Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ct/Oct28_Childr_set1.shtml

Children's Memorial 5K

Milford, CT, October 28, 2007

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Frank Tiroletto
Race Winner Frank Tiroletto


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Children's Memorial 5K
October 28, 2007 - 5K
Milford, CT

OVERALL WINNERS

Frank Tiroletto, Orange,CT - 17:55
Kellie Walker, Branford, CT - 21:03


LOCATION
Fowler Field

Milford Harbor
WEATHER
53 Degrees
Sunny & Windy

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Frank Tiroletto         Orange  CT            126   47 ***** M 40-49        17:55    5:47/M
       2    Kevin Woodin            West Haven  CT       1753   28 ***** M 20-29        18:40    6:01/M
       3    Eric Strouse            Shelton  CT           157   17 ***** M 13-19        18:54    6:06/M
       4    Gary Du Bois            Milford  CT            89   50 ***** M 50-59        19:29    6:17/M
       5    Angelo Rosario          Bridgeport  CT        101   39     1 M 30-39        19:39    6:20/M
       6    Bill Hunter             Fairfield  CT         155   45 ***** M 40-49        19:40    6:21/M
       7    Mark Edwards            East Haven  CT        178   37     2 M 30-39        19:45    6:22/M
       8    Greg Stern              Harrison  NY          185   29     1 M 20-29        19:48    6:23/M
       9    Paul Sikora             Fairfield  CT        1782   13     1 M 13-19        20:11    6:31/M
      10    Brian N. Fidler         West Haven  CT       1747   36     3 M 30-39        20:19    6:33/M
      11    Billy Schloth           Fairfield  CT          91   13     2 M 13-19        20:21    6:34/M
      12    Brian Burrows           Milford  CT           183   50 ***** M 50-59        20:27    6:36/M
      13    Joseph Rosario          Bridgeport  CT        102   12     1 M  1-12        20:33    6:38/M
      14    Dan Kelleher            Northford  CT          81   14     3 M 13-19        20:34    6:38/M
      15    Marc Russo              Milford  CT           100   34     4 M 30-39        20:54    6:45/M
      16    Kellie Walker           North Branford  CT     55   15 ***** F 13-19        21:03    6:47/M
      17    Mike Gaffney            Westport  CT         1787   47     1 M 40-49        21:03    6:47/M
      18    Paul Moriber            Easton  CT              9   51     1 M 50-59        21:14    6:51/M
      19    Raymond Crosby          Fairfield  CT        1800   40     2 M 40-49        21:34    6:57/M
      20    Daniel Leiper           Milford  CT          1790   44     3 M 40-49        21:53    7:04/M
      21    Tom Zalonski            Northford  CT         165   36     5 M 30-39        21:56    7:05/M
      22    Kristin Tompkins        Milford  CT          1744   39 ***** F 30-39        22:10    7:09/M
      23    Michael O'Grady         Milford  CT          1780   54     2 M 50-59        22:16    7:11/M
      24    Raymond Swift           Milford  CT           180   50     3 M 50-59        22:30    7:15/M
      25    Domenico Varriale       North Branford  CT      8   57     4 M 50-59        22:38    7:18/M
      26    Rebecca Ambrose         Monroe  CT            174   34 ***** F 30-39        22:44    7:20/M
      27    Rob Backhaus            Milford  CT            33   40     4 M 40-49        22:49    7:22/M
      28    Kevin Ryan              Orange  CT             57   48     5 M 40-49        22:55    7:24/M
      29    Scott Hart              Stratford  CT          88   29     2 M 20-29        23:09    7:28/M
      30    Rosario Coronel         Bridgeport  CT        151   33     1 F 30-39        23:28    7:34/M
      31    John Corporon           Stamford  CT         1796   49     6 M 40-49        23:31    7:35/M
      32    Megan Burke             Prospect  CT         1776   16     1 F 13-19        23:36    7:37/M
      33    Gary Compare            Milford  CT           182   56     5 M 50-59        23:41    7:38/M
      34    Robert Giebisch         Woodbridge  CT         73   50     6 M 50-59        23:43    7:39/M
      35    Janis Grant             Milford  CT          1798   51 ***** F 50-59        23:46    7:40/M
      36    Christine Morandi       Fairfield  CT         150   44 ***** F 40-49        24:02    7:45/M
      37    Andrew Bob              Stratford  CT        1779   15     4 M 13-19        24:21    7:51/M
      38    Christopher Blake       Wilmington  VT        163   46     7 M 40-49        24:25    7:53/M
      39    George Noyes            Milford  CT            87   42     8 M 40-49        24:31    7:55/M
      40    John Jaser              Milford  CT            44   51     7 M 50-59        24:33    7:55/M
      41    David Walker            North Branford  CT     54   43     9 M 40-49        24:42    7:58/M
      42    Denise Emond            Stratford  CT          27   38     2 F 30-39        24:45    7:59/M
      43    Pat Connolly            Milford  CT          1783   31     6 M 30-39        24:51    8:01/M
      44    William Andrew          Oxford  CT              3   50     8 M 50-59        24:57    8:03/M
      45    Peter Battaglino        Prospect  CT         1777   43    10 M 40-49        25:14    8:08/M
      46    Clarence Chesney        Norwalk  CT           132   60     1 M 60-69        25:14    8:08/M
      47    Ron Schmitz             Milford  CT           166   50     9 M 50-59        25:23    8:11/M
      48    Jonathan Yuen           Katonah  NY           161   63     2 M 60-69        25:27    8:13/M
      49    Mark Hopwood            Trumbull  CT           24   34     7 M 30-39        25:29    8:13/M
      50    Melissa McClellan       Branford  CT           25   28     1 F 20-29        25:36    8:15/M
      51    Liesl Purviance         Milford  CT           141   35     3 F 30-39        25:47    8:19/M
      52    Evan Gauthier           Wolcott  CT           140   16     5 M 13-19        25:48    8:19/M
      53    Betsy Parker            Milford  CT           153   37     4 F 30-39        25:57    8:22/M
      54    Betsy Hopwood           Trumbull  CT           23   36     5 F 30-39        26:00    8:23/M
      55    Lisa Buchta             Branford  CT          145   41 ***** F 40-49        26:01    8:24/M
      56    Deirdre Beirne          Milford  CT           179   28     2 F 20-29        26:04    8:25/M
      57    Pete Di Nello           North Haven  CT       170   20     3 M 20-29        26:14    8:28/M
      58    Douglas Hoyt            Milford  CT           133   40    11 M 40-49        26:18    8:29/M
      59    Diane Ferreir           Shelton  CT           159   53     1 F 50-59        26:19    8:29/M
      60    Margaret Walsh          Trumbull  CT          158   40     1 F 40-49        26:19    8:29/M
      61    Christine White         Milford  CT          1754   24     3 F 20-29        26:33    8:34/M
      62    J Scott Lindwall        Fairfield  CT        1684   40    12 M 40-49        26:36    8:35/M
      63    Mark T. Greene          Milford  CT          1755   46    13 M 40-49        26:40    8:36/M
      64    Janice Hall             New Haven  CT          46   39     6 F 30-39        26:41    8:36/M
      65    George Huffman          Shelton  CT            95   50    10 M 50-59        26:52    8:40/M
      66    Thomas Rich             Stratford  CT        1786   43    14 M 40-49        26:53    8:40/M
      67    Kaitlin Wasko           Seymour  CT            28   19     2 F 13-19        27:02    8:43/M
      68    Shawn Carroll           Milford  CT            90   49    15 M 40-49        27:12    8:46/M
      69    Nicholas Zannis         Milford  CT           138   9      2 M  1-12        27:19    8:49/M
      70    Kelly Ruff              Milford  CT            83   37     7 F 30-39        27:26    8:51/M
      71    Beth Artz               Milford  CT            18   42     2 F 40-49        27:39    8:55/M
      72    Lynn Stone              Orange  CT           1766   48     3 F 40-49        27:39    8:55/M
      73    Katherine Shore         Milford  CT          1685   28     4 F 20-29        27:45    8:57/M
      74    Nicole Daly             Shelton  CT           152   37     8 F 30-39        27:46    8:57/M
      75    Marilyn Richardson      Bridgeport  CT        184   65     1 F 60-69        27:46    8:57/M
      76    Deirdre Brown           Trumbull  CT           45   44     4 F 40-49        27:46    8:57/M
      77    George Weber            West Haven  CT        131   57    11 M 50-59        27:57    9:01/M
      78    Melissa Sanford         Milford  CT          1758   24     5 F 20-29        27:58    9:01/M
      79    Mary Schumitz           Milford  CT           164   47     5 F 40-49        28:00    9:02/M
      80    Kevin Walker            North Branford  CT     56   13     6 M 13-19        28:04    9:03/M
      81    Kim Remetta             Milford  CT            21   52    12 M 50-59        28:16    9:07/M
      82    Steffi Williams         Milford  CT          1768   38     9 F 30-39        28:25    9:10/M
      83    Raymond O'Hara          Easton  CT            139   52    13 M 50-59        28:27    9:11/M
      84    Dianna Wallquist        Milford  CT          1743   31    10 F 30-39        28:31    9:12/M
      85    Gregory De Yoe          Milford  CT          1765   51    14 M 50-59        28:31    9:12/M
      86    Katy Derrico            Madison  CT            22   33    11 F 30-39        28:37    9:14/M
      87    Erin O'Grady            Milford  CT          1781   26     6 F 20-29        28:39    9:15/M
      88    Fred Palmieri           Trumbull  CT          154   43    16 M 40-49        28:46    9:17/M
      89    Florence Nichols        Stratford  CT        1785   47     6 F 40-49        29:00    9:21/M
      90    Laura Czar              Milford  CT          1795   28     7 F 20-29        29:01    9:22/M
      91    Dawn Clark              Milford  CT          1752   27     8 F 20-29        29:04    9:23/M
      92    Hannah Weissauer        Milford  CT           143   15     3 F 13-19        29:08    9:24/M
      93    Mary Zannis             Milford  CT           137   38    12 F 30-39        29:22    9:28/M
      94    Carlos Smith            Milford  CT           123   61     3 M 60-69        29:28    9:30/M
      95    Katie Garbati           Milford  CT            29   25     9 F 20-29        29:39    9:34/M
      96    Margaret Weissauer      Milford  CT           144   41     7 F 40-49        30:12    9:45/M
      97    Donald T. Mathiesen     Milford  CT          1771   67     4 M 60-69        30:13    9:45/M
      98    Bill Carroll            Milford  CT           199   19     7 M 13-19        30:15    9:45/M
      99    David Romatzick         Milford  CT           128   58    15 M 50-59        30:15    9:45/M
     100    Karen Strouse           Shelton  CT           156   49     8 F 40-49        30:27    9:49/M
    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
     101    John Barry              Orange  CT              2   53    16 M 50-59        30:36    9:52/M
     102    Steve Andranovich       Milford  CT          1791   44    17 M 40-49        30:36    9:52/M
     103    Paula Kranyak           Milford  CT           130   52     2 F 50-59        30:38    9:53/M
     104    Dawn Battaglino         Prospect  CT         1778   36    13 F 30-39        30:46    9:55/M
     105    Mark Bernard            Milford  CT            12   46    18 M 40-49        30:57    9:59/M
     106    Josh Epstein            Milford  CT          1759   27     4 M 20-29        31:20   10:06/M
     107    Leticia Roady           West Haven  CT       1683   34    14 F 30-39        31:27   10:09/M
     108    Marianne Marquez        Bridgeport  CT         74   36    15 F 30-39        31:28   10:09/M
     109    Abigail Blake           Wilmington  VT        162   14     4 F 13-19        31:28   10:09/M
     110    Carl Sylvester          Shelton  CT           127   74     1 M 70-99        31:39   10:13/M
     111    Joan Huwiler            Milford  CT          1797   44     9 F 40-49        32:28   10:28/M
     112    Jay Kranyak             Milford  CT           129   20     5 M 20-29        32:28   10:28/M
     113    Peter Mauritz           Milford  CT            59   0      1 M  0- 0        32:35   10:31/M
     114    Jo-Anne Cohan           Trumbull  CT           17   53     3 F 50-59        33:28   10:48/M
     115    Colleen Noyes           Milford  CT            86   45    10 F 40-49        33:42   10:52/M
     116    Lucy Weissauer          Milford  CT           142   11     1 F  1-12        33:46   10:54/M
     117    Ray Da Silva            Waterbury  CT          47   41    19 M 40-49        35:36   11:29/M
     118    Analita Da Silva        Waterbury  CT          48   37    16 F 30-39        35:37   11:29/M
     119    Yale Kaufman            Milford  CT          1789   11     3 M  1-12        35:58   11:36/M
     120    Cynthia Stewart         Milford  CT           146   48    11 F 40-49        36:00   11:37/M
     121    Dave Rutkowski          Milford  CT            80   52    17 M 50-59        37:28   12:05/M
     122    Maren E. Mathiesen      Milford  CT          1772   67     2 F 60-69        37:31   12:06/M
     123    Wade Hyatt              Milford  CT          1751   14     8 M 13-19        37:50   12:12/M
     124    Rena Seamon             Seymour  CT           136   43    12 F 40-49        38:28   12:25/M
     125    Lynn Bernard            Milford  CT            14   42    13 F 40-49        38:58   12:34/M
     126    Jenna Bernard           Milford  CT            13   11     2 F  1-12        39:00   12:35/M
     127    Laura Cullen            Stratford  CT        1767   32    17 F 30-39        40:29   13:04/M
     128    Stacie Di Nello                               168   47    14 F 40-49        40:29   13:04/M
     129    Rebecca Uchio           Milford  CT          1775   41    15 F 40-49        40:30   13:04/M
     130    Bill Graham             North Haven  CT        35   56    18 M 50-59        40:40   13:07/M
     131    Steve Milkey            Milford  CT             4   55    19 M 50-59        40:43   13:08/M
     132    Candace Walter          Meriden  CT             1   32    18 F 30-39        40:57   13:13/M
     133    Leslie Blake-Hyatt      Milford  CT          1749   50     4 F 50-59        44:38   14:24/M
     134    Lisa Diamond Graham     North Haven  CT        34   54     5 F 50-59        46:08   14:53/M
     135    Cheryl Santoro          Milford  CT           197   51     6 F 50-59        46:16   14:55/M
     136    Michele Walter          West Haven  CT          7   52     7 F 50-59        48:09   15:32/M
     137    Nancy Weber             Milford  CT          1757   47    16 F 40-49        48:26   15:37/M
     138    Lorraine J. Hauck       Milford  CT          1756   60     3 F 60-69        48:31   15:39/M
     139    Jeffrey Orstzewski      Milford  CT            79   31     8 M 30-39        49:29   15:58/M
     140    Kristen Pikul           Milford  CT            76   28    10 F 20-29        49:29   15:58/M
     141    Valerie Geremia         Milford  CT            96   36    19 F 30-39        50:52   16:25/M
     142    Kathy Hart-Jones        Milford  CT           181   43    17 F 40-49        50:53   16:25/M
     143    Bud Converse            Milford  CT            43   60     5 M 60-69        50:54   16:25/M
     144    Nicole Orstzewski       Milford  CT           134   30    20 F 30-39        51:04   16:28/M
     145    Kristian Pikul          Milford  CT            19   32     9 M 30-39        51:05   16:29/M
     146    Chris Montanaro         Milford  CT           125   32    10 M 30-39        51:05   16:29/M
     147    Eric Pikul              Milford  CT            75   30    11 M 30-39        51:07   16:29/M
     148    Liv Pikul               Milford  CT           124   33    21 F 30-39        51:07   16:29/M
     149    Kate Pikul              Milford  CT            20   30    22 F 30-39        51:12   16:31/M
     150    Nora Espinel            Milford  CT            11   46    18 F 40-49        51:17   16:33/M
     151    Ed J. Taylor            Milford  CT          1769   53    20 M 50-59        51:45   16:42/M
     152    Tracy E. Hoppock        North Branford  CT   1774   28    11 F 20-29        52:11   16:50/M
     153    Ellen K. Taylor         Milford  CT          1770   55     8 F 50-59        52:13   16:51/M
     154    William T. Hoppock      North Branford  CT   1773   11     4 M  1-12        52:20   16:53/M
     155    Karen Lombardi          Milford  CT           135   54     9 F 50-59        52:28   16:55/M
     156    Matthew Smith           Milford  CT          1793   44    20 M 40-49        53:42   17:19/M
     157    Susan Andrew            Oxford  CT             82   53    10 F 50-59        53:45   17:20/M
     158    Mike Di Nello                                 169   49    21 M 40-49        54:12   17:29/M
     159    Amani Zabski            Milford  CT           149   41    19 F 40-49        54:14   17:30/M
     160    Sam Garrett             Fairfield  CT          92   46    20 F 40-49        54:15   17:30/M
     161    Carol Fosrster          Milford  CT            77   61     4 F 60-69        54:31   17:35/M
     162    Robert Forster          Milford  CT            78   58    21 M 50-59        54:31   17:35/M
     163    Joyce Swanson           Milford  CT            42   55    11 F 50-59        54:32   17:35/M
     164    Maura Ward              Milford  CT          1788   40    21 F 40-49        54:35   17:36/M
     165    Blair Smith             Milford  CT          1794   44    22 F 40-49        54:35   17:36/M
     166    Debbie Grabell          Milford  CT           172   48    23 F 40-49        54:56   17:43/M
     167    Nicole Grabell          Milford  CT           173   21    12 F 20-29        54:57   17:44/M
     168    Philip Grabell          Milford  CT           171   49    22 M 40-49        54:57   17:44/M
     169    Pat Doheny              West Haven  CT        196   49    24 F 40-49        56:53   18:21/M
     170    April Hunt              Milford  CT           103   49    25 F 40-49        56:54   18:21/M
     171    Patricia Garbati        Milford  CT            31   56    12 F 50-59        57:16   18:28/M
     172    Sharon Brady            Milford  CT            32   56    13 F 50-59        57:17   18:29/M
     173    Barbara Wagner          Milford  CT            93   48    26 F 40-49        59:15   19:07/M
     174    Kelly Graham            Milford  CT           148   48    27 F 40-49        59:15   19:07/M
     175    Angel Jaggers           Milford  CT           147   36    23 F 30-39        59:15   19:07/M
     176    Sara Connolly           Milford  CT          1784   33    24 F 30-39        59:36   19:14/M
     177    Melissa Dubiel          Milford  CT            36   29    13 F 20-29      1:00:04   19:23/M
     178    Sean MacAvley           Bridgeport  CT         97   27     6 M 20-29      1:00:04   19:23/M
     179    Mindy Natale            Shelton  CT            37   33    25 F 30-39      1:00:15   19:26/M
     180    Vincent Di Palma        Shelton  CT            38   33    12 M 30-39      1:00:15   19:26/M
     181    Malu Correa             Wolcott  CT            52   41    28 F 40-49      1:02:50   20:16/M
     182    Christi Gellatly        Cheshire  CT           85   33    26 F 30-39      1:02:50   20:16/M
     183    MacKenzie Setaro        Wolcott  CT            50    8     3 F  1-12      1:02:58   20:19/M
     184    Kaylee Daniele          Wolcott  CT            53   14     5 F 13-19      1:03:22   20:26/M
     185    Kate Setaro             Wolcott  CT            49   33    27 F 30-39      1:03:22   20:26/M
     186    Participant    84                              84    0     1 F  0- 0      1:03:33   20:30/M
     187    Participant    51                              51    0     2 F  0- 0      1:03:33   20:30/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kellie Walker North Branford CT

15

16

21:03

6:47/M

2

Kristin Tompkins Milford CT

39

22

22:10

7:09/M

3

Rebecca Ambrose Monroe CT

34

26

22:44

7:20/M

 
Top

Overall Female Master Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Janis Grant Milford CT

51

35

23:46

7:40/M

2

Christine Morandi Fairfield CT

44

36

24:02

7:45/M

3

Lisa Buchta Branford CT

41

55

26:01

8:24/M

 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lucy Weissauer Milford CT

11

116

33:46

10:54/M

2

Jenna Bernard Milford CT

11

126

39:00

12:35/M

3

MacKenzie Setaro Wolcott CT

8

183

1:02:58

20:19/M

 
Top

Female 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Megan Burke Prospect CT

16

32

23:36

7:37/M

2

Kaitlin Wasko Seymour CT

19

67

27:02

8:43/M

3

Hannah Weissauer Milford CT

15

92

29:08

9:24/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Melissa McClellan Branford CT

28

50

25:36

8:15/M

2

Deirdre Beirne Milford CT

28

56

26:04

8:25/M

3

Christine White Milford CT

24

61

26:33

8:34/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rosario Coronel Bridgeport CT

33

30

23:28

7:34/M

2

Denise Emond Stratford CT

38

42

24:45

7:59/M

3

Liesl Purviance Milford CT

35

51

25:47

8:19/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Margaret Walsh Trumbull CT

40

60

26:19

8:29/M

2

Beth Artz Milford CT

42

71

27:39

8:55/M

3

Lynn Stone Orange CT

48

72

27:39

8:55/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Diane Ferreir Shelton CT

53

59

26:19

8:29/M

2

Paula Kranyak Milford CT

52

103

30:38

9:53/M

3

Jo-Anne Cohan Trumbull CT

53

114

33:28

10:48/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Marilyn Richardson Bridgeport CT

65

75

27:46

8:57/M

2

Maren E. Mathiesen Milford CT

67

122

37:31

12:06/M

3

Lorraine J. Hauck Milford CT

60

138

48:31

15:39/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

47

1

17:55

5:47/M

2

Kevin Woodin West Haven CT

28

2

18:40

6:01/M

3

Eric Strouse Shelton CT

17

3

18:54

6:06/M

 
Top

Overall Male Master Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gary Du Bois Milford CT

50

4

19:29

6:17/M

2

Bill Hunter Fairfield CT

45

6

19:40

6:21/M

3

Brian Burrows Milford CT

50

12

20:27

6:36/M

 
Top

Male 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Joseph Rosario Bridgeport CT

12

13

20:33

6:38/M

2

Nicholas Zannis Milford CT

9

69

27:19

8:49/M

3

Yale Kaufman Milford CT

11

119

35:58

11:36/M

 
Top

Male 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Paul Sikora Fairfield CT

13

9

20:11

6:31/M

2

Billy Schloth Fairfield CT

13

11

20:21

6:34/M

3

Dan Kelleher Northford CT

14

14

20:34

6:38/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Greg Stern Harrison NY

29

8

19:48

6:23/M

2

Scott Hart Stratford CT

29

29

23:09

7:28/M

3

Pete Di Nello North Haven CT

20

57

26:14

8:28/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Angelo Rosario Bridgeport CT

39

5

19:39

6:20/M

2

Mark Edwards East Haven CT

37

7

19:45

6:22/M

3

Brian N. Fidler West Haven CT

36

10

20:19

6:33/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Gaffney Westport CT

47

17

21:03

6:47/M

2

Raymond Crosby Fairfield CT

40

19

21:34

6:57/M

3

Daniel Leiper Milford CT

44

20

21:53

7:04/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Paul Moriber Easton CT

51

18

21:14

6:51/M

2

Michael O'Grady Milford CT

54

23

22:16

7:11/M

3

Raymond Swift Milford CT

50

24

22:30

7:15/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Clarence Chesney Norwalk CT

60

46

25:14

8:08/M

2

Jonathan Yuen Katonah NY

63

48

25:27

8:13/M

3

Carlos Smith Milford CT

61

94

29:28

9:30/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carl Sylvester Shelton CT

74

110

31:39

10:13/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com