 Morris, Erin                 Falmouth              12:46.96  
  7 Burgess, Isabel              Greely                12:48.49  
  8 Boutin, Monique              YORK                  13:23.63  
  9 McLean, Sarah                Wells                 14:16.73  
 10 Ballenger, Victoria          Yarmouth              14:17.03  
 11 Wagner, Erica                YORK                  15:14.67  
 
Event 38  Boys 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rand, Matt                   Cape                  10:12.36  
  2 LePage, James                Greely                10:17.44  
  3 Price, Logan                 Greely                10:23.18  
  4 Epstein, Jamey               Falmouth              10:39.18  
  5 Moser, Alex                  YORK                  10:45.40  
  6 Gardner, Scott               Falmouth              10:53.86  
  7 Brigham, Peter               Cape                  10:56.50  
  8 Rees, Schuyler               Traip                 11:10.04  
  9 Bensley, Ethan               Traip                 11:12.85  
 10 LaJoie, Dylan                Prhs                  11:14.87  
 11 Swerdlow, Charlie            Falmouth              11:17.98  
 12 Clason, Dylan                Wells                 11:28.69  
 13 George, Andrew               Yarmouth              11:31.64  
 14 Freeman, Nat                 YORK                  11:42.07  
 
Event 39  Girls 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                           1:56.21  
  2 Greely High School  'A'                             1:57.17  
  3 North Yarmouth Academy  'A'                         2:01.11  
  4 Cape Elizabeth High School  'A'                     2:02.10  
  5 York  'A'                                           2:05.01  
  6 Gray New Gloucester  'A'                            2:08.55  
 
Event 40  Girls 4x200 Meter Relay SR DIVISION
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greely High School  'A'                             1:51.90   2 
  2 York  'A'                                           1:54.13   2 
  3 Falmouth High School  'A'                           1:55.10   2 
  4 Traip Academy  'A'                                  1:59.23   2 
  5 Yarmouth High School  'A'                           2:01.02   1 
  6 Poland  'A'                                         2:01.11   2 
  7 Wells High School  'A'                              2:01.43   1 
  8 North Yarmouth Academy  'A'                         2:02.41   2 
  9 Cape Elizabeth High School  'A'                     2:03.35   1 
 10 Gray New Gloucester  'A'                            2:10.44   1 
 
Event 41  Boys 4x200 Meter Relay JR DIVISION
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                           1:40.84   2 
  2 Greely High School  'A'                             1:41.61   2 
  3 Cape Elizabeth High School  'A'                     1:43.93   2 
  4 Poland  'A'                                         1:46.57   1 
  5 Lake Region High School  'A'                        1:49.16   1 
  6 York  'A'                                           1:49.26   1 
  7 Yarmouth High School  'A'                           1:50.26   2 
 
Event 42  Boys 4x200 Meter Relay SR DIVISION
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                           1:34.39   2 
  2 York  'A'                                           1:38.44   2 
  3 Greely High School  'A'                             1:39.14   2 
  4 Traip Academy  'A'                                  1:41.71   2 
  5 Gray New Gloucester  'A'                            1:42.71   2 
  6 Wells High School  'A'                              1:42.78   1 
  7 North Yarmouth Academy  'A'                         1:45.93   1 
  8 Cape Elizabeth High School  'A'                     1:48.05   1 
  9 Poland  'A'                                         1:48.82   1 
 10 Yarmouth High School  'A'                           1:56.48   1