Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/ma/Jan6_Auerba_set1.shtml

Auerbach Freshman-Sophomore Meet - Small Schools

Reggie Lewis Track - Boston, MA, January 6, 2008

[Complete Event Results Girls ]

Complete Event Results Boys

Licensed to First Time Out - Contractor License           Hy-Tek's Meet Manager
                   Auerbach Freshman-Sophomore Championship                    
                           Small Schools  - 1/6/2008                           
                    Reggie Lewis Track and Athletic Center                     
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 LeBlanc, Kyle             10 Newburyport               6.69q  2 
  2 Duchak, Dan               10 North Reading             7.02q  3 
  3 Huynh, Loi                10 Randolph                  7.03q  5 
  4 Boland, Kevin             10 Bish. Feehan              7.04q  3 
  5 Greene, Ted               10 Norwell                   7.07q  1 
  6 Montville, Joe            10 Auburn                    7.11q  5 
  7 Conlon, Chris             10 Weston                    7.11q  8 
  8 Setzco, John              10 Wellesley                 7.13q  7 
  9 Couitt, Stephen           09 Somerset                  7.14q  3 
 10 Dieujuste, Jonathan       10 Weston                    7.16q  3 
 11 Teixeira, Joey            10 Seekonk                   7.18q  8 
 12 Chen, Terry               10 Winchester                7.22q  1 
 13 Hobbs, Jack               10 Hingham                   7.24q  9 
 14 Liang, Yuanwen            10 Westwood                  7.30q  5 
 15 Miranda, Michael          10 Randolph                  7.31q  6 
 16 Enos, Brock               10 Hamilton-Wen.             7.32q  1 
 17 Harrington, Thomas        09 Dighton-Rehob.            7.35q  8 
 18 Jones, Aaron              09 Melrose                   7.36q  9 
 19 White, Jared              09 Triton Byfield            7.37q  8 
 20 Gibb, David               09 Ipswich                   7.39q  9 
 21 D'Arco, Matthew           10 Wakefield                 7.40q  4 
 22 Santa, Tim                10 Canton                    7.40q  7 
 23 Farrell, Chris            10 Burlington                7.43q  9 
 24 McDermort, Chris          10 Watertown                 7.43q  8 
 25 Callari, Matt             10 Holliston                 7.43   4 
 26 Wicks, Sam                11 Scituate                  7.44   2 
 27 O'Leary, Stephen          10 Holliston                 7.46   9 
 28 Lichtman, David           09 Stoneham                  7.52   5 
 29 Riggerri, Dylan           09 Grafton                   7.53   1 
 30 Aguiar, Josh              10 Joseph Case               7.54   4 
 31 Washer, James             10 Bedford                   7.55   6 
 32 Vigliatora, Alec          10 Millbury                  7.57   3 
 33 Capezzuto, Nick           09 North Reading             7.64   9 
 34 Richter, Ben              09 Bedford                   7.64   6 
 35 Abbott, Jon               10 Wayland                   7.64   4 
 36 Bater, Dave               09 Sutton                    7.69   1 
 37 Massos, Zachary           09 Hamilton-Wen.             7.69   3 
 38 McAdams, Ryan             10 Triton Byfield            7.69   1 
 39 Healey, Ben               10 Pembroke                  7.70   4 
 40 Nevillle, Malcolm         09 Foxboro                   7.70   8 
 41 MacDonough, Cameron       09 Walpole                   7.71   1 
 42 Brug, Aaron               10 Hopkinton                 7.71   5 
 43 Jasinski, David           10 Spellman                  7.76   4 
 44 Bresse, Steve             09 Foxboro                   7.76   7 
 45 Donaldson, Greg           10 Medfield                  7.77   7 
 46 Maskell, Justin           09 Plymouth No.              7.77   6 
 47 Fairfield, Corey          10 Millis                    7.79   3 
 48 Ernest, John              09 Blackstone-Millv          7.80   4 
 49 Barlow, Sam               09 Newburyport               7.81   7 
 50 Monplaisir, Josh          10 Spellman                  7.84   8 
 51 Schultz, Rob              10 Arl. Cath.                7.89   2 
 52 Brosnahan, Sean           09 Melrose                   7.93   3 
 53 Marzuq, Sarmad            10 Pembroke                  7.96   6 
 54 Dawley, Mike              10 Winchester                7.97   6 
 55 Ford, Mike                10 Arl. Cath.                8.04   2 
 56 Chris, Firicano           09 Winthrop                  8.07   7 
 57 Hamoui, Anthony           10 Canton                    8.09   9 
 58 Rose, Keith               10 Dighton-Rehob.            8.10   2 
 59 Marciello, Nick           09 Wilmington                8.14   7 
 60 Sullivan, William         09 Somerset                  8.20   2 
 61 Chiloyan, Varant          10 Watertown                 8.26   4 
 62 Campaiola, Nick           09 Ipswich                   8.46   6 
 63 Hayes, Linden             09 Wilmington                8.64   8 
 64 Mulderry-Hoffer, Brett    09 Westwood                  8.74   9 
 65 Sargent, Jamie            09 Murdock                   9.02   5 
 66 Smith, Mike               09 Murdock                  12.19   2 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 LeBlanc, Kyle             10 Newburyport               6.69q  3 
  2 Duchak, Dan               10 North Reading             6.97q  2 
  3 Huynh, Loi                10 Randolph                  6.99q  1 
  4 Greene, Ted               10 Norwell                   7.04q  2 
  5 Setzco, John              10 Wellesley                 7.06q  2 
  6 Conlon, Chris             10 Weston                    7.07q  3 
  7 Boland, Kevin             10 Bish. Feehan              7.09q  1 
  8 Teixeira, Joey            10 Seekonk                   7.14q  2 
  9 Liang, Yuanwen            10 Westwood                  7.15   2 
 10 Montville, Joe            10 Auburn                    7.16   3 
 11 Dieujuste, Jonathan       10 Weston                    7.18   1 
 12 Couitt, Stephen           09 Somerset                  7.20   1 
 13 Hobbs, Jack               10 Hingham                   7.22   3 
 14 Chen, Terry               10 Winchester                7.23   3 
 15 Miranda, Michael          10 Randolph                  7.23   1 
 16 Santa, Tim                10 Canton                    7.29   1 
 17 White, Jared              09 Triton Byfield            7.31   3 
 18 Harrington, Thomas        09 Dighton-Rehob.            7.33   2 
 19 Farrell, Chris            10 Burlington                7.34   2 
 20 D'Arco, Matthew           10 Wakefield                 7.36   1 
 21 Enos, Brock               10 Hamilton-Wen.             7.37   1 
 22 Gibb, David               09 Ipswich                   7.38   2 
 23 McDermort, Chris          10 Watertown                 7.40   3 
 24 Jones, Aaron              09 Melrose                   7.45   3 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 LeBlanc, Kyle             10 Newburyport               6.71  
  2 Huynh, Loi                10 Randolph                  6.91  
  3 Duchak, Dan               10 North Reading             6.96  
  4 Conlon, Chris             10 Weston                    7.07  
  5 Setzco, John              10 Wellesley                 7.07  
  6 Greene, Ted               10 Norwell                   7.08  
  7 Teixeira, Joey            10 Seekonk                   7.11  
  8 Boland, Kevin             10 Bish. Feehan              7.12  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 King, Tyler               10 Wakefield                 8.41q  3 
  2 MacDonald, Jackson        10 Hamilton-Wen.             8.45q  4 
  3 Mitchell, Cameron         10 Wakefield                 8.62q  2 
  4 Quitsau, Eric             10 Blackstone-Millv          8.97q  3 
  5 Willson-Braun, Nathan     10 Watertown                 9.01q  4 
  6 Moan, Timm                10 Watertown                 9.02q  4 
  7 Bajko, Mark               10 Newburyport               9.04q  4 
  8 Callahan, Billy           10 Auburn                    9.53q  3 
  9 McLaughlin, Shawn         10 Foxboro                   9.57q  5 
 10 Heanue, Billy             09 Walpole                   9.64q  1 
 11 Hickey, Chris             10 Spellman                  9.67q  1 
 12 Warnock, Wesley           10 Burlington                9.77q  2 
 13 Schneiderhan, Matt        10 Duxbury                   9.78q  2 
 14 Miele, Matt               10 Holliston                 9.96q  5 
 15 Cunningham, Francis       09 Wilmington               10.12q  2 
 16 Kwasnik, Matt             10 Norwell                  10.14q  4 
 17 Romero, Mike              09 Pembroke                 10.22q  3 
 18 Hulings, Carter           10 Weston                   10.24q  5 
 19 Alie, Peter               10 Stoneham                 10.34q  2 
 20 Skoniecki, Joe            10 Triton Byfield           10.50q  1 
 21 Shaughnessy, Brendan      10 Hamilton-Wen.            10.61q  1 
 22 Aronson, Alex             10 Weston                   10.78q  5 
 23 Johns, Chris              09 Foxboro                  10.78q  1 
 24 Zucchari, Rob             09 Melrose                  10.78q  3 
 25 Zahn, Nathan              09 Pembroke                 10.95   1 
 26 Louiseize, Nelzir         09 O'Bryant                 11.06   5 
 27 Casey, Brett              10 Winchester               11.11   1 
 28 Kerr, Steve               10 Sutton                   11.12   3 
 29 Charest, John             10 Somerset                 11.12   1 
 30 Marlier, Matthias         09 Ipswich                  11.16   3 
 31 Duggan, Brendon           09 Plymouth No.             11.21   4 
 32 Ferguson, Jon             09 Stoneham                 11.29   2 
 33 Jaeger, Terry             10 Plymouth No.             11.38   4 
 34 Donnell, Mike             09 Wilmington               11.87   5 
 35 Walsh, James              09 Ipswich                  11.88   3 
 36 Toussaint, Joshua         09 O'Bryant                 12.28   5 
 -- Parilla, Jonah            10 Murdock                     DQ   4  Pushed last hurdle o
 -- Carey, Walter             10 Hopkinton                   DQ   2  Jewlerey
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 MacDonald, Jackson        10 Hamilton-Wen.             8.46q  2 
  2 King, Tyler               10 Wakefield                 8.46q  3 
  3 Mitchell, Cameron         10 Wakefield                 8.66q  1 
  4 Bajko, Mark               10 Newburyport               8.92q  3 
  5 Willson-Braun, Nathan     10 Watertown                 9.13q  2 
  6 Moan, Timm                10 Watertown                 9.21q  3 
  7 Quitsau, Eric             10 Blackstone-Millv          9.27q  1 
  8 Callahan, Billy           10 Auburn                    9.31q  2 
  9 McLaughlin, Shawn         10 Foxboro                   9.52   1 
 10 Hickey, Chris             10 Spellman                  9.57   2 
 11 Warnock, Wesley           10 Burlington                9.65   3 
 12 Miele, Matt               10 Holliston                 9.67   2 
 13 Heanue, Billy             09 Walpole                   9.68   1 
 14 Schneiderhan, Matt        10 Duxbury                   9.70   3 
 15 Kwasnik, Matt             10 Norwell                   9.75   1 
 16 Cunningham, Francis       09 Wilmington               10.10   1 
 17 Alie, Peter               10 Stoneham                 10.14   3 
 18 Hulings, Carter           10 Weston                   10.27   3 
 19 Shaughnessy, Brendan      10 Hamilton-Wen.            10.36   1 
 20 Romero, Mike              09 Pembroke                 10.41   2 
 21 Skoniecki, Joe            10 Triton Byfield           10.58   2 
 22 Aronson, Alex             10 Weston                   10.65   1 
 23 Johns, Chris              09 Foxboro                  10.66   2 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 King, Tyler               10 Wakefield                 8.42  
  2 MacDonald, Jackson        10 Hamilton-Wen.             8.44  
  3 Mitchell, Cameron         10 Wakefield                 8.62  
  4 Moan, Timm                10 Watertown                 8.85  
  5 Bajko, Mark               10 Newburyport               8.93  
  6 Quitsau, Eric             10 Blackstone-Millv          8.96  
  7 Callahan, Billy           10 Auburn                    8.97  
  8 Willson-Braun, Nathan     10 Watertown                 9.11  
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lindberg, Dana            10 Hingham                  38.24  12 
  2 Fitzpatrick-Rys, Seamus   09 Murdock                  38.49  12 
  3 Mbengam, Godfred          09 Randolph                 39.16  12 
  4 Albert, Mike              10 Bish. Feehan             39.47  12 
  5 Shibilia, Marc            09 Wilmington               39.75  11 
  6 Guiten, Jordan            10 Canton                   39.76  10 
  7 Downton, Andrew           09 Grafton                  40.58  11 
  8 Whittles, Jake            09 Hopkinton                40.69   9 
  9 Radauzzo, john            09 Oliver Ames              40.73  11 
 10 Roffo, Dino               10 Holliston                40.90  10 
 11 Dalton-Petillo, Steven    10 Oliver Ames              41.11  11 
 12 Johansmeyer, Tim          09 Norton                   41.22   9 
 13 Hansen, Richard           09 Wellesley                41.26   9 
 14 Doherty, Liam             10 Bish. Feehan             41.31  10 
 15 Stoller-Sepeck, Pat       10 Pembroke                 41.36  11 
 16 Plonowski, Dan            10 Spellman                 41.44   9 
 17 Ebinger, Cyrus            10 Ipswich                  41.45   6 
 18 Masterson, Steven         10 Seekonk                  41.55   8 
 19 Kalfopoulos, Mike         10 Winchester               41.59   6 
 20 Santoro, Ryan             09 Millbury                 41.70  12 
 21 Loreaux, Greg             10 Duxbury                  41.87  11 
 22 Johnson, Mike             09 Somerset                 42.11   7 
 23 Pownall, Amos             09 Weston                   42.12   8 
 24 Rockwood, Joe             10 Walpole                  42.13   7 
 25 Paquette, Justin          10 Triton Byfield           42.14  10 
 26 Cullity, Tim              10 Pembroke                 42.16  10 
 27 Giroux, Timothy           10 Wellesley                42.19   8 
 28 Madden, Jacob             10 Coyle & Cassidy          42.40   9 
 29 Provenzano, Carl          09 Weston                   42.40   7 
 30 Drummy, Tommy             10 Duxbury                  42.50  10 
 31 Whelan, Kevin             09 Medfield                 42.61   6 
 32 Nadell, Robert            10 Spellman                 42.67   8 
 33 O'Donnell, Stephen        10 Plymouth No.             42.74   3 
 34 Yakuze, Eric              10 Watertown                42.80   7 
 35 Correia, Shaun            10 Somerset                 42.94   8 
 36 Dixon, Steve              09 North Reading            43.13   5 
 37 Larose, Anthony           09 Canton                   43.37   6 
 38 Martin, Pat               09 Triton Byfield           43.51   8 
 39 Fallon, Steve             10 Hingham                  43.51   9 
 40 Lubin, Bryan              10 Auburn                   43.76   1 
 41 Cristofori, Tony          10 Holliston                43.83   6 
 42 Manter, Matthew           10 Hamilton-Wen.            43.88   5 
 43 PerezTejada, Kevin        09 O'Bryant                 44.12   4 
 44 O'Keefe, Shawn            10 Hamilton-Wen.            44.16   5 
 45 Perry, Keith              10 Coyle & Cassidy          44.24   7 
 46 Phu, Kevin                10 Watertown                44.30   7 
 47 Fahey, Jake               10 Burlington               44.38   5 
 48 Fox, Bruce                10 Old Rochester            44.44   4 
 49 Vecchiarello, Vincent     09 Stoneham                 44.66   2 
 50 English, Nick             09 Hopkinton                44.66   4 
 51 Dixon, Tom                09 North Reading            44.89   5 
 52 DeCrescenzo, Joe          10 Stoneham                 45.24   3 
 53 Graham, Paul              10 Walpole                  45.39   4 
 54 Bost, Stephen             09 Old Rochester            45.45   3 
 55 Fortuna, Jeff             09 Amesbury                 45.46   4 
 56 Kinsella, Shayne          09 Wilmington               45.58   5 
 57 Kinsherl, William         09 Marian                   45.73   6 
 58 Covino, James             10 Melrose                  45.88   2 
 59 Gross, Ben                09 Newburyport              46.09   3 
 60 Faucett, Tom              09 Plymouth No.             46.28   2 
 61 Greene, Chris             10 Norwell                  46.80  12 
 62 Stiveletto, Luke          09 Marian                   47.23   3 
 63 Rossetti, John            10 Sutton                   47.45   2 
 64 Driscoll, John            10 Melrose                  47.49   3 
 65 O'Brien, Ray              09 Newburyport              49.03   2 
 66 Robinson, Gene            09 Westwood                 49.21   2 
 67 Geary, Conor              09 Scituate                 50.89   1 
 68 Budka, Nick               09 Murdock                  55.17   1 
 
Event 8  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crawford, Devlin          10 Randolph               1:32.77  
  2 Mbengam, John             09 Randolph               1:33.23  
  3 Moynihan, Chris           10 Wellesley              1:33.59  
  4 Lenihan, Chris            10 Norton                 1:34.48  
  5 Ronan, Mike               09 Hopkinton              1:34.75  
  6 Scannell, Dan             10 Bish. Feehan           1:35.04  
  7 McDonald, John            10 Westwood               1:35.09  
  8 Matera, David             10 Wellesley              1:36.17  
  9 Papazian, Tyler           10 Bromfield School       1:37.32  
 10 Brown, Jeff               10 Medfield               1:38.11  
 11 Mirandi, Tony             10 Triton Byfield         1:38.53  
 12 Krusemark, Justin         09 Newburyport            1:39.03  
 13 Kosic, Franko             10 Arl. Cath.             1:39.34  
 14 Hawkins, Eric             10 Hingham                1:39.50  
 15 Whelan, Dan               10 Spellman               1:39.61  
 16 Costner, Chris            10 Burlington             1:39.77  
 17 Dimmick, Taylor           10 Sutton                 1:39.80  
 18 Clerx, William            09 Bish. Feehan           1:40.52  
 19 Lebel, Jack               09 Hamilton-Wen.          1:40.85  
 20 Galeano, Peter            10 Oliver Ames            1:40.90  
 21 Rodriques, Greg           10 Sutton                 1:41.21  
 22 Park, Jeremy              10 Somerset               1:41.51  
 23 Kannally, Jeff            10 Wilmington             1:41.76  
 24 Brennick, Charlie         09 Hamilton-Wen.          1:42.37  
 25 Gaughan, Patrick          10 Coyle & Cassidy        1:42.96  
 26 Fiske, Brian              10 Hingham                1:44.20  
 27 Warich, Steve             09 Marian                 1:44.93  
 28 Lojek, Neal               10 Triton Byfield         1:45.12  
 29 Larsen, Eric              09 Duxbury                1:45.18  
 30 Castelluccio, A.C.        10 Burlington             1:45.55  
 31 Polito, Marc              10 Spellman               1:46.41  
 32 Brooks, Jamie             10 Winchester             1:46.57  
 33 Tryder, Derek             10 Wakefield              1:46.59  
 34 Hawkins, Dylan            10 Oliver Ames            1:47.29  
 35 Teixeira, Jacob           09 Seekonk                1:47.74  
 36 Wu, Michael               10 Weston                 1:48.00  
 37 Lee, Jason                10 Holliston              1:48.05  
 38 Mello, Brent              10 Somerset               1:48.31  
 39 Belanger, Steve           10 Auburn                 1:49.01  
 40 Goudreau, Ben             09 Seekonk                1:49.74  
 41 Shaikh, Omar              10 Wilmington             1:50.36  
 42 Pine, Stewart             10 Newburyport            1:50.61  
 43 Cardarelli, Mike          09 Foxboro                1:50.94  
 44 Carter, Michael           09 Pembroke               1:51.07  
 45 Dee, John                 09 Plymouth No.           1:52.29  
 46 Luongo, Dave              10 Walpole                1:52.91  
 47 Richard, Dan              09 Holliston              1:53.37  
 48 Andrews, Bob              10 Stoneham               1:53.41  
 49 Comeau, Alexander         10 Wakefield              1:56.22  
 50 Khaksar, Bijan            09 Weston                 1:57.34  
 51 Aucoine, Dan              09 Auburn                 1:58.06  
 52 Miethe, Dave              09 Walpole                1:58.31  
 53 Masi-Phelps, Patrick      09 Westwood               1:58.83  
 54 Cepeda, Christian         10 Canton                 1:59.68  
 55 Williamson, Freddie       09 Canton                 2:20.34  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rogers, Caleb             10 Wilmington             2:47.88  
  2 Whitson, Brendan          10 Auburn                 2:48.93  
  3 Bates, Christian          10 Canton                 2:49.47  
  4 Murray, Justin            10 Holliston              2:49.50  
  5 Missick, Alvarez          10 O'Bryant               2:59.04  
  6 Wood, Ian                 10 Newburyport            3:00.68  
  7 Ha, Chris                 10 Canton                 3:01.03  
  8 Warren, Joe               10 Wilmington             3:01.35  
  9 Gordon, Dan               09 Plymouth No.           3:01.96  
 10 Franco, James             10 Joseph Case            3:02.89  
 11 Blake, Nick               10 Somerset               3:02.97  
 12 Campbell, Keegan          09 Norton                 3:03.67  
 13 Strelow, Mark             10 Winchester             3:03.83  
 14 Rice, Andrew              09 Sutton                 3:04.97  
 15 O'Connell, Tom            10 Burlington             3:05.63  
 16 Bray, Greg                09 Duxbury                3:05.94  
 17 Franke, Kevin             09 Hopkinton              3:06.39  
 18 Pratt, Calvin             09 Walpole                3:07.49  
 19 Pyle, Dylan               10 Newburyport            3:08.09  
 20 Pham, Don                 10 Watertown              3:08.25  
 21 Tuths, Phil               09 Medfield               3:08.55  
 22 Tashjian, Zach            10 Millis                 3:08.66  
 23 Kennedy, Sean             09 Holliston              3:10.86  
 24 Geary, Kevin              10 Burlington             3:12.56  
 25 Tyagi, Keshav             10 Weston                 3:12.62  
 26 Cole, Brandon             09 Bish. Feehan           3:12.96  
 27 Madigan, Sean             10 Dighton-Rehob.         3:13.11  
 28 Baxter, Zach              09 Wayland                3:13.36  
 29 Okubo, Takashige          10 O'Bryant               3:14.07  
 30 Breton, Ryan              10 Oliver Ames            3:14.98  
 31 Nicholson, Ross           10 Winchester             3:15.31  
 32 Von Staats, Christopher   09 Hamilton-Wen.          3:16.43  
 33 LaMarre, robert           09 Pembroke               3:18.17  
 34 Branagan, Alex            09 Dighton-Rehob.         3:18.46  
 35 Jordan, Pat               09 Spellman               3:18.73  
 36 Gorecki, Ethan            09 Murdock                3:19.36  
 37 Rendall, Sam              10 Hamilton-Wen.          3:19.59  
 38 Kelly, Frank              09 Melrose                3:21.18  
 39 O'Malley, Kevin           10 Spellman               3:21.37  
 40 Williams, Sam             10 Hingham                3:21.66  
 41 Rindinni, Matthew         09 Pembroke               3:23.28  
 42 Wallace, Joe              09 Somerset               3:24.13  
 43 Jaksic, David             10 Wellesley              3:25.05  
 44 McNamara, Scott           10 Stoneham               3:26.64  
 45 Kelleher, Pat             10 Medfield               3:27.01  
 46 Binney, Luke              09 Oliver Ames            3:27.14  
 47 Weathers, Ricky           09 Plymouth No.           3:31.40  
 48 Kelley, Matt              10 Hopkinton              3:31.89  
 49 Hocking, John	            09 Coyle & Cassidy        3:31.96  
 50 Cassidy, Joe              09 Marian                 3:32.21  
 51 Antunes, Nick             09 Bish. Feehan           3:33.84  
 52 Carpenter, Matt           09 Auburn                 3:34.72  
 53 Noble, Drew               09 Hingham                3:37.59  
 54 Burns, Andrew             09 North Reading          3:37.87  
 55 Foley, Conor              09 Stoneham               3:38.67  
 56 Coote, Ryan               09 Weston                 3:38.93  
 57 Kennedy, Peter            09 Millis                 3:39.21  
 58 Smith, Trevor             09 Ipswich                3:40.30  
 59 Kelly, James              09 Walpole                3:40.79  
 60 Hoiseth, Eric             09 Watertown              3:45.01  
 61 Costa, Michael            09 Norton                 3:59.26  
 
Event 12  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Krathwohl, Greg           10 Ipswich                4:48.77  
  2 McKinley, Jonathan        09 Duxbury                4:49.12  
  3 Calhoun, John             10 Holliston              4:51.84  
  4 Flaherty, Kevin           10 Wilmington             4:54.97  
  5 McShane, Bobby            10 Bish. Feehan           4:55.68  
  6 Meeks, Amos               10 Winchester             4:55.96  
  7 O'Donnell, Patrick        09 Westwood               4:56.86  
  8 Cordeiro, Timothy         10 Somerset               4:58.59  
  9 Kelley, Ryan              09 Pembroke               4:59.42  
 10 McGough, Nathaniel        10 Hamilton-Wen.          5:00.34  
 11 Farrell, Jeff             10 Dedham                 5:04.18  
 12 Gammell, Rob              10 Old Rochester          5:04.45  
 13 Morse, Brian              09 Newburyport            5:04.88  
 14 Beland, Jason             10 Foxboro                5:06.34  
 15 Santa Maria, Tom          10 Winchester             5:07.74  
 16 Carrai, Dan               10 Hopkinton              5:09.64  
 17 Archambault, Cody         09 Seekonk                5:10.16  
 18 Sears, Zack               09 Wilmington             5:10.52  
 19 Lawson, Matt              10 Stoneham               5:10.99  
 20 Englehart, Greg           10 Newburyport            5:12.61  
 21 Medeiros, Jake            09 Dighton-Rehob.         5:13.38  
 22 Pantano, Dan              10 Spellman               5:17.61  
 23 Cao, Ben                  10 Burlington             5:18.32  
 24 O'Brien, Kevin            09 Bish. Feehan           5:18.62  
 25 Leonardi, Corey           09 Grafton                5:20.56  
 26 Jimenez, Jaime            10 Weston                 5:20.87  
 27 Anderson, Paul            10 Scituate               5:21.97  
 28 Hecht, Evan               10 Watertown              5:22.30  
 29 Smith, Joey               09 Medfield               5:22.32  
 30 Bailey, Pete              10 Norwell                5:22.61  
 31 Baccari, Mike             09 Hingham                5:24.96  
 32 Griswold, Andrew          09 Wellesley              5:25.37  
 33 Rothermich, Brian         09 Sutton                 5:25.66  
 34 Cabone, Derek             10 Oliver Ames            5:25.67  
 35 Lapsley, Jack             09 Plymouth No.           5:27.41  
 36 Driscoll, Brendan         09 Hopkinton              5:27.51  
 37 Mullen, Mike              10 Seekonk                5:29.59  
 38 Holland, James            09 Watertown              5:29.95  
 39 Ford, Thomas              10 Dighton-Rehob.         5:30.29  
 40 King, Alex                10 Hingham                5:30.89  
 41 Daley, Pat                10 Millbury               5:31.95  
 42 Barrera, Andres           10 Millis                 5:32.82  
 43 Benevento, Christopher    09 Hamilton-Wen.          5:32.94  
 44 White, Trevor             09 Marian                 5:33.30  
 45 Checca, Mike              10 Arl. Cath.             5:33.32  
 46 Van Sciver, Nick          10 Wayland                5:33.89  
 47 Zurwaski, Kyle            10 Coyle & Cassidy        5:35.76  
 48 Longchamps, Trevor        09 Sutton                 5:38.59  
 49 Dutton, Trevor            09 Burlington             5:39.33  
 50 McCormack, Andrew         10 Somerset               5:40.54  
 51 Romanowski, Josh          09 Murdock                5:40.56  
 52 Bernard, Nick             09 Millbury               5:43.22  
 53 Batts, Chris              09 Winthrop               5:44.61  
 54 Delaney, Alec             10 Weston                 5:44.64  
 55 Sarkisian, Steve          10 Auburn                 5:45.86  
 56 Ledwith, Aaron            10 Norton                 5:48.57  
 57 Vossoughi, Saeed          09 Canton                 5:49.78  
 58 Smith, Doug               10 Spellman               5:50.38  
 59 Jefferson, Bobby          10 Arl. Cath.             5:50.42  
 60 Tata, Steve               10 Blackstone-Millv       5:53.21  
 61 Howard, Ray               09 Joseph Case            5:56.44  
 62 Louis, Kerby              10 O'Bryant               5:58.25  
 63 Spear, Will               09 Westwood               5:59.97  
 64 Depatie, Dave             10 Auburn                 6:01.09  
 65 Buckless, Andrew          09 Triton Byfield         6:06.18  
 66 Donnelly, Pat             09 Plymouth No.           6:07.24  
 67 Kell, Kevin               09 Pembroke               6:09.52  
 68 Lawton, John              10 Walpole                6:10.46  
 69 Loftus, Bill              10 Dedham                 6:11.69  
 70 Gillis, Mike              09 Norton                 6:24.13  
 71 Tkaczuk, Andrew           10 Stoneham               6:37.41  
 72 Lutz, Derek               09 Canton                 6:48.42  
 -- Zizza, Max                10 Wayland                    DNF  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gregorek, Johnny          10 Seekonk               10:04.87  
  2 Flaton, Max               10 Bromfield School      10:26.08  
  3 Doherty, Ryan             10 Walpole               10:33.87  
  4 Dourdeville, Dana         09 Old Rochester         10:45.89  
  5 Krieg, Peter              09 Wellesley             10:50.63  
  6 Reseska, Evan             09 Holliston             10:54.90  
  7 Mercier, Evan             10 Burlington            11:06.97  
  8 Tagen, Kyle               09 Oliver Ames           11:08.16  
  9 Szubzda, Ken              10 Watertown             11:08.55  
 10 Fairbanks, Cam            10 Hopkinton             11:10.06  
 11 Jewell, Billy             09 Duxbury               11:13.38  
 12 Raymond, Joe              10 Millbury              11:13.75  
 13 Hill, Joseph              10 Medfield              11:14.79  
 14 Eberlein, Jamie           10 Weston                11:15.56  
 15 Williamson, John          09 Wellesley             11:20.97  
 16 Valente, Tom              10 Wilmington            11:22.97  
 17 Murray, Alex              10 Bish. Feehan          11:25.52  
 18 Newberger, Noah           09 Oliver Ames           11:27.24  
 19 Ryder, Chris              10 Plymouth No.          11:34.94  
 20 Kell, Ryan                10 Newburyport           11:35.11  
 21 Thomas, Andrew            10 Bedford               11:43.91  
 22 Goula, Ben                10 Walpole               11:44.37  
 23 Williams, Owen            10 Newburyport           11:45.19  
 24 Peabody, Zach             10 Triton Byfield        11:45.59  
 25 McGinnis, Russell         09 Somerset              11:50.07  
 26 Catalano, Alex            10 Hamilton-Wen.         11:50.64  
 27 Marcotte, Thomas          09 Bish. Feehan          11:52.74  
 28 Bronstein, Michael        09 Canton                11:53.06  
 29 Hawes, Nick               09 Westwood              11:54.36  
 30 Siess, Peter              10 Amesbury              11:59.24  
 31 Ballarano, Carmine        10 Dedham                12:01.17  
 32 English, Sam              09 Wayland               12:07.67  
 33 Eckerson, Henry           09 Hingham               12:20.06  
 34 Truitt, Hakim             09 Ipswich               12:23.40  
 35 Picard, Matt              10 Wayland               12:27.53  
 36 Buckley, Brian            09 Stoneham              12:29.22  
 37 Adamik, Connor            09 Hamilton-Wen.         12:34.58  
 38 Boyle, Garrett            09 Auburn                12:35.37  
 39 Ritz, Andy                10 Hopkinton             12:44.05  
 40 Santoro, Kyle              7 Millbury              12:48.22  
 41 Thomas, Pat               09 Foxboro               12:57.01  
 42 Gagne, David              09 Somerset              12:57.57  
 43 Murray, Eric              09 Wilmington            13:13.13  
 44 Newton, Eddie             10 Arl. Cath.            13:28.37  
 45 Lai, Jon                  10 Stoneham              13:33.38  
 46 Hanna, Luke               09 Canton                13:54.19  
 47 Meade, Cullen             09 Hingham               13:56.17  
 48 Fitzgerald, Myles         09 Millis                14:30.85  
 -- Berry, Trevor             09 Pembroke                   DNF  
 
Event 16  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 MacDonald, Jackson        10 Hamilton-Wen.          5-11.00  
  2 Rhoads, Jordan            10 Hopkinton              5-09.00  
  3 Fairfield, Corey          10 Millis                J5-09.00  
  4 Tirey, Max                09 Winchester             5-05.00  
  5 Lindberg, Dana            10 Hingham               J5-05.00  
  6 Callahan, Billy           10 Auburn                 5-03.00  
  6 Powell, Justin            09 Spellman               5-03.00  
  8 King, Tyler               10 Wakefield             J5-03.00  
  8 DeCouto, Dale             10 Joseph Case           J5-03.00  
 10 Rogers, Caleb             10 Wilmington            J5-03.00  
 11 Hulings, Carter           10 Weston                J5-03.00  
 12 Warnock, Wesley           10 Burlington             5-00.00  
 12 Flaherty, Kevin           10 Wilmington             5-00.00  
 14 Couitt, Stephen           09 Somerset              J5-00.00  
 14 Quitsau, Eric             10 Blackstone-Millv      J5-00.00  
 14 Smith, Doug               10 Spellman              J5-00.00  
 17 Doherty, Liam             10 Bish. Feehan          J5-00.00  
 -- McConville, Tim           10 Auburn                      NH  
 -- Star, Joshua              10 Winchester                  NH  
 -- Lichtman, David           09 Stoneham                    NH  
 -- Tkaczuk, Andrew           10 Stoneham                    NH  
 -- Shaughnessy, Brendan      10 Hamilton-Wen.               NH  
 -- Cullen, John              09 Walpole                     NH  
 -- Wall, Tom                 10 Triton Byfield              NH  
 
Event 18  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackson, Will             10 Weston                19-03.00  
  2 Whitson, Brendan          10 Auburn                19-00.50  
  3 Dieujuste, Jonathan       10 Weston                19-00.25  
  4 Miranda, Michael          10 Randolph              18-07.75  
  5 Albert, Mike              10 Bish. Feehan          18-02.00  
  6 Small, Christian          10 Plymouth No.          17-09.25  
  7 Willson-Braun, Nathan     10 Watertown             17-08.50  
  8 McHayle, O'Brien          09 Bish. Feehan          17-06.75  
  9 Huynh, Loi                10 Randolph              17-03.50  
 10 Farrell, Chris            10 Burlington            17-03.00  
 11 Montville, Joe            10 Auburn                17-02.50  
 12 Dimmick, Taylor           10 Sutton                16-10.50  
 13 Moan, Timm                10 Watertown             16-09.75  
 14 White, Jared              09 Triton Byfield        16-03.75  
 15 Enos, Brock               10 Hamilton-Wen.         16-03.00  
 16 Whelan, Dan               10 Spellman              16-01.50  
 17 Ward, Jared               10 Spellman              15-09.50  
 18 Heanue, Billy             09 Walpole               15-08.00  
 19 Schultz, Rob              10 Arl. Cath.            14-11.00  
 20 Ghannam, Kyle             10 Stoneham              14-10.00  
 21 Kirchner, Derek           09 Stoneham              14-09.50  
 22 Wicks, Sam                11 Scituate              14-08.00  
 23 Dory, Kevin               09 Plymouth No.          13-11.00  
 24 Manter, Matthew           10 Hamilton-Wen.         13-04.00  
 
Event 20  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Teixeira, Joey            10 Seekonk               40-03.00  
  2 Krebs, James              10 Plymouth No.          38-09.25  
  3 Sprague, Nate             10 Dighton-Rehob.        37-05.00  
  4 King, Conway              10 O'Bryant              36-07.50  
  5 Gratzer, Bobby            10 Pembroke              35-09.00  
  6 Stinehart, Kris           10 Watertown             35-08.00  
  7 Hubbard, Michael          10 Wakefield             34-10.00  
  8 Vogus, Dominick           09 Hamilton-Wen.         34-09.00  
  9 Houde, Tim                10 Seekonk               34-08.50  
 10 Abrahams, Harry           10 Marian                34-02.00  
 11 Griffin, Kevin            10 Burlington            32-08.00  
 12 Cooper-Teleau, Marcell    10 Wellesley             32-07.00  
 13 Dorsky, Brian             10 Somerset              32-02.50  
 14 Pistorino, Tom            10 Spellman              31-10.00  
 15 Raczkowski, Bill          10 Stoneham              31-09.00  
 16 Guy, Ernest               09 Foxboro               31-08.50  
 17 Coroa, John               10 Somerset              31-06.25  
 18 Rose, Mike                09 Joseph Case           31-05.00  
 19 McGrath, Dan              11 Watertown             31-01.50  
 20 Cabbage, Gavin            10 Canton                30-09.50  
 20 Scannell, Dan             10 Bish. Feehan          30-09.50  
 22 Nomani, Shaaz             10 Stoneham              30-02.00  
 23 Bergeron, Jason           09 Plymouth No.          29-09.00  
 24 Luks, Joe                 10 Auburn                29-06.00  
 25 Flaherty, Lance           10 Wilmington            29-05.25  
 26 Gauvin, Craig             10 Joseph Case           28-10.75  
 27 Kinsherl, William         09 Marian                28-10.50  
 28 Burns, Andrew             09 North Reading         28-06.50  
 29 MacDonald, Sam            10 Hopkinton             28-00.25  
 30 Roberts, Billy            09 Foxboro               28-00.00  
 31 Antoine, Josh             09 Hingham               27-03.00  
 32 Zucchari, Rob             09 Melrose               27-02.00  
 32 Milero, Nick              10 Spellman              27-02.00  
 34 Andre, Jake               09 Hamilton-Wen.         26-07.75  
 35 Feldman, Zach             10 Weston                26-07.25  
 36 Cordes, Matt              10 Ipswich               26-05.75  
 37 Neto, David               10 Bish. Feehan          25-09.00  
 38 Gram, Jeremy              10 Hopkinton             25-04.50  
 39 Cullen, Kyle              10 Burlington            25-03.25  
 40 Robinson, Nigel           10 O'Bryant              24-11.25  
 41 Rockwood, Joe             10 Walpole               24-07.00  
 42 Simon, Will               09 Triton Byfield        23-08.25  
 43 Finnegan, Michael         09 Pembroke              23-03.50  
 44 Carey, Shawn              09 Newburyport           23-00.25  
 45 Sullivan, Liam            10 Wellesley             22-06.00  
 46 Conway, Ian               10 Wilmington            21-07.50  
 47 Friend, Dan               10 Weston                21-06.50  
 48 Doyle, Cam                09 Newburyport           21-05.50  
 49 Molloy, Ryan              10 Bedford               20-11.25  
 50 Walsh, James              09 Ipswich               20-05.75  
 51 Foley, Nick               09 Walpole               19-06.75  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Randolph H.S.                                       3:47.57   4 
     1) Mbengam, John 09                2) Crawford, Devlin 10            
     3) Mbengam, Godfred 09             4) Miranda, Michael 10            
  2 Wellesley H.S.                                      3:54.44   4 
     1) Matera, David 10                2) Giroux, Timothy 10             
     3) Robinson, Timothy 10            4) Moynihan, Chris 10             
  3 Oliver Ames H.S.-N. Easton                          3:56.12   4 
     1) Galeano, Peter 10               2) Radauzzo, john 09              
     3) Tagen, Kyle 09                  4) Dalton-Petillo, Steven 10      
  4 Bishop Feehan H.S.- Attleboro                       3:57.36   4 
     1) Albert, Mike 10                 2) McShane, Bobby 10              
     3) Scannell, Dan 10                4) Doherty, Liam 10               
  5 Somerset H.S.                                       3:58.30   4 
     1) Johnson, Mike 09                2) Blake, Nick 10                 
     3) Couitt, Stephen 09              4) Cordeiro, Timothy 10           
  6 Hamilton-Wenham Reg. H.S.                           4:01.77   4 
     1) McGough, Nathaniel 10           2) Lebel, Jack 09                 
     3) MacDonald, Jackson 10           4) Shaughnessy, Brendan 10        
  7 Triton Reg.- Byfield                                4:02.03   3 
     1) Wall, Tom 10                    2) Martin, Pat 09                 
     3) Paquette, Justin 10             4) McAdams, Ryan 10               
  8 Weston H.S.                                         4:03.16   3 
     1) Conlon, Chris 10                2) Dieujuste, Jonathan 10         
     3) Jackson, Will 10                4) Hulings, Carter 10             
  9 Winchester H.S.                                     4:04.06   1 
     1) Santa Maria, Tom 10             2) Kalfopoulos, Mike 10           
     3) Woolf, Nick 10                  4) Meeks, Amos 10                 
 10 Westwood H.S.                                       4:04.18   1 
     1) Liang, Yuanwen 10               2) McDonald, John 10              
     3) O'Donnell, Patrick 09           4) Hawes, Nick 09                 
 11 Watertown H.S.                                      4:04.31   2 
     1) Holland, James 09               2) Pham, Don 10                   
     3) Szubzda, Ken 10                 4) Kuo, Brendan 10                
 12 Wilmington H.S.                                     4:06.91   3 
     1) Shibilia, Marc 09               2) Valente, Tom 10                
     3) Rogers, Caleb 10                4) Flaherty, Kevin 10             
 13 Sutton H.S.                                         4:07.06   2 
     1) Bater, Dave 09                  2) Dimmick, Taylor 10             
     3) Kerr, Steve 10                  4) Longchamps, Trevor 09          
 14 Pembroke H.S.                                       4:07.58   3 
     1) Stoller-Sepeck, Pat 10          2) Cullity, Tim 10                
     3) Kelley, Ryan 09                 4) Whittles, Chris 11             
 15 Walpole H.S.                                        4:09.56   3 
     1) Cullen, John 09                 2) Foley, Nick 09                 
     3) Heanue, Billy 09                4) Lucien, Matt 09                
 16 Cardinal Spellman - Brockton                        4:09.77   2 
     1) Pantano, Dan 10                 2) Nadell, Robert 10              
     3) Plonowski, Dan 10               4) Polito, Marc 10                
 17 Wakefield H.S.                                      4:13.41   2 
     1) Fee, Benjamin 10                2) King, Tyler 10                 
     3) Mitchell, Cameron 10            4) D'Arco, Matthew 10             
 18 Murdock H.S.-Winchendon                             4:14.44   1 
     1) Jimenez, Christian 09           2) Romanowski, Josh 09            
     3) Parilla, Jonah 10               4) Fitzpatrick-Rys, Seamus 09     
 19 Seekonk H.S.                                        4:16.02   3 
     1) Archambault, Cody 09            2) Gregorek, Johnny 10            
     3) Teixeira, Jacob 09              4) Mullen, Mike 10                
 20 Plymouth North H.S.                                 4:17.33   1 
     1) Duggan, Brendon 09              2) O'Donnell, Stephen 10          
     3) Gordon, Dan 09                  4) Zaniboni, Zach 09              
 21 John D. O'Bryant-Roxbury                            4:18.93   1 
     1) Louiseize, Nelzir 09            2) Missick, Alvarez 10            
     3) Toussaint, Joshua 09            4) Louis, Kerby 10                
 22 Marian H.S.-Framingham                              4:25.26   1 
     1) Cassidy, Joe 09                 2) Warich, Steve 09               
     3) Kinsherl, William 09            4) Torti, Alex 11                 
 23 Auburn H.S.                                         4:28.99   2 
     1) Belanger, Steve 10              2) Callahan, Billy 10             
     3) McConville, Tim 10              4) Spillane, Kevin 09             
 24 Canton H.S.                                         4:41.88   1 
     1) Carstairs, James 10             2) Remy, Emyr 10                  
     3) Medineedi, Gautam 10            4) Kerikas, Tom 09                
 -- Stoneham H.S.                                           DNF   2 
     1) Lawson, Matt 10                 2) Lichtman, David 09             
     3) DeCrescenzo, Joe 10             4) McNamara, Scott 10