Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ma/May21_SouthC_set1.shtml

South Coast Conference Track Championships

Dighton, MA, May 21, 2007

SCC Championship Meet

Dighton Rehoboth HS

Licensed to MSTCA - Championship Meets Hy-Tek's Meet Manager 5/21/2007 08:31 PM
               South Coast Conference Championships - 5/21/2007                
                                Boys and Girls                                 
                         Dighton Rehoboth High School                          
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 12.50  2003        Megan Callahan, Apponequet                  
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1  1808 Kirker, Courtney       Old Rochester RE       13.40      13.10    10  
  2  1712 Reagan, Brianna        Apponequet             13.30      13.30     8  
  3  1815 McCarthy, Molly        Old Rochester RE       13.40      13.40     6  
  4  1809 Kirker, Destiny        Old Rochester RE       13.30      13.50     4  
  5  1734 Braga, Jen             Dighton Rehoboth       13.50      13.70     2  
  6  1841 Charpenter, Alicia     Seekonk                13.80      13.80     1  
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 25.70  2006        Megan Callahan, Apponequet                  
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  1874 Mitchell, Stephani     Wareham                27.20      27.40    10  
  2  1801 Costa, Brittany        Old Rochester RE       27.40      27.90     8  
  3  1867 Dennis, Jessica        Wareham                27.90      28.20     6  
  4  1760 Sherry, Aislynn        Dighton Rehoboth       28.20      28.40     4  
  5  1819 Pineda, Cristie        Old Rochester RE       29.20      28.60     2  
  6  1817 O'Donoghue, Shanno     Old Rochester RE       29.00      29.00     1  
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 59.20  1986        Kim Meelanson, Fairhaven                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1709 Mueller, Jessica       Apponequet           1:02.20    1:01.50    10  
  2  1868 Foote, Leah            Wareham              1:01.00    1:02.50     8  
  3  1715 Crowley, Andrea        Bourne               1:04.10    1:03.10     6  
  4  1821 Rentumis, Alexandr     Old Rochester RE     1:03.70    1:04.20     2  
  5  1845 Dumont, Kristie        Seekonk              1:04.90    1:04.70     1  
  6  1749 Mahoney, Kelsey        Dighton Rehoboth     1:04.10    1:05.10  
Section  2  
  1  1780 Silvia, Allysha        Fairhaven            1:05.20    1:03.90     4  
  2  1803 Geldmacher, Rebecc     Old Rochester RE     1:05.60    1:05.00  
  3  1743 Hanson, Nicole         Dighton Rehoboth     1:06.80    1:08.40  
  4  1762 Spooner, Alexandra     Dighton Rehoboth     1:09.10    1:09.50  
  5  1751 Medeiros, Jasmin       Dighton Rehoboth     1:09.10    1:09.70  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================================
 Meet Record: * 5:13.00  1997        A. Ward, Bourne                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1853 Hogan, Caroline        Seekonk              5:54.00    5:42.10    10  
  2  1705 Gagnon, Samantha       Apponequet           5:56.00    5:48.30     8  
  3  1861 Spencer, Julia         Seekonk              5:58.00    5:50.90     6  
  4  1739 Fleet, Katie           Dighton Rehoboth     5:44.00    5:59.80     4  
  5  1824 Rozenas, Tiffany       Old Rochester RE     6:05.00    6:06.40     2  
  6  1835 Avila, Felica          Seekonk              6:12.00    6:13.00     1  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================================
 Meet Record: * 10:28.20  1999        Shelia Agrawal, Case                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1859 Scott, Jessica         Seekonk             12:22.00   12:13.00    10  
  2  1735 Burns, Helen           Dighton Rehoboth    12:29.00   12:32.70     8  
  3  1702 Cody, Kathryn          Apponequet          13:04.20   12:53.50     6  
  4  1729 Neumerkel, Isabel      Case                13:41.00   13:10.80     4  
  5  1806 Kassabien, Ann Mar     Old Rochester RE    13:18.00   13:23.70     2  
  6  1724 Brum, Gabby            Case                13:40.00   13:40.50     1  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: * 2:20.60  1994        Heather Stroud, Old Rochester             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1846 Fisk, Liz              Seekonk              2:28.50    2:28.90    10  
  2  1720 O'Meara, Erin          Bourne               2:35.80    2:31.40     8  
  3  1771 Gray, Laura            Fairhaven            2:30.20    2:33.60     6  
  4  1800 Bourque, Nikita        Old Rochester RE     2:32.00    2:36.80     4  
  5  1753 Moitozo, Serena        Dighton Rehoboth     2:34.00    2:37.10     2  
  6  1870 Jacinto, Kaylie        Wareham              2:30.70    2:39.40     1  
Section  2  
  1  1852 Hammond, Kate          Seekonk              2:55.00    2:51.00  
  2  1725 Carberry, Laura        Case                 2:50.20    2:51.90  
  3  1826 Sinnott, Colleen       Old Rochester RE     2:55.00    2:52.20  
  4  1719 McGuire, Rachel        Bourne               2:56.60    2:53.10  
  5  1872 Jones, Samantha        Wareham              2:54.60    3:16.00  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: * 14.90  2005        Stephine Reusch, Old Rochester              
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1  1862 Spina, Jordan          Seekonk                16.40      16.10    10  
  2  1828 Smith, Lindsay         Old Rochester RE       16.80      17.00     8  
  3  1744 Harrington, Heathe     Dighton Rehoboth       17.70      17.30     6  
  4  1804 Gricus, Amanda         Old Rochester RE       17.70      17.40     4  
  5  1704 Demoranville, Kris     Apponequet             17.50      17.70     2  
  6  1772 Isherwood, Leah        Fairhaven              17.90      18.50     1  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: * 45.10  2006        Stephine Reusch, Old Rochester              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1822 Reusch, Stephanie      Old Rochester RE       45.00      43.70*   10  
  2  1759 Reddington, Sam        Dighton Rehoboth       49.80      48.40     8  
  3  1747 Lagasse, Sarah         Dighton Rehoboth       48.50      48.70     6  
  4  1732 Walker, Kara           Case                   50.30      50.10     4  
  5  1849 George, Ashley         Seekonk                48.50      51.20     2  
  6  1842 Clarkson, Janelle      Seekonk                51.30      51.50     1  
Section  2  
  1  1831 Vicino, Kat            Old Rochester RE       51.50      51.80  
  2  1776 Moore, Krysten         Fairhaven              54.00      54.00  
  3  1778 Riding, Julie          Fairhaven              52.90      54.30  
  4  1865 Vecoli, Colleen        Seekonk                55.30      56.90  
  5  1736 Cowell, Alexa          Dighton Rehoboth       56.10      57.20  
  6  1750 Materne, Magan         Dighton Rehoboth       56.10    1:00.60  
Section  3  
  1  1764 Szczepanek, Kelly      Dighton Rehoboth       57.70      59.50  
  2  1766 Tripoli, Kim           Dighton Rehoboth       57.90    1:01.50  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 52.10  1997        Fairhaven                                   
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Wareham  'A'                                        54.20      53.60    10  
  2 Old Rochester Regional HS  'A'                      53.80      53.80     8  
  3 Dighton Rehoboth  'A'                               54.50      54.80     6  
  4 Case  'A'                                           54.50      55.10     4  
  5 Seekonk  'A'                                        54.50      55.30     1.5
  5 Apponequet Regional HS  'A'                                    55.30     1.5
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 4:13.20  2006        Old Rochester                             
                         Bourque, Rentumis, Kirker, Reusch                 
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Old Rochester Regional HS  'A'                    4:11.30    4:10.60*   10  
  2 Seekonk  'A'                                      4:21.00    4:22.80     8  
  3 Dighton Rehoboth  'A'                             4:22.10    4:28.80     6  
  4 Case  'A'                                         4:32.80    4:33.10     4  
  5 Fairhaven  'A'                                    4:30.20    4:35.60     2  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 9:55.90  1993        Old Rochester                             
                         Stroud, Mendall, Coffin, Pond                     
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dighton Rehoboth  'A'                            10:27.00   11:11.00    10  
  2 Seekonk  'A'                                     11:05.00   11:12.10     8  
  3 Case  'A'                                        11:12.00   11:40.40     6  
  4 Old Rochester Regional HS  'A'                   10:51.00   11:41.30     4  
 
Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: *  5-07  2000        N. Parker, Dighton Rehoboth                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1771 Gray, Laura            Fairhaven            5-00.00    5-02.00    10  
  1  1842 Clarkson, Janelle      Seekonk              5-00.00   J5-02.00     8  
  3  1747 Lagasse, Sarah         Dighton Rehoboth     4-11.00    5-00.00     6  
  4  1824 Rozenas, Tiffany       Old Rochester RE     4-10.00   J4-08.00     2  
  4  1874 Mitchell, Stephani     Wareham              4-09.00   J4-08.00     1  
  4  1778 Riding, Julie          Fairhaven            4-09.00    4-08.00     4  
 
Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Record: * 18-00.50  1992        D. Carter, Wareham                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1822 Reusch, Stephanie      Old Rochester RE    16-03.50   15-10.00    10  
  2  1868 Foote, Leah            Wareham             15-10.00   15-06.00     8  
  3  1862 Spina, Jordan          Seekonk             14-10.00   15-01.00     6  
  4  1808 Kirker, Courtney       Old Rochester RE    14-08.00   14-06.50     4  
  5  1749 Mahoney, Kelsey        Dighton Rehoboth    14-08.00   14-05.50     2  
  6  1830 Trow, Grace            Old Rochester RE    14-08.00   14-04.00     1  
Flight  2  
  1  1745 Jackson, Haley         Dighton Rehoboth    13-09.00   14-03.00  
  2  1780 Silvia, Allysha        Fairhaven           14-03.00   13-08.00  
  3  1730 Resendes, Amanda       Case                13-11.00   13-06.25  
  4  1763 Stone, Anna            Dighton Rehoboth    13-09.00   12-09.50  
  5  1744 Harrington, Heathe     Dighton Rehoboth    13-04.00   12-07.50  
  6  1766 Tripoli, Kim           Dighton Rehoboth    13-10.00   11-08.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: * 36-03.50  1990        J. Frey, Seekonk                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1774 Lacasse, Katie         Fairhaven           27-11.00   29-02.50  
  2  1876 Richards, Noelle       Wareham             28-08.50   29-01.00  
  3  1736 Cowell, Alexa          Dighton Rehoboth    28-06.00   28-09.50  
  4  1753 Moitozo, Serena        Dighton Rehoboth    28-08.00   28-05.50  
  5  1710 Nash, Julianne         Apponequet          28-00.25   28-03.00  
  5  1869 HE, Mein               Wareham             27-01.00   28-03.00  
Flight  2  
  1  1709 Mueller, Jessica       Apponequet          33-07.50   34-11.00    10  
  2  1867 Dennis, Jessica        Wareham             32-02.50   34-08.50     8  
  3  1732 Walker, Kara           Case                32-02.00   34-01.00     6  
  4  1828 Smith, Lindsay         Old Rochester RE    32-07.00   32-05.50     4  
  5  1804 Gricus, Amanda         Old Rochester RE    32-05.00   32-01.00     2  
  6  1720 O'Meara, Erin          Bourne              30-09.00   31-01.75     1  
 
Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: * 43-03.25  1998        Liz Perry, Old Rochester                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1863 Tiexeira, Cassie       Seekonk             36-09.00   39-00.00    10  
  2  1754 Noons, Ashley          Dighton Rehoboth    38-09.50   37-01.00     8  
  3  1738 Edmonds, Jessica       Dighton Rehoboth    34-07.00   34-09.00     6  
  4  1844 Covill, Jenna          Seekonk             34-02.00   34-00.50     4  
  5  1755 Nwachukwu, Nina        Dighton Rehoboth    33-06.00   33-07.00     2  
  6  1827 Siscoe, Julia          Old Rochester RE    32-09.50   32-11.00     1  
Flight  2  
  1  1878 Strothers, Asia        Wareham             28-08.00   28-02.00  
  2  1823 Rozenas, Hillary       Old Rochester RE    26-06.00   27-03.00  
  3  1716 Jackman, Heather       Bourne              28-04.00   26-07.50  
  4  1796 Franklin, Michelle     Old Rochester RE    28-09.50   26-06.50  
  5  1797 Allen, Alyssa          Old Rochester RE    25-08.50   26-05.00  
  6  1873 Mattos, Torri          Wareham             27-00.00   25-09.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: * 127-09  2003        E. Holmes, Seekonk                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1726 Hodosh, Rachel         Case                   72-10      70-09  
  2  1723 Beers, Kate            Case                   69-08      66-11  
  3  1781 Walton, Kelly          Fairhaven              67-08      63-08  
  4  1718 McGuire, Ashley        Bourne                 68-08      59-01  
  5  1870 Jacinto, Kaylie        Wareham                71-02      55-07  
Flight  2  
  1  1797 Allen, Alyssa          Old Rochester RE    86-08.50      81-02  
  2  1768 Andrade, Jenna         Fairhaven              75-06      78-02  
  3  1796 Franklin, Michelle     Old Rochester RE       87-06      75-03  
  4  1708 McGrath, Kerri         Apponequet             76-01      73-00  
  5  1779 Shavshina, Natasha     Fairhaven              76-06      69-00  
  6  1798 Allen, Erica           Old Rochester RE       77-01      66-07  
Flight  3  
  1  1848 Galvin, Gretchin       Seekonk                95-11     100-10    10  
  2  1755 Nwachukwu, Nina        Dighton Rehoboth       97-07      97-03     8  
  3  1754 Noons, Ashley          Dighton Rehoboth      101-05      94-06     6  
  4  1864 Van Ahenen, Tory       Seekonk                92-01      93-01     4  
  5  1827 Siscoe, Julia          Old Rochester RE       95-02      88-08     2  
  6  1854 Lopez, Taylor          Seekonk                75-07      87-00     1  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: * 129-09  1986        C. Mello, Fairhaven                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1841 Charpenter, Alicia     Seekonk               112-08     114-10    10  
  2  1799 Behan, Kelsey          Old Rochester RE      102-07     106-09     8  
  3  1848 Galvin, Gretchin       Seekonk               107-01     105-09     6  
  4  1850 Hall, Emily            Seekonk                97-08      94-10     4  
  5  1741 Gosselin, Sadie        Dighton Rehoboth       97-11      91-06     2  
  6  1727 McDonnald, Charlot     Case                   95-04      91-05     1  
Flight  2  
  1  1724 Brum, Gabby            Case                   88-05      82-03  
  2  1726 Hodosh, Rachel         Case                   80-08      81-01  
  3  1802 Gardzina, Kristen      Old Rochester RE       80-05      75-00  
  4  1838 Burke, Madison         Seekonk                81-03      74-06  
  5  1717 MACGREGOR, Kayla       Bourne                 82-03      73-08  
  6  1860 Silva, Caroline        Seekonk                77-03      73-00  
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 10.40  2003        Ricky Dias, Dighton Rehoboth                
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1  1542 Gaudet, Matt           Dighton Rehoboth       11.30      11.10    10  
  2  1660 Vasconcelos, Jared     Wareham                11.60      11.40     8  
  3  1613 Alves, Mike            Seekonk                11.80      11.60     6  
  4  1523 Azevedo, Andrade       Case                   11.70      11.70     4  
  5  1663 Moloi, AJ              Bourne                 11.50      11.80     2  
  6  1651 Hyland, Mike           Wareham                11.70      11.90     1  
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 22.40  2005        Jon Orander, Wareham                        
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  1659 Valle, Mike            Wareham                24.00      23.50    10  
  2  1610 Tebou, Franck          Old Rochester RE       23.80      23.70     8  
  3  1648 Gomes, J.P.            Wareham                24.10      23.80     6  
  4  1634 O'Brien, Casey         Seekonk                24.10      24.00     4  
  5  1609 Santos, John           Old Rochester RE       24.30      24.30     2  
  6  1616 Bernardo, Mathew       Seekonk                24.70      24.70     1  
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: * 49.80  1999        Bob O'Connor, Old Rochester                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1611 Thuestad, Izak         Old Rochester RE       52.50      52.20    10  
  2  1656 Smith, Rob             Wareham                53.80      52.50     8  
  3  1662 Zine, Mike             Wareham                53.40      52.70     6  
  4  1515 Westgate, Jeremy       Apponequet             52.60      52.80     4  
  5  1636 Pereria, Helio         Seekonk                53.00      53.30     2  
  6  1539 Ferragi, Dylan         Dighton Rehoboth       54.10      54.80     1  
Section  2  
  1  1518 Held, Aaron            Bourne                 57.00      56.70  
  2  1623 Fulton, Ian            Seekonk                58.00      56.90  
  3  1574 Wojtanik, Andrew       Fairhaven              58.00      57.40  
  4  1524 Broadman, Tim          Case                   58.10      57.80  
Section  3  
  1  1514 Trombly, Ian           Apponequet             58.40      57.80  
  2  1645 Cedarholm, Logan       Wareham                59.00      58.20  
  3  1617 Braunsdorf, Andrew     Seekonk                58.50      59.10  
  4  1620 Daniel, Aaron          Seekonk                59.00    1:00.00  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================================
 Meet Record: * 4:23.10  1999        Nephi Tyler, Fairhaven                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1561 Stebbings, Zack        Dighton Rehoboth     4:50.00    4:40.40    10  
  2  1632 Miles, Sam             Seekonk              4:43.00    4:42.50     8  
  3  1626 Gregorek, Johnny       Seekonk              4:45.00    4:44.40     6  
  4  1537 Craig, Colm            Dighton Rehoboth     4:48.00    4:53.10     4  
  5  1654 Place, Brian           Wareham              5:06.00    4:58.20     2  
  6  1603 Hiller, Jake           Old Rochester RE     4:58.80    5:05.20     1  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================================
 Meet Record: * 9:39.40  1999        Andy Skurka, Seekonk                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1630 John, Nick             Seekonk             10:24.00   10:13.50    10  
  2  1625 Gibbons, Alex          Seekonk             10:40.00   10:21.40     8  
  3  1571 Mitchell, Chas         Fairhaven           10:04.00   10:31.40     6  
  4  1596 Dourdeville, Jared     Old Rochester RE    10:31.80   10:46.70     4  
  5  1536 Chase, Richie          Dighton Rehoboth    10:35.00   11:08.40     2  
  6  1559 Sousa, Jeff            Dighton Rehoboth    11:43.00   11:10.60     1  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: * 1:55.50  1993        A. Kenyon, Seekonk                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1532 Benzer, Ryan           Dighton Rehoboth     2:02.70    2:01.40    10  
  2  1655 Place, Eric            Wareham              2:04.70    2:03.20     8  
  3  1641 Sweet, Mike            Seekonk              2:04.50    2:03.70     6  
  4  1619 Creamer, Steve         Seekonk              2:06.00    2:04.10     4  
  5  1607 Morss, Tommy           Old Rochester RE     2:08.10    2:05.80     2  
  6  1640 Spencer, Sam           Seekonk              2:07.00    2:06.10     1  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: * 14.80  2004        M. Njorge, New Bedford Vocational           
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1  1622 Drohan, Dan            Seekonk                           15.30    10  
  2  1653 Monsegue, Ryan         Wareham                           15.70     8  
  3  1592 Asci, Peter            Old Rochester RE                  16.00     6  
  4  1552 McLean, James          Dighton Rehoboth                  17.50     4  
  5  1658 Topoulos, Matt         Wareham                           18.60     2  
  6  1661 Wedge, Russel          Wareham                           18.70     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: * 39.70  1995        J. Coleman, Dighton Rehoboth                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1  1562 Torres, Jared          Dighton Rehoboth       41.40      40.70    10  
  2  1517 Cantalupo, Chris       Bourne                 41.70      41.20     8  
  3  1510 Logan, Mike            Apponequet             41.60      41.80     6  
  4  1535 Ceurvels, Robert       Dighton Rehoboth       42.80      43.20     4  
  5  1633 Miller, Alex           Seekonk                44.00      43.50     2  
  6  1639 Silva, Tom             Seekonk                43.80      43.60     1  
Section  2  
  1  1647 Gall, Erik             Wareham                44.60      44.60  
  2  1512 Rathbun, Dan           Apponequet             44.60      45.40  
  3  1606 Maynard, Greg          Old Rochester RE       56.30      51.40  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 44.60  1999        Old Rochester                               
                       O'Connor, Cowell, Perry, Shockro                  
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Dighton Rehoboth  'A'                               46.70      46.70     8  
  2 Seekonk  'A'                                        47.10      47.60     6  
Section  2  
  1 Wareham  'A'                                                   46.30    10  
  2 Fairhaven  'A'                                                 47.80     4  
  3 Old Rochester Regional HS  'A'                                 48.10     2  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 3:29.50              New Bedford Vocational                    
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Dighton Rehoboth  'A'                             3:35.70    3:34.60    10  
  2 Seekonk  'A'                                      3:48.00    3:40.30     6  
  3 Bourne  'A'                                       3:58.00    3:41.40     4  
Section  2  
  1 Wareham  'A'                                                 3:35.80     8  
  2 Apponequet Regional HS  'A'                       3:58.80    3:42.70     2  
  3 Old Rochester Regional HS  'A'                               4:09.70     1  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: * 8:40.70  2005        Dighton Rehoboth                          
                         Perry, Renwick, Lacy, Lynch                       
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Dighton Rehoboth  'A'                             8:33.00    8:43.30    10  
  2 Seekonk  'A'                                      8:40.00    8:45.80     8  
  3 Old Rochester Regional HS  'A'                               8:51.70     6  
  4 Wareham  'A'                                                 9:44.10     4  
 
Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: *  6-08  2000        John Dooley, Apponequet                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1592 Asci, Peter            Old Rochester RE     6-05.00    6-08.00*   10  
  2  1526 Cusick, Jared          Case                 5-08.00   J5-10.00     3  
  2  1604 Lawrence, Gary         Old Rochester RE     5-10.00   J5-10.00     3  
  2  1573 Rapoza, James          Fairhaven            5-09.00    5-10.00     7  
  2  1528 Jancarick, Greg        Case                 6-00.00    5-10.00     7  
  6  1639 Silva, Tom             Seekonk              5-06.00    5-06.00     1  
  6  1520 Higgins, Brandon       Bourne               5-04.00   J5-06.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: * 21-10.50  2000        Jeff Rose, Wareham                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1653 Monsegue, Ryan         Wareham             21-04.00   20-00.00    10  
  2  1622 Drohan, Dan            Seekonk             20-01.00   19-10.50     8  
  3  1633 Miller, Alex           Seekonk             18-09.00   19-01.00     6  
  4  1517 Cantalupo, Chris       Bourne              18-10.50   19-00.25     2  
  5  1538 Espinosa, Brian        Dighton Rehoboth    18-11.00   18-07.50  
  6  1539 Ferragi, Dylan         Dighton Rehoboth    18-09.00   17-01.50  
Flight  2  
  1  1521 Malone, Stephen        Bourne              19-02.00   19-00.75     4  
  2  1648 Gomes, J.P.            Wareham             17-02.50   18-11.00     1  
  3  1570 Messier, Corey         Fairhaven           17-03.00   18-08.50  
  4  1554 Noons, Nick            Dighton Rehoboth    17-07.00   17-07.50  
  5  1523 Azevedo, Andrade       Case                18-04.00   16-08.00  
  6  1574 Wojtanik, Andrew       Fairhaven           17-07.00   16-04.25  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: * 44-09.25  2000        Jeff Rose, Wareham                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1562 Torres, Jared          Dighton Rehoboth    42-05.50   41-06.75    10  
  2  1510 Logan, Mike            Apponequet          39-10.00   40-11.00     8  
  3  1521 Malone, Stephen        Bourne              38-04.00   40-09.25     6  
  4  1528 Jancarick, Greg        Case                40-01.75   40-05.50     4  
  5  1544 Giroux, Mitch          Dighton Rehoboth    40-01.25   39-08.25     2  
  6  1535 Ceurvels, Robert       Dighton Rehoboth    39-06.00   39-02.50     1  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: * 66-02.25  2000        Jeff Chakouian, Seekonk                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1614 Archambault, Bobby     Seekonk             49-11.00   52-01.00    10  
  2  1608 O'Dowd, Graham         Old Rochester RE    43-01.00   43-09.50     8  
  3  1522 Young, Tyler           Bourne              41-11.00   42-03.00     6  
  4  1555 Regan, Mike            Dighton Rehoboth    41-08.00   42-02.50     4  
  5  1621 Dilorenzo, Nick        Seekonk             41-00.00   41-03.50     2  
  6  1507 Giestas, Gabe          Apponequet          42-00.00   40-11.50     1  
Flight  2  
  1  1646 Cheney, Tom            Wareham             39-03.00   40-07.00  
  2  1540 Garon, Paul            Dighton Rehoboth    38-11.00   39-05.00  
  2  1550 MACLAGAN, Matt         Dighton Rehoboth    40-05.00   39-05.00  
  4  1548 Haynes, Ryan           Dighton Rehoboth    40-03.00   39-03.00  
  5  1664 Alburm, Mathew         Dighton Rehoboth    37-00.00   37-01.00  
  6  1563 Wakefield, Josh        Dighton Rehoboth    37-11.00   35-11.00  
Flight  3  
  1  1560 Sprague, Nate          Dighton Rehoboth    37-05.00   39-04.00  
  2  1627 Grela, Dan             Seekonk             39-00.00   39-03.00  
  3  1564 Whitmore, Chris        Dighton Rehoboth    37-11.00   39-02.50  
  4  1643 YU, Aaron              Seekonk             37-00.00   33-11.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: * 175-00  2000        Jeff Chakouian, Seekonk                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1  1593 Asci, Sam              Old Rochester RE      134-07     128-11    10  
  2  1595 Butterfield, Colin     Old Rochester RE      125-06     120-08     8  
  3  1563 Wakefield, Josh        Dighton Rehoboth      128-11     117-11     6  
  4  1614 Archambault, Bobby     Seekonk               135-00     117-07     4  
  5  1610 Tebou, Franck          Old Rochester RE      118-05     115-07     2  
  6  1564 Whitmore, Chris        Dighton Rehoboth       99-08     114-02     1  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: * 201-03  1995        Justin Manocchia, Dighton Rehoboth         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1642 Teixeira, Joe          Seekonk               144-00     150-10     8  
  2  1561 Stebbings, Zack        Dighton Rehoboth      156-06     147-06     6  
  3  1570 Messier, Corey         Fairhaven             137-00     140-09     4  
  4  1621 Dilorenzo, Nick        Seekonk               152-00     140-08     2  
  5  1522 Young, Tyler           Bourne                143-06     138-07     1  
  6  1567 Corey, DJ              Fairhaven             146-08     135-04  
Flight  2  
  1  1663 Moloi, AJ              Bourne                141-06     156-04    10  
  2  1534 Caito, Shane           Dighton Rehoboth      125-07     128-01  
  3  1647 Gall, Erik             Wareham               126-06     127-00  
  4  1597 Frantz, Tyler          Old Rochester RE      127-03     115-06  
  5  1572 Perreira, Phil         Fairhaven             125-01     112-09  
  6  1513 Riendeau, Brandon      Apponequet            116-06     109-04  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) SEEKONK                    132.50     2) OLD ROCHESTER REGIONAL HS 119   
    3) DIGHTON REHOBOTH           102        4) WAREHAM                    52   
    5) APPONEQUET REGIONAL HS      45.50     6) CASE                       30   
    7) FAIRHAVEN                   27        8) BOURNE                     15   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) SEEKONK                    130        2) DIGHTON REHOBOTH          114   
    3) WAREHAM                     93        4) OLD ROCHESTER REGIONAL HS  83   
    5) BOURNE                      43        6) APPONEQUET REGIONAL HS     21   
    6) FAIRHAVEN                   21        8) CASE                       18