Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/ct/Mar16_WSSACS_set1.shtml

WSSAC St Patrick's Day Classic

Fairfield, CT, March 16, 2008

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Geoff Nelan
Race Winner Geoff Nelson


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

WSSAC
St Patrick's Day Classic
March 16, 2008 - 4 Miles
Fairfield, CT

OVERALL WINNERS

Geoff Nelan, New Fairfield, CT - 20:38
Amy Bevilacqua, Wilton, CT - 24:16


LOCATION
Jennings

Beach
WEATHER
42 Degrees
Cloudy

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Geoff Nelson            New Fairfield  CT     528   22 ***** M 20-24        20:38    5:10/M
       2    Dominic Gillen          Milford  CT           565   30     1 M 30-34        21:00    5:15/M
     3    Tim Milenkevich         Ansonia  CT           559   26     1 M 25-29        22:05    5:31/M
     4    Eneas Fregre            Norwalk  CT          1946   31     2 M 30-34        22:13    5:33/M
     5    Brian Colonnese         Easton  CT            547   21     1 M 20-24        22:34    5:39/M
     6    Andre Arguimbau         Greenwich  CT         594   17     1 M 16-19        22:52    5:43/M
     7    Wantuil Souza           Bridgeport  CT        523   41     1 M 40-44        23:06    5:47/M
     8    Chris Barrett           Fairfield  CT          76   20     2 M 20-24        23:13    5:48/M
     9    Kevin Fagan             New Haven  CT         531   41     2 M 40-44        23:42    5:56/M
    10    Stephen Johnson         Southbury  CT         106   56     1 M 55-59        23:49    5:57/M
    11    Mark Edwards            East Haven  CT        518   38     1 M 35-39        24:06    6:02/M
      12    Amy Bevilacqua          Wilton  CT            456   34 ***** F 30-34        24:16    6:04/M
      13    Connor Rog              Fairfield  CT         225   14     1 M 13-15        24:28    6:07/M
    14    Bill Borla              Torrington  CT          3   68     1 M 65-69        24:30    6:08/M
    15    Sharon Lemberger        Stamford  CT          465   34     1 F 30-34        24:39    6:10/M
    16    Mike Kerin              Bethany  CT           595   49     1 M 45-49        24:43    6:11/M
    17    Wesley Oliveira         Bridgeport  CT       1972   40     3 M 40-44        25:01    6:15/M
    18    Richard Olmstead        New Haven  CT         590   53     1 M 50-54        25:04    6:16/M
    19    Mark Malkin             Milford  CT           135   46     2 M 45-49        25:05    6:16/M
    20    Dan Germain             Newtown  CT           558   46     3 M 45-49        25:08    6:17/M
    21    Brooke Smith            Bethel  CT            160   13     1 F 13-15        25:11    6:18/M
    22    Peter Lesser            Milford  CT           210   44     4 M 40-44        25:18    6:20/M
    23    Lindsay Holmes          Middletown  CT        564   27     1 F 25-29        25:24    6:21/M
    24    Shea Shapiro            Bridgeport  CT       1976   23     3 M 20-24        25:27    6:22/M
    25    Ray Wise                Hartford  CT          101   52     2 M 50-54        25:30    6:23/M
    26    Gary Du Bois            Milford  CT          1970   50     3 M 50-54        25:32    6:23/M
    27    Matthew Spiegel         Westport  CT           72   48     4 M 45-49        25:32    6:23/M
    28    Eugene Matejek          Stamford  CT           32   32     3 M 30-34        25:34    6:24/M
    29    Ian Parmiter            Fairfield  CT          37   50     4 M 50-54        25:38    6:25/M
    30    William Galle           Fairfield  CT         467   14     2 M 13-15        25:41    6:25/M
    31    Keith Moody             Vienna  VA              4   41     5 M 40-44        25:43    6:26/M
    32    Vincent Lindsley        New Haven  CT         494   31     4 M 30-34        25:44    6:26/M
    33    Bill Hunter             Fairfield  CT         399   46     5 M 45-49        25:45    6:26/M
    34    George Sanders          Guilford  CT          535   55     2 M 55-59        25:54    6:29/M
    35    Jhonny Camacho          Torrington  CT        513   45     6 M 45-49        25:55    6:29/M
    36    James Yevich            Stratford  CT         221   37     2 M 35-39        25:57    6:29/M
    37    Oscar Batres            Danbury  CT           527   47     7 M 45-49        26:00    6:30/M
    38    Esteban Sequera         Milford  CT           556   35     3 M 35-39        26:06    6:32/M
    39    Brian Fidler            West Haven  CT          6   37     4 M 35-39        26:08    6:32/M
    40    Frank Jozefich          Milford  CT           533   42     6 M 40-44        26:09    6:32/M
    41    John Di Carlo           Wolcott  CT           157   56     3 M 55-59        26:10    6:33/M
    42    Flavio Rodrigues        Brigdeport  CT        416   39     5 M 35-39        26:15    6:34/M
    43    Daniel Green            Bristol  CT           520   42     7 M 40-44        26:17    6:34/M
    44    Meredith Anand          Easton  CT            369   29     2 F 25-29        26:18    6:35/M
    45    Mark Dietz              Stamford  CT          372   28     2 M 25-29        26:22    6:36/M
    46    David King              Bronxville  NY        105   57     4 M 55-59        26:24    6:36/M
    47    Kevin Mason             Southport  CT         502   42     8 M 40-44        26:26    6:37/M
    48    Katie Wittenberg        Pine Bush  NY        1937   29     3 F 25-29        26:28    6:37/M
    49    Sharon Vos              Riverside  CT         549   53     1 F 50-54        26:34    6:39/M
    50    William Mayer           Southport  CT         452   35     6 M 35-39        26:39    6:40/M
    51    Patrick Keleher         Honolulu  HI          501   47     8 M 45-49        26:46    6:42/M
    52    Bruce Goulart           Newtown  CT            18   58     5 M 55-59        26:58    6:45/M
    53    Michael Strange         Mamaroneck  NY        331   28     3 M 25-29        27:01    6:45/M
    54    Jeffery Dingwell        Bethlehem  CT          19   53     5 M 50-54        27:02    6:46/M
    55    Mark Turkington         Bolton  CT            536   63     1 M 60-64        27:06    6:47/M
    56    Wes Spivey              Fairfield  CT         553   28     4 M 25-29        27:09    6:47/M
    57    Vic Swaller             Stratford  CT           5   57     6 M 55-59        27:12    6:48/M
    58    Leah Vogel              Woodbridge  CT         20   50     2 F 50-54        27:15    6:49/M
    59    Dennis Grove            New Haven  CT         432   33     5 M 30-34        27:17    6:49/M
    60    Paul Misur              Shelton  CT           383   48     9 M 45-49        27:25    6:51/M
    61    Bob Stephenson          Milford  CT            10   59     7 M 55-59        27:26    6:52/M
    62    Keith Broderick         Fairfield  CT         192   39     7 M 35-39        27:26    6:52/M
    63    Richard Kurtzman        Norwalk  CT           133   55     8 M 55-59        27:30    6:53/M
    64    Kevin Lloyd             Darien  CT            415   55     9 M 55-59        27:30    6:53/M
    65    Elizabeth Brund         Southport  CT         503   15     2 F 13-15        27:37    6:54/M
    66    Sean Thomes             Fairfield  CT         306   30     6 M 30-34        27:42    6:56/M
    67    Terence Mahan           Litchfield  CT         92   27     5 M 25-29        27:43    6:56/M
    68    Amanda Quinones         Trumbull  CT           47   17     1 F 16-19        27:45    6:56/M
    69    Edvinas MacIulskas      Fairfield  CT         584   29     6 M 25-29        27:47    6:57/M
    70    Dan Clark               Stamford  CT          587   54     6 M 50-54        27:48    6:57/M
    71    Robert Cockburn         Litchfield  CT        543   39     8 M 35-39        27:49    6:57/M
    72    Carolyn Kennedy         Milford  CT           591   45     1 F 45-49        27:54    6:59/M
    73    Brian England           Wolcott  CT           574   25     7 M 25-29        27:55    6:59/M
    74    Ron Rembaum             Old Greenwich  CT     119   62     2 M 60-64        27:57    6:59/M
    75    Greg Lynch              Monroe  CT            434   15     3 M 13-15        27:58    7:00/M
    76    Cecilia Pohorille       Rowayton  CT          339   38     1 F 35-39        28:03    7:01/M
    77    Ian Haslergrave         New Haven  CT         555   60     3 M 60-64        28:16    7:04/M
    78    Wayne Theriault         Milford  CT            24   59    10 M 55-59        28:17    7:04/M
    79    Jake Hannum             Fairfield  CT          63   15     4 M 13-15        28:18    7:05/M
    80    Arthur Wiesberg         Larchmont  NY         583   63     4 M 60-64        28:22    7:06/M
    81    Andrea Williamson-Hugh  New Canan  CT         586   52     3 F 50-54        28:25    7:06/M
    82    Thomas Gardella         Seymour  CT            87   56    11 M 55-59        28:26    7:07/M
    83    Bill Begg               Newtown  CT          1931   44     9 M 40-44        28:28    7:07/M
    84    Thomas Bouton           Stratford  CT         386   52     7 M 50-54        28:28    7:07/M
    85    Olie Kaufman            Stamford  CT         1965   45    10 M 45-49        28:29    7:07/M
    86    Brent Stratton          Middletown  CT        103   52     8 M 50-54        28:29    7:07/M
    87    Michael Costello        Fairfield  CT         474   49    11 M 45-49        28:33    7:08/M
    88    Chris Jennings          Southport  CT        1966   41    10 M 40-44        28:34    7:09/M
    89    Rich Steeves            Guilford  CT          233   58    12 M 55-59        28:35    7:09/M
    90    Neil Corcoran           Fairfield  CT         244   45    12 M 45-49        28:36    7:09/M
    91    James Grabarz           Trumbull  CT          411   37     9 M 35-39        28:37    7:09/M
    92    Dan Quinones            Trumbull  CT           48   45    13 M 45-49        28:44    7:11/M
    93    Erin Begg               Newtown  CT          1933   13     3 F 13-15        28:45    7:11/M
    94    Roger Noll              Watertown  CT         414   29     8 M 25-29        28:46    7:12/M
    95    Bill Seanor             Fairfield  CT          55   42    11 M 40-44        28:50    7:13/M
    96    Paul Skrtich            Easton  CT            597   40    12 M 40-44        28:57    7:14/M
    97    Steven Charles          Norwalk  CT           191   35    10 M 35-39        28:59    7:15/M
    98    Alexis Hoadley          Fairfield  CT         526   14     4 F 13-15        29:00    7:15/M
    99    Melanie Murphy          Newtown  CT           144   24     1 F 20-24        29:08    7:17/M
   100    Fred Miller             Milford  CT           473   56    13 M 55-59        29:10    7:18/M
   101    Lisa De Burgo           Milford  CT          1968   30     2 F 30-34        29:10    7:18/M
   102    Katie Tangney           Fairfield  CT         284   12     1 F  2-12        29:11    7:18/M
   103    Guy Pulino              Moodus  CT             16   63     5 M 60-64        29:13    7:18/M
   104    Adrienn Kovacs          Fairfield  CT         585   30     3 F 30-34        29:15    7:19/M
   105    Tom Conforti            Milford  CT           227   49    14 M 45-49        29:16    7:19/M
   106    Paul Thiry              West Conshohocken     388   34     7 M 30-34        29:21    7:20/M
   107    Stuart Peters           Fairfield  CT         568   12     1 M  2-12        29:24    7:21/M
   108    Jorg Polster            Norwalk  CT           506   36    11 M 35-39        29:25    7:21/M
   109    Stephen Sylvestro       Fairfield  CT         500   58    14 M 55-59        29:28    7:22/M
   110    Joseph Thorstenson      Greenwich  CT         289   25     9 M 25-29        29:29    7:22/M
   111    Justin Cahill           Ridgefield  CT        403   37    12 M 35-39        29:33    7:23/M
   112    Rick Welsh              Oxford  CT            552   46    15 M 45-49        29:34    7:24/M
   113    Jack White              Fairfield  CT        1975   14     5 M 13-15        29:35    7:24/M
   114    Mario Guevara           Woodbridge  CT         98   48    16 M 45-49        29:36    7:24/M
   115    Robert Davis            Naugatuck  CT          56   56    15 M 55-59        29:38    7:25/M
   116    Jeffrey Wheeler         Fairfield  CT         365   33     8 M 30-34        29:40    7:25/M
   117    Tania Zambrano          Stamford  CT         1960   29     4 F 25-29        29:44    7:26/M
   118    Geoffrey Sweitzer       Rowayton  CT          413    0     1 M  0- 1        29:47    7:27/M
   119    Kimberly Shea           Hamden  CT            522   34     4 F 30-34        29:50    7:28/M
   120    Kate Worrell            Fairfield  CT         397   38     2 F 35-39        29:52    7:28/M
   121    Trisha Mihan            Southport  CT         374   34     5 F 30-34        29:53    7:28/M
   122    Bud Mc Donald           Westport  CT           91   48    17 M 45-49        29:59    7:30/M
   123    Michael Galle           Fairfield  CT         466   46    18 M 45-49        30:00    7:30/M
   124    Andrew Adams                                  515   32     9 M 30-34        30:01    7:30/M
   125    Nick Kot                Easton  CT            240   13     6 M 13-15        30:01    7:30/M
   126    Christina Demico        Stratford  CT         451   37     3 F 35-39        30:08    7:32/M
   127    Laurence Briody         Westport  CT          484   40    13 M 40-44        30:10    7:33/M
   128    Kimberly Driscoll       Fairfield  CO         409   46     2 F 45-49        30:11    7:33/M
   129    Chuck Dubois            Newtown  Ct           567   42    14 M 40-44        30:12    7:33/M
   130    Kevin Walsh             Bethany  CT           269   52     9 M 50-54        30:13    7:33/M
   131    Jeff Giarratano         Seymour  CT           131   22     4 M 20-24        30:15    7:34/M
   132    Paul Murphy             Newtown  CT           145   58    16 M 55-59        30:16    7:34/M
   133    Nardy Chung             Stamford  CT          174   30    10 M 30-34        30:17    7:34/M
   134    Allison Parker          Norwalk  CT           167   30     6 F 30-34        30:17    7:34/M
   135    Susan Willats           New York  NY          248   27     5 F 25-29        30:18    7:35/M
   136    Jerry Lynch             Monroe  CT            433   43    15 M 40-44        30:24    7:36/M
   137    Elise Cheng             Cos Cob  CT           412   22     2 F 20-24        30:27    7:37/M
   138    Al Giarratano           Seymour  CT           130   55    17 M 55-59        30:29    7:37/M
   139    Francisco Nogueira      Ansonia  CT           266   54    10 M 50-54        30:30    7:38/M
   140    Leah Begg               Newtown  CT          1932   38     4 F 35-39        30:33    7:38/M
   141    Ed Greene               Fairfield  CT         194   38    13 M 35-39        30:34    7:39/M
   142    Clifford Lombardo       Cromwell  CT          532   54    11 M 50-54        30:35    7:39/M
   143    Jeffrey Mahon           Milford  CT           175   32    11 M 30-34        30:37    7:39/M
   144    Tim Carroll             Fairfield  CT         332   37    14 M 35-39        30:37    7:39/M
   145    Steve Smith             Southport  CT         554   44    16 M 40-44        30:38    7:40/M
   146    Katharine Radziewicz    Fairfield  CT          85   48     3 F 45-49        30:39    7:40/M
   147    Kelly Kennedy           Sandy Hook  CT         33   30     7 F 30-34        30:42    7:41/M
   148    Anne Regan              Fairfield  CT         504   43     1 F 40-44        30:42    7:41/M
   149    Peter Koval             Fairfield  CT         197   29    10 M 25-29        30:43    7:41/M
   150    Jeanette Graham         Weston  CT            326   34     8 F 30-34        30:48    7:42/M
   151    Demetria White          Fairfield  CT         273   45     4 F 45-49        30:56    7:44/M
   152    Tressa Ferrell          New Haven  CT         540   34     9 F 30-34        30:57    7:44/M
   153    Jane McGoldrick         Fairfield  CT         236   17     2 F 16-19        30:58    7:45/M
   154    Jeannine Graf           Fairfield  CT         213   42     2 F 40-44        31:00    7:45/M
   155    Jessica Gerber          Fairfield  CT          96   39     5 F 35-39        31:01    7:45/M
   156    Domenico Varriale       North Branford  CT    219   58    18 M 55-59        31:01    7:45/M
   157    Lida Letowt             Stratford  CT          42   45     5 F 45-49        31:03    7:46/M
   158    David Schafer           Trumbull  CT         1941   38    15 M 35-39        31:09    7:47/M
   159    Kathleen Parker         Fairfield  CT         100   39     6 F 35-39        31:11    7:48/M
   160    Michael Daly            Fairfield  CT         394   35    16 M 35-39        31:13    7:48/M
   161    Sean Freeland           Trumbull  CT          351   16     2 M 16-19        31:14    7:49/M
   162    Raymond Palmer          Derby  CT             541   45    19 M 45-49        31:14    7:49/M
   163    Jerry Brown             East Lyme  CT          17   66     2 M 65-69        31:16    7:49/M
   164    David Casey             Garden City  NY       344   40    17 M 40-44        31:17    7:49/M
   165    Janet Voelpert          Shelton  CT           572   60     1 F 60-64        31:18    7:50/M
   166    Daniel Cherniske        Fairfield  CT        1964   36    17 M 35-39        31:18    7:50/M
   167    Dave Schneider          Fairfield  CT         390   35    18 M 35-39        31:19    7:50/M
   168    Chris Blanco            Fairfield  CT         324   38    19 M 35-39        31:19    7:50/M
   169    Vania De Los Reyes      Stamford  CT          446   30    10 F 30-34        31:19    7:50/M
   170    Jeff De Los Reyes       Stamford  CT          447   35    20 M 35-39        31:19    7:50/M
   171    Nicholas Pekar III      Hamden  CT            207   33    12 M 30-34        31:21    7:50/M
   172    Kapil Bohara            Stamford  CT          186   26    11 M 25-29        31:21    7:50/M
   173    Muriel Spoorenberg      Bridgeport  CT        404   37     7 F 35-39        31:22    7:51/M
   174    Neil Mandel             Shelton  CT          1943   54    12 M 50-54        31:24    7:51/M
   175    Robert Litzie           Stratford  CT         149   40    18 M 40-44        31:27    7:52/M
   176    Steve Mele              Hamden  CT            491   53    13 M 50-54        31:28    7:52/M
   177    Sheila Molloy           Stamford  CT          402   45     6 F 45-49        31:28    7:52/M
   178    Gary Nicoll             Ridgefield  CT        476   41    19 M 40-44        31:28    7:52/M
   179    Derek Nicoll            Wilton  CT            206   39    21 M 35-39        31:29    7:52/M
   180    Colleen Thompson        Fairport  NY          422   20     3 F 20-24        31:29    7:52/M
   181    Mark Thompson           Fairport  NY          421   47    20 M 45-49        31:30    7:53/M
   182    Darcie Tymon            Southport  CT         107   37     8 F 35-39        31:32    7:53/M
   183    Ray Rogers              Bridgeport  CT       1961   61     6 M 60-64        31:32    7:53/M
   184    Brian Maupin            Beacon  NY            275   33    13 M 30-34        31:42    7:56/M
   185    Susan Lyons             Trumbull  CT          573   46     7 F 45-49        31:43    7:56/M
   186    Rachel Thornton         Fairfield  CT         401   36     9 F 35-39        31:44    7:56/M
   187    Aram Nahabedian         Sandy Hook  CT         58   56    19 M 55-59        31:44    7:56/M
   188    Rick Mc Collum          Monroe  CT             27   49    21 M 45-49        31:46    7:57/M
   189    Paul Filanowski         Norwalk  CT           170   33    14 M 30-34        31:47    7:57/M
   190    Duffy Kilbride          Fairfield  CT         498   38    10 F 35-39        31:48    7:57/M
   191    Peter Harding           Southport  CT         460   38    22 M 35-39        31:49    7:57/M
   192    Jeffrey Crean           Fairfield  CT         151   51    14 M 50-54        31:49    7:57/M
   193    Sharon Toscano          Derby  CT             146   40     3 F 40-44        31:49    7:57/M
   194    Ryan Freeland           Trumbull  CT          350   13     7 M 13-15        31:50    7:58/M
   195    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT          12   51     4 F 50-54        31:52    7:58/M
   196    Laurie Trupp            Stratford  CT         150   50     5 F 50-54        31:54    7:59/M
   197    Richard Parker          Milford  CT           588   42    20 M 40-44        31:56    7:59/M
   198    Brian Calcutt           Fairfield  CT         599   15     8 M 13-15        31:57    7:59/M
   199    Frank Toledo            Fairfield  CT         318   43    21 M 40-44        31:58    8:00/M
   200    Mike Pisani             Stratford  CT          14   65     3 M 65-69        31:58    8:00/M
   201    Joe Horne               Shelton  CT           305   54    15 M 50-54        32:04    8:01/M
   202    William Bender          Trumbull  CT          237   11     2 M  2-12        32:06    8:02/M
   203    Ben Gruen               Bridgeport  CT        486   25    12 M 25-29        32:06    8:02/M
   204    Andy Alcosser           Fairfield  CT         303   42    22 M 40-44        32:08    8:02/M
   205    Jackson Kuhl            Fairfield  CT        1969   36    23 M 35-39        32:18    8:05/M
   206    Daniel  Baran           Stratford  CT         164   18     3 M 16-19        32:22    8:06/M
   207    Ali Nelson              New Fairfield  CT     534   21     4 F 20-24        32:22    8:06/M
   208    Kathryn Crews           Stratford  CT         267   26     6 F 25-29        32:25    8:06/M
   209    Michael Carius          Stratford  CT         121   60     7 M 60-64        32:27    8:07/M
   210    John Rokuda             Stratford  CT         529   26    13 M 25-29        32:27    8:07/M
   211    Bryan Staffey           Fairfield  CT         199   29    14 M 25-29        32:29    8:07/M
   212    Michael Goldman         Scarsdale  NY         430   71     1 M 70-74        32:29    8:07/M
   213    Rahul Bagwe             Samford  CT           420   36    24 M 35-39        32:30    8:08/M
   214    Matthew Berube          Fairfield  CT         259   38    25 M 35-39        32:32    8:08/M
   215    Richard Barber          Fairfield  CT         453   38    26 M 35-39        32:32    8:08/M
   216    Betsy Parker            Milford  CT           464   38    11 F 35-39        32:33    8:08/M
   217    Allison Hively          Elizabethtown  PA     576   27     7 F 25-29        32:34    8:09/M
   218    Dion San Martin         Stamford  CT          575   33    15 M 30-34        32:34    8:09/M
   219    John Cullen             Milford  CT           200   57    20 M 55-59        32:34    8:09/M
   220    Dan O' Leary            Brookfield  CT        168   51    16 M 50-54        32:35    8:09/M
   221    Geno Concepcion         Middlebury  CT        345   54    17 M 50-54        32:35    8:09/M
   222    James Cavaliere         Stratford  CT         570   33    16 M 30-34        32:35    8:09/M
   223    Amy Sanchez             New Haven  CT         258   31    11 F 30-34        32:36    8:09/M
   224    Cristin McCarthy Vahey  Fairfield  CT         561   37    12 F 35-39        32:36    8:09/M
   225    Brian Vahey Jr          Fairfield  CT         560   38    27 M 35-39        32:37    8:09/M
   226    Paul Ribnicky           Stratford  CT         123   53    18 M 50-54        32:40    8:10/M
   227    David Mc Collum         Monroe  CT           1977   18     4 M 16-19        32:41    8:10/M
   228    Susan David             Ridgefield  CT        218   42     4 F 40-44        32:42    8:11/M
   229    George Yurchishin       Danbury  CT           546   55    21 M 55-59        32:43    8:11/M
   230    Kimberly Czarnecki      Stamford  CT           46   23     5 F 20-24        32:49    8:12/M
   231    Jennifer Lieberman      Freehold  NJ          537   32    12 F 30-34        32:50    8:13/M
   232    Peter Rothwell          Fairfield  CT          88   36    28 M 35-39        32:52    8:13/M
   233    Dorothy Lupariello      Shelton  CT           571   53     6 F 50-54        32:53    8:13/M
   234    Peter Shiue             Wilton  CT            162   37    29 M 35-39        32:55    8:14/M
   235    Rodney Cole             Wallingford  CT       551   60     8 M 60-64        33:01    8:15/M
   236    Francisco Neto          New Milford  CT       437   26    15 M 25-29        33:02    8:16/M
   237    George Geer             Derby  CT             122   54    19 M 50-54        33:03    8:16/M
   238    Liz Stafford            Norwalk  CT           295   42     5 F 40-44        33:04    8:16/M
   239    John Howell             Easton  CT            450   72     2 M 70-74        33:06    8:17/M
   240    Michael White           Fairfield  CT         272   45    22 M 45-49        33:08    8:17/M
   241    Wendy Walker            Stratford  CT         395   31    13 F 30-34        33:11    8:18/M
   242    Karina Malek            Stamford  CT          325   26     8 F 25-29        33:13    8:18/M
   243    Paul Coudert            Fairfield  CT         368   39    30 M 35-39        33:15    8:19/M
   244    Bill Bardani            Easton  CT            389   35    31 M 35-39        33:16    8:19/M
   245    Pik-Jenn Lew            Norwalk  CT           176   30    14 F 30-34        33:17    8:19/M
   246    Kevin Kozlowski         Stamford  CT          314   27    16 M 25-29        33:18    8:20/M
   247    Heather Tookes          New Haven  CT        1944   33    15 F 30-34        33:22    8:21/M
   248    Robert Giebisch         Woodbridge  CT        545   50    20 M 50-54        33:25    8:21/M
   249    Dede Traynor            Fairfield  CT         490   42     6 F 40-44        33:27    8:22/M
   250    Suzie Schroeder         Fairfield  CT         505   43     7 F 40-44        33:27    8:22/M
   251    Julia Brion             Mamaroneck  NY        406   23     6 F 20-24        33:30    8:23/M
   252    Patricio Corral         Stamford  CT         1947   34    17 M 30-34        33:30    8:23/M
   253    Richard Ingram          Trumbull  CT          132   56    22 M 55-59        33:31    8:23/M
   254    T J Gottwalt            Guilford  CT          231   44    23 M 40-44        33:34    8:24/M
   255    Hugh Cafferty           Guilford  CT           13   65     4 M 65-69        33:35    8:24/M
   256    Nick Arkelb             Fairfield  CT         493   19     5 M 16-19        33:36    8:24/M
   257    Christine Morandi       Fairfield  CT         492   44     8 F 40-44        33:36    8:24/M
   258    Brian Gottwalt          Guilford  CT          211   13     9 M 13-15        33:38    8:25/M
   259    Donna Di Carlo          Fairfield  CT         126   40     9 F 40-44        33:40    8:25/M
   260    Lou Loban               Stratford  CT         407   60     9 M 60-64        33:42    8:26/M
   261    April Nizlek            Riverside  CT         408   22     7 F 20-24        33:43    8:26/M
   262    John Gibbons            Old Greenwich  CT      66   66     5 M 65-69        33:47    8:27/M
   263    John Bailey             Riverside  CT         563   54    21 M 50-54        33:49    8:27/M
   264    Lori Coppa              Seymour  CT           156   43    10 F 40-44        33:49    8:27/M
   265    Kathryn Stoker          Norwalk  CT           165   40    11 F 40-44        33:50    8:28/M
   266    Jerome Mc Dermott       Monroe  CT            154   44    24 M 40-44        33:55    8:29/M
   267    Brian Gormley           North Haven  CT       418   51    22 M 50-54        33:58    8:30/M
   268    Louise Bryant           Fairfield  CT         405   30    16 F 30-34        33:59    8:30/M
   269    Nicole Kalamaras        Fairfield  CT         195   30    17 F 30-34        34:04    8:31/M
   270    Berit Ianiri            Fairfield  CT         183   49     8 F 45-49        34:04    8:31/M
   271    Catherine Hopkins       Branford  CT          336   34    18 F 30-34        34:05    8:31/M
   272    Demetrius Cap           Milford  CT          1967   42    25 M 40-44        34:07    8:32/M
   273    Debra Gunn              Fairfield  CT         271   35    13 F 35-39        34:07    8:32/M
   274    Bob Marum               Simsbury  CT           67   67     6 M 65-69        34:08    8:32/M
   275    Lily Dipaola            Pelham  NY            566   13     5 F 13-15        34:13    8:33/M
   276    Tricia Curry            Monroe  CT            301   42    12 F 40-44        34:14    8:34/M
   277    Nolan Heske             Fairfield  CT         499   37    32 M 35-39        34:19    8:35/M
   278    Suzanne Lewis           Huntington  CT        479   46     9 F 45-49        34:20    8:35/M
   279    Jerry Meshell           Orange  CT            222   52    23 M 50-54        34:21    8:35/M
   280    Rick Fawcett            Fairfield  CT         488   38    33 M 35-39        34:22    8:36/M
   281    Travis Wooten           Riverhead  NY         429   12     3 M  2-12        34:23    8:36/M
   282    Bonnie Kelley           Fairfield  CT         196   40    13 F 40-44        34:23    8:36/M
   283    Dawn Bolling            Norwalk  CT            84   44    14 F 40-44        34:25    8:36/M
   284    Maureen Dillon          Stratford  CT         118   47    10 F 45-49        34:30    8:38/M
   285    Rozsa Gaston            Greenwich  CT         313   50     7 F 50-54        34:31    8:38/M
   286    Susan Seyfried          Southport  CT         468   44    15 F 40-44        34:32    8:38/M
   287    Carl Fuller             East Haddam  CT        15   64    10 M 60-64        34:34    8:39/M
   288    Ann Young               Fairfield  CT         299   34    19 F 30-34        34:37    8:39/M
   289    Timothy Mahoney         Pawling  NY          1981   44    26 M 40-44        34:39    8:40/M
   290    Joey Whelan             Newtown  CT           477   11     4 M  2-12        34:39    8:40/M
   291    Joe Whelan              Newtown  CT           478   43    27 M 40-44        34:40    8:40/M
   292    Annie Paltauf           Norwalk  CT            65   24     8 F 20-24        34:41    8:40/M
   293    Michael Driscoll        Fairfield  CT         410   47    23 M 45-49        34:43    8:41/M
   294    Molly Delaney           Monroe  CT            201   42    16 F 40-44        34:45    8:41/M
   295    Cheri Gavrielidis       Norwalk  CT           171   39    14 F 35-39        34:47    8:42/M
   296    Ted Chase               Trumbull  CT          300   42    28 M 40-44        34:48    8:42/M
   297    Deirdre Brown           Trumbull  CT          469   45    11 F 45-49        34:51    8:43/M
   298    Phil Tamallanca         Easton  CT            250   42    29 M 40-44        34:55    8:44/M
   299    John Imre               Bridgeport  CT         86   55    23 M 55-59        34:59    8:45/M
   300    Todd Burt               North Salem  NY       385   41    30 M 40-44        35:02    8:46/M
   301    David Jones             Fairfield  CT          40   34    18 M 30-34        35:04    8:46/M
   302    Lynn Stasiowski         Fairfield  CT          41   27     9 F 25-29        35:04    8:46/M
   303    Rocco Donairo           Corona  NY            581   46    24 M 45-49        35:07    8:47/M
   304    Brian Lemoine           White Plains  NY      139   45    25 M 45-49        35:09    8:47/M
   305    Katherine Brunelle      Milford  CT           582   36    15 F 35-39        35:11    8:48/M
   306    Karl Salvati            North Haven  CT        75   54    24 M 50-54        35:12    8:48/M
   307    Laurie Piserchia        New Haven  CT         226   48    12 F 45-49        35:14    8:49/M
   308    Jim Velez               Riverside  CT        1942   36    34 M 35-39        35:17    8:49/M
   309    Rajan Ramaseshan        Fairfield  CT         393   36    35 M 35-39        35:20    8:50/M
   310    Maura Appelson          Fairfield  CT         539   42    17 F 40-44        35:22    8:51/M
   311    Catherine Spiegel       Westport  CT           73   47    13 F 45-49        35:23    8:51/M
   312    George Huffman          Shelton  CT           116   50    25 M 50-54        35:25    8:51/M
   313    Jeff Kochiss            Washington  DC        355   29    17 M 25-29        35:25    8:51/M
   314    Keara Brady             Stamford  CT          283   28    10 F 25-29        35:26    8:52/M
   315    Jeff Young              Fairfield  CT         298   35    36 M 35-39        35:26    8:52/M
   316    Eugene Matejek          North Haven  CT        61   62    11 M 60-64        35:27    8:52/M
   317    Rachael Mc Collum       Monroe  CT             26   13     6 F 13-15        35:29    8:52/M
   318    Anne Levasseur          Fairfield  CT         317   31    20 F 30-34        35:30    8:53/M
   319    Ally Lennhoff           Fairfield  CT          70   13     7 F 13-15        35:31    8:53/M
   320    Michael Lennhoff        Fairfield  CT          71   48    26 M 45-49        35:31    8:53/M
   321    Chris Lee               Fairfield  CT         134   46    27 M 45-49        35:31    8:53/M
   322    Adrian Argento          Seymour  CT           270   38    37 M 35-39        35:37    8:54/M
   323    Chanhdy Ly              Bridgeport  CT        182   28    18 M 25-29        35:39    8:55/M
   324    Ned Dwelle              Fairfield  CT         120   45    28 M 45-49        35:39    8:55/M
   325    Martha Murphy           Fairfield  CT         297   34    21 F 30-34        35:41    8:55/M
   326    Mary Catherine Parr     Ridgefield  CT        209   48    14 F 45-49        35:42    8:56/M
   327    Roman Sterzycki         Madison  CT          1978   59    24 M 55-59        35:42    8:56/M
   328    Dave Hager              Norwalk  CT           329   46    29 M 45-49        35:44    8:56/M
   329    Caitlin Bosse           Fairfield  CT          29   36    16 F 35-39        35:48    8:57/M
   330    Patrick Bosse           Fairfield  CT          28   47    30 M 45-49        35:51    8:58/M
   331    Justin Morrison         Fairfield  CT         293   36    38 M 35-39        35:52    8:58/M
   332    Devon Brady             Stamford  CT          282   29    19 M 25-29        35:52    8:58/M
   333    Christine MacKen        Bridgeport  CT        382   27    11 F 25-29        35:56    8:59/M
   334    Craig Morrow            Fairfield  CT         448   37    39 M 35-39        36:00    9:00/M
   335    Shannon Beardsley       Easton  CT            598   35    40 M 35-39        36:01    9:00/M
   336    Emily O' Brien          Fairfield  CT         143   17     3 F 16-19        36:01    9:00/M
   337    John Coleman            Trumbull  CT          104   51    26 M 50-54        36:02    9:01/M
   338    Aimee O' Brien          Fairfield  CT          38   38    17 F 35-39        36:04    9:01/M
   339    Joseph Krajci           Fairfield  CT          59   59    25 M 55-59        36:06    9:02/M
   340    J.vera King             Bronxville  NY         99   53     8 F 50-54        36:07    9:02/M
   341    Paul Lewis              Milford  CT           142   61    12 M 60-64        36:08    9:02/M
   342    Jennifer Heatly         Norwalk  CT           440   32    22 F 30-34        36:08    9:02/M
   343    Jerry Iannucci          Bridgeport  CT         68   68     7 M 65-69        36:13    9:03/M
   344    Chris Tegano            Norwalk  CT           435   22     5 M 20-24        36:15    9:04/M
   345    Walter Donne            Fairfield  CT         129   52    27 M 50-54        36:15    9:04/M
   346    Jason Brum              Fairfield  CT         391   36    41 M 35-39        36:17    9:04/M
   347    James Howard            Shelton  CT            52   43    31 M 40-44        36:17    9:04/M
   348    George Horbal           Ansonia  CT           110   59    26 M 55-59        36:17    9:04/M
   349    Steve Eifert            Milford  CT           276   41    32 M 40-44        36:19    9:05/M
   350    Tim Leahy               Fairfield  CT        1945   39    42 M 35-39        36:19    9:05/M
   351    Kathleen Hickey         Trumbull  CT          592   41    18 F 40-44        36:20    9:05/M
   352    Peter Mihan             Southport  CT          89   36    43 M 35-39        36:21    9:05/M
   353    William Mahoney         Orange  CT            352   48    31 M 45-49        36:26    9:07/M
   354    Roger Merritt           Gaylordsville  CT      50   50    28 M 50-54        36:29    9:07/M
   355    Peter Howard            Monroe  CT             90   49    32 M 45-49        36:30    9:08/M
   356    Caroline Mazza          Fairfield  CT         562   35    18 F 35-39        36:33    9:08/M
   357    Linda Olmo              Bridgeport  CT        203   0      2 M  0- 1        36:33    9:08/M
   358    Bill Richmond           Shelton  CT           208   38    44 M 35-39        36:34    9:09/M
   359    Monica Roche            Fairfield  CT         521   68     1 F 65-69        36:34    9:09/M
   360    Vivian Lee-Shiue        Wilton  CT            161   34    23 F 30-34        36:35    9:09/M
   361    Michael Tamborrino      Stamford  CT          550   50    29 M 50-54        36:36    9:09/M
   362    Billy Begg              Newtown  CT          1934   12     5 M  2-12        36:39    9:10/M
   363    Nicole Daly             Shelton  CT           319   37    19 F 35-39        36:43    9:11/M
   364    Kristen Domenici-Lamber Fairfield  CT         457   41    19 F 40-44        36:44    9:11/M
   365    Christina Rice          Fairfield  CT         458   37    20 F 35-39        36:45    9:11/M
   366    Thomas Thomes           Fairfield  CT         307   63    13 M 60-64        36:49    9:12/M
   367    Jean Mysogland          Fairfield  CT         229   42    20 F 40-44        36:50    9:13/M
   368    James Corbiere          Fairfield  CT          11   53    30 M 50-54        36:50    9:13/M
   369    Liz Tegano              Norwalk  CT           436   23     9 F 20-24        36:53    9:13/M
   370    Lauren Goldshore        Westport  CT          377   32    24 F 30-34        36:58    9:15/M
   371    Pawel Skudlarski        Trumbull  CT          577   44    33 M 40-44        36:58    9:15/M
   372    Helen Oster             Danbury  CT           439   50     9 F 50-54        36:59    9:15/M
   373    Mary Principe           Danbury  CT           220   48    15 F 45-49        36:59    9:15/M
   374    John Osborn             Darien  CT            589   41    34 M 40-44        37:02    9:16/M
   375    Hannah Dunsing          West Haven  CT        419   24    10 F 20-24        37:05    9:16/M
   376    Kevin Muhlbaier         Torrington  CT        524   39    45 M 35-39        37:08    9:17/M
   377    John Hein               Westport  CT          279   40    35 M 40-44        37:10    9:18/M
   378    Mike Cohenuram          Fairfield  CT         487   40    36 M 40-44        37:11    9:18/M
   379    Tom Malone              Fairfield  CT         278   40    37 M 40-44        37:11    9:18/M
   380    Rosie Cockburn          Litchfield  CT        542   48    16 F 45-49        37:13    9:18/M
   381    Terri Beatty            Shelton  CT           354   51    10 F 50-54        37:14    9:19/M
   382    Cathi Zilling           Southport  CT         596   42    21 F 40-44        37:16    9:19/M
   383    Steve Piserchia         Guilford  CT          431   43    38 M 40-44        37:16    9:19/M
   384    A Maria Fabiano         Derby  CT             228   44    22 F 40-44        37:18    9:20/M
   385    Emily Cashman           Norwalk  CT           128   31    25 F 30-34        37:21    9:20/M
   386    Krista Carroll          Fairfield  CT         333   36    21 F 35-39        37:23    9:21/M
   387    Deborah Smith           Stamford  CT          308   42    23 F 40-44        37:24    9:21/M
   388    Kyle Camdia             New Haven  CT         580   31    26 F 30-34        37:26    9:22/M
   389    Jill St John            New Haven  CT         579   33    27 F 30-34        37:28    9:22/M
   390    Eileen Grant            Fairfield  CT         427   44    24 F 40-44        37:29    9:22/M
   391    Pam Kelly               Stamford  CT          268   32    28 F 30-34        37:30    9:23/M
   392    Amy Owens               Fairfield  CT         249   31    29 F 30-34        37:30    9:23/M
   393    Martha McKeon           Guilford  CT          302   41    25 F 40-44        37:31    9:23/M
   394    Julie Christides        Stamford  CT         1971   32    30 F 30-34        37:34    9:24/M
   395    Raymond Adapon          Stamford  CT         1973   38    46 M 35-39        37:36    9:24/M
   396    Charles Raffel          New Rochelle  NY      443   57    27 M 55-59        37:42    9:26/M
   397    John Calcutt            Fairfield  CT         600   50    31 M 50-54        37:46    9:27/M
   398    Brenda Steele           Fairfield  CT         216   39    22 F 35-39        37:47    9:27/M
   399    Molly Begg              Newtown  CT          1935    9     2 F  2-12        37:51    9:28/M
   400    Emily Hines             Wilton  CT            519   24    11 F 20-24        37:57    9:29/M
   401    Jared Nelson            Stamford  CT          578   24     6 M 20-24        37:59    9:30/M
   402    Stephanie Labbe         Portland  CT          525   32    31 F 30-34        38:03    9:31/M
   403    Berkeley Murray         Fairfield  CT         417   32    32 F 30-34        38:15    9:34/M
   404    Ben Burnham             Fairfield  CT         459   31    19 M 30-34        38:15    9:34/M
   405    Peter Gill              Milford  CT           232   42    39 M 40-44        38:15    9:34/M
   406    Danielle Jolliffe       Fairfield  CT         423   24    12 F 20-24        38:19    9:35/M
   407    Bob Hudak               Monroe  CT            102   58    28 M 55-59        38:23    9:36/M
   408    Kelly Howard            Shelton  CT            53   11     3 F  2-12        38:25    9:36/M
   409    Nelida Rodriguez        Prospect  CT          426   38    23 F 35-39        38:27    9:37/M
   410    Dorothy Brank           Ridgefield  CT       1939   44    26 F 40-44        38:28    9:37/M
   411    J Scott Lindwall        Fairfield  CT         260   40    40 M 40-44        38:30    9:38/M
   412    Leigh Hannum            Fairfield  CT          60   46    33 M 45-49        38:33    9:38/M
   413    Amy Zvovushe            Fairfield  CT         398   27    12 F 25-29        38:39    9:40/M
   414    Kyle Medve              Fairfield  CT         342   15     8 F 13-15        38:46    9:42/M
   415    Elvis Rodriguez         Bridgeport  CT        512    9     6 M  2-12        38:48    9:42/M
   416    Rosario Coronel         Bridgeport  CT        511   33    33 F 30-34        38:49    9:42/M
   417    Amy Corr                Fairfield  CO         315   31    34 F 30-34        38:55    9:44/M
   418    Colleen Slattery        Fairfield  CT         510   38    24 F 35-39        39:03    9:46/M
   419    Michael Kot             Easton  CT            239   45    34 M 45-49        39:07    9:47/M
   420    Coleman Clancy          Fairfield  CT         341    3     7 M  2-12        39:09    9:47/M
   421    Danielle Armas          Fairfield  CT         530   37    25 F 35-39        39:11    9:48/M
   422    Jacqueline Gibbons      Woodbridge  CT        290   40    27 F 40-44        39:11    9:48/M
   423    Trish Sullivan          Fairfield  CT         223   42    28 F 40-44        39:12    9:48/M
   424    John Da Ponte           Stratford  CT         125   59    29 M 55-59        39:13    9:48/M
   425    Ronald Rumsey           Fairfield  CT         112   47    35 M 45-49        39:16    9:49/M
   426    Peter Christy           Stratford  CT         212   49    36 M 45-49        39:18    9:50/M
   427    Deepti Shrestha         Stamford  CT          190   28    13 F 25-29        39:19    9:50/M
   428    Jennifer Goldberg       Westport  CT         1979   28    14 F 25-29        39:23    9:51/M
   429    Kristen Hoxie           Milford  CT           364   38    26 F 35-39        39:25    9:51/M
   430    Marisol Cummings        Milford  CT           363   36    27 F 35-39        39:27    9:52/M
   431    Mimi Rog                Fairfield  CT         224   44    29 F 40-44        39:29    9:52/M
   432    Brett Hubbard           Fairfield  CT         291   28    15 F 25-29        39:30    9:53/M
   433    Mary Jane McGoldrick    Fairfield  CT         235   56     1 F 55-59        39:32    9:53/M
   434    Sandy Lynch             Stamford  CT          425   34    35 F 30-34        39:33    9:53/M
   435    Heather Cafferty        Stamford  CT          548   35    28 F 35-39        39:35    9:54/M
   436    Jim Frillici            Trumbull  CT          538   63    14 M 60-64        39:40    9:55/M
   437    Ken Ziman               Orange  CT             97   61    15 M 60-64        39:45    9:56/M
   438    Gerry Werner            Norwalk  CT            43   54    32 M 50-54        39:46    9:57/M
   439    Susan Morrison          Lafayette Hill  PA    387   38    29 F 35-39        39:51    9:58/M
   440    Fred Gabriele           New Canaan  CT        516   61    16 M 60-64        39:51    9:58/M
   441    Alyson Bucolo           Fairfield  CT         380   28    16 F 25-29        39:52    9:58/M
   442    Robert Beatty           Fairfield  CT         381   31    20 M 30-34        39:53    9:58/M
   443    Chrysta Goto            Stamford  CT          321   25    17 F 25-29        39:54    9:59/M
   444    Meredith Mickel         Fairfield  CT         287   30    36 F 30-34        39:55    9:59/M
   445    Wyatt Hallgren          Fairfield  CT         288   35    47 M 35-39        39:55    9:59/M
   446    Craig Megargee          Fairfield  CT        1963   56    30 M 55-59        39:57    9:59/M
   447    Jennifer Morrow         Fairfield  CT         449   39    30 F 35-39        39:58   10:00/M
   448    Aimee Bolash            Fairfield  CO         256   36    31 F 35-39        39:58   10:00/M
   449    Chris St George         Shelton  CT           495   41    41 M 40-44        39:59   10:00/M
   450    Elizabeth Bergren       Wilton  CT            124   38    32 F 35-39        40:00   10:00/M
   451    Melanie Champion        Meriden  CT           360   49    17 F 45-49        40:07   10:02/M
   452    Holly Lindvall          Stamford  CT          384   32    37 F 30-34        40:08   10:02/M
   453    Anne Dickinson          Stratford  CT         148   33    38 F 30-34        40:10   10:03/M
   454    Tom Nichols             Stratford  CT         147   38    48 M 35-39        40:10   10:03/M
   455    Theresa Taylor          Bridgeport  CT        373   23    13 F 20-24        40:14   10:04/M
   456    John Holmes             Trumbull  CT          485   39    49 M 35-39        40:18   10:05/M
   457    Amy Kurzatkowski        Fairfield  CT        1959   33    39 F 30-34        40:27   10:07/M
   458    Susan Carter            Shelton  CT           366   37    33 F 35-39        40:29   10:07/M
   459    Dan Bender              Trumbull  CT          238   54    33 M 50-54        40:35   10:09/M
   460    Matthew Colucci         Fairfield  CT         347   36    50 M 35-39        40:37   10:09/M
   461    Jennifer Colucci        Fairfield  CT         348   35    34 F 35-39        40:38   10:10/M
   462    Robert Magness          Fairfield  CT         472   30    21 M 30-34        40:44   10:11/M
   463    Jack McGuire            Southport  CT         323    8     8 M  2-12        40:45   10:11/M
   464    Donna Polansky          Fairfield  CT         569   34    40 F 30-34        40:45   10:11/M
   465    Claudia Mc Roberts      Norwalk  CT           482   40    30 F 40-44        40:47   10:12/M
   466    Melissa Almy            Darien  CT            481   36    35 F 35-39        40:48   10:12/M
   467    Sophie Butcher          Southport  CT         400   12     4 F  2-12        40:48   10:12/M
   468    Jack Doyle              Hamden  CT            489   68     8 M 65-69        40:50   10:13/M
   469    Matt McGuire            Southport  CT         322   37    51 M 35-39        40:50   10:13/M
   470    Carolyn Bates           Danbury  CT           141   48    18 F 45-49        40:53   10:13/M
   471    Bryce McClure           Fairfield  CT         294   11     5 F  2-12        40:56   10:14/M
   472    Sandra Hardison         Stamford  CT         1980   50    11 F 50-54        40:58   10:15/M
   473    Tiffany Di Iorio        Norwalk  CT           442   39    36 F 35-39        41:21   10:20/M
   474    Merima Jahic            New Milford  CT       517   27    18 F 25-29        41:30   10:23/M
   475    Sara Slater-Smith       Bethel  CT            159   49    19 F 45-49        41:39   10:25/M
   476    Laurence Nordvall       Trumbull  CT           83   71     3 M 70-74        41:41   10:25/M
   477    Pat Carton              Stratford  CT          69   69     2 F 65-69        41:48   10:27/M
   478    Karen La Joie           Bethel  CT            438   48    20 F 45-49        42:02   10:31/M
   479    Cynthia Eng             Bridgeport  CT        470   25    19 F 25-29        42:08   10:32/M
   480    Stephanie Morrison      Fairfield  CT         292   38    37 F 35-39        42:16   10:34/M
   481    Colleen Morello         Trumbull  CT          362   36    38 F 35-39        42:29   10:37/M
   482    Rebecca Alcosser        Fairfield  CT         304   13     9 F 13-15        42:29   10:37/M
   483    John Pallock            Monroe  CT            274   64    17 M 60-64        42:31   10:38/M
   484    Donna Cramond           Monroe  CT            153   58     2 F 55-59        42:33   10:38/M
   485    Michele Lindsey         Fairfield  CT         480   38    39 F 35-39        42:35   10:39/M
   486    Bob Wellington          Naugatuck  CT         264   49    37 M 45-49        42:47   10:42/M
   487    Terrence Clancy         Fairfield  CT         340   47    38 M 45-49        42:49   10:42/M
   488    Nelson Pereira          Wilton  CT            166   32    22 M 30-34        43:08   10:47/M
   489    Ed Root                 Old Saybrook  CT       80   62    18 M 60-64        43:11   10:48/M
   490    Laura Corsi             Mayaguez  PR          475   44    31 F 40-44        43:14   10:49/M
   491    Maria Brancaccio        Norwalk  CT           424   47    21 F 45-49        43:50   10:58/M
   491    Manuel Rosales          Milford  CT           544   44    42 M 40-44        43:51   10:58/M
   492    Sanda Bo                Norwalk  CT           187   28    20 F 25-29        43:55   10:59/M
   493    Kathleen Scotti         West Hartford  CT      44   66     3 F 65-69        43:57   10:59/M
   494    Sheila Clancy           Fairfield  CT         507   49    22 F 45-49        43:57   10:59/M
   495    Colleen Clancy          Fairfield  CT         508   55     3 F 55-59        43:58   11:00/M
   496    William Bennet          Bridgeport  CT        514   47    39 M 45-49        44:21   11:05/M
   497    Edward Snyder           Wallingford  CT       361   61    19 M 60-64        44:26   11:07/M
   498    Priscilla Pechmann      Cheshire  CT          242   40    32 F 40-44        44:33   11:08/M
   499    Jeff Pechmann           Cheshire  CT          243   38    52 M 35-39        44:34   11:09/M
   500    Rodrigo Sosa                                 2000    0     1 M  0- 0        44:38   11:10/M
   501    Maggie Joyce            Fairfield  CT          95   40    33 F 40-44        44:39   11:10/M
   502    Patty Debano            Norwalk  CT           483   42    34 F 40-44        44:50   11:13/M
   503    Gary Ljungquist         Brewster  NY          358   52    34 M 50-54        45:08   11:17/M
   504    Charles Murphy          Fairfield  CT         296   36    53 M 35-39        45:20   11:20/M
   505    Robin Myers             Southport  CT          51   48    40 M 45-49        45:21   11:20/M
   506    John Alafoyiannis       Stratford  CT         173   32    23 M 30-34        46:52   11:43/M
   507    Amy Holibaugh           Hyde Park  VT         245   33    41 F 30-34        46:57   11:44/M
   508    Eve Holibaugh           Antioch  TN           247   27    21 F 25-29        47:01   11:45/M
   509    Robert Aiello           Stamford  CT          189   29    20 M 25-29        47:05   11:46/M
   510    Julieanne Dietz         Stamford  CT          371   27    22 F 25-29        47:12   11:48/M
   511    Laura Calderon          Flushing  NY          356   27    23 F 25-29        47:12   11:48/M
   512    Vincent Poppo           Kingston  NY          593   31    24 M 30-34        48:20   12:05/M
   513    Chuck Berke             Fairfield  CT         461   56    31 M 55-59        48:39   12:10/M
   514    Maryann Barra           Middlebury  CT        262   53    12 F 50-54        48:49   12:12/M
   515    Adam Goldberg           Westport  CT         1974   33    25 M 30-34        48:50   12:13/M
   516    Tracy Snyder            Norwalk  CT           445   40    35 F 40-44        49:28   12:22/M
   517    Erik Bergren            Pound Ridge  NY       230   40    43 M 40-44        49:44   12:26/M
   518    Allyson Brunetti        Old Greenwich  CT     255   26    24 F 25-29        49:55   12:29/M
   519    Logan Jennes            Fairfield  CT         252    9     9 M  2-12        50:24   12:36/M
   520    Marlin Jennes           Fairfield  CT         251   48    41 M 45-49        50:24   12:36/M
   521    Herman Bershtein        Hamden  CT             82   82     1 M 80-99        51:43   12:56/M
   522    Ralph Barra             Middlebury  CT        263   59    32 M 55-59        51:57   12:59/M
   523    Elysia St George        Shelton  CT           496   10     6 F  2-12        52:12   13:03/M
   524    Ann St George           Shelton  CT           497   40    36 F 40-44        53:01   13:15/M
   525    James Cramond           Monroe  CT            152   60    20 M 60-64        54:58   13:45/M
   526    Irina Yugay             Stamford  CT          277   37    40 F 35-39        57:50   14:28/M
   527    Ann Onton               Fairfield  CT          64   64     2 F 60-64        58:10   14:33/M
   528    Leila McKinnon          Waterbury  CT         557   35    41 F 35-39        58:12   14:33/M
   529    Eddie Mazza             Rowayton  CT          205   43    44 M 40-44        59:46   14:57/M
 

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 1-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Bevilacqua Wilton CT

34

12

24:16

6:04/M

Top

Women 12 & Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Katie Tangney Fairfield CT

12

102

29:11

7:18/M

2

Molly Begg Newtown CT

9

399

37:51

9:28/M

3

Kelly Howard Shelton CT

11

408

38:25

9:36/M

Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brooke Smith Bethel CT

13

21

25:11

6:18/M

2

Elizabeth Brund Southport CT

15

65

27:37

6:54/M

3

Erin Begg Newtown CT

13

93

28:45

7:11/M

Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amanda Quinones Trumbull CT

17

68

27:45

6:56/M

2

Jane McGoldrick Fairfield CT

17

153

30:58

7:45/M

3

Emily O' Brien Fairfield CT

17

336

36:01

9:00/M

Top

Women 20 to 24

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Melanie Murphy Newtown CT

24

99

29:08

7:17/M

2

Elise Cheng Cos Cob CT

22

137

30:27

7:37/M

3

Colleen Thompson Fairport NY

20

180

31:29

7:52/M

Top

Women 25 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lindsay Holmes Middletown CT

27

23

25:24

6:21/M

2

Meredith Anand Easton CT

29

44

26:18

6:35/M

3

Katie Wittenberg Pine Bush NY

29

48

26:28

6:37/M

Top

Women 30 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sharon Lemberger Stamford CT

34

15

24:39

6:10/M

2

Lisa De Burgo Milford CT

30

101

29:10

7:18/M

3

Adrienn Kovacs Fairfield CT

30

104

29:15

7:19/M

Top

Women 35 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Cecilia Pohorille Rowayton CT

38

76

28:03

7:01/M

2

Kate Worrell Fairfield CT

38

120

29:52

7:28/M

3

Christina Demico Stratford CT

37

126

30:08

7:32/M

Top

Women 40 to 44

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Anne Regan Fairfield CT

43

148

30:42

7:41/M

2

Jeannine Graf Fairfield CT

42

154

31:00

7:45/M

3

Sharon Toscano Derby CT

40

193

31:49

7:57/M

Top

Women 45 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carolyn Kennedy Milford CT

45

72

27:54

6:59/M

2

Kimberly Driscoll Fairfield CO

46

128

30:11

7:33/M

3

Katharine Radziewicz Fairfield CT

48

146

30:39

7:40/M

Top

Women 50 to 54

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sharon Vos Riverside CT

53

49

26:34

6:39/M

2

Leah Vogel Woodbridge CT

50

58

27:15

6:49/M

3

Andrea Williamson-Hugh New Canan CT

52

81

28:25

7:06/M

Top

Women 55 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary Jane McGoldrick Fairfield CT

56

433

39:32

9:53/M

2

Donna Cramond Monroe CT

58

484

42:33

10:38/M

3

Colleen Clancy Fairfield CT

55

496

43:58

11:00/M

Top

Women 60 to 64

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Janet Voelpert Shelton CT

60

165

31:18

7:50/M

2

Ann Onton Fairfield CT

64

528

58:10

14:33/M

Top

Women 65 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

68

359

36:34

9:09/M

2

Pat Carton Stratford CT

69

477

41:48

10:27/M

3

Kathleen Scotti West Hartford CT

66

494

43:57

10:59/M

Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Geoff Nelson New Fairfield CT

22

1

20:38

5:10/M

Top

Men 12 & Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Stuart Peters Fairfield CT

12

107

29:24

7:21/M

2

William Bender Trumbull CT

11

202

32:06

8:02/M

3

Travis Wooten Riverhead NY

12

281

34:23

8:36/M

Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Connor Rog Fairfield CT

14

13

24:28

6:07/M

2

William Galle Fairfield CT

14

30

25:41

6:25/M

3

Greg Lynch Monroe CT

15

75

27:58

7:00/M

Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Andre Arguimbau Greenwich CT

17

6

22:52

5:43/M

2

Sean Freeland Trumbull CT

16

161

31:14

7:49/M

3

Daniel Baran Stratford CT

18

206

32:22

8:06/M

Top

Men 20 to 24

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brian Colonnese Easton CT

21

5

22:34

5:39/M

2

Chris Barrett Fairfield CT

20

8

23:13

5:48/M

3

Shea Shapiro Bridgeport CT

23

24

25:27

6:22/M

Top

Men 25 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Milenkevich Ansonia CT

26

3

22:05

5:31/M

2

Mark Dietz Stamford CT

28

45

26:22

6:36/M

3

Michael Strange Mamaroneck NY

28

53

27:01

6:45/M

Top

Men 30 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dominic Gillen Milford CT

30

2

21:00

5:15/M

2

Eneas Fregre Norwalk CT

31

4

22:13

5:33/M

3

Eugene Matejek Stamford CT

32

28

25:34

6:24/M

Top

Men 35 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mark Edwards East Haven CT

38

11

24:06

6:02/M

2

James Yevich Stratford CT

37

36

25:57

6:29/M

3

Esteban Sequera Milford CT

35

38

26:06

6:32/M

Top

Men 40 to 44

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

41

7

23:06

5:47/M

2

Kevin Fagan New Haven CT

41

9

23:42

5:56/M

3

Wesley Oliveira Bridgeport CT

40

17

25:01

6:15/M

Top

Men 45 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Kerin Bethany CT

49

16

24:43

6:11/M

2

Mark Malkin Milford CT

46

19

25:05

6:16/M

3

Dan Germain Newtown CT

46

20

25:08

6:17/M

Top

Men 50 to 54

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Richard Olmstead New Haven CT

53

18

25:04

6:16/M

2

Ray Wise Hartford CT

52

25

25:30

6:23/M

3

Gary Du Bois Milford CT

50

26

25:32

6:23/M

Top

Men 55 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Stephen Johnson Southbury CT

56

10

23:49

5:57/M

2

George Sanders Guilford CT

55

34

25:54

6:29/M

3

John Di Carlo Wolcott CT

56

41

26:10

6:33/M

Top

Men 60 to 64

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mark Turkington Bolton CT

63

55

27:06

6:47/M

2

Ron Rembaum Old Greenwich CT

62

74

27:57

6:59/M

3

Ian Haslergrave New Haven CT

60

77

28:16

7:04/M

Top

Men 65 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bill Borla Torrington CT

68

14

24:30

6:08/M

2

Jerry Brown East Lyme CT

66

163

31:16

7:49/M

3

Mike Pisani Stratford CT

65

200

31:58

8:00/M

Top

Male 70 to 74

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Goldman Scarsdale NY

71

212

32:29

8:07/M

2

John Howell Easton CT

72

239

33:06

8:17/M

3

Laurence Nordvall Trumbull CT

71

476

41:41

10:25/M

Top

Male 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershtein Hamden CT

82

522

51:43

12:56/M


1 Mile Youth & Family Run
Overall Finish List


  Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Kris Whelan             Newtown  CT          1185    9 ***** M  0-99        07:03    7:03/M
       2    Nicholas Zannis         Milford  CT          1205   10     1 M  0-99        07:10    7:10/M
     3    James McEttrick         Fairfield  CT        1150    8     2 M  0-99        07:12    7:12/M
     4    Winston Bender          Trumbull  CT         1140    9     3 M  0-99        07:14    7:14/M
     5    Jack Anderson           Fairfield  CT        1168   11     4 M  0-99        07:19    7:19/M
     6    Matthew Curtis          Trumbull  CT         1230   10     5 M  0-99        07:29    7:29/M
     7    Tiger Armas             Fairfield  CT        1207   9      6 M  0-99        07:33    7:33/M
     8    Kevin Appelesen                              1213    9       M  0-99        07:38    7:38/M
       9    Lindsey Evans           Fairfield  CT        1128   10     1 F  0-99        07:39    7:39/M
      10    Jake Tymon              Southport  CT        1222   9      7 M  0-99        07:50    7:50/M
    11    Matthew Seanor          Fairfield  CT        1200   10     8 M  0-99        07:52    7:52/M
    12    Brian Schiller          Fairfield  CT        1143    9     9 M  0-99        07:56    7:56/M
    13    Mary Zannis             Milford  CT          1204   38     2 F  0-99        08:05    8:05/M
    14    Matthew Riley           New Canan  CT        1235   10    10 M  0-99        08:07    8:07/M
    15    Molly Wheeler           Fairfield  CT        1209   10     3 F  0-99        08:17    8:17/M
    16    Christopher Rumsey      Fairfield  CT        1134   11    11 M  0-99        08:19    8:19/M
    17    Kylie Fawcett           Fairfield  CT        1211   10     4 F  0-99        08:21    8:21/M
    18    Ben Rothwell            Fairfield  CT        1147    7    12 M  0-99        08:22    8:22/M
    19    Connor Syarto           Fairfield  CT        1117   8     13 M  0-99        08:28    8:28/M
    20    Emma Koelher            Southport  CT        1228   10     5 F  0-99        08:30    8:30/M
    21    Eileen Farrell          Garden City  NY      1156    9     6 F  0-99        08:30    8:30/M
    22    Cassie Fawcett          Fairfield  CT        1212   8      7 F  0-99        08:31    8:31/M
    23    Anna  Lee Riccio        Fairfield  CT        1170   10     8 F  0-99        08:32    8:32/M
    24    Walter Donne            Fairfield  CT        1127   52    14 M  0-99        08:38    8:38/M
    25    Patrick Joyce           Bethel  CT           1145   8     15 M  0-99        08:53    8:53/M
    26    Jacob Jessen            Fairfield  CT        1120   11    16 M  0-99        09:00    9:00/M
    27    Peter Zannis            Milford  CT          1206   49    17 M  0-99        09:00    9:00/M
    28    Arjun Athreya           Fairfield  CT        1158    8    18 M  0-99        09:03    9:03/M
    29    Declan Kot              Easton  CT           1136   9     19 M  0-99        09:04    9:04/M
    30    William Noland          Fairfield  CT        1119    9    20 M  0-99        09:06    9:06/M
    31    Sarah Radziewicz        Fairfield  CT        1173    9     9 F  0-99        09:08    9:08/M
    32    Ryan Rumsey             Fairfield  CT        1133    9    21 M  0-99        09:08    9:08/M
    33    Soraya Bilbao           Bridgeport  CT       1231   35    10 F  0-99        09:10    9:10/M
    34    Christopher Russotti    Fairfield  CT        1184   10    22 M  0-99        09:12    9:12/M
    35    Elyssa St George        Shelton  CT          1215   10    11 F  0-99        09:12    9:12/M
    36    Elizabeth Haney         Fairfield  CT        1190   9     12 F  0-99        09:14    9:14/M
    37    Kim Haney               Fairfield  CT        1192   41    13 F  0-99        09:18    9:18/M
    38    Ellie Schroeder         Fairfield  CT        1203   12    14 F  0-99        09:21    9:21/M
    39    Jake Dipaola            Pelham  NY           1227   8     23 M  0-99        09:23    9:23/M
    40    Paul McEttrick          Fairfield  CT        1151   50    24 M  0-99        09:25    9:25/M
    41    Shayne Power            Fairfield  CT        1132   10    15 F  0-99        09:35    9:35/M
    42    Emma O'Neill            Fairfield  CT        1208   8     16 F  0-99        09:45    9:45/M
    43    Tim Joyce               Bethel  CT           1146    7    25 M  0-99        09:46    9:46/M
    44    Rachel Schaffer         Fairfield  CT        1234    9    17 F  0-99        09:47    9:47/M
    45    Caroline Schaeffer                           1233   47    18 F  0-99        09:47    9:47/M
    46    Ilona Bengyvisi         Southport  CT        1182   38    19 F  0-99        09:47    9:47/M
    47    Andrew Bengyvisi        Southport  CT        1181    7    26 M  0-99        09:48    9:48/M
    48    Paul Bengyvisi          Southport  CT        1180   49    27 M  0-99        09:50    9:50/M
    49    Charlotte Rothwell      Fairfield  CT        1148   10    20 F  0-99        09:50    9:50/M
    50    Ally Fallon             Fairfield  CT        1160    8    21 F  0-99        09:53    9:53/M
    51    Emma Kilbride           Fairfield  CT        1197    9    22 F  0-99        10:01   10:01/M
    52    Patrick Kilbride        Fairfield  CT        1199   5     28 M  0-99        10:02   10:02/M
    53    Rick Morgan             Fairfield  CT        1171    9    29 M  0-99        10:03   10:03/M
    54    Kieran Kilbride         Fairfield  CT        1198   7     30 M  0-99        10:04   10:04/M
    55    Nicholas Corsi          Mayaguez  PR         1179    8    31 M  0-99        10:18   10:18/M
    56    Tom Corsi               Mayaguez  PR         1178   46    32 M  0-99        10:25   10:25/M
    57    Ella Corcoran           Fairfield  CT        1137   10    23 F  0-99        10:26   10:26/M
    58    Isabelle Smith          Southport  CT        1220   10    24 F  0-99        10:34   10:34/M
    59    Caroline Schaffer       Fairifled  CT        1232   47    25 F  0-99        10:34   10:34/M
    60    Will McGuire            Southport  CT        1152    6    33 M  0-99        10:37   10:37/M
    61    Brendan McGuire         Southport  CT        1153   10    34 M  0-99        10:41   10:41/M
    62    Jake Miller             Milford  CT          1175   11    35 M  0-99        10:44   10:44/M
    63    Jack Wheeler            Fairfield  CT        1210   7     36 M  0-99        10:50   10:50/M
    64    Katherine Farrell       Garden City  NY      1157    9    26 F  0-99        10:59   10:59/M
    65    Maggie Casey            Garden City  NY      1154    8    27 F  0-99        11:00   11:00/M
    66    R J Billitto            Fairfield  CT        1218   9     37 M  0-99        11:11   11:11/M
    67    Christopher Engel       Fairfield  CT        1142    8    38 M  0-99        11:11   11:11/M
    68    Valerie Engel           Fairfield  CT        1236   10    28 F  0-99        11:13   11:13/M
    69    Mary Jane Elwood        Fairfield  CT        1177    7    29 F  0-99        11:14   11:14/M
    70    Abigail Worrell Worrell Fairfield  CT        1159    8    30 F  0-99        11:14   11:14/M
    71    Hallie Noland           Fairfield  CT        1118    7    31 F  0-99        11:14   11:14/M
    72    Alexa Tymon             Southport  CT        1221   7     32 F  0-99        11:18   11:18/M
    73    Clare Corcoran          Fairfield  CT        1138    5    33 F  0-99        11:22   11:22/M
    74    Pam Holly               Fairfield  CT        1139   43    34 F  0-99        11:23   11:23/M
    75    Patrice Morgan          Fairfield  CT        1172   41    35 F  0-99        11:26   11:26/M
    76    Kayla Krasner           Fairfield  CT        1229   7     36 F  0-99        11:29   11:29/M
    77    Shannon Traynor         Fairfield  CT        1188   9     37 F  0-99        11:44   11:44/M
    78    Jake Haney              Fairfield  CT        1191   9     39 M  0-99        11:45   11:45/M
    79    Roger Haney             Fairfield  CT        1193   44    40 M  0-99        11:45   11:45/M
    80    Lauren Bratton          Fairfield  CT        1201    5    38 F  0-99        11:53   11:53/M
    81    Alicia Bratton          Fairfield  CT        1202   33    39 F  0-99        11:54   11:54/M
    82    Doug Traynor            Fairfield  CT        1187   43    41 M  0-99        12:10   12:10/M
    83    Sarah Traynor           Fairfield  CT        1189   8     40 F  0-99        12:10   12:10/M
    84    Eliza Lewis             Huntington  CT       1186   10    41 F  0-99        12:11   12:11/M
    85    Emily Gunn              Fairfield  CT        1216   9     42 F  0-99        12:15   12:15/M
    86    Emma Kilbride           Fairfield  CT        1196   9     43 F  0-99        12:21   12:21/M
    87    Samantha Keane          Fairfield  CT        1194   8     44 F  0-99        12:36   12:36/M
    88    Christine Graf          Fairfield  CT        1135    8    45 F  0-99        12:36   12:36/M
    89    Kendall Arkay-Leliever  Fairfield  CT        1121    7    46 F  0-99        12:36   12:36/M
    90    Kelly Fallon            Fairfield  CT        1161    8    47 F  0-99        12:49   12:49/M
    91    Bruno Sequera           Milford  CT          1217    5    42 M  0-99        12:53   12:53/M
    92    Emmeline Donne          Fairfield  CT        1129    9    48 F  0-99        13:09   13:09/M
    93    Elliott Barber          Fairfield  CT        1183    9    43 M  0-99        13:18   13:18/M
    94    Charlie Clark           Fairfield  CT        1144   8     44 M  0-99        13:24   13:24/M
    95    Molly Fallon            Fairfield  CT        1162    8    49 F  0-99        13:30   13:30/M
    96    John Fallon             Fairfield  CT        1163   42    45 M  0-99        13:33   13:33/M
    97    Lia Zelvis              Waterbury  CT        1225   8     50 F  0-99        14:26   14:26/M
    98    Heather Provancher      Waterbury  CT        1223   22    51 F  0-99        14:27   14:27/M
    99    Rima Zelvis             Waterbury  CT        1224   37    52 F  0-99        14:27   14:27/M
   100    Rafael Lacerda          Fairfield  CT        1167   14    46 M  0-99        15:45   15:45/M
   101    Jhenifer Lacerda        Fairfield  CT        1166   12    53 F  0-99        15:47   15:47/M

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com