Find this page online at www.coolrunning.com/results/06/ct/Jul22_SpaceR_set1.shtml

Space Race

East Granby, CT, July 22, 2006

Overall Results - Space Race 5K

Results by ClubCT, Jim Gerweck

For more race information, see Race produced by Hartford Marathon Foundation. .

First Annual
Bradley Space Race
22-Jul-06
CT 5km Windsor Locks
drizzle at start Warm humid
MEN'S WINNER: Mark Hixson - 16:21
WOMEN'S WINNER: Melissa Guckian - 18:51
add your gender place Male and female finishers numbered separately; to find your overall place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME PACE
CT 16:21 5:16 1 Mark Hixson 41 Simsbury
CT 17:57 5:47 2 David Poirot 39 Simsbury
CT 18:06 5:49 3 Ron Kirschbaum 48 Suffield
CT 18:14 5:52 4 1 M31 Jason Dufour 33 Bristol
CT 18:16 5:52 5 1 M51 Dennis Barone 51 West Hartford
CT 18:24 5:55 6 1 M21 Dan Tuohey 23 Middletown
CT 18:48 6:03 7 2 M51 Steven Morse 53 Broadbrook
NY 18:51 6:04 1 Melissa Guckian 25* Poughquag
CT 19:00 6:07 8 1 M16 Wade DePalma 17 Southington
CT 19:12 6:11 2 Laurie Yorgensen 22* Middletown
CT 19:25 6:15 9 1 M26 David Cilley 27 Enfield
CT 19:43 6:21 10 2 M16 Tim O'Shea 16 Windsor
TX 19:49 6:23 11 1 M36 Matthew Crick 39 San Antonio
MA 19:53 6:24 3 Cricky Cicchetti 17* Concord
CT 20:10 6:29 12 2 M36 Mark Madison 39 Tolland
NY 20:11 6:30 13 2 M21 Andrew Guckian Jr 25 Poughquag
CT 20:18 6:32 14 3 M36 David Merrill 39 Manchester
CT 20:21 6:33 15 2 M31 Shawn Bates 32 Avon
CT 20:40 6:39 16 1 M41 Bill Honeck 41 West Hartford
CT 20:46 6:41 17 1 M46 Mark Laudati 47 Winsted
18 2 M46 Bryce Brady 50 East Granby CT 20:48 6:42
CT 20:50 6:42 19 4 M36 Frazer Daly 37 Windsor Locks
CT 20:52 6:43 20 1 M61 Mark Turkington 62 Bolton
CT 21:15 6:50 4 1 W21 Kelly Carpenter 25* West Hartford
CT 21:19 6:52 21 2 M26 Piotr Pelczar 30 Enfield
CT 21:24 6:53 22 2 M61 Fred Hudak 61 Torrington
CT 21:36 6:57 23 3 M51 Roy Kleckner 51 Canton
CT 21:49 7:01 5 1 W31 Kelly Reese 33* East Granby
CT 21:53 7:02 24 4 M51 Robert Davis 55 Naugatuck
CT 21:55 7:03 6 2 W21 Jill Devor 25* West Hartford
CT 21:59 7:04 25 3 M31 Roland Dicks 34 Southbury
CT 21:59 7:05 26 5 M36 David Dicks 37 Southbury
CT 22:01 7:05 7 1 W46 Caroline Kester 47* Farmington
CT 22:19 7:11 27 6 M36 John Birmingham 38 Enfield
CT 22:23 7:12 8 1 W41 Joann Demicco 45* Plainville
CT 22:27 7:13 28 3 M21 Markus Schiller 23 Danbury
CT 22:28 7:14 9 1 W26 Amanda Argazzi 30* Farmington
CT 22:29 7:14 29 1 JrM Sean Callahan 15 Simsbury
CT 22:31 7:15 30 4 M21 Andrew Siegel 22 Avon
CT 22:34 7:16 31 3 M46 Ric Villarreal 49 Waterbury
CT 22:36 7:16 32 5 M51 Jim Lofink 51 Granby
CT 22:38 7:17 10 1 JrW Hannah Cooke 15* East Granby
CT 22:48 7:20 33 4 M46 Rick Poirier 47 Windsor
CT 22:56 7:23 11 1 W16 Julie Smith 20* Storrs
CT 23:04 7:25 34 6 M51 Dennis Blondin 52 Newington
MA 23:06 7:26 12 2 W41 Barbara Bosworth 44* Wilbraham
CT 23:08 7:27 35 2 JrM Quenton Swift 10 Enfield
36 3 JrM Brian Poirier 12 Windsor CT 23:14 7:29
MA 23:20 7:30 37 7 M36 Leo Coughlin 38 East Longmeadow
MA 23:22 7:31 38 1 M56 John Yahres 59 East Longmeadow
CT 23:26 7:32 39 5 M46 Darryl Johnson 46 East Granby
CT 23:26 7:32 40 2 M41 Henry Myslak 41 Newington
CT 23:39 7:37 41 3 M26 Barry Derish 27 Norwich
CT 23:46 7:39 42 3 M41 A. Carucci 41 Ellington
CT 23:51 7:40 43 4 M31 Christopher Hurtgen 34 Madison
NY 23:54 7:41 44 1 M66 Harvey Strauss 66 New York
CT 24:01 7:44 13 3 W21 Samantha Last 21* Wwest Simsbury
CT 24:04 7:45 45 7 M51 Bob Cutler 54 Windsor Locks
CT 24:06 7:45 14 1 W36 Shannon Beausoleil 36* West Hartford
CT 24:15 7:48 46 2 M56 Samuel Lewbel 56 Stafford Springs
CT 24:22 7:50 15 1 W51 Joan Munroe 51* Newington
CT 24:27 7:52 47 4 M26 David Mattatall 28 Rocky Hill
CT 24:37 7:55 16 2 W31 Amy Donle 31* Enfield
CT 24:44 7:58 48 3 M61 Cameron Daly 62 Enfield
CT 24:55 8:01 17 3 W31 Jennifer Robinson 35* Cheshire
CT 24:59 8:02 18 2 W51 Elissa Fuchs 52* Hartford
CT 25:00 8:03 19 3 W41 Lisa Musco 43* Glastonbury
MA 25:02 8:03 49 8 M36 Robert Ayers 37 Chicopee
MA 25:05 8:04 50 5 M31 Stephen Bussell 32 Chicopee
MA 25:06 8:04 51 9 M36 Samuel Ramos 40 Chicopee
CT 25:09 8:06 52 6 M46 William Cipkas 48 East Granby
CT 25:19 8:09 53 6 M31 Keith Varriale 31 Windsor
CT 25:26 8:11 20 2 W36 Jackie McLaughlin 39* West Hartford
21 4 W41 Chiara Medina 43* Plainville CT 25:30 8:12
CT 25:43 8:17 22 3 W36 Tracy Makay 36* New Britain
CT 25:45 8:17 54 5 M26 Ken Langschultz 26 Hartford
CT 25:47 8:18 23 4 W31 Olimpia Amador 34* New Britian
CT 25:54 8:20 24 5 W41 Trish Poirier 45* Windsor
CT 26:01 8:22 55 5 M21 Tim Tuller 25 Berlin
MA 26:02 8:23 25 2 W26 Beth Wright 27* West Springfield
CT 26:04 8:23 56 6 M21 Bill Griesau 25 Middletown
CT 26:05 8:24 57 7 M46 David Bedard 48 Naugatuck
MA 26:07 8:24 58 10 M36 Thomas Bresnahan 39 Chicopee
CT 26:19 8:28 26 2 W16 Geeta Schrayter 18* Glastonbury
CT 26:21 8:29 27 2 W46 Carrol Waite 46* Willington
CT 26:28 8:31 59 11 M36 Andrew Badeau 39 North Granby
CT 26:32 8:32 28 3 W26 Katrin StaNdele 29* Danbury
CT 26:36 8:34 60 8 M51 Michael Rood 54 Suffield
CT 26:38 8:34 61 4 JrM Matt Kleckner 15 Canton
CT 26:39 8:35 62 8 M46 Michael Smiles 46 Noank
CT 26:40 8:35 63 4 M41 Robert Barnes 42 Enfield
CT 26:55 8:40 64 7 M21 Steven Sprowson 25 Bethany
CT 26:56 8:40 29 3 W51 Wendy Fair 51* West Hartford
CT 26:56 8:40 30 6 W41 Laurie Tobias 43* Glastonbury
CT 26:57 8:40 31 4 W21 Meghan Parks 25* West Suffield
NY 27:02 8:42 65 12 M36 John Hoggan Jr. 36 Rensselaer
CT 27:11 8:45 32 2 JrW Caitlin Erickson 14* Windsor
CT 27:11 8:45 66 9 M46 Steve Erickson 47 Windsor
MA 27:14 8:46 33 5 W21 Alissa Albert 22* Longmeadow
CT 27:30 8:51 67 7 M31 Christopher Hamm 33 Manchester
34 4 W36 Bonnie Bagdasarian 39* Glastonbury CT 27:38 8:54
CT 27:44 8:55 35 4 W26 Debra Stroiney 26* Enfield
CT 27:49 8:57 68 13 M36 Eric Kaplan 36 Middletown
CT 27:49 8:57 36 5 W36 Kimberly Marze 38* Canton
CT 27:50 8:57 69 9 M51 Kim Walker 52 Rocky Hill
CT 27:58 9:00 37 6 W36 Joanne Clark 37* Simsbury
MA 28:01 9:01 70 2 M66 Marvin Howard 69 Agawam
CT 28:04 9:02 38 7 W41 Lisa Pepin 41* Windsor Locks
CT 28:05 9:02 71 8 M31 Michael DeMarco 34 Windsor Locks
CT 28:17 9:06 72 6 M26 Eric Dunn 27 Plainville
NY 28:30 9:10 73 5 JrM Travis Wooten 10 Riverhead
CT 28:33 9:11 74 6 JrM Jack Gitlin 8 West Hartford
CT 28:33 9:11 39 5 W31 Angela Varriale 32* Windsor
CT 28:35 9:12 40 5 W26 Heather Vandrilla 28* Berlin
CT 28:35 9:12 41 8 W41 Donna Davis 45* Windsor
CT 28:44 9:15 42 7 W36 Stephanie Gitlin 38* West Hartford
CT 28:46 9:15 75 7 M26 Aaron Waterman 30 East Granby
CT 29:01 9:20 76 3 M66 Barrett True 69 Windsor
CT 29:15 9:25 77 5 M41 Martha Smiles 45 Noank
CT 29:22 9:27 78 7 JrM Hayden Merrill 11 Manchester
CT 29:28 9:29 43 1 W56 Karen Rogers 56* Old Saybrook
MA 29:30 9:30 79 3 M16 Daniel Albert 18 Longmeadow
CT 29:38 9:32 80 10 M46 Don Stacom 48 Burlington
CT 29:46 9:35 44 6 W31 Chrys Grigoriou 33* Vernon
MA 29:47 9:35 45 8 W36 Jerri Bresnahan 39* Chicopee
CT 29:50 9:36 46 3 W46 Robin Lawrence 48* West Suffield
81 9 M31 Jeff Boulder 35 Simsbury CT 30:01 9:39
CT 30:19 9:45 47 7 W31 Thais Moore 32* North Haven
MA 30:23 9:47 48 6 W26 Heidi Drawec 28* Springfield
CT 30:31 9:49 49 8 W31 Jodi Porcu 34* Milford
CT 30:32 9:50 50 2 W56 Penny Moeller 57* Plantsville
CT 30:33 9:50 82 11 M46 Lowell DePalma 48 Southington
CT 30:35 9:51 83 10 M51 Kipp Taylor 53 East Hampton
NY 31:22 10:06 51 9 W31 Kim Hoggan 35* Rensselaer
CT 31:44 10:13 52 4 W46 Melanie Champion 48* Meriden
CT 32:01 10:18 53 9 W36 Renee Romano 38* Windsor
CT 32:06 10:20 84 8 M26 Adam Mauriello 29 Hamden
CO 32:06 10:20 54 7 W26 Corrine Burnick 29* Windsor
MA 32:13 10:22 85 12 M46 John Murphy 47 Chicopee
MA 32:29 10:27 86 13 M46 Terry McCarthy 49 Southwick
CT 32:32 10:28 55 9 W41 Jeanne LeBlanc 43* Burlington
CT 32:52 10:35 56 8 W26 Jennifer Gembala 26* Manchester
CT 33:17 10:43 57 9 W26 Colleen Barry 28* Rocky Hill
CT 33:24 10:45 87 4 M61 James Gadarowski 63 Newington
NY 33:53 10:54 58 10 W36 Anita Wooten 40* Riverhead
CT 34:23 11:04 88 8 JrM Luke Smith 11 Bristol
CT 34:23 11:04 89 6 M41 Robert Smith 41 Bristol
CT 34:33 11:07 59 10 W41 Kathryn Berera 44* Torrington
CT 34:37 11:08 90 11 M51 Ron Blinsruras 55 Woodbury
CT 34:38 11:09 60 3 W56 Ginger Blinsruras 57* Woodbury
CT 34:48 11:12 61 6 W21 Amanda Furey 25* Enfield
CT 34:48 11:12 91 10 M31 Mike Furey 31 Enfield
CT 34:52 11:13 62 3 JrW Kathleen Keegan 9* West Hartford
63 4 JrW Nora Holland 8* West Hartford CT 34:53 11:14
AZ 35:05 11:17 92 4 M66 Mort Bloomberg 69 Tempe
CT 35:16 11:21 64 4 W56 Veronica Merz 59* Windsor
CT 35:36 11:27 93 9 JrM Peter Neagle 9 Simsbury
MA 35:37 11:28 65 4 W51 Debra Michalik 53* Longmeadow
CT 35:40 11:29 94 3 M56 Ed Snyder 59 Wallingford
CT 35:48 11:31 66 10 W26 Leah Hardy 29* Vernon
CT 35:48 11:31 95 7 M41 John Neagle 41 Simsbury
CT 35:48 11:31 96 10 JrM Tiger Neagle 6 Simsbury
CT 35:54 11:33 67 10 W31 Kelly Hasenberg 35* East Granby
CT 35:58 11:34 68 5 W46 Judy Cooke 49* East Granby
CT 36:09 11:38 69 6 W46 Eileen Taylor 48* East Hampton
CT 36:11 11:39 70 11 W36 Robyn Beusoleil 37* Windham
CT 36:30 11:45 71 11 W41 Teri Hebert 44* Willimantic
CA 37:06 11:56 72 11 W26 Pam Lizdas 30* Walnut Creek
CT 37:14 11:59 73 12 W36 Diana Morgan 39* Ellington
MA 37:51 12:11 74 13 W36 Jill Sweeney 37* Chicopee
CT 37:52 12:11 97 9 M26 Richard Mack 26 Enfield
CT 37:52 12:11 75 7 W21 Janelle Scherer 24* Enfield
CT 39:11 12:36 76 11 W31 Doreen Jacius 32* East Granby
CT 39:27 12:42 77 8 W21 Molly Roehl 22* Suffied
CT 39:27 12:42 98 10 M26 Brian Bielawiec 29 Windsor
CT 39:58 12:52 78 14 W36 Lori Sonstrom 36* East Granby
CT 40:01 12:53 99 5 M61 Jay Walpole 61 Enfield
CT 40:23 13:00 100 11 JrM Patrick Keegan 11 West Hartford
CT 40:23 13:00 101 8 M41 Thomas Keegan 43 West Hartford
CT 40:58 13:11 79 5 W51 Nancy Sheehan 54* Manchester
80 1 W61 Florence Filosa 64* Glastonbury CT 40:58 13:11
CT 40:58 13:11 81 2 W61 Sandra Manzo 64* Manchester
CT 40:58 13:11 82 6 W51 Glenda Rose 53* Glastonbury
CT 42:47 13:46 83 9 W21 Sarah Lande 24* West Hartford
CT 42:48 13:47 84 10 W21 Kristin McDermott 23* South Windsor
* indicates females
11 finishers among Men 15 & Under
3 finishers among Men 16 - 20
7 finishers among Men 21 - 25
10 finishers among Men 26 - 30
10 finishers among Men 31 - 35
13 finishers among Men 36 - 40
8 finishers among Men 41 - 45
13 finishers among Men 46 - 50
11 finishers among Men 51 - 55
3 finishers among Men 56 - 60
5 finishers among Men 61 - 65
4 finishers among Men 66 - 70
4 finishers among Women 15 & Under
2 finishers among Women 16 - 20
10 finishers among Women 21 - 25
11 finishers among Women 26 - 30
11 finishers among Women 31 - 35
14 finishers among Women 36 - 40
11 finishers among Women 41 - 45
6 finishers among Women 46 - 50
6 finishers among Women 51 - 55
4 finishers among Women 56 - 60
2 finishers among Women 61 - 65
101 male finishers
84 female finishers
185 total finishers
AGE GROUP FINISHERS
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME PACE
Open Men
CT 16:21 5:16 1 1 M41 Mark Hixson 41 Simsbury
CT 17:57 5:47 2 2 M36 David Poirot 39 Simsbury
CT 18:06 5:49 3 3 M46 Ron Kirschbaum 48 Suffield
Open Women
NY 18:51 6:04 1 1 W21 Melissa Guckian 25 poughquag
CT 19:12 6:11 2 2 W21 Laurie Yorgensen 22 Middletown
MA 19:53 6:24 3 3 W16 Cricky Cicchetti 17 Concord
Men 15 & Under
CT 22:29 7:14 29 1 Sean Callahan 15 Simsbury
CT 23:08 7:27 35 2 Quenton Swift 10 Enfield
36 3 Brian Poirier 12 Windsor CT 23:14 7:29
CT 26:38 8:34 61 4 Matt Kleckner 15 Canton
NY 28:30 9:10 73 5 Travis Wooten 10 Riverhead
Men 16 - 20
CT 19:00 6:07 8 1 Wade DePalma 17 Southington
CT 19:43 6:21 10 2 Tim O'Shea 16 Windsor
MA 29:30 9:30 79 3 Daniel Albert 18 Longmeadow
Men 21 - 25
CT 18:24 5:55 6 1 Dan Tuohey 23 Middletown
NY 20:11 6:30 13 2 Andrew Guckian Jr 25 poughquag
CT 22:27 7:13 28 3 Markus Schiller 23 Danbury
CT 22:31 7:15 30 4 Andrew Siegel 22 Avon
CT 26:01 8:22 55 5 Tim Tuller 25 Berlin
Men 26 - 30
CT 19:25 6:15 9 1 David Cilley 27 Enfield
CT 21:19 6:52 21 2 Piotr Pelczar 30 Enfield
CT 23:39 7:37 41 3 Barry Derish 27 Norwich
CT 24:27 7:52 47 4 David Mattatall 28 Rocky Hill
CT 25:45 8:17 54 5 Ken Langschultz 26 Hartford
Men 31 - 35
CT 18:14 5:52 4 1 Jason Dufour 33 Bristol
CT 20:21 6:33 15 2 Shawn Bates 32 Avon
CT 21:59 7:04 25 3 Roland Dicks 34 Southbury
CT 23:51 7:40 43 4 Christopher Hurtgen 34 Madison
MA 25:05 8:04 50 5 Stephen Bussell 32 Chicopee
Men 36 - 40
TX 19:49 6:23 11 1 Matthew Crick 39 San Antonio
CT 20:10 6:29 12 2 Mark Madison 39 Tolland
CT 20:18 6:32 14 3 David Merrill 39 Manchester
CT 20:50 6:42 19 4 Frazer Daly 37 Windsor Locks
CT 21:59 7:05 26 5 David Dicks 37 Southbury
Men 41 - 45
16 1 Bill Honeck 41 West Hartford CT 20:40 6:39
CT 23:26 7:32 40 2 Henry Myslak 41 Newington
CT 23:46 7:39 42 3 A. Carucci 41 Ellington
CT 26:40 8:35 63 4 Robert Barnes 42 Enfield
CT 29:15 9:25 77 5 Martha Smiles 45 Noank
Men 46 - 50
CT 20:46 6:41 17 1 Mark Laudati 47 Winsted
CT 20:48 6:42 18 2 Bryce Brady 50 East Granby
CT 22:34 7:16 31 3 Ric Villarreal 49 Waterbury
CT 22:48 7:20 33 4 Rick Poirier 47 Windsor
CT 23:26 7:32 39 5 Darryl Johnson 46 East Granby
Men 51 - 55
CT 18:16 5:52 5 1 Dennis Barone 51 West Hartford
CT 18:48 6:03 7 2 Steven Morse 53 Broadbrook
CT 21:36 6:57 23 3 Roy Kleckner 51 Canton
CT 21:53 7:02 24 4 Robert Davis 55 Naugatuck
CT 22:36 7:16 32 5 Jim Lofink 51 Granby
Men 56 - 60
MA 23:22 7:31 38 1 John Yahres 59 East Longmeadow
CT 24:15 7:48 46 2 Samuel Lewbel 56 Stafford Springs
CT 35:40 11:29 94 3 Ed Snyder 59 Wallingford
Men 61 - 65
CT 20:52 6:43 20 1 Mark Turkington 62 Bolton
CT 21:24 6:53 22 2 Fred Hudak 61 Torrington
CT 24:44 7:58 48 3 Cameron Daly 62 Enfield
CT 33:24 10:45 87 4 James Gadarowski 63 Newington
CT 40:01 12:53 99 5 Jay Walpole 61 Enfield
Men 66 - 70
NY 23:54 7:41 44 1 Harvey Strauss 66 New York
MA 28:01 9:01 70 2 Marvin Howard 69 Agawam
76 3 Barrett True 69 Windsor CT 29:01 9:20
AZ 35:05 11:17 92 4 Mort Bloomberg 69 Tempe
Women 15 & Under
CT 22:38 7:17 10 1 Hannah Cooke 15 East Granby
CT 27:11 8:45 32 2 Caitlin Erickson 14 Windsor
CT 34:52 11:13 62 3 Kathleen Keegan 9 West Hartford
CT 34:53 11:14 63 4 Nora Holland 8 West Hartford
Women 16 - 20
CT 22:56 7:23 11 1 Julie Smith 20 Storrs
CT 26:19 8:28 26 2 Geeta Schrayter 18 Glastonbury
Women 21 - 25
CT 21:15 6:50 4 1 Kelly Carpenter 25 West Hartford
CT 21:55 7:03 6 2 Jill Devor 25 West Hartford
CT 24:01 7:44 13 3 Samantha Last 21 Wwest Simsbury
CT 26:57 8:40 31 4 Meghan Parks 25 West Suffield
MA 27:14 8:46 33 5 Alissa Albert 22 Longmeadow
Women 26 - 30
CT 22:28 7:14 9 1 Amanda Argazzi 30 Farmington
MA 26:02 8:23 25 2 Beth Wright 27 West Springfield
CT 26:32 8:32 28 3 Katrin StŒdele 29 Danbury
CT 27:44 8:55 35 4 Debra Stroiney 26 Enfield
CT 28:35 9:12 40 5 Heather Vandrilla 28 Berlin
Women 31 - 35
CT 21:49 7:01 5 1 Kelly Reese 33 East Granby
CT 24:37 7:55 16 2 Amy Donle 31 Enfield
CT 24:55 8:01 17 3 Jennifer Robinson 35 Cheshire
CT 25:47 8:18 23 4 Olimpia Amador 34 New Britian
CT 28:33 9:11 39 5 Angela Varriale 32 Windsor
Women 36 - 40
CT 24:06 7:45 14 1 Shannon Beausoleil 36 West Hartford
CT 25:26 8:11 20 2 Jackie McLaughlin 39 West Hartford
CT 25:43 8:17 22 3 Tracy Makay 36 New Britain
34 4 Bonnie Bagdasarian 39 Glastonbury CT 27:38 8:54
CT 27:49 8:57 36 5 Kimberly Marze 38 Canton
Women 41 - 45
CT 22:23 7:12 8 1 Joann Demicco 45 Plainville
MA 23:06 7:26 12 2 Barbara Bosworth 44 Wilbraham
CT 25:00 8:03 19 3 Lisa Musco 43 Glastonbury
CT 25:30 8:12 21 4 Chiara Medina 43 Plainville
CT 25:54 8:20 24 5 Trish Poirier 45 Windsor
Women 46 - 50
CT 22:01 7:05 7 1 Caroline Kester 47 Farmington
CT 26:21 8:29 27 2 Carrol Waite 46 Willington
CT 29:50 9:36 46 3 Robin Lawrence 48 West Suffield
CT 31:44 10:13 52 4 Melanie Champion 48 Meriden
CT 35:58 11:34 68 5 Judy Cooke 49 East Granby
Women 51 - 55
CT 24:22 7:50 15 1 Joan Munroe 51 Newington
CT 24:59 8:02 18 2 Elissa Fuchs 52 Hartford
CT 26:56 8:40 29 3 Wendy Fair 51 West Hartford
MA 35:37 11:28 65 4 Debra Michalik 53 Longmeadow
CT 40:58 13:11 79 5 Nancy Sheehan 54 Manchester
Women 56 - 60
CT 29:28 9:29 43 1 Karen Rogers 56 Old Saybrook
CT 30:32 9:50 50 2 Penny Moeller 57 Plantsville
CT 34:38 11:09 60 3 Ginger Blinsruras 57 Woodbury
CT 35:16 11:21 64 4 Veronica Merz 59 Windsor
Women 61 - 65
CT 40:58 13:11 80 1 Florence Filosa 64 Glastonbury
CT 40:58 13:11 81 2 Sandra Manzo 64 Manchester