Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ma/Jan12_SWCLEa_set1.shtml

SWCL East Division Meets

Northbridge, MA, January 12, 2005

[Team Scores ]

Individual Results

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                              East Division Meets                              
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                  6.60   1 
  2   114 Jessica Fellbaum    SO Grafton                   6.70   4 
  3   621 Emily Berard        JR Uxbridge                  6.80   2 
  3   340 Hayley Stefan       JR Oxford                    6.80   1 
  5   136 Meaghan Vogel       SR Grafton                   6.90   4 
  6   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge                  7.00   3 
  6   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                    7.00   2 
  6   244 Allison Monteith    SO Millbury                  7.00   4 
  9   245 Julie Murray        SO Millbury                 J7.00   4 
  9   326 Emily Caffelle      SO Oxford                   J7.00   3 
 11   117 Kasie Floyd         SR Grafton                   7.20   5 
 12   223 Kim Boualauong      FR Millbury                  7.30   5 
 12   279 Kayla Barrows       FR Northbridge               7.30   3 
 12   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge                  7.30   1 
 15   123 Sarah Lapan         SO Grafton                  J7.30   5 
 15   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge              J7.30   1 
 17   292 Ledy Polanco        ?? Northbridge               7.40   2 
 18   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge               7.70   2 
 18   247 Kimberly Rudge       8 Millbury                  7.70   5 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   621 Emily Berard        JR Uxbridge                 47.90   1 
  2   227 Stephanie Crain     SO Millbury                 48.80   4 
  2   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                   48.80   1 
  4   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge              49.20   1 
  5   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                 50.20   2 
  6   245 Julie Murray        SO Millbury                 50.80   4 
  7   340 Hayley Stefan       JR Oxford                   50.90   2 
  8   110 Sarah Casey         SO Grafton                  51.00   4 
  9   136 Meaghan Vogel       SR Grafton                  51.30   4 
 10   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge                 52.60   3 
 11   339 Jacque Sprague      FR Oxford                   53.30   1 
 12   287 Lindsey Mutell      SO Northbridge              53.40   2 
 13   322 Allison Barre       FR Oxford                   54.00   3 
 14   232 Deanna Flaherty     SO Millbury                 54.40   5 
 15   293 Brenna Wilson       SO Northbridge              54.90   2 
 16   223 Kim Boualauong      FR Millbury                 55.00   5 
 17   122 Samantha Hendrix    FR Grafton                  55.60   5 
 18   624 Justine Burgess     SR Uxbridge                 56.90   3 
 --   292 Ledy Polanco        ?? Northbridge                DNF   3 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               6:10.30  
  2   131 Sam Sheehan         SO Grafton                6:18.30  
  3   291 Stacey Susienka     SR Northbridge            6:35.00  
  4   647 Shelby Taylor       SO Uxbridge               6:35.60  
  5   645 Caleigh Ross        FR Uxbridge               6:41.40  
  6   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                 6:43.20  
  7   633 Monica Joseph       SR Uxbridge               6:49.90  
  8   289 Aimee Russo         SO Northbridge            6:52.00  
  9   631 Farrah Griffin      FR Uxbridge               6:55.30  
 10   239 Katie L'Esperance    8 Millbury               6:59.60  
 11   107 Christina Barton    JR Grafton                7:10.20  
 12   641 Stephanie Pemberto  SR Uxbridge               7:23.60  
 13   241 Madeleine McFaul     8 Millbury               7:26.20  
 14   135 Ashley Valanzola    JR Grafton                8:08.60  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   121 Madeline Haynes     JR Grafton               13:54.60  
  2   250 Rachel Wall         FR Millbury              14:16.10  
  3   222 Kayla Berube        SO Millbury              14:16.90  
  4   620 Ashli Alberta       SO Uxbridge              14:23.50  
  5   641 Stephanie Pemberto  SR Uxbridge              14:36.20  
  6   111 Shaina Dadah        JR Grafton               14:37.40  
  7   637 Abby LaFrance       SO Uxbridge              14:37.80  
  8   638 Kaila Marsden       FR Uxbridge              14:38.40  
  9   249 Nicole Wall          7 Millbury              16:37.30  
 10   228 Allison Crane       SO Millbury              17:29.20  
 
Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   114 Jessica Fellbaum    SO Grafton                1:53.20  
  2   342 Paige Turcotte      JR Oxford                 1:54.20  
  3   222 Kayla Berube        SO Millbury               1:55.50  
  4   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               1:56.70  
  5   343 Stephanie Urella    SO Oxford                 1:58.10  
  6   337 Cori Schollard      JR Oxford                 2:01.20  
  7   242 Christina Merulla   SO Millbury               2:01.80  
  8   134 Alex Tauras         SO Grafton                2:02.00  
  9   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge               2:02.80  
 10   119 Giovanna Harshaw    SO Grafton                2:03.90  
 11   649 Jasmine Velez       FR Uxbridge               2:08.50  
 12   133 Olivia Swanson      JR Grafton                2:10.40  
 13   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge            2:11.00  
 14   124 Sarah Loken         JR Grafton                2:11.90  
 15   335 Kelsey Rioux        FR Oxford                 2:13.90  
 16   620 Ashli Alberta       SO Uxbridge               2:16.10  
 17   341 Jennifer Thompson   JR Oxford                 2:21.00  
 18   220 Brittany Balkus      7 Millbury               2:21.90  
 19   226 Tiffany Cammuso      7 Millbury               2:22.20  
 20   128 Carolyn Reardon     SO Grafton                2:22.50  
 21   626 Megan DeYoung       FR Uxbridge               2:23.40  
 22   229 Kelly Croteau        7 Millbury               2:26.20  
 23   238 Brittany Knowlton    7 Millbury               2:26.40  
 24   635 Avery Kogut         SO Uxbridge               2:28.10  
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               3:34.30  
  2   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               3:42.90  
  3   115 Jaime Fitzpatrick   SO Grafton                3:46.90  
  4   111 Shaina Dadah        JR Grafton                3:49.90  
  5   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge               3:50.60  
  6   250 Rachel Wall         FR Millbury               3:57.30  
  7   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge               3:57.90  
  8   638 Kaila Marsden       FR Uxbridge               3:58.80  
  9   637 Abby LaFrance       SO Uxbridge               3:59.60  
 10   322 Allison Barre       FR Oxford                 4:01.10  
 11   645 Caleigh Ross        FR Uxbridge               4:04.80  
 12   225 Rachel Buffone       8 Millbury               4:06.70  
 13   107 Christina Barton    JR Grafton                4:09.00  
 14   132 Nicole Swanson      JR Grafton                4:13.10  
 15   112 Jacqui Deloric      JR Grafton                4:13.50  
 16   104 Nicole Arsenault    SO Grafton                4:14.00  
 17   233 Ashley Gasco         7 Millbury               4:51.00  
 18   240 Nancy Luu            7 Millbury               4:57.10  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   227 Stephanie Crain     SO Millbury                  8.50   3 
  2   640 Jenna McLoughlin    SR Uxbridge                  8.70   1 
  2   326 Emily Caffelle      SO Oxford                    8.70   2 
  2   242 Christina Merulla   SO Millbury                  8.70   3 
  5   129 Jillian Robar       JR Grafton                  J8.70   3 
  6   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                    8.90   1 
  7   634 Jennifer Kessler    SO Uxbridge                  9.00   2 
  8   339 Jacque Sprague      FR Oxford                    9.50   2 
  9   624 Justine Burgess     SR Uxbridge                 J9.50   2 
 10   290 Lauri Susienka      SO Northbridge               9.70   1 
 11   105 Kristen Banks       SR Grafton                   9.80   3 
 12   627 Jaimee Doucette     SO Uxbridge                 10.10   4 
 13   324 Melinda Robbins     SO Oxford                   10.30   1 
 14   116 Lauren Browne       FR Grafton                  10.70   4 
 --   123 Sarah Lapan         SO Grafton                     DQ   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oxford H.S.                                         4:47.50  
  2 Grafton High School                                 4:49.90  
  3 Uxbridge H.S.                                       5:09.90  
  4 Northbridge H.S.                                    5:12.10  
  5 Millbury H.S.                                       5:25.30  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   227 Stephanie Crain     SO Millbury               4-10.00  
  2   242 Christina Merulla   SO Millbury               4-08.00  
  3   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                 4-06.00  
  4   342 Paige Turcotte      JR Oxford                J4-06.00  
  5   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           J4-06.00  
  6   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge              J4-06.00  
  7   623 Jennifer Brook      FR Uxbridge               4-04.00  
  8   110 Sarah Casey         SO Grafton               J4-04.00  
  8   116 Lauren Browne       FR Grafton               J4-04.00  
 10   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                 4-02.00  
 11   109 Chelsea Carey       JR Grafton                4-00.00  
 12   289 Aimee Russo         SO Northbridge           J4-00.00  
 --   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge                    NH  
 --   334 Kerri O'Conner      FR Oxford                      NH  
 --   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge                 NH  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge              25-06.50  
  2   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge              25-06.25  
  3   232 Deanna Flaherty     SO Millbury              25-00.50  
  4   325 Alexandria Brunnet  JR Oxford                23-11.50  
  5   642 Kayla Perro         SR Uxbridge              23-09.50  
  6   245 Julie Murray        SO Millbury              23-00.75  
  7   629 Faith Folmsbee      SR Uxbridge              22-10.00  
  8   135 Ashley Valanzola    JR Grafton               22-03.25  
  9   112 Jacqui Deloric      JR Grafton               22-01.00  
 10   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                21-09.00  
 11   290 Lauri Susienka      SO Northbridge           21-08.00  
 12   104 Nicole Arsenault    SO Grafton               20-10.25  
 13   291 Stacey Susienka     SR Northbridge           20-10.00  
 14   341 Jennifer Thompson   JR Oxford                20-06.50  
 15   324 Melinda Robbins     SO Oxford                20-05.00  
 16   243 Amy Mietkiewicz      7 Millbury              18-09.25  
 17   234 Katie Gaucher       FR Millbury              18-08.00  
 18   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           18-06.00  
 19   284 Brittany Kindberg   SO Northbridge           18-03.75  
 
Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                    5.70   1 
  2   347 Chad Binette        JR Oxford                    5.80   2 
  3   308 Josh Harris         SR Northbridge               5.90   2 
  4   665 Rich Kerr           SR Uxbridge                  6.00   1 
  4   276 Jason Tarantino     SO Millbury                  6.00   4 
  6   321 Matt Wilson         SR Northbridge              J6.00   1 
  7   373 Ron White           JR Oxford                    6.10   3 
  7   674 Dan Martinelli      JR Uxbridge                  6.10   2 
  7   152 Jamie O'Brien       JR Grafton                   6.10   4 
 10   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge                  6.20   3 
 11   673 Dan MacLeod         SR Uxbridge                  6.30   3 
 11   265 Kevin Leblanc       SR Millbury                  6.30   4 
 13   313 Mason Ovian         SR Northbridge               6.50   2 
 14   275 James Goyette       FR Millbury                  7.00   4 
 15   262 Richard Fenelly     FR Millbury                  7.20   1 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   347 Chad Binette        JR Oxford                   39.20   1 
  2   373 Ron White           JR Oxford                   40.90   2 
  3   321 Matt Wilson         SR Northbridge              41.10   2 
  4   138 Tom Batcheller      SR Grafton                  41.20   4 
  5   155 Ben Wheat           JR Grafton                  41.80   4 
  5   659 Alex Goudas         SR Uxbridge                 41.80   1 
  7   318 Tom Teverpaugh      SR Northbridge              42.20   1 
  8   152 Jamie O'Brien       JR Grafton                  42.90   5 
  9   305 David Gay           FR Northbridge              43.80   3 
 10   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge              43.90   1 
 11   664 Tom Jacques         SO Uxbridge                 44.90   3 
 12   682 Will Troiano        SR Uxbridge                 45.30   2 
 13   271 David Nyce          SO Millbury                 45.50   4 
 14   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                   46.00   3 
 15   674 Dan Martinelli      JR Uxbridge                 47.20   2 
 16   273 Joseph Reidy        JR Millbury                 49.70   4 
 17   710 Brian Lirange       FR Millbury                 51.30   5 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   143 Alex Conrad         JR Grafton                5:17.10  
  2   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               5:18.40  
  3   359 Len Korch           JR Oxford                 5:21.10  
  4   254 Paul Berube         SR Millbury               5:23.50  
  5   154 Rob Reinhardt       FR Grafton                5:23.70  
  6   365 Dan Paris           JR Oxford                 5:25.20  
  7   650 Josh Audet          JR Uxbridge               5:26.90  
  8   310 James Kiritsy       SR Northbridge            5:37.00  
  9   151 Dan Mercer          FR Grafton                5:37.40  
 10   660 Mike Graham         JR Uxbridge               5:46.00  
 11   317 Gary Stefancyk      FR Northbridge            5:59.00  
 12   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 6:01.40  
 13   260 Joseph Deschenes     8 Millbury               6:15.10  
 14   661 Tim Graham          FR Uxbridge               6:38.20  
 15   272 Joseph Raymond       7 Millbury               6:38.50  
 16   269 Christopher Naff     8 Millbury               7:16.80  
 17   257 Daniel Chadwick     JR Millbury               7:20.90  
 18   263 Matthew Garnes      FR Millbury               7:21.30  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   680 Edward Stack        SR Uxbridge              11:14.70  
  2   650 Josh Audet          JR Uxbridge              11:15.70  
  3   148 Rob Lubenow         JR Grafton               11:17.60  
  4   310 James Kiritsy       SR Northbridge           11:46.10  
  5   153 Bill Oparowski      JR Grafton               11:47.90  
  6   660 Mike Graham         JR Uxbridge              11:50.40  
  7   353 Sebastian Flores    SO Oxford                11:51.70  
  8   666 Ryan Kirk           FR Uxbridge              12:11.20  
  9   267 Timothy Mazeika      8 Millbury              12:15.80  
 10   146 Alex Larson         FR Grafton               12:21.60  
 11   268 Brendan McCarron     8 Millbury              12:37.40  
 12   681 Brian Strand        SO Uxbridge              12:41.30  
 13   368 Jason Sapunka       FR Oxford                13:24.50  
 
Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                 1:28.60  
  2   658 Alex Droby          FR Uxbridge               1:38.50  
  3   657 Adam Deveau         JR Uxbridge               1:39.50  
  4   356 Dennis Halsdorff    SR Oxford                 1:40.40  
  5   253 Mike Berube         JR Millbury               1:42.20  
  6   141 Jim Cederberg       SO Grafton                1:43.50  
  7   137 Matt Atchue         JR Grafton                1:44.50  
  8   153 Bill Oparowski      JR Grafton                1:46.90  
  9   366 Nate Price          SR Oxford                 1:49.60  
 10   357 Paul Hokanson       SR Oxford                 1:50.10  
 11   670 Joe Leach           SO Uxbridge               1:50.70  
 12   302 Matt Ciepielowski   SO Northbridge            1:51.70  
 13   299 Dan Cafferty        FR Northbridge            1:54.90  
 14   364 James Mastro        JR Oxford                 1:58.40  
 15   307 Brandon Hall        FR Northbridge            2:03.90  
 16   677 David Poirier       SO Uxbridge               2:04.80  
 17   654 Doug Combs          JR Uxbridge               2:08.30  
 18   349 Marjunath Burdekar  SO Oxford                 2:10.20  
 19   269 Christopher Naff     8 Millbury               2:13.20  
 20   255 Timothy Bickford     7 Millbury               2:31.00  
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   138 Tom Batcheller      SR Grafton                3:03.90  
  2   143 Alex Conrad         JR Grafton                3:04.90  
  3   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               3:06.10  
  4   365 Dan Paris           JR Oxford                 3:07.60  
  5   680 Edward Stack        SR Uxbridge               3:07.80  
  6   354 Tyson Gosselin      SO Oxford                 3:12.00  
  7   254 Paul Berube         SR Millbury               3:14.20  
  8   151 Dan Mercer          FR Grafton                3:20.70  
  9   295 Garry Aquino        JR Northbridge            3:21.00  
 10   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 3:21.70  
 11   353 Sebastian Flores    SO Oxford                 3:22.80  
 12   256 Steven Bourgeois    SO Millbury               3:31.00  
 13   146 Alex Larson         FR Grafton                3:35.60  
 14   267 Timothy Mazeika      8 Millbury               3:38.50  
 15   264 Peter Haigis        SO Millbury               3:44.20  
 16   368 Jason Sapunka       FR Oxford                 3:48.10  
 17   312 Erik Newman         SO Northbridge            3:51.80  
 18   301 Mike Calabro        JR Northbridge            3:55.00  
 19   276 Jason Tarantino     SO Millbury               4:03.60  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   298 Adam Butler         SR Northbridge               7.40   1 
  2   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge                  7.60   1 
  3   668 Tony Langone        SR Uxbridge                  7.70   2 
  4   675 Sean Patterson      SR Uxbridge                  7.80   3 
  5   345 Derek Bennett       SR Oxford                    7.90   1 
  5   155 Ben Wheat           JR Grafton                   7.90   4 
  7   318 Tom Teverpaugh      SR Northbridge               8.10   2 
  8   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                    8.40   3 
  9   266 Jordan Maddocks     SO Millbury                  8.60   4 
 10   149 John Maquire        SO Grafton                  J8.60   4 
 11   305 David Gay           FR Northbridge               8.70   5 
 12   271 David Nyce          SO Millbury                  9.00   4 
 13   371 Dave Shoblom        SR Oxford                    9.10   2 
 14   364 James Mastro        JR Oxford                    9.20   5 
 15   663 Marshall Hashey     FR Uxbridge                  9.60   5 
 15   314 Aaron Phoebe        FR Northbridge               9.60   3 
 17   275 James Goyette       FR Millbury                 J9.60   5 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Uxbridge H.S.                                       4:02.10  
  2 Oxford H.S.                                         4:10.20  
  3 Grafton High School                                 4:18.60  
  4 Northbridge H.S.                                    4:24.80  
  5 Millbury H.S.                                       4:44.80  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   265 Kevin Leblanc       SR Millbury               5-10.00  
  2   266 Jordan Maddocks     SO Millbury              J5-10.00  
  3   351 Doug Caves          SR Oxford                J5-10.00  
  4   298 Adam Butler         SR Northbridge            5-04.00  
  5   653 Kris Collins        SR Uxbridge              J5-04.00  
  6   347 Chad Binette        JR Oxford                 5-02.00  
  7   254 Paul Berube         SR Millbury              J5-02.00  
  7   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               J5-02.00  
  9   665 Rich Kerr           SR Uxbridge               5-00.00  
 10   276 Jason Tarantino     SO Millbury              J5-00.00  
 11   149 John Maquire        SO Grafton               J5-00.00  
 12   658 Alex Droby          FR Uxbridge               4-10.00  
 12   675 Sean Patterson      SR Uxbridge               4-10.00  
 14   356 Dennis Halsdorff    SR Oxford                J4-10.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   145 Mike Lane           SR Grafton               48-01.00  
  2   673 Dan MacLeod         SR Uxbridge              41-05.00  
  3   369 Keith Scott         SR Oxford                38-02.00  
  4   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge           37-01.50  
  5   347 Chad Binette        JR Oxford                36-05.25  
  6   138 Tom Batcheller      SR Grafton               36-04.50  
  7   308 Josh Harris         SR Northbridge           34-08.50  
  8   309 Josh Hougasian      SR Northbridge           34-01.25  
  9   676 Joe Pinheiro        JR Uxbridge              34-00.00  
 10   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge              33-03.25  
 11   360 Matt Laforce        SR Oxford                32-10.25  
 12   664 Tom Jacques         SO Uxbridge              32-07.00  
 13   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               32-01.00  
 14   140 Tom Casey           JR Grafton               31-08.00  
 15   304 Sean Dube           SR Northbridge           30-05.00  
 16   372 Matt Stewart        SR Oxford                30-00.25  
 17   273 Joseph Reidy        JR Millbury              29-05.50  
 17   253 Mike Berube         JR Millbury              29-05.50  
 19   254 Paul Berube         SR Millbury              26-00.00  
 20   275 James Goyette       FR Millbury              22-05.75