Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/ma/Jan26_Willia_set1.shtml

Williams Meet #3

Williamstown, MA, January 26, 2008

Vermont High School Indoor Track Meet

Hosted by Mt Anthony Union High School

Fair Haven Union High School                     's MEET MANAGER  5:20 PM  1/27/08  Page 1
                                    Williams Meet #3 - 1/26/08
                                              1/26/08
                                              Results
Girls 55 Meter Dash

     Name                       School                     Seed Prelims          H#

Preliminaries
   1 Brown, Ashley              Fair Haven Union HS                7.20 q         1
   2 Crudeli, Laura             Mt Anthony Union                   7.70 q         2
   3 Charron, Jenna             Fair Haven Union HS                7.90 q         3
   4 Beagle, Becky              Mt Anthony Union                   8.00 q         3
   5 Morse, Kelly               Mt Anthony Union                   8.20 q         3
   6 Li, Icy                    Mt Anthony Union                  J8.20 q         1
   7 Korda, Hannah              Fair Haven Union HS               J8.20           1
   8 O'Hara, Molly              Rutland High School                8.60           2
   8 Meub, Annie                Rutland High School                8.60           2
   8 Packard, Sabrina           Mt Anthony Union                   8.60           3
  11 Maass, Claire              Rutland High School                8.70           1
  12 Bernier, Stephanie         Bellows Falls High Scho            8.90           1
  12 Bombardier, Kiara          Rutland High School                8.90           2
  12 Clark, Devin               Fair Haven Union HS                8.90           2
  15 McLaughlin, Shana          Rutland High School                9.10           3
  16 Pepe, Lianna               Rutland High School                9.60           2
  17 Flood, Jillian             Rutland High School                9.80           3
Girls 55 Meter Dash
     Name                       School                  Prelims  Finals             Points
Finals
   1 Brown, Ashley              Fair Haven Union HS        7.20    7.30                6
   2 Crudeli, Laura             Mt Anthony Union           7.70    7.60                4
   3 Charron, Jenna             Fair Haven Union HS        7.90    7.90                3
   4 Beagle, Becky              Mt Anthony Union           8.00    8.10                2
   5 Li, Icy                    Mt Anthony Union           8.20    8.31                1
   6 Morse, Kelly               Mt Anthony Union           8.20    8.60
Girls 300 Meter Dash
     Name                       School                     Seed  Finals          H# Points
   1 Crudeli, Laura             Mt Anthony Union                  44.90           2    6
   2 Peteani, Alyssa            Rutland High School               46.20           3    4
   3 Beagle, Becky              Mt Anthony Union                  49.00           3    3
   4 Packard, Sabrina           Mt Anthony Union                  51.20           3    2
   5 Hewitt, Aly                Bellows Falls High Scho           52.20           1    1
   6 O'Hara, Molly              Rutland High School               52.50           3
   7 Dupuis, Alisa              Bellows Falls High Scho           52.60           1
   8 Bombardier, Kiara          Rutland High School               54.00           1
   9 Harrington, Hillary        Bellows Falls High Scho           54.90           1
  10 Pepe, Lianna               Rutland High School               55.30           2
  11 Forster, Sarah             Fair Haven Union HS             1:01.00           2
Girls 600 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Sanborn, Jill              Rutland High School             1:51.60                6
   2 Hewitt, Aly                Bellows Falls High Scho         1:59.10                4
   3 Hirsh, Emily               Mt Anthony Union                2:05.30                3
   4 Pietrucha, Elizabeth       Mt Anthony Union                2:05.40                2
   5 Jewett, Anna               Mt Anthony Union                2:05.60                1
(Girls 600 Meter Run)
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   6 Lovett, Sarah              Rutland High School             2:15.00
   6 Bohn, Emily                Rutland High School             2:15.00
   8 Phillips, Katelyn          Fair Haven Union HS             2:26.90
   9 Mullins, Jade              Fair Haven Union HS             2:27.50
  10 Hammond, Stephanie         Rutland High School             2:28.90
Girls 1000 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Blakeney, Kelsey           Mt Anthony Union                3:31.20                6
   2 Dempsey, Alyssa            Fair Haven Union HS             3:40.60                4
   3 Amsden, Jesi               Fair Haven Union HS             3:54.40                3
   4 Tetreault, Kim             Fair Haven Union HS             4:12.20                2
Girls 1600 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 O'Neil, Rebecca            Bellows Falls High Scho         6:33.20                6
   2 Rowell, Nadine             Bellows Falls High Scho         6:55.80                4
Girls 3200 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Tetreault, Kim             Fair Haven Union HS            19:54.10                6
   2 Stannard, Lorien           Fair Haven Union HS            19:54.90                4
Girls 55 Meter Hurdles
     Name                       School                     Seed  Finals          H# Points
   1 Brown, Ashley              Fair Haven Union HS                8.70           2    6
   2 Childs, Melissa            Fair Haven Union HS                9.40           1    4
   3 Childs, Morgan             Fair Haven Union HS                9.50           1    3
   4 Dupuis, Alisa              Bellows Falls High Scho           J9.50           1    2
   5 Hodsden, Hannah            Bellows Falls High Scho            9.70           1    1
   6 Murphy, Cassy              Fair Haven Union HS               10.30           2
   7 Dempsey, Alyssa            Fair Haven Union HS               10.50           1
   8 Stannard, Lorien           Fair Haven Union HS               10.70           1
   9 Phillips, Katelyn          Fair Haven Union HS               15.41           2
Girls 4x200 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Fair Haven Union HS            A                           1:56.50                6
   2 Mt Anthony Union               A                           2:01.90                4
   3 Bellows Falls High Sch         A                           2:04.20                3
   4 Fair Haven Union HS            B                           2:10.40
Girls 4x400 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Fair Haven Union HS            A                           5:02.70                6
   2 Mt Anthony Union               A                           5:10.60                4
Girls 4x800 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Fair Haven Union HS            A                          12:19.60                6
Girls High Jump
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Hodsden, Hannah            Bellows Falls High Scho         4-10.00                6
   2 Dupuis, Alisa              Bellows Falls High Scho         4-08.00                4
   3 Childs, Morgan             Fair Haven Union HS             4-06.00                3
   4 May, Sarah                 Rutland High School             4-04.00                2
   5 Alexander, Liz             Fair Haven Union HS             4-02.00                 50
   5 O'Neil, Rebecca            Bellows Falls High Scho         4-02.00                 50
   7 Mann, Ali                  Bellows Falls High Scho         4-00.00
 --- Dulin, Kelsey              Mt Anthony Union                     NH
Girls Long Jump
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Brown, Ashley              Fair Haven Union HS            16-01.00                6
   2 Childs, Melissa            Fair Haven Union HS            13-05.50                4
   3 Charron, Jenna             Fair Haven Union HS            13-00.50                3
   4 O'Neil, Rebecca            Bellows Falls High Scho        12-06.00                2
   5 Murphy, Cassy              Fair Haven Union HS            12-04.50                1
   6 Hodsden, Hannah            Bellows Falls High Scho        12-03.00
   7 Dempsey, Alyssa            Fair Haven Union HS            12-02.50
   8 Hewitt, Aly                Bellows Falls High Scho        12-01.00
   9 Li, Icy                    Mt Anthony Union               11-10.50
  10 Harrington, Hillary        Bellows Falls High Scho        10-11.00
  11 Dulin, Kelsey              Mt Anthony Union               10-09.00
  12 Cross, Katie               Mt Anthony Union               10-04.50
  13 Flood, Jillian             Rutland High School             9-02.00
  14 Tetreault, Kim             Fair Haven Union HS             9-01.00
 --- Beagle, Becky              Mt Anthony Union                   FOUL
Girls Shot Put
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Murray, Brittany           Fair Haven Union HS            27-07.00                6
   2 Francis, Emily             Bellows Falls High Scho        26-04.00                4
   3 Park, Michelle             Fair Haven Union HS            25-06.50                3
   4 Stannard, Lorien           Fair Haven Union HS            24-09.50                2
   5 Alexander, Liz             Fair Haven Union HS            23-06.50                1
   6 Tetreault, Kim             Fair Haven Union HS            20-11.00
   7 Forster, Sarah             Fair Haven Union HS            19-10.00
   8 Cross, Katie               Mt Anthony Union               18-11.00
   9 Phillips, Katelyn          Fair Haven Union HS            15-02.00
Boys 55 Meter Dash
     Name                       School                     Seed Prelims          H#
Preliminaries
   1 Bartlett, Zach             Mt Anthony Union                   6.60 q         5
   2 Madany, Ziyaad             Mt Anthony Union                   6.70 q         1
   3 Montello, Nick             Fair Haven Union HS               J6.70 q         1
   4 Devens, Jason              Mt Anthony Union                   6.80 q         5
   5 Hattat, Javery             Mt Anthony Union                  J6.80 q         3
   6 Meub, Jack                 Rutland High School                6.90 q         3
   7 Silber, Stephan            Mt Anthony Union                  J6.90           3
   8 Serino, Mike               Rutland High School                7.00           2
Preliminaries ...   (Boys 55 Meter Dash)
     Name                       School                     Seed Prelims          H#
   9 Elwell, Neal               Mt Anthony Union                   7.20           4
   9 Sullivan, Jon              Rutland High School                7.20           3
   9 Dumont, Jared              Bellows Falls High Scho            7.20           2
  12 Crosier, Jesse             Mt Anthony Union                   7.40           1
  12 Lim, Seung Kyu             Mount St Josephs                   7.40           2
  14 Connelly, Jack             Fair Haven Union HS                7.50           2
  14 Long, Derek                Rutland High School                7.50           2
  14 Senn, Bobby                Fair Haven Union HS                7.50           4
  14 Book, Nick                 Fair Haven Union HS                7.50           5
  18 Vincent, Sean              Fair Haven Union HS                7.60           3
  19 Bell, Richard              Rutland High School                7.80           1
  19 Clark, Riley               Bellows Falls High Scho            7.80           5
  21 Hemm, Max                  Rutland High School                7.90           5
  21 Levens, Matt               Rutland High School                7.90           2
  23 Trites, Jeff               Mt Anthony Union                   8.00           4
  24 Mack, Chris                Rutland High School                8.10           5
  25 Rixon, Deron               Rutland High School                8.30           4
  25 Biebuych, Dan              Rutland High School                8.30           3
  27 Dundon, Mitchell           Fair Haven Union HS                8.40           4
  28 Vichakomkul, Dome          Mount St Josephs                   8.60           1
  29 Lewis, Ethan               Fair Haven Union HS                9.90           4
Boys 55 Meter Dash
     Name                       School                  Prelims  Finals             Points
Finals
   1 Bartlett, Zach             Mt Anthony Union           6.60    6.60                6
   2 Montello, Nick             Fair Haven Union HS        6.70    6.70                4
   3 Madany, Ziyaad             Mt Anthony Union           6.70    6.80                3
   4 Devens, Jason              Mt Anthony Union           6.80    6.90                2
   5 Hattat, Javery             Mt Anthony Union           6.80   J6.90                1
   6 Meub, Jack                 Rutland High School        6.90   J6.90
Boys 300 Meter Dash
     Name                       School                     Seed  Finals          H# Points
   1 Montello, Nick             Fair Haven Union HS               38.70           2    6
   2 Madany, Ziyaad             Mt Anthony Union                  39.70           5    4
   3 Devens, Jason              Mt Anthony Union                  39.80           5    3
   4 Hughes, Bobby              Rutland High School               39.90           3    2
   5 Murphy, Tim                Mt Anthony Union                  40.90           6    1
   6 Hattat, Javery             Mt Anthony Union                  41.30           4
   7 Silber, Stephan            Mt Anthony Union                  41.80           6
   8 Guisasole, Eduardo         Bellows Falls High Scho           41.90           3
   9 Blue, Ryan                 Mt Anthony Union                  42.20           2
  10 Lim, Seung Kyu             Mount St Josephs                  42.40           5
  11 Vincent, Sean              Fair Haven Union HS               42.90           5
  12 Winseman, Graham           Mt Anthony Union                  43.60           1
  12 Maggio, Dave               Mt Anthony Union                  43.60           6
  14 Hemm, Max                  Rutland High School               43.80           3
  15 Elwell, Neal               Mt Anthony Union                  44.10           4
  16 Senn, Bobby                Fair Haven Union HS               44.20           2
(Boys 300 Meter Dash)
     Name                       School                     Seed  Finals          H# Points
  17 Crosier, Jesse             Mt Anthony Union                  44.80           6
  18 Casella, Bubba             Rutland High School               45.40           1
  19 Caswell, John              Mt Anthony Union                  48.60           3
  20 Riker, John                Mount St Josephs                  48.70           4
  21 Vichakomkul, Dome          Mount St Josephs                  51.90           4
  22 Dundon, Mitchell           Fair Haven Union HS               54.40           1
  23 Lewis, Ethan               Fair Haven Union HS               58.50           1
Boys 600 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Kalita, Marcin             Mount St Josephs                1:27.60                6
   2 Hughes, Bobby              Rutland High School             1:29.10                4
   3 Guisasole, Eduardo         Bellows Falls High Scho         1:35.80                3
   4 Murphy, Tim                Mt Anthony Union                1:36.30                2
   5 Maggio, Dave               Mt Anthony Union                1:47.10                1
   6 Temple, Justin             Rutland High School             1:48.10
   7 Montello, Vincent          Fair Haven Union HS             1:49.50
   8 Riker, John                Mount St Josephs                1:52.50
Boys 1000 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Hughes, James              Rutland High School             2:52.80                6
   2 Rosse, Josh                Mt Anthony Union                2:53.10                4
   3 Caswell, James             Mt Anthony Union                2:54.10                3
   4 Tyl, Steve                 Rutland High School             2:55.00                2
   5 Greenwalt, Tyler           Mt Anthony Union                3:06.20                1
   6 Smith, Ben                 Mount St Josephs                3:20.50
Boys 1600 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Slusarczyk, Kacper         Mount St Josephs                4:45.50                6
   2 Fuller, Trevor             Bellows Falls High Scho         5:20.50                4
   3 Smith, Ben                 Mount St Josephs                5:35.10                3
   4 Sanderson, Alec            Fair Haven Union HS             5:54.90                2
   5 Tyl, Steve                 Rutland High School             6:09.10                1
   6 Richards, Jackson          Fair Haven Union HS             6:13.60
   7 Loso, Nate                 Rutland High School             6:33.10
Boys 3200 Meter Run
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Roxon, Woody               Mt Anthony Union               11:20.10                6
   2 Book, Nick                 Fair Haven Union HS            12:31.20                4
Boys 55 Meter Hurdles
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Montello, Nick             Fair Haven Union HS                7.90                6
   2 Guisasole, Eduardo         Bellows Falls High Scho            9.20                4
   3 Schneider, Jake            Fair Haven Union HS               J9.20                3
   4 Kenney, Wesley             Fair Haven Union HS                9.60                2
   5 Fuller, Trevor             Bellows Falls High Scho           10.00                1
   6 Book, Nick                 Fair Haven Union HS               10.80
Boys 4x200 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Mt Anthony Union               A                           1:42.50                6
   2 Fair Haven Union HS            A                           1:43.70                4
   3 Mt Anthony Union               B                          x1:49.10
   4 Fair Haven Union HS            B                          x1:56.60
Boys 4x400 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Mt Anthony Union               A                           4:02.70                6
   2 Fair Haven Union HS            A                           4:14.50                4
Boys 4x800 Meter Relay
     Team                       Relay                      Seed  Finals             Points
   1 Mt Anthony Union               A                          10:26.20                6
Boys High Jump
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Silber, Stephan            Mt Anthony Union                5-07.00                6
   2 St George, Jacob           Fair Haven Union HS             5-05.00                4
   3 Serino, Mike               Rutland High School            J5-05.00                3
   4 Howard, Neil               Mt Anthony Union                5-04.00                2
   5 Lim, Seung Kyu             Mount St Josephs                4-11.00                1
 --- Fuller, Trevor             Bellows Falls High Scho              NH
Boys Long Jump
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Montello, Nick             Fair Haven Union HS            20-00.50                6
   2 Hattat, Javery             Mt Anthony Union               17-03.00                4
   3 Lent, Jake                 Mt Anthony Union               17-01.50                3
   4 Howard, Neil               Mt Anthony Union               16-03.50                2
   5 Kenney, Wesley             Fair Haven Union HS            16-01.00                1
   6 Connelly, Jack             Fair Haven Union HS            15-06.50
   7 Fuller, Trevor             Bellows Falls High Scho        15-06.00
   8 Silber, Stephan            Mt Anthony Union               15-05.00
   9 Guisasole, Eduardo         Bellows Falls High Scho        15-04.50
  10 St George, Jacob           Fair Haven Union HS            15-03.00
  11 Clark, Riley               Bellows Falls High Scho        14-03.00
  12 Richards, Jackson          Fair Haven Union HS            13-05.00
  13 Dundon, Mitchell           Fair Haven Union HS            13-03.50
  14 Caswell, John              Mt Anthony Union               13-00.00
  15 Winseman, Graham           Mt Anthony Union               12-09.50
  16 Lewis, Ethan               Fair Haven Union HS             9-06.50
Boys Shot Put
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   1 Hadley, Ethan              Rutland High School            38-08.00                6
   2 Clark, Riley               Bellows Falls High Scho        38-02.00                4
   3 Patch, Andrew              Fair Haven Union HS            37-10.00                3
   4 Genier, Heath              Fair Haven Union HS            37-04.00                2
   5 Armstrong, Corey           Mt Anthony Union               37-01.50                1
   6 Facto, Corby               Mt Anthony Union               35-07.00
(Boys Shot Put)
     Name                       School                     Seed  Finals             Points
   7 Dumont, Jared              Bellows Falls High Scho        30-05.00
   8 Curran, Brian              Rutland High School            29-00.00
   9 Pevelko, Mike              Rutland High School            28-04.50
  10 Trites, Jeff               Mt Anthony Union               28-04.00
  11 McCaulley, Jim             Fair Haven Union HS            20-03.00
                         Women - Team Rankings - 13 Events Scored
  1) Fair Haven Union HS              88.5     2) Mt Anthony Union                    38
  3) Bellows Falls High School        37.5     4) Rutland High School                 12
                          Men - Team Rankings - 13 Events Scored
  1) Mt Anthony Union                   73     2) Fair Haven Union HS                 51
  3) Rutland High School                24     4) Bellows Falls High School           16
  4) Mount St Josephs                   16