Find this page online at www.coolrunning.com/results/06/ct/Jun3_Lauren_set1.shtml

Lauren's Run

Cromwell, CT, June 3, 2006

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner John Paggiolio
Race Winner John Paggiolio


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Lauren's Run
June 3, 2006 - 5K
Cromwell, CT

OVERALL WINNERS

John Paggiolio, Marlborough, CT - 18:13
Eileen Lawrence, Killingworth, CT - 20:40


LOCATION
Watrous

Park
WEATHER
61 Degrees
Rain & Humid

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    John Paggioli           Marlborough  CT     40     1 M 40-49        18:13    5:53/M
       2    Ed Beaudry              Middletown  CT      16     1 M 16-19        18:55    6:06/M
       3    Forrest Misenti         Haddam  CT          15     1 M 11-15        19:08    6:10/M
       4    John Costello           Tolland  CT         35     1 M 30-39        19:15    6:13/M
       5    Ed Drew                 Middletown  CT      50     1 M 50-59        19:39    6:20/M
       6    Chris Lawrence          Killingworth  CT    39     2 M 30-39        19:59    6:27/M
       7    William Varhue          Middletown  CT      42     2 M 40-49        20:09    6:30/M
       8    Peter Drakopoulos       Rocky Hill  CT      46     3 M 40-49        20:15    6:32/M
       9    Dave Jacobs             Niantic  CT         61     1 M 60-69        20:18    6:33/M
      10    David Wade              Manchester  CT      31     3 M 30-39        20:20    6:34/M
      11    Ross Hanson             Middletown  CT      20     1 M 20-29        20:35    6:38/M
      12    Steven Stafstrom        Cromwell  CT        23     2 M 20-29        20:38    6:39/M
      13    Eileen Lawrence         Killingworth  CT    39     1 F 30-39        20:40    6:40/M
      14    Andrew Sweeney          Cromwell  CT        16     2 M 16-19        20:54    6:45/M
      15    Bob Bailey              Cromwell  CT        55     2 M 50-59        21:25    6:55/M
      16    Nima Zangeneh           Ellington  CT       31     4 M 30-39        21:26    6:55/M
      17    Susan Golden            Vernon  CT          24     1 F 20-29        21:33    6:57/M
      18    Hugh Pearson            Durham  CT          50     3 M 50-59        21:38    6:59/M
      19    Carol Fraleigh          Glastonbury  CT     39     2 F 30-39        21:38    6:59/M
      20    Ben Mattheis            Cheshire  CT        52     4 M 50-59        21:56    7:05/M
      21    Brian Townsend          Cromwell  CT        15     2 M 11-15        22:07    7:08/M
      22    Pamela Cahill           Hebron  CT          42     1 F 40-49        22:10    7:09/M
      23    Kim Wright              Rocky Hill  CT      39     3 F 30-39        22:17    7:11/M
      24    Debra Houle             Durham  CT          44     2 F 40-49        22:18    7:12/M
      25    Felix Rodriguez         Cromwell  CT        37     5 M 30-39        22:40    7:19/M
      26    Johnnie Walker          Cromwell  CT        11     3 M 11-15        22:41    7:19/M
      27    Carla Anderson          Meriden  CT         16     1 F 16-19        22:50    7:22/M
      28    Andy Dewey              Cromwell  CT        41     4 M 40-49        22:51    7:22/M
      29    John Feery Jr.          Cromwell  CT        19     3 M 16-19        22:53    7:23/M
      30    David Preli             Cromwell  CT        17     4 M 16-19        22:53    7:23/M
      31    Kevin Yawgel            Cromwell  CT        10     1 M  2-10        22:56    7:24/M
      32    Ralph Pulver            Farmington  CT      46     5 M 40-49        23:05    7:27/M
      33    Guy Pulino              Moodus  CT          61     2 M 60-69        23:06    7:27/M
      34    Louis Tobias            Cromwell  CT        11     4 M 11-15        23:14    7:30/M
      35    Tom Turkington          Cromwell  CT        40     6 M 40-49        23:27    7:34/M
      36    Gary Nolan              Portland  CT        46     7 M 40-49        23:40    7:38/M
      37    Joanie Darling          Killingworth  CT    42     3 F 40-49        23:48    7:41/M
      38    David Lilhik            Farmington  CT      52     5 M 50-59        23:58    7:44/M
      39    Michele Schanker        Lancaster  CA       28     2 F 20-29        24:23    7:52/M
      40    Evan Glaude             East Hampton  CT    14     5 M 11-15        24:28    7:54/M
      41    Joan Munroe             Newington  CT       51     1 F 50-59        24:31    7:55/M
      42    Chiara Medina           Plainville  CT      43     4 F 40-49        24:40    7:57/M
      43    Jeff Madej              Cromwell  CT        17     5 M 16-19        24:41    7:58/M
      44    Clifford Lombardo       Higganum  CT        53     6 M 50-59        24:45    7:59/M
      45    Dan Preli               Cromwell  CT        20     3 M 20-29        24:47    8:00/M
      46    Edwina Newbury          Rocky Hill  CT      48     5 F 40-49        24:52    8:01/M
      47    Jeff Flynn              Clinton  CT         46     8 M 40-49        24:54    8:02/M
      48    Doug Shively            Enfield  CT         49     9 M 40-49        24:55    8:02/M
      49    Jon Hardacker           Cromwell  CT        16     6 M 16-19        24:55    8:02/M
      50    Vanessa Powell          Cromwell  CT        13     1 F 11-15        25:02    8:05/M
      51    Helen Hanson            Middletown  CT      21     3 F 20-29        25:03    8:05/M
      52    David Horn              Cromwell  CT        51     7 M 50-59        25:08    8:06/M
      53    Marcus Delciampo        Cromwell  CT        15     6 M 11-15        25:11    8:07/M
      54    Andrew Anderson         Meriden  CT         52     8 M 50-59        25:48    8:19/M
      55    Ehwira Stefens          Cromwell  CT        29     4 F 20-29        25:51    8:20/M
      56    Matthew Bucher          Cromwell  CT        10     2 M  2-10        25:54    8:21/M
      57    Jessica Asadourian      Rocky Hill  CT      27     5 F 20-29        26:00    8:23/M
      58    Ted Wethje              Cromwell  CT        56     9 M 50-59        26:04    8:25/M
      59    John Corona             Durham  CT          13     7 M 11-15        26:08    8:26/M
      60    Guy Glaude              East Hampton  CT    44    10 M 40-49        26:09    8:26/M
      61    Judy Kroha              Cromwell  CT        46     6 F 40-49        26:09    8:26/M
      62    Richard Zbrozek         Berlin  CT          59    10 M 50-59        26:10    8:26/M
      63    Emily Tully             South Windsor  CT    0     1 F  0- 1        26:14    8:28/M
      64    Jessica Augeri          Cromwell  CT        11     2 F 11-15        26:28    8:32/M
      65    Craig Powell            Cromwell  CT        49    11 M 40-49        26:31    8:33/M
      66    Ryan Hopley             Cromwell  CT        10     3 M  2-10        26:33    8:34/M
      67    Matthew Turkington      Cromwell  CT        9      4 M  2-10        26:34    8:34/M
      68    Betty Cannella          Ellington  CT       48     7 F 40-49        26:34    8:34/M
      69    Kevin Cahill            Hebron  CT          43    12 M 40-49        26:34    8:34/M
      70    Michelle Turkington     Cromwell  CT        11     3 F 11-15        26:35    8:35/M
      71    Lisa Asadourian         Wethersfield  CT    0      2 F  0- 1        26:38    8:35/M
      72    Dylan Shirley           Cromwell  CT        14     8 M 11-15        26:53    8:40/M
      73    Frank Preli             Cromwell  CT        49    13 M 40-49        26:59    8:42/M
      74    Derek Santavenere       Cromwell  CT        20     4 M 20-29        27:00    8:43/M
      75    Kristina Burley         Killingworth  CT    35     4 F 30-39        27:04    8:44/M
      76    Dave Kroha              Cromwell  CT        49    14 M 40-49        27:06    8:45/M
      77    Frank Minichiello       North Haven  CT     55    11 M 50-59        27:07    8:45/M
      78    Sherri Condon           Middletown  CT      41     8 F 40-49        27:08    8:45/M
      79    Pamela Rose Sitkiewicz  Middletown  CT      13     4 F 11-15        27:15    8:47/M
      80    Melanie Rasmus          Higganum  CT        16     2 F 16-19        27:16    8:48/M
      81    Mathew Smith            Cromwell  CT        14     9 M 11-15        27:17    8:48/M
      82    Martin Rosa             Cromwell  CT        15    10 M 11-15        27:18    8:48/M
      83    Adriana Kroha           Cromwell  CT        11     5 F 11-15        27:21    8:49/M
      84    Participant   285                            0     1 M  0- 0        27:23    8:50/M
      85    Camila Maron            Middletown  CT      15     6 F 11-15        27:27    8:51/M
      86    Tracy Augeri            Cromwell  CT        42     9 F 40-49        27:34    8:54/M
      87    Russ Hamilton           Portland  CT        52    12 M 50-59        27:36    8:54/M
      88    Bill Meyer              East Hartford  CT   51    13 M 50-59        27:40    8:55/M
      89    Allison Savage          Cromwell  CT        22     6 F 20-29        27:42    8:56/M
      90    Chaz Vicino             Cromwell  CT        27     5 M 20-29        27:42    8:56/M
      91    Christine Sawamura      Manchester  CT      38     5 F 30-39        27:44    8:57/M
      92    Chaz Walker             Cromwell  CT        15    11 M 11-15        27:44    8:57/M
      93    Katie Pearson           Durham  CT          16     3 F 16-19        27:47    8:58/M
      94    Terry Gerlat            Plainville  CT      34     6 F 30-39        27:47    8:58/M
      95    Jake Regula             Cromwell  CT        9      5 M  2-10        27:54    9:00/M
      96    Kristin Kroha           Cromwell  CT        20     7 F 20-29        28:09    9:05/M
      97    Chip Walker             Cromwell  CT        47    15 M 40-49        28:10    9:05/M
      98    Britney Halpin          Cromwell  CT        16     4 F 16-19        28:10    9:05/M
      99    Tommy Ryan              Cromwell  CT        16     7 M 16-19        28:30    9:12/M
     100    Diane Chrusciel         New Britain  CT     49    10 F 40-49        28:35    9:13/M
     101    Karen Routhier          Wethersfield  CT     0     3 F  0- 1        28:49    9:18/M
     102    Jonathan Cosgrove       Marlborough  CT     21     6 M 20-29        28:52    9:19/M
     103    Rachel Truss            Newington  Ct       43    11 F 40-49        28:55    9:20/M
     104    Dianne Shields          Wethersfield  CT    41    12 F 40-49        29:05    9:23/M
     105    Joan Jakiela            Rocky Hill  CT      52     2 F 50-59        29:16    9:26/M
     106    Taylor Feery            Cromwell  CT        15    12 M 11-15        29:37    9:33/M
     107    Stephanie Ingraham      Cromwell  CT        15     7 F 11-15        29:38    9:34/M
     108    Jennifer Kantrowitz     Middletown  CT      29     8 F 20-29        29:43    9:35/M
     109    Kim Preli               Cromwell  CT        48    13 F 40-49        29:46    9:36/M
     110    Susan Yawsel            Cromwell  CT        45    14 F 40-49        29:49    9:37/M
     111    Michelle Mazzotta       Cromwell  CT        19     5 F 16-19        29:54    9:39/M
     112    Alyssa Townsend         Cromwell  CT        11     8 F 11-15        29:56    9:39/M
     113    Michael Bailey          Cromwell  CT        37     6 M 30-39        29:57    9:40/M
     114    Lindsay Ryan            Cromwell  CT        0      4 F  0- 1        30:13    9:45/M
     115    Amy Krauth              Portland  CT        15     9 F 11-15        30:14    9:45/M
     116    Dana Humphreys          Suffield  CT        52     3 F 50-59        30:15    9:45/M
     117    Eric Wethje             Middletown  CT      26     7 M 20-29        30:16    9:46/M
     118    Mary Walsh              Niantic  CT         43    15 F 40-49        30:20    9:47/M
     119    Eric Stearns            Cromwell  CT        36     7 M 30-39        30:25    9:49/M
     120    Celeste Stearns         Cromwell  CT        36     7 F 30-39        30:26    9:49/M
     121    Scott Stalker           Cromwell  CT        43    16 M 40-49        30:31    9:51/M
     122    Melanie Champion        Meriden  CT         47    16 F 40-49        30:42    9:54/M
     123    Edith Hanson            Middletown  CT      16     6 F 16-19        30:53    9:58/M
     124    Gloria Maron            Middletown  CT      55     4 F 50-59        31:11   10:04/M
     125    Jaye Delciampo          Cromwell  CT        11    10 F 11-15        31:17   10:05/M
     126    Terry Turner            Chester  CT         33     8 F 30-39        31:17   10:05/M
     127    Sarah Tobias            Cromwell  CT        13    11 F 11-15        31:22   10:07/M
     128    Ryan Sweeney            Cromwell  CT        13    13 M 11-15        31:22   10:07/M
     129    Cameron Sweeney         Cromwell  CT         9     6 M  2-10        31:29   10:09/M
     130    Mary Beth Sweeney       Cromwell  CT        37     9 F 30-39        32:03   10:20/M
     131    Kathleen Corona         Durham  CT          37    10 F 30-39        32:08   10:22/M
     132    Bob Maron               Middletown  CT      56    14 M 50-59        32:37   10:31/M
     133    Sarah Hamilton          Portland  CT        19     7 F 16-19        32:51   10:36/M
     134    Richard Byrel           Middletown  CT      48    17 M 40-49        33:12   10:43/M
     135    Maureen Daly            Old Saybrook  CT    35    11 F 30-39        33:28   10:48/M
     136    Madelyne Siewertsen     Vernon  CT          41    17 F 40-49        34:25   11:06/M
     137    Cara Paolino            Cromwell  CT        12    12 F 11-15        34:37   11:10/M
     138    Ed Snyder               Wallingford  CT     59    15 M 50-59        34:44   11:12/M
     139    Vanessa Cerasani        Rocky Hill  CT      18     8 F 16-19        35:04   11:19/M
     140    Sabrina Gionfriddo      Cromwell  CT        12    13 F 11-15        35:05   11:19/M
     141    Thomas Shirley          New Britain  CT     38     8 M 30-39        35:23   11:25/M
     142    Greg Ostrinski          North Haven  CT     13    14 M 11-15        35:40   11:30/M
     143    Walter Ostrinski        North Haven  CT     48    18 M 40-49        35:41   11:31/M
     144    Gillian Petruzello      Cromwell  CT        12    14 F 11-15        35:51   11:34/M
     145    Jamie Lemanski          Cromwell  CT        13    15 F 11-15        36:01   11:37/M
     146    Janelle Sands           Cromwell  CT        14    16 F 11-15        36:01   11:37/M
     147    Christopher Essex       Bethlhem  CT        26     8 M 20-29        36:22   11:44/M
     148    Margaret Hasbrouck      Cromwell  CT        24     9 F 20-29        36:22   11:44/M
     149    Debra Morra             Middletown  CT      47    18 F 40-49        36:52   11:54/M
     150    Grace Krussell          Newington  CT       13    17 F 11-15        37:02   11:57/M
     151    Jay Krussell            Newington  CT       46    19 M 40-49        37:03   11:57/M
     152    Jim O' Rourke           Cromwell  CT        42    20 M 40-49        37:15   12:01/M
     153    Courtney Holzer         Cromwell  CT        12    18 F 11-15        37:53   12:13/M
     154    Alicia Holzer           Cromwell  CT        15    19 F 11-15        38:34   12:26/M
     155    George Townsend         Cromwell  CT        46    21 M 40-49        39:26   12:43/M
     156    Joseph Duffy            Durham  CT          53    16 M 50-59        41:12   13:17/M
     157    Meg McDowell            Durham  CT          15    20 F 11-15        43:19   13:58/M
     158    Christine Crandall      Cromwell  CT        17     9 F 16-19        43:25   14:00/M
     159    Ashley Doolittle        Middletown  CT      15    21 F 11-15        43:25   14:00/M
     160    Marianne O'Neil         Cromwell  CT        17    10 F 16-19        43:40   14:05/M
     161    Gary Lord               Cromwell  CT        49    22 M 40-49        44:23   14:19/M
     162    Rhonda Lentini          Cromwell  CT        51     5 F 50-59        44:24   14:19/M
     163    Carolyn Boorman         Cromwell  CT        14    22 F 11-15        45:54   14:48/M
     164    Samantha Hamilton       Portland  CT        14    23 F 11-15        45:55   14:49/M
     165    Lisa Farrell            Windsor  CT         40    19 F 40-49        47:00   15:10/M
     166    Sandy Feery             Cromwell  CT        53     6 F 50-59        47:06   15:12/M
     167    Patrice Donovan         Cromwell  CT        53     7 F 50-59        47:15   15:15/M
     168    Dede Gould              Cromwell  CT        44    20 F 40-49        47:15   15:15/M
     169    Bandit Number   900                                2 M  0- 0        47:15   15:15/M
     170    Maryann Steuernagel     Cromwell  CT        43    21 F 40-49        49:06   15:50/M
     171    Angela Delciampo        Cromwell  CT        44    22 F 40-49        49:23   15:56/M
     172    Rosanne Griffith        Cromwell  CT        49    23 F 40-49        49:23   15:56/M
     173    Bill Reis               Cromwell  CT        46    23 M 40-49        49:27   15:57/M
     174    Paula Reis              Cromwell  CT        44    24 F 40-49        49:30   15:58/M
     175    Nancy La Bella          Cromwell  CT        45    25 F 40-49        50:23   16:15/M
     176    Joy Boorman             Cromwell  CT        19    11 F 16-19        50:24   16:15/M
     177    Danielle Owen           Cromwell  CT        20    10 F 20-29        51:45   16:42/M
     178    Kathy Nadeau            Cromwell  CT        51     8 F 50-59        51:46   16:42/M
     179    Pat Cosgrove            Marlborough  CT     53     9 F 50-59        52:58   17:05/M
     180    Brendon Bell            Middletown  CT      19     8 M 16-19        53:03   17:07/M
     181    Brian Bell              Middletown  CT      20     9 M 20-29        53:05   17:07/M
     182    Ann-Marie Bell          Middletown  CT      44    26 F 40-49        53:16   17:11/M
     183    Frank Ramsay            Cromwell  CT        48    24 M 40-49        53:28   17:15/M
     184    Carey Anne Nadeau       Cromwell  CT        19    12 F 16-19        53:34   17:17/M
     185    Shana Mc Mahon          Cromwell  CT        19    13 F 16-19        53:34   17:17/M
     186    Ally Hominski           Glastonbury  CT     20    11 F 20-29        53:35   17:17/M
     187    Nicole Buonauito        Cromwell  CT        20    12 F 20-29        53:36   17:17/M
     188    Ashley Hunt             Portland  CT        20    13 F 20-29        53:36   17:17/M
     189    Rachel Hunt             Portland  CT        21    14 F 20-29        53:37   17:18/M
     190    Jenny Godwin            Portland  CT        20    15 F 20-29        53:38   17:18/M
     191    Lorelei Walton          Cromwell  CT        43    27 F 40-49        53:56   17:24/M
     192    Anita Duffy             Durham  CT          54    10 F 50-59        53:59   17:25/M
     193    Katherine Donahue       Cromwell  CT        44    28 F 40-49        54:00   17:25/M
     194    Sue Paolino             Cromwell  CT        45    29 F 40-49        54:11   17:29/M
     195    Lowrey Petruzello       Cromwell  CT        46    30 F 40-49        54:12   17:29/M
     196    Joan Ahlquist           Cromwell  CT        52    11 F 50-59        54:12   17:29/M
     197    Joann Lukas             Manchester  CT      47    31 F 40-49        54:16   17:30/M
     198    Sue Girard              South Windsor  CT   47    32 F 40-49        54:16   17:30/M
     199    Ann McCann              Andover  CT         47    33 F 40-49        54:18   17:31/M
     200    Dennis Beaudry          Middletown  CT      8      7 M  2-10        57:11   18:27/M
     201    Ed Beaudry Jr           Middletown  CT      47    25 M 40-49        57:18   18:29/M
     202    Jeanne Crandall         Cromwell  CT        53    12 F 50-59      1:02:36   20:12/M
     203    Anthony Varricchio      Cromwell  CT         0     1 M  0- 1      1:02:36   20:12/M
     204    David Crandall          Cromwell  CT        53    17 M 50-59      1:02:36   20:12/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-10 11-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-10 11-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5K Run/Walk

Women 11 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Vanessa Powell Cromwell CT

13

50

25:02

8:05/M

2

Jessica Augeri Cromwell CT

11

64

26:28

8:32/M

3

Michelle Turkington Cromwell CT

11

70

26:35

8:35/M

 
Top

Women 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Carla Anderson Meriden CT

16

27

22:50

7:22/M

2

Melanie Rasmus Higganum CT

16

80

27:16

8:48/M

3

Katie Pearson Durham CT

16

93

27:47

8:58/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Golden Vernon CT

24

17

21:33

6:57/M

2

Michele Schanker Lancaster CA

28

39

24:23

7:52/M

3

Helen Hanson Middletown CT

21

51

25:03

8:05/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Eileen Lawrence Killingworth CT

39

13

20:40

6:40/M

2

Carol Fraleigh Glastonbury CT

39

19

21:38

6:59/M

3

Kim Wright Rocky Hill CT

39

23

22:17

7:11/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Pamela Cahill Hebron CT

42

22

22:10

7:09/M

2

Debra Houle Durham CT

44

24

22:18

7:12/M

3

Joanie Darling Killingworth CT

42

37

23:48

7:41/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Joan Munroe Newington CT

51

41

24:31

7:55/M

2

Joan Jakiela Rocky Hill CT

52

105

29:16

9:26/M

3

Dana Humphreys Suffield CT

52

116

30:15

9:45/M

 
Top

Men 10 & Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kevin Yawgel Cromwell CT

10

31

22:56

7:24/M

2

Matthew Bucher Cromwell CT

10

56

25:54

8:21/M

3

Ryan Hopley Cromwell CT

10

66

26:33

8:34/M

 
Top

Men 11 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Forrest Misenti Haddam CT

15

3

19:08

6:10/M

2

Brian Townsend Cromwell CT

15

21

22:07

7:08/M

3

Johnnie Walker Cromwell CT

11

26

22:41

7:19/M

 
Top

Men 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ed Beaudry Middletown CT

16

2

18:55

6:06/M

2

Andrew Sweeney Cromwell CT

16

14

20:54

6:45/M

3

John Feery Jr. Cromwell CT

19

29

22:53

7:23/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ross Hanson Middletown CT

20

11

20:35

6:38/M

2

Steven Stafstrom Cromwell CT

23

12

20:38

6:39/M

3

Dan Preli Cromwell CT

20

45

24:47

8:00/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Costello Tolland CT

35

4

19:15

6:13/M

2

Chris Lawrence Killingworth CT

39

6

19:59

6:27/M

3

David Wade Manchester CT

31

10

20:20

6:34/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Paggioli Marlborough CT

40

1

18:13

5:53/M

2

William Varhue Middletown CT

42

7

20:09

6:30/M

3

Peter Drakopoulos Rocky Hill CT

46

8

20:15

6:32/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ed Drew Middletown CT

50

5

19:39

6:20/M

2

Bob Bailey Cromwell CT

55

15

21:25

6:55/M

3

Hugh Pearson Durham CT

50

18

21:38

6:59/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dave Jacobs Niantic CT

61

9

20:18

6:33/M

2

Guy Pulino Moodus CT

61

33

23:06

7:27/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com