Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ma/Jan24_Southe_1_set1.shtml

Southern Worcester County League - East

Northbridge, MA, January 24, 2007

[League Records | Standings & Best Performances by division ]

Meet Results & Team Scoring



  Southern Worcester County League - Organization Li              Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 1
                                         SWCL East Dual Meet #4
                                          Results - meet order
  Girls 50 Yard Dash NB
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: #  6.20  1/10/2007   Jess Felbaum, Grafton
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Noelle Richard            So Oxford H.S.               6.30   4
    2 Sarah Rafferty            JR Uxbridge H.S.             6.50   4
    3 Kaitlyn DiBuono           SR Auburn H.S.               6.60   2
    4 Meghan Gosselin           SO Northbridge H.S.          6.70   4
    5 Mara Kralian              JR Grafton H.S.              6.80   1
    5 Audrey Schmidt             7 Millbury H.S.             6.80   3
    7 Erin Phillips             SO Northbridge H.S.          6.90   5
    8 Kylie Kuck                JR Grafton H.S.              7.00   3
    9 Elizabeth DiBuono         FR Auburn H.S.               7.10   1
    9 Laura Pellerin            SO Auburn H.S.               7.10   3
    9 Paige Heckman              7 Millbury H.S.             7.10   1
    9 Devon Quigley             JR Oxford H.S.               7.10   6
   13 Jaimee Doucette           SR Uxbridge H.S.             7.20   5
   13 Jackie O'Brien            FR Grafton H.S.              7.20   2
   15 Emily Caffelle            Sr Oxford H.S.               7.30   5
   15 Veronica Williams         FR Auburn H.S.               7.30   1
   17 Alex O'Connor             FR Grafton H.S.              7.40   3
   17 Liz Kasputis              FR Millbury H.S.             7.40   2
   19 Kaitlin Smith             SO Northbridge H.S.          7.50   6
   20 Jaimy Juskavitch          SO Northbridge H.S.         J7.50   6
   21 Melinda Robbins           Sr Oxford H.S.               7.60   4
   21 Lindsey Gaucher           JR Millbury H.S.             7.60   2
   23 Amanda Morales            SO Uxbridge H.S.             7.70   6
   24 Rachel Drywa              SO Uxbridge H.S.             8.20   5
  Girls 300 Meter Dash
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: # 43.49  2/1/2006    Tracy Howell, Grafton
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Kaitlyn DiBuono           SR Auburn H.S.              45.10   1
    2 Jess Felbaum              SR Grafton H.S.             45.20   1
    3 Leah Walczak              JR Northbridge H.S.         46.10   6
    4 Sarah Rafferty            JR Uxbridge H.S.            46.60   6
    5 Jayme Mask                SO Grafton H.S.             46.90   2
    6 Noelle Richard            So Oxford H.S.              47.70   6
    7 Alex O'Connor             FR Grafton H.S.             48.50   1
    8 Amy Mietkiewicz           FR Millbury H.S.            48.60   1
    9 Caitlin Miller            SR Northbridge H.S.         49.20   7
   10 Vanessa Osborn            FR Grafton H.S.             49.70   3
   11 Amanda Braconnier         FR Auburn H.S.              50.80   2
   12 Samantha Toscano          FR Grafton H.S.             50.90   4
   12 Tumelo Graveline          FR Auburn H.S.              50.90   3
   14 Jordan Dauphinais         SO Grafton H.S.             51.20   5
   15 Juliann Reardon           SR Uxbridge H.S.            51.40   7
   16 Alison Laforce            Fr Oxford H.S.              51.60   7
   17 Kate Robitaille           SO Auburn H.S.              52.60   2
   18 Jess Belsito              FR Auburn H.S.              52.90   4
   19 Jamie Pelchat              7 Millbury H.S.            53.20   2
   20 Rachel Kelosis             8 Millbury H.S.            53.60   3
   21 Jaimy Juskavitch          SO Northbridge H.S.         53.70   7
   22 Sara Macaruso             FR Millbury H.S.            54.00   3
  ....Girls 300 Meter Dash
   23 Liz Kasputis              FR Millbury H.S.            54.30   4
   24 Katya Tuffs               FR Millbury H.S.            54.90   5
   25 Susan Emmerling           SO Northbridge H.S.         56.30   5
   26 Jennifer Hastings         FR Auburn H.S.            1:01.60   5
   27 Melissa Whittaker         FR Uxbridge H.S.          1:06.20   6
  Girls 1 Mile Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 5:46.40  1/3/2007    Cassie Harmon, Shepherd Hill
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Christine Lesieur         Jr Oxford H.S.            6:07.90
    2 Jenna Kay Boucher         SR Millbury H.S.          6:10.50
    3 Jessica Eidinger          SR Uxbridge H.S.          6:17.10
    4 Kayla Berube              SR Millbury H.S.          6:25.10
    5 Samantha Cogliandro       FR Uxbridge H.S.          6:26.40
    6 Danielle Mitchell         SO Millbury H.S.          6:28.30
    7 Kayla Leonardi            SO Grafton H.S.           6:30.50
    8 Vanessa Ward              SR Auburn H.S.            6:37.50
    9 Mairead Helmes            JR Grafton H.S.           6:45.80
   10 Meghan Mulvey             JR Grafton H.S.           6:46.30
   11 Ashli Alberta             SR Uxbridge H.S.          6:49.70
   12 Ashley Choiniere          FR Northbridge H.S.       6:56.90
   13 Rachel Buffone            SO Millbury H.S.          7:08.30
   14 Sondra Briddon             8 Millbury H.S.          7:31.70
   15 Meagan Fleming            FR Northbridge H.S.       7:36.30
   16 Meme Tran                 SO Auburn H.S.            8:14.90
  Girls 2 Mile Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 12:27.10  1/10/2007   Cassie Harmon, Shepherd Hill
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Lucero Hyatt              JR Auburn H.S.           12:51.90
    2 Samantha Sheehan          SR Grafton H.S.          13:06.70
    3 Rachel Wall               JR Millbury H.S.         13:12.30
    4 Lacey Estaphan             7 Millbury H.S.         14:04.40
    5 Ashli Alberta             SR Uxbridge H.S.         14:31.10
    6 Samantha Copland          FR Uxbridge H.S.         14:37.20
    7 Laura Ekross              FR Grafton H.S.          15:00.10
    8 Cassie Heckman             8 Millbury H.S.         15:13.60
    9 Abby LaFrance             SR Uxbridge H.S.         15:30.60
   10 Vera Grek                 FR Auburn H.S.           15:32.70
   11 Meagan Fleming            FR Northbridge H.S.      15:56.00
  Girls 600 Meter Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 1:44.73  2/1/2006    Tracy Howell, Grafton
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Mara Kralian              JR Grafton H.S.           1:45.20
    2 Jenna Kay Boucher         SR Millbury H.S.          1:47.10
    3 Julie Almstrom            SR Auburn H.S.            1:49.00
    4 Jess Felbaum              SR Grafton H.S.           1:51.60
    5 Jill Breckenridge         JR Auburn H.S.            1:52.00
    6 Samantha Andrikowich      SR Northbridge H.S.       1:59.70
  ....Girls 600 Meter Run
    7 Chelsea Bengtson          Jr Oxford H.S.            2:00.70
    8 Lindsey Jones             SO Grafton H.S.           2:02.90
    9 Tabatha Ferrera           FR Auburn H.S.            2:06.30
   10 Samantha Copland          FR Uxbridge H.S.          2:07.80
   11 Emily Anderson            FR Grafton H.S.           2:08.70
   12 Meredith Mikkola          FR Grafton H.S.           2:09.20
   13 Maddi McFaul              SO Millbury H.S.          2:09.50
   14 Laura Sarrasin            FR Uxbridge H.S.          2:09.70
   15 Deanna Flaherty           SR Millbury H.S.          2:09.90
   16 Nicole Webb               SO Northbridge H.S.       2:10.80
   17 Lisa Fellows               7 Millbury H.S.          2:11.10
   18 Christina Merulla         SR Millbury H.S.          2:11.50
   19 Nicole White              FR Uxbridge H.S.          2:12.70
   20 Kymberly Kerr             FR Uxbridge H.S.          2:13.40
   21 Sarah Zeis                FR Uxbridge H.S.          2:15.20
   22 Shaylynn Beaudoin         FR Auburn H.S.            2:16.50
   23 Mary Rutana               SO Northbridge H.S.       2:17.60
   24 Maria Kulma               SO Auburn H.S.            2:28.80
   25 Sarah Loach               SO Auburn H.S.            2:29.40
   26 Kayla Ojerholm             7 Millbury H.S.          2:50.40
  Girls 1000 Meter Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 3:19.90  1/25/2006   Tracy Howell, Grafton
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Samantha Sheehan          SR Grafton H.S.           3:31.30
    2 Kayla Berube              SR Millbury H.S.          3:33.70
    3 Christine Lesieur         Jr Oxford H.S.            3:35.70
    4 Rachel Wall               JR Millbury H.S.          3:36.20
    5 Lucero Hyatt              JR Auburn H.S.            3:39.40
    6 Jessica Eidinger          SR Uxbridge H.S.          3:42.00
    7 Samantha Cogliandro       FR Uxbridge H.S.          3:43.80
    8 Jaclyn Ross               FR Auburn H.S.            3:45.10
    9 Alyssa Smith              SO Grafton H.S.           3:45.90
   10 Cassie Heckman             8 Millbury H.S.          3:48.60
   11 Melissa Rynning           FR Grafton H.S.           3:50.00
   12 Lacey Estaphan             7 Millbury H.S.          3:53.10
   13 Ashley Joseph             JR Uxbridge H.S.          3:53.70
   14 Lan Kha                   SO Auburn H.S.            3:54.50
   15 Julia Simonelli           JR Grafton H.S.           3:55.30
   16 Abby LaFrance             SR Uxbridge H.S.          4:01.80
   17 Meghan Mulvey             JR Grafton H.S.           4:08.30
   17 Victoria Lenihan          So Oxford H.S.            4:08.30
   19 Sarah Lamson               7 Millbury H.S.          4:10.80
   20 Gina Forleo                8 Millbury H.S.          4:11.60
   21 Ashley Choiniere          FR Northbridge H.S.       4:12.60
   22 Tara Kelly                SO Grafton H.S.           4:25.70
   23 Leah Walczak              JR Northbridge H.S.       4:28.90
  Girls 50 Yard Hurdles NB
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: #  7.40  1/8/2003    Melinda Belisle, Oxford
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Stephanie Crain           SR Millbury H.S.             7.70   1
  ....Girls 50 Yard Hurdles NB
    2 Julie Almstrom            SR Auburn H.S.               8.00   1
    3 Vanessa Ward              SR Auburn H.S.               8.20   3
    4 Christina Merulla         SR Millbury H.S.             8.60   2
    5 Jess Bylin                JR Grafton H.S.              8.70   2
    6 Gretchen Anderson         JR Grafton H.S.              8.80   1
    7 Emily Caffelle            Sr Oxford H.S.               8.90   4
    8 Natalie Marchi            JR Northbridge H.S.          9.00   5
    9 Laura Chapman             FR Millbury H.S.             9.30   3
    9 Jen Reichert              JR Northbridge H.S.          9.30   4
    9 Kristin Bullet             7 Millbury H.S.             9.30   3
   12 Kathryn Polucha           JR Northbridge H.S.          9.40   5
   13 Sarah Loach               SO Auburn H.S.               9.50   3
   13 Bethany Grantham          SO Auburn H.S.               9.50   2
   15 Nancy Luu                 FR Millbury H.S.             9.70   1
   16 Jaimee Doucette           SR Uxbridge H.S.             9.90   4
   16 Erica DiCrescentis        SR Uxbridge H.S.             9.90   5
   18 Lauri Susienka            SR Northbridge H.S.         10.10   4
   19 Rebecca Moroski            7 Millbury H.S.            10.40   2
  Girls 4x200 Meter Relay
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: # 1:58.80  1/28/2002   , Uxbridge
      School                                               Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Grafton H.S.                                        2:05.20   1
    2 Northbridge H.S.                                    2:05.50   2
    3 Millbury H.S.                                       2:08.00   1
    4 Auburn H.S.                                         2:08.60   1
    5 Uxbridge H.S.                                       2:16.20   2
  Girls High Jump
  =======================================================================
      S.W.C.L.: #  5-02  1/26/2002   Martino,Abasciono,Griffin,Bazinet,Cr
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Stephanie Crain           SR Millbury H.S.          5-02.00#
    2 Jill Breckenridge         JR Auburn H.S.           J5-02.00#
    3 Christina Merulla         SR Millbury H.S.          5-00.00
    4 Gretchen Anderson         JR Grafton H.S.           4-08.00
    5 Leah Walczak              JR Northbridge H.S.      J4-08.00
    6 Erica DiCrescentis        SR Uxbridge H.S.          4-06.00
    6 Laura Sarrasin            FR Uxbridge H.S.          4-06.00
    7 Deanna Flaherty           SR Millbury H.S.         J4-06.00
    9 Jessica Eidinger          SR Uxbridge H.S.          4-04.00
    9 Chelsea Bengtson          Jr Oxford H.S.            4-04.00
   11 Kylie Kuck                JR Grafton H.S.          J4-04.00
   12 Paige Heckman              7 Millbury H.S.         J4-04.00
   13 Samantha Andrikowich      SR Northbridge H.S.      J4-04.00
   14 Sarah Zeis                FR Uxbridge H.S.          4-02.00
   15 Vanessa Ward              SR Auburn H.S.           J4-02.00
   16 Victoria Lenihan          So Oxford H.S.            3-10.00
   -- Natalie Marchi            JR Northbridge H.S.            NH
  Girls Shot Put
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 38-01.50  1/29/2004   Pam Glennon, Tantasqua
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Deanna Flaherty           SR Millbury H.S.         31-11.00
    2 Melinda Robbins           Sr Oxford H.S.           29-04.00
    3 Jayme Mask                SO Grafton H.S.          26-09.25
    4 Katie Gaucher             JR Millbury H.S.         26-07.25
    5 Lauri Susienka            SR Northbridge H.S.      26-04.50
    6 Mara Kralian              JR Grafton H.S.          25-09.25
    7 Kelcey Germain            SO Auburn H.S.           24-11.25
    8 Amanda Morales            SO Uxbridge H.S.         24-10.00
    9 Paige Heckman              7 Millbury H.S.         24-01.50
   10 Juliann Reardon           SR Uxbridge H.S.         23-01.00
   11 Julie Almstrom            SR Auburn H.S.           23-00.00
   12 Leah Walczak              JR Northbridge H.S.      22-05.50
   13 Jen Reichert              JR Northbridge H.S.      22-04.50
   14 Meghan Bylin              SR Grafton H.S.          21-09.25
   15 Nicole Webb               SO Northbridge H.S.      21-04.00
   16 Sarah Rafferty            JR Uxbridge H.S.         21-03.00
   17 Lan Kha                   SO Auburn H.S.           20-00.50
   18 Rachel Drywa              SO Uxbridge H.S.         19-11.25
   19 Katie Collins             SR Grafton H.S.          19-03.50
   20 Joni McDonagh              7 Millbury H.S.         18-09.50
   21 Colleen Hynes             SR Auburn H.S.           17-11.00
  Boys 50 Yard Dash NB
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: #  5.60  1/19/2005   Chad Binette, Oxford
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Jason Tarantino           SR Millbury H.S.             5.60#  1
    2 Keith Koerten             SR Uxbridge H.S.             5.80   4
    3 Jared Hartwell            Sr Auburn H.S.               5.90   2
    3 Josh Dufresne             Sr Auburn H.S.               5.90   1
    5 Joel Deso                 Sr Auburn H.S.               6.00   3
    5 Ryan Vulter               SO Grafton H.S.              6.00   1
    5 Zachariah Picotte         SR Northbridge H.S.          6.00   5
    5 Zack Green                SR Northbridge H.S.          6.00   4
    9 Mark Jacobs               SR Uxbridge H.S.             6.10   6
    9 David Nyce                SR Millbury H.S.             6.10   2
    9 Andrew Bennett            SR Oxford H.S.               6.10   4
   10 Andrew Billings           JR Grafton H.S.             J6.10   2
   13 Craig Bedigian            SR Northbridge H.S.          6.20   6
   13 Sean White                JR Uxbridge H.S.             6.20   5
   13 Colton Cassanelli         Sr Auburn H.S.               6.20   3
   16 Peter Mannka              FR Uxbridge H.S.             6.30   5
   17 Joshua Raymond            SO Oxford H.S.               6.40   5
   17 Kelvin Church             SO Millbury H.S.             6.40   3
   19 Josh Graham               JR Grafton H.S.              6.50   3
   20 Alex Rutfield             SO Grafton H.S.              6.60   1
   21 Alec Vigliatura           FR Millbury H.S.             6.70   2
   22 Timothy Brita             FR Northbridge H.S.          6.80   4
  Boys 300 Meter Dash
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: # 37.16  2/1/2006    Alex Engel, Prouty
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Josh Dufresne             Sr Auburn H.S.              39.00   1
    2 Zack Green                SR Northbridge H.S.         39.90   6
    3 Nick LaCroix              SO Grafton H.S.             41.20   1
    4 Jonathan Demers           Sr Auburn H.S.              41.50   2
    5 Andrew Moss               Sr Auburn H.S.              41.90   3
    5 Tom Jacques               SR Uxbridge H.S.            41.90   7
    7 Keith Koerten             SR Uxbridge H.S.            42.00   6
    8 James Goyette             JR Millbury H.S.            42.10   1
    9 Joe Susienka              SO Northbridge H.S.         42.60   7
   10 Joe Montville             Fr Auburn H.S.              42.70   4
   11 James Menard              FR Northbridge H.S.         43.00   6
   12 Dennis Graf               JR Millbury H.S.            43.10   2
   13 Tom Murray                SO Millbury H.S.            43.30   3
   14 Shawn Sokoloski           SO Uxbridge H.S.            43.50   8
   15 Andrew Bennett            SR Oxford H.S.              43.70   6
   15 Jonathan Lesieur          SR Oxford H.S.              43.70   8
   17 Josh Graham               JR Grafton H.S.             44.10   2
   18 Chandler Rudert           JR Grafton H.S.             45.00   4
   19 Steve Smith               JR Grafton H.S.             45.20   1
   20 Alex Leduc                JR Uxbridge H.S.            45.50   5
   21 Dean Kendrick             So Auburn H.S.              45.90   2
   22 Eric Koehne               JR Uxbridge H.S.            46.70   8
   22 Sanilo Sterlin            SO Grafton H.S.             46.70   5
   24 Alec Vigliatura           FR Millbury H.S.            46.90   4
   25 Justin Vogel              SR Uxbridge H.S.            49.60   7
   26 Kevin Patenaude            7 Millbury H.S.            55.10   5
  Boys 1 Mile Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 4:44.62  2/1/2003    Evan Bercume, David Prouty
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Will Faden                SO Grafton H.S.           5:04.60
    2 Jamie Gornall             JR Uxbridge H.S.          5:06.20
    3 Tyson Gosselin            SR Oxford H.S.            5:08.40
    4 Rob Reinhardt             JR Grafton H.S.           5:11.00
    5 Tim Mazeika               SO Millbury H.S.          5:11.40
    6 Brendan Whitson           Fr Auburn H.S.            5:11.80
    7 Daniel Maki               SO Oxford H.S.            5:23.20
    8 Joshua Judson             JR Northbridge H.S.       5:25.50
    9 Josh Sjogren              SO Grafton H.S.           5:31.30
   10 Eric Thulin               JR Millbury H.S.          5:34.20
   11 Nathan Church             SR Millbury H.S.          5:36.30
   12 Eric Newman               SR Northbridge H.S.       5:36.80
   13 Chris Depatie             Jr Auburn H.S.            5:41.60
   14 Jason Sapunka             JR Oxford H.S.            5:49.40
   15 Patrick Daley             FR Millbury H.S.          5:58.00
   16 Matt Geeze                Sr Auburn H.S.            5:59.10
   17 Roger Cammuso              8 Millbury H.S.          5:59.50
   18 Brian Formica             Sr Auburn H.S.            6:00.00
   19 Alex Norris               Sr Auburn H.S.            6:03.90
   20 Nathan Green              FR Northbridge H.S.       6:14.90
  Boys 2 Mile Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 10:20.90  1/19/2002   Ryan Agnew, David Prouty
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Tim Mazeika               SO Millbury H.S.         11:08.70
    2 Alex Droby                JR Uxbridge H.S.         11:28.10
    3 Joshua Masterson          JR Northbridge H.S.      11:42.30
    4 Robert Holmes             SR Oxford H.S.           11:45.90
    5 Josh Sjogren              SO Grafton H.S.          11:54.70
    6 Bob Delvecchio            SR Grafton H.S.          11:58.60
    7 Joe Raymond               FR Millbury H.S.         12:12.20
    8 Chris Depatie             Jr Auburn H.S.           12:37.20
    9 Erich Delorie             FR Grafton H.S.          12:44.40
   10 Matthew Thompson          FR Oxford H.S.           12:48.20
   11 Nick Bernard               7 Millbury H.S.         12:57.70
   12 David Sheridan            So Auburn H.S.           12:58.30
   13 Jeff Valentine            So Auburn H.S.           13:00.90
   14 Jeff Copland              FR Uxbridge H.S.         13:23.00
   15 Evan Iwaniuk               8 Millbury H.S.         13:24.70
   16 Mike Cherry               JR Grafton H.S.          13:29.40
   17 Randall Cranshaw          JR Northbridge H.S.      13:34.20
   18 Andrew Chapin             FR Uxbridge H.S.         13:38.40
   19 Jan Roos                  JR Grafton H.S.          13:53.90
   20 David Leon                FR Northbridge H.S.      14:22.00
  Boys 600 Meter Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 1:24.90  1/19/2005   Doug Caves, Oxford
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Alex Droby                JR Uxbridge H.S.          1:31.40
    2 Jim Cederberg             SR Grafton H.S.           1:34.20
    3 Rene Gibree               Sr Auburn H.S.            1:34.80
    4 Nial Luu                  SO Millbury H.S.          1:35.30
    5 Sebastian Florez          SR Oxford H.S.            1:36.00
    6 Tyson Gosselin            SR Oxford H.S.            1:36.60
    7 Matt Mattrick             SO Grafton H.S.           1:37.80
    8 Rick Sheehan              JR Grafton H.S.           1:39.50
    9 Jon Beaudreau             SR Uxbridge H.S.          1:39.90
   10 Michael Szkkutak          JR Northbridge H.S.       1:40.90
   10 Sam Le Beau               Jr Auburn H.S.            1:40.90
   12 Tim Jorritsma             SO Northbridge H.S.       1:44.10
   13 Eric Prouty               Jr Auburn H.S.            1:44.30
   14 Joseph Tetreault          JR Northbridge H.S.       1:44.60
   15 Chris Tarantino           FR Millbury H.S.          1:44.70
   16 Ryan Mahoney              SO Northbridge H.S.       1:47.50
   17 Tim Burdsall              FR Grafton H.S.           1:52.20
   18 Cris Naff                 SO Millbury H.S.          1:52.50
   19 John Livingstone          Fr Auburn H.S.            1:53.90
   20 Joc Caldwell              FR Grafton H.S.           1:54.30
   21 Steve Belanger            Fr Auburn H.S.            1:55.70
   22 Nicholas Holmberg         SR Northbridge H.S.       1:57.00
   23 Randall Cranshaw          JR Northbridge H.S.       1:58.90
   24 Wayne Page                SO Grafton H.S.           2:00.30
   25 Josh Demers               So Auburn H.S.            2:03.80
   26 Nick Bernard               7 Millbury H.S.          2:12.20
  Boys 1000 Meter Run
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 2:48.90  1/29/2004   Evan Bercume, David Prouty
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Rob Reinhardt             JR Grafton H.S.           2:58.00
    2 Will Faden                SO Grafton H.S.           2:59.40
    3 Brendan Whitson           Fr Auburn H.S.            2:59.90
    4 James Goyette             JR Millbury H.S.          3:02.60
    5 Jamie Gornall             JR Uxbridge H.S.          3:04.00
    6 Joshua Judson             JR Northbridge H.S.       3:09.20
    7 Robert Holmes             SR Oxford H.S.            3:10.20
    8 Daniel Maki               SO Oxford H.S.            3:11.00
    9 Joshua Masterson          JR Northbridge H.S.       3:11.50
   10 Bryan Nelson              SO Millbury H.S.          3:20.80
   11 Eric Thulin               JR Millbury H.S.          3:24.40
   12 Jason Sapunka             JR Oxford H.S.            3:28.10
   13 Matt Hall                 SO Millbury H.S.          3:29.20
   14 Jeff Valentine            So Auburn H.S.            3:39.10
   15 Jeff Copland              FR Uxbridge H.S.          3:44.40
   16 Nathan Green              FR Northbridge H.S.       3:47.80
   17 David Leon                FR Northbridge H.S.       3:48.10
   18 Andrew Chapin             FR Uxbridge H.S.          3:49.20
   19 Mike Cherry               JR Grafton H.S.           3:50.00
   20 Alex Norris               Sr Auburn H.S.            3:51.00
   21 Jason Shuts               So Auburn H.S.            3:54.70
   22 Matt Garnes               JR Millbury H.S.          3:57.60
   23 Sean Brosnihan             7 Millbury H.S.          3:59.30
   24 Jan Roos                  JR Grafton H.S.           4:08.10
   25 Corey Bonzey              So Auburn H.S.            4:24.60
  Boys 50 Yard Hurdles NB
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: #  6.50  1/5/2002    Justin Hawkes, Oxford
      Name                    Year School                  Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Sam Le Beau               Jr Auburn H.S.               6.80   1
    2 Colton Cassanelli         Sr Auburn H.S.               7.20   2
    3 Tom Murray                SO Millbury H.S.             7.80   1
    4 John Maguire              SR Grafton H.S.             J7.80   1
    5 Jon Beaudreau             SR Uxbridge H.S.             8.00   3
    5 Nial Luu                  SO Millbury H.S.             8.00   2
    6 Joe Susienka              SO Northbridge H.S.         J8.00   3
    7 Travis Binette            SO Oxford H.S.              J8.00   3
    9 Bryan Nelson              SO Millbury H.S.             8.10   2
   10 Gregory Giard             So Auburn H.S.               8.20   2
   11 Matt Perry                SO Northbridge H.S.          8.30   4
   12 Patrick Flattery          SR Oxford H.S.              J8.30   4
   13 Cris Naff                 SO Millbury H.S.             8.40   1
   14 Alex Leduc                JR Uxbridge H.S.             8.50   3
   15 Ben Richards              FR Northbridge H.S.          9.30   4
  Boys 4x200 Meter Relay
  ==========================================================================
      S.W.C.L.: # 1:43.00  12/17/2002  , Northbridge
      School                                               Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Auburn H.S.                                         1:45.50   1
  ....Boys 4x200 Meter Relay
    2 Millbury H.S.                                       1:47.20   1
    3 Grafton H.S.                                        1:47.30   1
    4 Northbridge H.S.                                    1:48.90   2
    5 Uxbridge H.S.                                       1:51.90   2
  Boys High Jump
  =======================================================================
      S.W.C.L.: #  6-02  12/10/2003  Sean Marino, Tantasqua
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Andrew Billings           JR Grafton H.S.           5-08.00
    2 John Maguire              SR Grafton H.S.           5-06.00
    3 Brian Koopman             Jr Auburn H.S.           J5-06.00
    4 Alex Droby                JR Uxbridge H.S.         J5-06.00
    4 Matt Perry                SO Northbridge H.S.      J5-06.00
    6 James Goyette             JR Millbury H.S.          5-02.00
    7 Travis Binette            SO Oxford H.S.           J5-02.00
    8 Mark Jacobs               SR Uxbridge H.S.          5-00.00
    8 Matt Geeze                Sr Auburn H.S.            5-00.00
    8 Kelvin Church             SO Millbury H.S.          5-00.00
    8 Evan Butcher              Sr Auburn H.S.            5-00.00
    9 Cris Naff                 SO Millbury H.S.         J5-00.00
   10 Jonathan Lesieur          SR Oxford H.S.           J5-00.00
   14 Jason Tarantino           SR Millbury H.S.          4-10.00
   15 Patrick Flattery          SR Oxford H.S.            4-00.00
   -- Andrew Moss               Sr Auburn H.S.                 NH
  Boys Shot Put
  =======================================================================
      S.W.C.L.: # 47-06  2/1/2003    Brian Catalano, Northbridge
      Name                    Year School                  Finals  Points
  =======================================================================
    1 Joe Amaral                Sr Auburn H.S.           40-10.50
    2 Mark Jacobs               SR Uxbridge H.S.         40-09.00
    3 Tom Jacques               SR Uxbridge H.S.         37-05.75
    4 Robert Anderson           Sr Auburn H.S.           37-02.00
    5 Andrew Piscetelli         SO Millbury H.S.         36-03.25
    6 Justin Vogel              SR Uxbridge H.S.         35-02.50
    7 Patrick Doyle             SO Millbury H.S.         34-11.25
    8 Joshua Raymond            SO Oxford H.S.           34-10.50
    9 Craig Bedigian            SR Northbridge H.S.      34-09.00
   10 Joe Naikalis              SR Millbury H.S.         34-05.50
   11 Jonathan Brochu           SR Northbridge H.S.      33-10.50
   12 John Maguire              SR Grafton H.S.          33-00.00
   13 Jason Tarantino           SR Millbury H.S.         31-03.00
   14 Andrew Bennett            SR Oxford H.S.           31-01.00
   15 Anthony Depasquale        SR Uxbridge H.S.         30-04.00
   16 Rob Reinhardt             JR Grafton H.S.          29-08.00
   17 Connor Johnson            JR Auburn H.S.           29-07.50
   18 Robert Sharma             Sr Auburn H.S.           28-07.00
   19 Ben Richards              FR Northbridge H.S.      27-04.50
   20 Tim Jorritsma             SO Northbridge H.S.      27-00.50
   21 Chandler Rudert           JR Grafton H.S.          26-04.00
   22 Alex Rutfield             SO Grafton H.S.          24-03.50
  Mixed Shot Put j.v.
  ================================================================
      Name                    Year School                  Finals
  ================================================================
    1 Colton Cassanelli         Sr Auburn H.S.           33-07.75
    2 Chris Cullinan            Jr Auburn H.S.           32-07.50
    3 Brendan VanBeekom         Fr Auburn H.S.           32-04.50
    4 Scott Duffey              SO Millbury H.S.         29-03.00
    5 Brian Seagrave            JR Uxbridge H.S.         28-09.50
    6 Joe Daigneault            So Auburn H.S.           26-06.50
    7 Bezhad Massah             SO Grafton H.S.          25-09.75
    8 Nathan Church             SR Millbury H.S.         25-00.50
    9 Melissa Whittaker         FR Uxbridge H.S.         19-09.75
   10 Brittanee O'Malley         8 Millbury H.S.         19-08.00
   11 Chelsea McCarthy           7 Millbury H.S.         18-06.50
   12 Lisa Copland              FR Uxbridge H.S.         17-02.00