Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ma/Jan19_Southe_set1.shtml

Southern Worcester County Indoor Track

Northbridge - Sturbridge, MA, January 19, 2005

[SWCL East Scores 1-19-05 | SWCL West Meet Results 1-19-05 | SWCL West Scores 1-19-05 ]

SWCL East Meet Results 1-19-05

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                              East Division Meets                              
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  3 Paige Turcotte            JR Oxford                J4-10.00  
  4 Maggie Dawidczyk          JR Oxford                 4-06.00  
  5 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               4-04.00  
  6 Samantha Andrikovich      SO Northbridge           J4-04.00  
  7 Sarah Casey               SO Grafton               J4-04.00  
  8 Julie Murray              SO Millbury               4-02.00  
  9 Shelby Taylor             SO Uxbridge              J4-02.00  
 10 Chelsea Carey             JR Grafton               J4-02.00  
 11 Jennifer Brook            FR Uxbridge              J4-02.00  
 11 Alexa Marcigliano         SR Oxford                J4-02.00  
 13 Aimee Russo               SO Northbridge            3-10.00  
 -- Kerri O'Conner            FR Oxford                      NH  
 -- Justine Burgess           SR Uxbridge                    NH  
 
Event 4  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Wall               FR Millbury              14:00.40  
  2 Shaina Dadah              JR Grafton               14:04.30  
  3 Alison L'Heureux          SR Uxbridge              14:05.30  
  4 Ashli Alberta             SO Uxbridge              14:12.60  
  5 Madeline Haynes           JR Grafton               14:16.90  
  6 Alicia Setaro              8 Millbury              14:19.90  
  7 Kaila Marsden             FR Uxbridge              14:20.60  
  8 Stephanie Pemberton       SR Uxbridge              14:49.30  
  9 Abby LaFrance             SO Uxbridge              15:21.40  
 10 Nicole Swanson            JR Grafton               15:42.50  
 11 Nicole Wall                7 Millbury              16:29.70  
 12 Allison Crane             SO Millbury              17:09.70  
 
Event 5  Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Crain           SO Millbury                  8.20   1 
  2 Jenna McLoughlin          SR Uxbridge                  8.30   1 
  3 Christina Merulla         SO Millbury                  8.80   2 
  4 Jillian Robar             JR Grafton                   8.90   3 
  5 Alexa Marcigliano         SR Oxford                    9.00   3 
 
Event 1  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley DePasquale         SR Uxbridge              26-09.50  
  2 Danielle Salmonsen        ?? Uxbridge              24-03.50  
  3 Kayla Perro               SR Uxbridge              24-03.25  
  4 Deanna Flaherty           SO Millbury              23-07.00  
  5 Faith Folmsbee            SR Uxbridge              22-09.50  
  6 Jacqui Deloric            JR Grafton               22-05.50  
  7 Julie Murray              SO Millbury              22-05.00  
  8 Maggie Dawidczyk          JR Oxford                21-04.00  
  8 Ashley Valanzola          JR Grafton               21-04.00  
 10 Katie Gaucher             FR Millbury              21-03.50  
 11 Alexandria Brunnett       JR Oxford                21-02.00  
 11 Melinda Robbins           SO Oxford                21-02.00  
 13 Lauri Susienka            SO Northbridge           20-11.50  
 14 Jennifer Thompson         JR Oxford                20-03.00  
 15 Stacey Susienka           SR Northbridge           19-09.50  
 16 Brittany Kindberg         SO Northbridge           17-08.00  
 
Event 2  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christina Merulla         SO Millbury               4-10.00  
  2 Stephanie Crain           SO Millbury              J4-10.00  
 
Event 5  Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  6 Jennifer Kessler          SO Uxbridge                  9.10   2 
  7 Chelsea Carey             JR Grafton                   9.30   4 
  7 Justine Burgess           SR Uxbridge                  9.30   2 
  9 Kristen Banks             SR Grafton                   9.60   3 
 10 Lauri Susienka            SO Northbridge               9.80   2 
 10 Jaimee Doucette           SO Uxbridge                  9.80   1 
 12 Sarah Lapan               SO Grafton                  10.00   4 
 13 Melinda Robbins           SO Oxford                   10.10   3 
 
Event 7  Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                  6.50   1 
  1 Meaghan Vogel             SR Grafton                   6.50   4 
  3 Danielle Salmonsen        ?? Uxbridge                  6.80   3 
  3 Kasie Floyd               SR Grafton                   6.80   5 
  3 Allison Monteith          SO Millbury                  6.80   1 
  3 Emily Berard              JR Uxbridge                  6.80   2 
  3 Hayley Stefan             JR Oxford                    6.80   4 
  8 Jacque Sprague            FR Oxford                   J6.80   4 
  8 Ashley DePasquale         SR Uxbridge                 J6.80   1 
 10 Julie Murray              SO Millbury                  7.00   2 
 10 Jillian Robar             JR Grafton                   7.00   5 
 12 Kayla Barrows             FR Northbridge               7.30   3 
 12 Allie McDonald            SO Grafton                   7.30   4 
 14 Kim Boualauong            FR Millbury                 J7.30   3 
 15 Danielle Dulac            SO Northbridge               7.50   2 
 16 Brenna Wilson             SO Northbridge               7.60   1 
 17 Jackie Kosciak            SO Northbridge               7.90   2 
 18 Ashley Gasco               7 Millbury                  8.40   3 
 
Event 9  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 JennaKay Boucher          SO Millbury               6:04.90  
  2 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               6:14.00  
  3 Sam Sheehan               SO Grafton                6:19.90  
  4 Alison L'Heureux          SR Uxbridge               6:22.30  
  5 Kayla Berube              SO Millbury               6:24.10  
  6 Stacey Susienka           SR Northbridge            6:25.00  
  7 Christina Barton          JR Grafton                6:37.70  
  8 Alexa Marcigliano         SR Oxford                 6:41.80  
  9 Caleigh Ross              FR Uxbridge               6:54.30  
 10 Katie L'Esperance          8 Millbury               6:55.10  
 11 Monica Joseph             SR Uxbridge               6:55.90  
 12 Aimee Russo               SO Northbridge            6:57.10  
 13 Tiffany Cammuso            7 Millbury               7:00.10  
 14 Madeleine McFaul           8 Millbury               7:01.00  
 15 Alex Schott               FR Grafton                7:14.50  
 
Event 10  Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emily Berard              JR Uxbridge                 48.40   1 
  2 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                 48.90   2 
  3 Maggie Dawidczyk          JR Oxford                   49.00   4 
  4 Meaghan Vogel             SR Grafton                  49.60   4 
  5 Stephanie Crain           SO Millbury                 49.80   1 
  6 Julie Murray              SO Millbury                 50.40   2 
  7 Hayley Stefan             JR Oxford                   51.30   4 
  8 Giovanna Harshaw          SO Grafton                  51.60   4 
  9 Lindsey Mutell            SO Northbridge              51.80   2 
 10 Samantha Hendrix          FR Grafton                  52.70   5 
 11 Kristen Banks             SR Grafton                  52.80   5 
 12 Allison Barre             FR Oxford                   53.60   5 
 13 Brenna Wilson             SO Northbridge              55.20   3 
 14 Kayla Barrows             FR Northbridge              55.80   2 
 15 Faith Folmsbee            SR Uxbridge                 57.70   1 
 16 Kate Greene               FR Uxbridge               1:00.00   3 
 17 Danielle Dulac            SO Northbridge            1:01.30   1 
 
Event 11  Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               1:54.30  
  2 Kayla Berube              SO Millbury               1:55.20  
  3 Paige Turcotte            JR Oxford                 1:55.40  
  4 Stephanie Urella          SO Oxford                 1:58.10  
  5 Kelly Hansen              SR Oxford                 1:59.00  
  6 Sarah Casey               SO Grafton                1:59.40  
  7 Christina Merulla         SO Millbury               2:03.70  
  8 Kayla Perro               SR Uxbridge               2:04.20  
  9 Tara Travaline            SO Uxbridge               2:07.70  
 10 Jennifer Brook            FR Uxbridge               2:08.10  
 11 Kelsey Rioux              FR Oxford                 2:10.40  
 12 Olivia Swanson            JR Grafton                2:11.10  
 13 Jessie Roche              FR Oxford                 2:12.90  
 14 Megan DeYoung             FR Uxbridge               2:13.50  
 15 Lindsay Gaucher           FR Millbury               2:17.50  
 16 Brittany Balkus            7 Millbury               2:17.70  
 17 Sarah Loken               JR Grafton                2:17.90  
 18 Brittany Knowlton          7 Millbury               2:21.10  
 19 Carolyn Reardon           SO Grafton                2:23.20  
 20 Ashley Valanzola          JR Grafton                2:25.10  
 21 Jennifer Thompson         JR Oxford                 2:27.70  
 
Event 12  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 JennaKay Boucher          SO Millbury               3:32.70  
  2 Sam Sheehan               SO Grafton                3:38.80  
  3 Shelby Taylor             SO Uxbridge               3:49.20  
  4 Ashley Joseph             FR Uxbridge               3:50.10  
  5 Madeline Haynes           JR Grafton                3:50.50  
  6 Shaina Dadah              JR Grafton                3:50.80  
  7 Jordan Feldstein          JR Grafton                3:56.00  
  8 Farrah Griffin            FR Uxbridge               3:56.30  
  9 Rachel Wall               FR Millbury               3:59.40  
 10 Caleigh Ross              FR Uxbridge               4:01.10  
 11 Alicia Setaro              8 Millbury               4:11.30  
 12 Rachel Buffone             8 Millbury               4:12.60  
 13 Jacqui Deloric            JR Grafton                4:13.90  
 14 Allison Barre             FR Oxford                 4:24.70  
 15 Kimberly Rudge             8 Millbury               4:41.70  
 16 Ashley Gasco               7 Millbury               4:57.70  
 
Event 14  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oxford H.S.                                         2:05.60   2 
  2 Uxbridge H.S.                                       2:08.90   1 
  3 Grafton High School                                 2:09.90   2 
  4 Millbury H.S.                                       2:15.90   1 
 
Event 21  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Lane                 SR Grafton               46-00.50  
  2 Dan MacLeod               SR Uxbridge              41-10.50  
  3 Keith Scott               SR Oxford                38-11.50  
  4 Chad Binette              JR Oxford                38-02.75  
  5 Ricardo Valdivia          SR Northbridge           37-03.25  
  6 Tom Batcheller            SR Grafton               36-06.00  
  7 Josh Hougasian            SR Northbridge           36-03.75  
  8 Josh Harris               SR Northbridge           35-01.75  
  9 Jamie O'Brien             JR Grafton               33-08.50  
 10 Tom Jacques               SO Uxbridge              33-06.00  
 11 Tom Casey                 JR Grafton               33-04.00  
 12 Peter Quintilliani        JR Uxbridge              31-06.00  
 13 Matt Stewart              SR Oxford                30-07.00  
 14 Joe Pinheiro              JR Uxbridge              30-04.25  
 15 Matt Andrikovich          SR Northbridge           30-00.50  
 16 Paul Berube               SR Millbury              29-05.50  
 17 Mike Berube               JR Millbury              29-03.25  
 18 James Goyette             FR Millbury              25-09.75  
 19 Brian Lirange             FR Millbury              24-06.25  
 20 Paul Hokanson             SR Oxford                23-05.25  
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doug Caves                SR Oxford                 5-10.00  
  2 Jordan Maddocks           SO Millbury               5-08.00  
  3 Paul Berube               SR Millbury               5-06.00  
  4 Chad Binette              JR Oxford                 5-02.00  
  5 Rich Kerr                 SR Uxbridge              J5-02.00  
  5 Josh Harris               SR Northbridge           J5-02.00  
  7 Adam Butler               SR Northbridge           J5-02.00  
  8 Kris Collins              SR Uxbridge              J5-02.00  
  9 Alex Droby                FR Uxbridge               5-00.00  
 10 John Maquire              SO Grafton                4-10.00  
 10 Jamie O'Brien             JR Grafton                4-10.00  
 12 Dennis Halsdorff          SR Oxford                J4-10.00  
 -- Sean Patterson            SR Uxbridge                    NH  
 -- Jason Tarantino           SO Millbury                    NH  
 
Event 24  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Audet                JR Uxbridge              11:16.80  
  2 Edward Stack              SR Uxbridge              11:19.80  
  3 James Kiritsy             SR Northbridge           11:41.90  
  4 Mike Graham               JR Uxbridge              11:42.20  
  5 Rob Reinhardt             FR Grafton               11:52.80  
  6 Tyson Gosselin            SO Oxford                11:53.60  
  7 Bill Oparowski            JR Grafton               12:00.60  
  8 Ryan Kirk                 FR Uxbridge              12:21.30  
  9 Timothy Mazeika            8 Millbury              12:24.80  
 10 Brendan McCarron           8 Millbury              12:28.60  
 11 Brian Strand              SO Uxbridge              13:09.30  
 12 Alex Larson               FR Grafton               13:12.80  
 13 Jason Sapunka             FR Oxford                13:50.50  
 
Event 25  Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adam Butler               SR Northbridge               7.00   1 
  2 Bill Wheeler              SR Uxbridge                  7.30   1 
  3 Sean Patterson            SR Uxbridge                  7.50   3 
  4 Derek Bennett             SR Oxford                    7.80   4 
  5 Aaron Mailhot             SO Oxford                   J7.80   4 
  6 Dave Shoblom              SR Oxford                    8.20   5 
  7 Jordan Maddocks           SO Millbury                  8.30   1 
  7 Tony Langone              SR Uxbridge                  8.30   2 
  9 John Maquire              SO Grafton                   8.70   4 
 10 David Nyce                SO Millbury                  8.80   2 
 11 David Gay                 FR Northbridge               8.90   3 
 11 Aaron Phoebe              FR Northbridge               8.90   2 
 13 James Mastro              JR Oxford                    9.00   5 
 14 Brian Lirange             FR Millbury                  9.10   3 
 15 Evan Berube               FR Northbridge               9.30   2 
 16 Marshall Hashey           FR Uxbridge                  9.90   1 
 17 James Goyette             FR Millbury                 10.20   3 
 
Event 27  Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chad Binette              JR Oxford                    5.60   4 
  2 Doug Caves                SR Oxford                    5.70   4 
  3 Matt Wilson               SR Northbridge               5.90   1 
  3 Josh Harris               SR Northbridge               5.90   2 
  3 Tim Cairney               SR Northbridge               5.90   3 
  4 Rich Kerr                 SR Uxbridge                 J5.90   1 
  5 Jason Tarantino           SO Millbury                 J5.90   1 
  8 Jamie O'Brien             JR Grafton                   6.00   4 
  9 Dan Martinelli            JR Uxbridge                  6.10   2 
 10 Mason Ovian               SR Northbridge               6.30   2 
 10 Keith Koerten             SO Uxbridge                  6.30   3 
 12 Richard Fenelly           FR Millbury                  6.80   3 
 13 Peter Haigis              SO Millbury                  7.10   2 
 14 Christopher Naff           8 Millbury                  7.40   3 
 15 Dan MacLeod               SR Uxbridge                  7.90   1 
 
Event 29  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Conrad               JR Grafton                5:16.80  
  2 Tom Casey                 JR Grafton                5:23.40  
  3 Nick Schofield            SO Uxbridge               5:24.00  
  4 Edward Stack              SR Uxbridge               5:24.80  
  5 James Kiritsy             SR Northbridge            5:26.00  
  6 Paul Berube               SR Millbury               5:26.30  
  7 Alex Droby                FR Uxbridge               5:27.00  
  8 Dan Paris                 JR Oxford                 5:27.40  
  9 Adam Deveau               JR Uxbridge               5:29.90  
 10 Garry Aquino              JR Northbridge            5:44.20  
 11 Dan Mercer                FR Grafton                5:45.30  
 12 Mike Berube               JR Millbury               5:51.80  
 13 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 5:52.40  
 14 Ryan Kirk                 FR Uxbridge               5:53.00  
 15 Gary Stefancyk            FR Northbridge            5:59.90  
 16 Joseph Raymond             7 Millbury               6:40.00  
 17 Jason Tarantino           SO Millbury               7:02.80  
 18 Matthew Garnes            FR Millbury               7:20.00  
 19 Daniel Chadwick           JR Millbury               7:23.60  
 
Event 30  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chad Binette              JR Oxford                   39.80   4 
  2 Matt Wilson               SR Northbridge              40.60   2 
  3 Ron White                 JR Oxford                   40.90   4 
  4 Tom Teverpaugh            SR Northbridge              41.50   1 
  5 Alex Goudas               SR Uxbridge                 42.20   1 
  6 David Nyce                SO Millbury                 43.60   1 
  7 John Maquire              SO Grafton                  43.70   4 
  8 Bill Wheeler              SR Uxbridge                 44.00   1 
  9 Matt Atchue               JR Grafton                  44.20   4 
 10 Eric Bradshaw             SO Uxbridge                 44.50   2 
 11 David Gay                 FR Northbridge              44.60   3 
 12 Evan Berube               FR Northbridge              45.50   2 
 13 James Mastro              JR Oxford                   48.70   3 
 
Event 31  Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doug Caves                SR Oxford                 1:25.90  
  2 Tom Batcheller            SR Grafton                1:29.10  
  3 Alex Droby                FR Uxbridge               1:41.90  
  4 Mike Berube               JR Millbury               1:43.90  
  5 Dennis Halsdorff          SR Oxford                 1:44.00  
  6 Jim Cederberg             SO Grafton                1:45.10  
  7 Keith Scott               SR Oxford                 1:46.00  
  8 Nate Price                SR Oxford                 1:46.20  
  9 Joe Leach                 SO Uxbridge               1:47.70  
 10 Steven Bourgeois          SO Millbury               1:48.00  
 11 Will Troiano              SR Uxbridge               1:49.00  
 12 Paul Hokanson             SR Oxford                 1:50.20  
 13 Matt Ciepielowski         SO Northbridge            1:50.80  
 14 Bill Oparowski            JR Grafton                1:52.50  
 15 David Poirier             SO Uxbridge               1:55.80  
 16 Doug Combs                JR Uxbridge               2:00.60  
 17 Christopher Naff           8 Millbury               2:01.60  
 18 Marjunath Burdekar        SO Oxford                 2:13.00  
 19 Timothy Bickford           7 Millbury               2:29.90  
 
Event 32  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Audet                JR Uxbridge               3:01.90  
  2 Alex Conrad               JR Grafton                3:02.50  
  3 Adam Deveau               JR Uxbridge               3:11.50  
  4 Paul Berube               SR Millbury               3:13.00  
  5 Dan Paris                 JR Oxford                 3:17.70  
  6 Tyson Gosselin            SO Oxford                 3:19.10  
  7 Garry Aquino              JR Northbridge            3:22.70  
  8 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 3:25.00  
  9 Mike Graham               JR Uxbridge               3:25.20  
 10 Alex Larson               FR Grafton                3:36.30  
 11 Erik Newman               SO Northbridge            3:45.70  
 12 Mike Calabro              JR Northbridge            3:49.50  
 13 Peter Haigis              SO Millbury               3:49.70  
 14 Steven Bourgeois          SO Millbury               4:19.10  
 15 Brian Ashmankus           SR Millbury               5:28.70  
 
Event 34  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northbridge H.S.                                    1:46.80   1 
  2 Uxbridge H.S.                                       1:48.50   1 
  3 Grafton High School                                 1:48.90   2 
  4 Oxford H.S.                                         1:49.90   2 
 -- Millbury H.S.                                            DQ   1