Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ma/Jan5_SWCLEa_set1.shtml

S.W.C.L. East Division Meets

Norhtbridge, MA, January 5, 2005

[Team Scores ]

Individual Results

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                              East Division Meets                              
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   114 Jessica Fellbaum    SO Grafton                   6.60   1 
  2   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                  6.70   1 
  3   340 Hayley Stefan       JR Oxford                    6.80   4 
  4   621 Emily Berard        JR Uxbridge                  6.90   2 
  5   245 Julie Murray        SO Millbury                  7.00   5 
  5   136 Meaghan Vogel       SR Grafton                   7.00   2 
  5   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                    7.00   4 
  5   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge                  7.00   3 
  6   244 Allison Monteith    SO Millbury                 J7.00   4 
 10   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge               7.10   1 
 10   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge                  7.10   2 
 12   125 Allie McDonald      SO Grafton                   7.20   1 
 13   117 Kasie Floyd         SR Grafton                   7.30   3 
 14   223 Kim Boualauong      FR Millbury                  7.50   4 
 14   279 Kayla Barrows       FR Northbridge               7.50   3 
 14   247 Kimberly Rudge       8 Millbury                  7.50   5 
 17   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge               8.00   3 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   621 Emily Berard        JR Uxbridge                 48.20   1 
  2   227 Stephanie Crain     SO Millbury                 48.70   4 
  3   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge              49.20   1 
  4   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                   49.90   4 
  5   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                 50.40   2 
  6   110 Sarah Casey         SO Grafton                  50.80   1 
  7   245 Julie Murray        SO Millbury                 51.30   5 
  8   119 Giovanna Harshaw    SO Grafton                  51.60   3 
  9   340 Hayley Stefan       JR Oxford                   53.00   4 
 10   105 Kristen Banks       SR Grafton                  53.40   2 
 11   322 Allison Barre       FR Oxford                   53.60   5 
 12   287 Lindsey Mutell      SO Northbridge              53.70   2 
 13   104 Nicole Arsenault    SO Grafton                  54.10   2 
 14   639 Samantha Matte      FR Uxbridge                 54.90   3 
 15   279 Kayla Barrows       FR Northbridge              55.30   3 
 16   649 Jasmine Velez       FR Uxbridge                 56.00   3 
 17   223 Kim Boualauong      FR Millbury                 56.60   4 
 18   280 Autumn Chauvin      SO Northbridge            1:06.60   1 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               6:03.10  
  2   289 Aimee Russo         SO Northbridge            6:09.50  
  2   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               6:09.50  
  4   131 Sam Sheehan         SO Grafton                6:12.80  
  5   222 Kayla Berube        SO Millbury               6:39.20  
  6   633 Monica Joseph       SR Uxbridge               6:52.90  
  7   631 Farrah Griffin      FR Uxbridge               6:56.90  
  8   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                 6:57.50  
  9   239 Katie L'Esperance    8 Millbury               7:05.40  
 10   645 Caleigh Ross        FR Uxbridge               7:17.30  
 11   107 Christina Barton    JR Grafton                7:32.90  
 12   133 Olivia Swanson      JR Grafton                7:40.70  
 13   241 Madeleine McFaul     8 Millbury               7:50.20  
 14   226 Tiffany Cammuso      7 Millbury               8:05.90  
 15   135 Ashley Valanzola    JR Grafton                8:13.00  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge              13:56.20  
  2   121 Madeline Haynes     JR Grafton               13:58.40  
  3   638 Kaila Marsden       FR Uxbridge              14:05.00  
  4   111 Shaina Dadah        JR Grafton               14:11.30  
  5   250 Rachel Wall         FR Millbury              14:13.50  
  6   248 Alicia Setaro        8 Millbury              14:18.00  
  7   620 Ashli Alberta       SO Uxbridge              14:27.20  
  8   637 Abby LaFrance       SO Uxbridge              14:41.00  
  9   641 Stephanie Pemberto  SR Uxbridge              14:56.10  
 10   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           16:57.70  
 11   249 Nicole Wall          7 Millbury              17:09.80  
 12   228 Allison Crane       SO Millbury              17:18.60  
 
Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   342 Paige Turcotte      JR Oxford                 1:53.50  
  2   222 Kayla Berube        SO Millbury               1:53.70  
  3   329 Kelly Hansen        SR Oxford                 1:57.30  
  4   343 Stephanie Urella    SO Oxford                 1:57.60  
  5   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge               2:05.80  
  6   134 Alex Tauras         SO Grafton                2:06.30  
  7   115 Jaime Fitzpatrick   SO Grafton                2:07.70  
  8   113 Jordan Feldstein    JR Grafton                2:08.20  
  9   648 Tara Travaline      SO Uxbridge               2:08.80  
 10   242 Christina Merulla   SO Millbury               2:12.30  
 11   623 Jennifer Brook      FR Uxbridge               2:12.70  
 12   336 Jessie Roche        FR Oxford                 2:13.20  
 13   132 Nicole Swanson      JR Grafton                2:14.20  
 14   335 Kelsey Rioux        FR Oxford                 2:14.60  
 15   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge            2:16.00  
 16   122 Samantha Hendrix    FR Grafton                2:17.00  
 17   250 Rachel Wall         FR Millbury               2:18.90  
 18   220 Brittany Balkus      7 Millbury               2:20.00  
 19   635 Avery Kogut         SO Uxbridge               2:21.70  
 20   128 Carolyn Reardon     SO Grafton                2:23.70  
 21   238 Brittany Knowlton    7 Millbury               2:25.00  
 22   341 Jennifer Thompson   JR Oxford                 2:30.90  
 --   243 Amy Mietkiewicz      7 Millbury                    DQ  
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               3:33.90  
  2   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               3:42.10  
  3   131 Sam Sheehan         SO Grafton                3:44.10  
  4   647 Shelby Taylor       SO Uxbridge               3:50.80  
  5   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge               3:52.00  
  6   337 Cori Schollard      JR Oxford                 3:53.60  
  7   111 Shaina Dadah        JR Grafton                3:54.40  
  8   248 Alicia Setaro        8 Millbury               4:00.40  
  9   322 Allison Barre       FR Oxford                 4:07.10  
 10   225 Rachel Buffone       8 Millbury               4:08.00  
 11   107 Christina Barton    JR Grafton                4:12.90  
 12   112 Jacqui Deloric      JR Grafton                4:16.60  
 13   231 Esme de Mello        7 Millbury               4:43.00  
 14   233 Ashley Gasco         7 Millbury               5:02.50  
 15   333 Bethany Morrill     JR Oxford                 5:22.80  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   227 Stephanie Crain     SO Millbury                  8.40   4 
  2   640 Jenna McLoughlin    SR Uxbridge                  8.50   1 
  3   129 Jillian Robar       JR Grafton                   8.80   1 
  4   242 Christina Merulla   SO Millbury                  8.90   4 
  5   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                   J8.90   4 
  6   326 Emily Caffelle      SO Oxford                    9.10   4 
  7   634 Jennifer Kessler    SO Uxbridge                  9.20   1 
  8   109 Chelsea Carey       JR Grafton                   9.30   1 
  9   624 Justine Burgess     SR Uxbridge                  9.50   2 
 10   105 Kristen Banks       SR Grafton                   9.70   2 
 11   627 Jaimee Doucette     SO Uxbridge                  9.90   3 
 12   116 Lauren Browne       FR Grafton                  10.00   3 
 13   324 Melinda Robbins     SO Oxford                   10.60   2 
 14   338 Meghan Sharkey      SO Oxford                   13.60   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oxford H.S.                                         2:07.70  
  2 Grafton High School                                 2:09.60  
  3 Uxbridge H.S.                                       2:09.90  
  4 Millbury H.S.                                       2:15.40  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   342 Paige Turcotte      JR Oxford                 4-10.00  
  2   623 Jennifer Brook      FR Uxbridge               4-06.00  
  3   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge              J4-06.00  
  4   227 Stephanie Crain     SO Millbury               4-04.00  
  4   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge            4-04.00  
  4   110 Sarah Casey         SO Grafton                4-04.00  
  7   109 Chelsea Carey       JR Grafton               J4-04.00  
  8   242 Christina Merulla   SO Millbury               4-02.00  
  8   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                 4-02.00  
 10   245 Julie Murray        SO Millbury              J4-02.00  
 10   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                J4-02.00  
 10   116 Lauren Browne       FR Grafton               J4-02.00  
 10   289 Aimee Russo         SO Northbridge           J4-02.00  
 14   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge               4-00.00  
 15   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge            3-10.00  
 15   336 Jessie Roche        FR Oxford                 3-10.00  
 17   648 Tara Travaline      SO Uxbridge              J3-10.00  
 17   134 Alex Tauras         SO Grafton               J3-10.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   232 Deanna Flaherty     SO Millbury              24-06.50  
  2   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge              24-04.00  
  3   642 Kayla Perro         SR Uxbridge              24-03.25  
  4   112 Jacqui Deloric      JR Grafton               24-02.50  
  5   325 Alexandria Brunnet  JR Oxford                23-10.75  
  6   135 Ashley Valanzola    JR Grafton               23-03.50  
  7   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge              23-00.50  
  8   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                22-08.50  
  9   245 Julie Murray        SO Millbury              22-07.50  
 10   629 Faith Folmsbee      SR Uxbridge              21-10.00  
 11   104 Nicole Arsenault    SO Grafton               20-06.00  
 12   234 Katie Gaucher       FR Millbury              20-03.00  
 13   243 Amy Mietkiewicz      7 Millbury              19-11.50  
 14   289 Aimee Russo         SO Northbridge           19-09.50  
 15   329 Kelly Hansen        SR Oxford                19-05.00  
 16   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           19-01.50  
 17   287 Lindsey Mutell      SO Northbridge           15-11.00  
 
Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                    5.70   4 
  2   321 Matt Wilson         SR Northbridge               5.80   1 
  3   347 Chad Binette        JR Oxford                    5.90   4 
  4   308 Josh Harris         SR Northbridge               6.00   2 
  4   665 Rich Kerr           SR Uxbridge                  6.00   1 
  6   276 Jason Tarantino     SO Millbury                  6.10   4 
  6   674 Dan Martinelli      JR Uxbridge                  6.10   2 
  6   152 Jamie O'Brien       JR Grafton                   6.10   1 
  6   373 Ron White           JR Oxford                    6.10   5 
  7   147 Graham Leto         SO Grafton                  J6.10   2 
  7   265 Kevin Leblanc       SR Millbury                 J6.10   4 
 12   300 Tim Cairney         SR Northbridge               6.20   3 
 13   664 Tom Jacques         SO Uxbridge                  6.40   1 
 14   313 Mason Ovian         SR Northbridge               6.50   2 
 14   667 Keith Koerten       SO Uxbridge                  6.50   3 
 16   258 Kelvin Church        8 Millbury                  6.80   5 
 17   262 Richard Fenelly     FR Millbury                  7.00   5 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                   38.50   4 
  2   347 Chad Binette        JR Oxford                   39.70   4 
  3   321 Matt Wilson         SR Northbridge              41.20   2 
  3   659 Alex Goudas         SR Uxbridge                 41.20   1 
  5   318 Tom Teverpaugh      SR Northbridge              41.50   1 
  6   155 Ben Wheat           JR Grafton                  41.80   1 
  7   657 Adam Deveau         JR Uxbridge                 42.60   2 
  8   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge              43.30   2 
  9   652 Eric Bradshaw       SO Uxbridge                 43.40   2 
 10   296 Evan Berube         FR Northbridge              44.70   3 
 11   271 David Nyce          SO Millbury                 45.70   4 
 12   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                   46.40   3 
 13   350 Chris Burgos        SR Oxford                   47.40   3 
 14   259 Nate Church         SO Millbury                 54.00   4 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               5:17.70  
  2   143 Alex Conrad         JR Grafton                5:18.60  
  3   359 Len Korch           JR Oxford                 5:20.80  
  4   260 Joseph Deschenes     8 Millbury               5:23.80  
  5   154 Rob Reinhardt       FR Grafton                5:25.60  
  6   650 Josh Audet          JR Uxbridge               5:26.00  
  7   295 Garry Aquino        JR Northbridge            5:32.90  
  8   365 Dan Paris           JR Oxford                 5:33.70  
  9   254 Paul Berube         SR Millbury               5:33.90  
 10   310 James Kiritsy       SR Northbridge            5:45.50  
 11   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 5:52.00  
 12   263 Matthew Garnes      FR Millbury               7:23.40  
 13   269 Christopher Naff     8 Millbury               7:24.40  
 14   257 Daniel Chadwick     JR Millbury               7:39.90  
 15   661 Tim Graham          FR Uxbridge               7:41.20  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   148 Rob Lubenow         JR Grafton               11:17.10  
  2   650 Josh Audet          JR Uxbridge              11:28.00  
  3   680 Edward Stack        SR Uxbridge              11:34.90  
  4   660 Mike Graham         JR Uxbridge              11:53.60  
  5   310 James Kiritsy       SR Northbridge           12:01.30  
  6   354 Tyson Gosselin      SO Oxford                12:04.50  
  6   153 Bill Oparowski      JR Grafton               12:04.50  
  8   353 Sebastian Flores    SO Oxford                12:20.40  
  9   666 Ryan Kirk           FR Uxbridge              12:33.90  
 10   267 Timothy Mazeika      8 Millbury              12:35.00  
 11   272 Joseph Raymond       7 Millbury              12:42.50  
 12   681 Brian Strand        SO Uxbridge              12:53.10  
 13   368 Jason Sapunka       FR Oxford                13:24.60  
 14   268 Brendan McCarron     8 Millbury              13:58.90  
 
Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   138 Tom Batcheller      SR Grafton                1:32.00  
  2   658 Alex Droby          FR Uxbridge               1:33.30  
  3   356 Dennis Halsdorff    SR Oxford                 1:40.30  
  4   253 Mike Berube         JR Millbury               1:40.60  
  5   141 Jim Cederberg       SO Grafton                1:43.10  
  6   153 Bill Oparowski      JR Grafton                1:46.00  
  7   137 Matt Atchue         JR Grafton                1:46.20  
  8   366 Nate Price          SR Oxford                 1:47.20  
  9   302 Matt Ciepielowski   SO Northbridge            1:47.90  
 10   357 Paul Hokanson       SR Oxford                 1:49.20  
 11   670 Joe Leach           SO Uxbridge               1:51.30  
 12   682 Will Troiano        SR Uxbridge               1:53.60  
 13   677 David Poirier       SO Uxbridge               2:02.20  
 14   364 James Mastro        JR Oxford                 2:02.60  
 15   258 Kelvin Church        8 Millbury               2:10.50  
 16   349 Marjunath Burdekar  SO Oxford                 2:12.50  
 17   654 Doug Combs          JR Uxbridge               2:13.10  
 18   255 Timothy Bickford     7 Millbury               2:30.40  
 19   656 Josh Wright         JR Uxbridge               2:32.50  
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   143 Alex Conrad         JR Grafton                3:05.40  
  2   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               3:05.70  
  3   148 Rob Lubenow         JR Grafton                3:09.30  
  4   657 Adam Deveau         JR Uxbridge               3:12.00  
  5   254 Paul Berube         SR Millbury               3:14.10  
  6   354 Tyson Gosselin      SO Oxford                 3:16.30  
  7   154 Rob Reinhardt       FR Grafton                3:16.90  
  8   353 Sebastian Flores    SO Oxford                 3:17.80  
  9   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 3:27.10  
 10   660 Mike Graham         JR Uxbridge               3:28.90  
 11   256 Steven Bourgeois    SO Millbury               3:35.60  
 12   295 Garry Aquino        JR Northbridge            3:35.90  
 13   268 Brendan McCarron     8 Millbury               3:36.50  
 14   267 Timothy Mazeika      8 Millbury               3:37.40  
 15   368 Jason Sapunka       FR Oxford                 3:47.00  
 16   672 Stephen Loveless    SR Uxbridge               3:47.50  
 17   301 Mike Calabro        JR Northbridge            3:48.00  
 18   264 Peter Haigis        SO Millbury               3:48.40  
 19   312 Erik Newman         SO Northbridge            3:51.70  
 20   269 Christopher Naff     8 Millbury               4:28.30  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge                  7.40   1 
  2   298 Adam Butler         SR Northbridge               7.50   1 
  3   155 Ben Wheat           JR Grafton                   7.90   1 
  4   345 Derek Bennett       SR Oxford                    8.00   4 
  5   314 Aaron Phoebe        FR Northbridge               8.10   1 
  6   668 Tony Langone        SR Uxbridge                  8.30   3 
  6   266 Jordan Maddocks     SO Millbury                  8.30   4 
  8   675 Sean Patterson      SR Uxbridge                  8.40   2 
  9   296 Evan Berube         FR Northbridge               8.70   2 
 10   149 John Maquire        SO Grafton                   8.90   2 
 11   371 Dave Shoblom        SR Oxford                    9.00   4 
 11   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                    9.00   5 
 13   305 David Gay           FR Northbridge               9.10   3 
 14   364 James Mastro        JR Oxford                    9.20   5 
 15   275 James Goyette       FR Millbury                  9.40   5 
 16   271 David Nyce          SO Millbury                  9.70   4 
 17   663 Marshall Hashey     FR Uxbridge                 10.00   2 
 18   259 Nate Church         SO Millbury                 10.10   5 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Uxbridge H.S.                                       1:47.40   2 
  2 Grafton High School                                 1:48.70   2 
  3 Northbridge H.S.                                    1:49.70   1 
  4 Millbury H.S.                                       1:58.40   1 
  5 Oxford H.S.                                         1:59.80   1 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   263 Matthew Garnes      FR Millbury               6-00.00  
  2   266 Jordan Maddocks     SO Millbury               5-10.00  
  3   351 Doug Caves          SR Oxford                 5-08.00  
  4   254 Paul Berube         SR Millbury               5-02.00  
  5   653 Kris Collins        SR Uxbridge              J5-02.00  
  5   347 Chad Binette        JR Oxford                J5-02.00  
  7   308 Josh Harris         SR Northbridge           J5-02.00  
  8   298 Adam Butler         SR Northbridge            5-00.00  
  9   658 Alex Droby          FR Uxbridge              J5-00.00  
 10   276 Jason Tarantino     SO Millbury               4-10.00  
 10   149 John Maquire        SO Grafton                4-10.00  
 12   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               J4-10.00  
 12   675 Sean Patterson      SR Uxbridge              J4-10.00  
 --   665 Rich Kerr           SR Uxbridge                    NH  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   145 Mike Lane           SR Grafton               44-11.75  
  2   673 Dan MacLeod         SR Uxbridge              44-08.25  
  3   369 Keith Scott         SR Oxford                40-04.25  
  4   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge           38-06.50  
  5   347 Chad Binette        JR Oxford                38-06.00  
  6   308 Josh Harris         SR Northbridge           36-06.50  
  7   138 Tom Batcheller      SR Grafton               34-11.50  
  8   676 Joe Pinheiro        JR Uxbridge              34-10.75  
  9   664 Tom Jacques         SO Uxbridge              34-09.25  
 10   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               34-07.25  
 11   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge              34-03.00  
 12   360 Matt Laforce        SR Oxford                33-09.00  
 13   304 Sean Dube           SR Northbridge           33-06.50  
 14   309 Josh Hougasian      SR Northbridge           31-08.50  
 15   253 Mike Berube         JR Millbury              31-04.25  
 16   254 Paul Berube         SR Millbury              26-09.50  
 17   258 Kelvin Church        8 Millbury              26-05.00  
 18   259 Nate Church         SO Millbury              26-01.00  
 19   357 Paul Hokanson       SR Oxford                23-03.50