Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ma/Dec31_Lous4x_set1.shtml

Lou's 4 x 1600 Relay

Boston University, Boston, MA, December 31, 2005

Full Results

Lou's 4 x 1600 Relay
Saturday, December 31, 2005
Boston University, Boston MA
Results (all splits to follow)
1.Lyons Den                  18:01.16
Fastest Split: 4:25.2
2.Joe Ryan                   18:16.21
Fastest Split: 4:31.82
3.Merrimack Valley Striders  18:19.24
Fastest Split: 4:30.95
4.HFC Striders Dos           19:19.65
Fastest Split: 4:28.6        
5.HFC Striders Uno           19:20.32
Fastest Split: 4:29.38
6.Gr.Boston TC Men           19:25.04
Fastest Split: 4:41.90
7.Whirlaway RT Co-ed (3m/1f) 19:34.77
Fastest Split: 4:34.0
8.Nordica                    19:44.33
Fastest Split: 4:51.4
9.C and L Racing             20:45.99
Fastest Split: 4:49.58
10.Team Psycho A  (Co-ed 2/2)21:11.25
Fastest Split: 5:05.5
11.NE Track & Trail          21:16.69
Fastest Split: 5:05.8
12.Lowell (Co-ed 2/2)        21:21.53
Fastest Split: 4:50.22
13.Mixed Chicks (1st Female) 21:34.74
Fastest Split: 5:14.0
14.Team Psycho B (co-ed 3/1) 21:53.74
Fastest Split: 4:57.09
15.Needham TC (Female)       22:32.91
Fastest Split: 5:25.2
16.Gr.Boston TC Women        22:58.73
Fastest Split: 5:07.4 

TEAMS WITH SPLITS
(Order as submitted on forms)
1.Lyons Den                  18:01.16
Anthony Vitale 4:25.82
Ryan Agnew 4:30.0
John Gillespie 4:40.1
Jim Brady 4:25.2
2.Joe Ryan                   18:16.21
Joe Ryan 4:31.82
Thomas Smith 4:34.4
Matt White 4:33.1
Dennis Shepperd 4:36.8
3.Merrimack Valley Striders  18:19.24
Michael Malinowski 4:30.95
Louis Batista 4:33.9
Dan Anastos 4:38.3
Nate Gravel 4:33.1
4.HFC Striders Dos           19:19.65        
Tim Gavin 4:47.58
Dave Kelly 5:15.0
Brendan Lynch 4:48.6
Dave Conforto 4:28.6
5.HFC Striders Uno           19:20.32
Lee Danforth  4:29.38
Brian Van Dorpe 5:20.8
Ryan Johnson 4:57.6
Jason Cakouras 4:32.6
6.Gr.Boston TC Men           19:25.04
Tomaoki Uchiki 4:41.90
Didier Pramil 4:56.5
John Blouin 4:55.7
Bruce Davie 4:50.6
7.Whirlaway RT Co-ed (3m/1f) 19:34.77
Norm Bouthillier 4:43.93
Craig Fram 4:44.9
Lara Johnson 5:31.8
Hussein Baghdadi 4:34.0
8.Nordica                    19:44.33
Pete Warrington 5:02.2
Kurt Gustafson 4:51.4
Andrew O'Brien 4:56.0
Andrew Rossi 4:54.8
9.C and L Racing             20:45.99
Fran Gumerdabascia 4:49.58
Matt Mills 5:24.0
Greg Saia 5:11.4
Matt Bergenholtz 5:21.0
10.Team Psycho A  (Co-ed 2/2)21:11.25
Dave Nerrow 5:05.5
Karen Smyers 5:12.2
Karen Monks 5:46.4
Peter Abdinoor 5:07.2
11.NE Track & Trail          21:16.69
Frank Kjaersgaard 5:18.5
Jerry DeZutter 5:05.8
Ben Winther 5:10.1
Anthony Chamberas 5:42.3
12.Lowell (Co-ed 2/2)        21:21.53
Brian Lankewicz 4:50.22
Michelle Russell 5:40.0
Jon Murphy 5:05.8
Robin Osborne 5:45.6
13.Mixed Chicks (1st Female) 21:34.74
Allison McCabe 5:14.1
Amy Buckman 5:14.7
Meaghan Shaw 5:52.0 
Katherine Beck 5:14.0
14.Team Psycho B (co-ed 3/1) 21:53.74
Don Alden 4:57.09
Dede Griesbauer 5:38.0
Andrew Morgan 6:00.5
Michael King 5:18.2
15.Needham TC (Female)       22:32.91
Kate Connolly 5:46.1
Faith Richardson 5:48.4
Meghan Krueger 5:32.7
Alyse Rocco 5:25.2
16.Gr.Boston TC Women        22:58.73
Christy Bonstelle 5:06.99
Carol Geddes 6:15.4
Margaret Nervegna 5:47.7
Jenn Busse 5:48.7