Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/ma/Mar8_2ndAnn_set1.shtml

2nd Annual Chipmunk Run for ALS

Upton, MA, March 8, 2008

Overall

Place	Name	           Town	      	Age Group	   Time
1	Bob Bishop	 Attleboro	40+ M		17:24:00
2	Pat Mullarkey	 Mendon	       	U19 M		17:37:00
3	Andrew Majkut	 Upton		U19 M		17:50:00
4	William Lukas	 Mendon		U19 M		17:57:00
5	David Granato	 Upton		U19 M		18:01:00
6	John Brown	 Northbridge	40+ M		18:02:00
7	Brian Martel	 Uxbridge	U19 M		18:42:00
8	Michael Maloney	 Douglas	20-39 M		18:44:00
9	Ben Charpentier	 Upton		U19 M		18:44:00
10	Ryan Carrara	 Hudson		20-39 M		18:49:00
11	Trish Hillary	 Smithfield, RI	40+ F		18:55:00
12	Adam Freund	 Mendon		U19 M		19:05:00
13	Larry Olsen	 Hopedale	40+ M		19:09:00
14	Emily Berner	 Milford	U19 F		19:23:00
15	Justin Hunt	 Upton		U19 M		19:29:00
16	Kevin Hillary	 Greenville, RI	40+ M		19:31:00
17	Tim Sabean	 Mendon		U19 M		19:35:00
18	Lisa Danielson	 Shrewsbury	20-39 F		19:58:00
19	John Dumont	 Hopedale	40+ M		19:59:00
20	Parker Mitchell	 Upton		U19 M		20:02:00
21	Tyler Grace	 Mendon		U19 M		20:31:00
22	Jason Hopkins	 Mendon		U19 M		21:07:00
23	Brian Breeden	 Worcester	U19 M		21:14:00
24	Mary Holt-Wilson Westwood	20-39 F		21:19:00
25	Joshua Egan	 Charlton	20-39 M		21:48:00
26	Tom McMullin	 Uxbridge	U19 M		22:06:00
27	Don Morin	 Mendon		40+ M		22:13:00
28	Greg Granato	 Upton		40+ M		22:37:00
28	Nathaniel Marcum Watertown	20-39 M		22:42:00
30	Joanna Accorsini Mendon		U19 F		22:47:00
31	Tyler Kenney	 Upton		U19 M		23:42:00
32	Jim Sullivan	 North Grafton	20-39 M		23:51:00
33	John-Henry Fitzgerald		U19 M		23:55:00
34	Charles Alessi	 Upton		40+ M		23:56:00
35	Mark Lavallee	 Franklin	40+ M		24:01:00
36	Brendan Coffey	 Hopedale	U19 M		24:06:00
37	Jim Pignatiello	 Uxbridge	40+ M		24:08:00
38	Steven Granato	 Upton		U19 M		24:14:00
39	Jeff Deiana	 Uxbridge	40+ M		24:23:00
40	Mike McGovern	 Mendon		U19 M		24:26:00
41	Kevin Murphy	 Mendon		40+ M		24:27:00
42	Keith Boisseau	 Whitinsville	20-39 M		24:33:00
43	Keven Caitlin	 Uxbridge	20-39 M		24:37:00
44	Kevin Coskie	 Upton		U19 M		24:56:00
45	Bill Leaver			40+ M		24:58:00
46	Mary Lynn LeClair		40+ F		24:59:00
47	Susan Granato	 Upton		20-39 F		25:00:00
48	Julie Jussaume	 Brighton	20-39 F		25:03:00
49	Kate Annunziato	 Mendon		U19 F		25:18:00
50	Sam Garwood	 Upton		U19 M		25:19:00
51	Sarah Minsk	 Mendon		20-39 F		25:24:00
52	Kelsey Fitzgerald Upton		U19 F		25:35:00
53	Christie Walker	 Melrose	20-39 F		26:00:00
54	Ann Peisch	 Hopkinton	40+ F		26:02:00
55	Chuck Penfield	 Mendon		40+ M		26:22:00
56	Kelly Pigott	 Upton		U19 F		26:30:00
57	Michael Brodeur	 Upton		40+ M		26:31:00
58	John Parker	 Milford	40+ M		26:33:00
59	Ann-Meg White	 Grafton	40+ F		26:41:00
60	Katie Wright	 South Grafton	20-39 F		27:00:00
61	JoAnn Wrobel	 Westborough	40+ F		27:04:00
62	Jodi Dion	 N.Attleboro	40+ F		27:15:00
63	Sherry Brown	 Northbridge	40+ F		27:16:00
64	Debbie Riley	 Fiskdale	40+ F		27:19:00
65	Judy Bergeron	 N.Attleboro	40+ F		27:20:00
66	Richard Zbrozek	 Berlin, CT	40+ M		27:29:00
67	Richard Wardrip	 N.Providence	40+ M		27:36:00
68	Jeffrey Rogers	 Upton		U19 M		27:56:00
69	Jack Rosen	 Upton		U19 M		27:57:00
70	Tracee Cosma-Briggs Uxbridge	20-39 F		28:24:00
71	Stephanie Wilson Upton		20-39 F		28:25:00
72	Derek Lister	 Upton		U19 M		28:29:00
73	Conor Rielly	 Upton		U19 M		28:41:00
74	Kelsey Reilly	 Upton		U19 F		28:46:00
75	Caitlin Sullivan North Grafton	20-39 F		28:48:00
76	Kristina Dalio	 Mendon		U19 F		28:49:00
77	Emily Wheet	 Mendon		U19 F		28:51:00
78	Molly Flynn	 Mendon		U19 F		28:55:00
79	Emily Holder	 Mendon		U19 F		28:55:90
80	Julie Landmann	 South Boston	40+ M		29:35:00
82	John Rapp	 Upton		U19 M		30:11:00
83	Sam Leone	 Mendon		U19 M		30:11:42
84	Dorene Landry	 Douglas	20-39 F		30:32:00
85	Ann Sterry	 Watertown	20-39 F		32:29:00
86	Ellen Clifford	 Blackstone	40+ F		33:04:00
87	Kathy Brosnahan	 Douglas	40+ F		33:05:00
88	Emily Fitzgerald Wayland	U19 F		34:59:00
89	Lindsey Marshall Medford	20-39 F		34:59:70
90	Katelynn Leonard Melrose	20-39 F		35:18:00
91	Frank Skaggs	 Upton		U19 M	
92	Mark Granato	 Upton		U19 M