Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ct/Oct20_Woodbr_set1.shtml

Woodbridge Road Race

Woodbridge, CT, October 20, 2007

Complete Overall and Divisional Results

Race WInner Josh Lorenowitz
Race WInner Josh Lorenowitz


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Woodbridge Road Race
October 20, 2007 - 5K
Woodbridge, CT

OVERALL WINNERS

Josh Lorenowitz - 16:38
Kelly Horowitz - 20:08


LOCATION
Woodbridge
Library
WEATHER
66 Degrees
Sunny

Additional Photos at www.amityrunners.com

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Josh Lorenowitz                               100   20 ***** M 19-29        16:38    5:22/M
       2    Desmond O'Grady         Southbury  CT          98   17     1 M 13-18        17:17    5:35/M
       3    Chris Dickerson         Woodbridge  CT         56   41     1 M 40-49        17:32    5:39/M
       4    Kyle Astle              Fairfield  CT          88   22     1 M 19-29        17:46    5:44/M
       5    Keith Moody             Vienna  VA             22   41     2 M 40-49        18:55    6:06/M
       6    Silent Mikowtiz                               102   30     1 M 30-39        19:14    6:12/M
       7    Marc Tierno             Fairfield  CT          90   22     2 M 19-29        19:15    6:13/M
       8    Michael Cocco           Woodbridge  CT        235   50     1 M 50-59        19:24    6:15/M
       9    Martin Espino           Trumbull  CT          149   47     3 M 40-49        19:44    6:22/M
      10    Mark Malkin             Milford  CT           161   45     4 M 40-49        19:45    6:22/M
      11    Vince Sa Fashiawitz                           105   30     2 M 30-39        20:08    6:30/M
      12    Kelly Horowitz                                 85   30 ***** F 30-39        20:08    6:30/M
      13    Rob Trumbley            Beacon Falls  CT      145   46     5 M 40-49        20:10    6:30/M
      14    Angelo Rosario          Bridgeport  CT         97   39     3 M 30-39        20:11    6:31/M
      15    Kurt De Guzman          New Haven  CT          14   47     6 M 40-49        20:13    6:31/M
      16    Rich Sitdownowitz                             135   40     7 M 40-49        20:16    6:32/M
      17    Joe Stanley             Prospect  CT          254   54     2 M 50-59        20:19    6:33/M
      18    Chris Bridge            Naugatuck  CT         110   21     3 M 19-29        20:20    6:34/M
      19    Pla Palladino           Woodbridge  CT         23   46     1 F 40-49        20:22    6:34/M
      20    Dave Chameides          Oxford  CT            148   49     8 M 40-49        20:22    6:34/M
      21    Leah Vogel              Woodbridge  CT         34   50     1 F 50-59        20:27    6:36/M
      22    Don Rapowitz                                  154   40     9 M 40-49        20:35    6:38/M
      23    Smarty Smartowitz                              89   30     4 M 30-39        20:41    6:40/M
      24    Ian Thornton            Chesire  CT           226   15     2 M 13-18        20:54    6:45/M
      25    Katie Beland            Woodbridge  CT         81   12     1 F  1-12        20:57    6:45/M
      26    Bob Stephenson          Milford  CT            55   59     3 M 50-59        20:58    6:46/M
      27    Sara Beland             Woodbridge  CT         80   12     2 F  1-12        20:59    6:46/M
      28    Joe Velardi             Bethany  CT           248   50     4 M 50-59        21:19    6:53/M
      29    Mark Lewis              Shelton  CT            18   44    10 M 40-49        21:23    6:54/M
      30    Paul J. Misur           Shelton  CT            20   48    11 M 40-49        21:28    6:55/M
      31    Curtis D'Anna           Woodbridge  CT         83   20     4 M 19-29        21:32    6:57/M
      32    Scott Huckowitz                               165   40    12 M 40-49        21:36    6:58/M
      33    Jack Horowitz                                 133   40    13 M 40-49        21:38    6:59/M
      34    Jerry Augustine         Middletown  CT         35   62     1 M 60-69        21:40    6:59/M
      35    Tony Barbequewitz                             140   40    14 M 40-49        21:44    7:01/M
      36    Nicholas Savoie         Middletown  CT         95   28     5 M 19-29        21:49    7:02/M
      37    John Weaver             Groton  CT             10   45    15 M 40-49        21:50    7:03/M
      38    Bill Trumbley           Prospect  CT          146   48    16 M 40-49        21:54    7:04/M
      39    Austin Pokluda          Woodbridge  CT         62   12     1 M  1-12        21:56    7:05/M
      40    Ben Mattheis            Cheshire  CT          208   54     5 M 50-59        21:56    7:05/M
      41    Michael Yanagisawa      Woodbridge  CT         47   16     3 M 13-18        21:57    7:05/M
      42    Kristin Paradis         Southington  CT       101   23     1 F 19-29        21:57    7:05/M
      43    Barbara Pearce          Guilford  CT           31   53     2 F 50-59        21:59    7:05/M
      44    Alex Tiktinsky          Southport  CT         224   13     4 M 13-18        22:01    7:06/M
      45    Christine Asaro         Trumbull  CT          156   39     1 F 30-39        22:01    7:06/M
      46    James Yevich            Stratford  CT          54   37     5 M 30-39        22:03    7:07/M
      47    Brett Borgognone        Woodbridge  CT         77   14     5 M 13-18        22:07    7:08/M
      48    Janet Criscuolo         Woodbridge  CT         84   33     2 F 30-39        22:10    7:09/M
      49    Robert Grober           Woodbridge  CT        164   44    17 M 40-49        22:13    7:10/M
      50    Ronnie Behringer        Norwalk  CT           167   49     2 F 40-49        22:15    7:11/M
      51    Shaun Savoie            Groton  CT             96   26     6 M 19-29        22:16    7:11/M
      52    William Buick           New Haven  CT         247   50     6 M 50-59        22:19    7:12/M
      53    Robert McLean           Woodbridge  CT        127   44    18 M 40-49        22:20    7:12/M
      54    Xiao-Jing Wang          Woodbridge  CT        169   47    19 M 40-49        22:24    7:14/M
      55    Jane Zee-Zoufaly        Bethany  CT           147   49     3 F 40-49        22:30    7:15/M
      56    Mario Guevara           Woodbridge  CT        157   48    20 M 40-49        22:31    7:16/M
      57    Jack Cronan             Wallingford  CT        36   61     2 M 60-69        22:39    7:18/M
      58    John Cocwitz                                  246   50     7 M 50-59        22:39    7:18/M
      59    Bill Begg               Newtown  CT           173   44    21 M 40-49        22:42    7:19/M
      60    McKenzie Dey            Woodbridge  CT        216   13     1 F 13-18        22:45    7:20/M
      61    Stephen Sappo           Woodbridge  CT         58   11     2 M  1-12        23:07    7:27/M
      62    Robert Orgovan          Ansonia  CT           213   61     3 M 60-69        23:11    7:29/M
      63    Bill Purcell            Woodbridge  CT        201   51     8 M 50-59        23:13    7:29/M
      64    Carolyn Wiederecht      Woodbridge  CT         43   43     4 F 40-49        23:19    7:31/M
      65    Paul Eldracher          Woodbridge  CT        159   44    22 M 40-49        23:24    7:33/M
      66    Scott Miller            Woodbridge  CT         19   40    23 M 40-49        23:25    7:33/M
      67    Ric Villareal           Waterbury  CT         150   50     9 M 50-59        23:26    7:34/M
      68    Erin  Begg              Newtown  CT           227   13     2 F 13-18        23:29    7:35/M
      69    Bruce Hubbardowitz                            211   60     4 M 60-69        23:29    7:35/M
      70    Patrick Kenefick        Woodbridge  CT         67   15     6 M 13-18        23:31    7:35/M
      71    Chris Yacobacci         Derby  CT              74   16     7 M 13-18        23:32    7:35/M
      72    Darlise Gervalowtiz                            87   30     3 F 30-39        23:34    7:36/M
      73    Louis Degannaro         Woodbridge  CT         44   10     3 M  1-12        23:41    7:38/M
      74    David Kolakoski         Woodbury  CT           16   48    24 M 40-49        23:47    7:40/M
      75    Carol Brignola          Woodbridge  CT         13   46     5 F 40-49        23:51    7:42/M
      76    Phillip Pierce          Woodbridge  CT        212   58    10 M 50-59        23:54    7:43/M
      77    Trish Ovchar            Beacon Falls  CT        9   38     4 F 30-39        23:59    7:44/M
      78    Robert Grebsich         Woodbridge  CT        245   50    11 M 50-59        24:02    7:45/M
      79    Joseph Rosario          Bridgeport  CT         78   12     4 M  1-12        24:04    7:46/M
      80    Michael Laemel          Orange  CT             17   46    25 M 40-49        24:20    7:51/M
      81    Dan Paradis             Southington  CT       152   49    26 M 40-49        24:31    7:55/M
      82    Heather Craigowitz                            168   40     6 F 40-49        24:38    7:57/M
      83    Jack Sun                Bethany  CT            61   15     8 M 13-18        24:40    7:57/M
      84    Lucian Wang             Woodbridge  CT        225   13     9 M 13-18        24:49    8:00/M
      85    David Balsleyowitz                            205   60     5 M 60-69        24:54    8:02/M
      86    David Harper            Hamden  CT            111   30     6 M 30-39        24:57    8:03/M
      87    Frank Lang              Seymour  CT           243   68     6 M 60-69        24:58    8:03/M
      88    Gabe Engel              Woodbridge  CT         73   10     5 M  1-12        25:04    8:05/M
      89    Jerry Meshell           Orange  CT             28   52    12 M 50-59        25:10    8:07/M
      90    Laurie Locowitz                               134   40     7 F 40-49        25:15    8:09/M
      91    Jim Brayowitz                                 203   50    13 M 50-59        25:15    8:09/M
      92    Allison Ponce           New Haven  CT         106   31     5 F 30-39        25:23    8:11/M
      93    Keith Lipsitz           Woodbridge  CT        160   48    27 M 40-49        25:27    8:13/M
      94    Grant Young             Woodbridge  CT        219    9     6 M  1-12        25:29    8:13/M
      95    Dan Megaphonowitz                             142   40    28 M 40-49        25:31    8:14/M
      96    Lisa Lipsitz            Woodbridge  CT        104   38     6 F 30-39        25:42    8:17/M
      97    Rocklyn Petrizzi        Woodbridge  CT        108   27     2 F 19-29        25:44    8:18/M
      98    Anthony Brignola        Woodbridge  CT         25   59    14 M 50-59        25:47    8:19/M
      99    Jacqueline Nunes        Woodbridge  CT          4   12     3 F  1-12        25:53    8:21/M
     100    Tom Bontly              New Haven  CT         107   39     7 M 30-39        25:59    8:23/M
     101    Hillary Kenyon          Woodbridge  CT         72   16     3 F 13-18        26:01    8:24/M
     102    Lauren Weaver           Groton  CT             76   13     4 F 13-18        26:03    8:24/M
     103    Eli Silvert             Woodbridge  CT        220    9     7 M  1-12        26:04    8:25/M
     104    Coco Lopowitz                                 141   40    29 M 40-49        26:07    8:25/M
     105    Anthony Nunes           Woodbridge  CT         30   50    15 M 50-59        26:09    8:26/M
     106    Doug Millowitz                                138   40    30 M 40-49        26:12    8:27/M
     107    Ashley Reidy            Woodbridge  CT         79   15     5 F 13-18        26:12    8:27/M
     108    Daniel Fordy            Woodbridge  CT         57   15    10 M 13-18        26:13    8:27/M
     109    Russell Scovin          Bethany  CT           112   48    31 M 40-49        26:14    8:28/M
     110    Wayne Cable             Woodbridge  CT         26   51    16 M 50-59        26:14    8:28/M
     111    Frank Perrotti          Hamden  CT             24   47    32 M 40-49        26:19    8:29/M
     112    Bob Davidson            Collinsville  CT      214   78     1 M 70-79        26:21    8:30/M
     113    George Huffman          Shelton  CT           206   50    17 M 50-59        26:31    8:33/M
     114    Alfred Smith            Woodbridge  CT         50   51    18 M 50-59        26:45    8:38/M
     115    Adena Coste             Woodbridge  CT          2   13     6 F 13-18        26:59    8:42/M
     116    Rick Bourdeau           Woodbridge  CT        126   44    33 M 40-49        27:00    8:43/M
     117    Joe Maturo              East Haven  VT        240   56    19 M 50-59        27:06    8:45/M
     118    Maddie Molot            Woodbridge  CT          3   11     4 F  1-12        27:07    8:45/M
     119    Jean Molot              Woodbridge  CT         21   43     8 F 40-49        27:09    8:45/M
     120    Beatrice Thomas         Woodbridge  CT         69   11     5 F  1-12        27:11    8:46/M
     121    Jennifer Hanrahan       Wallingford  CT        82   36     7 F 30-39        27:12    8:46/M
     122    Barbara Babaqueowitz                          136   40     9 F 40-49        27:20    8:49/M
     123    Claire Nessyowitz                              86   30     8 F 30-39        27:20    8:49/M
     124    Trisha Screechowitz                           139   40    10 F 40-49        27:21    8:49/M
     125    David King              Woodbridge  CT        239   60     7 M 60-69        27:30    8:52/M
     126    Katherine Lovewitz                             93   30     9 F 30-39        27:33    8:53/M
     127    Alexander Metro         New Haven  CT          37   67     8 M 60-69        27:34    8:54/M
     128    Steve Sax               Woodbridge  CT        166   44    34 M 40-49        27:37    8:55/M
     129    Vinny Asaro             Trumbull  CT          158   39     8 M 30-39        27:38    8:55/M
     130    Evan Lumpinski          Woodbridge  CT         68   11     8 M  1-12        27:39    8:55/M
     131    Andrew Cronin           Woodbridge  CT         71   13    11 M 13-18        27:53    9:00/M
     132    Tom Kenefick            Woodbridge  CT        125   48    35 M 40-49        27:56    9:01/M
     133    Mike Wu                 Woodbridge  CT         75   16    12 M 13-18        28:03    9:03/M
     134    Noelle Austin           Woodbridge  CT         52   39    10 F 30-39        28:06    9:04/M
     135    Julia Shi Md            Woodbridge  CT         49   46    11 F 40-49        28:09    9:05/M
     136    Jim Daley               Woodbridge  CT        253   60     9 M 60-69        28:24    9:10/M
     137    Patricia Krawczyk       Woodbridge  CT        172   49    12 F 40-49        28:28    9:11/M
     138    Lori Dorais             Woodbridge  CT         15   46    13 F 40-49        28:42    9:15/M
     139    Jim Sullivan            Woodbridge  CT        162   47    36 M 40-49        28:45    9:16/M
     140    Jordan Fridowitz                              103   30     9 M 30-39        28:55    9:20/M
     141    Mary Newell             New Haven  CT          29   57     3 F 50-59        28:55    9:20/M
     142    Dani Eldracher          Woodbridge  CT        218   14     7 F 13-18        29:03    9:22/M
     143    Amy Horowitz                                  204   50     4 F 50-59        29:04    9:23/M
     144    David Snow              Bethany  CT           155   44    37 M 40-49        29:21    9:28/M
     145    Frank Cappiello         Woodbridge  CT        244   50    20 M 50-59        29:22    9:28/M
     146    Ajay Bhargava           Woodbridge  CT        183   50    21 M 50-59        29:25    9:29/M
     147    Betsy Quist             Woodbridge  CT        170   42    14 F 40-49        29:26    9:30/M
     148    Mary Huda               Union  CT             171   40    15 F 40-49        29:32    9:32/M
     149    Michael Petrizzi        Woodbridge  CT        109   27     7 M 19-29        29:34    9:32/M
     150    Edward Engel            Woodbridge  CT        207   51    22 M 50-59        29:34    9:32/M
     151    Michael Battat          Woodbridge  CT         70    9     9 M  1-12        29:36    9:33/M
     152    Karen Oconnell          East Haven  CT        151   49    16 F 40-49        29:40    9:34/M
     153    Nancy Bennett-Morgens   Bethany  CT            53   43    17 F 40-49        30:03    9:42/M
     154    April Hubbardowitz                            210   60     1 F 60-69        30:13    9:45/M
     155    Mary Shurtleff          Bethany  CT            32   50     5 F 50-59        30:26    9:49/M
     156    Jenny Grober            Woodbridge  CT        217   13     8 F 13-18        30:33    9:51/M
     157    William Koob            Hamden  CT            242   64    10 M 60-69        30:37    9:53/M
     158    Aaron Barkin            Woodbridge  CT          1   11    10 M  1-12        30:39    9:53/M
     159    Priyanra Bhargava       Woodbridge  CT         60   15     9 F 13-18        30:41    9:54/M
     160    Carol Paradis           Southington  CT       153   48    18 F 40-49        30:46    9:55/M
     161    Laurie Brownowitz                              92   30    11 F 30-39        31:10   10:03/M
     162    Ken Yanagisawa Md       Woodbridge  CT         48   46    38 M 40-49        31:42   10:14/M
     163    James Pisciotta         Woodbridge  CT        209   67    11 M 60-69        31:45   10:15/M
     164    Kelly Ann Mc Carthy     Sandy Hook  CT        228   13    10 F 13-18        32:02   10:20/M
     165    Madeline Snow           Bethany  CT           223   10     6 F  1-12        32:08   10:22/M
     166    David Barkin            Woodbridge  CT         11   48    39 M 40-49        32:08   10:22/M
     167    Sara Pines              Woodbridge  CT         41   15    11 F 13-18        32:09   10:22/M
     168    Mark Yanagisawa         Woodbridge  CT         46   14    13 M 13-18        32:09   10:22/M
     169    David Cronin            Woodbridge  CT        132   48    40 M 40-49        32:32   10:30/M
     170    Shannon Lorenowitz                             99   20     3 F 19-29        32:36   10:31/M
     171    Tamir Battat            Woodbridge  CT        131   46    41 M 40-49        32:42   10:33/M
     172    Bill Tribou             Granby  CT            215   86     1 M 80-99        33:15   10:44/M
     173    Sharon Smartyowitz                            137   40    19 F 40-49        33:23   10:46/M
     174    Brownie Brunowtiz                              91   30    10 M 30-39        33:24   10:46/M
     175    Davi Horowitz                                 143   40    20 F 40-49        33:25   10:47/M
     176    Mike Lumpinski          Woodbridge  CT        129   44    42 M 40-49        33:38   10:51/M
     177    Betsy Lovwitz                                  94   30    12 F 30-39        34:17   11:04/M
     178    Clark Lovewitz                                144   40    43 M 40-49        34:18   11:04/M
     179    Helene Battat           Woodbridge  CT        130   46    21 F 40-49        34:21   11:05/M
     180    Jan McKeown             Prospect  CT          237   61     2 F 60-69        35:27   11:26/M
     181    Ed Perkowski            Stratford  CT         241   53    23 M 50-59        35:55   11:35/M
     182    Carolyn Stevens         Woodbridge  CT         65   14    12 F 13-18        37:39   12:09/M
     183    Meghan McGovern         Woodbridge  CT         63   13    13 F 13-18        37:49   12:12/M
     184    Chris Nunes             Woodbridge  CT        222   10    11 M  1-12        38:32   12:26/M
     185    James Cramond           Monroe  CT             42   60    12 M 60-69        40:00   12:54/M
     186    George Whitney          Orange  CT             40   88     2 M 80-99        40:12   12:58/M
     187    Ann Louise Onton        Woodbridge  CT        238   64     3 F 60-69        40:48   13:10/M
     188    Jo Brayowitz                                  163   40    22 F 40-49        40:52   13:11/M
     189    Kathy Barkin            Woodbridge  CT         12   49    23 F 40-49        41:19   13:20/M
     190    June Lovewitz                                 202   60     4 F 60-69        41:50   13:30/M
     191    Doris Beland            Meriden  CT           236   78     1 F 70-79        42:01   13:33/M
     192    Maya Bramstein          Bethany  CT            66   14    14 F 13-18        43:21   13:59/M
     193    Molly McGovern          Woodbridge  CT         64   13    15 F 13-18        44:38   14:24/M
     194    Barb Perrotti           Hamden  CT            128   43    24 F 40-49        44:38   14:24/M
     195    Lucia Bianchi           Woodbridge  CT         39   77     2 F 70-79        47:21   15:16/M
     196    Shirley Baronowitz                            250   70     3 F 70-79        54:17   17:31/M   

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

 

Men: 0- 0 1-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 0- 0 1-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

5K

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kelly Horowitz  

30

12

20:08

6:30/M

 
Top

Women 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Katie Beland Woodbridge CT

12

25

20:57

6:45/M

2

Sara Beland Woodbridge CT

12

27

20:59

6:46/M

3

Jacqueline Nunes Woodbridge CT

12

99

25:53

8:21/M

 
Top

Women 13 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

McKenzie Dey Woodbridge CT

13

60

22:45

7:20/M

2

Erin Begg Newtown CT

13

68

23:29

7:35/M

3

Hillary Kenyon Woodbridge CT

16

101

26:01

8:24/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kristin Paradis Southington CT

23

42

21:57

7:05/M

2

Rocklyn Petrizzi Woodbridge CT

27

97

25:44

8:18/M

3

Shannon Lorenowitz  

20

170

32:36

10:31/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Asaro Trumbull CT

39

45

22:01

7:06/M

2

Janet Criscuolo Woodbridge CT

33

48

22:10

7:09/M

3

Darlise Gervalowtiz  

30

72

23:34

7:36/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Pla Palladino Woodbridge CT

46

19

20:22

6:34/M

2

Ronnie Behringer Norwalk CT

49

50

22:15

7:11/M

3

Jane Zee-Zoufaly Bethany CT

49

55

22:30

7:15/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Leah Vogel Woodbridge CT

50

21

20:27

6:36/M

2

Barbara Pearce Guilford CT

53

43

21:59

7:05/M

3

Mary Newell New Haven CT

57

141

28:55

9:20/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

April Hubbardowitz  

60

154

30:13

9:45/M

2

Jan McKeown Prospect CT

61

180

35:27

11:26/M

3

Ann Louise Onton Woodbridge CT

64

187

40:48

13:10/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Doris Beland Meriden CT

78

191

42:01

13:33/M

2

Lucia Bianchi Woodbridge CT

77

195

47:21

15:16/M

3

Shirley Baronowitz  

70

196

54:17

17:31/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Josh Lorenowitz  

20

1

16:38

5:22/M

 
Top

Men 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Austin Pokluda Woodbridge CT

12

39

21:56

7:05/M

2

Stephen Sappo Woodbridge CT

11

61

23:07

7:27/M

3

Louis Degannaro Woodbridge CT

10

73

23:41

7:38/M

 
Top

Men 13 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Desmond O'Grady Southbury CT

17

2

17:17

5:35/M

2

Ian Thornton Chesire CT

15

24

20:54

6:45/M

3

Michael Yanagisawa Woodbridge CT

16

41

21:57

7:05/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kyle Astle Fairfield CT

22

4

17:46

5:44/M

2

Marc Tierno Fairfield CT

22

7

19:15

6:13/M

3

Chris Bridge Naugatuck CT

21

18

20:20

6:34/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Silent Mikowtiz  

30

6

19:14

6:12/M

2

Vince Sa Fashiawitz  

30

11

20:08

6:30/M

3

Angelo Rosario Bridgeport CT

39

14

20:11

6:31/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Chris Dickerson Woodbridge CT

41

3

17:32

5:39/M

2

Keith Moody Vienna VA

41

5

18:55

6:06/M

3

Martin Espino Trumbull CT

47

9

19:44

6:22/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Cocco Woodbridge CT

50

8

19:24

6:15/M

2

Joe Stanley Prospect CT

54

17

20:19

6:33/M

3

Bob Stephenson Milford CT

59

26

20:58

6:46/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jerry Augustine Middletown CT

62

34

21:40

6:59/M

2

Jack Cronan Wallingford CT

61

57

22:39

7:18/M

3

Robert Orgovan Ansonia CT

61

62

23:11

7:29/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Davidson Collinsville CT

78

112

26:21

8:30/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bill Tribou Granby CT

86

172

33:15

10:44/M

2

George Whitney Orange CT

88

186

40:12

12:58/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com