Find this page online at www.coolrunning.com/results/08/ct/Apr5_AprilF_set1.shtml

April Fool's Race For DARE

Easton, CT, April 5, 2008

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Wantuil Souza
Race Winner Wantuil Souza


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

April Fool's Race
For DARE
April 5, 2008 - 5K
Easton, CT

OVERALL WINNERS

Wantuil Souza, Bridgeport, CT - 17:37
Maggie Guiney, Red Bank, NJ - 17:47


LOCATION
Staples
Elementary School
WEATHER
45 Degrees
Cloudy/Wind

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Wantuil Souza           Bridgeport  CT        230   41 ***** M 40-49        17:37    5:41/M
       2    Bob Anderson            Darien  CT            145   30     1 M 30-39        17:39    5:42/M
       3    Maggie Guiney           Red Bank  NJ          144   27 ***** F 21-29        17:47    5:44/M
       4    Charlie Goldburg        Easton  CT            187   15     1 M 13-20        19:02    6:08/M
       5    Ian Parmiter            Fairfield  CT         165   50     1 M 50-59        19:36    6:19/M
       6    James Yevich            Stratford  CT          94   37     2 M 30-39        20:02    6:28/M
       7    Rob Gallace             Monroe  CT            148   45     1 M 40-49        20:10    6:30/M
       8    Wesley Olaveida         Bridgeport  CT        231   40     2 M 40-49        20:33    6:38/M
       9    Shea Shapiro            Trumbull  CT          184   24     1 M 21-29        20:37    6:39/M
      10    Dave Chameider          Oxford  CT             97   49     3 M 40-49        20:39    6:40/M
      11    Amin Saab               Jamaica Plain  MA      16   36     3 M 30-39        20:45    6:42/M
      12    Bruce Goulart           Newtown  CT             2   58     2 M 50-59        20:48    6:43/M
      13    Richard Kurtzman        Norwalk  CT            32   56     3 M 50-59        20:59    6:46/M
      14    Tim Discipio            Easton  CT            195   45     4 M 40-49        21:16    6:52/M
      15    Mike Gosset             Norwalk  CT           201   48     5 M 40-49        21:36    6:58/M
      16    Albert Cortina          Easton  CT            185   15     2 M 13-20        21:41    7:00/M
      17    Benjamin Mack           New York  NY           53   27     2 M 21-29        21:44    7:01/M
      18    Axel Efinger            Easton  CT            214   9      1 M  2-12        21:48    7:02/M
      19    Billy Flynn             Newtown  CT           173   44     6 M 40-49        21:52    7:03/M
      20    Paul Skrtich            Easton  CT             55   40     7 M 40-49        22:06    7:08/M
      21    Brian Broadrick         Naugatuck  CT         191   37     4 M 30-39        22:12    7:10/M
      22    Daniel Schumacher       Naugatuck  CT         130   10     2 M  2-12        22:15    7:11/M
      23    Kristin Mazzeo          Easton  CT             79   24     1 F 21-29        22:40    7:19/M
      24    Ray Palmer              Derby  CT             188   45     8 M 40-49        23:20    7:32/M
      25    Matthew Berube          Fairfield  CT          47   38     5 M 30-39        23:26    7:34/M
      26    Dave Schneider          Fairfield  CT          45   36     6 M 30-39        23:29    7:35/M
      27    Ann Jules               Greenwich  CT         128   25     2 F 21-29        24:07    7:47/M
      28    Sam Reed                Easton  CT             75   13     3 M 13-20        24:48    8:00/M
      29    Andreia Monroe          Danbury  CT           197   28     3 F 21-29        25:01    8:04/M
      30    Molly Basak-Smith       Easton  CT            141   46     1 F 40-49        25:11    8:07/M
      31    Tom Auray               Easton  CT            196   44     9 M 40-49        25:12    8:08/M
      32    Anthony Pantalina       Easton  CT             72   13     4 M 13-20        25:15    8:09/M
      33    Bill Bardani            Easton  CT             41   35     7 M 30-39        25:16    8:09/M
      34    Ben Lenson              Easton  CT            224   52     4 M 50-59        25:21    8:11/M
      35    Frank Ceva              Pauline  SC           149   18     5 M 13-20        25:37    8:16/M
      36    Louise Bryant           Fairfield  CT          78   30     1 F 30-39        25:39    8:16/M
      37    Carl Ceva               Easton  CT             87   44    10 M 40-49        25:40    8:17/M
      38    Glenn Thiele            Bethel  CT             83   48    11 M 40-49        25:57    8:22/M
      39    Dan Gaita               Bethel  CT              6   34     8 M 30-39        25:58    8:23/M
      40    Thomas Ceccarelli       Ansonia  CT           181   34     9 M 30-39        26:03    8:24/M
      41    Owen Littman            Fairfield  CT          51   35    10 M 30-39        26:06    8:25/M
      42    Kevin Kurtz             Bethel  CT             20   29     3 M 21-29        26:31    8:33/M
      43    Athan Crist             Easton  CT             86   11     3 M  2-12        26:38    8:35/M
      44    Ryan Wendt              Easton  CT            103   11     4 M  2-12        26:43    8:37/M
      45    Stephen Bosak           Easton  CT            154   10     5 M  2-12        26:46    8:38/M
      46    Dawn Bolling            Norwalk  CT           223   44     2 F 40-49        26:55    8:41/M
      47    Alex Iljin              Orange  CT            123   66     1 M 60-69        27:17    8:48/M
      48    Dori-Ellen Feltman      Easton  CT             95   41     3 F 40-49        27:27    8:51/M
      49    Brian Koonz             Newtown  CT            49   42    12 M 40-49        27:36    8:54/M
      50    Chris Lee               Fairfield  CT         183   47    13 M 40-49        27:59    9:02/M
      51    Chris Michos            Easton  CT            115   51     5 M 50-59        28:09    9:05/M
      52    Kyle MacGilvray         Easton  CT             84   57     1 F 50-59        28:13    9:06/M
      53    Richard Zbrozek         Berlin  CT            122   61     2 M 60-69        28:15    9:07/M
      54    Doreen Collins          Easton  CT            199   50     2 F 50-59        28:15    9:07/M
      55    Josh Tunick             Easton  CT            220   13     6 M 13-20        28:20    9:08/M
      56    Laura Maiorano          Easton  CT            206   10     1 F  2-12        28:26    9:10/M
      57    Spencer Tunick          Easton  CT            221   10     6 M  2-12        28:31    9:12/M
      58    Brett Johnson           Easton  CT              5   11     7 M  2-12        28:39    9:15/M
      59    Monica Roche            Fairfield  CT         164   69     1 F 60-69        28:39    9:15/M
      60    Joseph Ganim            Bridgeport  CT        156   11     8 M  2-12        28:44    9:16/M
      61    John Carroll            Easton  CT             58   10     9 M  2-12        28:48    9:17/M
      62    Jim Carroll             Easton  CT             59   42    14 M 40-49        28:48    9:17/M
      63    Colin O'Brien           Easton  CT            175   11    10 M  2-12        28:50    9:18/M
      64    Mac Romaniello          Easton  CT             63    9     2 F  2-12        28:53    9:19/M
      65    Amy Zvovushe            Fairfield  CT         104   27     4 F 21-29        29:01    9:22/M
      66    Diana Merrigan          Wethersfield  CT       28   43     4 F 40-49        29:07    9:24/M
      67    Kim Remetta             Milford  CT            30   53     6 M 50-59        29:15    9:26/M
      68    Marina Gadaborshev      Short Hills  NJ        60   33     2 F 30-39        29:23    9:29/M
      69    Petra Brito             Norwalk  CT           159   39     3 F 30-39        29:32    9:32/M
      70    Barbara Erkan           Monroe  CT            189   44     5 F 40-49        29:34    9:32/M
      71    Michele Shyer           Easton  CT             11   38     4 F 30-39        29:36    9:33/M
      72    James Shyer             Easton  CT             10   39    11 M 30-39        29:37    9:33/M
      73    Donna Cramond           Monroe  CT              1   58     3 F 50-59        29:42    9:35/M
      74    Peter Gonzalez          Bridgeport  CT         18   43    15 M 40-49        30:18    9:46/M
      75    Ellen Sheiman           Fairfield  CT          17   60     2 F 60-69        30:18    9:46/M
      76    Juliana Fuchs           Greenwich  CT          98   24     5 F 21-29        30:23    9:48/M
      77    Alex Lockwood           Easton  CT            213   12    11 M  2-12        30:29    9:50/M
      78    Giorgio Giardina        Easton  CT            100   10    12 M  2-12        30:32    9:51/M
      79    Glenn Maiorano          Easton  CT            207   45    16 M 40-49        31:06   10:02/M
      80    Mark D'Augelli          Easton  CT            202   47    17 M 40-49        31:13   10:04/M
      81    Richard Wargo           Easton  CT            172   40    18 M 40-49        31:16   10:05/M
      82    William Reed            Easton  CT             73    8    13 M  2-12        31:24   10:08/M
      83    Nick Lemma              Easton  CT            209   53     7 M 50-59        31:24   10:08/M
      84    Armaan Garga            Easton  CT            157   9     14 M  2-12        31:32   10:10/M
      85    Davia Shepherd          Waterbury  CT          61   31     5 F 30-39        31:55   10:18/M
      86    Robert Goldburg         Easton  CT            194   12    15 M  2-12        32:14   10:24/M
      87    Patti Romaniello        Easton  CT             64   43     6 F 40-49        32:53   10:36/M
      88    Britt Bast              Easton  CT            180   40     7 F 40-49        32:54   10:37/M
      89    Josh Lockwood           Easton  CT            211   8     16 M  2-12        33:00   10:39/M
      90    Kenneth Mc Cauly        Easton  CT            217   9     17 M  2-12        33:01   10:39/M
      91    Steven Michos           Easton  CT            118   14     7 M 13-20        33:10   10:42/M
      92    Eileen O'Brien          Easton  CT            176   45     8 F 40-49        33:14   10:43/M
      93    Chuck Johnson           Easton  CT              8   45    19 M 40-49        33:15   10:44/M
      94    Ryan Lutinski           Easton  CT             36    8    18 M  2-12        33:15   10:44/M
      95    Jaylen Lutinski         Easton  CT             37    3    19 M  2-12        33:17   10:44/M
      96    Steven Lutinski         Easton  CT             33   42    20 M 40-49        33:18   10:45/M
      97    Kate Sheehan            Easton  CT            134   9      3 F  2-12        34:03   10:59/M
      98    Gabrielle Lemma         Easton  CT            105   10     4 F  2-12        34:07   11:00/M
      99    Tara Cook-Litttman      Fairfield  CT          50   33     6 F 30-39        34:14   11:03/M
     100    Rose Pasqua             Hoboken  NJ           186   26     6 F 21-29        34:14   11:03/M
     101    Jeni Cook               New York  NY           52   26     7 F 21-29        34:14   11:03/M
     102    Peri Cook               Easton  CT             54   31     7 F 30-39        34:14   11:03/M
     103    Thatianna Oliviera      Fairfield  CT         101   26     8 F 21-29        34:39   11:11/M
     104    Emily Marshall          Easton  CT            150   11     5 F  2-12        34:48   11:14/M
     105    Cordelia Stone          Easton  CT             85   10     6 F  2-12        34:53   11:15/M
     106    Sahil Garga             Easton  CT            158   11    20 M  2-12        34:55   11:16/M
     107    Maia Lemma              Easton  CT            106   10     7 F  2-12        35:00   11:17/M
     108    Elizabeth Bobroske      Easton  CT             40   10     8 F  2-12        35:06   11:19/M
     109    John Richetelli         Easton  CT            162   11    21 M  2-12        35:10   11:21/M
     110    Regina Bobroske         Easton  CT             38   45     9 F 40-49        35:13   11:22/M
     111    Jessica Kaufman         Easton  CT            170   47    10 F 40-49        35:13   11:22/M
     112    Maria Gonzalez          Norwalk  CT           160   38     8 F 30-39        35:16   11:23/M
     113    Carly Hohorst           Easton  CT             96   13     1 F 13-20        35:27   11:26/M
     114    Megan Ceva              Easton  CT             90   13     2 F 13-20        35:29   11:27/M
     115    Jenna Christiani        Easton  CT             65   10     9 F  2-12        35:33   11:28/M
     116    Katelyn Farnen          Easton  CT            227   11    10 F  2-12        35:36   11:29/M
     117    Caroline Mc Cauly       Easton  CT            210   12    11 F  2-12        35:36   11:29/M
     118    Elizabeth Reed          Easton  CT             76   45    11 F 40-49        35:46   11:32/M
     119    Steven Alix             Easton  CT            168   10    22 M  2-12        36:00   11:37/M
     120    Mark Lenhart            Easton  CT            132   11    23 M  2-12        36:05   11:38/M
     121    Marjorie Alix           Easton  CT            167   41    12 F 40-49        36:08   11:39/M
     122    Tammara Link            Ansonia  CT           119   41    13 F 40-49        36:11   11:40/M
     123    William Bennet          Bridgeport  CT        120   47    21 M 40-49        36:12   11:41/M
     124    Male Farnen             Easton  CT            226   8     24 M  2-12        36:16   11:42/M
     125    Jim Farnen              Easton  CT            228   48    22 M 40-49        36:17   11:42/M
     126    Sam Auray               Easton  CT            190   10    25 M  2-12        36:19   11:43/M
     127    Christopher Sezon       Easton  CT             92    9    26 M  2-12        36:26   11:45/M
     128    Bernie Sezon            Easton  CT             93   46    23 M 40-49        36:27   11:45/M
     129    Daniel Higgins          Easton  CT            121   11    27 M  2-12        36:35   11:48/M
     130    Dana Ceva               Easton  CT             89   11    12 F  2-12        37:04   11:57/M
     131    Hannah Ceva             Easton  CT             88    7    13 F  2-12        37:27   12:05/M
     132    Kristen Ceva            Easton  CT             91   42    14 F 40-49        37:27   12:05/M
     133    Jack Sheehan            Easton  CT            135   11    28 M  2-12        37:32   12:06/M
     134    Jillien Kurtz           Bethel  CT             19   27     9 F 21-29        37:42   12:10/M
     135    Kevin Lenhart           Easton  CT            126   51     8 M 50-59        38:03   12:16/M
     136    Monique Sudikoff        Fairfield  CT         124   35     9 F 30-39        38:04   12:17/M
     137    Taylor Johnson          Bridgeport  CT        229   12    14 F  2-12        38:14   12:20/M
     138    Carry Steinke           Easton  CT            222   40    15 F 40-49        38:26   12:24/M
     139    Julie Lutinski          Easton  CT             34   42    16 F 40-49        38:32   12:26/M
     140    Allyson Brunetti        Old Greenwich  CT       3   26    10 F 21-29        38:38   12:28/M
     141    Aerin Reed              Easton  CT             74   11    15 F  2-12        38:39   12:28/M
     142    Jackie Whittaker        Easton  CT             66   11    16 F  2-12        38:42   12:29/M
     143    Lilly Sheehan           Easton  CT            146   4     17 F  2-12        38:42   12:29/M
     144    Laura El-Wardany        Easton  CT            136   43    17 F 40-49        39:16   12:40/M
     145    Juliet Meskers          Easton  CT            142   10    18 F  2-12        39:27   12:44/M
     146    Timothy Sheehan         Easton  CT            169   11    29 M  2-12        39:35   12:46/M
     147    John D'Augelli          Easton  CT            203   10    30 M  2-12        39:36   12:46/M
     148    John Michos             Easton  CT            116   10    31 M  2-12        39:55   12:53/M
     149    Amanda Allan            Easton  CT            138   11    19 F  2-12        40:44   13:08/M
     150    Ethan Reznikoff         Easton  CT             13   11    32 M  2-12        40:51   13:11/M
     151    Lea Michos              Easton  CT            117   47    18 F 40-49        40:56   13:12/M
     152    Jordyn Witkins          Easton  CT             70   10    20 F  2-12        41:10   13:17/M
     153    Casey Meskers           Easton  CT            143   45    24 M 40-49        41:13   13:18/M
     154    Dan Witkins             Easton  CT            155   45    25 M 40-49        41:13   13:18/M
     155    Alan Reed               Easton  CT             77   50     9 M 50-59        41:35   13:25/M
     156    Kristen Frier           Easton  CT             21   13     3 F 13-20        41:41   13:27/M
     157    Robert Hooker           Easton  CT            108    8    33 M  2-12        42:00   13:33/M
     158    Abigail Beardsley       Monroe  CT            153    8    21 F  2-12        42:07   13:35/M
     159    Shannon Beardsley       Monroe  CT            152   35    12 M 30-39        42:08   13:35/M
     160    C.j. Kowalski           Easton  CT            216   10    34 M  2-12        42:35   13:44/M
     161    Emma Leibell            Easton  CT             42   10    22 F  2-12        42:46   13:48/M
     162    Maegan Lutinski         Easton  CT             35   10    23 F  2-12        42:47   13:48/M
     163    Greg De Carlo           Easton  CT            234   53    10 M 50-59        42:52   13:50/M
     164    Stephanie Chrisholm     Easton  CT             25   45    19 F 40-49        43:14   13:57/M
     165    Whitney Goetz           Easton  CT            178   0      1 F  0- 1        43:44   14:06/M
     166    Linda Christiani        Easton  CT            208   49    20 F 40-49        44:04   14:13/M
     167    Matilda Brady           Easton  CT             29   10    24 F  2-12        44:11   14:15/M
     168    Karen Kowalski          Easton  CT            125   42    21 F 40-49        44:11   14:15/M
     169    Olivia Kaufman          Easton  CT            166   10    25 F  2-12        44:13   14:16/M
     170    Alyssa Babcock          Easton  CT            133   10    26 F  2-12        44:15   14:16/M
     171    Victoria Romaniello     Easton  CT             62   10    27 F  2-12        44:16   14:17/M
     172    Charlotte Leibell       Easton  CT             43    8    28 F  2-12        44:17   14:17/M
     173    Maddie Porter           Easton  CT            205   9     29 F  2-12        44:37   14:24/M
     174    Kim Gaita               Danbury  CT           200   35    10 F 30-39        44:38   14:24/M
     175    Jessica Gaita           Danbury  CT           198   11    30 F  2-12        44:39   14:24/M
     176    Mary Watters            Easton  CT            163   46    22 F 40-49        44:48   14:27/M
     177    Jake Bast               Easton  CT            177   10    35 M  2-12        44:56   14:30/M
     178    Harry Goetz             Easton  CT            179   9     36 M  2-12        45:00   14:31/M
     179    Greg De Carlo           Easton  CT            232   8     37 M  2-12        45:08   14:34/M
     180    Cathy Ceva              Pauline  SC           151   19     4 F 13-20        45:23   14:38/M
     181    Jazmin Jinnah           Easton  CT            225   10    31 F  2-12        47:17   15:15/M
     182    Edward Cadden-Maclean   Easton  CT             15   17     8 M 13-20        47:24   15:17/M
     183    Thomas Hooker           Easton  CT            109   11    38 M  2-12        47:26   15:18/M
     184    Adam El-Wardany         Easton  CT             27   10    39 M  2-12        47:36   15:21/M
     185    Bailey Skrtich          Easton  CT             56   11    32 F  2-12        47:43   15:24/M
     186    Eric Lenhart            Easton  CT            127   7     40 M  2-12        47:48   15:25/M
     187    Matthew Mc Cauly        Easton  CT            215   7     41 M  2-12        47:50   15:26/M
     188    Allison Watters         Easton  CT            161   11    33 F  2-12        47:55   15:27/M
     189    Julia Skrtich           Easton  CT             57    9    34 F  2-12        47:56   15:28/M
     190    Liana Viselli           Easton  CT            107   10    35 F  2-12        47:58   15:28/M
     191    Cristina Dipalma        Easton  CT            204   10    36 F  2-12        47:59   15:29/M
     192    Georgia Stone           Easton  CT            192   10    37 F  2-12        48:26   15:37/M
     193    Tommy Discipio          Easton  CT             24    5    42 M  2-12        48:30   15:39/M
     194    Mia Discipio            Easton  CT             22   11    38 F  2-12        48:52   15:46/M
     195    Suzanne Mc Cauley       Easton  CT            219   39    11 F 30-39        49:36   16:00/M
     196    Terri Lenhart           Easton  CT            129   50     4 F 50-59        49:39   16:01/M
     197    Christine Stone         Easton  CT            193   39    12 F 30-39        49:55   16:06/M
     198    Sam Hooker              Easton  CT            110   50    11 M 50-59        50:31   16:18/M
     199    David Leibell           Easton  CT             44   46    26 M 40-49        50:33   16:18/M
     200    Peter Gombos            Easton  CT            140   10    43 M  2-12        50:34   16:19/M
     201    Tommy Milazzo           Easton  CT            114   10    44 M  2-12        50:34   16:19/M
     202    Claire De Carlo         Easton  CT            233   10    39 F  2-12        51:00   16:27/M
     203    Taylor Smith            Easton  CT            102   10    45 M  2-12        51:03   16:28/M
     204    Frank Ceva              Pauline  SC           147   51    12 M 50-59        51:04   16:28/M
     205    Vienna Corello-Soares   Easton  CT             67   11    40 F  2-12        51:51   16:44/M
     206    Noelle Corello-Soares   Easton  CT             69    6    41 F  2-12        51:53   16:44/M
     207    Holly Corello-Soares    Easton  CT             68   41    23 F 40-49        51:55   16:45/M
     208    Ann Leibell             Easton  CT             12   43    24 F 40-49        51:56   16:45/M
     209    Nell Hooker             Easton  CT            111   48    25 F 40-49        51:56   16:45/M
     210    Catherine Gombos        Easton  CT            139   48    26 F 40-49        54:08   17:28/M
     211    Donna Allan             Easton  CT            137   50     5 F 50-59        54:09   17:28/M
     212    Donna Viselli           Easton  CT            182   39    13 F 30-39        54:09   17:28/M
     213    Jack Pantalina          Easton  CT             71   10    46 M  2-12        54:12   17:29/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

 

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Maggie Guiney Red Bank NJ

27

3

17:47

5:44/M

 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Maiorano Easton CT

10

56

28:26

9:10/M

2

Mac Romaniello Easton CT

9

64

28:53

9:19/M

3

Kate Sheehan Easton CT

9

97

34:03

10:59/M

 
Top

Female 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carly Hohorst Easton CT

13

113

35:27

11:26/M

2

Megan Ceva Easton CT

13

114

35:29

11:27/M

3

Kristen Frier Easton CT

13

156

41:41

13:27/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kristin Mazzeo Easton CT

24

23

22:40

7:19/M

2

Ann Jules Greenwich CT

25

27

24:07

7:47/M

3

Andreia Monroe Danbury CT

28

29

25:01

8:04/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Louise Bryant Fairfield CT

30

36

25:39

8:16/M

2

Marina Gadaborshev Short Hills NJ

33

68

29:23

9:29/M

3

Petra Brito Norwalk CT

39

69

29:32

9:32/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Molly Basak-Smith Easton CT

46

30

25:11

8:07/M

2

Dawn Bolling Norwalk CT

44

46

26:55

8:41/M

3

Dori-Ellen Feltman Easton CT

41

48

27:27

8:51/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kyle MacGilvray Easton CT

57

52

28:13

9:06/M

2

Doreen Collins Easton CT

50

54

28:15

9:07/M

3

Donna Cramond Monroe CT

58

73

29:42

9:35/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

69

59

28:39

9:15/M

2

Ellen Sheiman Fairfield CT

60

75

30:18

9:46/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

41

1

17:37

5:41/M

 
Top

Male 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Axel Efinger Easton CT

9

18

21:48

7:02/M

2

Daniel Schumacher Naugatuck CT

10

22

22:15

7:11/M

3

Athan Crist Easton CT

11

43

26:38

8:35/M

 
Top

Male 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Charlie Goldburg Easton CT

15

4

19:02

6:08/M

2

Albert Cortina Easton CT

15

16

21:41

7:00/M

3

Sam Reed Easton CT

13

28

24:48

8:00/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Shea Shapiro Trumbull CT

24

9

20:37

6:39/M

2

Benjamin Mack New York NY

27

17

21:44

7:01/M

3

Kevin Kurtz Bethel CT

29

42

26:31

8:33/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Anderson Darien CT

30

2

17:39

5:42/M

2

James Yevich Stratford CT

37

6

20:02

6:28/M

3

Amin Saab Jamaica Plain MA

36

11

20:45

6:42/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rob Gallace Monroe CT

45

7

20:10

6:30/M

2

Wesley Olaveida Bridgeport CT

40

8

20:33

6:38/M

3

Dave Chameider Oxford CT

49

10

20:39

6:40/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ian Parmiter Fairfield CT

50

5

19:36

6:19/M

2

Bruce Goulart Newtown CT

58

12

20:48

6:43/M

3

Richard Kurtzman Norwalk CT

56

13

20:59

6:46/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Alex Iljin Orange CT

66

47

27:17

8:48/M

2

Richard Zbrozek Berlin CT

61

53

28:15

9:07/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com