Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ma/May21_Frankl_set1.shtml

Franklin County Individual Events Carnival

Shelburne Falls, MA, May 21, 2007

[Girl's Results ]

Boy's Results

              Franklin County Individual Events Carnival - 5/21/2007
                               Mohawk Trail Regional
                                      Results

  Boys 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Scott, Will               11 Mahar Regional           11.69
    2 Boyle, Sean               11 Greenfield               11.84
    3 Lenois, Tyler             12 Mohawk Trail             11.89
    4 Matthews, Thomas          12 Athol                    11.99
    5 Bowman, Chris             09 Frontier                 12.21
    6 Rau, Scott                12 Turners Falls            12.36
  Boys 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Anane, Nelson             11 Mahar Regional           24.00
    2 Singer, Max               11 Mohawk Trail             24.19
    3 Williams, Josh            11 Greenfield               24.20
    4 Brida, Chris              11 Hampshire                24.32
    5 Leveille, Dan             12 Turners Falls            25.00
    6 Radetsky, Julian          12 Frontier                 25.47
  Boys 400 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                    Year School                  Finals  H#
  ===================================================================
    1 Buckland, Mike            12 Athol                    52.17   2
    2 Stahelski, Dan            12 Frontier                 53.27   2
    3 Delorey, Drew             10 Mahar Regional           53.41   2
    4 Henderson, Tyronne        12 Mohawk Trail             54.35   2
    5 Ketchum, Eli              11 Greenfield               55.65   2
    6 Patel, Rinay              12 Frontier                 56.52   2
    7 Johnson, Dan              12 Mahar Regional           57.05   2
    8 Jablonski, Patrick        12 Frontier                 57.45   1
    9 Strong, Seamus            12 Mohawk Trail             57.64   1
   10 Kurtyka, Anthony          10 Turners Falls            58.43   1
   11 Duprey, Chris             10 Pioneer Valley           59.17   2
  Boys 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Bochus, Scott             12 Athol                  4:42.81
    2 Curtis, Chris             12 Greenfield             4:53.62
    3 Nolan, Sean               12 Greenfield             4:58.45
    4 Hanson, Sam                8 Hampshire              5:10.00
    5 Chapley, Caleb             8 Frontier               5:12.34
    6 Willis, Tom               12 Mohawk Trail           5:49.52
  Boys 2 Mile Run
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Kehoe, Nate               11 Mohawk Trail          10:18.71
    2 White, David              10 Athol                 10:34.56
    3 Hunt, Jim                 11 Mahar Regional        11:10.64
    4 Henry, Alec               09 Mohawk Trail          11:16.14
  Boys 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Buckland, Jeremy          10 Athol                  2:04.53
    2 Stahelski, Robert         12 Frontier               2:04.96
    3 McCarthy, Myles           11 Hampshire              2:07.13
    4 Komerzan, Igor            10 Greenfield             2:10.08
    5 Chandler, Tim             09 Mahar Regional         2:11.62
    6 Benoit, Kyle              10 Hampshire              2:15.60
    7 Hollister, Harry          10 Mohawk Trail           2:19.81
  Boys 110 Meter Hurdles
  ===================================================================
      Name                    Year School                 Prelims  H#
  ===================================================================
  Preliminaries
    1 Pirozhkov, Alex           12 Greenfield               17.11Q  1
    2 Dorman, Greg              12 Turners Falls            17.52Q  2
    3 Whiteman, Jake            10 Pioneer Valley           18.35q  2
    4 Maliff, Ryan              11 Mohawk Trail             18.42q  1
    5 Coleman, Aaron            12 Athol                    18.53q  1
    6 Slocombe, Sam             10 Frontier                 18.61q  1
    7 Vaidulas, Brian           12 Athol                    18.72q  2
    8 Hawkins, Justin           11 Greenfield               18.86q  1
    9 Malone, Justin            12 Mohawk Trail             19.38   2
   10 Scott, Matt               12 Frontier                 19.99   2
  Boys 110 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
  Finals
    1 Pirozhkov, Alex           12 Greenfield               16.66
    2 Dorman, Greg              12 Turners Falls            17.47
    3 Maliff, Ryan              11 Mohawk Trail             17.48
    4 Whiteman, Jake            10 Pioneer Valley           17.78
    5 Vaidulas, Brian           12 Athol                    18.37
    6 Slocombe, Sam             10 Frontier                 18.45
    7 Hawkins, Justin           11 Greenfield               18.65
    8 Coleman, Aaron            12 Athol                    25.21
  Boys 300 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Otis, Nick                10 Hampshire                41.87
    2 Gerry, Dan                11 Mohawk Trail             42.96
    3 Dorman, Greg              12 Turners Falls            43.96
    4 Vassallo, Kyle            10 Frontier                 44.11
    5 Whiteman, Jake            10 Pioneer Valley           44.99
    6 Guy, Tim                  12 Frontier                 45.52
  Boys 4x100 Meter Relay
  ================================================================
      School                                               Finals
  ================================================================
    1 Mohawk Trail  'A'                                     47.47
    2 Frontier  'A'                                         47.52
    3 Greenfield  'A'                                       47.88
    4 Athol  'A'                                            48.25
   -- Mahar Regional  'A'                                     DNF
  Boys 4x400 Meter Relay
  ================================================================
      School                                               Finals
  ================================================================
    1 Frontier  'A'                                       3:40.85
    2 Hampshire  'A'                                      3:41.36
    3 Athol  'A'                                          3:45.94
    4 Mohawk Trail  'A'                                   3:50.52
    5 Pioneer Valley  'A'                                 4:05.29
   -- Mahar Regional  'A'                                      DQ
  Boys 4x800 Meter Relay
  ================================================================
      School                                               Finals
  ================================================================
    1 Athol  'A'                                          8:52.26
    2 Greenfield  'A'                                     9:03.18
    3 Mahar Regional  'A'                                 9:26.15
    4 Frontier  'A'                                       9:49.89
    5 Mohawk Trail  'A'                                   9:50.44
  Boys High Jump
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Henderson, Tyronne        12 Mohawk Trail           6-00.00
    2 Delorey, Drew             10 Mahar Regional         5-08.00
    3 Skribiski, Steve          12 Frontier              J5-08.00
    4 Leveille, Dan             12 Turners Falls          5-06.00
    5 Haines, Brad              12 Frontier               5-04.00
    6 Lamarche, Eric            10 Hampshire             J5-04.00
   -- Cass, Bryce               12 Athol                       NH
   -- Kehoe, Nate               11 Mohawk Trail                NH
   -- Squillante, Andrew        09 Pioneer Valley              NH
  Boys Pole Vault
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Lenois, Tyler             12 Mohawk Trail          13-00.00
    2 Gerry, Dan                11 Mohawk Trail          12-06.00
    3 Merron, Kyle              12 Athol                 10-06.00
    3 Dorman, Greg              12 Turners Falls         10-06.00
    5 Johnson, Ken              12 Athol                 10-00.00
    5 Mako, Calvin              11 Frontier              10-00.00
    7 Whiteman, Jake            10 Pioneer Valley         9-06.00
    8 Jacques, Mike             11 Pioneer Valley         9-00.00
    9 Maliff, Ryan              11 Mohawk Trail          J9-00.00
  Boys Long Jump
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Brida, Chris              11 Hampshire             20-11.50
    2 Matthews, Thomas          12 Athol                J20-11.50
    3 Otis, Nick                10 Hampshire             19-10.50
    4 Gerry, Dan                11 Mohawk Trail          19-03.00
    5 Lemay, Chris              12 Greenfield            19-01.00
    6 Boyle, Sean               11 Greenfield            18-11.50
    7 Rau, Scott                12 Turners Falls         18-11.00
    8 Lenois, Tyler             12 Mohawk Trail          18-10.75
    9 Kehoe, Nate               11 Mohawk Trail          18-00.00
   10 Johnson, Dan              12 Mahar Regional        17-05.75
   11 Petrizzi, Robert          11 Frontier              16-08.00
   12 Scott, Will               11 Mahar Regional        16-07.50
   -- Chandler, Tim             09 Mahar Regional            FOUL
  Boys Triple Jump
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Brida, Chris              11 Hampshire             41-02.00
    2 Matthews, Thomas          12 Athol                 40-07.75
    3 Leveille, Dan             12 Turners Falls         40-03.75
    4 Boyle, Sean               11 Greenfield            40-00.50
    5 Otis, Nick                10 Hampshire             39-08.75
    6 Buckland, Mike            12 Athol                 39-02.50
    7 Scott, Will               11 Mahar Regional        37-05.25
    8 Marble, Ryan              10 Athol                 34-05.00
    9 Maliff, Ryan              11 Mohawk Trail          33-08.50
  Boys Shot Put
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Jablonski, Patrick        12 Frontier              53-09.00
    2 Carter, Ed                11 Mohawk Trail          42-03.00
    3 Blanchard, Josh           12 Athol                 42-02.50
    4 Truesdell, Rick           10 Mahar Regional        42-01.00
    5 Jackson, John             10 Athol                 41-04.50
    6 Jeffery, Brett            12 Athol                 39-00.50
    7 Strong, Jason             12 Athol                 37-10.50
    8 Sanborn, Nathan           11 Mohawk Trail          36-08.50
    9 Grybko, Tim               12 Mahar Regional        36-03.50
   10 Mullen, Mike              09 Franklin County       35-11.00
   11 Chaffin, Chris            11 Pioneer Valley        34-06.50
  Boys Discus Throw
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Jablonski, Patrick        12 Frontier                145-03
    2 Carter, Ed                11 Mohawk Trail            127-06
    3 Strong, Jason             12 Athol                   123-01
    4 Hager, Greg               12 Athol                   122-02
    5 Beauchemin, Brian         09 Mahar Regional          114-08
    6 Grybko, Tim               12 Mahar Regional          112-06
    7 Blanchard, Josh           12 Athol                   112-03
    8 Mullen, Mike              09 Franklin County         109-05
    9 Trojcak, Maros            11 Pioneer Valley          104-07
   10 Malone, Justin            12 Mohawk Trail             88-07
   11 Chaffin, Chris            11 Pioneer Valley           79-08
  Boys Javelin Throw
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Skribiski, Steve          12 Frontier                165-00
    2 Petrizzi, Robert          11 Frontier                145-10
    3 Dorman, Greg              12 Turners Falls           144-06
    4 Delorey, Drew             10 Mahar Regional          143-01
    5 Nalepinski, Mat           10 Franklin County         138-08
    6 Williams, Josh            11 Greenfield              135-10
    7 Hartin, Brian             11 Athol                  J135-10
    8 Malone, Justin            12 Mohawk Trail            133-02
    9 Coleman, Aaron            12 Athol                   124-00