Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ct/Oct23_GreatP_set1.shtml

Great Pumpkin Classic

Trumbull, CT, October 23, 2005

Complete Overall and Divisional Results

Woman's Winner Mary Dolan Zengo
Woman's Winner Mary Dolan Zengo


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Great Pumpkin Classic
October 23, 2005 - 4 Miles
Trumbull, CT

OVERALL WINNERS

Bryan Kovalsky, Peekskill, NY - 20:21
Mary Dolan Zengo, Wilton, CT - 23:27


LOCATION
Trumbull

High School
WEATHER
46 Degrees
Breezy

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Bryan Kovalsky          Peekskill  NY       26 ***** M 19-29        20:21    5:05/M
       2    Oscar Gonzalez-Barret   New Haven  CT       41 ***** M 40-49        20:29    5:07/M
       3    Joe Lemay               Danbury  CT         38 ***** M 30-39        20:47    5:12/M
       4    Alex Hudimatch          Watertown  CT       23 ***** M 19-29        20:59    5:15/M
       5    Brendan Brown           Malverne  NY        22     1 M 19-29        21:00    5:15/M
       6    Brent Perdizet          Bridgeport  CT      29     2 M 19-29        21:21    5:20/M
       7    Michael Shail           Watertown  CT       19     3 M 19-29        21:24    5:21/M
       8    Francis Burdett         Worcester  MA       40     1 M 40-49        22:08    5:32/M
       9    Luis Amaral             New Milford  CT     43     2 M 40-49        22:15    5:34/M
      10    Pete Modafferi          New City  NY        29     4 M 19-29        22:18    5:35/M
      11    Tim Milenkevich         Ansonia  CT         23     5 M 19-29        22:26    5:37/M
      12    Doug Scarth             Redding  CT         47     3 M 40-49        22:58    5:45/M
      13    Charles Hornak          Hamden  CT          37     1 M 30-39        23:18    5:50/M
      14    Mary Dolan Zengo        Wilton  CT          40 ***** F 40-49        23:27    5:52/M
      15    Ian Frankel             Madison  CT         48     4 M 40-49        23:41    5:55/M
      16    Keith Moody             Orange  CT          39     2 M 30-39        24:14    6:04/M
      17    Stafford Brown          Milford  CT         29     6 M 19-29        24:23    6:06/M
      18    Wes Byerly              Ridgefield  CT      53     1 M 50-59        24:24    6:06/M
      19    Mark Uliasz             Oxford  CT          54     2 M 50-59        24:36    6:09/M
      20    Heather Crosby          Danbury  CT         32 ***** F 30-39        24:45    6:11/M
      21    Wesley Oliveira         Bridgeport  CT      38     3 M 30-39        24:55    6:14/M
      22    Helen Merkle            Trumbull  CT        38 ***** F 30-39        24:56    6:14/M
      23    PERRY Simone            New Milford  CT     48     5 M 40-49        24:56    6:14/M
      24    Dave McVay              Stamford  CT        38     4 M 30-39        25:10    6:18/M
      25    Martin Espino           Bridgepor,  CT      45     6 M 40-49        25:34    6:24/M
      26    Sharon Vos              Riverside  CT       50 ***** F 50-59        25:36    6:24/M
      27    Michael P Nilan         Trumbull  CT        16     1 M 14-18        25:45    6:26/M
      28    Erica Merrill           Rowayton  CT        42     1 F 40-49        25:48    6:27/M
      29    Shea Shapiro            Fairfield  CT       22     7 M 19-29        25:56    6:29/M
      30    Bolivar Bermeo          Greenwich  CT       40     7 M 40-49        26:01    6:30/M
      31    Philip Moore            Trumbull  CT        17     2 M 14-18        26:07    6:32/M
      32    Todd Lofrese            Trumbull  CT        33     5 M 30-39        26:18    6:35/M
      33    Erik Zukauskas          Fairfield  CT       25     8 M 19-29        26:23    6:36/M
      34    Martin Brown            Malverne  NY        49     8 M 40-49        26:25    6:36/M
      35    Amelia Audette          Trumbull  CT        31     1 F 30-39        26:26    6:37/M
      36    Vincent Lindsley        Derby  CT           28     9 M 19-29        26:34    6:39/M
      37    Gregory Stern           Harrison  NY        27    10 M 19-29        26:37    6:39/M
      38    Bryan Mayrides          Seymour  CT         24    11 M 19-29        26:40    6:40/M
      39    Ashish Bhandari         Stamford  CT        29    12 M 19-29        26:52    6:43/M
      40    Thomas Matthews         Trumbull  CT        34     6 M 30-39        26:53    6:43/M
      41    Mark Lewis              Shelton  CT         42     9 M 40-49        26:57    6:44/M
      42    Jeffrey Dingwell        Bethlehem  CT       50     3 M 50-59        26:57    6:44/M
      43    Terence Mahan           Litchfield  CT      25    13 M 19-29        26:59    6:45/M
      44    Todd Francis            Branford  CT        26    14 M 19-29        27:01    6:45/M
      45    Kerry Baruth            Rowayton  CT        58     4 M 50-59        27:02    6:46/M
      46    Bill Hunter             Fairfield  CT       43    10 M 40-49        27:03    6:46/M
      47    Michelle Angelo         Hamden  CT          20     1 F 19-29        27:05    6:46/M
      48    Jeff Falberg            Bridgeport  CT      40    11 M 40-49        27:13    6:48/M
      49    Mikhail Yeremeev        Redding  CT         35     7 M 30-39        27:17    6:49/M
      50    Emmy Stocker            Cos Cob  CT         47     2 F 40-49        27:20    6:50/M
      51    Brian Fidler            West Haven  CT      34     8 M 30-39        27:32    6:53/M
      52    George Dickerson        Wallingford  CT     47    12 M 40-49        27:34    6:54/M
      53    Paul Misur              Shelton  CT         46    13 M 40-49        27:36    6:54/M
      54    Matt Bradshaw           Seymour  CT         34     9 M 30-39        27:42    6:56/M
      55    Michael Costello        Fairfield  CT       46    14 M 40-49        27:49    6:57/M
      56    Kenneth Martin Jr       Trumbull  CT        28    15 M 19-29        27:53    6:58/M
      57    Mark Gerace             Newtown  CT         34    10 M 30-39        27:57    6:59/M
      58    Nick Gartsu             Trumbull  CT        14     3 M 14-18        28:06    7:02/M
      59    Edward Garrity          Middletown  CT      12     1 M 10-13        28:09    7:02/M
      60    William Stickle         Trumbull  CT        43    15 M 40-49        28:11    7:03/M
      61    Pumpkin Head            Beacon Falls  CT    55     5 M 50-59        28:11    7:03/M
      62    Michelle Mueller        Monroe  CT          43     3 F 40-49        28:16    7:04/M
      63    Fred Miller             Milford  CT         54     6 M 50-59        28:30    7:08/M
      64    Nancy Katz-Johnson      Trumbull  CT        46     4 F 40-49        28:36    7:09/M
      65    Robert G Davis          Naugatuck  CT       54     7 M 50-59        28:43    7:11/M
      66    Robert Von Ancken       Trumbull  CT        44    16 M 40-49        28:44    7:11/M
      67    Bethany Lyon            Bridgeport  CT      38     2 F 30-39        28:47    7:12/M
      68    Jerry Albrikes          Mystic  CT          36    11 M 30-39        28:50    7:13/M
      69    Christine Asaro         Trumbull  CT        37     3 F 30-39        28:50    7:13/M
      70    Steven Austin           Fairfield  CT       43    17 M 40-49        28:52    7:13/M
      71    Peter Roseman           Stamford  CT        35    12 M 30-39        28:54    7:14/M
      72    Erik Fargo              Charleston  RI      34    13 M 30-39        29:06    7:17/M
      73    Brian Frattaroli        Trumbull  CT        38    14 M 30-39        29:09    7:17/M
      74    Keith Oatis             Ansonia  CT         26    16 M 19-29        29:12    7:18/M
      75    Ronnie Behringer        Norwalk  CT         47     5 F 40-49        29:31    7:23/M
      76    Steven Struwas          West Haven  CT      52     8 M 50-59        29:32    7:23/M
      77    Keith O'Donnell         Monroe  CT          25    17 M 19-29        29:35    7:24/M
      78    Kevin Murray            Cheshire  CT        51     9 M 50-59        29:44    7:26/M
      79    Nick Veikos             TRUMBULL  CT        47    18 M 40-49        29:45    7:26/M
      80    Francoise Levinson      Cos Cob  CT         52     1 F 50-59        29:47    7:27/M
      81    Paul Moores             Greenwich  CT       41    19 M 40-49        29:47    7:27/M
      82    Jerry Rotante           Newtown  CT         39    15 M 30-39        29:48    7:27/M
      83    Elizabeth Polzello      Trumbull  CT        38     4 F 30-39        29:52    7:28/M
      84    Michael D'Angelo        Monroe  CT          45    20 M 40-49        29:54    7:29/M
      85    Katharine Radziewicz    Fairfield  CT       46     6 F 40-49        29:59    7:30/M
      86    Gary Garofano           Charlestown  RI     43    21 M 40-49        29:59    7:30/M
      87    Pascal Fuchs            Fairfield  CT       35    16 M 30-39        30:06    7:32/M
      88    Dan France              Westport  CT        57    10 M 50-59        30:07    7:32/M
      89    Vin Dipalma             Bridgeport  CT      46    22 M 40-49        30:11    7:33/M
      90    Bill McMenamey, Iv      Trumbull  CT        14     4 M 14-18        30:11    7:33/M
      91    Gregory Corvigno        Seymour  CT         27    18 M 19-29        30:12    7:33/M
      92    Scott Sterner           Fairfield  CT       36    17 M 30-39        30:13    7:33/M
      93    Marisa Withrow          Trumbull  CT        31     5 F 30-39        30:18    7:35/M
      94    Sarah Culver            West Haven  CT      23     2 F 19-29        30:19    7:35/M
      95    Kenneth Ghilardi        West Haven  CT      50    11 M 50-59        30:21    7:35/M
      96    Lynda Bradley           Hamden  CT          20     3 F 19-29        30:23    7:36/M
      97    Caitlin MacAulay        New Haven  CT       21     4 F 19-29        30:23    7:36/M
      98    Carl Rossetti           Milford  CT         58    12 M 50-59        30:23    7:36/M
      99    Rich Hersch             Monroe  CT          39    18 M 30-39        30:24    7:36/M
     100    Tricia Curry            Monoroe  CT         40     7 F 40-49        30:25    7:36/M
     101    Matthew Lawlor          Fairfield  CT       34    19 M 30-39        30:28    7:37/M
     102    Steven Coppock          Redding  CT         40    23 M 40-49        30:37    7:39/M
     103    Peter Lee               Milford  CT         47    24 M 40-49        30:39    7:40/M
     104    Isabella Corso          Ridgefield  CT      12     1 F 10-13        30:42    7:41/M
     105    Robert Curry            Trumbull  CT        41    25 M 40-49        30:45    7:41/M
     106    Claudia Sammartano      Fairfield  CT       43     8 F 40-49        30:46    7:42/M
     107    Jo Marchetti            Newington  CT       62     1 F 60-69        30:46    7:42/M
     108    Jeff Bruer              Trumbull  CT        46    26 M 40-49        30:48    7:42/M
     109    Bill Odendahl           Trumbull  CT        40    27 M 40-49        30:49    7:42/M
     110    David Schafer           Trumbull  CT        36    20 M 30-39        30:49    7:42/M
     111    Dave Schneider          Fairfield  CT       33    21 M 30-39        30:52    7:43/M
     112    Nardy Chung             Hamden  CT          28    19 M 19-29        30:55    7:44/M
     113    Martin Shapiro          Trumbull  CT        49    28 M 40-49        30:55    7:44/M
     114    Fred Bialka             Milford  CT         46    29 M 40-49        30:56    7:44/M
     115    Catherine Kubic         Stratford  CT       41     9 F 40-49        30:56    7:44/M
     116    Ronald Carter           Westport  CT        41    30 M 40-49        30:59    7:45/M
     117    David Nelson            Trumbull  CT        13     2 M 10-13        31:00    7:45/M
     118    Catherine Kalkstein     Trumbull  CT        35     6 F 30-39        31:01    7:45/M
     119    Michael Lashendouk      Darien  CT          44    31 M 40-49        31:02    7:46/M
     120    Robin Hurlbut           Fairfield  CT       31     7 F 30-39        31:02    7:46/M
     121    Bill McMenamey          Trumbull  CT        45    32 M 40-49        31:04    7:46/M
     122    Steven Arnone Sr        Trumbull  CT        36    22 M 30-39        31:05    7:46/M
     123    Sherry Duff             Danbury  CT         37     8 F 30-39        31:10    7:48/M
     124    Kris Overstrum          Wallingford  CT     43    10 F 40-49        31:11    7:48/M
     125    Jeff Withrow            Trumbull  CT        33    23 M 30-39        31:13    7:48/M
     126    Steve Mileod            Greenwich  CT       37    24 M 30-39        31:17    7:49/M
     127    Steven De Nicola        Stamford  CT        42    33 M 40-49        31:21    7:50/M
     128    Tom Lehtonen            New Haven  CT       56    13 M 50-59        31:23    7:51/M
     129    Dennis Mennillo Jr      Naugatuck  CT       36    25 M 30-39        31:23    7:51/M
     130    Dennis McLaughlin       Trumbull  CT        37    26 M 30-39        31:24    7:51/M
     131    John O'Brien            Meriden  CT         16     5 M 14-18        31:25    7:51/M
     132    Carrie Williams         Fairfield  CT       29     5 F 19-29        31:26    7:52/M
     133    Jen Calder              New Canaan  CT      59     2 F 50-59        31:31    7:53/M
     134    Paul Ouellette          Trumbull  CT        38    27 M 30-39        31:38    7:55/M
     135    John Saccone            Trumbull  CT        39    28 M 30-39        31:38    7:55/M
     136    Phil Lafleur            Milford  CT         42    34 M 40-49        31:40    7:55/M
     137    Brian Gilmore           Waterbury  CT       36    29 M 30-39        31:41    7:55/M
     138    Joan Lynch              Greenwich  CT       39     9 F 30-39        31:41    7:55/M
     139    Christopher Hovan       Ansonia  CT         19    20 M 19-29        31:42    7:56/M
     140    Steven Yellen           Trumbull  CT        41    35 M 40-49        31:42    7:56/M
     141    Mike Pisani             Stratford  CT       62     1 M 60-69        31:42    7:56/M
     142    Keith Zarrelli          Trumbull  CT        27    21 M 19-29        31:43    7:56/M
     143    Karin Fagerburg         Middletown  CT      53     3 F 50-59        31:44    7:56/M
     144    Robert Hew              Mt Vernon  NY       58    14 M 50-59        31:45    7:56/M
     145    Nelson Wyman            Hamden  CT          59    15 M 50-59        31:48    7:57/M
     146    Karen Cammarata         Stamford  CT        28     6 F 19-29        31:54    7:59/M
     147    Jim Dacosta             Fairfield  CT       44    36 M 40-49        31:56    7:59/M
     148    Walt Koscomb            Sandy Hook  CT      45    37 M 40-49        31:57    7:59/M
     149    Lindsay Mc Hugh         Stamford  CT        22     7 F 19-29        31:58    8:00/M
     150    Thomas Farrelly         North Haven  CT     41    38 M 40-49        31:58    8:00/M
     151    Alex Urbani             Huntington  CT      37    30 M 30-39        32:01    8:00/M
     152    Janet Voelpert          Shelton  CT         58     4 F 50-59        32:01    8:00/M
     153    Roger Cyr               Bethel  CT          45    39 M 40-49        32:02    8:01/M
     154    Gerard Hyde             Fairfield  CT       62     2 M 60-69        32:02    8:01/M
     155    Chris Brill             Trumbull  CT        36    31 M 30-39        32:07    8:02/M
     156    Bob Fargo               Lafayette  NJ       60     3 M 60-69        32:11    8:03/M
     157    Catherine Sancho        Fairfield  CT       40    11 F 40-49        32:12    8:03/M
     158    Alan McCall             Manchester  CT      56    16 M 50-59        32:15    8:04/M
     159    Laura Pulie             Trumbull  CT        45    12 F 40-49        32:16    8:04/M
     160    Brian Hendrickson       Milford  CT         30    32 M 30-39        32:17    8:04/M
     161    Clarence Chesney Sr     Norwalk  CT         58    17 M 50-59        32:20    8:05/M
     162    Karl Salvati            North Haven  CT     52    18 M 50-59        32:22    8:06/M
     163    Sean Fogarty            Stamford  CT        64     4 M 60-69        32:22    8:06/M
     164    Jason Rotunno           Trumbull  CT        32    33 M 30-39        32:24    8:06/M
     165    Bob Golger              Trumbull  CT        44    40 M 40-49        32:34    8:09/M
     166    John Bruzinski          Trumbull  CT        44    41 M 40-49        32:37    8:09/M
     167    Bill Bardani            Easton  CT          32    34 M 30-39        32:40    8:10/M
     168    Dorrine Pappas          Trumbull  CT        45    13 F 40-49        32:41    8:10/M
     169    Mary Gentle             Monroe  CT          34    10 F 30-39        32:43    8:11/M
     170    Karen Hirsch            Brookfield  CT      28     8 F 19-29        32:44    8:11/M
     171    Maureen Barry           Neptune  NJ         54     5 F 50-59        32:48    8:12/M
     172    Craig Morrison          Bethel  CT          61     5 M 60-69        32:50    8:13/M
     173    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT       49    14 F 40-49        32:52    8:13/M
     174    Derek Burton            Cheshire  CT        37    35 M 30-39        32:54    8:14/M
     175    Paul Ribnicky           Stratford  CT       50    19 M 50-59        32:55    8:14/M
     176    Jacquie Lapierre        Stratford  CT       39    11 F 30-39        32:57    8:14/M
     177    Andrew Santora          Trumbull  CT        55    20 M 50-59        32:59    8:15/M
     178    Bob Crane               Trumbull  CT        51    21 M 50-59        32:59    8:15/M
     179    Geoffrey Coffin         Trumbull  CT        36    36 M 30-39        33:04    8:16/M
     180    Ania Gloden             Stratford  CT       24     9 F 19-29        33:07    8:17/M
     181    Kara Gerace             Newtown  CT         34    12 F 30-39        33:07    8:17/M
     182    Jim Nugent              Trumbull  CT        49    42 M 40-49        33:08    8:17/M
     183    Glen Greytak            Easton  CT          53    22 M 50-59        33:09    8:17/M
     184    Laura Buckingham        Watertown  CT       36    13 F 30-39        33:10    8:18/M
     185    Thomas Kiely            Trumbull  CT        28    22 M 19-29        33:12    8:18/M
     186    Penny Schutz            Trumbull  CT        38    14 F 30-39        33:13    8:18/M
     187    Michael Gertner         Monroe  CT          36    37 M 30-39        33:14    8:19/M
     188    John Gibbons            Greenwich  CT       63     6 M 60-69        33:14    8:19/M
     189    Rob Bocompani           Fairfield  CT       35    38 M 30-39        33:15    8:19/M
     190    Carey Butler            Trumbull  CT        40    15 F 40-49        33:15    8:19/M
     191    Darric Lahaza           Ansonia  CT         22    23 M 19-29        33:23    8:21/M
     192    Matti Rinta-Tuuri       Fairfield  CT       53    23 M 50-59        33:27    8:22/M
     193    Michael Adilnolfi       Trumbull  CT        12     3 M 10-13        33:29    8:22/M
     194    Maria Lopez             Monroe  CT          37    15 F 30-39        33:29    8:22/M
     195    Kevin Cammarata         Weston  CT          32    39 M 30-39        33:29    8:22/M
     196    Gary Seymour            Trumbull  CT        36    40 M 30-39        33:41    8:25/M
     197    Sally Stearns           Oxford  CT          51     6 F 50-59        33:43    8:26/M
     198    Matthew Parnell         Fairfield  CT       36    41 M 30-39        33:46    8:27/M
     199    Timothy Toohey          Trumbull  CT        45    43 M 40-49        33:48    8:27/M
     200    Robert Woodsworth       Bristol  CT         41    44 M 40-49        33:49    8:27/M
     201    Michelle Lynch          Newington  CT       42    16 F 40-49        33:50    8:28/M
     202    Kim Larkin              Trumbull  CT        45    45 M 40-49        33:51    8:28/M
     203    Margaret Walsh          Trumbull  CT        38    16 F 30-39        33:52    8:28/M
     204    Susan Lyons             Trumbull  CT        43    17 F 40-49        33:53    8:28/M
     205    Bob Davidson            Collinsville  CT    76     1 M 70-79        33:55    8:29/M
     206    Kathryn Stoker          Norwalk  CT         38    17 F 30-39        33:58    8:30/M
     207    Gene Memoli             Stratford  CT       48    46 M 40-49        34:02    8:31/M
     208    Ted Chase               Trumbull  CT        40    47 M 40-49        34:02    8:31/M
     209    Charles Widmer          West Harrison  NY   59    24 M 50-59        34:04    8:31/M
     210    Lauren Danlin           Trumbull  CT        14     1 F 14-18        34:06    8:32/M
     211    Edward Cheever          Monroe  CT          43    48 M 40-49        34:06    8:32/M
     212    Clint Corso             Ridgefield  CT       8     1 M  1- 9        34:08    8:32/M
     213    Robert Levy             Hamden  CT          42    49 M 40-49        34:15    8:34/M
     214    Sam Kellner             Trumbull  CT        13     4 M 10-13        34:16    8:34/M
     215    Kevin Walsh             Bethany  CT         49    50 M 40-49        34:16    8:34/M
     216    Bob Treash              Trumbull  CT        41    51 M 40-49        34:20    8:35/M
     217    Patrick Mc Garity       Trumbull  CT        12     5 M 10-13        34:23    8:36/M
     218    Kathleen Hickey         Trumbull  CT        39    18 F 30-39        34:26    8:37/M
     219    Kyle Zango              Wilton  CT          10     6 M 10-13        34:27    8:37/M
     220    Paul Varvaro            Easton  CT          40    52 M 40-49        34:28    8:37/M
     221    Bob Hurley              Trumbull  CT        59    25 M 50-59        34:32    8:38/M
     222    Catherine Walsh         Norwalk  CT         35    19 F 30-39        34:35    8:39/M
     223    Paul Lewis              Milford  CT         58    26 M 50-59        34:38    8:40/M
     224    Tiffany Powell          Oxford  CT          31    20 F 30-39        34:45    8:41/M
     225    Matthew Kraynak         Shelton  CT          0     1 M  0- 0        34:50    8:43/M
     226    Jim Whittaker           Shelton  CT         48    53 M 40-49        34:53    8:43/M
     227    Kathleen Miller         Bedford Hills  NY   35    21 F 30-39        34:54    8:44/M
     228    Justin Manley           Westport  CT        12     7 M 10-13        34:55    8:44/M
     229    Luis Jose               New Rochelle  NY    53    27 M 50-59        34:55    8:44/M
     230    Alex Horton             Westport  CT        32    42 M 30-39        34:56    8:44/M
     231    George Geer             Derby  CT           52    28 M 50-59        34:58    8:45/M
     232    Mark Ploski             Trumbull  CT        43    54 M 40-49        34:59    8:45/M
     233    David Pierson           Trumbull  CT        46    55 M 40-49        35:02    8:46/M
     234    Julie Revesz            Norwalk  CT         27    10 F 19-29        35:04    8:46/M
     235    Karin Shaughnessy       Trumbull  CT        31    22 F 30-39        35:05    8:46/M
     236    Marilyn Richardson      Bridgeport  CT      63     2 F 60-69        35:07    8:47/M
     237    John Coleman            Trumbull  CT        49    56 M 40-49        35:08    8:47/M
     238    Richard Ingram          Trumbull  CT        53    29 M 50-59        35:10    8:48/M
     239    Nicholas Lombardi       Trumbull  CT        12     8 M 10-13        35:10    8:48/M
     240    Joe Garofalo            Monroe  CT          53    30 M 50-59        35:11    8:48/M
     241    Janit Romayko           East Hartford  CT   60     3 F 60-69        35:12    8:48/M
     242    Carol Duggan            Stratford  CT       55     7 F 50-59        35:13    8:48/M
     243    Lynne Caldwell          Trumbull  CT        36    23 F 30-39        35:16    8:49/M
     244    Michael Polydoroft      Monroe  CT          35    43 M 30-39        35:18    8:50/M
     245    Jill Lewandosky         New Canaan  CT      29    11 F 19-29        35:30    8:53/M
     246    Steve Schoeller         Oxford  CT          51    31 M 50-59        35:32    8:53/M
     247    Nick Grew               Trumbull  CT        40    57 M 40-49        35:33    8:53/M
     248    Rolf Kania              Stamford  CT        40    58 M 40-49        35:33    8:53/M
     249    Kimberley Fowler        Stamford  CT        34    24 F 30-39        35:35    8:54/M
     250    Remo Pagliarella        Stratford  CT       74     2 M 70-79        35:35    8:54/M
     251    Doreen Carroll          Beacon Falls  CT    40    18 F 40-49        35:37    8:54/M
     252    Rajan Mali              Shelton  CT         35    44 M 30-39        35:38    8:55/M
     253    Marc Rosenstock         Norwalk  CT         30    45 M 30-39        35:41    8:55/M
     254    Brian QUINN             North Haven  CT     38    46 M 30-39        35:43    8:56/M
     255    Stacy Coffin            Trumbull  CT        37    25 F 30-39        35:44    8:56/M
     256    Martin McCann           Trumbull  CT        47    59 M 40-49        35:50    8:58/M
     257    Joseph Burden           Derby  CT           47    60 M 40-49        35:51    8:58/M
     258    Nicole Melendez         Bridgeport  CT      20    12 F 19-29        35:53    8:58/M
     259    Kevin Finch             Stratford  CT       29    24 M 19-29        35:56    8:59/M
     260    Lit Lundregan           Fairfield  CT       34    26 F 30-39        35:57    8:59/M
     261    Cathleen Kosak          Trumbull  CT        32    27 F 30-39        35:58    9:00/M
     262    Chris Lee               Fairfield  CT       44    61 M 40-49        36:04    9:01/M
     263    Marc Gold               Trumbull  CT        39    47 M 30-39        36:06    9:02/M
     264    Jerry Iannucci          Bridgeport  CT      65     7 M 60-69        36:10    9:03/M
     265    Whitney Kiely           Trumbull  CT        26    13 F 19-29        36:16    9:04/M
     266    Petra Brito             Norwalk  CT         36    28 F 30-39        36:18    9:05/M
     267    Florene Nichols         Stratford  CT       45    19 F 40-49        36:18    9:05/M
     268    Jim Riley               Trumbull  CT        52    32 M 50-59        36:24    9:06/M
     269    Susan Christoffersen    Fairfield  CT       47    20 F 40-49        36:34    9:09/M
     270    Gary Skiba              Wilton  CT          51    33 M 50-59        36:35    9:09/M
     271    Joe Gentle              Monroe  CT          34    48 M 30-39        36:36    9:09/M
     272    Charles Flynn           Ansonia  CT         30    49 M 30-39        36:42    9:11/M
     273    Sherri Daley            Trumbull  CT        55     8 F 50-59        36:43    9:11/M
     274    John Peterson           Bridgeport  CT      47    62 M 40-49        36:44    9:11/M
     275    Erin Kelly              Orange  CT          29    14 F 19-29        36:47    9:12/M
     276    Tim Allard              Monroe  CT          37    50 M 30-39        36:48    9:12/M
     277    Mia Napolitano          Trumbull  CT        25    15 F 19-29        36:48    9:12/M
     278    Michael MARTIN          New Haven  CT       36    51 M 30-39        36:49    9:12/M
     279    Wendy Duff-Johnson      New Milford  CT     34    29 F 30-39        36:52    9:13/M
     280    Sarah Goodell           Norwalk  CT         21    16 F 19-29        36:56    9:14/M
     281    Chris McMenamey         Trumbull  CT        12     9 M 10-13        36:58    9:15/M
     282    Roman Sterzycki         Madison  CT         56    34 M 50-59        37:01    9:15/M
     283    Chuck Shambelan         Newtown  CT         41    63 M 40-49        37:02    9:16/M
     284    Marty Isaac             Trumbull  CT        42    64 M 40-49        37:05    9:16/M
     285    Kimberly Pierwola       Stratford  CT       39    30 F 30-39        37:06    9:17/M
     286    Michael Redler          Milford  CT         48    65 M 40-49        37:06    9:17/M
     287    Max Muniz               Milford  CT         49    66 M 40-49        37:08    9:17/M
     288    Brian Lewis             Rocky Hill  CT      54    35 M 50-59        37:08    9:17/M
     289    Ryan Sawicki            Trumbull  CT        23    25 M 19-29        37:15    9:19/M
     290    Lisa Maday              Stamford  CT        37    31 F 30-39        37:19    9:20/M
     291    Travis Wooten           Riverhead  NY        9     2 M  1- 9        37:23    9:21/M
     292    Annie Moran             Trumbull  CT        37    32 F 30-39        37:24    9:21/M
     293    Paul Osak               Trumbull  CT        34    52 M 30-39        37:27    9:22/M
     294    Monica Roche            Fairfield  CT       66     4 F 60-69        37:37    9:24/M
     295    James Corbiere          Fairfield  CT       51    36 M 50-59        37:38    9:25/M
     296    Rebecca Keane           Trumbull  CT        31    33 F 30-39        37:39    9:25/M
     297    Charles Kaywood         Woodbridge  CT      52    37 M 50-59        37:41    9:25/M
     298    Maria Walsh             Fairfield  CT       38    34 F 30-39        37:45    9:26/M
     299    Nancy Garcia            Greenwich  CT       42    21 F 40-49        37:58    9:30/M
     300    Mary McGarity           Trumbull  CT        44    22 F 40-49        37:58    9:30/M
     301    Donald Dib              Trumbull  CT        50    38 M 50-59        37:58    9:30/M
     302    Maria Gonzalez          Norwalk  CT         36    35 F 30-39        38:06    9:32/M
     303    Diane Severino          Trumbull  CT        41    23 F 40-49        38:13    9:33/M
     304    Tom Shanahan            Southington  CT     59    39 M 50-59        38:20    9:35/M
     305    Jim Stevens             Trumbull  CT        73     3 M 70-79        38:23    9:36/M
     306    Bill Leas               Trumbull  CT        52    40 M 50-59        38:25    9:36/M
     307    Sharon Fargo            Charleston  RI      30    36 F 30-39        38:32    9:38/M
     308    Stephen Burke           Stratford  CT       29    26 M 19-29        38:32    9:38/M
     309    James Gerace            Middlebury  CT      32    53 M 30-39        38:33    9:38/M
     310    Deirdre Brown           Trumbull  CT        42    24 F 40-49        38:35    9:39/M
     311    John Fruin              Trumbull  CT        41    67 M 40-49        38:37    9:39/M
     312    James Linden            Huntington  CT      61     8 M 60-69        38:38    9:40/M
     313    Erin Begg               Newtown  CT         11     2 F 10-13        38:40    9:40/M
     314    Leah Begg               Newtown  CT         36    37 F 30-39        38:41    9:40/M
     315    Dawn Moser              Shelton  CT         49    25 F 40-49        38:42    9:41/M
     316    Beth Keating            Trumbull  CT        47    26 F 40-49        38:46    9:42/M
     317    Cindy Austin            Fairfield  CT       42    27 F 40-49        38:53    9:43/M
     318    Paul Misencik           Stratford  CT       46    68 M 40-49        38:59    9:45/M
     319    Richard Finn            Milford  CT         47    69 M 40-49        39:01    9:45/M
     320    Cliff Clifford          Ansonia  CT         55    41 M 50-59        39:03    9:46/M
     321    Jennifer Sheehan Nelly  Stratford  CT       29    17 F 19-29        39:06    9:47/M
     322    Jennifer Giudice        Fairfield  CT       32    38 F 30-39        39:10    9:48/M
     323    Elaine Gratrix          Stratford  CT       36    39 F 30-39        39:10    9:48/M
     324    Christina Beale         Fairfield  CT       24    18 F 19-29        39:13    9:48/M
     325    Heather Burns           Monroe  CT          34    40 F 30-39        39:15    9:49/M
     326    Karen Holmes            Trumbull  CT        35    41 F 30-39        39:19    9:50/M
     327    Aimee Kuehndorf         Westport  CT        32    42 F 30-39        39:20    9:50/M
     328    Laurence Nordvall       Trumbull  CT        68     9 M 60-69        39:22    9:51/M
     329    Noel Gabrielle          Orange  CT          56    42 M 50-59        39:23    9:51/M
     330    Christopher Quigley     Trumbull  CT        44    70 M 40-49        39:27    9:52/M
     331    Christine Boulanger     Stratford  CT       25    19 F 19-29        39:33    9:53/M
     332    Carly Dunford           Shelton  CT         25    20 F 19-29        39:34    9:54/M
     333    June Grieco             Stamford  CT        42    28 F 40-49        39:46    9:57/M
     334    Melissa Kiely           Shelton  CT         24    21 F 19-29        39:47    9:57/M
     335    Sue Shanahan            Fairfield  CT       37    43 F 30-39        39:50    9:58/M
     336    John Daponte            Stratford  CT       57    43 M 50-59        39:52    9:58/M
     337    Ron Vichiola            Trumbull  CT        74     4 M 70-79        39:54    9:59/M
     338    Sara Grega              Trumbull  CT        27    22 F 19-29        40:05   10:01/M
     339    Jennifer Grega          Trumbull  CT        29    23 F 19-29        40:05   10:01/M
     340    Anne Moore              Trumbull  CT        14     2 F 14-18        40:18   10:05/M
     341    Rob Cassidy             Guilford  CT        38    54 M 30-39        40:19   10:05/M
     342    Eileen Maffei           Trumbull  CT        47    29 F 40-49        40:22   10:06/M
     343    Jennifer Cebbellotti    Trumbull  CT        19    24 F 19-29        40:26   10:07/M
     344    Tiger Mann              Hamden  CT          40    71 M 40-49        40:26   10:07/M
     345    Tony Granger            Trumbull  CT        48    72 M 40-49        40:34   10:09/M
     346    Kathy O'Brien           Trumbull  CT        36    44 F 30-39        40:46   10:12/M
     347    Kristine Sisbarro       Ansonia  CT         34    45 F 30-39        40:49   10:12/M
     348    Briana Corso            Ridgefield  CT      12     3 F 10-13        40:51   10:13/M
     349    Ann Velleca             Stratford  CT       42    73 M 40-49        40:55   10:14/M
     350    Katie Taccone           Trumbull  CT        16     3 F 14-18        40:58   10:15/M
     351    Michael Sheehan         Stratford  CT       29    27 M 19-29        41:01   10:15/M
     352    Sharon Garofano         Charlestown  RI     41    30 F 40-49        41:05   10:16/M
     353    John Dineley            Trumbull  CT        71     5 M 70-79        41:05   10:16/M
     354    John Holmes             Trumbull  CT        36    55 M 30-39        41:07   10:17/M
     355    Karen Urbani            Huntington  CT      35    46 F 30-39        41:10   10:18/M
     356    Kristen Osak            Trumbull  CT        37    47 F 30-39        41:18   10:20/M
     357    Don Stacom              Burlington  CT      47    74 M 40-49        41:18   10:20/M
     358    Mike Cahill             Monroe  CT          43    75 M 40-49        41:23   10:21/M
     359    Thomas Kiely            Shelton  CT         54    44 M 50-59        41:26   10:22/M
     360    Stacey Glanz            Beacon Falls  CT    35    48 F 30-39        41:34   10:24/M
     361    Cara Coffey             Sandy Hook  CT      39    49 F 30-39        41:43   10:26/M
     362    Lisa Ellor              Stratford  CT       39    50 F 30-39        42:08   10:32/M
     363    Kelly Gardner           Stamford  CT        23    25 F 19-29        42:14   10:34/M
     364    Laura Richard           Trumbull  CT        13     4 F 10-13        42:35   10:39/M
     365    Marion Richard          Trumbull  CT        50     9 F 50-59        42:35   10:39/M
     366    Erika Allard            Monroe  CT          34    51 F 30-39        42:39   10:40/M
     367    Warren Johnson          Bridgeport  CT      9      3 M  1- 9        42:43   10:41/M
     368    Margaret Pinheiro       Milford  CT         44    31 F 40-49        42:50   10:43/M
     369    John Doris              Trumbull  CT        39    56 M 30-39        42:52   10:43/M
     370    Jo-Anne Cohen           Trumbull  CT        51    10 F 50-59        43:00   10:45/M
     371    Kaz Rybak               Wallingford  CT     51    45 M 50-59        43:02   10:46/M
     372    Mary Pierson            Trumbull  CT        46    32 F 40-49        43:02   10:46/M
     373    Lisa Shambelan          Newtown  CT         39    52 F 30-39        43:10   10:48/M
     374    Patricia Gold           Trumbull  CT        38    53 F 30-39        43:11   10:48/M
     375    Kathy Hammell           Darien  CT          53    11 F 50-59        43:11   10:48/M
     376    Debra Siberon           Monroe  CT          28    26 F 19-29        43:13   10:48/M
     377    Erik Hanson             Trumbull  CT        24    28 M 19-29        43:17   10:49/M
     378    Jessica Riley           Trumbull  CT        14     4 F 14-18        43:21   10:50/M
     379    Janet Triplett          Stamford  CT        60     5 F 60-69        43:22   10:51/M
     380    Nancy Maloney           Norwalk  CT         51    12 F 50-59        43:31   10:53/M
     381    Jack Mingollo           Stratford  CT       50    46 M 50-59        43:40   10:55/M
     382    Mary Kokorda            Trumbull  CT        14     5 F 14-18        43:50   10:58/M
     383    Bob Kokorda             Trumbull  CT        38    57 M 30-39        43:50   10:58/M
     384    Laura Perusse           Stratford  CT       26    27 F 19-29        43:56   10:59/M
     385    Loren Daugherty         Stratford  CT       59    47 M 50-59        43:58   11:00/M
     386    Kristin Manley          Westport  CT        10     5 F 10-13        44:20   11:05/M
     387    Mark Schiff             Trumbull  CT        60    10 M 60-69        44:21   11:05/M
     388    Krista Pulie            Trumbull  CT        14     6 F 14-18        44:28   11:07/M
     389    Rhonda Kinden           Greenwich  CT       40    33 F 40-49        44:38   11:10/M
     390    Mulan Cui               Trumbull  CT        16     7 F 14-18        44:38   11:10/M
     391    Megan Densteat          Trumbull  CT        16     8 F 14-18        44:38   11:10/M
     392    Michele Hope            Shelton  CT         37    54 F 30-39        44:59   11:15/M
     393    Daniel Jacobs           New York  NY        69    11 M 60-69        45:01   11:15/M
     394    Kieran Toohey           Trumbull  CT        11    10 M 10-13        45:08   11:17/M
     395    Katie Sninsky           Shelton  CT         34    55 F 30-39        45:11   11:18/M
     396    Edward Snyder           Wallingford  CT     59    48 M 50-59        45:11   11:18/M
     397    Katie Laboa             Trumbull  CT        11     6 F 10-13        45:20   11:20/M
     398    Anthony Laboa           Trumbull  CT        41    76 M 40-49        45:20   11:20/M
     399    Jennifer Arnone         Trumbull  CT        41    34 F 40-49        45:20   11:20/M
     400    Anju Sisodiya           Trumbull  CT        38    56 F 30-39        45:46   11:27/M
     401    Donna Misur             Shelton  CT         48    35 F 40-49        46:02   11:31/M
     402    Steven Vanfleet         Southport  CT       49    77 M 40-49        46:14   11:34/M
     403    Heidi Sandrowski        Trumbull  CT        48    36 F 40-49        47:27   11:52/M
     404    Kim Bronski             Trumbull  CT        49    37 F 40-49        47:28   11:52/M
     405    Richard Johnson         Trumbull  CT        41    78 M 40-49        48:36   12:09/M
     406    Christine Burton        Cheshire  CT        45    38 F 40-49        48:48   12:12/M
     407    Walt Frank              Norwalk  CT         58    49 M 50-59        49:06   12:17/M
     408    Ray Oliver              Trumbull  CT        68    12 M 60-69        49:29   12:22/M
     409    Austin Ross             Madison  CT         84     1 M 80-99        49:38   12:25/M
     410    Molly Begg              Newtown  CT          7     1 F  1- 9        50:59   12:45/M
     411    Bill Begg               Newtown  CT         42    79 M 40-49        50:59   12:45/M
     412    Heather Buccigross      Shelton  CT         34    57 F 30-39        51:13   12:48/M
     413    Jennifer Buccigross     Abington  MA        35    58 F 30-39        51:14   12:49/M
     414    Diane Abbysinian        White Plains  NY    46    39 F 40-49        51:49   12:57/M
     415    Beatrice Maslowski      Trumbull  CT        64     6 F 60-69        53:17   13:19/M
     416    Kathleen Hiten          Milford  CT         54    13 F 50-59        54:06   13:32/M
     417    Betty Holroyd           Wallingford  CT     79     1 F 70-79        54:23   13:36/M
     418    Ann Onton               Fairfield  CT       62     7 F 60-69        55:19   13:50/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

 


Men: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary Dolan Zengo Wilton CT

40

14

23:27

5:52/M

2

Heather Crosby Danbury CT

32

20

24:45

6:11/M

3

Helen Merkle Trumbull CT

38

22

24:56

6:14/M

4

Sharon Vos Riverside CT

50

26

25:36

6:24/M

 
Top

Female 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Molly Begg Newtown CT

7

410

50:59

12:45/M

 
Top

Female 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Isabella Corso Ridgefield CT

12

104

30:42

7:41/M

2

Erin Begg Newtown CT

11

313

38:40

9:40/M

3

Briana Corso Ridgefield CT

12

348

40:51

10:13/M

4

Laura Richard Trumbull CT

13

364

42:35

10:39/M

5

Kristin Manley Westport CT

10

386

44:20

11:05/M

 
Top

Female 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lauren Danlin Trumbull CT

14

210

34:06

8:32/M

2

Anne Moore Trumbull CT

14

340

40:18

10:05/M

3

Katie Taccone Trumbull CT

16

350

40:58

10:15/M

4

Jessica Riley Trumbull CT

14

378

43:21

10:50/M

5

Mary Kokorda Trumbull CT

14

382

43:50

10:58/M

 
Top

Female 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michelle Angelo Hamden CT

20

47

27:05

6:46/M

2

Sarah Culver West Haven CT

23

94

30:19

7:35/M

3

Lynda Bradley Hamden CT

20

96

30:23

7:36/M

4

Caitlin MacAulay New Haven CT

21

97

30:23

7:36/M

5

Carrie Williams Fairfield CT

29

132

31:26

7:52/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amelia Audette Trumbull CT

31

35

26:26

6:37/M

2

Bethany Lyon Bridgeport CT

38

67

28:47

7:12/M

3

Christine Asaro Trumbull CT

37

69

28:50

7:13/M

4

Elizabeth Polzello Trumbull CT

38

83

29:52

7:28/M

5

Marisa Withrow Trumbull CT

31

93

30:18

7:35/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Erica Merrill Rowayton CT

42

28

25:48

6:27/M

2

Emmy Stocker Cos Cob CT

47

50

27:20

6:50/M

3

Michelle Mueller Monroe CT

43

62

28:16

7:04/M

4

Nancy Katz-Johnson Trumbull CT

46

64

28:36

7:09/M

5

Ronnie Behringer Norwalk CT

47

75

29:31

7:23/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Francoise Levinson Cos Cob CT

52

80

29:47

7:27/M

2

Jen Calder New Canaan CT

59

133

31:31

7:53/M

3

Karin Fagerburg Middletown CT

53

143

31:44

7:56/M

4

Janet Voelpert Shelton CT

58

152

32:01

8:00/M

5

Maureen Barry Neptune NJ

54

171

32:48

8:12/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jo Marchetti Newington CT

62

107

30:46

7:42/M

2

Marilyn Richardson Bridgeport CT

63

236

35:07

8:47/M

3

Janit Romayko East Hartford CT

60

241

35:12

8:48/M

4

Monica Roche Fairfield CT

66

294

37:37

9:24/M

5

Janet Triplett Stamford CT

60

379

43:22

10:51/M

 
Top

Female 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Holroyd Wallingford CT

79

417

54:23

13:36/M

 
Top

Overall Male Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bryan Kovalsky Peekskill NY

26

1

20:21

5:05/M

2

Oscar Gonzalez-Barret New Haven CT

41

2

20:29

5:07/M

3

Joe Lemay Danbury CT

38

3

20:47

5:12/M

4

Alex Hudimatch Watertown CT

23

4

20:59

5:15/M

 
Top

Male 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Clint Corso Ridgefield CT

8

212

34:08

8:32/M

2

Travis Wooten Riverhead NY

9

291

37:23

9:21/M

3

Warren Johnson Bridgeport CT

9

367

42:43

10:41/M

 
Top

Male 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Edward Garrity Middletown CT

12

59

28:09

7:02/M

2

David Nelson Trumbull CT

13

117

31:00

7:45/M

3

Michael Adilnolfi Trumbull CT

12

193

33:29

8:22/M

4

Sam Kellner Trumbull CT

13

214

34:16

8:34/M

5

Patrick Mc Garity Trumbull CT

12

217

34:23

8:36/M

 
Top

Male 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael P Nilan Trumbull CT

16

27

25:45

6:26/M

2

Philip Moore Trumbull CT

17

31

26:07

6:32/M

3

Nick Gartsu Trumbull CT

14

58

28:06

7:02/M

4

Bill McMenamey, Iv Trumbull CT

14

90

30:11

7:33/M

5

John O'Brien Meriden CT

16

131

31:25

7:51/M

 
Top

Male 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brendan Brown Malverne NY

22

5

21:00

5:15/M

2

Brent Perdizet Bridgeport CT

29

6

21:21

5:20/M

3

Michael Shail Watertown CT

19

7

21:24

5:21/M

4

Pete Modafferi New City NY

29

10

22:18

5:35/M

5

Tim Milenkevich Ansonia CT

23

11

22:26

5:37/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Charles Hornak Hamden CT

37

13

23:18

5:50/M

2

Keith Moody Orange CT

39

16

24:14

6:04/M

3

Wesley Oliveira Bridgeport CT

38

21

24:55

6:14/M

4

Dave McVay Stamford CT

38

24

25:10

6:18/M

5

Todd Lofrese Trumbull CT

33

32

26:18

6:35/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Francis Burdett Worcester MA

40

8

22:08

5:32/M

2

Luis Amaral New Milford CT

43

9

22:15

5:34/M

3

Doug Scarth Redding CT

47

12

22:58

5:45/M

4

Ian Frankel Madison CT

48

15

23:41

5:55/M

5

PERRY Simone New Milford CT

48

23

24:56

6:14/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Wes Byerly Ridgefield CT

53

18

24:24

6:06/M

2

Mark Uliasz Oxford CT

54

19

24:36

6:09/M

3

Jeffrey Dingwell Bethlehem CT

50

42

26:57

6:44/M

4

Kerry Baruth Rowayton CT

58

45

27:02

6:46/M

5

Pumpkin Head Beacon Falls CT

55

61

28:11

7:03/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Pisani Stratford CT

62

141

31:42

7:56/M

2

Gerard Hyde Fairfield CT

62

154

32:02

8:01/M

3

Bob Fargo Lafayette NJ

60

156

32:11

8:03/M

4

Sean Fogarty Stamford CT

64

163

32:22

8:06/M

5

Craig Morrison Bethel CT

61

172

32:50

8:13/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Davidson Collinsville CT

76

205

33:55

8:29/M

2

Remo Pagliarella Stratford CT

74

250

35:35

8:54/M

3

Jim Stevens Trumbull CT

73

305

38:23

9:36/M

4

Ron Vichiola Trumbull CT

74

337

39:54

9:59/M

5

John Dineley Trumbull CT

71

353

41:05

10:16/M

 
Top

Male 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Austin Ross Madison CT

84

409

49:38

12:25/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com