Find this page online at www.coolrunning.com/results/06/ma/Dec30_Lous4x_set1.shtml

Lou's 4x1600 Relay - 6th annual (with splits)

Boston University, Boston, MA, December 30, 2006

Full results with splits for each leg


Lou's 4 x 1600 Relay (6th Annual)
Saturday, December 30, 2006
Boston University, Boston MA
TEAMS WITH SPLITS

(Name order as submitted on forms - may not be the order run)

Heat 1 (all splits Fully Automatic Times from FinishLynx)
1.Skyhawks                 17:43.51
Joe Ryan  4:30.62
Josh Andrews  4:24.92
Matt Meagher  4:34.18
Keith Gill  4:13.79  *** Fastest split of day

2.Lynx Elite Students      17:47.01
Eric MacDonald 4:32.73
Mike Grant 4:21.88
Harry Norton 4:24.05
Tim Catoggio 4:28.35

3.D'Ya Luv It              17:56.57
Tom Davis 4:36.37
Phil Putis 4:19.56
Mike Fisher 4:31.09
Dan Sieczkiewicz 4:29.55

4.Whirlaway RT Masters     18:38.12
Mike Cooney  4:41.82
Paul Hammond 4:45.46
Craig Fram  4:32.55
Doug Martyn 4:32.29

5.MV-1                     18:53.68
Dan Anastos 4:31.89
John Lawrence 4:48.88
Shawn Conrad 4:53.99
Alex Gomes 4:38.92

6.Sufferfest               19:20.48
Jared Belliveau 4:48.74
Zach Deloughery 5:04.58
Coley Carden 4:58.01
Ryan Kerrigan 4:29.15

7.MV-2                     20:19.40
Tom Holden 5:00.50
Sean Ouellette 5:09.10
Chris Lawrence 4:58.00
Kevin Monteiro 5:11.80

HEAT 2 (splits hand times)
1.MV-3                     19:58.73
Mark Dawson 4:58.2
Gabe Swindell 5:10.8
Ramses Montero 4:53.8
Ryan Conrad 4:56.0

2.HFC Striders             21:05.03
Paul Corcoran 4:59.5
Andy Smith 5:17.2
Steve Houde 5:45.6
Frank Nelson 5:02.8

3.HFC Striders Also        21:09.54  Co-Ed 3/1
Meaghan Shaw 5:21.1
Paul Muldoon 5:30.3
John Haederle 5:33.7
Jason Cakouras 4:44.6

4.Somerville Road Runners  21:29.52  Co-Ed 2/2
Larissa Bifano 5:32.8  
Devin Guarnotta 5:24.7
Mariah Titlow 5:31.2
Ken Kozloff 5:00.9

5.HooRay                   21:30.97  WOMEN - 1st
Bridget DeVincent 5:19.2
Lauren Eynatian 5:23.5
Kelly Chaisson 5:33.2
Dana DeIngenis 5:15.1  *** Fastest Womens' Split 

6.Gr.Boston TC             22:11.74  WOMEN - 2nd
Emily Raymond 5:16.9
Michelle Lang 5:42.1
Allison McCabe 5:11.8
Katie Fobert 6:01.0

7.PR Moose Milers 50+      22:19.72
Rich Stockdale 5:32.3
Dana Waterman 5:57.2
Tom Kolb 5:37.9
Randy Waterman 5:12.4

8.Flagstaff United         22:41.09
Mark Mayall 5:57.2
Mike Toomey 5:10.7
Marcus Vargus 6:02.6
Ryan Straight 5:30.6

9.Ying-Yangs               22:43.63  WOMEN - 3rd
Kristina Coriaty 5:28.2
Katie Brague 5:34.3
Alicia Souza 6;04.9
Jenny Gardynski 5:36.3

10.Somerville RR Vitamin D 24:58.75  Co-Ed 2/2
Adena Schutzberg 6:36.0
Kelly Kozloff 6:40.4
Reji James 5:42.9
Jerome Lang 5:59.5